Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 15:17

VÁLASZTÁS 2022  

Nem lehet elég korán megnyitni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 05. 14. 09:49
#219
2024 ösz jönnek a választások,meg a ramazuri,aztán 2026
Törölt felhasználó 2023. 05. 14. 08:33
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#218
Mi lett végül az eredmény, tudja valaki?
euler 2022. 03. 01. 21:34
Előzmény: #214  Peterbond
#217
A Kreml és trolljai csúcsra járatják az áldozathibáztatást
https://politicalcapital.hu/hireink.php?article_read=1&article_id=2954
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 02. 24. 14:43
#216
Erdekes hogy most mindenki a kutyakra akar szavazni xD 
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 02. 24. 11:34
#215
Hirtelen lett értelme a békemenetnek. Van hozzá háború. Eddig nem volt. 
Peterbond 2022. 02. 24. 11:29
Előzmény: #213  Dehogynincs
#214
Ne azt hidd. Már izzanak a fórumokon az új nikkek magyarázva hogy az egész valójában az Usa hibája. Szegény oroszok nem tehettek mást hát belekergették őket a háborúba. A fő fidesz vonal eddig is oroszbarát volt. Most meglátjuk mennyit ér az állami propaganda gépezett. Mert a vak hívőknél változás  nem lesz. Kérdés az átlag ember szintjén is mennyit fog érni az itt is fellelhető orosz propaganda. Várom már a "Putyin veled vagyunk" táblákat a békemeneten.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 02. 24. 11:24
#213
Eddig azt hittem, hogy a koronavírus jobban meg fogja tépázni a kétharmadot, mint a töketlen és alkalmatlan ellenzék.
Most olybá tűnik, hogy az orosz-ukrán háború jobban megtépázza a kétharmadot, mint a koronavírus.
sanka 2022. 02. 18. 08:02
Előzmény: #211  Dehogynincs
#212
Te mindenkit utálsz, ennyi.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 02. 17. 19:36
Előzmény: #210  euler
#211
Biceg a gondolatmenet.
Ha elutasítom az összefogást, akkor támogatom Orbánt. Fogadjuk el egy pillanatra!
De akkor a fordítottja is igaz. Ha elutasítom Orbánt, akkor az összefogást támogatom.
Abban igaza van, hogy a finnyáskodásnak nem most van az ideje. Megnyugtatom panamajacket. Nem most lettem finnyás, hanem világéletemben finnyás voltam rájuk. Az mszmp-re és az utódpártjaira: mszp, dk. Meg azokra is, akik összeálltak velük: néhai szdsz, momentum, jobbik, párbeszéd, lmp.
Abban is igaza van, hogy listán lehet a kutyákra szavazni. Fogok is.
euler 2022. 02. 17. 13:39
#210
Kutyapártiak figyelmébe főleg:
.
"... hogy egyértelmű legyen: nem, nincs semmi bajunk a Kutyákkal, sőt, alapvetően szimpatikus társaság, akiknek van helye a pártpalettán. Azonban a mostani választáson sajnos Miniszterelnök Urunk elérte, hogy tényleg az legyen a tét, hogy Orbán mindörökké, vagy sem. 
Senkinek ne legyenek illúziói: ha a Fidesz idén is győz, pláne kétharmaddal, teljesen ki fogja teljesíteni az autokratikus kormányzást. És az a szinte biztosra vehető tény, hogy a következő pár év gazdaságilag nagyon nehéz lesz, nem fogja elhozni a bukásukat, sőt. Csak még inkább meg fogja erősíteni a diktatórikus tendenciákat, aztán majd nézhetünk, mint a minszki moziban. Esetleg még a Huxit is reális veszély lehet.
.
Szóval ja, lehet utálni az Összefogás résztvevőit, lehet tiszta és feddhetetlen, ugyanakkor vagány és tapasztalt ellenzékre vágyni, de sajnos a finnyáskodásnak nem most van az ideje (kivéve persze, ha valakinek oké a NER, akkor nincs különösebb teendő).
Lehet listán a Kutyapártra szavazni, hátha bejutnak a Parlamentbe (lutri, de hátha). Viszont elutasítani az Összefogást, az ma Magyarországon egyet jelent azzal, hogy támogatod Orbánt. Sajnos ez van. Nem kell szeretni."
https://www.facebook.com/dmagyarmuzsa/posts/1305427769955942
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 02. 05. 14:17
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#209
Megkaptam a választási irodától az értesítést, hogy fölvettek a szavazóköri névjegyzékbe.
Kubatovék még nem írtak, de vélhetően az ő listájukon is szerepelek.
sanka 2021. 12. 15. 08:42
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
Szégyen lista.
Hutyutyu 2021. 12. 15. 08:08
#207
Kik  lehetnek a tavaszi választás legnagyobb vesztesei  ?
Tipp :   Andi , őt követi a dobogón az Ura  , majd a 3. fokra   O1.  állhat .
Trónkövetelőknél a sorrend bizonytalan akár holtverseny is lehet .
Törölt felhasználó 2021. 11. 17. 14:17
#206
Szájer a nemzethy rúdtáncos Józsika még mindig ott van a fidesz honlapján :)
Fidesz.hu | EP lista
euler 2021. 10. 01. 11:50
Előzmény: #204  euler
#205
(bocs drukker :)
euler 2021. 10. 01. 11:49
Előzmény: #203  signal2
#204
És félelmetes disznóságokat követtek el az utóbbi fél évben, ezért is támadhatóbbak, csak meg kell kezdeni a rendszert és elkezd omladozni. Amibe besegít az is amit kukker leírt.
Azt nem tudhatjuk meddig tart ki az átmentett vagyon. Sok helyen azért el lehet zárni az állami csapot, van amit vissza lehet csinálni, a felelős gazdálkodás pedig figyelhető.
Az a "sokáig" lehet, hogy csak néhány hónap.
signal2
signal2 2021. 10. 01. 11:36
Előzmény: #202  euler
#203
Fél évvel ezelőttig én is azt gondoltam, de azóta félelmetes tempóban éptik a közpénzből továbbműködő háttérhatalmat (35 éves koncessziók, hatalmas összegő keret-közbezserzések, alapítványok). Ebből szerintem a garnitúra nagy részét, de még a médiájuk jelentős részét is sokáig fenn tudják tartani.
euler 2021. 10. 01. 11:25
Előzmény: #201  drukker
#202
Nevezhetjük, az egyébként megalapozott meglátásodat, automatikus rendszerváltásnak.
El fog indulni ha kiesnek a hatalomból, ez kódolva van a rendszerükbe, és az elszámoltatást is segíteni fogja.
drukker 2021. 10. 01. 10:55
#201

Kedd óta mindenki elemez, ki- kivel hogyan tovább, de a másik oldallal leendő megosztódásával senki sem foglalkozik.
Mire is gondolok!
Ha netán nyerhetne is a jelenlegi kormánypárt, - akikre most fűtünk, és a filctollal bejelölt gobot vezényszóra nyomkodják - a durván harmadára a leendő politikai életben egyszerűen nem lesz szükség. Talán soha. Ez kockás papíron könnyen kiszámítható.
A Fideszben hemzsegnek a korábbi pártokból migráltak, kisgazdák MDF-esek kereszténydemokraták és álfüggetlenek, aki ellen nem indít jelöltet a Fidesz. És vannak olyanok akik az öszödi beszéd eladása óta a már a kormánypárt járadékáért "politizálnak"
Itt a Fidesz időzített bombája. Egymás ellen is harcba kel szálljanak "nem kicsit nagyon".
Már előre borítékolom, ott is meglesz az "öszödi beszéd", lesz szép számmal sértődött, ma még bátor hazaifi, holnap már hazaáruló. Most ugyan mindent beígérnek nekik "nem hagyunk senki az út szélén", de ezt a csekket egy bukás esetén nyugodtan  érvénytelenek tekinthetik.
Eljön az idő mikor is több nyelv lesz mint segg, és mint a kismalac amelyik nem fér a cicihez megdöglik! Egyszer tudatosodni fog, mennyit ér a Bátor gombnyomogatás!
Kari-Geri is utált rá "sokan őszinteségi rohamot fognak kapni" - mint ahogy a nagyköveti eligazítás óta szépen minden kiderült, többen már a következő ciklusukat egyengetik.
Az ellenzéki oldal már részben megvívta a saját belső csatáját, (röhög is rajta a Fidesz) de az igazi háború a vesztés lehetőségének hajnalán, a választáskor lesz.
Viktorunk pedig szeret harcolni.
exley 2021. 09. 30. 22:44
Előzmény: #199  Shareholder
#200
"hantásék" "apróék " nem is veszik komolyan, kölönben már rá küldtek volna egy "r@hcsót":) Az egykori kic körökben ahává midkét okos tojs tartózik, el sem tudják képzelni, hogy esetleg egy valódi magyr ember kerüljön a magyar trónra:) Nekik ezt a "királyságot" biztosítja a nem ztközi finánc tőke. 1000 éves magyar történelemben anyiszor elő fordult már, hogy a saját útját járta a vezető. Ez manapság nem fordulhat elő. A mindekori magyar elnököt pórázon vezetik:)
Shareholder 2021. 09. 30. 22:31
Előzmény: #198  euler
#199
Utolsóra nyomos indoka is van, ugyanis enélkül nem lehet elmozdítani a legfőbb ügyészt, a közpénzekkel teletömött alapítványok kuratóriumait és a médiatanácsot. Ezek nélkül pedig nincs rendszerváltás Magyarországon. Karácsony és Dobrev kormányváltást, Márki-Zay rendszerváltást akar, és ez nagy különbség. DK hiába kampányol a korszakváltással, mindenki tökéletesen tisztában van azzal, hogy az elszámoltatás kérdésében legfeljebb tíz, tizenkét évre visszamenőleg gondolkodna. Ennek oka annyira triviális, hogy nem is igényel további magyarázatot. Márki-Zay érvelése abból a szempontból sokkal hitelesebb, hogy neki nincs miért megremegjen a keze ha akár az Antall-kormányig visszamenőleg kellene vizsgálódnia. Ha ribillióra kerülne sor, minden valószínűség szerint Dobrev ellen előbb utcára mennének, mint Márki-Zay miatt.
euler 2021. 09. 30. 18:41
Előzmény: #197  euler
#198
Alakul ez, de nem biztos, hogy jól.
MZP a Karácsony javára való visszalépésről:
" erről tárgyalni fog a főpolgármesterrel. Abban biztos: ahhoz, hogy az őt támogató szavazók Karácsonyra átszavazzanak, a főpolgármesternek több dologban is határozottabb politikát kell vállalnia. Ezek egyebek mellett
  • az euró bevezetése,
  • a keményebb és határozottabb elszámoltatás ígérete, valamint
  • az alaptörvény közjogi értelemben vett érvénytelenségének kimondása.                                                  (Honnan ismerős is ez ... ?)
euler 2021. 09. 30. 14:28
#197
Az előválasztás miniszterelnök jelölti második fordulójához:
.
Nem zavarna a visszalépés bármelyik jelölt részéről, annyira mint zavart az egyéni körzetekben, ami földi halandó számára átláthatatlan pártérdekek szerint történt. (Talán a pénzszűke volt az egyetlen elfogadható indok).
Bár így is szűkítenék a választási lehetőségeket, el kellene kerülni annak látszatát, hogy a döntésnek "füstös szobák mélyén hozott döntés" illata legyen. Ezért kellene nyíltan indokolni, ki miért, kinek a javára és ki ellen lép vissza, és szinte szavazási útmutatót adni a korábban rájuk szavazóknak. (Szerintem ez működne, de hosszas fejtegetés helyett a végén berakok egy posztot, ami nagyjából erről szól.)
Nyilván az első helyezett, (jelenleg Dobrev) nem lép vissza, de bármilyen is utána a sorrend, (jelenleg Karácsony, Márki-Zay) befutót tudnának csinálni akár a harmadik helyezett MZP-ből is. Talán erre lenne értelme kifuttatni a visszalépést, de bárki legyen a győztes, részemről elfogadható, mert nem ez fogja egyedül eldönteni '22-t. Sokkal inkább a billegő egyéni körzetek megszerzése.
https://www.facebook.com/andor.mihaly/posts/10227242116905873
Shareholder 2021. 09. 28. 18:48
Előzmény: #194  Peterbond
#196
Az én aláírásom többet ér ennél, nem szoktam vele csak úgy dobálózni. Az értéknyilatkozat utolsó mondata lényegében egy kötelezettségvállalás, amit nem lehet másképpen értelmezni, mint 2022-ben is az ellenzéki listára fog szavazni az aláíró. El nem tudom képzelni hogyan lehet még támogatni az ellenzéki listát 2022-ben, amikor ez ellenzéki szavazótábor és a politikusok kórusban harsogják, hogy aki nem megy el szavazni, Orbánt támogatja. Tőzsdei kereskedő vagyok, aki ha bemondja, hogy vesz 5 kontraktus búzát, utána nem mondja, hogy csak vicceltem. Így vagyok ezekkel a nyilatkozatokkal és az aláírásokkal is. De már mindegy, megoldottam, Márki-Zay néhány szavazattal előrébb van. Ha ő lesz a listavezető, számíthat rám 2022-ben is, ha nem, akkor számomra érdektelen a választás.
euler 2021. 09. 28. 18:45
Előzmény: #194  Peterbond
#195
Aranyos vagy Peterbond ha tényleg bedőlsz ennek a szépen felépített helikopteres mesének. :)
Peterbond 2021. 09. 28. 16:32
Előzmény: #193  Shareholder
#194
Most komolyan mintha bármire is kötelezne az a papír. Az csak egy nyilatkozat lényegében hogy nem nem vagyok fideszes ( vagy bizonyos honlapok elején az elmúltam 18 éves gomb ). Pont annyi visszatartó ereje és ellenőrizhetősége van.
.
Nehogy azt hidd ha aláírod akkor automatikusan le is adtad előre a 2022-es szavazatodat is. :). Természetesen ha Dobrev nyer az előválasztáson és ő indul Orbán ellen minden jogod van:
.
1. Nem elmenni
.
2. Érvénytelenül szavazni
.
3. Akár Orbánra szavazni.
.
Ellenben ha most nem mész el szavazni azzal csak a választottadnak ártasz ( MZP ) mivel elesik szavazatoktól.
Shareholder 2021. 09. 28. 16:18
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#193
Megyünk, és leszavazunk MZP-re. Most olvasom, értéknyilatkozatot kell aláiírni a szavazás előtt, hogy 2022-ben az ellenzéki listát támogatjuk, ez a szavazás feltétele. Na, ezzel lesz egy kis gond mert csak akkor vállaljuk ezt ha MZP lesz OV kihívója 2022-ben, ezt pedig még nem tudjuk mert nem vagyunk jósok, ezért megkérdezzük a helyszínen, élhet-e a szavazó kiegészítéssel, és rögzítheti-e azt az értéknyilatkozatban. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor lehet az előválasztást nem nekünk, pártot választani nem tudó - bizonytalan, ha úgy tetszik- szavazóknak találták ki. Ez egy biankó csekk, amit kérnek a pártok, felelősen szavazó polgár pedig ilyen garanciákat nem tud vállalni.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 11:25
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
sikerült.  egy videóhívás keretében fel kellett mutatnom a személyimet és a lakcímkártyámat a kamerába egy operátornak, majd megjelent a szavazólap ,miután bezáródott a video. Ennyi.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 09:53
#191
Ma még lehet választani az előválasztáson este 8ig. . Aki teheti tegye meg, h minél nagyobb legyen a részvétel. sátrakban is lehet személyesen, vagy online.Én most online fogok mobilon. nem kell hozzá applikáció. személyi igazolvány és lakcímkártya kell és webkamera, meg mikrofon. 38 perc várakozási időt írt most. állandó lakcím szerint lehet szavazni.
Előválasztás 2021 | Az 2021-es Előválasztás hivatalos honlapja (elovalasztas2021.hu)
Hogyan lehet szavazni? - Előválasztás 2021 (elovalasztas2021.hu)
nyugodtero 2021. 09. 18. 17:22
Előzmény: #188  harlem
#190
Érdekes
pantya100 2021. 09. 17. 22:42
Előzmény: #188  harlem
#189
harlem
harlem 2021. 09. 17. 22:40
#188
Vágom, H kis ország vagyunk, de ennyire??
https://24.hu/kozelet/2021/09/17/karacsony-2022-ben-vagy-orban-lesz-a-miniszterelnok-vagy-en-valasztas-bizonytalanok-szavazo/
Állítom ha indulna egy normális független jelölt, akkor ő nyerne. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 04. 20. 07:56
#187
A héten kapom meg az első Pfizer szurit. Most úgy látom, hogy a vakcina csak attól véd meg 8-10 hónapig, hogy ha elkapom a vírust, akkor ne legyen súlyos vagy halálos a betegség. De azt oltásommal nem védem a többieket és a többi hárommilió beoltott sem véd engem. A vírus szezonalitása nyárra megenged egy kis lazítást, de ősszel újra korlátozások várhatók.
A választásokhoz ennek csak annyi köze van, hogy a kampányidőszakban is a vírus elleni védekezés lesz a legfontosabb és a kormányzat nem tud ehelyett vagy emellé más témát vagy áltémát bedobni. A kormányzat most igazi és nem kitalált ellenség ellen harcol és eddig úgy tűnik, hogy a vírusnak vannak komolyabb fegyverei.
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 07:55
Törölt hozzászólás
#186
Babzsák 2020. 07. 19. 23:03
Törölt hozzászólás
#185
Babzsák 2020. 07. 19. 23:03
Törölt hozzászólás
#184
SeldonKuper 2020. 07. 19. 20:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#183
Tiltott Zóna! 
Babzsák 2020. 07. 19. 00:33
Törölt hozzászólás
#182
user01
user01 2020. 02. 28. 07:55
Előzmény: #179  SeldonKuper
#181

Dúró Dóra: "A Habony Művek hírhamisításai Rákosit idézik"
https://24.hu/kozelet/2016/11/15/duro-dora-a-habony-muvek-hirhamisitasai-rakosit-idezik/
 
Ha már úgyis mihaszna szolgálatba lettél beosztva...

Topik gazda

zibu
zibu
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek