Dehogynincs

Regisztráció: 2015-12-20 15:58:33

Hozzászólások száma: 11 796

Utolsó hozzászólás: 2026-06-13 20:21


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

DAX
305 390
2026. 05. 30. 09:49
1 091
2026. 03. 10. 17:57
4 426
2026. 03. 28. 14:25
1 063
2026. 04. 23. 19:08
419
2025. 07. 06. 10:23
482
2026. 05. 05. 14:33
43 733
2026. 04. 17. 10:38
81 031
2026. 04. 19. 16:44
2 970
2026. 05. 21. 16:36
211 145
2026. 05. 30. 10:35
315
2021. 03. 25. 15:55
5 860
2026. 05. 29. 15:56
249
2024. 06. 04. 14:15
75
2020. 12. 27. 05:03
59 657
2024. 05. 21. 21:41
52
2020. 12. 27. 05:04
170
2021. 08. 07. 16:44
1 691
2024. 02. 22. 23:45
4 521
2022. 07. 16. 15:49
219
2023. 05. 14. 09:49
82 159
2026. 05. 30. 00:28
164
2024. 02. 20. 18:30
419
2024. 02. 27. 12:44
6 518
2026. 01. 25. 13:38
148
2026. 05. 11. 13:51
71
2026. 05. 14. 09:11
3 828
2026. 05. 04. 10:13
29
2026. 04. 20. 10:22
36
2024. 02. 16. 12:09
691
2024. 12. 20. 10:00
33
2024. 08. 15. 18:48
100 831
2026. 05. 30. 10:01
3
2025. 05. 07. 18:14
96
2025. 06. 27. 10:07
277
2025. 09. 12. 14:16
1 229
2026. 04. 22. 06:23
246
2026. 03. 06. 15:17
2 985
2026. 05. 28. 14:28
6 165
2026. 05. 30. 10:40
9
2026. 05. 05. 20:06

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-04-30 22:22-ig (10 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2025-03-08 08:01-ig (2 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! szombat, 20:21
Orbán röpirata:
"Ám a döntő tényező a velünk szemben manőverező négy ellenséges hadtest ereje és összehangolt támadása volt. Soros-világ + Brüsszel + ukránok + multinacionális cégek = vereség."
Mind a négy okot évek, sőt évtizedek óta ismerjük.
1. Soros. Már 1988-ban beszélt róla Kádár az mszmp pb ülésén
2. Brüsszel. 2004-ben csatlakoztunk az eu-hoz, de már a múlt században, 1994-ben benyújtottuk a kérelmet
3. ukránok. 2022-től folyik a háború, de a Krímet 2014-ben szállták meg (annektálták) az oroszok
4. multinacionális cégek. Már a Kádár diktatúrában is működtek nálunk multik: Shell, McDonald's (1988), Hotel Intercontinental
Orbán a saját megfejtése szerint olyan erőktől szenvedett földrendésszerű vereséget, amiket régóta jól ismert.
OROSZ-UKRÁN háború szombat, 15:04
Ilyen kemény kritikát fideszes politikustól még nem hallottunk
https://telex.hu/belfold/2026/06/13/fidesz-hidveghi-balazs-fidesz-kongresszus-kritika
-  a Fidesz háborúra és békére épülő kampánya nem találkozott a választók döntő többségének álláspontjával
...
- a kampány túlzottan külpolitikai fókuszúvá vált, és nem találkozott a magyarok identitásával, hogy a Fidesz Európával és a Nyugattal szemben pozicionálta magát. Szerinte a magyarok belefáradtak a Brüsszellel szembeni állandósult harcba is, és négy év után nem lehetett tovább hitelesen fenntartani az akut háborús veszély érzetét. „Az ukrán vezetéssel szembeni folyamatos és egyre kiélezettebbé váló konfrontáció végül óhatatlanul betolta a Fideszt az oroszpártiság térfelére, attól függetlenül, hogy erre nem volt szándék és nem a valóság.”
- 36 évvel a rendszerváltás után Orbán Viktorral és a Fidesszel szemben skandálták azt, hogy Ruszkik haza.
...
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! szombat, 15:01
A saját hívei között mindenki népszerű.
Orbán viszont nem ebben a közegben vesztette el a választást áprilisban, hanem országosan.
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 15:38
Azt magyaráztad meg, hogy Merkel nem európai(?), és a wir schaffen (meg tudjuk csinálni a migránsok befogadását vagy sikerülni fog az integrációjuk) egyenértékű azzal, hogy a törököknél tartják őket.
Meg azt, hogy bár Orbán értékelése szerint ez már köszönetre méltó valami, de szerinted semmi.
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 14:57
Murdoch #82312
"Linkeld be, hogy mit tett az európai politika a kerítéses hisztin és wir schaffen das-on kívül? 
Spoiler: semmit, de miért?"
Belinkeltem egyet, amit Orbán többször is megköszönt Recep Tayyip Erdogan török elnöknek, hiszen Törökország sikeresen feltartóztatta az Európa felé irányuló illegális bevándorlók millióit.
Őket nem kellett szétosztani, hiszen be sem jutottak az eu-ba.
Persze, hogy fizetett érte az eu. Nem tudom, mi fizettünk-e érte vagy Orbán fizetett-e érte a mi pénzünkből. Gyanítom, hogy nem, de tévedhetek.
Egyébként az orosz-ukrán háború is kizsebel minket (meg az egész világot), meg az usa-irán háború is.
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 11:56
Linkeld be, hogy mit tett Európa, hogy ne legyen migrációs válság
EU-Turkey migration deal: a mixed record ten years on
https://www.infomigrants.net/en/post/70592/euturkey-migration-deal-a-mixed-record-ten-years-on
The EU-Turkey deal on migration and asylum was signed in 2016. Ankara agreed to enact stricter borders to curb illegal immigration, while Brussels provided Turkey with six billion euros to improve the humanitarian situation of refugees in the country. 
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 09:53
Vagyok annyira liberális, hogy nem mondom meg, kinek mit KELLene tenni.
A királyi rádiót sem élvezetből hallgattam, hanem a göbbelsi propagandát tanulmányoztam és az immunrendszeremet tartottam vele karban.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! péntek, 09:49
Nagyon nem kedvelem Bauer Tamást, de néhány gondolatával egyetértek.
https://www.es.hu/cikk/2026-06-05/bauer-tamas/ketharmaddal.html
"Amikor 2010-ben megalakult az Országgyűlés, azonnal kétharmados törvények sorát módosította kifejezetten az ellenzék lehetőségeinek korlátozására. Ellenzéki egyetértés nélkül hozott meg minden személyi döntést, és egymaga határozott az Alkotmány helyébe léptetett Alaptörvényről is. "
...
"Az elfogadható, hogy a kétharmados Tisza-többség maga döntsön olyan esetekben, amikor a korábbi Fidesz-többség visszaélésszerű döntéseit korrigálja. Ilyen visszaélésnek tekinthető, amikor a Fidesz ellenzéki egyetértés nélkül válasz­tot­ta ki az alkotmánybírákat, a köztár­sasági elnököket, az igazságszolgálta­tás vezetőit, a közpénzügyek felügyelőit (ÁSZ-elnök, Költségvetési Ta­nács elnöke), az ombudsman(o­ka)t. E tisztségviselők valóban helyesen tennék, ha lemondanának, és ha nem hajlandók erre, nem méltánytalan, ha az új többség eltávolítja őket."
...
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 09:41
Persze, hogy nem érted, ha olyan tulajdonságokkal ruházol föl, amik nem jellemzők rám és olyan állítások cáfolatát várod tőlem, amiket nem tettem és nem sugalltam. 
A fidesz korrupción nem végtelenül háborodtam föl, ha fölháborodtam egyáltalán. Tényszerűen írtam le a jelenséget. Tényleg nem tetszett, de nem háborodtam fölfelé.
Az ukrán korrupciót nem a fideszével hasonlítottam össze, hanem az orosszal.
Azt állítottam, hogy 2015-ben Orbánék négyszázezer migránst engedtek át a schengeni határainkon. Azért írtam, mert tény.
A diverzifikációt MP-től is elvárom, de ő a Krím annektálásakor még nem volt kormányfő.
A kerítéssel az volt a bajom, hogy a négyszázezer migráns átengedése UTÁN építették. Nem vagyok osztrák és nem kérek számon semmit az akkori osztrák kancelláron. Jó lenne, ha egy kancellár észlény lenne, de velünk is megtörtént már, hogy nem észlényeket választottunk kormányfőnek. Ebben egyet szoktunk érteni, de oldaltól függően ki-ki más példát szokott hozni arra, melyik kormányfő nem volt észlény.
Hozz példát arra, hogy elvakult gyűlölet buzogna bennem! Hozzászólás #nnnn sorszám.
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 06:18
Vannak olyanok, akiknek következetesen nem válaszolok. Van köztük olyan, aki ezt észreveszi és van olyan, aki ennek ellenére megszólít.
OROSZ-UKRÁN háború péntek, 06:13
Németh Zsoltot idéztem, aki a fidesz alapító tagja és a fideszben utolsó mohikánként képviselte az atlantista vonalat. Orbán bukása után várható az atlantista vonal erősödése, bár ez már nem fog sokat segíteni a varázstalanodott Orbánon és a fidesz zsugorodó táborán.
Propaganda benyelése ellen már a kádári diktatúrában is jórészt immunis voltam. Nem hittem, hogy a szovjet megszállás felszabadítás, nem hittem, hogy a hiánygazdaság jobb a piacgazdaságnál, nem hittem, hogy az illiberális autoriter rendszer jobb a demokráciánál, nem hittem, hogy az egypártrendszer jobb a többpártrendszernél, de azt sem hittem, hogy az atomhatalom Szovjetunió még az én életemben szétesik.
A választás elvileg a szuverén belügyünk lenne, de ebben a háborúban most az a jelentősége, hogy választóként kihúztuk az Orbánt (azaz a botot) az eu küllői közül és nem blokkoljuk tovább Ukrajna pénzügyi támogatását.
Putyin meg túlhasznált és elvesztett egy szolgálatkész kisegeret.
Abban egyetértek, hogy hiba volt Orbántól, hogy a schengeni határainkon 2015-ben négyszázezer illegális migráns engedett rá az eu-ra, bár nem tudom, hogy ez a szír fickó köztük volt-e.
Az ensz szövetségi rendszerét azért hagytam ki, mert nem szövetségi rendszer. Az enszhez képest még a varsói szerződés vagy a kgst is szövetségi rendszer volt. Az usa, Kína és Oroszország nem szövetségesként ül a biztonsági tanácsban.
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 19:42
Katasztrófaturistaként meglátogattam a Mandinert.
https://www.youtube.com/watch?v=pSnh57V11fI
Németh Zsolt szerint a fidesz nem eu-ellenes, nem ukránellenes és nem oroszbarát csak az ellenzék alakított ki róla ilyen narratívát.
Németh Zsolt szerint a fidesz kampányának és politikájának hibája volt, hogy azt a képzetet keltette, hogy Ukrajna jelenti a legnagyobb veszélyt a magyar társadalomra. Egyértelművé vált, hogy ezt a választók nem fogadták el.
Külföldi beavatkozásra azt a példát hozza, hogy közzétették Putyin és Orbán beszélgetését.
Szerintem a lehallgatott beszélgetésből az derült ki, hogy Orbán kisegér készségesen kiszolgálta Putyin oroszlánt.
A mozaikokból enélkül is össze tudtuk rakni Orbán oroszbarátságát és Brüsszel-ellenességét.
Hasonlóan az őszödi beszéd kipattanása előtt is össze tudtuk rakni Gyurcsány hazugságait és alkalmatlanságát, de amikor ezt a saját hangján is elmondta, akkor ez végzetes lett a számára. 
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 16:47
Szűkebb értelemben Ukrajna és Oroszország között választhatok, tágabb értelemben pedig Ukrajna és támogatói meg Oroszország és támogatói között.
Ukrajna veszélyes, de Oroszország még veszélyesebb.
Én is azt választom, amit a szövetségi rendszereink (eu, nato) választottak.
Az áprilisi eredményeket elnézve, a magyar választók többségének is a nyugati orientáció tetszik.
Nem rémültünk halálra attól, hogy a fidesz bukása után Zelenszkij alakít nálunk kormányt.
Belpolitikailag is életveszélyes oroszbarátságra és ukránellenességre játszani. Rámehet Orbán kormányfősi hivatala és a fidesz puszta léte is.
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 13:21
Az autoriter-demokratikus ellentét engem érdekel, téged nem.
Elfogadom azt az érvedet, hogy a közeli dolgok jobban érdeklik az utca emberét, mint a távoliak.
Ukrajna a szomszédunk viszont az usa, Uganda, Vietnam, Csukcs-félsziget, Új-Kaledónia viszont messze.
A fideszt elviseltem, az mszmp-t is, sőt még a szovjet megszállást is túléltem. 
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 12:19
Tudtad, hogy két dolgot nem lehet úgy összehasonlítani, hogy csak az egyikről beszélsz?
Tudtad, hogy 1999 óta 27(!) év telt el és a cár már azóta folyamatosan elnök vagy miniszterelnök.
Az autoriter-demokratikus tengelyen hova tennéd az usát és Oroszországot?
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 11:57
Vannak lényeges különbségek az usa elnöke és az orosz cár között.
Itt van két fontos különbség:
1. Az orosz cár két ciklusnál is hosszabb ideig uralkodhat. Putyin erősen megközelítette Sztálin rekordját.
2. Az orosz cárra nem vonatkozik a Háborús Felhatalmazási Törvényben (War Powers Act) rögzített 60 napos határidő, ameddig a cár (az elnök) a duma (törvényhozás) engedélye nélkül katonai erőket vethet be.
Ettől még mindenki kedvelheti az illiberális autoriter rendszereket a korántsem tökéletes demokráciák helyett.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! csütörtök, 11:45
Úgy látom, hogy a Pottyondy féle 2024-es "Odakint most szörnyek járnak" gyermekvédelmi tüntetés óta egyre kevésbé számít, hogy mit tesznek a pártok. A választók döntenek. 2024-ben elsöpörték az óellenzéket. Van esély arra, hogy az ellénzékbe szorult ókormánypártot is elsöprik. A mihamó azért van előnyben, mert még nem kormányzott és nem is égett rá, hogy rosszul kormányoz.
A választók rájöttek, hogy "a víz az úr" és a pártok kénytelenek a népakarat szerint gályázni vagyis szolgálni. Kezd a fele tetejéről a talpára állni ez az ország.
OROSZ-UKRÁN háború csütörtök, 11:35
Ezt mondtam már én is.
Orbán pehelysúlyúként vívott csatákat az első sorban, olyanok helyett, akik nélküle is megvívják azokat.
Itt csak az a kérdés, hogy magától volt ennyire önfeláldozó (hülye) vagy Putyin kényszerítette rá.
Annyi haszna volt annak, hogy túl sokáig játszotta a botot a küllők között, hogy ez is hozzájárult  ahhoz a népharaghoz, amelyik végül elsöpörte.
Amennyire tudok angolul nincs szó blokkolásról, hiszen Tomczyk nem is miniszterelnök, hanem csak komoly részletkérdésekről.
"The disbursement of EFP funds is still under discussion, and it is not clear what portion will go to reimburse EU member states and what share Ukraine will receive."
MP-nek van annyi esze, hogy fölöslegesen nem botoz a küllők között.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! kedd, 17:34
Elrendelték Őrsi Gergely, Láng Zsolt, Molnár Zsolt és még öt ember letartóztatását a parkfenntartási kenőpénzbotrányban
https://hvg.hu/itthon/20260604_ugyeszseg-birosag-letartoztatas-elrendeles-orsi-gergely-lang-zsolt-molnar-zsolt
A vádhatóság  megerősítette, hogy
- Őrsi Gergely II. kerületi MSZP-s polgármester,
- fideszes elődje, Láng Zsolt,
- Gór Csaba II. kerületi fideszes politikus,
- Puskás Péter III. kerületi Fidesz-elnök,
- Czeglédy Gergő MSZP-s önkormányzati képviselő,
- Szkaliczki Tünde momentumos önkormányzati képviselő és
- Matisz Károly Momentum-pártigazgató
is az érintettek között van.
______ lehet _____
Lehet, hogy  ilyen ügyek miatt néhol időközi önkormányzati választást kell tartani.
OROSZ-UKRÁN háború kedd, 17:26
They are isolated … they are alone’: Zelenskyy on Russia, Putin’s lies – and fighting back
https://www.theguardian.com/world/ng-interactive/2026/jun/09/volodymyr-zelenskyy-interview-russia-putin-drone-warfare-ukraine
Zelenskyy says the purpose of long-range strikes – which have seen drones buzzing above apartment blocks in greater Moscow and St Petersburg – is to make residents “feel” what war means. He adds: “Victory in this war is when Russian society recognises that the war is awful, that the war is a tragedy not for someone, somewhere, but for themselves. ”
...
A nagy hatótávolságú csapások célja, amikor a drónok Moszkva környéki lakóházak és Szentpétervár felett zúgnak, hogy a városok lakói megérezzék, mit jelent a háború.
A győzelem ebben a háborúban azt jelenti, hogy az orosz társadalom felismeri: a háború szörnyű dolog, a háború nem valaki másnak valahol máshol jelent tragédiát, hanem az ő bőrükre megy a játék.