Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Papapingu szombat, 23:15
Előzmény: #12065  Beze
#12070
Koszi a valaszod, akkor hasonloan gondolkodunk.
farkasfu
farkasfu szombat, 22:16
Előzmény: #12066  Beze
#12069
ÓÓÓ jajjj, ez megint rajtam csattan majd...🤣🤣
Bpali szombat, 21:08
Előzmény: #12067  Bpali
#12068
Nedden erről mi a véleményed ha a BRICS és holdudvara elkezdi leépíteni a dollárelszámolásokat …
Beze
Beze szombat, 20:36
#12066
"Sárkány ellen sárkányfű, hülyeség ellen Farkasfu."
Ezt az OTP topicból szedtem, ez jó :D
Beze
Beze szombat, 20:08
Előzmény: #12062  Papapingu
#12065
Dupla/tripla csúcs, én óvatos lennék. Persze mehet új csúcsra ettől még. Kivárás vagy kis pozi.
farkasfu
farkasfu szombat, 19:59
Előzmény: #12063  agabor
#12064
Nem rossz, de nem a tőzsdét sugallja nekem! :))
agabor szombat, 19:34
Előzmény: #12048  farkasfu
#12063
Papapingu szombat, 17:08
Előzmény: #12041  Lolmachine
#12062
Csutortokon megremegtem es adtam a shortom, de penteken visszavettem. Fele mennyiseget csak zavaro volt h az irany leginkabb semerre (pentek delelottig). Kicancsi vagyok a jovo hetre, talan mar lesz egyertelmu irany is :) Beze, DAX-rol van valami velemenyed, elkepzelesed? long vs. short? Nalam teto szagu a dolog, de bele is marhatnak egy ujabb ATH-ba, siman benne van, de rzesre kifullados nalam a kep.
Nedden
Nedden szombat, 14:02
Előzmény: #12058  farkasfu
#12061
Igen nekem is gyors lassítani fogom. A lassabb váltás nyugtatóbb hatású eddig csak próba volt, hogy megy e a gif feltöltése. És nézem a megjelenést. A 4 összeszedett kép már szerintem ok. (Témában és elég “szellős “ a láthatóság miatt.)
A képeket is próbálom átméretezni csak még nem egérrel dolgozom csak egy táblagépen.
Mire kinyit a Japán piac készen lesz a végső kép:) 
Nedden
Nedden szombat, 13:56
#12060
https://en.macromicro.me/collections/3351/commodity-silver/27103/cn-china-caixin-manufacturing-pmi-vs-silver
.
A Caixin PMI es az ezüst ár összefüggést jól látjátok. Korábban én is bemutattam, de most találtam egy egymásra vetítést. 
A PMI hónapokkal előre jelzi a várható árat! 
Lolmachine
Lolmachine szombat, 13:46
Előzmény: #12056  Lolmachine
#12059
Illetve nagyon fontos lesz, hogy hol raktak fészket a pingvinek, ugyanis a TL26 k.o. árunk köszönhetően a rolloveres gap-nek 0,5$-al feljebb jött 25,5393-ra.
farkasfu
farkasfu szombat, 13:30
Előzmény: #12054  Nedden
#12058
kicsit gyors a gif :)
farkasfu
farkasfu szombat, 13:29
Előzmény: #12054  Nedden
#12057
Lolmachine
Lolmachine szombat, 13:17
#12056
Lesz másfél napunk. Hétfőn hajnalban meglátjuk, hogyan reagál Kína a hírre. Aztán EU jön, nálunk elvileg emelkedni kéne. Majd újra Kína, újra EU. Felkészülünk, és megyünk USA-val amerre mozdul. 😉
Zoltanovitsch szombat, 13:08
Előzmény: #12052  Nedden
#12055
Uhhh szegény MOL(osok)... péntek 13:00 után kaptak egy jó nagy adag ezüst jodidot és leszakadt az ég... de pár óra alatt megint kisütött a nap... :))))) 
Nedden
Nedden szombat, 12:46
Előzmény: #12053  Nedden
#12054
A keretet tudnám levágni :) de a kijelölt kép mérete maximalizálva van
Nedden
Nedden szombat, 11:45
Előzmény: #12048  farkasfu
#12053
Feltétlenül dolgozni fogok még rajta! Jó meglátás, hogy kicsiben nehéz látni. :)
Egyelőre örültem, hogy megtaláltam hogyan kell beállítani. 
Nedden
Nedden szombat, 11:42
#12052
https://www.marketscreener.com/quote/commodity/SILVER-16221/
.
Talán ezen az ezüst charton elég jól latható, hogy augusztusban lett egy nem túl pontos váll fej váll alakzat. Vehetjük ezt annak? 
.
Viszont van egy apró remény is! Az alábbi nemesfém index pedig azt mutatja, hogy az ezüst eddigi felülteljesítése a nemesfém ligában eltűnt. 
Ezzel az arany szintjére esett. Ez potenciálisan is erősítheti a vételi kedvet. Hiszen nem mondhatjuk már, hogy túlértékelt a többi fémhez képest.
https://www.marketscreener.com/stock-exchange/commodities/precious_metals/.
.
XAU/XAG is 86 körül hullámzik..
https://www.investing.com/currencies/xau-xag
.
Túl vagyunk az EOD akción is. Rossz lett a kínai PMI de majd meglátjuk a réz is merre indul meg.
.
Érdekesség a réz azért is jó előrejelző mert általában nem a tömör ezüstöt használják fel az iparban (persze van olyan is) hanem rézre futtatják ott ahol nagyobb vezetőképességet szeretnének.
.
Hétvégi mókás csemege pedig, hogy a szárazság is kedvez az ezüstnek! :))
Ki nem találnátok hogyan? 
Az ezüst jodidot használják az égbe lőve, hogy beindítsa a felhőkből az esőt. :)
Bpali szombat, 11:38
#12051
Szakavatott szem is más meg egy laikus is..
Bpali szombat, 11:37
Előzmény: #12049  Bpali
#12050
Jobban járunk ja erőteljesen bevetik azt jövünk a vonattal visszs
Bpali szombat, 11:36
#12049
Ha hétfőn USA nincs / valaki szerint/ akkor 2 nap mire beárazzák 1 dolcsi mínusz ? … 😂
farkasfu
farkasfu szombat, 11:36
Előzmény: #12046  Nedden
#12048
Nehogy megsértődj, de az avataron dolgozhatnál még. Tudsz te jobbat is!! 
Még az üres fejnek is több mondanivalója van, mint a sárga pacádnak! :)) Vicc csak..:)) 
Szóval, egy elmosódott sárga folt látszik, ameddig ki nincs nagyítva! Nagyban jó, de kicsiben lenne a lényeges! 
Azt nem tudom, hogy mobilon mit mutat, mert csak asztalin nyomulok! Ott meg összehasonlítottam a többivel és ide is teszem! 
Szerintem nem elég kontrasztos! A melletted lévők, azok egyértelműek és van látható mondanivalójuk, de már itt is nagyítva van! Csak egy vélemény volt! 
https://ibb.co/jWqtYqT
Bpali szombat, 11:34
#12047
Ha a forgalomból indulok ki .., Richter nőhet . MOL csökkent  telekom be se került - de ez tipp  rá kell keresni . Cikket nem találni , akkor májusára is .. msci index hungary
Nedden
Nedden szombat, 11:07
#12046
Tud valaki valamit az MSCI index átsúlyozásról? Elvileg tegnap este volt.
Telekom, MOL , Richter, OTP hogyan változott? 
Szeptember 4. pedig CECE index változás.
Nedden
Nedden szombat, 11:04
Előzmény: #12044  Zoltanovitsch
#12045
Köszönöm! :)
Zoltanovitsch szombat, 10:24
Előzmény: #12035  Nedden
#12044
Örömmel Nedden Pajti! Abszolút autentikus! Az fémek nagy bölcse. :) Mi köszönjük állandó gondolataid! (Én mindenképp)  Van aki reggel Népszabit olvas...  én Reggeli Neddent. :)  
Nedden
Nedden szombat, 10:19
#12043
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/chinas-weak-factory-pmi-raises-pressure-for-consumer-stimulus-53916203
.
Kína most a nyugati szankciókra mutogat, hogy az is nehezíti az ipart a recessziós kilábalásban. Ebben valahol igazuk van. 
Nyugat mintha saját magát lőné lábon a gazdasági háborúval.
.
Az ezüst sorsa most érdekes! Mivel nemesfém is, lehet a kínai lakosság elkezdi venni.
Csak csak olcsóbb mint az arany. 
Az biztos az ingatlanpiac hanyatlása támogatja az aranyat. 
farkasfu
farkasfu szombat, 09:53
Előzmény: #12034  Nedden
#12042
Szép szép, de hmm :))
Lolmachine
Lolmachine szombat, 09:18
Előzmény: #12040  Lolmachine
#12041
Meg kellett volna nyissam 29,9-en… éreztem 

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek