poreci
4
4
5
augusztus 29. | 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
péntek, 16:12
előzmény: #160  Boavista
Azért az érdekes hogy milyen rövid idő alatt és milyen kicsi forgalommal esett 2500-ról 1800-ig hír nélkül. Most meg nem történik semmi. Valaki előre tudta a Q3 eredményét?
péntek, 15:31
előzmény: #159  poreci
Én megértem hogy kiborult a bili Nálad, Én is nyeltem kettőt hogy lehiggadjak mert ez siralmas amit összehoztak eddig..!!!
péntek, 15:27
előzmény: #158  X9Z5
jól esett a lelkivilágomnak... Mindenki úgy érti, ahogy szeretné, persze a szövegértési képesség előnyös ha megvan...:-)
péntek, 14:53
előzmény: #156  poreci
Ez most mire volt jó, mért kell olyanokat beszólni nekik h sikeresen vették ki a megtermelt pénzt, magyarul ellopták v h értetted?
péntek, 13:58
előzmény: #156  poreci
na ez egy ingyen tanács volt nekik... a következőt én is kiszámlázom, hogy nekem is jusson már valami...
péntek, 13:57
előzmény: #155  X9Z5
"Tisztelt Piros Ferenc úr!
Olvastam az alábbi vezetőségi beszámolót:
Gratulálok az egész igazgatóságnak, akik a számaik alapján úgy néz ki sikeresen vették ki a cégből a megtermelt pénzt! 
Javaslom a vezetőségnek, akik egyben többségi tulajdonosok is nagyrészt, hogy próbáljanak meg egy kicsit nagyobb léptékben gondolkodni és gazdagodjanak inkább a kicsit nehezebb de hosszú távon kétség kívül hatékonyabb módon, azaz a cég hozzon létre részvényesi értéket is és a létrehozott vállalat értékének növekedéséből gazdagodjanak!
Üdv,"
"Tisztelt Uram! Levelét továbbítottam az Igazgatóság tagjainak. Köszönettel: Piros FerencTőzsdei kapcsolattartó4iG Nyrt."
péntek, 12:33
előzmény: #154  rice1
Jó lenne ha a kormányzattal jó kapcsolatuk lenne, sok kormányzati megrendelés kéne, továbbá a Microsoft partnersége is fontos lenne.
péntek, 11:45
előzmény: #153  X9Z5
Ez mind igaz és az is,hogy okoskodhatunk,de majd csak jövő nyárra tudunk tisztábban látni.
Egyébként a válság után informatikai cégként elsőként tudott talpra állni.(válságban hatalmas létszám csökkenést hajtottak végre)
Utána hatalmas létszám növekedésbe kezdett a cég és az állami megrendelések elmaradtak. Ezzel indokolták az elején a nyereség elmaradását. Szerintem a létszám növelését azért folytatták és most is több embert keresnek,mert meg vannak győződve,hogy tovább növekedik a megrendelésük,bevételük. Új piacokra törtek be és így újabb megrendeléseket szereztek.(Sajnos lehet,hogy nagyon alacsony áron,de később még az újabb megrendelések is hozhatnak nyerőt)
péntek, 11:17
előzmény: #148  rice1
Ok, elismerem direkt nem mutatnak ki valótlan veszteségeket, azonban tény h tudták h negatív jelentés hatására be kell állni 2000 alá vevőnek, hisz pánikban olyan olcsón is el fogják adni. 
Az üzletágakat mindenképp elemezni kéne, hiszen az választ adhatna a veszteség kérdésére, hisz lehet h bizonyos üzleti tevékenységek esetén jelentősek a ráfordítások, bár lehet h egyszeri tételek ezek az eredménykimutatásban, csak a dolgok mögé kéne nézni szóval kiegészítő melléklet, üzleti jelentés és technológiai háttér elemzése, leginkább az utóbbi, hisz ez a cég technológia központú.
péntek, 11:11
De ha olyan profik h tudják növelni a bevételeket, akkor a ráfordításokat h nem képesek csökkenteni, nem igaz h nem képesek elérni h ne legyenek veszteségesek. Nem értek egy nagyobb méretű informatikai cég mindennapi működéséhez, de a józanész alapján erre gondolok. Elemezzük ki a cég üzletágait részletesen, mert ez alapján lehetne a jövőképről elképzelésünk.
péntek, 10:48
előzmény: #149  COLOP
Hát még nincs benne forgalom, ugye. Az viszont mindenesetre pozitív, hogy nem akarja senki olcsón eldobálni (egyelőre). 
péntek, 10:13
Ez sajnos gyalázatos! 600milla veszteség az már komoly!
péntek, 10:07
egyenlöre semmi,tul sokat esett innen hová esne?
péntek, 10:01
előzmény: #147  X9Z5
Szerintem 1 tőzsdei cég nem lesz szándékosan veszteséges.
A cég az elmúlt 1,5évben padlót fogott. A kérdés,hogy innét lesz-e 1 nagy felpattanás,mert a bevételek növekedése és a létszám ill. az átszervezések ezt indokolnák. A következő 3 negyedévben ennek már nagyon komolyan látszani kell. Ha nem lesz változás akkor sajnos rossz lóra tettünk.
Egyébként tartom azt a véleményemet,ha a vezérek tényleg úgy gondolják,hogy jövőre a terveket hozza a cég,akkor
nagyobb vételeknek kéne jelentkezni részükről.(Persze a helyükben én is várnám a kicsik eladási paráját és akkor vennék)
péntek, 09:46
előzmény: #146  realmadrid
Vagy csak papíron veszteség, valójában lehet h érdekük veszteséget kimutatni adócsökkentés szempontjából?
péntek, 09:12
előzmény: #144  rice1
Mindig minden év végén hivatkoznak áthúzódó bevételre és mégsem lett jó a tavalyi év és az idei sem.
Nő az árbevétel, nő a létszám, tehát egyre több a munka , mégis veszteségbe fordultak.
Akkor már jobb volt amikor jóval kisebb létszámmal és kevesebb árbevétellel többszázmillás nyereségük volt.
Semmi értelme árbevételt növelni ha közben nyereség helyett veszteséget termelek.
péntek, 09:11
előzmény: #144  rice1
"Szinte hihetetlen, hogy a bevétel növekedik, de csak veszteség van belőle. Létszám növekedés is hatalmas."
Nyilván ez a kettő összefügg. Volt egy cég, ahol dolgoztam és már látszottak a baj jelei, de a menedzsment az "előre menekülést" választotta. Több hasonlóan bölcs döntés mellett ők is felduzzasztották a létszámot, és összeszedték a piac legszélhámosabb megrendelőit. Természetesen csak még nagyobb lett a bukta. :)
péntek, 08:58
előzmény: #143  stansmith
Kíváncsi vagyok meddig engedik esni a nagyok,mert a kicsik bele fognak adni.
2016-os gyenge év után eddig ez az év is siralmas. Szinte hihetetlen,hogy a bevétel növekedik,de csak veszteség van belőle. Létszám növekedés is hatalmas.
Egyébként a jelentés elején céloznak rá,hogy a 4Q már jó lesz.
"Menedzsment úgy ítéli meg, hogy év végére az adózott eredmény javul,de nem biztos,hogy eléri a megcélzott osztalék kifizetéshez szükséges értéket.
Ugyanakkor 2018-19 évi tervek részben az áthúzódó bevételek révén változatlanul tarthatóak."
Érdekes nap lesz.
csütörtök, 23:24
előzmény: #142  Boavista
Csúnya napnak nézünk elébe. Félek, már csak az elsüllyedt hajót tudnám elhagyni, így én maradok. Hátha a q4 jobb lesz. 
csütörtök, 22:55
előzmény: #141  COLOP
Atya ég! Most olvasom ezt a brilliáns teljesítményt, nem is tudom hogy sírjak vagy nevessek kínomban!
Ezzel bizony durván befürödtünk uraim, talán el is jött az idő elhagyni a sülyedő hajót....
Írom ezt úgy hogy az elmúlt 6-8 évben mindig volt több kevesebb részvényem, és hittem a menedzsmentnek!
Sajnos...
csütörtök, 21:14
előzmény: #140  realmadrid
hagyja békén elég baja van anélkül is.a basogatása nélkül

Topik gazda

poreci
4 4 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE