Topiknyitó: Bekes 2018. 02. 25. 22:19

CIGPANNONIA kitartók  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goodquestion szombat, 23:56
Előzmény: #29633  Boavista
Egyetértek, sőt szerintem azok, akik ádázul vették a papírt 350Ft körül a júliusi ralliban, ott ülnek a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. vezetőségében, mert ők már a CIG rkgy előtt ismerték a forgatókönyv második fejezetét, amit mi csak tegnap ismertünk meg. Szóval nem a kisbüfik nyalták fel azt a sok rv-t, volt egyszer egy egyben 970K vétel is 350en. Nem lennék meglepődve, ha a tegnapi ügylet MNB általi jóváhagyása után újabb fordulatok következnének és kiderülne, hogy összességében már jóval 25% feletti részesedéssel rendelkeznek a CIG-ben. Persze az Alkusz vezetői egyénenként igyekeztek a jelentési kötelezettség alatt maradni, nehogy a mesteri terv kiderüljön. ML-t elnézve meg sem áll majd 5x% többségig, ami további rallikat vetíthet elő. 
goodquestion szombat, 21:00
Akik most aggodalmaskodnak, mert kiszórták a papírjukat, feleslegesen teszik, minden héten hétfőtől péntekig visszavásárolható. :) 
BUXopoly
BUXopoly szombat, 20:54
Előzmény: #29644  bitKain
Meghatározóval nem hinném. A nagy nemzetközi alkuszoknál sem szokás ( aon, marsh stb... ) nem is értem összeférhetetlenség szempontjából ez hogy mehet át az MNB-nél.
.
Ha a vevő az alkuszi tevekenységét más cégeibe szervezi ki, van ott vagy 6-8, akkor lehet. Igen érdekes. Kicsit olyan tsys-4ig féle kishal nagyhal, de ezt végig fogják vinni
BUXopoly
BUXopoly szombat, 20:50
Előzmény: #29646  Hegyesi2
Jó meglátások. De, az alkusz nem túláraz. Sok esetben azonos díjakkal dolgozik, meghírdetett tarifával, akár üzletpolitikai kedvezménnyel. Ráadásul itt van mnb szabályozás, ebbe nem mennék bele. 
.
Másrészt ha biztosíto vesz alkuszt ( ritka dolog ) nem tud mit kezdeni vele, mert az ügyfelek sok biztosítónál vannak, így átcsatornázni sok idő vagy lehetetlen (pl élet termekek csak ügyfél buktával) vagy vannak olyan termékek ami nincs minden biztosítónak ( d&o, hitelbiztosítás, szállítmány, agrág stb...) alkuszba be tud szállni biztosító, van ilyen (gp consulting - generali) de nem jellemző.
pf2 szombat, 17:46
Nem tudom kit érdekel , de AEGON értékesíteni akarja K-KE-Eu részleget. Opcionálisan kizárólag magyar részleget is.
Boavista szombat, 17:41
Előzmény: #29650  jofej
Az Opusban bizonyos okok miatt nem volt megfelelő helye a Cig pakknak, ellenben mint üzlet hosszabb távon biztos befektetés, ezért van rá szüksége Mésziéknek, és ezért kellett nekik megszerezni az irányítást! Miután sikerült, most elhelyezik a "másik zsebbe"! Eszük ágában sincsen kiengedni a gigabank nyújtotta lehetőségeket..
jofej szombat, 17:19
Én azt nem értem, hogy ha az Opus kiszállása pozitív lenne a CIG számára, akkor a régi vezetés ebbe miért nem ment bele? Az Opus azért váltotta le a korábbi vezetést, mert nem tudtak megállapodni a kiszállásban. Én már akkor is írtam, hogy szerintem azért van a vezetőségváltás, mert az Opus mindenképpen ki akar szállni a CIG-ből, ezért a saját embereit ültette oda, akikkel természetesen meg tud állapodni. 
Hegyesi2
Hegyesi2 szombat, 16:58
Előzmény: #29647  jogorvos
"pénz belül forog, nincs kockázat és végül mindenki nyereséges lesz!"
Ezt jó írod,csak a kisrészvényes könnyen kimaradhat,végül is kit érdekelnek a spekulánsok. ĐĐ
Boavista szombat, 15:47
Előzmény: #29636  BUXopoly
A cég tele van pénzzel, ha akarnak tudnak fizetni akár 50-60 forint osztalékot is, ebből tudna törleszteni az Alkusz az Opus felé, biztos vagyok benne hogy ez számításba van véve!
Azt pedig nem gondolnám, hogy a választások előtt egy nyílvános tőzsdei cégből jó húzás lenne eltüntetni azt a cirka 6 milliárdot....
jogorvos szombat, 15:08
Véleményem szerint teljesen világos a képlet: most jön létre (újból) a nagy nemzeti Állami Biztosító. A biztosított, az ügynöke és a szolgáltató biztosító egy ugyan azon körhöz tartozik, pénz belül forog, nincs kockázat és végül mindenki nyereséges lesz!
Hegyesi2
Hegyesi2 szombat, 13:26
Előzmény: #29645  bitKain
Ha a biztosító veszi meg az alkuszcéget akkor  lényegében ügyfeleket,szerződéseket vásárol,amit minél kedvezőbb áron szeretné megtenni,/a részvényesek érdekében is/ ellenkező esetben ennek a fordítottja igaz.
Én így látom,de tévedhetek is,de nem valószínű.
bitKain
bitKain szombat, 13:16
Előzmény: #29643  Hegyesi2
Megelőztél, én tovább fogalmaztam.
Nekem az is aggályos, ha biztosító vesz egy alkuszcéget.
bitKain
bitKain szombat, 13:15
A hírhez:
1.) Pozitív, mert 
Az alkusz cégnek az a feladata, hogy az ügyfeleknek biztosításokat értékesítsen különböző biztosítók kínálatából. 
Ha az alkusz cégnek van részesedése biztosítóban, akkor (valószínűleg) annak a biztosítónak a termékeit fogja ajánlani az ügyfeleinek.
2.) Érthetetlen, mert 
Az alkusz cégnek az a feladata, hogy az ügyfeleknek biztosításokat értékesítsen az ügyfelek igényeinek legmegfelelőbben (az ár/érték arányt is figyelmbe véve)
Az, hogy egy alkusz cégnek legyen részesedése egy biztosítóban értelmezhetetlen.
Hogyan biztosítható, hogy az ügyfelei érdekeit nézze, és nem azt, hogy az érdekeltségi körébe tartozó biztosító termékeit értékesítse? 
3.) Keszthely Erikről (Hungarikum Biztosítási Alkusz vezetője) írhatnék pozitívan, de nem akarok hazudni. 
4.) Az MMNB-nek még engedélyezni kell a tranzakciót.
El tudom képzelni, hogy Mo.-on engedélyezik, de fura lenne.
.
Tud valaki külföldi példát ahol alkusz cég rendelkezik részesedéssel biztosítóban?
.
https://bet.hu/newkibdata/128466573/OPUS_CIG_SALE_HU_20200925.pdf
https://www.portfolio.hu/befektetes/20200925/kiszall-az-opus-a-cig-bol-450292
.
Elméletben pozitív a hír, de érthetetlen is egyben.
Hegyesi2
Hegyesi2 szombat, 12:52
Előzmény: #29611  BUXopoly
Ha biztosító vesz alkuszcéget az rendben van,de ha az alkusz veszi meg a biztosítót,akkor a farok csóválja a kutyát. Az alkusz nagyon jól képzett túlárazással passzolhatja át a termékeit aztán kalap-kabát. Ennek a biztosító kizsigerelése lesz az eredménye.
nyuszibroker szombat, 10:02
Előzmény: #29641  Hekis
Igazából már eladtam a nagy esésbe, 273átlaggal, 330ért vettem... Realizáltam 550ezer bukót, én már nem hiszek annyira ebben, bár szerintem is lesz még feljebb. Inkább vettem Richtert, az talán biztosabb. De ki tudja.. 
Hekis szombat, 09:20
Előzmény: #29613  nyuszibroker
Lehet lesz benne egy rövid felkör, azt meg lehet játszani. Utána nagy csodát már nem kell várni ettől a papírtól sem. Ne akarj bentragadni, mert egyhamar nem fogsz kiolvadni utána. 5 max 10% játék lehet benne, aztán hamar megint ezen a szinten, vagy alatta lesz. Úgy fogják kivenni a pénzt belőle, hogy a részvénywsek nem sokat fognak látni belőle. 
galk2 péntek, 23:17
Előzmény: #29625  VUK1980
Neked mennyi van? 5k?
20? 30k? Több?
pamut
pamut péntek, 22:45
Nekem tetszik az unortodox megközelítésed, de ez is még csak 1,6 mrd huf... kérdés, hogy 8 vagy csak 4 mrd huf-t kell megoldani?
Boavista péntek, 22:03
Szerintem jó helyen kapisgálsz. Valahogy így jöhet ki a matek.
Metis_papa
Metis_papa péntek, 21:47
Előzmény: #29635  BUXopoly
Biztos feltörték a malacperselyt. :D
BUXopoly
BUXopoly péntek, 21:46
Előzmény: #29635  BUXopoly
Volt egy alaptőke emelés terv, ami 67ft-al 33—1000-ra emelte volna a rv-enkénti értéket. Ez lehet egy megoldás. Ha részben kell kifizetni. Kifizet egy alap vételárat 1-2Mrd-ot annyi lehet a cégben, majd csinál egy tőkejuttatást 67ft *24mill részvény. Abból újabb adag megvan. Nagyon érdekes játék.
.
Ha lesz ilyen mértékű tőkejuttatás elszállhat az árfolyam...
BUXopoly
BUXopoly péntek, 21:40
Előzmény: #29630  goodquestion
Felmerül egy kérdés, 4,5mrd árbevélt volt 1,5 mrd profit amit kivettek osztalékban. Akkor miből veszik meg a cig 24Mdb részvényét, ami 5-6-7mrd Ft.
grizzlygeza
grizzlygeza péntek, 21:23
Előzmény: #29627  MegmondomAjovot
Ehhez még annyi, hogy hol volt osztalék fizetés, ahol a cukrebergnél is okosabb gázszerelő tevékenykedett és földi halandó is cégtulaj?
Opus 800-->200, osztalék 0 Forint. Itt meg majd közpénz eső hullik majd ránk, meg Bayerékre. Bizonyára. Azért azt még megvárom 💀
Boavista péntek, 21:17
Előzmény: #29629  pamut
Osztom a véleményed. Szerintem egy jól eltervezett játszma első lépései ezek, most került a megfelelő helyre a pakk! Nem utolsó sorban egy szakmai befektetőhöz akinek amúgy is volt benne tulajdona...
Eddig az Opus volt sokak szemében a szálka, most végre kiszállt a játszmából, bár Mészi így is képben marad az Alkuszon keresztül...hülye lenne egy ilyen lehetőségből kimaradni!
Szerintem nagy dolgok formálódnak a háttérben és ez még csak az első komolyabb lépés volt! Vétel, halmozás!
goodquestion péntek, 21:05
Előzmény: #29627  MegmondomAjovot
Eladtad, kiszálltál vagy csak rossz napod van? Én ide nem politizálni járok, hanem pénzt keresni.
kupec péntek, 21:05
Ja és miután 30% fölé mennek, és senki más nem marad 10% felett rajtuk kívül, tehetnek kötelező vételi ajánlatot valamennyi másnál lévő rv-re. Nem hiszem, hogy ezt szeretnék!
goodquestion péntek, 21:03
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. nagyvállalati ügyfelek kiszolgálására szakosodott, egyedi igényeket kielégítő nagyvállalati biztosítási megoldásokat kínál. Árbevétel alapján a tavalyi 4,45 milliárd forinttal ezen a piacon a legnagyobb szereplő Magyarországon.
pamut
pamut péntek, 21:01
Épp ez az. Az új vezetés a rali alatt meggyőzte a régieket a csendes együttműködésről egy nagyobb terv érdekében - csak asszisztálniuk kell és minden rendben lesz, senkinek nem esik baja.
goodquestion péntek, 21:01
Előzmény: #29620  kupec
MegmondomAjovot péntek, 21:00
Előzmény: #29623  goodquestion
Te magad ismered el, hogy úgy csináltak valamit a színpadon, hogy közben voltaképpen nem csináltak semmit!
Akkor kérdezem!
Hogy várjátok el, hogy majd csinálnak valami értékelhetőt is, ami piaci viszonyok közt értékelhető teljesítmény lenne.
Megfordítom!
Mondj nekem egy olyan döntést, bármelyik Neres cégben, amit saját maguktól értek el, piaci alapon, és a versenyszférában is megállná a helyét!Miközben az árfolyama is emelkedett a cégnek.
Nincs ilyen!Kizavarhatják a biztosítókat, de akár szét büntetheti is az MNB a többi szereplőt, ezzel csak a forint mélyrepülésének ágyaznak meg jobban, mert külföldön közben senki sem vak!Még ha mi szeretnénk is ezt gondolni róluk.
38x volt a plafon, ennél a cégnél, és kész.Delta se ment 200 fölé hiába várják sokan.Nem lesz ilyen.Itt csak egyre lejjebb lesz az árfolyam, csordogálni fog.
A korona vírus által meglátogatott szintet még az éven vissza tesztelelitek.
Ezt nyugodtan írja fel mindenki egy papírra, és tegye ki hűtőmágnessel az ajtóra.
Szép estét nektek, és ha lehet ne legyetek ilyen naivak.
goodquestion péntek, 20:57
Hungarikum Biztosítási Alkusz Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 8086 Felcsút, Fő utca 65., cégjegyzékszám: 07-09-028910) = Vevő. Szerintem jobb így, függetlenedni az OPUS-tól, amely felett egyre nagyobb a zivatar felhő.
VUK1980
VUK1980 péntek, 20:51
Előzmény: #29621  Sourcherry
Engem ezek zavarnának a cég helyében a legjobban.Egész egyszerűen, nem tennék semmi jót a cégben, pláne ami árfolyam emelkedéssel járna amíg ő tőlük nem szereztem meg a pakkokat.Vagyis ... én azt látnám még szívesen, hogy tőlük megveszik ... vélemény csak
VINTON Vagyonkezelő Kft.14,6813 859 662
KAPTÁR Befektetési Zrt.5,355 050 000
Dr. MÓRICZ Gábor5,294 999 941
pamut
pamut péntek, 20:49
Előzmény: #29621  Sourcherry
Meglássuk. Goodquestion posztja is fonti: egyik zsebből a másikba.
goodquestion péntek, 20:49
Előzmény: #29619  kupec

Pontosan! ML cége megvette a CIG részesedét az OPUS-tól, vagyis lecsatolták a CIG-et az OPUS-tól, de maradt szinte minde Lőrincnél. Ezért nem értem a pánikolást. Szerintem ez jó hír a kis részvényeseknek, főként ha megnézzük a Vevő ezévi növekedését ML tulajdonlása alatt.
https://24.hu/fn/gazdasag/2020/09/03/meszaros-lorinc-alkusz-biztositas/
VUK1980
VUK1980 péntek, 20:48
Előzmény: #29614  Sourcherry
érdekes fikció
Sourcherry
Sourcherry péntek, 20:47
Előzmény: #29617  pamut
Isten bizony nem tudom, csak valahogy a 6. érzékem azt súgja, hogy nagyon meg lettünk szopatva, de ne legyen igazam. A következő napokban úgyis kiderül. A tulajdonosi kör (érdekközösség) lényegében így is-úgy is ugyanaz maradt. De senki sem tudja mi megy a háttérben, csak ők.  

Topik gazda

Bekes
2 3 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek