pomperj
4
5
5
február 27. | 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 13:14
előzmény: #1656  Boole
Ha mar van RIG-ed es olajos vagy nemesfem banyaszokat nezegetsz en az EXK ajanlanam figyelmedbe.
https://postimg.cc/image/ax9egkjz5/
Nekem tetszik fundasan es technikailag is ez a ceg.
ma, 13:00
előzmény: #1652  pomperj
Szerintem túl kicsi a mintavétel és túl rövid a vizsgált időtáv. Kérdés, hogy a módszered az elmúlt 10 évből minden egyes topot, vagy legalább túlnyomó részét tudta-e jelezni, mondjuk 3 hónapos távra. Ha ez lehetséges lenne, akkor előbb-utóbb mindenki használná, amivel később nem működne. Tévedés jogát fenntartom. :)
ma, 12:20
előzmény: #1653  pomperj
Úgy tűnik ma letörik Amerikában a kritikus support, és fekete hétfő lesz délután! :))
ma, 12:15
előzmény: #1658  kozi723
Köszönöm. Mindig a RIG jön ki nekem is.
ma, 11:48
RIG múlt héten szinte centre pontosan csinálta a dupla aljat 11,67-en. Sajnos én elszúrtam és túlvártam. Abban a napon belüli 5%-os esésben másnapra is méretes zakót vártam, erre napon belül felpattant. 11,6-11,7 erős támasz, szerintem jó vételi lehetőség ott és itt egyaránt. 
ma, 11:45
Szerintem RIG és DO jobb választás most. PBR-ben én még várok le lefelé kört 7,9-ig. Ugyanakkor a potenciál mind a kettőben akkora (sőt az elmúlt pár hét PBR esésében miatt még jobb is), hogy kb bárhol meg lehet őket venni. Itt vagy 10%-kal lejjebb, majdnem mindegy ilyen várakozás esetén. Persze minden % számít, jobban esne 8 körül venni, ahol TA alapon vonzóbb, de ha EEM kicsit magához tér, akkor nem fog lejönni addig. 
ma, 11:32
Most azon gondolkozom, hogy mit lenne érdemes még venni. PBR, DO, RIG, Yamana vagy esetleg mást? Yamanát inkább még később vennék, mert lehet, hogy pl. a RIG előbb hoz zsetont. Vagy esetleg kivárni egy kicsit, hogy mit csinál USA?
ma, 11:14
Szia János!
Van esetleg valami tapasztalat azzal kapcsolatosan , hogy milyen intézményi tulajdonhányad a megfelelő egy jó rallyhoz? PBR-nél például ez nagyjából 13%,  RIG-nél pedig 76%.. Chart alapján a PBR tetszik jobban, mert abban jobban  látom  a momentumot..
ma, 10:57

Visszaterve a Junius.7  elemzeshez,
#1164, #1254,   MIK A LEGJOBB TEMAK 2018 Q3-ra?
.
1)Lithium.
Nos, tul vagyunk a LIT chart aljan. De meg a support kozeleben van.

ALB es LAC nagyon pozitiv reportot adott, lasd Lithium topicban.
Szerintem tobb eves bull rally van induloban.
.
2)Poland.
Meg nincs meg az EPOL es PLND EFT alja. De van 30% eses, es ha jol szamozom, akkor mar wave (v of 1)  hullamban esunk. Annak a vege tajan.  Meg kell par nap, mire long setup lesz.
.
3) Torok tema.
TUR es TRY is erosen megindult penteken fel.
Tobbhetes, 30-50% rally varhato. Esetleg sokkal nagyobb.
.
4)Uran.
Mar fel eve kevesebb az uranbanyak kitermelese,  mint a fogyasztas. De a keszletek meg magasak, az arak lassan kusznak fel.
Ezzel egyutt, CCJ URA DNN mar tul van a melyponton. ELkezdett kapaszkodni, decemberre mar rally lehet es joval magasabb banyasz-arfolyamok.
.
5)Japan.
Meg nincs meg a korrekcios hullam alja. De nincs is messze.
.
6)Olajszerviz.
Opec tartja a napi 1 m b/d negativ keszletcsokkentesi tempot. Decemberre 10-20 USD-vel magasabb Brent arak lesznek. Az olajszervizbe jonnek az uj megrendelesek, furni muszaj es most mar erdemes is. Az OSX akar duplazhat is ev vegere.
ma, 10:43
Hivatkozas Tibi #1214, juni.9 vitankra, " lehet-e a csucsot elore jelezni"?
Nos, 2 nappal kesobb, juni.11-en a DOW topon volt. 
A konkluzio megiscsak az, hogy igen lehet.
Mostanra praktikusan megerositett top jelunk van.
++++++++++++++++++++++++++++
Tibi0002      június 09. | 10:34 előzmény: #1212  Keffer #1213 
Szerintem a piac logikája nem teszi lehetővé, hogy a topnak jele legyen.
++++++++++++++++++++++++++++
Június 09. | 12:40 előzmény: #1213  Tibi0002 #1214

Ebben most nem ertunk egyet ;-))
Ez most egy kivalo teszt arra, hogy vajon lehetove teszi, vagy nem.
Itt van egy klasszikus TA elemzes SPY-ra. Meglatjuk, a jovo heten ilyenkor mar lejjebb kene lennie mint most van. 
.
1)A parallel csatorna felso vonalat  eppen erinteni probalja.
2)A Fourier spektrum SPY-ra 20 es 34-40 napos dominans ciklust mutat. Nos, most 2 nap mulva lesz a 40 napos,  es a 20-as forduloja is.
3)Kialakult  a Apr. 2 melypont ota kiformalodoban van 3 db egyenkent 20 napos, arban atfedeses ciklus. Aminek most a 3. ciklusaban, es annak is 8. napjanal tartunk. Meg kb. 2 nap kell.
4)Van egy emelkedo, 3 hullamos MACD, a fenti parameterekkel optimalizalva, es most csucs szinten van.De az MA-tol most meg el-emelkedoben van, a kulonbseg MA-tol meg novekszik. 
5)A dominans  Stochastic mutato most 96, eppen annyi mint a jan. csucson.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180609v00owu3cu.jpeg
.
Abban viszont igen, hogy a piac mindig a maxi ideig elhuzza, es megteveszt, hogy mit is akar. Emlekszel a overthorow csucs elotti hetekre? Ugy nezett ki, soha nem fogja abbahagyni az emelkedest.
+++++++++++++++++++++

ma, 09:56
előzmény: #1649  Boole
ma, 09:47
előzmény: #1646  pomperj
WATT-ban látsz valami érdemleges változást? Azt látom, hogy fogy a cég pénze, 06.15-én eladtak 42.000 db saját részvényt a folyó kiadások finanszírozására. Kb. 1,5 évük lehet, ha nem lesz befektetőjük vagy nem vásárolják fel a céget.
ma, 09:35
előzmény: #1648  Boole
ma, 09:31
előzmény: #1645  Boole
Pontosan kimérve a gold támasza 1243 USD.
ma, 09:20
előzmény: #1646  pomperj
Gondolatot olvastál. 10 perce akartam kérdezni, hogy mit érzel benne. 30-on belevettem másfél hete :)
.
Szép rally lehet ebből. Egyébként miért örülnek ennyire Erdogannak? Gyakorlatilag diktatórikus helyzet alakult ki. Ez ennyire jó, aminek örülni kell?!
ma, 08:59

Torokorszagban indulhat a vart rally. 
Lasd a 2 hettel ezelotti temal, az 5 legjobbnak tuno potencial Q3-ra. Az egyik fordulopontja megerkezett.
Az USDTRY a 4.76 szintrol gap-el mar lefordult penteken; a lira erosodik es van benne jo potencial.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180625v00oei68p.jpeg
.
A torok ETF,  TUR meg  gap formaval indult fel penteken. Igy mindket tenyezo segiti a long tradet.
.
Meglehet hogy a Bankasi (TKGBY) a legjobb recovery potencial. Bezuhant 3.4--->1.77 szintig, innen egy szereny 38% recovery is elviheti 2.4 szintig. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180625v00o6b5zd.jpeg
Hasonloan jonak nez ki a talan konzervativabb Turkcell (TKC) mobiltelefonia is.
ma, 08:32
előzmény: #1641  Kisvuk
Goldban közelítünk a háromszög alsó szárához és a fibo 38,2%-hoz, tehát egyelőre 1250 USD környéke a támasz.
czm
ma, 04:39

log az eso laba
-eddig minden index lefele tendal napon belul
erosen risk off modban allunk
usdjpy lenduletesen lefele mozogarany is lefele kacsingat, johet az eggyel lentebbi szint tesztelese (?)
elso 1 oraban Kina picit elmozdult felfele(indexen beluli  reseket lerendeztek), de mar ujra napi minuszon
-
koncepcionalisan erik a nagy beveres, ha Kina is ugy gondolja
a jelek szerint ugy gondolja (ez latszik logikusnak), amit sajat magan mar el is kezdett a mult heten
-
volt mar pelda tozsdekrachra nyaron?
mi lenne ha csinalnanak egyet?
-
usdtry is h4/d1 kumokrol huplizik fel (bar egyelore meg csak a nyito rest szukitgeti)eurhuf 324 nyitasbol mar 325on, szint fole lepve tavlatok nyilhatnak
gyakorlatilag ujratervezesre lesz majd szukseg Matolcsyeknal
-
a dolog kontraja, ha reggelre/nap vegere fordul a piac, akkor tuskevel indulhat egy lenduletes felmenet
ez utobbi a Nyugat erdeke, a beveres meg Kinae
-
melyik pudingot fogjak az asztalra tenni elenk?
vasárnap, 18:24
előzmény: #1629  pomperj

"DOW-ban épp péntekig volt egy 8 napos szakadatlan esés. Ami nagyon régen, sok sok éve nem volt. Ez tökéletesen megfelel egy wave (3of a) hullám legelejének."
Nos az elmúlt 8 napban a szakadatlan esésben a DOW esett 1000 pontot, ismétlem 1000 pontot esett egy 25500 ponton lévő index..., tehát átlagban napjában kb 130 pontot esett szakadatlanul! :))
Erre már sok sok éve nem volt példa... valóban nem! Ámbár február 5.én napon belül esett 1700 pontot, azt már inkább lehetne szakadatlan esésnek nevezni, mintsem egy 8 napos kis bakfittyet... :)))
vasárnap, 17:08
előzmény: #1631  hellforceone
Hu ezzel a linkel nem kellett volna jonnod!Olvastam a cikket, sot nem birtam ki hogy utana ne nezzek ki is irhatott 1 ilyen cikket."Tudatlansag aldasos!" (bar en errol nem vagyok megyozodve 100%-san)En nem elek mo-on,de azert kivancsi lennek Petra mit gondol arrol hogy mo-on 170 evvel ezelott miert adtak eletuket honfitarsaink; esetleg hallott-e a 12pontrol es mirol is volt szo ott; es mar el is erkeztunk kozponti bank, jegybank problema korehez.Esetleg kivancsi vagyok Petranak van-e fogalma hogy miert is fizet adot?(vagy csak boldog hogy bedobhat 1 kis penzt a kozosbe) remelem nem egyszerusiti le tulsagosan az ugyet.Esetleg felmerult-e benne a kerdes, hogy miert is kell titkositani 25,50-100 esetleg 99 evre titkositani adatokat ill. informaciot?A tortenelem ill. "tenyek" a gyoztesek es eppen az uralkodo hatalom altal elfogadott forditasa az esemenyeknek.En eleg jol emlekszem amikor altalanos iskolaban beszedtek a tortenelem konyveket es a terroristakbol es hazaarulokbol nehany hettel kesobb 1 uj tortenelem konyvben szabadsagharcos martirok es nemzeti hosok lettek.Szoval en joval ovatosabb lennek ha allast kellene foglalnom tortenelmi jelentosegu kerdesekben.Az is erdekes hogy a napjainkban zajlo esemenyekrol attol fuggoen hogy a vilag mely reszen es milyen politikai beallitottsagban hisz valaki hogyan velekedik, mi is a velemenye?https://en.wikipedia.org/wiki/Confessions_of_an_Economic_Hit_Man
esetleg milyen allasponton vagy Snowden ill. Citizenfour? es a sort folytathatnank, persze ez 1 eleg osszetett problema mint lathattuk a facebook kapcsan.
ennyit az osszeeskuves elmeletekrol!
vasárnap, 07:56
előzmény: #1634  Keffer

4)Igazad van !  
Epp a napokban rajzoltam egy BTCUSD kilatast, a  2  lehetseges ALT. ban. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180622v00ouqzuv.jpeg
.
Es lam, milyen idoerzeke van a piacnak?  es itt a tarsasagnak? 
Epp most kezdtunk vitat a kriptokrol. A BTC  penteken szakadt eloszor  6000 support ala. Igaz, csak 15 ponttal. De a napos charton is nagyon impulziv. Szigoruan nezve egyszer mar support alatt  zart, es hamar meglehet a masodik alatta zaras is. Ezzel elesedeesben van  meg egy "Most BEAR piac jon "  indicator. A kriptok vezetik lefele a piacokat, es akkor a BTC  mar (C) hullamban esik. Szoval, alapos a gyanu hogy BTC-el is kihuzhatjuk a bal oldali chartot.
.
5)Talan erdemes rovidtavon megnezni DOW chartjat. Johet az elso jo esely short?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00on5z8.jpeg
.
Nagy volumenu pentek volt, a Russell is eppen atalakitotta az indexek osszetetelet (nemcsaka DOW, a mult heten, lasd Walgreen tema) es a nagyok mind kovetteek. A DOW 0.5%al emelkedett, az A/D=2 volt zarasban, szoval epp megfelel egy kisebb korrekcio elso napjanak.
.
A NASDAQ-ban az eses vagy lejon 7470-ig, ami elso jobb jel lenne hogy megvan a fordulat? vagy ... vagy par napig meg probalkozik egy ujabb ATH-ra menni.
.
6)A bond piacon semmi erdekes nincs. A 10Y megprobalhat121-122 savban kicsivel feljebb menni, ugy szebb lenne a chart. Egyebkent meg vilagszerte mennek fel a kamatok. A Nemet Bund 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00oy4am9.jpeg
.
7)Viszont a nemet BUND igen csuf alakzat ;-) 
A nepek menekulnek bele, es raadasul a szamozas SOKKAL nagyobb menekulesi lehetoseget is nyitva hagy. Nem jo jelzes az EU piacok kilatasaira. Szoval, vigyazo szemetek a BUND piacra vessetek. Annyi biztos, hogy nincs vege az ITexit problemanak, csak eppen hatterbe szorult kicsit.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00o6aq20.jpeg
.
8)USD is valami csucson van eppen tul, valoszinuleg wave5 is megvan. Itt egy par szazalekos EUR erosodes kovetkezhet akar 1-3 hetig is., talan 1.18-1.20 savba. Aztan folytatodik az USD trendje.
.
9)Aranyban el kell dolnie, hogy Emelkedo haromszog van-e vagy Oldalazo haromszog?
Meg lehet ugy rajzolni a chartot, hogy par napig meg megelhet mind  a ketto. De hamarosan dontesre kell jutnia kozeptavon is a varhato alakzat kialakulasanak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00oucxn.jpeg
Szoval, GLD mostanaban eleg erdektelen. Nem eleg olcso, hogy erdemes legyen fizikait venni. Es nem eleg jo a chart egyik iranyu trade-re se.
.
vasárnap, 06:41
előzmény: #1629  pomperj
Csak annyit mondok: BTC indikátor. Erre te hívtad fel a figyelmet...
szombat, 23:45
tőlem is kapsz egy linket...
Alan Greenspan: We Are Now Merging into Stagflation
https://goldsilver.com/blog/alan-greenspan-we-are-now-merging-into-stagflation/
sőt még egy klasszikust is...
ALAN GREENSPAN: GOLD AND ECONOMIC FREEDOM
https://www.cobdencentre.org/2010/12/alan-greenspan-gold-and-economic-freedom/
+ grátiszként néhány videót a maestrotól...
greenspan gold standard
http://soo.gd/stcH
szombat, 23:21
ááá dehogy...
nem is beszélve arról, hogy mindenféle hülyeséget összeírtál
pl. mi a fenének lennék ezüstben ha valóban "összeomlást" várnék
nem véletlenül irkálok orrba szájba stagflációról...
ha nem tetszik ne olvasd...
szombat, 22:44
előzmény: #1628  Kisvuk
Az utolsó kérdésedre adott válasz engem is nagyon érdekelne. Amúgy nem kötöttem bele, csak feltettem egy kérdést, amire nem jött válasz, csak a kiakadás... én nem akarok senkivel kötekedni, csak elegem van már állandóan minden egyes topikban ugyanezt a szart olvasni, hogy az infláció, meg a központi bankok, meg bár omlana már össze a világ, mert az milyen jó lett volna, ha anno hagytak volna mindent bukni. Egy linket ajánlok a kolléga figyelmébe... a sok konteós baromsághoz
https://www.portfolio.hu/prof/kezdjuk-erteni-miert-hiszik-el-sokan-a-legnagyobb-orultsegeket-is.288466.html

Topik gazda

pomperj
4 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE