Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs ma, 15:34
#80874
Tusványos 2024
"megjelent az agresszív törpe mint új embertípus”
Orbán tűpontosan leírta a jelenséget. Pedig nem szokta túl sok jelét mutatni az önkritikának.
________ nemzetállam  ________________
"a nyugatiak tagadják a nemzetállami képet. Szerintük a migráció megszabadulás a nemzet alapját adó etnikai homogenitástól, ez a progresszív liberális térfelfogás lényege"
"Donald Trump célja, hogy az USA nemzetállami szintre emelkedjen"
"A mi felfogásunkban a nemzetállam egy adott kultúrában gyökeredzik, van közös értékrendje, amiből közmegegyezésen alapuló közös erkölcsi követelmények fakadnak, és a nemzetállamoknak van biblikus alapja"
_______ zavaros ______________
Mi a repedt répa az a nemzetállam, amiről a román nemzetállamban(?) beszélt Orbán a hallgatóságának?
Hogy fest az etnikailag homogén usa? Milyen homogén etnikumot lehet kicsapolni a népek kohójából? Indián őslakosok, európai gyarmatosítók, afrikai rabszolgák, ázsiai bevándorlók és ezek mindenféle keveredő és nem keveredő kombinációja.
Mi a liberális térfelfogás? Ez valami olyasmi, mint az ideológiailag fejlett vörös integrál? Én nem voltam nyolc évig az liberális internacionálé alelnöke, de érdekel a dolog.
Az euklideszi teret értem, sőt valamennyire konyítok a Minkowski-geometriával leírható téridőhöz és hallottam már a Riemann-geometriával jellemezhető téridőről, meg négynél több dimenzió feltételezéséről is.
badsector1
badsector1 péntek, 18:46
Előzmény: #80869  Dehogynincs
#80872
Báyerhez képest már az lmbtq sem.látszik.
sityaki péntek, 18:13
#80871
Magyarország szerintem nem létezik, csak valami kitaláció egy terepasztalon, hogy tesztelni lehessen a végletesen leromlott mentális állapotokat.
ronaldinyo péntek, 18:05
#80870
Mi lesz veled Magyarország? na mi lesz? már nincs is
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 14:31
#80869
Bayer Zsolt: Ki mondja meg, hogy én nem lehetek szerelmes az anyukámba, ha egyszer mindent lehet?
https://telex.hu/belfold/2024/07/25/tusvanyos-2024-bayer-zsolt-fodor-gabor-liberalizmus
_______ erre kapásból azt akartam válaszolni, hogy a jó édes anyja mondja meg __________________
de elolvastam az egész cikket.
"Hát ki mondja meg, hogy én nem lehetek szerelmes az anyukámba, ha egyszer mindent lehet? Ha anyu is akarja, meg én is akarom."
Orbán erről világosan beszélt.
"Ha a gyerekeket az iskolában olyan hatások érik, amelyek a szülők dolgát megnehezítik, akkor az iskola olyasmit csinál, amire nem kapott felhatalmazást” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök kampánykörútja egri állomásán.
A szülői akarat szent. Ha Bayer anyja akarja, és Bayer is akarja, akkor hajrá Ödipusz!
Még esetleg Bayer apját is meg lehetne kérdezni az ügyről, bár ellene már fölállt a ... kétharmad.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 18. 14:13
#80868
badsector1
badsector1 2024. 07. 18. 12:29
Előzmény: #80866  Dehogynincs
#80867
Le pen kezd rájönni arra, hogy orbánnal a vesztes lóra tett, a legnagyobb nemzeti képviselőcsoportnak elintézte rubel, hogy semmilyen posztot ne adjanak az epben.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 18. 12:21
#80866
Több jel is arra utal, hogy az európai közép igyekszik eltolni magától a diplomáciai magánakciókba és szélsőjobbos politikai aktivitásba bonyolódó magyar kormányfőt. A soros magyar EU-elnökséget példátlan intézkedések érik, a Patrióták Európáért EP-frakciója pedig nem kapott parlamenti tisztséget.
https://www.youtube.com/watch?v=bi5N3hX1R8c
signal2
signal2 2023. 10. 18. 13:28
Előzmény: #80862  troli
#80863
Segítek, mi van benne: a vegyes finanszírozás. Azaz mindegy, hogy hova mész (magán, állami), az állam/ biztosító téríti a listaárat. Legfeljebb a magánban ráfizetsz.
_Macika_
_Macika_ 2023. 05. 04. 08:14
#80860
Akkora a munkaerőhiány, hogy külön törvénnyel csábítaná a kormány a külföldi vendégmunkásokat
,
“A magyar munkavállalók munkahelyeinek megőrzése érdekében” – ezzel a mondattal kezdődik a kormány honlapján közzétett törvénytervezet, amely valójában nem másról szól, mint “a vendégmunkások magyarországi foglalkoztatásáról”
https://hvg.hu/gazdasag/20230503_Akkora_a_munkaerohiany_hogy_kulon_torvennyel_csabitana_a_kormany_a_kulfoldi_vendegmunkasokat
.
itt tartunk.
troli 2023. 03. 02. 08:32
#80858
NA, itthon kire illenek ezek???
 A mindenkori diktátorok, terrorvezérek, maffiafőnökök pszichéjének négy alapeleme. 
- Az első: a messianisztikus küldetéstudat, amely az átlagemberéhez képest hatványozott énközpontúságot takar. 
- A második szimptóma: a paranoia egy fajtája - a diktátortípus az őt ért legkisebb kudarcért is másokat (néha „felsőbb erőket”) okol, és folyton ellenséget keres vagy épít. 
- A harmadik alapvonása: a normális emberéhez képest beszűkült lelkiismeret, az ennek hiányából származó gátlástalanság. Ez az esetek többségében infantilizmusból, illetőleg nevelésbeli, gyerekkorból húzódó, kezeletlen problémákból ered. 
- A negyedik elem: a legszűkebb környezet tagjainak agya, lelke feletti uralom megszerzésének és birtoklásának különleges képessége. Ez nem igazán tipikus, vannak köztük intelligensek, okosak, ravaszak, de olyanok is, akik egy sor területen egészen butának, más területeken pedig szinte zseniálisnak mutatkoztak. Csaknem mindről elmondható ugyanakkor, hogy félműveltek.
troli 2023. 02. 27. 16:57
#80857
signal2
signal2 2023. 02. 09. 08:57
Előzmény: #80853  _Macika_
#80856
Mondjuk az Szrt. igazgatóságába bárkit be lehet ültetni, akár egy csimpánzt is, mert ha nem csiálnak semmit, akkor is szép nyereséget termel a cég. Valójában a vezető tesületek létszámát szépen le lehetne faragni ott, és egyes más állami társaságoknál. pl úgy, hogy nem külön van igazgatóság és felügyelő biztosság, hanem összevontan igazgatótanács. 
Shortelek 2023. 02. 09. 08:11
Előzmény: #80853  _Macika_
#80855
Az:))
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 02. 09. 08:08
Előzmény: #80853  _Macika_
#80854
A fideszben olthatatlan vágy van arra, hogy ilyen apróságokkal is bizonyítsa, nem élünk teljes értékű demokráciában, pedig ezt már mi is régóta tudjuk és az eu papírját is láttuk erről.
troli 2023. 02. 04. 13:09
#80852
troli 2022. 05. 29. 13:14
Előzmény: #80834  pampa
#80841
Eggyáltalán nem ezen a téren! Ha a lényegesebb, ravasz politikai oldalról ismereteket szereznél, talán megértenéd...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek