Portfolio Portfolio
4
5
1
2016. május 18. | 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
2018. december 26. | 20:26
Szüleim egész életükben gürcöltek. Elhitték, hogy ha keményen, még többet dolgoznak, akkor minden jobb lesz számukra. Nem egy karácsonyra emlékszem, ahol apám munkából esett be, esetleg oda ment a karácsonyfa mellől. Akkor még nem tudtam, hogy ennek nagy ára van, egyszerűen elfogadtam gyerekként, hogy ez így megy. Anyámmal kapcsolatban leginkább a vállalkozói évekre emlékszem. Minden nap reggel négykor kelt és este hat után esett haza hulla fáradtan. Még 24-én is dolgozott. Amikor meg nem, akkor aludt. Így kergették szüleim, azt az álmot, amit elhitettek velük, miszerint ha többet dolgoznak, többet is keresnek és az majd milyen jó lesz. De, ennek nagy ára volt.Tagadhatatlan, hogy szüleim éjt nappallá tevő gürcölésének köszönhetően kitaníttattak minket testvéremmel, hogy egy szép kertes házat vehettek maguknak, ahol élhetnék vígan nyugdíjas életüket. De sajnos nem teszik, nem tehetik. Az állandó munka, a három műszak és a túlórák árát, most kell megfizetniük. Most kell megfizetniük nekik is, és a család többi tagjának is. Nekem például azzal, hogy egyedül töltöm a karácsonyt. Hogy miért? Mert a rettenetesen sok munka, a robot, a ki nem pihent túlórák szétszedték a családot és tönkretették az egészségüket. Állandó volt a fáradtság a feszültség, így egymásra és a gyerekekre nem jutott idő a szülők részéről. Nem volt már energia arra, hogy megértsék és foglalkozzanak azzal mi zajlik le a gyerekekben. Nem volt energia arra, hogy együtt legyen a család. Állandóak voltak a viták a veszekedések, még karácsonykor is, sőt. Az ajándékok kiüresedtek, az egész ünnep csak feszültség volt. Ezért is utáltam meg ezt az egészet. A családtagok eltávolodtak egymástól és ennek egyenes következménye, hogy a kapcsolattartás pár perces kötelező telefonokra szűkült. Testvérem egészen a tengerentúlig menekült ebből a családi légkörből, szökőévente egyszer, ha hazajön.
2018. december 08. | 17:17
előzmény: #386  sanka
Azt tudod miért Tüntettek nagy SZÁJJAL,hanem azért,hogy a ""kis embereket"" meg Védjék!!!(el ne HÍDD MÁR)
 >>>>Ha nem azért,hogy KI KAPJA A PÉNZT!!
  -Persze jobban mutatnak(néhány balra elfogult) kis emberek hátán!!(erre jók munkásokat felhasználni)
 2009-ben Dolg. nem titkol Balos KFT-nek!! ÉJJEL NAPPAL DOLGOZTATOTT, MINÉL HAMARÁBB MEGKAPJA A LÓVÉT!! -azé nem mai gyerek vagyok én se!!
2018. december 08. | 05:01
előzmény: #385  HPeter76
Ezért kár volt albi.
2018. december 07. | 23:32
előzmény: #384  Lujoska
-Írok már nektek.. Legális BEÁRAMLÁS, MENEKÜLTEK BEFOGADÁSA, úgye a Migráns VÍZUM szavazás!!
 1 körbe a SZAVAZÁS MEGBUKOTT AZ EUBAN!! Jön a 2 Menet ítt meg már Eus Képviselőkkel HÁTTÉRALKUT KÖTNEK!! Egy pár képviselőt RÁBÍRNAK,,,Na így megy ez a """nagy demokrácia...Na meg a nemzeti szuverinítás megvédése!!Na meg a neoliberális(balliberális) polítikai kultúra...
2018. október 25. | 09:59
Orbán doktor ünnepi beszéde az 1956. évi forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján
kormany pont hu/hu/a-miniszterelnok/beszedek-publikaciok-interjuk/orban-viktor-unnepi-beszede-az-1956-evi-forradalom-es-szabadsagharc-62-evfordulojan
"Fél évszázad alatt kétszer is elveszítettük Magyarország területének kétharmadát"
Másodszor már kevesebett vesztettünk el, mert a bécsi döntés után kevesebbet kaptunk vissza. Erdélyből csak Észak-Erdélyt.
"Akik az Európai Unióból európai birodalmat akarnak gyúrni, kivétel nélkül mind bevándorláspártiak. Az európaiság mércéjévé tették a migránsok beengedését, és elvárják, hogy minden ország és nép haladéktalanul alakítsa magát multikulturálissá. Ma már látjuk, szándékosan nem éltek a hatalmas rendőri és katonai erejükkel, szándékosan nem védték meg Európát a migránsok tömegeitől. Ha mi képesek voltunk, ők is azok lehettek volna. Nem a képesség hiányzott, hanem az akarat."
Orbán doktorék nem voltak képesek megvédeni Európát a migránsok tömegeitől. 2015-ben négyszázezer illegális migráns jutott be az EU-ba a mi schengeni határszakaszunkon. Nálunk nem az akarat hiányzott a képesség.
Orbán doktor valaha jó szónok volt. Most is megcsillogtatott valamit hajdani szónoki képességeiből. Annyira ügyesen keverte beszédében az igaz és hamis állításokat, hogy a többség észre sem vette.
2018. július 15. | 23:03
előzmény: #381  Dehogynincs
Komoly szélhámos tudással és tapasztalattal irányítja a bandatagokat(kormánytagok) is, a fogyatékos szavazóival együtt.Arról beszél ahogy csinálni kellene , de teljesen másképp csinálja mint ahogy mondja.Nem is tudok rá haragudni , nem ő a hibás , hogy ilyen idióta és primitív egy nemzet.Jól csinálja ha nem is helyesen amit tesz, ebben a szélhámoskodásban nagyon ügyes.
2018. július 15. | 20:06

"Nagy a lemaradásunk, de nem mozgunk más dimenzióban, senki nem tud olyan okot, olyan érvet mondani, ami lehetetlenné tenné, hogy a magyar futball utolérje a horvátot."
Aha. Szokásos politikusi hanta. Nyit egy igaz tagmondattal és hozzákeveri a hamis állításokat.
2018. május 22. | 13:14
előzmény: #379  Karvalytokes

Nem tudom, hogy anyanyelve-e a négernek az angol, de ha valamilyen törzsi nyelv lenne az anyanyelve, az valószínűleg nem lenne alkalmas nemhogy egyetemi tanulmányokra, de még honlaptervezésre sem.
Szóval nem örülnek a bicskeiek. Mit mondjak? Sejtettem.
Paks2 atomhulladékát hol fogják tárolni? Egy-két falu vagy megye biztosan nem fog örülni, hogy az a "valahol" náluk lesz.
2018. május 22. | 12:04
előzmény: #378  Dehogynincs
Miért, a zámoriak mennyire örülnek a hulladéklerakónak?Valahol fenn kell tartani ilyet is.Az hogy beszél angolul abból mire következtetsz?
2018. május 22. | 11:45
előzmény: #375  Karvalytokes

Szóval Bicske.
A bicskeiek mennyire örülnek a tábornak?
Ez a néger sokkal jobban beszél angolul, mint a mi Krisztinánk.
Érdekes, hogy ezt a négert üldözik Kamerunban, de a testvéreit nem. Pedig őket is szívesen befogadnánk.
2018. május 22. | 11:35
előzmény: #372  _Bekre_Pal_
Rosszul hiszed, a török birodalom nem ért el Kongóig.
2018. május 22. | 11:28
előzmény: #375  Karvalytokes
A francia nyelvű rész üldözi az angolt.Értsd:A moszlim a keresztényt.
2018. május 22. | 11:27
előzmény: #373  Dehogynincs
2018. május 22. | 11:10
előzmény: #373  Dehogynincs
a szakemberek ezt kognitív disszonancia redukciónak nevezik
2018. május 22. | 11:08
előzmény: #370  Karvalytokes
Ezt biztosan tudod vagy csak találtál egy olyan magyarázatot, ami jobban hangzik Kádár népének?
2018. május 22. | 11:06
előzmény: #370  Karvalytokes
2018. május 22. | 11:04
előzmény: #364  bigyula
Én azt kérdeztem kié az a pénz? Az, hogy közpénz egyértelmű! Mégis van TÖRVÉNY ami az egyénre bízza, mit tehet a közpénzzel! Tudom a Soros rossz példa, de az USA TÖRVÉNYEK nélkül sem tehetné azt, amit tesz a "közpénzzel"! Adózás helyett!
2018. május 22. | 11:03
előzmény: #367  Dehogynincs
Meg az is lehet hogy keresztények.Ha moszlim országból menekülnek szerintem teljesen hihető.
2018. május 22. | 11:03
előzmény: #368  bigyula
Röhej. Ez nem elgépelés vagy melléütés.
2018. május 22. | 10:59
előzmény: #366  bigyula

"Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű iskola épül Felcsúton"
.
https://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2018/05/22/nemzetgazdasagi_szempontbol_kiemelt_jelentosegu_iskola_epul_felcsuton/
.
Röhely, hogy már egy álltalános iskola is "nemzetgazdasági jelentőségű", csak hogy ne kelljen pályázatot kiírni...
2018. május 22. | 10:59
előzmény: #366  bigyula
Nem tudom, hol dugdossa Orbán doktor azokat a menekülteket, akiket a felkörbácsolt migránsellenesség befogadott és véletlenül éppen annyian vannak, mint amennyit a brüsszeli kvóta előírt nekünk. Velük nincs semmi baj, mert illedelmesen kopogtattak.
2018. május 22. | 10:54
előzmény: #363  Dehogynincs
Lehetne Felcsúton egy befogadó állomás... ;)
2018. május 22. | 10:53
Törölt hozzászólás!
2018. május 22. | 10:53
előzmény: #362  Vazsmegyei
Nem vagy semmi! Bírósági ítéletek vannak arról hogy a TAO közpénz.
2018. május 22. | 10:52
előzmény: #360  bigyula

Szerintem ugyanúgy tol a saját pénzéből is a fociba, mint azt Várszegi tette, vagy azok, akiknek Stadler József volt a strómanja. Csak Stadlernek Akasztó volt a faluja és nem Felcsút.
A felcsúti stadionnal az az egyik bajom, hogy szép-szép a stadion, de túl kicsi faluja van.
2018. május 22. | 10:50
előzmény: #360  bigyula
Hanem kié mégis az a pénz? Feleslegesen kötekedsz! Majd, ha az UNIO eltörli a TAOt, akkor mehet a purparlé!
2018. május 22. | 10:47
előzmény: #356  bigyula
Mert ez a vélemény nem a választáson és népszavazáson alapszik! Neked biztos tetszik, habár semmi jelentősége nincs, csak annak aki a felmérést és az eredményét? szeretné elhitetni a közvéleménnyel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE