Anarchia, botrány, elképzelhetetlen pénzügyi viszonyok, pazarlás, lopás és korrupció - ezekkel a súlyos szavakkal illette Domokos László, az Állami Számvevõszék elnöke az állami egészségügyi intézmények gazdálkodását a
A politikusok tudják, hogy aki hozzányúl az egészségügyhöz, az belebukik. A kádári egészségügy velünk él és hatalom kényszeresen vonzoódik a kádári berendezkedés fenntartásához.
1.ez nem Kádár népének szól, hanem azoknak, akik meg tudják fizeti. Halottam otp-vezérről, akin Németországban hajtottak végre szívműtétet. 2. A honi labdarúgás helyzete vetekszik az egészségügyével. Pedig lassan jobban állunk stadionokkal, mint kórházakkal.
Ki az a Sanyi bácsi? Az biztos, hogy a wc-papír sokkal
kisebb gond a hálapénznél. Egy tekercs papírt még a mélyszegények is be
tudnak vinni a kórházba. Nekik a hálapénz gurigája okoz gondot.
Lesz itt jobb egészségügy, nem kell idegeskedni....Sanyi bácsinál nem vêletlenül lett ez a kérdés az elmúlt időkben prioritás.Az már egy másik sztori, hogy kit milyen áron fognak benne ellátni.Ahhoz meg hogy ezt a változást a nép is akarja majd, szükség van az ilyen Domokos féle felvezetőkre.
Lenne megoldás? Orbán doktor a saját 2008-as vizitdíjas népszavazásának levét issza. Akkor is Kádár népét kérdezte meg és azt a választ kapta, hogy mindent ingyen akarnak kapni az államtól.
Off A várhatóan óriási vihart kavaró interjúját Domokos László azzal zárja, hogy aláhúzza. A portfolió cikkírói és szerkesztői egy kis russzicizmussal fűszerezik a beteges vonzódásukat a tőről metszett germanizmusokhoz. Magyarán: hangsúlyozza, kiemeli.
Kádár népe erre szavazott. Kitolás lenne a néppel, ha jobb egészségügyi rendszere lenne, mint amilyen kormánya van. Kellene minden kórházba és rendelőbe egy erre a célra kijelölt helyiség, ahol a betegek kezelés helyett és kezelés gyanánt kedvükre kimigránsozhatják magukat. A választási kampányban nem is volt téma az egészségügy. Még a csapból is csak migránsok jöttek.
Az aktuális közhangulatnak megfelelően,a kormány nevében, Domokos László műfelháborodását hallhattuk,olvashattuk.Lehet megint valamin rágódni,valakiket szídni, miközben a megoldás kulcsa immár 8 éve, a mindenkori legjobb, legsikeresebb kormányfő kezében van.
A magánbiztosító visszaélése ellen kellene működtetni egy semleges állami felügyelet. Ahogy a boltokban ki van írva, hogy "panaszával ide és ide fordulhat", ugyanilyen lenne az eü rendszerben is. Semmit nem lehet tökéletesen működtetni, de a jelenleginél biztosan jobb lenne.
Érdemes beleolvasni us fórumokba. Amit csak lehet azt a biztosító megkritizál, feleslegesnek, túlzottnak, drágának tart. Komolyabb baj esetén lehet pereskedni velük, ha nem annyira hitelképes az ember, hogy kifizesse hitelből a költségeket, bele is halhat. (Kivételek a genetikailag ingyenélők, nekik ott is jár minden.) Isten őrizz ide magánbiztosítós egészségügyet. Akkor már legyen biztosítás nélküli full fizetős, aki meg tudja fizetni oké, aki nem az úgy járt. De akkor ez a rendszer terjedjen ki mindenkire, ne legyen olyan akinek bármi is jár.
A magánbiztosítós rendszer lenne a legjobb. Több magánbiztosító versenyezne, mint a kgfb-nél is. A kórházak pedig magánkórházak lennének, melyek a magánbiztosítókért versenyeznének, megfelelő fizetéssel pedig elegendő orvost és nővért alkalmaznának. A profitérdek megjelenése miatt az egész rendszer hatékony lenne. Ennyi kellene....de nem, Kádár népe "ingyen" egészségügyet akar. Hát, megkapták.
Azt se értem,hogy lassan kidől a kórház kerítése de biztonsági szolgálatra meg van pénz. Napi szinten 6-8 biztonsági őrt fizetni nagyon okos döntés...Egy főre simán leszámláznak félmilliót havonta...
Zalaegerszegen vagy 40 orvos magánpraxisban is rendel. Úgy általánosságban a vidéki praxisok nincsenek jobban felszerelve....Komolyabb praxisok a főváros környékén vannak, itt nem gond megvenni a legújabb gépeket.. - Az orvosokat minek engednek össze vissza rendelni az országban, egy orvos ne vezessen napi 100 kilométereket. . A rendszer nagyon nem jó, egy vészhelyzetben összeomlana egy város. Az orvosok legyenek elérhető távolságban, az ingyenes lakhatás megoldása pl. a kórház tetőterében. Minden akarat kérdése.. - Sok a beteg ami szemléletváltást igényel, ami idáig jó volt az mostanra megérett a változásra. Pár perc nem elég egy betegre, de az se működik,hogy 3-4 beteget hívunk be óránként. Az orvos fogalmaz,gépel az asszisztens meg mással foglakozik....a folyóson meg délután kettőkor is vagy 30-an várakoznak.. . Hatékony gyógyítás ami kellene, a felesleges kórházi vizsgálatokat megszüntetni..A vérvétel is kész cirkusz mindenhol, 10 óra és a 180-as sorszámot kiabálják...Zeg..
A záróból, érkezés és távozás... Már írtam,hogy nekem elég az is,hogy kísérő vagyok.Az 5-6 óra várakozás is szórakoztató... A vidéki orvosok elmehetnek a tudásukkal a fenébe, embereket tesznek teljesen tönkre.Olvastuk nem egy cikkben,hogy halálgyár az onkológia.. --------- Sajnálatos az is,hogy fél Dunántúlon 1 jó kardiológus van.
Ezt honnét veszed, hogy 2-3 nappal több Kórházi tartózkodást írnak? A
főorvos, lehet, hogy 2 viziten, a kórházi fekvőbetegek vizsgálatán van
túl , mire a rendelőbe is beesik. Néhány napos kórházi kezelés után
másképp látnád az orvosok munkáját.
Biztos azért tűnnek el, mert mennek a magánpraxisba. Valamikor pénzt is kell keresni. Most komolyan. Ismerek orvost, aki tényleg rengeteget dolgozik, mégis hatalmas sor van nála. Sajnos kevés az orvos és/vagy rossz a rendszer. Több asszisztens kellene. pl. egy orvos két egymás melletti rendelőben is rendelhetne. Megnézi a beteget, megmondja mi kell, kész. A többit az asszisztens intézi. Megy át a másik szobába. Pl. van, hogy a vizsgálat, amihez szükséges az orvos kb. három perc. A papírmunka, öltözés stb. több, mint 10 perc.
A beteget hamarabb kidobják mint ami a papíron szerepel, 2-3 nappal általában többet elszámolnak... . És azt is vizsgálni lehetne, hogy egy főorvos miért délelőtt 9-re vánszorog be a munkahelyére.Az irodájából meg nem bír kivánszorogni fél 10 előtt. Játsszák itt a betegek előtt a királyt..A folyóson meg sorban ülnek.. . Milyen kórházigazgató az amelyik nem kontrollálja az orvosokat. Hol,mikor merre jár...11-kor már hűlt helye van az orvosnak, közben meg 13 óráig van a rendelése. .
Anarchia, botrány, ami az állami kórházakban van - Nem akárhonnan jött a súlyos kritika
Ugrás a cikkhez