2016. május 18. | 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
július 15. | 23:03
Komoly szélhámos tudással és tapasztalattal irányítja a bandatagokat(kormánytagok) is, a fogyatékos szavazóival együtt.Arról beszél ahogy csinálni kellene , de teljesen másképp csinálja mint ahogy mondja.Nem is tudok rá haragudni , nem ő a hibás , hogy ilyen idióta és primitív egy nemzet.Jól csinálja ha nem is helyesen amit tesz, ebben a szélhámoskodásban nagyon ügyes.
július 15. | 20:06

"Nagy a lemaradásunk, de nem mozgunk más dimenzióban, senki nem tud olyan okot, olyan érvet mondani, ami lehetetlenné tenné, hogy a magyar futball utolérje a horvátot."
Aha. Szokásos politikusi hanta. Nyit egy igaz tagmondattal és hozzákeveri a hamis állításokat.
május 22. | 13:14
előzmény: #379  Karvalytokes

Nem tudom, hogy anyanyelve-e a négernek az angol, de ha valamilyen törzsi nyelv lenne az anyanyelve, az valószínűleg nem lenne alkalmas nemhogy egyetemi tanulmányokra, de még honlaptervezésre sem.
Szóval nem örülnek a bicskeiek. Mit mondjak? Sejtettem.
Paks2 atomhulladékát hol fogják tárolni? Egy-két falu vagy megye biztosan nem fog örülni, hogy az a "valahol" náluk lesz.
május 22. | 12:04
előzmény: #378  Dehogynincs
Miért, a zámoriak mennyire örülnek a hulladéklerakónak?Valahol fenn kell tartani ilyet is.Az hogy beszél angolul abból mire következtetsz?
május 22. | 11:45
előzmény: #375  Karvalytokes

Szóval Bicske.
A bicskeiek mennyire örülnek a tábornak?
Ez a néger sokkal jobban beszél angolul, mint a mi Krisztinánk.
Érdekes, hogy ezt a négert üldözik Kamerunban, de a testvéreit nem. Pedig őket is szívesen befogadnánk.
május 22. | 11:35
előzmény: #372  _Bekre_Pal_
Rosszul hiszed, a török birodalom nem ért el Kongóig.
május 22. | 11:28
előzmény: #375  Karvalytokes
A francia nyelvű rész üldözi az angolt.Értsd:A moszlim a keresztényt.
május 22. | 11:27
előzmény: #373  Dehogynincs
május 22. | 11:10
előzmény: #373  Dehogynincs
a szakemberek ezt kognitív disszonancia redukciónak nevezik
május 22. | 11:08
előzmény: #370  Karvalytokes
Ezt biztosan tudod vagy csak találtál egy olyan magyarázatot, ami jobban hangzik Kádár népének?
május 22. | 11:06
előzmény: #370  Karvalytokes
május 22. | 11:04
előzmény: #364  bigyula
Én azt kérdeztem kié az a pénz? Az, hogy közpénz egyértelmű! Mégis van TÖRVÉNY ami az egyénre bízza, mit tehet a közpénzzel! Tudom a Soros rossz példa, de az USA TÖRVÉNYEK nélkül sem tehetné azt, amit tesz a "közpénzzel"! Adózás helyett!
május 22. | 11:03
előzmény: #367  Dehogynincs
Meg az is lehet hogy keresztények.Ha moszlim országból menekülnek szerintem teljesen hihető.
május 22. | 11:03
előzmény: #368  bigyula
Röhej. Ez nem elgépelés vagy melléütés.
május 22. | 10:59
előzmény: #366  bigyula

"Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű iskola épül Felcsúton"
.
https://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2018/05/22/nemzetgazdasagi_szempontbol_kiemelt_jelentosegu_iskola_epul_felcsuton/
.
Röhely, hogy már egy álltalános iskola is "nemzetgazdasági jelentőségű", csak hogy ne kelljen pályázatot kiírni...
május 22. | 10:59
előzmény: #366  bigyula
Nem tudom, hol dugdossa Orbán doktor azokat a menekülteket, akiket a felkörbácsolt migránsellenesség befogadott és véletlenül éppen annyian vannak, mint amennyit a brüsszeli kvóta előírt nekünk. Velük nincs semmi baj, mert illedelmesen kopogtattak.
május 22. | 10:54
előzmény: #363  Dehogynincs
Lehetne Felcsúton egy befogadó állomás... ;)
május 22. | 10:53
előzmény: #362  Vazsmegyei
a tao éppenséggel a miénk
május 22. | 10:53
előzmény: #362  Vazsmegyei
Nem vagy semmi! Bírósági ítéletek vannak arról hogy a TAO közpénz.
május 22. | 10:52
előzmény: #360  bigyula

Szerintem ugyanúgy tol a saját pénzéből is a fociba, mint azt Várszegi tette, vagy azok, akiknek Stadler József volt a strómanja. Csak Stadlernek Akasztó volt a faluja és nem Felcsút.
A felcsúti stadionnal az az egyik bajom, hogy szép-szép a stadion, de túl kicsi faluja van.
május 22. | 10:50
előzmény: #360  bigyula
Hanem kié mégis az a pénz? Feleslegesen kötekedsz! Majd, ha az UNIO eltörli a TAOt, akkor mehet a purparlé!
május 22. | 10:47
Mert ez a vélemény nem a választáson és népszavazáson alapszik! Neked biztos tetszik, habár semmi jelentősége nincs, csak annak aki a felmérést és az eredményét? szeretné elhitetni a közvéleménnyel.
május 22. | 10:42
előzmény: #359  Dehogynincs

"Bár, ha fociról van szó, akkor a dvtk-nak is jut bőven a tao-ból. "
.
Tehát, mégsem a saját pénze.
május 22. | 10:06
előzmény: #358  bigyula
Leisztinger a saját pénzét oda tolja, ahova akarja. Nem közpénzeket éget el. Bár, ha fociról van szó, akkor a dvtk-nak is jut bőven a tao-ból.
május 22. | 09:59
előzmény: #357  Dehogynincs

"Leisztinger: 10 ezer euróból 8-at csorgat vissza egy focista"
.
http://hvg.hu/sport/20180522_Leisztinger_10_ezer_eurobol_8at_csorgat_vissza_egy_focista
május 22. | 09:55
A mamelukok a főnök gondolatait lesik, nem pedig a választókét.
Nem látok bele Orbán doktor zavaros buksijába, de a stadionokat a nézők használnák, akik nem nagyon léteznek, mert ahhoz foci is kellene. A játékosoknak elég lenne egy elplanírozott libalegelő, egy öltöző és egy szertár.
A válogatottnak vannak időnként jó periódusai (például az EB), de a válogatottnak untig elég egy stadion.
május 22. | 09:45

"Egy friss felmérés szerint a fideszesek kétharmada is elutasítja a stadionépítéseket. "
.
http://hvg.hu/gazdasag/20180521_A_fideszesek_tobbsege_szerint_sem_a_fociba_kellene_tolni_a_penzt
.
Ilyenkor miért nem számít a kétharmad véleménye?
május 22. | 09:29
előzmény: #353  Karvalytokes
Belepumpaltunk ennyi penzt a gazdasagba. Ha nem az EU tol akkor hitelbol kellett volna. Az hogy mennyire hasznosult masik kerdes de ugyanigy felmerulne a hitel eseteben is.
2010 es 13 kozott ha nem volt novekedes szerinted mi lett volna az EU penzek nelkul ( segitek valoszinuleg meg kissebb novekedes vagy nagyobb csokkenes ) legjobb pelda ra azthiszem 2016 vege volt ahol az EU penzek befolyasa ideiglenesen visszaeset. A GDP novekedesunk is egybol visszeesett.
A tobbi mondando csak arrol szol hogy egyesek meg ezt is el tudjak rontani. Mint irtam Venezuella is kepes ehezni a vilag leggazdagabb olajkeszletevel. Azert ne ez legyen meg a gorogok a kovetendo pelda.
Az alacsony kamat meg nemzetkozi helyzet. Majd nezd meg milyen gyorsan fogjuk kovetni az amcsi kamatemelest mi is. Pedig most aztan tulnagy uj dolog nem merul fel az itthoni gazdasagpolitikaban. Sot a gazdasagi kornyezetunk nagyon is jo. Megis emelkedni fog a kamat.
május 22. | 07:48
előzmény: #350  Karvalytokes
"De az adott kormány csak abból tud pénzt "kiokositani"magának amit állami beruházásokra kap."
Hamis állítás, de ez a "kiokosítás" szó telitalálat.
Idáig a kifosztás szót használtam arra, hogy az állam "kiokosított" magának (és a nómenklatúrájának meg a klientúrájának) 3000 milliárd(!) forintnyi magántulajdont a 3 millió magyar pénztártagtól (alattvalótól).
május 21. | 18:53
előzmény: #352  Peterbond
Miért kellett volna?2010-2013 között is jöttek Eu pénzek növekedés mégsem volt.Azt hogy a konjuktúrát meg tudjuk lovagolni kellett egy szigorú ,takarékos költségvetés.Ha visszaszerezted a pénzpiac bizalmát lehetett csökkenteni a kamatot.Ha van olcsó hitel akkor van növekedés.Ha konjuktúra van akkor ez hatványozottan igaz.Nem kell akkora jelentőséget tulajdonitani az Eu-s pénznek.Chile nélküle is tud növekedni.A görögök meg az Eu-s pénzzel együtt tönkre tudtak menni.
május 20. | 20:52
Eddig sem arol volt szo hogy mennyit lopnak el hanem mennyivel tobb penzt szorhat a kormany a 2010 elotti idokhoz kepest. Ha nem lettek volna csak pl Bajnai idejenek megfelelo eu osszegek akkor Orbaneknak jelen gazdasagi mutatokhoz kb az allamadossagot 4000 milliarddal ( GDP kb 10-12% ) kellett volna novelni.
Amugy evi 80 milliarddal en megelegednek. Csakhat csak hat par peldaval tul tudunk ugrani ezen a szinten es abba a nagyon sok kis stiklik nincsenek benne ( kisvarda csapatnal edzoterem, a foglalkoztatas segito kozpont helyet, vadaszhazak sajat hasznalatra fideszes polgarmestereknek es ilyen kis lopasok orszagszerte ).
Pl: Duna Arena, de pl a Puskas onmaga mar most tervrajzon duplara ugrott (80-100 milliard ) ugy hogy az arenabol kikerult minden eredetileg tervezett plusz letesitmeny ahol tobb tucat sportag lett volna.
ts3
május 20. | 20:06
Minimum feltételezhetsz 217,5 milliárdos alkotmányos költséget.
május 20. | 19:11
előzmény: #348  Peterbond
Igy már igen.De az adott kormány csak abból tud pénzt "kiokositani"magának amit állami beruházásokra kap.Tehát abból a 435mrd ből tud juttatni a klientúrának.Abból nem, amit mondjuk a pizza sütő kap közvetlen támogatást a kemencére.Ha azt feltételezzük hogy 435 ből ellopnak kb évi 80mrd-t(túlszámlázással,haverok stb)Akkor ez a teljes magyar költségvetés kb 0,48%.Szerintem azért Dél európában ennél rosszabb a helyzet.Főleg ugy hogy tudjuk ,korrupció mindenütt van a világon.
május 20. | 18:01
előzmény: #343  Karvalytokes
De ha esetleg a lentieknek nem hiszel itt egy MAGYAR IDŐK cikk amiben a Vitályos Eszter államtitkár mondja hogy
"valamennyi fejlesztési programban meghirdették a 2014–2020-as időszak 9400 milliárd forint keretét 2017. március végéig, ebből 6700 milliárdot már odaítéltek. "
Azaz 7 évre van 9400 milliárd keretünk ami évi 1300 milliárd forint. Erről jön le a 300 milliárdos befizetésünk és lám megint évi 1000 milliárd nettó pozíciónál járunk.
https://magyaridok.hu/gazdasag/hatekonyabb-az-unios-forrasok-felhasznalasa-2221432/
május 20. | 17:47
előzmény: #347  Karvalytokes
Ez szerintem csak egy része lehet az EU támogatásoknak és befizetéseknek. mivel az EU támogatás sok esetben nem közvetlenül az államháztartásba fut be bevételként hanem egyből megy támogatásra a gazdaságba ezért csak a kiadási oldalon tudtam megnézni de ott az EU költségvetébe SOKKAL többet fizetünk be mint a te linked szerinti összeg.
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qse007g.html?down=52
Ez évi 300 milliárdról ír ami inkább egybevág az én korábbi linkjeimmel is ami több helyről származik de nagyságrendileg összevágnak.
május 20. | 13:55
előzmény: #346  sanka
Ott van Eu-s támogatás évi 435mrd ,mint ez úgy hogy befizetünk évi 55mrd-t.
május 20. | 13:42
előzmény: #342  Karvalytokes
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!
május 20. | 13:37
előzmény: #335  Dehogynincs
"De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól"

Ezt még nem hallottam. Erről irnál pár tényt, miből is állt ez a védelem és melyik zöld határon özönlöttek? :)
május 20. | 13:34
előzmény: #342  Karvalytokes
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE