Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tom122 hétfő, 21:10
#306335
Jön BOJ utánna meg FED
csdobos hétfő, 19:47
Előzmény: #306320  ktamask
#306334
Az nem pénteken volt,hogy én shortot nyitottam,hanem csütörtökön,anikor Trump benyögte,hogy este szétbombázza Iránt..
Igen szerencsém volt,hogy lezártam,nem tagadom..
Azért volt benne egy kis tudatosság is,mert  nem nagyon akartak már esni a piacok,blöffnek tartották a bombázást..
De onnantól azért,hogy este közölte a béke narratíváját,már a longról írtam folyamatosan..
csdobos hétfő, 19:32
Előzmény: #306322  ktamask
#306333
Csütőrtökön egy litániát írtam erről,hog, 29.200-o n zárni kellett volna a shortodat,és fordítani longba,mert mától jön a 30-31 ezres tartomány..
Olvasd csak vissza..
Nem "utólag" irkálom,ahogy szoktad állítani..
csdobos hétfő, 19:26
Előzmény: #306321  ktamask
#306332
Én meg azt nem értem,hogy 2400 pontos irányváltást hogy nem lehet észrevenni..
Az első nap még oké,hogy nem hisszük el,hogy az 50 naposról fordul..közbe jött hozzá egy, pozitív hír is..de még a harmadik napon sem egyértelmű?
tom122 hétfő, 18:30
Előzmény: #306316  tom122
#306331
sp500 elérte kb az ellenállás szintet 83 volt eddig -98 nál ellenállás
ktamask hétfő, 18:29
Előzmény: #306329  tom122
#306330
Dniel hol van a likviditás?
tom122 hétfő, 18:03
Előzmény: #306328  tom122
#306329
 na még egy NQ short,talán ma még sem lesz ATH,volt egy hirtelen realizálás talán itt a vége mára
tom122 hétfő, 18:00
Előzmény: #306326  tom122
#306328
400 nál volt a napos eső gyertya teteje amikor az fölé ment már necces volt a short mert simán új ATH lehet benne az óta,egyébként csak az volt amire utaltam NQ esetében,hogy a Space X miatt esett és nem más miatt,most sem az olaj mozgatja mert az egy helyben áll
zotlan hétfő, 17:59
#306327
"A befektetéseknél nem az számít, hogy mennyit tud egy adott személy, hanem inkább az, hogy mennyire valósághűen méri fel azt, amit nem tud."
tom122 hétfő, 17:54
Előzmény: #306325  tom122
#306326
A nyitó rést biztosan bezárja de az is biztos,hogy nem ma :)
tom122 hétfő, 17:52
Előzmény: #306319  tom122
#306325
zárt a szűk stop,lehet,hogy dupla napos csúcs vagy ATH lesz
feketemelos
feketemelos hétfő, 17:51
#306324
Nasit ha a 750 környèk ( + - 50 )nem fordítja sacc, komoly magassàgokba várható, persze nem ma.
ktamask hétfő, 17:46
#306323

NQ +2,99-3%.
Azé na.
ktamask hétfő, 17:44
Előzmény: #306319  tom122
#306322

látom én is
30540/545, de benne lehetne még egy 640 is.
elég egy röpke trump nyilatkozat egy felszúrásra ,és lehet fordulni.
ktamask hétfő, 17:43
Előzmény: #306318  csdobos
#306321

De látod már ismét +2400 pötyi, 2 nap alatt se, pedig nem kevés.
Szinte az egész esést letudták 2 nap alatt.
Mert a fél világ a beszakadást várta.
Én soha nem értem, hogy miért nem tudnak időben stoppolni, hogy mi miatt van ,az,h mindig a shortos ragad be.
azért a -1500-as napoknál egyesek pisloghattak.
ktamask hétfő, 17:41
Előzmény: #306318  csdobos
#306320

HA nem zártad volna pénteken, akkor -50%.
Szerencse.
Mert te nem stoppolsz.
Vagy legalábbis nem szoktál.
Én is lezártam időben, de rosszkor voltam rossz helyen, és járt is a -50%.
Ez van sajnos.
Kívánom, hogy te elkerüld.
tom122 hétfő, 17:38
Előzmény: #306315  tom122
#306319
Akkor NQ short megint 530 ról,necces de itt van egy szint ami még foghatná,fölötte azért esélyes az ATH
csdobos hétfő, 17:35
Előzmény: #306312  ktamask
#306318
Engem ezek a "miértek" már rég nem érdekelnek..
Egy cél van csak előttem..
A veszteséget elkerülni,vagy legalább is minimalizàlni..
Ehhez el kellett engednem azokat a dolgokat amiket pl te csinálsz..Hogy előre eltervezzük,hogy esnie KELL,meg emelkednie KELL..
Nem kell semmit sem csinálnia..
Nekünk az a dolgunk,hogy megállapítsuk a jelenlegi irányt,és lehetőleg jó beszállási pontoknál belépjünk,ha meg elcsábulunk az ellenirányba,akkor meg lehetőleg minél gyorsabban zárni a pozit,ha nyerő,ha vesztő..Semmilyen böjtölési,meg higgítasi technika nem segít a bukó pozin,csak az,ha minél előbb zárjuk..
ktamask hétfő, 17:34
#306317

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
17:32-es perces gyertya "érdekes".
tom122 hétfő, 17:26
Előzmény: #306315  tom122
#306316
lezártam a shortot már eleve napos gyertya fölött van,nem találgatom a végét majd ha látok fordulós jelet vissza szálok,de ATH ra is elhúzhatják a zombik
tom122 hétfő, 17:19
Előzmény: #306313  ktamask
#306315
én a szint miatt nyitottam a shortot NQ-nál ,nem nézegetem ilyenkor a gyertyákat,mondjuk a 30 perces stochastikon láttam,hogy még csak félúton van felfele,azt megkellett volna várni míg felér és egy fordító jel sem ártott volna ha precíz vagyok,de nem voltam így lehet,hogy ezt az NQ shortot is bukom ma,hogy ott rohadnának meg ahol vannak :)))DAX short volt egyedül eddig ma nyerő.
ktamask hétfő, 17:08
#306314

halkan megjegyztem, az olajár picit felfele halad.
az 1h közepet érinti alulról.
4h-n nem akarja átvinni a 80-at.
dniel itt nyitott kb. reggel, azóta ~ 0 mozgás volt.
érdemi hír nem jött, GAP down, és ott pislog.
Amikor GAP UP volt, akkor betöltötte, most is ezt várnám.
Péntekig bármi történhet. GO BABY GO!
ktamask hétfő, 17:06
Előzmény: #306311  tom122
#306313

https://www.investing.com/indices/nq-100-chart
anno te írkáltad ezeket az alulról telizöld m5 gyertyákat, tehát hogy ha alulról telizöld, és csak felső kanóca van, akkor további long jön. Nincs megremegés, 0 visszaesés van, kőkeményen pushol robotka.
Ebből 30500 + jön.
Amikor certiztem, az Erste 17 órakor zárt, általában 17:05-ig lezajlott az aznapi mozgás iránya, és utána fordultak.
ktamask hétfő, 17:00
Előzmény: #306309  csdobos
#306312

DAX +1,3%
NQ +2,76%
az olaj para végének melyik örülhetne a legjobban? A DAX, főleg mert már mióta esik? 25500 óta mennyiszer bevarrták.
És mégsem jön ki új csúcsra... mert nem is ez a cél, hanem a 25k körüli kiszálló.
tom122 hétfő, 16:20
#306311
short NQ,kicsit elaludtam
csdobos hétfő, 16:11
Előzmény: #306309  csdobos
#306310
M5-ön csináltam..
Daxnál a 200-asnál,
NQ-a 12-es vonalamnál zártam.Na ilyenekből lehet 5-10-eket csinálni,mikor mennyi időm van..Ma pl ez volt az első pozim..Lehet hogy nem is lesz több..
csdobos hétfő, 16:04
Előzmény: #306308  ktamask
#306309
Beírom..Short:
NQ 470-400
DAX 980-930
Zárva mind a kettő..
Hogy miért?
Mert long van.
Nekem elég a 60-70 pont is.
Kb.10 perc alatt megvolt..
ktamask hétfő, 15:34
#306308

közel 800 pontos GAP az NQ-ban.
ktamask hétfő, 14:04
Előzmény: #306303  csdobos
#306307

Mit látni?
DAX OPEN 24900, kb. itt is van.
NQ-ban mit látni? open 29880 és per pill +2,1% és 30300.
Gyakorlatilag a DAX, amelyiknek sokkal jobban kellene örülnie, az örül kevésbé.
Az NQ, amelyiknek pont hogy tökmindegy az olajár, az repeszt a legjobban.
ktamask hétfő, 13:44
#306306

A Végszót nem írtam le, longban állnék +2100 ~ 2 napos emelkedés után? (ez +7,5%)
Nem.
ktamask hétfő, 13:43
Előzmény: #306303  csdobos
#306305

NQ esése előtt 1-2 nappal vitáztam itt dniellel, szerinte a vix a békét mutatta.
Aztán jött az első -5%.
A VIX nem mutat előre semmit.
USA nyitásig napi min körül járt, majd jött az esés, és zöldült és zöldült.
Megnéztem, Trump mikor nyilatkozott, kb 23:15-kor, piacnyitás előtt 45 perccel.
Szerintem nincsenek véletlenek.
Minden hajó-támadást kimagyaráznak. Kalózok 21. században :D.
De amúgy jól írod, long van, most ilyen híreket hoznak.
Az eséshez stoppokat kell fogni, de azokat tartják, logikusan addig senki nem ad el, míg a fontos támaszok nem sérülnek, ez valószínűleg 29900, a mai napi nyitó.
Ha annyira hiszel a longban, már abban lennél.
Tom kolléga beállt longra, és Margit magához szólította egy -50%-al.
Én hittem a shortban, én is betértem hozzá. De legalább elfogadom, hogy hibáztam. Balfék voltam.
tom122 hétfő, 13:21
#306304
30410 és 30520 nál van NQ ellenállás valamelyik szerintem ma fogja,jelenleg Space X kiárazódott,Iráni feszkó sem zavar be maradt FED és az infláció.Ez utobbiak miatt várnék elakadást és visszatesztet ma vagy holnap
csdobos hétfő, 13:11
Előzmény: #306301  ktamask
#306303
A short sosem tartós irány..
Mikor tanulod már meg?
Megvolt a korrekció,nasiban pár nap alatt 2.600 pont..
Most kapaszkodik visszafelé..
Ha tetszik neked,ha nem..
Daxban nem volt ekkora menetelés mint NQ-ban, az esés előtt inkább már stagnált..tehát most sincs akkora ugrás felfelé mint Nasiban..De az irány ettől még felfelé van..
Minden korrekciót,pl a tavalyi Vám parát,pedig az 6000 pont volt,nem 2600,vételekre használnak. Tehát az indexek megfordulnak,és felfelé mennek új csúcsokra,mintha misem történt volna..
Tartós esés csak medvepiavon alakul ki,de az meg ugye csak kb 10 évenként van..Még a covid sem számított medvepiacnak,mert hamar felrántották,és magasabbra kerültek az indexek mint előtte voltak..A háborús infláció kezdete volt mecvepiac utoljára,amikor 9000 alá esett az OTP..
Azóta bika piac van..
Aki végig shortban gondolkodik,az végig veszít..
Ennél jobban nem tudom már elmagyarázni..
tom122 hétfő, 13:07
#306302
Zártam DAX shortomat amivel sikeresen hoztam a napot nullában :)Lehet hogy a mai nap longos lesz de szerintem még a héten betöltik a nyitó réseket
ktamask hétfő, 12:52
Előzmény: #306299  csdobos
#306301
"AI para"
"NQ-t nem érdekli a háború, meg az olaj para", de a piaci rally igen, tehát longot kellett VOLNA nyitni.
Ismét daxnak kellene a legjobban örülnie, de miért nem örül? Mert az EKB lassan kamatot emel.
Mert újra megtámadtak egy hajót, "törékeny béke"

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek