Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse ma, 12:56
Előzmény: #49105  Criscito
az hogy felmentek az árak vitatkoznék! én is azt látom, hogy minden majom emelgeti az árakat, de hogy nem vitték még el a kecóját 1 éve az nem tűnik fel nekik :D emelgetni lehet, csak eladni nem...
Batiszkáf ma, 12:54
Előzmény: #49073  MrLajos
Néhány részletkérést leszámítva teljes mértékben egyetértek veled. Mivel Budapesten nőttem fel így számomra Székesfehérvár jelenti azt a méretet, ami alatt már nem érezném jól magam, de aki a  Bakonybélből költözik át Veszprémbe az nyilván másképp fogja megélni a város emberibb léptékeit. 
gummymaci ma, 12:52
Előzmény: #49096  Criscito
Szerintem pont Budára tartott.:(
johai ma, 12:45
Előzmény: #49104  sakal83
A jegybankelnok egy id...ta.
Eddig ugy mukodott hogy fiskalisan tamogattak,ugy latszik most is erre keszulnek.
A forintgyengules kivaltotta inflla ilyen olyan csurran cseppen tamogatasokkal szandekoznak kompenzalni.
Konjukturaban meg elhittek sokan hogy tamogatva vannak,nade ha a borukon erzik napi szinten a megugro inflat az emberek.....ezek oda kormanyoztak az orszagot ahol a part szakad.
Spekulacios celpont vagyunk,es abban igaza van matoeknek hogy nagy spekak ellen semmit se tudnak tenni,ha azok latjak hogy maga a kormany,es a jegybenk is szisztematikusan gyengit az orszag valutajat arra az orszagra elobb utobb raszallnak.
Ez mindig is igy volt.
Criscito ma, 12:39
Előzmény: #49104  sakal83
Érdekes ez, mert július előtt, aki várt akár 1 hónapot is, az csúnyán megégette a magát, mert ennyi idő is elég volt ahhoz, hogy árak látványosan feljebb kússzanak. Baromira nem érte meg várni az utóbbi néhány évben. De talán majd mostantól. Meglátjuk. Végre van valami kis érdekesség a piacon. :) 
sakal83 ma, 12:22
Mindentől független szerintem jó nagy barom aki ma piaci áron nem kényszerből lakást vesz Bp-en. Már vagy fél éve kiabálja mindenki, hogy válság lesz/van. Szerintem érdemes kivárni fél egy évet. Március óta 20ftot!! gyengült a forint az eurohoz képest. Ez minden csak nem jó jel. Amerikából is a maszlag jó fél egy év alatt ért ide 2008-ban. Akinek van ideje szerintem várjon egy kicsit. Főleg, ha ne megy hullám lesz a válság, mint ahogy fővezérünk is mondta.
impudent ma, 11:44
Előzmény: #49102  impudent
meg a 336 ft os euro, meg az ingyen hitelek jegybanki forrásból és vég nélkül sorolható mennyire az ár stabilitás irányába hatnak.
impudent ma, 11:42
Előzmény: #49101  impudent

10 milliók kiosztása ?
munkaerő költségek duplájára triplájára való emelése,
ez tényleg stabilizál....
impudent ma, 11:40
Előzmény: #49100  Criscito

árstabilitás ?
300% os eszközáramelkedés?
az átlagnyugdíj teljes elértéktelenítése a fogyasztásnál stb.
Criscito ma, 11:36
Előzmény: #49098  Criscito
Illetve nem csak, de a fő céljuk az árstabilitás elérése, fenntartása. 
impudent ma, 11:35
Előzmény: #49098  Criscito

de van de facto és de jure.
csak az orrunknál és a buta jogászkodáson egy picit reálisabban köllene gondolkodni.
Criscito ma, 11:33
Előzmény: #49093  impudent
Nincs ilyen feladata az MNB-nek a jegybanktörvény szerint. Inflációs céljuk van csak, ahogy a többi jegybanknak is. 
impudent ma, 11:28
Előzmény: #49096  Criscito

Én már nem költözöm mert már megszedtem magam.
Egyelőre a paraszt előtt vagyok.
Persze a Fidesz egyre inkább gondoskodik a rendes szerény emberek kisemmizéséről.
Criscito ma, 11:26
Előzmény: #49095  impudent
Nemhogy elköltöznél, messze a sok paraszttól például Salgótarjánba, vagy mit is javasoltál pár hónapja. 😊
impudent ma, 11:19
Előzmény: #49094  impudent

ma reggel majd megfulladtam olyan szennyezett Budapest levegője.
minden paraszt autókázik.
impudent ma, 11:17
Előzmény: #49093  impudent

a felpörgetett pazarló fogyasztás meg erodálja rohamléptékben a bolygót.
lsd. minden paraszt repked.
impudent ma, 11:14

Egyébként paradox módon a jegybankoknak kellett volna a pénz értékét őrizni az intézkedéseikkel.
És mi történt ?ű
Pont Ők kezdték el rontani a pénz értékét a lazító politikájukkal, el kezdték a kötvényvásárlást ahelyett ,hogy a reális piaci folyamatoknak adtak volna teret, elkezdték hitelezni a pazarlást és a pénzrontást.
johai ma, 11:12
Előzmény: #49086  glala
Szerintem maradjon ott ahol van mindenki,kikoltozni relativ olcso kuriaba gazdag embereknek valo.
Jelenlegi vezetes,foleg ov jobb keze teljesen alkalmatlan,ezt igazolja a 335-os forint......meglett az eredmenye a mesterseges forint gyengitesnek,spekak jatekava tettek a forintot,sokkal nehezebb a valutat erositeni mint gyengiteni,kivancsi vagyok hogy keverednek ki ebbol a katyvaszbol,amibe onkent,es dalolva setaltak bele,magukkal huzva 10 millio embert.
impudent ma, 11:10
Előzmény: #49090  glala

Jó helyen kapizsgálsz.
van itt sok furcsaság, legfőképpen a mai politikai elit és a nép aki konzerválja Őket.
glala
glala ma, 11:06
Előzmény: #49085  szkrik
Ez a tízmilliókért bérleti jog árusítás amúgy valami hungarikum, vagy ilyen létezik másfelé is?
Sose értettem, hogy ezt a rendszert miért tartják még mindig fenn.
Mert ha a mutyi miatt, akkor miért nem kampányolt még soha senki pl ennek a felszámolásával?
Megannyi kérdés.
impudent ma, 11:02
Előzmény: #49086  glala
ha van vér a pucájáben akkor húzzon el innen külföldre ha nem akar meggyöpösödni és együtt élni ezzel a sok röfögő malaccal akik itt dagonyáznak buldogan.
sakal83 ma, 10:57
Előzmény: #49085  szkrik
Beneztem mit irtal. Sorry.
glala
glala ma, 10:48
Előzmény: #48995  pitcairn2
Annak ideális választás, aki vissza akar térni a 19-ik századba, vagy van még mellé 40-50 milkája felújítani.
glala
glala ma, 10:44
Előzmény: #49083  impudent
Helyette költözzön ki csobánkára, ahol mellesleg nincs szélesebb járda, mint a 9-ben:
https://goo.gl/maps/qNSW2N9gCdvqnqTW8
és cserébe óránkánt jár a busz.
Vagy maradjon a mamahotelben, vagy ahol épp jelenleg lakik, hátha majd eljön megint a kánaán, annak minden kényelmetlenségével, és fohászkodjon.
Vagy költözzön bérleménybe. Ja, oda mégse, mert az kicsit se olcsóbb. Ugyanis a FORGALMI értékek ott is az egekben vannak.
Tehát?
szkrik ma, 10:42
Előzmény: #49081  sakal83

Hosszú éveken át kb 600 e ft/nm volt a várban a bérleti jog. Az elmúlt 5 évben nem követtem az eseményeket, de gyanítom, nem lett olcsóbb, ha mindennek az ára kb megduplázódott. Ezért írtam azt, hogy 600e-1 mio. (Rákerestem a jelen hirdetésekre, és bizony 450-850 e ig ft/ nm-ert kínálják azokat, Kb 450-850e ft/nm-rel drágábban, mint amit érnek.
Szerintem az lenne a korrekt, ami Németo-ban is van: amíg a bérlő benne lakik, nem lehet a bérleti díjat megemelni, max az inflációval arányosan. Ha kiköltözik, az új bérlőre már az új árak érvényes. Vajon hány olyan lakásbérlő van, aki az önkormányzati bérlakását havi 50 e -ért bérli, de továbbadja 100-ért? Szerintem vannak így vele néhányan.
A bérlakások adásvétele amúgy szerintem csak a várban működött "nagyüzemszerűen", és minden odafigyelő személy jól tudta, hogy ez szürke zóna, és semmilyen garanciát nem jelentett.  Max annyit, hogy az önkori, ha ki akarja ebrudalni a bérlőt, köteles egy hasonló ingatlant felajánlani cserébe a bérlőnek. Külön köszi! Sosem értettem, ki az a tudatlan, aki bérleti jogot vesz sok millióért!  Mint ahogy szerintem az üzletek/kocsmák bérleti jogának adásvétele is "hungarikum".
Megveszem a bérleti jogot k sok pénzért, és aztán még bérleti díjat is fizet érte? És nem egy hazárdírozó volt volt, aki belement ebbe.
Kíváncsi vagyok, vajon leviszik-e a bérlők a vári önkori bérlakások eladási árait a következő hetekben! Vagy továbbra is várják a palimadarakat?
johai ma, 10:40
Előzmény: #49083  impudent
Nyilvan nem er annyit mint amiert hirtdetik,de mielott korrigalna a piac,eloszor lemorzsolodnak az arak.
Folyamatosan adomentesek lesznek az olcson vett lakasok,mar csak ezert is csokkenes varhato,folyamatosan,alattomosan.
Persze lehetnek +inputok,pl csokok,vagy negativ globalis hatasok,de ezekkel most nem szamolok.
impudent ma, 10:26
Előzmény: #49082  johai

olyan panelről Én nem tudok Budapesten ami ennyit megérne, függetlenül mindentől.
talán egy rózsadombi garzon panel megér 400-450 ezer Ft per m2.
johai ma, 10:22
Előzmény: #49078  impudent
Figyu,attol fugg hol volt ez a panell lakas,ami ugye 666e/nm aron ment el mamokanak.
Azt nem irta.Azt se hogy mekkora volt.
Egyebkent kulso keruletekben most 500e/nm felett vannak egy picit a panelok,tehat ez alatt meg lehet kapni.
Valoszinu az alku is megnott,mar nem csak 2-4%,inkabba a 10%-hoz kozelit.
sakal83 ma, 10:07
Előzmény: #49079  szkrik
Ez az összes műemlék jelegűt érinti, ami nem a vár... sokkal sokkal több. 1m forintért nem volt bérleti jog soha. Ismerős 2007-ben is ott lakott kb 12-14m volt akkor. Egész egyszerű a sztori. Elvenni, és jó pénzért tovább adni haveroknak. Semmi más. Lehet relativizálni, de nem érdemes. Az 5 kerületben rogánék ebben nagy gyakorlatot folytattak az önkormányzati lakásokkal. Most mehet majd nagyban az ipar. Okádék ez az egész.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek