Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LBalaton
LBalaton vasárnap, 23:02
#11860
sztanil péntek, 14:41
Előzmény: #11858  _Sigorszky
#11859

Ez közös türk vonás.
Mindegy, hogy a fronton vagy a kórházakban, de pusztuljon a nép...
_Sigorszky
_Sigorszky péntek, 14:33
#11858
"All of this for what?" Séjourné said. "This can be summed up in two words: for nothing." 
However, France wasn’t the only country to confirm Russian losses topped 500,000. 
Biztos nem semmiért, de látható, hogy Putyinnak és körének nem számít az emberélet. :( 
the_outsider kedd, 21:51
#11857

Talán nem olyan eget verő gond, de ismét pár gondolatomat ideírnám. Tudom, hogy a diplomaták és a politikusok feltételezhetően nagyságrendekkel jobban értenek ezekhez, de legyen ez a megnyilvánulásom a közember gondolati és kinyilvánítási szabadsága.      
             
Egyrészt, bár főleg inkább régebben nem annyira kedveltem Macront, de az általa hangoztatott "stratégiai bizonytalanság"-ban tartást hatalmas (bár nyilván nem új) ötletnek vagy inkább stratégiai fegyvernek tartom. Máig nem értem, miért nem szentelnek neki nagyobb figyelmet. Az oroszok (=konkrétan orosz putyinisták!) sem jelentenek be semmit előre a tevékenységükről, azon kívül, hogy pl. az általuk kitalált vörös vonalak átlépésére célpontokat (pl. fővárosok) emlegetnek. Az Ukrajnát támogató szereplők mindig kinyilvánítanak konkrét dolgokat, amire egyrészt könnyen tudnak szavakban reagálni az oroszok, másrészt csak arra jók, hogy később ne vagy nehezebben lehessen őket megszegni. Ezt teljesen feleslegesnek és kontraproduktívnak tartom, különösen ekkora mennyiségben.       
Mint már említettem régebben, nem tudom konkrétan mi történik a diplomáciai vonalakon, de pl. hiányolom azokat a kéréseket, amelyben azt kérik Oroszországtól, hogy fejezze be a támadó hadműveleteket Ukrajnában. Én sem gondolom, hogy ennek feltétlen konkrét hatása lenne a háború alakulására, de a folyamatos hangoztatása minden orosz szóvivői megnyilvánulásra, az elvárható alapreakció lenne szerintem (tudom, hogy ez nem teljesen a diplomáciai vonal, de inkább maradnék a mondandóm lényegénél). És ekkor nem dominálná talán a háborús közbeszédet ez a békepárti/háborúpárti hazudozás, hanem a konkrét felelős lenne minden egyes említés alkalmával kihangsúlyozva, és nem csupán annyival, hogy ő az "agresszor" (ami így nem is a jelenről szól), hanem azzal, hogy ezt jelen esetben is gátlás nélkül folytatja, és ő rajta múlik, hogy mikor fejeződik be a gyilkolás. Minden egyes alkalommal megkérni erre! Leginkább nem követelni, csak kérni.      
        
Másrészt, a fegyverekkel és egyéb segítségnyújtással kapcsolatos tevékenységekben ugyancsak lényeginek tartom, hogy az oroszok kapják meg a narratívában a lehetőséget arra (:ez legyen kihangsúlyozva), hogy leállítsák/visszafogják a támadó tevékenységüket. Tehát, hogy ne az legyen a megnyilvánulások jellege, hogy a "nyugat" megint fenyegeti őket, és újabb (oroszok által delirált) vörös vonalakat lép át, hanem ezeknél a műveleteknél az oroszok legyenek azok, akik befolyásol(hat)ják ezen műveletek megtörténtét vagy mértékét.      
Egy példával szemléltetve:        
- ha az oroszok egy adott héten belül belső ukrajnai területeket is (pl. Kijev) támadnak, akkor legyen megengedve az ukránoknak, hogy az eddigi orosz területek irányába lévő megengedett támadási határt kitolják mondjuk 20 v. 50 km-rel (:ez hasra ütéses szám, nem figyeltem a területi nagyságrendeket, csak egy példa). És minden egyes héten, ha az oroszok valami ilyen "fordított irányú vörös vonalat" átlépnek, akkor mindig egyre nagyobb területre "engedélyezzék" az ukránoknak az ellentámadást ebben az esetben ezen kinyilvánított elv alapján látszólag az "oroszok" a támadásaikkal. De a lényeg, hogy ekkor (legalábbis a szavak szintjén) az oroszok vannak rákényszerítve, hogy fogják vissza magukat, és hangsúlyosan kinyilvánítva az ő döntésükön áll, hogy mit áldoznak fel a támadás alól eddig védettnek jelölt területeikből, nem pedig a "nyugat" támadja őket csak úgy "heccből" (:értem ez alatt, hogy nem játszhatják el az ártatlan bárányt az oroszok, mint ahogyan most). Természetesen értem, hogy egyrészt senki nem veszi be ezt az "ártatlan bárány" szerepet, de a hazug propagandában mégis szinte ez az alaphang. Másrészt tudom, hogy ennek a stratégiának sem lenne átütő hatása, de mégis valahogyan talán a megfelelő irányba árnyalná a képet a folyamatos használata.      
Azt még hozzátenném, hogy mint minden(!) segítségnyújtásra, erre is lehet az "eszkaláció veszélye" sablont ráhúzni, de ezt nem igazán lehet elemezni, itt egy fórumon meg végképpen nem.       
        
https://www.portfolio.hu/percrol-percre/698695/az-egyesult-allamok-megtiltotta-ukrajnanak-hogy-amerikai-fegyverekkel-melyen-orosz-teruletekre-tamadjon-941217
         
-------------------------------------------------------------        
            
Sajnos úgy érzem, hogy itt is a nevetséges "A honlapjuk helyett egy véres disznófejet érnek el a látogatók" helyett inkább az orosz áldozatok számára vonatkozó valami alsó(!) becslést kellett volna megjeleníteni az adott oldalakon, hogyha van olyan orosz látogatója az oldalnak aki teljesen félre van vezetve, legalább a lehetőségét kapja meg annak, hogy tájékozódjon az orosz veszteségekről:        
         
https://www.portfolio.hu/global/20240716/onkentesekkel-tamadt-orosz-celpontokra-ukrajna-komoly-sikerekkel-dicsekszik-a-hirszerzes-698857
nyugdijas hétfő, 11:18
Előzmény: #11855  LBalaton
#11856
Azért nem beszél senki a nemzetvezérunkhoz mert  minden jelenlevo min.elnok vagy államfo tudja,  hogy nemzetvezérunk legalább egy lépcsovel  tudásban, inteligenciában, elorelátásban, emberségben, erkolcsben. igazságérzetben a világhelyzet éles megítélésében mindenki fellet áll.
LBalaton
LBalaton 2024. 07. 14. 23:19
#11855
ronaldinyo 2024. 07. 13. 09:56
#11854
 ugy veszélyhejzetek.után hadiállapot? ki tudja még erreis képes.
nyuszibroker 2024. 07. 13. 05:36
Előzmény: #11852  LBalaton
#11853
Én is így néznék rá, és még sok magyar aki még tud gondolkodni.
LBalaton
LBalaton 2024. 07. 12. 22:56
#11852
badsector1
badsector1 2024. 07. 11. 11:53
Előzmény: #11849  LBalaton
#11851
Remélem a coca nem rakott a cuccok közé egy jeladót.
LBalaton
LBalaton 2024. 07. 11. 06:25
Előzmény: #11848  euler
#11849
MP putlernek is célpont!
euler 2024. 07. 10. 21:12
Előzmény: #11847  cintanyer
#11848
"kezdem  félteni a Tisza párt küldetését egy eltévedt rakétától."
.
Talán nem kellett volna közzétenni az indulás idejét, a várható érkezést, a konvojban haladó autók számát és típusát.
Háborús területre nem így kell vinni segélyszállítmányt, bár szerintem nincs miért aggódni.
Közben emlékezzünk meg a Sárkányellátókról, ha már "küldetésről" beszélünk.
Összes eddigi adomány: 268.293.773 HUF, és közvetlenül a kijevi kórháznak nem gyűjtenek. Hogy miért? Itt írnak róla: 
https://www.facebook.com/photo/?fbid=444459761901042&set=a.114460818234273
cintanyer 2024. 07. 10. 18:25
#11847
https://www.facebook.com/andras.racz.526/posts/pfbid037JNEToa2XdRda8HGH8mFqE3YQPVrprPsJJdfSRohCGEpjhXCimwgJZK5dw5ajSkhl
.
"A kijevi gyerekkórházat orosz H-101-es robotrepülőgép találta el, bármit is hazudik Moszkva (és a magyar kormánymédia)" ----- tovább a szakmai indoklásokkal --->
.
Ezek után, hogy Kakadu-ék teljes mellszélességgel Putyin hazugsága  mellé álltak, kezdem  félteni a Tisza párt küldetését egy eltévedt rakétától.    
the_outsider 2024. 07. 06. 04:04
Előzmény: #11843  badsector1
#11845
Mondjuk ez az elképzelés nagyon durva:      
"Oroszország több elvárást is megfogalmazott, de a legfontosabb az, hogy"); background-position: 0px 6px; background-size: 18px 13px"        
: az ukránok ezen a pár pixelnyi területen még levegőt sem tudnának venni.     
       
"Vagyis arra szólította fel az ukrán hadsereget, hogy vonuljanak ki Donyeck, Luhanszk, Zaporizzsja és Herszon megyékből.      
Egyik megyét sem ellenőrzi teljesen az orosz hadsereg: Luhanszkban a legnagyobb a területhódítás, kb. 98%, Donyeckben a legkisebb, körülbelül 58%."     
     
Tehát nem elég, hogy ne próbálják visszaszerezni az oroszok által eddig elfoglalt területeket, de még azokat is szívélyesen adják át, aminek elfoglalására puttyantóék 2 és fél év alatt képtelenek voltak.      
      
https://www.portfolio.hu/global/20240705/beket-kert-orban-viktor-vlagyimir-putyintol-elmondta-az-orosz-vezeto-mi-kell-ehhez-696985
nyuszibroker 2024. 07. 05. 18:17
Előzmény: #11843  badsector1
#11844
nem hát, hiszen az ő emberük.
ez is érdekes:
Az orosz elnök a területek mellett korábban semlegességet és demilitarizációt is kért Ukrajnától, de most azt hangsúlyozta, hogy a megszállt területek megtartása a legfontosabb kérdés.
Hiszen ugyis eleve a terület szerzés volt a cél, a többi csak mellébeszéd. 
badsector1
badsector1 2024. 07. 05. 18:11
#11843
"Vlagyimir Putyin orosz elnök arról beszélt, hogy mi kell ahhoz, hogy béke legyen. Elmondása szerint Oroszország több elvárást is megfogalmazott, de a legfontosabb az, hogy"); background-position: 0px 6px; background-size: 18px 13px; background-repeat: no-repeat; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; font-style: italic; line-height: 1.5; padding-left: 25px;">kivonuljanak az ukrán katonák a Donbaszból és Novorásszijából.”"
   
a fideszagy nem érzi magát hülyének, mikor putyin azt követelei, hogy az ukránok vonuljanak ki Ukrajnából?
Zsombéki 2024. 07. 05. 09:35
Előzmény: #11841  nyuszibroker
#11842

Ötleteim nekem is vannak, a Gyurcsányi, szemkilövős balhé fidesz szervezés volt, ahogy az MTV ostrom is, legalábbis a hergelés, Gyurcsányék meg jól elbaltázták, nem vették észre, hogy csapdába csalják őket.
Én a korrupcióra meg a qwazásaira gyanakszom, lehetnek felvételek és konkrét bizonyítékok róla, valamivel sakkban tartják, értelmes ember nem csinál ilyet. Emlékezzünk, az RTL-t meg akarta vetetni a gazpromttal, valami nagy alku van a háttérben, zsarolják is, pénzelhetik is. Le Pent is rajta keresztül fizetik az oroszok. Simicska az orosz kapcsolat miatt szakított a malaccal, ő tudhatja a részleteket, főleg, mert az orosz titkosszolgálatnál is járt, Viktor parancsára.
nyuszibroker 2024. 07. 05. 09:22
Előzmény: #11840  Zsombéki
#11841
Én arra tippelek, hogy mikor legyőzte gyurcsányt és volt valamilyen szemkilövetős balhé is ( ezek az akkori zavargások - ha már konteo- eléggé a ruszkikra vallanak ), ha esetleg igy volt akkor putyler segitette malacunkat ujra hatalomra és ezért örökké hálás kell hogy legyen. Plusz itt van a nemrégiben bekövetkezett "fiasko" mikor a külügyi szerverekről kb mindent is elloptak a "barátai". Nyilván rengeteg kompromittáló adattal a maffiájuk müködéséről is.... Így azzal meg zsarolhatják 1000el..
 szerintem.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek