Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch ma, 04:29
Előzmény: #224278  tothjoco
#224283
A 80-as években rommá bicikliztem magam a környéken, jókora lejtő visz a Vadvirág utcából az arácsi vasútállomás felé, az építkezés helyén lévő agyaggödör környékén meg ment a bújócska. Csak tönkrevágják a lakóparkokkal a kertvárosi hangulatot, tömegnyomor, zaj stb. Ez már nem a szerethető Balaton, szvsz, sorry tudom nem messze vettél, saját vélemény. Nekem már nem hiányzik, de nehéz volt elengedni.
Placi82 péntek, 23:11
Előzmény: #224281  Placi82
#224282
Alapnyugdij=kenyér parizerrel, vagy gyógyszer, vagy rezsi, és kozoskoltseg. De csak vagy - vagy. Én mar 10 eve is egyszer unalmamban  néztem a népesség korfát, nagyon fejnehez, hogy ez így nem lesz mukodokepes az biztos. Sok milliót is fel vették szülni meg a 3 gyereket meg nem akarnak. Emlékszem egy FB is fórumon, ahol a feleségem benne volt, a leendő anyák azt kérdezték, hogy az előre bevallalt gyereket, hormonális problémák, policisztas fibrozis, etc, orvosi lepapirozasaval fogják megoldani, vagy valami ilyesmi, hogy megússzák. Meg az asszony is tőlem kérdezte hogy, ez normális, hogy nem is akarnak gyereket teljesíteni csak a zöld hitelt, csókot, ingyen hitelt, ajándék pénzt, 10 milliókat, babavarot, eire felvenni.? Ez ment. Szülés meg nuku. Miért? Mert Ukrajnában háború van, vagy olimpia van Párizsban? Lof. szt. 3 gyerek macera. Egyet se vállalnak. De az Instan hol Paris öl hol Nizzabol jelentkeznek be.  Ennyi.. Minden mas paraszt ámítás. Ukran háború mi??  Meg az Izraeli konfliktus. Meg a f.szom
Kifogas az van. Lóvé az meg eltaposlva. Tipik magyar pénzügyi tücsök mentalitás. Meg lesznek mentve. Miért? Mert túl sokan vannak. Én meg azt hittem  az erkölcsi moral hazárd az számít. De nem.. 
Placi82 péntek, 22:56
Előzmény: #224268  N0MAD
#224281
Pontosan. Ergo szerinted a mostani 40 esek el lesz nyugdíj? Kötve hiszem. Valami alap esetleg. 
tihamer
tihamer péntek, 21:40
Előzmény: #224275  tihamer
#224280
"Budapesten az előző negyedévhez képest 3,6, a vidéki városokban 3,8 százalékkal emelkedtek, a községekben stagnáltak a lakásárak 2024. január–márciusban az MNB lakásárindex szerint."
Nem bánnám ha nominálisan stagnálna, úgy fél évig.
Pistike12 péntek, 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#224279
Kinaban szerinted milyen EU van? 
gyula1971
gyula1971 péntek, 17:52
#224277
A mai kormányinfón elhangzottak alapján a speciális adózási formát választó egyéni vállalkozók könnyebben juthatnak Babaváróhoz, vagy épp CSOK Pluszhoz a jövőben. Az ilyen tevékenységből származó bevételek elfogadását ugyanis leszabályozza az állam, illetve számukra elég lehet 1 éves TB jogviszony igazolása is a kedvezmény elnyeréséhez.
https://bankmonitor.hu/mediatar/cikk/konnyebben-juthatnak-lakastamogatashoz-az-ostermelok-katasok-atalanyadozok/?fbclid=IwY2xjawEQo6dleHRuA2FlbQIxMAA
kkv14 péntek, 17:41
Törölt hozzászólás
#224276
EURHUF_goes_to_haven péntek, 14:41
Előzmény: #224273  EURHUF_goes_to_haven
#224274
2-3 szor utaztam DB vel, MÁV al természetesen többször :)
EURHUF_goes_to_haven péntek, 13:48
Előzmény: #224272  matatakakiba
#224273
Eddig 2-3 x utaztam mávval, melóba autóval járok, de mikor haza artam menni DB vel az elég kalandos volt , Volt benne késés, gázolás, vágány törés miatti terelés stb a 8 órás útból lett 12... 
Rövid távon viszont (szomszéd városokba) simán vállalható, gyors, kényelmes olcsó. És még klíma is van :D
matatakakiba péntek, 13:06
Előzmény: #224269  EURHUF_goes_to_haven
#224272
De ugye vonattal nem sokat jarsz? Mert a DB mar csak 1hajszallal elozi a mav-ot. Az utobbi 9evben monoton  romlik...
Pistike12 péntek, 11:39
Előzmény: #224258  Ishar
#224271
Jol van. Tovabbi kellemeset:) 
Pistike12 péntek, 11:38
Előzmény: #224259  tihamer
#224270
Hivatalos valasz a kormanyfasztol:
"Gulyás elmondta, hogy a termékenységi mutató javult, mióta átvették a kormányzást. Szerinte ezt az értéket érdemes nézni, de elismerte, hogy ez is romlott. A miniszter is a körülményeket okolta." 
Bmeg, mintha egy sajtreszelo valaszolt volna vagy egy South Park idezet lett volna:) 
EURHUF_goes_to_haven péntek, 11:24
Előzmény: #224267  FR73
#224269
Én 21 ben költöztem ide (Stuttgarttól délre közepes város), de viszonylag sokat járunk Stuttgartban, így ahhoz képest én nem látok változást.. majd 2035 ben beírom a tapasztalataim :)
N0MAD péntek, 11:13
Előzmény: #224245  Placi82
#224268
"minden második új gyerek neve Abdullah."
itt meg minden második vezetékneve kolompár meg kalányos.
FR73 péntek, 11:11
Előzmény: #224266  EURHUF_goes_to_haven
#224267
Stuttgart 2023 vs Mainz 1998 tapasztalataim voltak. Mivel nem napról napra észrevétlen változás volt, meglepett a kontraszt.
Abszolút értelemben a német életminőség most is kiemelkedően magas, de relatív értelemben nagyvárosi szinten, hogy úgy mondjam, változott.
EURHUF_goes_to_haven péntek, 11:07
Előzmény: #224265  FR73
#224266
Ilyet ahol lakom nem tapaszatlok. A zebra ami pl teljesen megdöbbent, hogy Németországban, ha csak közelítesz a zebrához már állnak meg. (igaz cserébe a kereszteződésekben indexet csak ünnepnapokon használnak). Itt még vendéglők is vannak szép számmal (Sopronban sok étterem és lokál zárt be sajnos és péntek este is "halott" a város)
Ahol lakom itt a lakóközösség elég jó, beszélgetünk, segítünk egymásnak, ha tudunk valamiben. (Lehet ez nagyvárosban már nincs így , nem tudom)
FR73 péntek, 11:03
Előzmény: #224262  EURHUF_goes_to_haven
#224265
Nem attrocitás, hanem apró mindennapi szösszenetek. 
Hangoskodás ott, ahol 20 éve csend és nyugalom volt.
A zebránál már a lakóövezetben se állnak mag, hogy átkelhess.
A kebaposok száma többszörös, a klasszik vendéglők száma csökkent.
Az idős néni már meglepődik, ha beengeded magad előtt az ajtón.
EURHUF_goes_to_haven péntek, 11:02
Előzmény: #224263  Ishar
#224264
Igen a Questorra gondoltam bocsi... 
Ishar
Ishar péntek, 10:59
Előzmény: #224256  EURHUF_goes_to_haven
#224263
Lásd Quaestor, csak hogy egyértelmű legyen miről van szó.
EURHUF_goes_to_haven péntek, 10:59
Előzmény: #224261  FR73
#224262
Eddig Németországban sehol nem ért attrocitás, míg ugyanezt se Sopronról se Budapestről nem tudom elmondani. De természetessenm nem kizárt, hogy a életkörülmények valamilyen szinten "vakká" tesznek. 
FR73 péntek, 10:56
Előzmény: #224260  EURHUF_goes_to_haven
#224261
Látod, pont azért romlott le Sopron, amiért te most a németeknél dolgozhatsz. 
A könnyű munkaerő vándorlás miatt.
Az érem másik oldala, hogy az ingatlanod stabilan tartja az értékét.
Ha teleszülték volna a soproniak Sopront, és te se menekültél volna 800km-re, akkor nem gyüttmentek lennének.
Aztán gondolj bele ebbe, amikor Stuttgart sétálóutcáján a tömeg fele török, balkáni, és onnan keletebbről származik. Ugyanaz van pepitában, de a magasabb jövedelmed miatt behúnyod a szemed.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók