Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone ma, 05:15
Előzmény: #140467  pomperj
#140470
Megnéztem BX chartját, akár egy dupla is benne lehet a jelen szintekről - bár hetes chart alapján nem vagyok teljesen biztos, hogy az alját látta e már, de a rizikót mindenki maga lövi be. A kérdés viszont az számomra, ha BX-ben látsz potenciált, akkor vajon reális e a crash várakozásod. Vagy ezt is úgy látod, mint az olajat, mindennel (is) képes szembe menni. Ha a piac egyszer valóban erősen beszakad, akkor az olajat nem fogja érinteni, mondván szar gazdasági környezetben még több olaj fog fogyni - ez csupán irónia természetesen. Viszont azt el kell ismerni, hogy BX-ben valóban jöhet még egy top és ott elvileg egy újabb hullám szakasz lenne kész - szerintem -, amit erősebb korrekció is követhet. De nagyjából ez az egész piacról a véleményem, nem hiszem, hogy kész és innen évekig le. Szerintem még a jövő év is bull lesz, okokat már korábban leírtam. Mindenkinek jó döntéseket, sok nyerőt! 😉
MrSomm szombat, 21:40
#140469
Everyone loves Chinese cars—except the Chinese.
New-car sales in China fell 22% in May compared with the same month a year earlier, to around 1.5 million vehicles. That was the eighth straight month of year-over-year declines, according to the China Passenger Car Association. Year-to-date sales are running nearly 20% below last year, hitting carmakers’ profits and pushing them to expand more aggressively overseas. China is the world’s largest new-vehicle market.
hellforceone szombat, 21:32
Előzmény: #140467  pomperj
#140468
BX ötlet valóban jónak tűnik. 
pomperj
pomperj szombat, 21:13
Előzmény: #140458  N0MAD
#140467
1)Egy foldhoz ragadt megjegyzes.
Az elso napon az SPCX forgalom orankent: 152m+145m+70m+51m+95m = 512m db volt osszesen.
A napi atlagar kb. 155$ volt, szoval  penzben kifejezve gazdat cserelt  512m*155$=80 Mrd$-ert,
512m db  reszveny.
Ha tehat az IPO allokacio 75Mrd$ volt, akkor joszerivel senki nem tartotta meg, amit lefoglalt
a jegyzesen;   hanem mindenki, aki lejegyezteaz IPO-t,  mind eladhatta a reszvenycsomagjat,
mar az elso nap. Es sokan daytradeltek hozza.
Persze lehet, nehany batrabb megtartotta, de a nagy tobbseg  lakaszalta a 15% koruli elsonapi profitot.
Mi ez, ha nem a forro krumpli tipukus esete?
.
2)Blackstone es ICE
a Money-managegement ceg,  BX     2024-25  eves profitja  3.62  es   3.87$/sh volt.
A jovedelem erosen fugg a managelt  invesztalt  osszegtol;  2026ban mar eddig is 15-18% koruli
 kapitalizacio emelkedes van, es most meg hozza  bejott SPCX, es hatra van OpenAI es Antropic is.
Szoval eleg szepen no a bevetel, de meg gyorsabban no a profit, mert a kiadas nem ettol fugg. 
Raadasul a CEO szerint az AI-val a kiadasok egyes helyeken 40%-al csokkennek.
Most a SPCX-en is kaszaltak par Mrd$-t.
2026-ra a konszenzus profit  5.80$/sh  kilatas, 2027re  7.50$/sh.
.
Szoval, 2026 -27 evben varhatoan BX profitja  szepen fog noni: a bevetelek nonek, a kiadasok esnek.
Es nem mellekesen van kb. 5% osztalek, ami  joval tobb mint a 3.5% CD kamata.
Az ICE kilatasai hasonlok, jok a profit emelkedesi kilatasok, csak az osztalek sokkal gyengebb.
Es most mintha kialakulna  egy egeszen igeretes chart fordulo is. 
.
https://imgur.com/a/poTw9tM
pomperj szombat, 21:09
Törölt hozzászólás
#140466
guantanamo
guantanamo szombat, 20:00
Előzmény: #140463  kajli_man
#140465
Pontosan tudjak, hogy mennyi penzt tudnak meg a tozsdere bevonni. Nyilvan az a cel, hogy az osszeset elszivjak a gigak magukhoz. Utana vagy jon valamilyen jellegu kisemmizes, vagy valamilyen rendszertol valo fuggove valas. Persze ezek utopisztikus szavaknak tunhetnek.
zsoltee77
zsoltee77 szombat, 19:56
Előzmény: #140462  kajli_man
#140464
Szerintem lesz még egy húzása Musknak és a Tesla meg a SpaceX egyesülni fog, hogy elmondhassa, hogy övé a világ legértékesebb vállalata. :)
kajli_man
kajli_man szombat, 18:37
Előzmény: #140461  sarkanyolo2
#140462
Humanoid robot az nem a Tesla?
sarkanyolo2 szombat, 18:34
Előzmény: #140456  pomperj
#140461
János, én az extra bevételi szorzót a humanoid robot részlegben látom, de a 200x valóban extrém.
guantanamo
guantanamo szombat, 15:07
Előzmény: #140456  pomperj
#140460
Teslanak 2010-ben kb. 4-500 eladása volt. 2025-ben több, mint 1,6 millió. Talán a piac nem hülye? Aztán, ha 2040-ben már kezdetleges lézeres védelmi rendszer lenne a föld körül,  (a külső és belső fenyegetések ellen, ami lehet meteor is, nem csak E.T.) amit fejlett smr-ek működtetnek, azon meglepődnél? Mert én nem.
GrizzlyG
GrizzlyG szombat, 13:36
Előzmény: #140456  pomperj
#140459
Én nem hiszek a sztoriban, mondjuk a teslában sem hittem, amikor "fillérekért" kereskedtek vele a mostani árfolyamhoz képest. Az is túlárazott volt, veszteséges, stb. 
Kinek kell konnektoros autó vazze, végtelen és olcsó a benzin. 
Aztán a piac szépen feltörölte az elméletemmel a padlót.
Persze lehet, hogy ez most tényleg egy túl nagyívű idea és nincs logika mellette, de én Muskot már nem merem félvállról venni :)) 
N0MAD szombat, 13:27
Előzmény: #140456  pomperj
#140458
nézzünk egy alternatív megközelítést.
A most begyűjtött pénzből hány évig tud kényelmesen akár bevétel nélkül látnok cégvezért játszani musk? Vagy akár hold/marsbázisra költözni ha akar.
Lehet már el tudja engedni ezt a bevétel és profitorientált központú maradi gondolkozást. 
:D
terelemel szombat, 13:21
Előzmény: #140456  pomperj
#140457
Sajnos a legtöbb ember ennek nem számol így utána. Nomeg a MS mondja, ők csak értenek hozzá... 
pomperj
pomperj szombat, 12:54
Előzmény: #140449  terelemel
#140456
Hmmm.
Most SpaceX bevetele 18Mrd$,  ebbol 11.5Mrd$, tehat 60% resze a Starlink muholdas kommunikacio,
a tobbi a kormanyok altal inditott muholdak urbe szallitasa.
Ahhoz, hogy 3400Mrd$ bevetel legyen,  majdnem 200x ennyi bevetel kellene (!).
.
A) Ma mar minden parttol eltavolodo hajonak es legitarsasagnak van Starlink-je,
de tegyuk fel hogy 15 ev mulva meg 2-3x ennyi bevetel lesz belole. Honnan lesz 200x ennyi?
Kikoltozik a fel emberiseg hajokra a partoktol jo tavolra, vagy apro szigetekre, es ott elofizet?
.
b)Most ATT-nek van 240m elofizetoje az USA-ban, egyenkent evente kb. 500$  osszegert. Nekik  igy
jon ossze  128Mrd$ bevetel. Az egesz vilagon az osszes ember, aki egyaltalan kepes evi 500$-t fizetni
osszesen  talan 2400m ember. Ha Spacex elhoditja mindet (??), akkor 10x*128Mrd=1280Mrd$ lenne a
bevetele. Ez meg mindig csak az osszes tervezett bevetel 1/3 resze lenne. Honnan jon a tobbi?
Dehat ez egybkent is kizart; akkor az osszes telefontarsasag  csodbe menne. Ami megse valoszinu.
.
C)Elkepzelheto-e  a valo vilagban, hogy a kormanyok szinte minden beveteluket arra koltik 2040ben,
urallomasok 200x  sorozatat epitik, es csak a felszallitasi koltseguk  200x-re novekszik 15 ev alatt,
ami annyi mint az USA teljes defence budget?  
A katonakat meg mind leszerelik, mert rajuk nem jut?
.
Az egesz SpaceX egy nagyszeru vallalkozas. Csak eszement mertekben van tularazva.
pomperj szombat, 12:40
Törölt hozzászólás
#140455
pomperj szombat, 12:37
Törölt hozzászólás
#140454
kajli_man
kajli_man szombat, 08:29
Előzmény: #140444  Kapzsidözsi
#140453
Miért nem vettél bele a tervezett tőke felével, negyedével, ötödével?
confused szombat, 07:59
#140452
Én megpróbáltam megjátszani SATS tickeren keresztül, egyenlőre nem sok sikerrel de hiszek benne hogy jó lesz ha rájönnek az emberek hogy így olcsóbban lehet részt kapni belőle. Most akciós is a tegnapihoz képest. Nem tudom beéri-e és mikor de remélem valamikor jövő héten pattani fog ez is. 
Rengeteg spcx részvénye van a cégnek és alapból bár nem túl acélos már a biznisz de nem is bukta. 
confused szombat, 07:58
Törölt hozzászólás
#140451
confused szombat, 07:57
Törölt hozzászólás
#140450
terelemel szombat, 07:42
Előzmény: #140437  Boole
#140449

Olyan kevés? Hisz:
" Morgan Stanley is rendkívül optimista a SpaceX hosszú távú növekedési kilátásaival kapcsolatban. Az elemzőház azzal számol, hogy Elon Musk vállalata 2040-re akár 3,4 billió dolláros éves árbevételt is elérhet, ami a jelenlegi legnagyobb globális vállalatok forgalmát is messze meghaladná."
:)) 
Morgan Stanley a kibocsátásban résztvevő egyik befektetési bank
pomperj
pomperj szombat, 07:15
Előzmény: #140443  Nandi
#140448
GOLD
A csutortoki 4040$ melypont ota egy kis 5 subhullamos felpattanast lehet latni a gold futuresben.
https://imgur.com/a/ZFuvIBJ
Epp csutortok reggel probaltam egy rovid es kozeptavu chartot projektalni, most egy (B)
hullamos felpattanasra szamitva,  igy nezett ki 
Imgur: The magic of the Internet
.
Jo esely van egy 10-15% recovery rallyra, szoval szerintem is aktualis lehet egy daytrade/napos
pozicio a GLD-ben  vagy az aranybanyaszokban.
,
https://imgur.com/a/hBTqwvP
pomperj
pomperj szombat, 06:48
Előzmény: #140441  Boole
#140447
1)FED szerdan
most a FED kamat 3.75%,  es a 3-6 honapos papirok is itt vannak, a US2Y pedig 4.00 - 4.10% savban.
A 10Y bond 4.48% szinten, tehat  a yield gorbe egeszsegesen emelkedik
Egyelore nem latszik semmi eros ok a FED-nek valtoztatni.
.
2)Smallcaps ED  uj ATH-ra emelkedett, 
(mikozben SPX es NDX egyelore inkabb korrekcios recoveryben van)
es most az IMW rally kesznek latszik. Kozeptavon is toppy.
.
https://imgur.com/a/ek59I3W
,
3)Miket vettek az intezmenyek?
kijott az SEC statisztika, hogy mit vasaroltak es mibol mekkora aranyt tartanak most az intezmenyek.
Mielott barki atmasolnaa a sajat portfoliojaba, erdemes meggondolni, hogy a 90% koruli
intezmenyi tulajdonlas eleg nehezen fokozhato tovabb, viszont a 10% koruli Q1 idoszaki uj vasarlas
valoszinuleg pozitiv  kilatasu megitelesek sorozata  miatt tortent. 
A tablazat utolso oszlopat  gondolom a legfontosabbnak kisbefektetoi szempontbol.
.
https://imgur.com/a/0kW9F1o
hellforceone szombat, 04:44
Előzmény: #140444  Kapzsidözsi
#140446
Teljesen igazad van és maximálisan egyetértek! A napokban már leírtam, hogy mi a véleményem az állandó félelemkeltésről, kb. a fidesz tenykedéséhez tudnám hasonlítani, csak persze a piacra vetítve. 10 éve megy a crash crash crash crash duma és közben az S&P csinált 3,5 x-et.... nem bántás akár ez lenni, hanem egyszerűen tény 😀 ettől függetlenül mindenkinek sok sikert és jó döntéseket kívánok! 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szombat, 00:02
Előzmény: #140440  hellforceone
#140445
Peti 8 dolláros célára a realitás. Én a simlis ceo miatt gondoltam, hogy ebben nagy játék lesz, nem egy szimpla dupla csúcs. Rzlv. 
Kapzsidözsi szombat, 00:02
Előzmény: #140435  pomperj
#140444
Persze "ott lett volna" --- Ha meg beléptünk volna, akkor meg ment volna vissza IPO kibocsátási árra. ----------- Én ezzel az SPCX-el kapcsolatban most nagyon csalódott és dühös vagyok (elsősorban magamra.) - Legalább egy hete készülök lélekben és tőkével is a kibocsátás napi pop-ra, de aztán meg a sok - sok nagyokos szakértőnek hála a neten akik mind mind agyba főbe tolták, hogy véletlenül se vegyen IPO-t az ember a nyitó napon, (de ha vesz is akkor is véltelenül se az első elérhető retail áron ) nem léptem be. --------- Pedig a sok sok nagyokoskodás helyett néha sokkal egyszerűbb a világ mint ahogy ezt túlgondoljuk. Erre a cégre a bejelentés óta a fél világ befektető közössége várt. Globális - sosem látott hype - Egyszerűen az ilyet meg kell venni, és 10-20 szátalékkal feljebb eladni. Nem túlagyalni. Sőt legközelebbi taktikám az lesz, hogy jegyzek Interactive-n IPO áron és eladom első nap. Mostani infóm alapján az Interactive nem tiltja le az eladást azaz ezzel nem bűnteti a "flipper"-eket, hanem csak a következő IPO-tól tiltja el. Az meg nem fog érdekelni, OPEN - AI - nál így fogok eljárni. Ha addig nem csúszik össze a piac.
Nandi péntek, 23:17
#140443
János, itt a fő arany etf GLD flow grafikonja. Stabil kiáramlás közel 2 hónapja (1 heti kicsi plusz közben).Ez egyértelműen alátámasztja, hogy nincs még itt az intézményi tőkebeáramlás ideje? Bár ugye heti késés van benne.
https://www.gold.org/goldhub/data/gold-etfs-holdings-and-flows#registration-type=google&just-verified=1
Nehézkérdések péntek, 22:47
#140442

SPX (15 MIN): https://invst.ly/1i1uku
.
SPX (NAPOS): https://invst.ly/1i1upp
.
Úgy gondolom kész van a wave 4 és elindult a wave 5 felfelé
A napos charton látszik, hogy az elmúlt hetekben letörtük a 8 EMA-t és a 21 EMA-t és teszteltük az 50 MA-t.
Viszont nem törtük le, hanem az 50 MA-ről visszapattantunk és ma a 8 EMA és a 21 EMA fölé zártunk ismét.
A charton jelöltem két korábbi alkalmat, amikor ez megtörtént és mind a kétszer eléggé bullos volt utána a folytatás.
Az 1 perces charton szépen látszik az a fordított fej váll is, ami kiépült az elmúlt napokban.
.
A tévedés joga természetesen fenntartva
Boole péntek, 22:26
Előzmény: #140435  pomperj
#140441
Utólag is jó döntés volt az SP500 shortok lezárása, ha jól látom, akkor majdnem az alján. Viszont óvatosan szemlélem a piacot, mert a többi IPO-nál is bizonyára óvatosak akarnak lenni és jó hangulatban akarnak debütálni. Ha az index a 7475-7540 ellenállási sáv felé megy, akkor ez nem short tovább. 
https://www.tradingview.com/x/JaApGPXl/
https://www.tradingview.com/x/DaDmS52A/

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók