Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rice2 ma, 16:29
#55017

https://www.femcafe.hu/cikkek/utazas/kapu-tibor-masodik-magyar-urhajos-kormany-bejelentes.
"21. század egyik legdinamikusabban fejlődő iparága"   
A cég már az űriparban is jelen van: 
https://index.hu/gazdasag/2024/05/06/gyarepites-uripar-ngm-versenykepesseg/
.
A nagy kérdés az árfolyam mikor fog űri magasságokba repülni??? :D
788ft            Ez sajnos a béka feneke alatti szint most.
rice2 ma, 15:07
Előzmény: #55015  orbitalis
#55016

Én is gondoltam, hogy ez is ment.
Ha MNB nem tudja bizonyítani, hogy lebeszélt ügylet volt, akkor szerintem büntetni sem tudott.
Egyébként számomra úgy nézett ki, mintha számítógép kereskedett volna, mert volt, hogy 3-5 másodpercen belül voltak eladások-vételek. Könyvbe szinte be sem lehetett volna ennyi idő alatt vinni a megbízást.
788ft
orbitalis
orbitalis ma, 14:43
Előzmény: #55014  rice2
#55015
Annyiban pontosítanék, hogy volt olyan is, hogy egymásnak adták és piacfelügyeleti eljárás lett.
Kétnaponta adták-vették egymásnak, hogy legyen forgalom.
rice2 ma, 14:35
Előzmény: #55013  orbitalis
#55014

Ezt írogatom én is.
Ha átkötöd a részvényedet az gyakorlatilag az EUs szabályozás miatt megtévesztés, mert te egyedül voltál az eladó és a vevő is. Átkötésnek is úgy kell történnie kis papírnál, hogy az ne legyen a forgalom pl.20%nál nagyobb. Tehát olyankor kell, lehet átkötéseket csinálni amikor magas a forgalom, mert így kisebb %-a a forgalomnak a saját kötés és nem büntethet az MNB.
Ha másnak adod a papírt és nem nagyon változik %-osan az árfolyam akkor akár 50%-ot is eladhatsz, vagy vehetsz a forgalomnak, akkor sem büntethetnek meg.
Ha magadnak kötöd át, akkor viszont EUs jogszabályra hivatkozva büntetnek. A lényeg, hogy tényleg van ilyen jogszabály.
Nagy forgalmú papíroknál nem számít 10-30millás saját átkötés, de amikor a kisebb papírokban nem nagyon van forgalom, ott ilyenért már büntetnek. Akkor is ha a papírban nem is volt mozgás és ott zárt ahol előző nap.
Azt mondják a forgalom megtéveszthette a másik befektetőt :D  
Na erre azt mondom, akit ez megtéveszt az ne tőzsdézzen.
Randomos átkötéseket is büntették utólag.
.
Eddig nagy veszteség volt, nagy szponzori szerződéseket nem adtak. 
Most már folyik ki a sok pénz, mert valószínű majd komoly nyereségek jönnek a 3Qtől. 
Remélem így lesz és akkor mindenki megnyugszik.
793ft és 15milla    Nem nagyon van vevő.
orbitalis
orbitalis ma, 13:48
Előzmény: #55012  rice2
#55013
Ismerősömet azért vették elő, mert átkötötte az ÉSZLA-ról TBSZ-re a kis papírját.
Semmit nem mozdult az árfolyam, a mondás mégis az volt, hogy a kis papír forgalmához képes magas forgalmat generált, ezáltal alkalmat adott arra, hogy megtévessze a piacot. 
Nem jogszerűtlen, de piacfelügyeleti eljárást eredményezhet. 
Na most itt több száz milliós "átkötések" voltak ősszel napi szinten.
JG pedig kezd teljesen hiteltelenné válni. A veszteséges céggel több száz milliós szponzori támogatást adnak sportegyesületeknek, közben a saját papírjait 800Ft alatt nem veszi és sír, hogy 3x annyit ér.
Nekem már az is furcsa, hogy ilyen helyzetben a németek miért nem csókolják tarkón?
Az ő pénzüket is égetik el faszságokra.
rice2 ma, 12:55
Előzmény: #55011  dd87
#55012

Ha például én nagy tételben beteszek eladásra és azt valaki-kik megveszik és folyamatosan adom és nincs nagy 5%-10%-os mozgás, az nem büntethető. 
Ha kiszállok adhatom akár 2 hétig is, mert sokkal rendelkezem. Ez nem büntethető!
Ilyen még OTPben és MOLban is van.
1 alap úgy dönt, hogy kiszáll és gyorsan eladja a részvényeit, mert másba teszi át.
Ezt hívják eladó nyomásnak. Ez nem büntethető!
Ha vételre áll valaki és 1 nagyobb pakkot akar megszerezni, mert jött 1 bejelentés, hír és 1-2 hétig veszi nagy tételben a részvényeket, az sem büntethető, ha nincs hatalmas %os elmozdulás miatta.
Itt akkor nagy volt a forgalom, de nagy elmozdulás nem volt egyik irányba sem!
.
A lényeg amit lejjebb linkeltem, az a cégről szólt, hogy "lapítanak" és "őszi mutyi"
Ha nem büntették őket, akkor nincs miért lapítani, mert nem a cég csinálta.
dd87 ma, 12:30
Előzmény: #55009  rice2
#55011

aki végig figyelemmel kísérte orbitalis ezen témában tett írásait az pontosan tudta, hogy miről van szó
ezt kb 3-4x megbeszéltük itt a forumon
Sokan okoskodtak, hogy ezt nem a cég csinálja. Le is írtuk, hogy nem arra gondolunk, hogy a cég. De attól még valaki nagy tételben játszott. A normális kereskedéstől eltérő ajánlatokat tettek be, ez az ami büntethető.
Példaként emlékezz arra, amikor egy magánszemélynek kellett a tőke és piacin kiszórt egy illikvid papírt. CSak azért megbüntették mert nem apránként adta el, amennyire épp vevő volt nem túl alacsony áron.
orbitalis
orbitalis ma, 10:20
Előzmény: #55009  rice2
#55010
Nem csak JG és Ali van benne derékig a dologban.
Anno a Tsys-es kiszállós mutyiban is a MonaLisa adta a papírokat és még sem lett belőle semmit.
A cinizmus meg nem jött át ezek szerint: meglátásom szerint senkit nem büntettek meg.
Volt most egy bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos 2millás nevettséges bünti miközben februárban magánszemélyeket basztak meg 10millára és Kulcsár urat meg 100-ra mert kis papírokban mutyizgattak.
rice2 ma, 10:06
Előzmény: #55008  orbitalis
#55009
Nem írtad, de sejtetted.
"Szerintem megy a lapítás az őszi mutyi miatt és most nem mernek semmit csinálni.
Meg lehet kérdezni az MNB-t, hogy milyen büntetést szabtak ki a piacfelügyeleti eljárás során."
Ezzel azt sugalltad, hogy megbüntették őket.
.
Ha megnézel 5 éves kereskedési grafikont akkor látod, hogy máskor is voltak rövidebb ideig nagy forgalmak hónapokig. Ez a7- 8 hónap nem kiugró, mert 2021 augusztusától is volt 5 hónap amikor volt ekkora dbszámú forgalom, előtte 2019ben meg sokkal nagyobb. 
A nagy forgalmak után mindig jöttek a gyenge forgalmak.
Egyébként a mostani szerintem is nagyon furcsa volt, mert úgy nézett ki mintha beleadna és akkora pakkot megvenne valaki és fordítva. Tuti nem ugyanaz volt, mert azt az MNB vastagon büntetné, 100milliós nagyságú büntetéssel. Ha már 2 ambar és egymásnak adják, azt nem nagyon tudja büntetni.
pl. Én ma eladok és te veszed, te holnap adod és én veszem. Ezt csak akkor tudja büntetni, ha bizonyítja, hogy megbeszéltük, stb. 
Ha valaki saját magának adja-veszi az büntethető. Egyébként a Randomos Tlongokat is büntették több mint 2 év után. Lehet te arra hivatkozol büntetésként.
.
Tartom a véleményem, hogy Jászaiék tehetnek arról, hogy a kicsik eladói oldalon vannak.
Nem azért hallgatnak szerintem mint szerinted. Én úgy gondolom, hogy a nyomott árfolyamot valaki rutinos gyűjtésre használja. Te már 600 alatti árfolyamot vársz, pedig szerintem csak addig engedik le, hogy ne jöjjenek a kicsik a vételi oldalra. Nagy türelem játék megy és a kicsiknek fogy a türelme.
790ft és 7milla
orbitalis
orbitalis ma, 09:27
Előzmény: #55007  rice2
#55008
Én nem azt írtam, hogy megbüntették őket, hanem hogy manipulálta valaki a forgalmat.
Azaz megítélésem szerint 2023 aug és 2024 február közötti forgalom jelentős része szerintem nem volt valós. Amióta az MNB beavatkozhatott, azóta nézd meg a forgalmat márciustól. Fityfasz.
Tavaly október és február között minden nap voltak bekerülő nagyobb "pakkátadások".
Most zéró. Nekem itt nagyon kilóg a lóláb. 
rice2 hétfő, 16:27
Előzmény: #55006  orbitalis
#55007

Na egész végig azt írogattam, hogy szerintem a céget nem büntették meg.
797ft és 17milla
orbitalis
orbitalis hétfő, 15:09
Előzmény: #55005  rice2
#55006
Még egyszer leírom: nem.
Akkor lennének, ha a cég maga értintett az eljárásban.
Ha "Józsi" manipulálta az árfolyamot, és piacfelügyeleti eljárás lett belőle, akkor erről nem köteles az MNB proaktív tájékoztatást adni.
rice2 hétfő, 13:52
Előzmény: #55004  orbitalis
#55005

Ha BÉTen lévő céget büntetnek, azt szerintem közzé kell tenni.
Más cégeknél is közzé tették. Ezért szerintem a 4IGét nem büntette meg az az MNB.
orbitalis
orbitalis hétfő, 13:27
Előzmény: #55002  rice2
#55004
Az MNB nem köteles tájékoztatni a piacfelügyeleti eljárás eredményéről, de ha írsz nekik, akkor megírják.
Oka van, hogy én nem írok...
rice2 hétfő, 12:46
#55003

800on van 22edb eladó. Azon kéne átmenni végre.
790 fölé jöttek vevők is végre.
Ki-kik vehetik, mikor egyre több kicsi megunja és eladja?
Mocorog, de ez még kevés :D
797ft és 9milla
rice2 hétfő, 12:18
Előzmény: #55001  orbitalis
#55002

Ha tudod megírhatnád, de szerintem ha megbüntették volna a céget azt az MNB és a 4IG is közölné.
A cég venne 3-4 pakk saját részvényt és már 850 felett lennénk.
Ez lenne a helyzet akkor is, ha Jászai a piacon venne 3-4 kisebb pakkot.
250e-300edb-al, szerintem simán 850 felett forogna az árfolyam. (Az a cégnek nem tétel)
Most gyakorlatilag a saját vételek elmaradása miatt a kicsik nagyon bizonytalanok.
Ha a Rheinmetall venne bele, az meg hatalmas emelkedést hozhatna, mert nekik nagyon sok millárd áll rendelkezésre.
Ha vennék a részvényt, azért senki nem büntethető.
szerintem ha csak Jászai elmagyarázni, hogy mennyi marad a cég zsebébe, hogy kivezetik az adókat és nyilatkozna, hogy milyen nagyságú nyereségek jöhetnek majd a jövő évtől, akár duplázhatna is a papír. Valamiért jó nekik, hogy páran eldobják és nem feljebb folyik a kereskedés.
Szerintem belső kör veszegeti. Mindig ott tartják, ahol még vannak páran akik dobják. Egyre kevesebben vagyunk kicsik.
791ft és 6milla
orbitalis
orbitalis hétfő, 10:06
#55001
Ha a TA számít akkor hamarosan a 760-as régió következik, onnan pedig elkeseredett próbálkozás 790 fölé, majd beszakadás 700 alá.
Szerintem megy a lapítás az őszi mutyi miatt és most nem mernek semmit csinálni.
Meg lehet kérdezni az MNB-t, hogy milyen büntetést szabtak ki a piacfelügyeleti eljárás során.
rice2 hétfő, 08:53
Előzmény: #54999  Mortal_Wombat
#55000

Bankoknak és a MOLnak marad.
Telekommunikációszektorból teljesen kivezetik jövőre.
Hernádi pont arról beszél, hogy a 4IG ben van az 5 legtöbbet fizető cégbe.
"Emlékeztetett arra, hogy az eltelt két évben a legnagyobbak, az OTP, az MBH, a Richter, a Telekom, a 4iG és a Mol közel 800 milliárd forint különadót fizetett."
4IGnek évente több mint 20milliárdot kellet befizetnie.
Ez részvényenként évi 70ft mínuszt jelentett.
 Ha beárazódást nézzük akkor 10 év alatt 700ft-ot!!!! (illetve a díjemelések miatt folyamatosan növekedik, tehát többet)
Normális körülmények közt ennek a 700ftnak kéne beárazódnia a papír árfolyamába!
Telekom már árazza, a 4IG még nem az adó kivezetését.
Ha a cég besegítene és venne saját részvényt, komoly ugrás jöhetne az árfolyamba.
Mondjuk az én véleményem az, hogy az adók is segítettek abban, hogy megszerezzék 
a Digit, Invitechet és a Vodafont.
A mostani, 3Qtől jöhetnek a folyamatos, nyereséges negyedévek, ami jövőre még majd nagyot ugrik az adók eltörlése miatt..
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat vasárnap, 22:18
Előzmény: #54998  orbitalis
#54999
Szép álom. De JG nem fog 50% alá menni. Ez az ő cége a vezér céljaira teljes egészében felajánlva. Egy éve még azt hittem, picit függetlenebb lesz mint az Opus, de most tökre nem ez látszik.
És ami még szebb, marad a különadó?
https://index.hu/gazdasag/2024/07/21/hernadi-zsolt-mol-extraprofitado-kormany-adozas/
orbitalis
orbitalis péntek, 10:22
Előzmény: #54997  ANTARES
#54998
Akkor tovább lesz 800Ft alatt.
Németeket kellene hangsúlyosabbá tenni...
orbitalis
orbitalis szerda, 12:54
#54996
Jelenleg S&P megy mint a szél, piacok nyugodtak, az IT és Telecom cégek szárnyalnak és ez a szar meg képtelen menni. Mit fog csinálni, ha USA és EU korrekciózik mondjuk egy 20%-ot? 
Mert lassan a chartok alapján lazán benne van ez a szitu.
Nem fog tudni szembemenni a sentimenttel, azaz innen egy 20-30% minusz seggre vághatja az árfolyamot megint. Annyira a kibaszott hatalomépítésre fókuszálnak, hogy csontra be fogják szopni, ha változik a szélirány. Az őszi események óta nyilvánvaló, hogy megy egy mutyi a háttérben.
Milliárdos tételben adtak át pakkokat tavaly augusztus vége óta.
Utána be lettek mószerolva és le is állt a nagy tranzakció, azóta szenvedősen adogatják tovább.
Én továbbra sem tartom kizártnak a 650 körül árfolyamot.
Ne legyen igazam, mert kurvára bukóban fogok ülni....
rice2 szerda, 12:21
#54995

1 kis érdekesség: 
https://atlatszo.hu/kozpenz/2024/07/17/bortontelefon-verseny-nelkul-kapta-meg-az-52-milliardos-megbizast-a-telekom-es-tasnadi-laszlo-cege/
Sokan írogatják, ha valamit nyer a 4IG az már NER meg, verseny nélküli,stb.
Érdekes amikor a T-SYS vagy a Telekom nyert, senki nem írogatott ilyeneket.
Miért fáj, ha hazai cégek nyernek? miért jó és miért szurkolnak annak sokan, hogy a külföldi nyerjen?
.
Árfolyam szar, forgalom szinte 0. Vezérek miért hagyták magára az árfolyamot?
Miért nem vesz a cég, legalább jelzés értékűen saját részvényeket?
Miért bizonytalanítja el szándékosan a kicsiket?
Sok a kérdés és sajnos nincs válasz.
788ft és 5milla
Miki71 kedd, 15:15
Előzmény: #54993  Atti67
#54994
Hát minden csak nem prémium
Atti67 kedd, 15:14
#54993
Elképesztő,hogy mekkora egy fos lett.
Miki71 kedd, 15:04
Előzmény: #54990  orbitalis
#54992
Mondjuk a jelentkezési határidő aug. 15, na meg meg is kellene nyerni. Ha ez meglenne, kérdés, hogy mennyi az annyi?! Na de ez mind a jövő zenéje.. Tény, hogy jelenleg a részvénnyel kereskedni nem lehet. 6 órányi kereskedés után 5,68 milla forgalom generálódott, aminek kb. a fele most 2 perce.. Siralmas :( 
Stayerke
Stayerke kedd, 14:17
Előzmény: #54990  orbitalis
#54991
R790
orbitalis
orbitalis kedd, 13:27
Előzmény: #54989  Miki71
#54990
tökmindegy, akkor is nyóccá
Stayerke
Stayerke kedd, 09:39
#54988
R796
S.Worthington
S.Worthington kedd, 08:22
Előzmény: #54986  tomspice
#54987
Ahol Aladin van, ott csoda is van! :)))
tomspice kedd, 05:45
Előzmény: #54985  Stayerke
#54986
Ide csoda kell. Addig várunk 
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 15. 12:00
#54985
R797 Már alig találom a topikot, annyira kihalt. Persze érthető...
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 12. 10:17
Előzmény: #54983  Zipfer
#54984
Lehet OV azért járkál Potyenhoz, hogy Gelit ne akarják levadászni.
Metis_papa
Metis_papa 2024. 07. 11. 15:43
Előzmény: #54966  orbitalis
#54982
Azért csinálja ezt Jászai szvsz, hogy egyelőre a holdudvarának a kis belső biznisze legyen. Jöjjenek a magántőkealapjaik, aztán azok keressenek rajta, ha egyszer megindulna.
omaha 2024. 07. 11. 13:46
Előzmény: #54966  orbitalis
#54981
A legjobb megfogalmazás ez!

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek