Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lolmachine
Lolmachine ma, 13:43
Előzmény: #2733  Beze
#2734
Uhh, akkor megjártad rendesen a hadak útját! Viszont rengeteg tapasztalatot és gyakorlati tudást szereztél. Most szerintem ismét “nehezebb” idők jönnek, úgyhogy ez Számodra már biztos nem lesz ismeretlen terep. Amúgy sokat segítettek a beírásaid nekem mióta elkezdtem. Nem sokan vagytok amúgy, akikre szerintem érdemes figyelni. 
Én viszonylag új vagyok ezen a terepen. Van tapasztalatom a pénzügyi világban de ez egészen más. Nagyon impulzív és izgalmas. Számos befektetési formát kipróbáltam már. Volt/van - fizikai aranyam, különböző eurós ingatlan alapok, kötvények, állampapírok, biztosítások, ingatlan, meg persze részvény portfolió. Viszont mindegyik “passzív” hosszú távú befektetés. Hozol egy döntést és vársz. Miután az OTP-t beverték, de látható volt, hogy újra növekedési pályára áll, vettem egy halom részvényt 9-12e között. De szerettem volna valami rövid távú befektetést is, ráadásul szeretek fejlődni, tanulni, új dolgokban megmérettetni magam. Így jött a certifikát kereskedelem. Amíg ez 1 fókuszú volt, addig nem volt baj. Illetve amíg tartottam magam a szabályaimhoz. Az OTP-vel 40 feletti lezárt pozim van, ebből 1 mínuszos (nyitottam egy shortot rosszkor, gyorsan zártam is 12.000 Ft-ot buktam rajta). Most sok nyitott pozim van, amit igyekszek szépen leredukálni. Túl nagy kockázatot vállaltam, ráadásul rengeteg dologra kell egyszerre figyelni. Nem ez a “főállásom” és fiatal vagyok még ahhoz, hogy kihulljon a hajam! 😅
Beze
Beze péntek, 23:39
Előzmény: #2729  Lolmachine
#2733
Jobb hogy nem 22 elején kezdted mint én... az az év megtanított arra, hogy semmit se tudok.. és nem olyan egyszerű ez, mint látszik, újabb és újabb gyomros volt az az év nekem. Fel se fogtam igazából mit csinálok. Long certizni próbáltam egy háború közepette, elszabaduló infláció mellett, energiaválsággal fűszerezve. Meg is lett az eredménye, hatalmas tanulópénz volt. Mohó voltam, részvény kevés volt már. Azóta jobban megy a sorom szerencsére. :) Óvatosabb vagyok, bár a Ricsi nagyon felkúrt a végén már . Ott már idegből cselekedtem. Idén még nem ütöttek ki certimet, tavaly is csak egyet, viszonylag kevés pénzzel a Varga beszédkor, pont előtte vettem bele , de az nem fájt annyira. A 22'-es év fájt nekem nagyon. Az orbáni különadókkal engem 3x szopatott meg. Otp-ben, utána átmentem molba mert tudtuk hogy kivezeti a sapkát arra spekiztünk, így is lett, aztán rá egy hétre kb. kapta az ívet a különadóval az is. Aztán mindennel átmentem Ricsibe 22 végén, mondom az egyetlen ahová nem ér el a keze. Erre kapta a karácsonyi különadót, nem akartam elhinni. Előtte még ment fel, én meg örültem és költöztem át a másik a certibe. Legszarabb karácsony volt nekem. És a lehető legrosszabb december és év. Senkinek se kívánom. Szerencsére rég volt, de rossz élmény. Én fosok amúgy egy adótól választások után. Addig már nem csinál semmit.
aetzw4zer péntek, 23:13
#2732
igen, ez a 27.2 egyelore jol mukodik, kell egy ilyen hetvege, amikor nem csak ez jar a fejemben (leginkabb a richter miatt) 
ajj de messze tunnek azok a Q1 datumok..
OTP/MOL 05.10
Richter 05.14
TKOM 05.15
jo hetveget mindenkinek! hetfon talalkozunk :)
aetzw4zer péntek, 23:10
Előzmény: #2724  Lolmachine
#2731
molt alaposan beverte marci, igaz utana probalt valamennyire talpra allni. multkor még 385ön volt a 71es aztan kaptam par nap mulva 260ert is., igy mondjuk legalabb szebb lett az atlagar :)
Lolmachine
Lolmachine péntek, 23:01
#2730
Alhatunk nyugodtan. 27,2 megfogta, innen mehetünk fel. Minősítés se változott. Jövő héten tűzijáték! :D
Jó hétvégét srácok! :)
Lolmachine
Lolmachine péntek, 22:43
Előzmény: #2725  Beze
#2729
2022 végén úgy gondoltam, hogy itt az alkalom pénzt csinálni, úgyhogy belevágtam a certizésbe. A célom 40M Ft összegyűjtése volt. 5M Ft-al kezdtem. Nem érdekelt a kockázat. A legnagyobb potenciált az OTP-ben láttam, így azzal kezdtem. Tavaly pont a Varga beszéd előtt realizáltam (szerencsém volt). A Mikulás rally előtt már 21M-n álltam. Januárban 26M. Pár hete már 31. Elbíztam magam és könnyelművé váltam. Ezüst shorton buktam 3M-t, Ricsin 7-et (nyilván, ha nem szállok vissza 39-be, mondván a 41 kiütése után megyünk fel… na mindegy is…). Szóval igyekszem visszatérni a normál működésre. Kisebb, jól átgondolt pozik, rövidebb időtartamra, akár trend közben is realizálva. Saját céláraknál kiszállni, bármi is történik, stb… A MOL certiket se akarom sokáig tartani. Ha Marcika nem okoskodik, már nem lennének meg! Kicsit hosszúra sikerült, sorry :D
x2029J péntek, 22:30
Előzmény: #2727  Beze
#2728
változatlanul BBB mínusz kategóriában hagyta a besorolást, és a kilátáshoz sem nyúlt, az továbbra is stabil
Beze
Beze péntek, 22:15
Előzmény: #2725  Beze
#2727
*amúgy és nem ahogy
Fáradt vagyok, majdnem elaludtam már. De tényleg. :) csak meg akarom várni az ezüstöt meg az országminősítést
Beze
Beze péntek, 22:13
Előzmény: #2725  Beze
#2726
*beverve
Beze
Beze péntek, 22:13
Előzmény: #2724  Lolmachine
#2725
Mikor én jól álltam utoljára, mondjuk tán 2 hete még, akkor nem tartott sokáig, 1-2 napig. Akkor volt csúcson az OTP és a Ricsi még nem volt bevetve.
Ahogy olyan fura hogy több certim van valamiből mint neked. :))
Molban ekkora kitettséged van? Vigyázz vele nagyon, én tavaly is meg akartam játszani hogy oszti rést tölt majd, ugye certinél az + nyerő, és erre hónapokig ment lefelé. 
Lolmachine
Lolmachine péntek, 22:03
Előzmény: #2720  Beze
#2724
Boldogságom nem felhőtlen, de végre nem olyan borús a helyzet. Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy tökéletesen álltak a csillagok. Mindenesetre OTP kb. felét realizáltam 700 felett, az visszahozta a Ricsi bukó egy részét. Ricsin én is izgulok, van még 2500 TL certim, ami most van alig 10% pluszban. Plusz a MOL-t beverték, szerencsére olcsón vettem, így az is némi pluszban van, ott 13e db TL71-em van. Reményeim szerint lenyugodnak a kedélyek és indul lassan egy kis rally.
Ricsivel nem lesz gond, megcsinálták maguknak a jó beszállót, nem megy az már le oda…
Bpali
Bpali péntek, 21:03
#2723
Ezüst megrekedt ezen a szinten.. Én kiszálltam .. Mostani helyzet alapján lefelé kellene mennie 😂.. de ...
Valiz péntek, 21:03
Előzmény: #2719  Lolmachine
#2722
Ebben nagyon igazad van LOL. Ránk fért ez a nap. 100-e ft-ért meg nem megyünk falnak ezüstnél. Aki ezt nem bírja, az egyetlen cerit se vegyen.  
Bpali
Bpali péntek, 20:57
#2721
Pedig sok ember elégedett lehet a Richterrel , nem úgy nézett ki, de valahogy visszshúzták a hőn áhított 9200 as szintre .. pipa .. osztán innen jönne az alap verzió egy nagyobb mértékű esés a sámánok szerint.. Hozzá egy amolyan igazi magyaros portfoliós kesergős kárörvendős cikk az Abbvie- ről és meg is lehetne indokolni.. Én viszont nem gondolom hogy ez már 9 K alá menne .. Sokkal inkább azt hogy 9500 ig elnéz..
Beze
Beze péntek, 20:39
Előzmény: #2719  Lolmachine
#2720
Én nem vagyok annyira boldog de örülök hogy te igen. Az ezüst se áll valami fényesen de nem is ez a bajom , hanem a Ricsi miatt aggódom állandóan. Nem akarom újra megszívni. És nem nézett ki jól már délután, mikor 9200 fölé ment azonnal tornyosult a fal. 
Lolmachine
Lolmachine péntek, 20:29
#2719
Visszajön ez szép lassan. Nem lesz itt baj hétfőn srácok! :)))
Végre egy jó nap! Mennyire kellett már a lelkemnek! :D
Valiz péntek, 17:33
#2718
Egyenlőre úgy néz ki nem volt jó ötlet hétvégi záráskor bevásárolni, szerencsére nem sokat vettünk. Ha előbb nézek rá a részvényeimre, akkor biztosan nem veszek most. Minden vaskos emelkedésben van. (mármint a saját, minuszos részvényeimben, amik ellentétesen szoktak működni az ezüsttel)
Beze
Beze péntek, 17:21
#2717
Letörte a kis emelkedő csatornácskát ez a szar megint....rohadna meg amerika
Valiz péntek, 17:01
#2716
Az a gond, hogy a raiffiban van 26-os, pénzem is van rá, csak sehol nem látom az árát. Raiffiban semmilyen szám nincs mellette, K&H-nál meg listán sincs. Jó szar cég mindkettő tőzsde ügyben!
aetzw4zer péntek, 16:59
Előzmény: #2714  Beze
#2715
aljon sikerult nekem is oti pluszbol
Beze
Beze péntek, 16:57
Előzmény: #2713  Valiz
#2714
Én is vettem 200 26-ost
Valiz péntek, 16:55
Előzmény: #2712  Beze
#2713
Vettem 200 27-est 574-en. 26 nálam nincs sajna.
Beze
Beze péntek, 16:47
Előzmény: #2711  Valiz
#2712
Szerintem is
Valiz péntek, 16:43
#2711
Lassan lehet venni.
aetzw4zer péntek, 16:39
Előzmény: #2709  Lolmachine
#2710
köszönjük usa!
Lolmachine
Lolmachine péntek, 16:33
#2709
Lehet eladom a 7végére
Beze
Beze péntek, 16:03
Előzmény: #2705  Lolmachine
#2708
Igen erre gondoltam én is. Viszont ha szar a GDP akkor meg indokolt a kamatcsökkentés, mert nem akarnak alávágni a gazdaságuknak
Bpali
Bpali péntek, 15:48
#2707
így is minuszba van, hova menjen még.._)
Valiz péntek, 15:35
#2706
Hát elmarad miatta. rettegnek az inflációtól, mert ha elszabadul, akkor fékezhetetlen. Magas kamat miatt pedig nem a nemesfém a menedék ázsiának, leállhatnak a vásárlással.  Ennek ellenére ezüstünk még nem szeretne bevásárlási árra lemenni. Talán nem is baj, hétvége jön megint.
Lolmachine
Lolmachine péntek, 15:28
Előzmény: #2702  Beze
#2705
Alapesetben szerintem a növekvő infláció jó lehet az ezüstnek. Ha emiatt marad el kamatvágás, na az már nem.
Lolmachine
Lolmachine péntek, 15:27
Előzmény: #2703  Valiz
#2704
Igen, többször is említette, hogy komoly betegséggel küzd. Én is remélem, hogy csak egy kis pihi!
Valiz péntek, 15:25
#2703
Most nézem, Nedden szerda éjszaka eltűnt. Remélem azért jól van. 
Beze
Beze péntek, 15:21
#2702
Nem jó a magas infla. Magas GDP kéne és alacsony infla, pont fordítva lett...
Valiz péntek, 15:18
Előzmény: #2700  Lolmachine
#2701
Nem úgy van, hogy akkor tolódik a kamatvágás, és ez nem tesz jót az aranynak? És hol van Nedden? Már egy ideje nem ír.

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek