2016. július 05. | 14:18

Ez is Magyarország...  

A lónak a bizonyos alkatrészét a fidesz szájába (már ha ez nem volna képzavar) !
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
szerda, 09:35
Hamarosan nyit a NER-diszkó
Marginális ügynek tűnhet, hogy folytatódik az izmozás a néhány ezer ember által látogatott réteg-szórakozóhelyek bezárására, de pont emiatt érdekes a téma.
Ha valaki még emlékszik, akkor a Fidesz-éra kezdetéig izgalmas alteros kocsmavilág működött Pesten: Tűzraktér, Mumus, Szóda-kert, Sirály, és még csomó hülye név. Amely helyeken nyilván a nem annyira diktatúrarajongó közönség gyűlt össze.
.
Mostanra viszont a pesti szórakozóhely-világ nagyjából olyan, mint a lappiac, hogy van még 2-3 hely a nem NER-kompatibilis arcoknak, de a Fidesz és holdudvara amúgy már mindent kontrollál. 
.
Ami azért nem magyarázható azzal, hogy a nem fideszes kocsmárosok hirtelen elfelejtettek vállalkozni. Szabálytalanságok nyilván vannak, mint ahogy a kampányfinanszírozásnál is voltak, de a hatóság történetesen csak az ellenzéki pártoknál ellenőrzött és bírságolt.
.
Így nézve pedig már riasztó, hogy még egy ennyire pimf kis közegre is rászáll a politika, vélhetően azért, hogy felszámoljon minden helyet, ahol az ellenségnek tekintett réteg találkozhat, beszélgethet, és eszmét cserélhet.
Nem lepődnék meg, ha két éven belül az összes ilyen alteros kocsmát elkezdenék hatóságilag nyomasztani, és amelyiket lehet, bezáratnák. Ennek egyébként lesz egy pozitív hozadéka is, mert addig viszont politikai tettnek számít majd nem fideszes helyeken sörözni.
június 05. | 17:24
AZ Y GENERÁCIÓ VÉDELMÉBEN – OLVASÓI LEVÉL
Érdekes kérdést feszeget Bankár írása két generáció eltérő hozzáállásáról, világnézetéről. A generációs ellentétek téma azért is rendkívül fontos, mert a jövő gazdasági sikerei is jó részben attól függhetnek, hogy mennyire tud ez a két generáció együtt dolgozni és mennyire sikeresen tudja egyszer majd az új generáció a régi helyét átvenni.
Minden generáció világnézetére nagy hatással van, amit felnőve és utána pályakezdőként lát. Minden generáció kicsit lázadóan áll hozzá ahhoz, amit fiatalon lát és szeretné kicsit jobbá illetve maga számára otthonosabbá tenni a világot.
A mi világnézetünkre is talán az volt a legnagyobb hatással, amit felnőve és utána pályakezdőként láttunk. És ez sajnos sokszor nem túl hízelgő az előző generáció(k)ra nézve.
Mi azt láttuk, hogy a rendszerváltás utáni vadkapitalizmus nem csak rengeteg embert tönkretett és nyomorba taszított, hanem sokszor még egy jobb élet reményét is elvette. Ugyanakkor megjelent egy új réteg. A rendszerváltás után a kelet-európai „vadkapitalizmusban” megnyílt az út azon kevesek számára, akikben megvolt az „entrepreneurship” csírája. Ahogy Bankár is írja, ezek az emberek nyilván igazi opportunisták voltak a vadkapitalizmushoz igazított piacgazdálkodási gondolkodással. Szüleink által hozzánk is eljutott, hogy jellemző volt az elképesztő hozzáállás az adófizetéshez, a munkaerő harmadik világra emlékeztető kihasználása, erőből való agresszív tárgyalás a munkavállalókkal és sokszor még az üzleti partnerekkel is (win-win helyzetek lebecsülése). Igazi vadnyugat! Ami még nagyon fontos szerintem: sokan, akik később lettek sikeresek – vagyis az X generáció többsége is (az 1960-1980 közötti születésűek) – ebben a vadkapitalizmusban szocializálódott.
http://alapblog.hu/az-y-generacio-vedelmeben-olvasoi-level/
május 02. | 15:47
előzmény: #2005  ALNiKAAA
Nem az lenne a kívánatos, hogy a képzett munkaerő ne vándoroljon el az országból? Vagy csak azért küldenél el  valakit ilyen buzgón, mert nem ért egyet a pártod és kormányod ún. politikájával?
május 02. | 14:12
előzmény: #2000  janosvitez
Még nem késő, el mehetsz, senkinek nem fogsz hiányozni...
május 02. | 14:10

http://pestibulvar.hu/2018/05/02/na-ez-aztan-arcpirito-apropenznek-nevezte-felesege-3-millios-fizeteset-a-fideszes-politikus/
Ez is arcpirító, de a fejlécben az a sok börtöntöltelék pofa egyenesen vérlázító...
április 30. | 06:53
előzmény: #1993  pampa
Nálatok sikeres az orbáni agymosás, amúgy meg a barátod engedi be a migránsokat tömegesen!
április 28. | 18:07
előzmény: #2000  janosvitez
Ketsegtolen hugy mozog az urszag csok adukedvezmenyek stb
Engom ezek nem tudnak lazbahuzni nem vagyuk haszonelvezoje ezoknek
április 28. | 12:26
előzmény: #1995  pampa
Ugye nem gondolod komolyan ,hogy a remek magyar bérért mondjuk 90000ft.-ért tolongani fognak tömegesen a migránsok????  (vagy szoc segélyéért 26500ft)
Amikor tölünk nyugatra a segély kb 300.000ft ki a f... marad itt vagy jön ide???
Hisz minimum5-600000 magyar ment el az utóbbi néhány évbe....(bánom  én is ,hogy a rendszer váltás után nem mentem el...Mert reménykedtem,hogy korrekt vezetöink lesznek
Nem Kurcsány,Orbány ,Lázár...
Ugye nem gondolod komolyan????
április 28. | 10:57
előzmény: #1997  pampa
Ha beindul a honfoglalás új kora, tudod mit véd meg orbánc?! Viszont az eu helyileg akarta megoldani, orbáncod leszavazta, nem is értem, hogy tud egy ekkora ország megvétozni valamit, illetve tudom, liberalizmus. Amúgy mit is támogat orbánc, bevándorlást, tehát a tudatod ellenére mást támogatatsz! Nagyon egyszerűen átbasz benneteket a fidesz vagyis orbánc!
április 28. | 10:49
És felsoroltad a migrációt legintenzívebben végrehajtó országokat... Ha a hüleség fájna, mondanám, de ez a szint tényleg fáj...
április 28. | 10:48
előzmény: #1996  capaeledel
Ez csak az EU vezetésén múlik!
Meg lehet védeni a határokat, csak szándék kérdése!
.
"néhányan közülük megpróbáltak betörni Izrael területére. A hadsereg szerint a katonák szabályszerűen jártak el, amikor meghiúsították a nem engedélyezett határátlépést. A védelmi erők korábban leszögezték: csak indokolt esetben, többszöri figyelmeztetés után vetnek be éles lőszert, és akkor is lábra céloznak."
.
Az EU vezetése jelenleg a bevándorlás pártján és nem a határvédelem  oldalán áll.
Így csak a tagállamok tudják védeni a saját határukat.
április 28. | 10:41
Véleményed szerint az Unió megúszhatja a jelenlegi helyzetet valamilyen migráció nélkül?
április 28. | 10:28
előzmény: #1994  capaeledel
Hogy ki megy szemben a sztrádán...majd az idő eldönti!
.
"Azt akarják elérni, hogy hazatérhessenek azoknak a palesztinoknak a leszármazottai, akiknek el kellett menekülniük otthonukból Izrael létrejötte, 1948 után. A brit hírügynökség szerint Izrael ezt nem akarja, mert attól tart, hogy a zsidósága kisebbségbe szorulna az országban."
.
Izrael, Japán,Kína,Új-Zéland, Ausztrália, Szaud-Arábia,Dubai, stb..... velünk megegyező irányba halad....
Bezárta határát a TÖMEGES migráció előtt!
.
Melyik a jó irány? Melyik a jó megoldás?
Az idő azt is eldönti!
Nekem az amit a kormány képvisel.
április 28. | 10:14
előzmény: #1993  pampa
"Phylaxa,Dénes,Péter, Vazsmegyei, stb.  értik az első perctől kezdve, ellenben én azt nem értem, hogy itt magasan képzett emberek szoktak írni és egy részük még mindig nem érti, hogy miről szól ez a vita Brüsszel és Magyarország között!"
Én pedig azt nem értem, hogy az összes Uniós ország megérti, egyedül Magyarország nem.
Biztos vagy benne hogy a Ti megoldásotok a jobb megoldás?
Ha "mindenki hülye" rajtatok kívül, akkor nem lehet hogy nektek is újra kellene gondolni a dolgokat?
április 28. | 10:09
előzmény: #1991  capaeledel
Igen.
Most is létezik ahogyan régen is volt rá lehetőség!
.
TAGÁLLAMI hatáskörben!
.
Az EU ezt szeretné KÖZPONTI hatáskörbe vonni!
.
kb. 3 éve ezen dolgoznak, keresik azt a módot,hogyan lehetne ezt elvonni a tagállamoktól és Brüsszel hatáskörébe utalni.
.
Phylaxa,Dénes,Péter, Vazsmegyei, stb.  értik az első perctől kezdve, ellenben én azt nem értem, hogy itt magasan képzett emberek szoktak írni és egy részük még mindig nem érti, hogy miről szól ez a vita Brüsszel és Magyarország között!
április 28. | 09:53
előzmény: #1991  capaeledel
Persze de ehhez kéne az EU afrikai bővitése.
április 28. | 09:41
előzmény: #1990  pampa
"LEHETŐVÉ TESSZÜK A LEGÁLIS MIGRÁCIÓT!"
Ugye tudod mi az a legális migráció?
Most is van minden tagállamban.
április 28. | 09:38
előzmény: #1987  doxa
Magyarország egyedüliként szavazta le az EU-ban az illegális migráció megakadályozását. (Európa-Afrika megállapodás)"
.
.
Némi csúsztatással.....
A megállapodásban az is szerepelt, hogy azok számára akik Európában képzelik el a jövőjüket 
.
LEHETŐVÉ TESSZÜK A LEGÁLIS MIGRÁCIÓT!
.
Amennyiben ez a megállapodás megszületik már csak egy szokásos EU magyarázat kell mögé, hogy minden TAGÁLLAM elfogadta a LEGÁLIS migrációt amit az EU egy illetékes szerve fog koordinálni .
Azután egy két jogszabály módosítás és máris megvan a kerete a 
.
LEGÁLIS MIGRÁNSOK  szétosztásának a tagállamok között!
.
.
Tényleg alá kellett volna írnunk ezt a megállapodást?
április 28. | 09:26
előzmény: #1988  doxa
A fontos az, hogy csapataink állandó harcban állnak!
április 28. | 07:59
előzmény: #1987  doxa
Megbombáztuk a saját állásainkat.
április 28. | 00:41
előzmény: #1986  _Sigorszky
Meg is volt a válaszcsapás:
Magyarország egyedüliként szavazta le az EU-ban az illegális migráció megakadályozását.
(Európa-Afrika megállapodás)

Kellenek a fidesznek a migránsok a gyűlölet fenntartásához?
április 27. | 23:46

https://alfahir.hu/2018/04/26/brusszel_judith_sargentini_szijjarto_peter_libe_europai_unio_jelentes
eJ, EZ A bRÜSSZEL, MÁR MEGINT BSZAKODIK VELÜNK, NÉPNEMZETI FIDESZMAGYAROKKAL
április 27. | 23:44
előzmény: #1983  _Sigorszky
Az emberölések 100%-a pedig megelőzhető a Tízparancsolat 10%-ával.
(by Ceglédi Zoltán)
április 27. | 23:36
előzmény: #1983  _Sigorszky
Gyogyszert is kuld a kormany
Ez egy csuda amit ezok veghovittek
április 27. | 23:33
Ha mostantól Magyarországon a tízparancsolat lesz a gyógyszer, akkor TB járulék helyett elég lesz pár imát küldeni levélben?
április 27. | 08:33
Az RTL Klubon futó Fókusz mai műsorából derült ki, hogy Fekete Pákó újabban szakácsnak tanul, nem mellesleg pedig összejött egy vidéki tanárnővel, barátnőjét pedig lekísérte falujába, aholrendőrt hívtak Fekete Pákóra, mert migránsnak nézték.Fekete Pákó barátnőjéről mindössze annyit sikerült megtudni, hogy Gyöngyinek hívják, illetve hogy egy Makó környéki faluban él – itt hívták rá a rendőrséget Fekete Pákóra, aki a következőképp idézte fel a történteket a műsorban:Pont oda értünk, kinyitottuk a bejárati ajtót és egyszer csak jött két rendőr, mert a szomszédok bejelentették a rendőröknek, hogy abban a kis faluban ott volt egy fekete csávó, egy migráns. Odaadtam a papírjaimat és mondták, hogy te nem te vagy a Pákó? De én vagyok, biztos úr. Neked nem is kellett volna igazolnod. Egyből odajött a bejelentő asszony és mondta, elnézést kérek én nem tudtam, hogy te vagy a Pákó. Mondom asszonyom, most elnézem, de kellemetlen volt.
április 23. | 15:13
István mozdonyvezető lett Ausztriában, néha szégyelli, mennyit keres
Levél otthonra rovatunkban most egy mozdonyvezető írását olvashatják. István itthon se keresett rosszul, de tovább akart lépni. Először is elkezdett németül tanulni, majd 2013-ban elment egy ausztriai átképzésre. Felvették. Családja 2015-ben követte, gyerekei már ott járnak iskolába. Semmiképpen nem gondoljuk kérkedésnek, amikor István azt írja: „Néha már szégyellem a havi fizetésemet, és azt várom, mikor kérik vissza legalább a felét, bérszámfejtési hibára hivatkozva.”
https://index.hu/kulfold/szevasztok/2018/04/23/ausztria_mozdonyvezeto_vasut_munkavallalas/
április 23. | 13:07
Százmilliókat költhet el Békésben egy lepukkant bódéba bejegyzett alapítvány
Alig egy hónapon belül 13 közbeszerzést bonyolított le egy Békés megyei alapítvány, amelyet éveken át Simonka György fideszes parlamenti képviselő rokonai és barátai vezettek. Korábban is százmilliókról döntött, most is ebben a nagyságrendben fog, székhelye mégis egy lerobbant és elhagyottnak tűnő bódé.
„Erre csak annyit tudok válaszolni, hogy itt van a székhelyünk"”
április 23. | 12:15
előzmény: #1973  NagyBarnaMacika

Már annak sem tudsz örülni, hogy a soros mindenkit megvehet a tengersok alapítványa pénzeivel? Okosegyeteme  van! Ott égetik le a jövő befektetőit és politikusait!
-
 A soros egy korrupt rendszert működtet a pénzével! soros egy korrupt, még a saját pénzét is alapítványokba lopja!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE