Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jagd vasárnap, 23:10
Előzmény: #25315  Rray
Szia!
Nem régen felmondott egy ismerősöm az egyik fiókban .
Mikor kérdeztem meglepődve miért tette.
Azzal érvelt ez nem neki való feladat.
Neki ehhez nincs gyomra.
Az ügyfeleket rábeszélni erre a sok banki /termékre/.
Nem is kerültem közelebb az utódjához.
Néha egy- két kivonatot lekérek .De tanácsot soha
Persze biztos vannak becsületes és jó képességű szakemberek .
De nekem még nem sikerült összefutnom eggyel sem.
Rray vasárnap, 22:32
Előzmény: #25314  Jagd
Szia!
Nem értem mi a baj a bankosokkal, én már 16 éve csinálom és elégedett Velem az ügyfeleim.. :) 
Rray
Jagd vasárnap, 22:06
Előzmény: #25313  Rray
Szia!Rray
Köszi gyors válaszodat!
Nekem is a treasuryvel van egyedi keretszerződésem.
Nagyapám azt mondta. Ha egy bankossal kezet fogok utána számoljam meg az ujjaimat.
Igy indulva nehéz egy brókertől tanácsot kérni.
Csak mostanába  Bét-en nehéz hasznot húzni .
Ezért gondoltam külföldi papírokkal itt lenne az ideje kereskedni.
Köszi mégegyszer!
Rray vasárnap, 21:40
Előzmény: #25312  Jagd
Szia!
Az jó kérdés nem használom... Nekem a treasuryvel van egyedi keretszerződésem, ők bármilyen papírt meg tudnak venni... Nem olcsó de bármi van még olyan is amihez bróker cég nem fér hozzá... 
Rray
Jagd vasárnap, 21:37
Előzmény: #25311  Rray
Szia! Rray
Otp direkten keresztűl milyen olajos céget lehet venni .Természetesen a molt kivéve.
Köszi előre is!
Rray vasárnap, 19:17
Előzmény: #25308  pomperj
Szia János!
Szép, korrekt elemzés... a hosszu olajos pakkom apr 12 en vettem mélypont korul akkor azt tartom...
A rövidet viszont szerinted érdemes eladni és majd a korrekció után visszavenni??? Augisztusban szàmítok egy olaj rallyra, addig júliusban szerinted letudjuk a korrekciót???
Köszönöm,
Rray
Nutika
Nutika vasárnap, 19:11
Szia pomperj!
Elnézést kérek a wc papír offért, lennél szíves ránézni Delta, Ehep, Nutex, hogy Elliot szerint mit mutatnak? Elemezhetőek e? Nem szükséges részletes elemzés, csak egy laza rajzolt chart, ha van kedved/időd. Köszönöm szépen!
Boole vasárnap, 19:08
Nagyon sok a melóm, a tőzsdével is alig tudok foglalkozni. Szerintem nincs olyan nagy eltérés a várakozásaink között, talán annyiban, hogy az olajos, gázos cégek az eredmények területén még néhány hónapig (1-2 negyedévig) elmaradhatnak. Az olajban én is várok egy korrekciót, utána viszont hosszúra jó vétel lehet. Gáz érdekes, mert ahogy megfigyeltem, az esést mindig egy nagy le körrel, olyan nyújtott kiflivel fejezi be, ami most egy kicsit elmaradt. Viszont az eleve gázkitermelők 1,6 alatt mind veszteséget termelnek. Ha egy fél év múlva a gázkészletekben egy nagyobb csökkenés alakulna ki, akkor van esély egy nagy rallyra. Az aranybányászokban is vártam egy korrekciót, de egyelőre ez elmaradt.
pomperj vasárnap, 16:39
Előzmény: #25275  Boole
Erdekes, hogy az Olajosokban maskeppen latjuk a piacot
,
Biztosra veszem, hogy az Apr1-i extrem melypont, ami  WTI cash-ben 6.55 USD alj volt,
Futuresben pedih -42 USD, nos, az szignifikans fordulat.  
Az egy 13 eves   nagy BEAR ciklus legvege volt, (talan supercycle vege?)  a  wave((2)) szamozassal, 
es azota az Olajban BULL piac van.
Megpedig  supercycle wave(III))), ami sokkal feljebbre megy mint az eddig 150 USD csucs (!!)
Igy nez ki az utolso 160 ev Olajban
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00sojvah.jpeg
,
A)DE meg akkor is, ha tevedek, es ez a hatalmas eses 150---6.55 kozott csak az (a) hullama  volt egy 
sokkal hosszabb BEAR piacnak, (ami az elkepzelheto legrosszabb eset)
nos, meg akkor is,  egy sokeves (b) hullamos emelkedes elejeben vagyunk.
.
B)De valoszinubbnek tartom azt a jobbik esetet, hogy a long-term charton ez a BULL wave((3)) supercycle,
 es el is indult felele. Mert joval az elozo, 1989 alj ala esett, es ilyesmit wave(2) hullamok szoktak csinalni.
.
2)De vegyuk a rosszabbik esetet, (b) hullam van felfele.
Tul korai 2 honapnyi emelkees  utan megjosolni, hogy egy sokeves emelkedo (b) hullam milyen lesz.
Annyit megis lehet megkockaztatni, hogy ez a (b) hullam visszakorrigal 90-110% korul, 
ahogy szokott a commodity mufajban a (b) hullam,
es hogy szerkezete egy zigzag  alakzat lehet, tehat (b)=a-b-c, 
es ebben most az (1 of a) csucs korul  jarhatunk,  amikor az arfolyam 40 korul van. 
Majdnem attorte a hosszutavu trendvonalat is alulrol,
de meg egyelore a 42.36, a kritikus wave(1) szint alatt van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200608v00s5w2oj.jpeg
.
3)Ha a napos chart szinten nezem, akkor ittlehet az elso 5 subhullamos emelkedes vege,  
es mostanaban egy kisebb wave(2) korrekcio kezdodik.
Talan lemehet 35-31 szintig a korrekcio, melyebbre nem varom.
Es utana? egy  igen szep wave(3 of a) hullam indulhat, ami akar a 100-as szintet is megkozeliti.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00sjqhoz.jpeg
.
Summary? Kimondottan bull allasponton vagyok Apr1 ota, 
es a kovetkezo evekben sokkal magasabb Olaj arakat varok.
.  
4)A NatGaz charton is egyre erosebb a gyanu, hogy ott is megvan a fordulat.
Meg nem negalta semmi azt a varakozast, hogy 1.00 kornyekeig is leeshet. 
De mar kevesbe valoszinu, foleg az utolos het rallyja utan.
Most mar ezt a szamozast tartom valoszinubbnek,
es  ha 1.89 swing csucs fole tudna kitorni, az tori az ED alakzatot, es megerositi ezt a varakozast.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200705v00s8tt4m.jpeg
yooio vasárnap, 15:19
Amugy ez hogy hany dolláron vette ő meg mennyit érhet ez csalóka. Tevaról azt kell tudni, hogy még 4-5 évig adósságrendezés lesz, konkrétan amit megtermelnek megy adósságcsökkentésre. Majdnem beleszaladtak egy adósságspirálba, és még most is kockázat(mondjuk a FED likviditás miatt kicsi) az adósság átstruktúrálása, görgetése, mert a lejáróakat rendezni nem tudnák cassh flowból.
Ezenkívül itt van az opioid crisis USA-ban, hogy ewgy csomó addiktiv fájdalomcsillapitőt irtak fel az embereknek, és sok ember meghalt az orvosok mert irták mint as cukorkát. Az államok beperelték a generikus gyartókat meg a patikákat mindenkit, hogy nem figyelmeztették ennek veszélyeire az embereket, úgyhogy ez lóg a levegőben. Valszeg corona miatt nem akarják az egesz szektort bedönteni, csak egy birkanyírás lett volna, úgyhogy talan ez megoldódik, meglátjuk. Egyelőre ez még tényező, és lefele mutató kockázat. (legrosszabb scenarioban a teva 4 mrd usd-re birsaágolják, Usa-ban meg precedensjog van, úgyhogy ha vmelyik bíróság dönt, eléggé felgyorsulhatnak az események)  
Tibi0002 vasárnap, 11:16
Előzmény: #25305  lngnl
19 dolcsiért is vette a Tevát. 15 körül indult a vétel.
https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks
lngnl vasárnap, 10:53
Előzmény: #25302  pomperj
TEVA hoz meg annyit, mert nekem regebben volt. Hogy a Buffet is benne van a cegben azt hiszem 5% ban, ha azota nem valtozott, es szerintem az o atlag ara magasabban van. 
pomperj vasárnap, 06:36
Előzmény: #25303  Barack_Virág
Nem ertek a gyogyszergyartashoz, plane nem a biotech cegekhez Mindossze arrol van szo, hogy egy ujabb tozsei bear idoszakra esetere keresek olyan biztonsagos cegeket, amik stabilabbak az SP500 atlaganal, es ha megse lenne nagy deringolad, akkor viszont eleg jol teljesitehetnek.
Barack_Virág
Barack_Virág szombat, 12:53
Előzmény: #25302  pomperj
iBio Pharmáról mi a véleményed? Chart alapján lehetne benne szép rally akár. 
pomperj szombat, 11:53
Előzmény: #25299  davidmate85
1)ABBV, Abbvie
Eppen befejezte a 63Mrd akviziciot az Allergan-al, es igy a sajat fo gyogyszere, a HUMIRA (fajdalom es gylladascsokkento) 20Mrd arbevetele melle, ami mostanaban a gyogyszer-vilagsiker es az arbeveteluk 60% resze, 
nos, megszerezte a Botox uzletagat is, az is 20Mrd koruli arbeveteles uzlet.
.
Persze, ha az osszesen 67Mrd adossagot is beszamoljuk, akkor ettol a ceg Bookvalue  zerora zuhant le, viszont a tavalyi EPS=8.90 USD profit utan 2020ra EPS=10.30 szintre emelkedik, jovore meg EPS=12 is lehet, es a mai 99 USD arfolyamnal  PE=10, szoval nagyon kedvezo a szektorbeli PE=20 atlaghoz kepest.
.
Es szerintem a business stabil, a reumasok, a Parkinson es  a nok botoxozasa tuti uzlet, 
az arbevetel 33Mrd-rol 2 ev alatt 52-55Mrd-ra fog noni, amin van 33% net profitmargin, 
ebbol telik evi 6-8Mrd adossag torlesztesre, es melle biztosnak latszik a negyedevente 1.18 USD osztalek is, ami osszesen igy 4.72 USD/ev, szoval 5% koruli.Plusz van az egyesult cegben 120 gyogyszer kiserleti fazisban, azokbol is lehet valami sikeres.
A chart meredeken megy fel, a 120 szint elerese valoszinu meg iden  (ha SPY nem dol be nagyon).
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200704v00s8f5oa.jpeg
.
2)TEVA,  Foleg generic gyogyszereket gyart, sokfelet. 
Arfolyama 2016 csucsa ota esik, a profit is megfelezodott, 
EPS iden 2.40 USD,  de az arfolyama betyar nagyot zuhant,  1/6-ra esett, es most 11.30   
(mar igy is emelkedett 6.0-rol)
szoval ettol most a PE=5.5 es hozza a Bookvalue 14, szoval szinte viccesen olcso.
.
Miert? Adossaga a problemas,  hatareset, van osszesen 26Mrd, 
ami a 17Mrd koruli arbevetelhez kepest eleg sok. 
De TEVA net profimargin 17%, szoval evente van 2.8Mrd koruli profit, ami eleg kellene legyen, ha az utemezest jol csinaljak hozza, mert az adossag  felenek a kifizetese utan mar kint vannak a bajokbol.
A masik baj, hogy vannak a hatterben perek is, azokat egyelore jegeltek, de nincs vege.
Szoval rizikosabb mint ABBV, viszont nagyobb is a potencial benne, 2 ev alatt 20-30 savba emelkedhet.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200704v00sn8m83.jpeg
3)Gilead, GILD
Atnezve a Remedisvir probalkozasokat es a COVID gyogyszer jelenteseket, elmuloban a pozitiv varakozasom.
Igazabol szerte a vilagon, foleg Japan Korea  probalkoztak, es nincs eredmeny, ez a virus trukkosebb annal.
Raadasul olyan hirek vannak, hogy egyesulni akarnak AstraZeneca-val,  ebben meg ujabb rizikok vannak,
mert Astra  COVID gyogyszer kiserletei sem sikeresek.
Pillanatnyilag a Regeneron koktelja latszik a legjobb eddigi probalkozasnak a COVID-ra.
dt7
dt7 szombat, 11:05
Előzmény: #25300  szarvasvadasz
Amíg az I betűs államnak minden  kívánságát továbbra is teljesíti,addig mindent visz mint a royal flush.
szarvasvadasz
szarvasvadasz szombat, 10:17
Előzmény: #25293  _Macika_
A média imádja az ilyen szép olvasmányos történeteket, amiről sokat lehet írni és beszélni - elnököt csináltak belőle anno nyomós okkal, akkor nem lesz elnök, ha megszűnik ez a nyomós ok.
davidmate85
davidmate85 szombat, 10:08
Előzmény: #25298  pomperj
Szerintem mindannyian varjuk hogy összefoglald
pomperj szombat, 09:58

Atneztem a 2 legbiztonsagosabbnak latszo szektort,
a gyogyszereseket es a (mostani arany arak miatt) az  aranybanyaszokat.
 Rossz idok idejen ezek  jol szoktak teljesiteni.
A gyogyszereseknel ABBVIE (ABBV) es TEVA tetszett leginkabb, 
az aranybanyaszoknal pedig NEM, AEM es GOLD.
Ha van akiket erdekel, osszefoglalom.
totem_is_back
totem_is_back szombat, 08:59
Előzmény: #25296  hellforceone
Mondjuk szerintem eddig is ez volt... ezt most csak fokozzák.
hellforceone szombat, 06:38
Eddig olyan volt, mint a kaszinó, ezután már mint a piramisjáték lassan... mihez vezet majd mindez, nem tudom.
https://www.portfolio.hu/befektetes/20200704/ingyenpenzt-es-reszvenyeket-kezdtek-el-osztogatni-a-penzugyi-forradalmarok-439202
Rray péntek, 21:54
Előzmény: #25294  Bubu84
Szia!
2 hete felvetettem APT el együtt.
Rray
Bubu84
Bubu84 péntek, 21:07
A LAKEt elvileg felvetettem az RCnel. 
_Macika_
_Macika_ péntek, 16:24
Előzmény: #25290  pomperj
vbm péntek, 14:43
Előzmény: #25291  vbm
U.i. A 20 feletti P/E valóban nem normális, illetve inkább nem megszokott (bár manapság ki tudja, mi az), de változhatnak a dolgok. Logikailag minél több pénz van a tőzsdén, annál magasabbak az árak. Arra akartam rámutatni, hogy lehet, hogy még évekig megyünk felfelé, és később lesz egy brutális esés. De az is lehet, hogy nem lesz, csak egy 20%-os korrekció. A 2008-as válság után is 15 körülre állt vissza a P/E, de például 1997 májusától 2004 júniusáig minden hónapban 20 felett volt, és csak a válság után ment 16-17 alá. Nem tartom kizártnak, hogy még egy ideig kihúzzuk egy hard reset nélkül, én egyelőre tartom a longokat, szűk stoppal. 
vbm péntek, 14:31
Előzmény: #25283  pomperj
Szerintem kicsit túlságosan borúlátó vagy. Az utóbbi időkben a P/E 14-15 helyett 20 körül, sőt, afelett volt. https://www.multpl.com/s-p-500-pe-ratio/table/by-month
Véleményem szerint egy 20-22 körüli P/E ratio és egy 100-110 közti Earnings is még konzervatívnak mondható, de ezzel együtt szerintem, csak így fundás alapon nem megyünk 2000 alá. Az is nyitott kérdés számomra (lehet, hogy van rá válasz, csak én nem találtam meg) hogy az elemzésekbe belevették-e az eszméletlen mennyiségű helikopterpénzt és a mentsünk-meg-mindenkit hozzáállást, ami ki tudja, hova vezet majd. 
Konklúzió: 20-25% esés benne van a pakliban, de elnökválasztás évében, véget nem érő QE-vel szerintem a világvége és az 50%-os esés nem fog eljönni. (Egyelőre). Szvsz. 
pomperj péntek, 14:27
Előzmény: #25289  mkbr220
Rovid valaszok.
1) A daytrade-ben en is varok meg egy csucsot, de erdemben mar nem varom sokkal feljebbre.
2)Ha most wave(2) vagy wave(B) hullam van, akkor a 62 es 78% fibo tores nem jelent sokat.
Amugy Europa korrekcios erosorrendje, a csucsokat nezve, erosen divergal
DAX 78% fole szurt,  de mar alatta van
SMI 72%
CAC 62%
FTSE100 56%, 
BUX 56%,
IBEX  50%
3)Egy kicsit mas tema, de ide valo.
Talan lattad a Wirecard botranyat. Az ilyesmi mindig az elso bezuhanas hatasara jon letre, es jol jelzi a Bear piacok kezdetet. Igy volt az utolso 20 evben mindig: a Bear piacokat egy vaskos penzugyi botrany vezeti be.
Talan ismertos lesz: Worldcom, Enron, Madoff, Lehman? 2020ban WDIG.
.
Wirecard tipikus bull piaci jelenseg.
Bekerult a DAX indexbe, az volt az EU arfolyamrally bajnoka, Markus Braun az Europai ElonMusk,  bortonbol letetert kiszabaditva, es a ceg ma mar csodben.
A WIrecard-ot az ErnstYoung  auditalta, es 3 evig nem talaltak semmit !
A nemet tozsdefelugyelet, BaFin egyenesen megvedte, amikor a balhe nyilvanossagra kerult, meg a shortolasat is megtiltotta !
TIpikus.   Ha semmi mas nem, ez figyelmezteto jelzes.
mkbr220 péntek, 12:58
Fundamentok szempontjából értem amit írsz, de TA szempontból nem lenne érdemes várni még ezzel egy új kitörés/doubletop/csúcsig?
1) 50-100-200 as mozgók felett vagyunk
2) nagy esés fibo 61.8 és 76.4 is meg volt
3) hullám szempontból (amihez legkevésbé értek) az oldalazás nem a 4-esre jellemzö leginkább?
Hol tévedek?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV péntek, 12:00
Előzmény: #25287  ragarda
Szerintem jól látod, lesz újra mire fogni a normális korrekciót, a járvány köszöni szépen, tombol, erre fel lehet ereszteni kicsit a lufin, de megint csak annyit, hogy ne legyen lázadás a nyugdíj számlák miatt. 
ragarda
ragarda péntek, 11:38
Minden nagyon ki van feszítve. Világ végét továbbra sem várok, de egy minimum 20% korrekciót igen. Én már 80% kp-ben várom a folytatást! 
Rray péntek, 11:34
Szia János!
Megpróbálom magamban tartani a véleményemet, de nem mindig sikerül... igen àltalàban így van de az idei év nem szokvànyos több szempontból sem, virus, jegybanki aktivitàs, a fundàtól màr règen elszakadt minden...
Korrekcióra szàmítok, de sztem a long megy tovàbb, alapkezelők is erre szàmítanak annyi pénz keresi még a helyét, minden korrekciót azonnal megvesznek... de meglàtjuk... ettől még kell a szàraz luskapor... de ez a virus és politikai cirkusz màr lassan beépül a mindennapokba...
Rray
kozi723
kozi723 péntek, 09:45
Előzmény: #25273  Boole
Jól látom, hogy a szaggatott vonal egy buy pozíció nálad is 1,70-en? :) Alapvetően örülök és megerősít, ha Te is longban vagy valamiben. 
mr_bob péntek, 09:32
köszi a gondolatokat!
pomperj péntek, 09:30
Előzmény: #25275  Boole
Igen, ez megeshet.
Reszemrol azt nezem, miket erdemes megtartani, es a tobbivel eladasba megyek at a jovo heten.
Talan meg egy picit kepes lehet SPY kapaszkodni, par napig.
De.
.
1)A jarvany az USAban egyre sulyosbodik. (mashol is)
Mar napi 50e-nel tobb esetuk van, es 2 het alatt elerhetik a 100e esetet is. 
Az mar sulyos teher lesz az egeszsegugynek. Talan mar elviselhetetlen.
Nem egy helyen, hanem 4-6 gocpontban koncentralva, eszkalalodik a jarvany. 
Es meg mindig nem akarnak szigorubb intezkedeseket ! A politikus azonnal nepszerutlenne valik, amint szigorit. Igy viszont onmagat gerjeszto spiralban zuhannak.
A gyogyszer es vakcina fejlesztes eddig semmi konkret eredmenyt nem mutatott. 
Vannak optimista kijelentesek. De pl. Moderna, a nagy remenyek utan  eppen elhalasztotta a vakcina teszt kezdeset,    a management meg eladta a poziciojat !
,
2)Kezdodik a Q2 jelentesi szezon.
Szinte biztos, hogy minden ceg gyengebbet fog jelenteni, mint Q1 eredmenye volt. 
Es ettol kezdve az eves profit szint is lefele megy, ezt nem lehet Q3+Q4-ban sem behozni, raadasul
az SP500 cegek osszes profitjat Q1 vegen 120-re becsultek. Mar az a valoszinu, hogy joval alul fogja mulni, szerintem most mar a 100  realisztikusabb.
 Ha igy nezzuk es egy normalis PE=14-15 eloretekinto szorzoval kalkulalunk,  
eakkor a piac fundas kalkulacioja SPY=  E*P/E= 100*14=1400 !  Most  3130-on zart.
Ez helybol projektalhat, fundasan is,  egy 50-60% esest.
.
3)A harmadik negyedev  szezonalisan mindig a legrosszabb.
Regota tudjuk, az ev 2 legrosszabb honapja augusztus+szeptember. 
A szezonalis chart jol ismert, minden jarvany nelkul is, Julius kozepe utan meredek esesbe szokott kezdeni a piac.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200620v00sdbygh.jpeg
.
Summary? Ugy gondolom, erdemes konnyitesbe kezdeni, most jo alkalom van.
Oktober vegeig a jelszo: cash is king.
totem_is_back
totem_is_back péntek, 09:10
Előzmény: #25278  JeGeMeLOV
Ha hétvégére esik az ünnep, akkor vagy péntek vagy hétfő lesz helyette ünnepnap.
Rray péntek, 09:04
Előzmény: #25280  JeGeMeLOV
Helyes!
Nekem igazàból csak az fáj, hogy nyakig benne vagyok az olajosokban, és bármekkora index emelkedésre sem mozdulunk..
Minden szoftver, Saas cég, tech cégek, healthcare cégek, még cruise és airlineok is, minden is emelkedik, nagyon durván... mi pedig a napi gap up emelkedés nap végére visszaadjuk...
3 honap alatt 50-60%ot ment minden, mostmàr itt is kellene mocorgàs....
Ha az olaj nem tör ki, bàrmekkora SPY rally kevés lesz hogy emelkedjünk....4000 es SP nél is csal 2nél lesz a RIG... :(
Bocsánat, kijött belőlem!
Rray
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV péntek, 08:36
Előzmény: #25279  Rray
Igen, egy komolyabb speki pakkot én is eltettem erre az esetre 😎
Rray péntek, 07:58
Előzmény: #25276  JeGeMeLOV
Ha 95 centig leszúrunk, akkor be kell tolni a csalàdi ezüstöt is :)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV péntek, 07:39
Ma miért nincs usaban kereskedés? Július 3 is ünnep lett? A kínai tech cégek usa adr-jeiben se lesz mozgás? Ez hogy működik? Köszi 
Mr_Smith csütörtök, 22:43
Előzmény: #25274  Boole
Bent allt ekkora mennyiseggel egyben? 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 22:12
Előzmény: #25273  Boole
95 centnel is hagyott egy sziget fordulót, szerintem azt tölti és ott lesz a jobb oldali alj, aztán megindul fel erősen 
Boole csütörtök, 21:54
Előzmény: #25274  Boole
Egy biztos, hogy az olajosok mind a peremen mozognak. Ha ezeket a szinteket letörik, akkor jön az újabb jelentősebb lefelé kör.
Boole csütörtök, 21:51
Előzmény: #25271  Mr_Smith
Érdekes a piros gyertyával a június 26-i nagy forgalmú nap. A vevő olyan volt, mintha megvárta volna míg ráborítják a mennyiséget. Olyan gyűjtögetős féle lehet.
Boole csütörtök, 21:47
Előzmény: #25266  kozi723
RIG 2,66-2,84 között azért ott hagyott egy rést, azt még egyszer visszatölti. Igaz, hogy gyakorlatilag az egy szigetfordulónak is tekinthető. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/232/133/ae5dcdbac2d6fc34ff69c5e8357fa30eecc1733a.png
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 21:35
Előzmény: #25271  Mr_Smith
Szerintem itt inkább egy szép nagy dupla alj készül, 6 feletti célárral 
Mr_Smith csütörtök, 21:08
Kollégák, nem vagyok akkora pro elliottból, ez bull slingshotként megállja a helyét?
Hagyományos ta szerint is szép visszateszt (egyelőre).
https://invst.ly/rbqm0
KB58 csütörtök, 20:44
Előzmény: #25269  pomperj
Köszönjük.
pomperj csütörtök, 20:42
Előzmény: #25268  pomperj
SPY daytrade
A mai nap low, 3130 nyilvan kritikus. Amig az tart, addig felfele van az irany..
Meg egy ujabb top kell, a chart szerint,
de talan lehet meg egy alacsonyabb fokozattal eltolni a hullamokat, es akkor 2 vagy 3 uj top is lehet.
A 3187nel lehet a target, ahol c=a.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200702v00swl6lh.jpeg
pomperj csütörtök, 16:52
SPY daytrade
Meg mindig tart a wave(c). Ez volt a tegnapi chart
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200701v00spw5f3.jpeg
.
es nem is rajzolom ujra, egyszeruen a mai gap-up-al feljebbre kell tolni a  szamozast.
Eppen july4th alkalmabol szepet ugrott, a mai top mar a vart 3155 folott van es 3164 lett, 
es ez lehet  annak a (iii of iii) csucsa,
es akkor meg ket iv-v hullam-paros lehet hatra mire (c) keszen van. 
Nem biztos, hogy sokat emelkedik meg, mire megcsinalja.
.
Az NDX mas alakzat es kicsit mas teszta, az Ed alakzat talan igy nezhet ki a 60min
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200702v00slds6y.jpeg
.
.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 16:42
Előzmény: #25253  szarvasvadasz
Egyetlen nas papírom volt, a VEEV, azt eladtam ATH közelében. 
kozi723
kozi723 csütörtök, 16:25
Előzmény: #25255  kozi723
Na hat ebbol loszar sem lesz ma (sem) RIG-ben. Nem gond, majd talan ha SP ath-on lesz akkor atlepi az 1,94-et 😂😂
Ensis00 csütörtök, 16:02
Előzmény: #25264  Rray
Én vettem tegnap egy kis pakkot, miért?
Rray csütörtök, 15:54
Sziasztok!
OXY t tartjátok még???
Rray
boxika csütörtök, 15:48
Előzmény: #25257  szarvasvadasz
Valószínűleg csak szavaztak, hogy ők további emelkedést várnak a realizálás helyett. Vagy egyszerű trollkodás. ¯\_(ツ)_/¯
yooio csütörtök, 15:46
Előzmény: #25254  szarvasvadasz
Ne foglalkozz vele, mindig szeretem olvasni az elenzeseid, nagyon hasznosak! :)
Rray csütörtök, 15:43
Szia Vadi!
Köszi, zártam is 2 pozit, healthcare papir maradt at indexbol azokat tartom, mert nem mozognak egyutt az eséssel talàn inverzen...
Rray
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 15:38
Előzmény: #25259  Denesprof

Én mindent "miért nem?" helyett  "hogyan igen?" személettel nézek a húszas éveim óta - és ezért zavar, ha valamit nem értek - "gyári hiba" sajnos. De alapvetően itt nem érdekel, feloldhatatlan a probléma, elengedtem...
Denesprof csütörtök, 15:31

Régi ember vagy itt a fórumon, nem kéne csodálkozni...
Rray csütörtök, 15:30
Köszi akkor át kell gondolni hogy mit tartok meg!!!!
Thx
Rray
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 15:28
Előzmény: #25256  JeGeMeLOV

Nekem nem gond, csak valami gyári hiba folytán a mérnöki énemet foglalkoztatja, mivel lehetett a baj és ilyenkor úgy meghallgatnám, hátha javíthatunk rajta - vagy rajtam. No mindegy...
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 15:23
Előzmény: #25254  szarvasvadasz
Vannak vakon lenyilazók, ne foglalkozz velük 
kozi723
kozi723 csütörtök, 15:20
Előzmény: #25249  Ensis00
RIG szerintem ma ki fog törne 2 fölé. Elég komoly ajánlati mennyiség gyülekezik. 15:30-ra ez több mint fél millió db lesz. A tegnapi lecsorgást talán bepótolja ma. Egyébként stoch rsi naposon vételre kunkorodik. 
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 15:17
Valami rosszat mondtam? Ez a véleményem - nem elég konkrét?
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 15:13
Előzmény: #25247  Rray
Nasdaq mutatja az utat - 9740 a jelenlegi long határ a teljes 6640-től indult emelkedésre és 10300 fölött vagyunk + csatornatetőn + jelentős napos momentumcsúccsal támogatva -> tartósan nem fenntartható szakaszában van --> elkezdeném a long zárásokat, ami marad 9740-elérése esetén mérlegelném - már ha mélyebbről van. Ahogy jött föl 6640-ről, úgy vagy gyorsabban fog valószínűleg lefelé is menni. Nem ajánlás, de én ezt tenném.
boxika csütörtök, 15:01
Előzmény: #25251  boxika
Illetve a FED-től függ :)
boxika csütörtök, 15:01
Elsőre tippelek.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 14:58
Július 4. 🎇 
Ensis00 csütörtök, 14:58
Na vajon mi lesz ma? Erős premarket után enyhe növekedés, nap végi leborulással?
Vagy 3% + nap végére?
producer1 csütörtök, 13:36
Törölt hozzászólás
Rray csütörtök, 13:00
Előzmény: #25242  szarvasvadasz
Szia Vadi!Nagyon köszönöm a tartalmas és korrekt választ, akkor figyelni kell, mert izgalmas napok, hetek következnek...  Laikusként kérdezem, hogy "gondolom" a NASDAQ is általában a többi indexxel mozog együtt, max időben kicsit eltérve, de ha szakadás van, akkor minden szakad (végginéztem a portfóliómat, 50%-a ebben az indexben van)Kíváncsi vagyok, kitör-e az olaj, de ahogy látom a vírushelyzettel sajnos megint vissza fogják hűten 35-38-as szintekre :(Köszönöm, Rray
boxika csütörtök, 12:54
Covid-19 usában a tegnap 50k+, eddigi rekord. A hétvége (és az ünnep) ujabb rekordokat hoz.
Holnap szünnap usa tőzsdén. Kíváncsi leszek lesz-e ma realizálás, mert a futik egyelőre felfele mutatnak.
KB58 csütörtök, 11:50
Előzmény: #25242  szarvasvadasz
Köszönjük a hozzászólásod.
mkbr220 csütörtök, 11:02
Előzmény: #25237  Barcel08
Köszi, checkolom.
Egyetértek, szerintem sem tudják érdemben befolyásolni a nagy tökét. De ahogy írod a média nagy felkapta...
kozi723
kozi723 csütörtök, 11:01

EBO (sajnos lebeszéltem magam róla, kár érte, nagyon szép trade lett volna):
.
https://www.tradingview.com/x/rgCRMkFm/
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 10:19
Előzmény: #25230  Rray

Igen, nagyjából jól érted. Szerintem 3240 körüli dupla csúcs a minimális cél, amit az SPX el akar érni a zajló felfelé körrel (opcionálisan most még nem éri el, oldalazásban ragad és max 2900-ig lejön, de longos marad), ezért fogalmaztam úgy a korábbi elemzésemben, hogy "3160 és az afölötti régió longból kiszállási szintnek minősül jelenleg.".

Azért nagyjából, mert 3170 - 3240 környékéről valószínűleg lefordul, de 2900 körül ismét véget érhet az esés korrektív kevésbé momentumos jelleggel - ebben az esetben kis korrekciót látunk majd és már onnan mehet tovább föl még egy kört 3300 fölé.

Akkor mondhatjuk, hogy a teljes eddigi pár hónapos emelkedés tetőzött 3240 környékén, ha utána lendületes 2700 - 2600 környékig tartó esést fogunk látni. 

Számolni kell vele, de egészséges szkepticizmussal kell közelíteni egyelőre a "szakadásos" scenariokat - észre fogod venni, ha nagyon esni akar a piac: az első eséshez hasonló dinamikus esést és pár száz pontos réseket fogunk látni - ettől jelenleg távol állunk még.

Kiváló szintjeink viszont vannak, amelyeket ha korrektív jellegű karakterjegyekkel kanyarogva érünk el, marad tovább még a long folytatás újra és újra - én ezekre a szintekre és karakterjegyekre fókuszálva tájékozódom és akkor váltok short scenariora, ha a valószínűség átbillen a short javára.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 10:12
Előzmény: #25239  Barcel08
Mi meg hülyék vagyunk, hogy nem szálltunk fel a vonatra. De "sajnos" bizonyos kor felett már eleget látott az ember, aztán inkább biztonsági játékos lesz 
Barcel08 csütörtök, 10:11
Előzmény: #25238  DAXHU
Igen, de ezeket tartják az intézményi befektetők nagyrésze is jóval nagyobb mértékben. Sztem nem képesek annyira befolyásolni mondjuk az S&P-t mint amennyire a média suggalja.
Barcel08 csütörtök, 10:07
Előzmény: #25235  JeGeMeLOV
Egyetértek, ezért épít fel mindent a Teslára. Aki jobban utánanézett, a CEO-nak már volt 2 startupja mind a kettő csúnyán megbukott. Minél sikeresebb a Tesla, annál több lesz a Nikola hívő. 
DAXHU csütörtök, 10:07
Előzmény: #25237  Barcel08
A popluarity rangsorban elől van a TSLA, AMZN, MSFT amik nagy arányt képviselnek az indexekben. Szóval az indexeket szerintem képesek befolyásolni.
Barcel08 csütörtök, 09:57
Előzmény: #25233  mkbr220

Sztem a tőzsdét vagy indexeket magát nem tudják nagyon eltéríteni, viszont egyes papírokat iszonyat meg tudnak futtatni.Ez az oldal összeszedi, h mennyi Robinhood user tart bizonyos papírokat.
https://robintrack.net/leaderboard
https://robintrack.net/popularity_changes?hoursAgo=720
Az utóbbi hétben iszonyat nagyot ment a Workhorse. Szépen látszik, h a robinhooderek verték fel. https://robintrack.net/symbol/WKHS
Ha ehhez hozzánézed még a stocktwitset lehet látni, h mire vadásznak éppen. 
Aki pedig el akar merülni a robinhood pokol legmélyebb bugyraiba annak redditen wallstreetbets :)
DAXHU csütörtök, 09:56
Előzmény: #25233  mkbr220
A délutáni USA adatokra  húznak még az indexeken. Nincs más lehetőség a hozamok elérésére. Ez nyilvánvaló. A FED, mint lélegeztetőgép ezután folyamatosan ott lesz a tőzsdék mögött, mert, ha kiállna szerintem jócskán lentebb lenne a részvények árfolyama, ezáltal pedig a nyugdíjmegtakarítások nominális értéke brutálisan esne. Ha kell venni fogják a részvényeket is. A másik pedig a megvásárolt vállalati kötvényeket ki fogja visszavenni tőlük? Az érintett cégek a megvásárolt saját részvényeik árfolyamnyerségéből. P/E meg EPS egyéb grafikonrajzolmányok már nem segítenek szerintem. Elinflálják a tőzsdét is. Már nem kell teljesítmény a cégektől, elég az árfolyamok emelkedése.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV csütörtök, 09:53
Előzmény: #25234  Barcel08
Van egy merész állításom, a Nikola pont olyan kamu, mint pár éve a magyar elektromos kamion, vagy a Sólyom Airways. Már az gyanús, hogy Nikola Tesla nevét veszi fel, hiszen már van egy cég a nevével. Milyen véletlen, pont annak a cégnek a vezérét másolja, akarja szóban túlszárnyalni. Emlékezünk az Estar vezér Soós Csabron fehér garbó, fehér kanapé interjúra, amiben Steve Jobs klónt játszott. Egyik történetnek se lett jó vége. Nagy lufi, aztán pukk. A Nikola 2 even belül az emlékeinkben se marad meg. 
Barcel08 csütörtök, 09:47
Előzmény: #25227  yooio
A Nikola nagyon érdekes, a CEO nagyon ügyesen próbálja párhuzamba állítani a céget Teslával és magát Elonnal. 
Konkrétan az egyik interjún azt mondta, h egyedül ő képes Musknál is többet dolgozni és meghaladni....
Nekem a hidrogén infrastruktúrával vannak gondjaim, konkrétan semmi nincs belőle most az USA-ban és egyelőre úgy néz ki h soha nem lesz versenyképes a diesellel. Sztem azért ezt a szektort nem fogja tudni úgy megfertőzni a hype mint a személy autókat. Azért az elkövetkező években, kevés cég tudja megengedni, h 20%al több költséget nyeljen be, csak azért h környezbarát technólógiát használjanak. A kisebb kamionos cégek kizárt, h valaha is áttérnek Nikolára vagy Teslára. Ők 5-7%-os marzsal mennek, ez nekik nem fér bele.
Nekem sokkal szimpatikusabb a Hyliion, főleg ez a két lépcsős megoldásuk. Most diesel motorokat át tudnak alakítani hibriddé, ami két év alatt megtérül. Utána pedig kamionokba szerelnek elektromos motorokat ami RNG-t is átalakíthat elektromos árammá. Míg a Nikola, vízből GÁZ felhasználásval csinál majd hidrogént...  
Mindenesetre a nem diesel üzemű kamionok szektora idén nagyon érdekes, rengeteg lehetőséggel.
mkbr220 csütörtök, 09:45
Előzmény: #25226  Tibi0002
Több helyen olvasom, hogy mekkora a bumm, mennyi az új tőzsdéző, Robinhood...stb, viszont arra látott már bárki tippet/elemzést/elképzelést, hogy ezek a fiatalok mekkora vagyont kezelnek?
Mert én nem láttam, de az a tippem, hogy elenyésző. Azon is meglepődnék, ha a hatalmas vagyon kezelők, hedge fund-ok, Berkshire stb mellett az újonc tőzsdézők akár 1%-ot képviselnének. Van erre bárkinek becslése?
mkbr220 csütörtök, 09:30

Sziasztok,
tudom kevéssé divat most a natgas, de mit gondoltok az Antero Midstream (AM) nevű cégről?
Fundamentális alapon kevéssé nyúltam volna hozzá, viszont TA alapon egy ideje figyelem. Illetve nemrég pont kijött egy hír, hogy az anyacég rendezte sorait adósság téren.
Bármilyen tippet/gondolatot szívesen veszek.
Hosszabb távon nézve kitört az ékből
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200702v00s4s1ev.png
Rövidebb távon pedig csinált egy cup-w-handle-t és utána most fordult 50naposon
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200702v00swumy7.png
kozi723
kozi723 csütörtök, 09:20
Előzmény: #25229  Placi82
Tényleg? Tök durva, hogy így gondolja :) Amúgy tény, hogy a M3 kicsit kopogós, elég minimal design, ami ízlés kérdése hogy kinek jön be és kinek nem. Olvastam én is ezt a rozsdásodás dolgot, ami 20 millióért tényleg elfogadhatatlan (szerintem). Amúgy teljesen egyetértek Veled és Tibivel is, hogy őrületes hype van körülöttük (talán némileg tényleg indokolatlanul). Amúgy alapvetően én sem Teslat vennék, ha most autóra kéne azonnal elvernem 20m-et. Akkor inkább kevesebb mint a feléért egy prémium felszereltségű Ioniq-ot vennék magamnak + a feleségemnek egy Zoe. A maradékból meg 20 napelem a tetőre. :)
Rray csütörtök, 09:06
Előzmény: #25228  szarvasvadasz
Szia Vadi!A SPY elemzésedben csak hogy jól értsem (végignézve a hetes, havi chartokat) 3160 fölé emelkedhetünk a mostani rallíban, és onnan indul egy korrekció, jó esetben 2800 ig, rosszban leszúrva 2100-ra?.... és innen nyilván majd 3400 körülre visszaKöszi, Rray
Placi82 csütörtök, 08:56
Előzmény: #25225  kozi723
Köszi. Én mindenből megprobalok tanulni, azt tudom, hogy a tozsde a jövőt árazázza, csak pont ezt a jövőt nem értem úgy kb. május eleje óta :). Lehet túl boomer vagyok a magam 37 évével, már ehhez :). Amúgy van egy régi ismerősöm, aki nekem nem vetít, és van tesla ja, es ő azt mondta hogy a köv. autója nem ez lesz :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz csütörtök, 07:48
Előzmény: #25129  lighthouse
De érvényes, nálam nincs változás az SPX-ben, itt találsz egy aktuális SPX képet/kommentárt
yooio szerda, 23:28
Előzmény: #25225  kozi723
No azert a nemetek temetesevel meg varjunk, europaban inkabb az eu gyartok autoi fognak menni. Aki mercit akar az mercit fog venni, inkabb egy geek reteg vesz teslat, meg a felso kozep tud kiadni 70/80e eurot kiadni kocsira. Nyugat europaban eddig nyomtak a kornyezetvedelmi kvotat, de azert hogy romba doljon eu-ba az autogyartas nem fogjak hagyni. CO2 kvotak hamarjaban vissza lesznek vonva. Kinaba ott a NIO,BYD meg csomo kisebb gyarto. Kamionba ott a Nikola, aki ha osszeall Toyotaval durva lesz... ugyhogy azert nincs ez meg lefutva, de ketsegtelen, hogy jo es meno ceg a Tesla. Szerintem. 
Tibi0002 szerda, 23:16
Előzmény: #25224  Placi82
Még manipulálni sem kell, a tömeg így működik. Ha valamit felkapnak, arra sokan ráröppennek. A Tesla most 200b $-t ér, lehet, hogy 1500b-ig meg sem áll, úgyis az most a divat a FAANG cégeknél :) (Amazon, Apple, Microsoft esetében legalábbis). 
Egyébként szerintem 200-300$-t megér a papír, ha pár év múlva tényleg megvalósul a 20$ eps (ha nem valósul meg, akkor kevesebbre értékelném). 
Szerintem egy új generáció kezdett el tőzsdézni a vírus hatására. Felhúzták a kínai Fangdd Holdings részvényeit, csak mert az üzleti hírekben olvasták a "Faang" kifejezést, holott a kettőnek köze nincs egymáshoz. Most egy ideig az lesz, amit ezek az ifjú titánok akarnak :) 
kozi723
kozi723 szerda, 23:05
Előzmény: #25220  Placi82
Amikor hónapokkal ezelőtt (talán volt fél év is) azon beszélgettünk itt a csoportban, hogy még hova tovább tud esni RIG, akkor egy nagyon rövid, velős és egyben fájó (de amúgy maximálisan igaz) választ kaptam. "a tőzsde a jövő árazza." Nos, Tesla-ra vetítve: a jövő a Tesla, és a piac ezt árazza. Minden bizonnyal túlárazza ez nem vitás, de akárhogy csűrjük csavarjuk ezek a tények. Nagyon kedvelem a villanyautókat, ezért számos csoportban jelen vagyok, és sokat olvasok a témában. Éppen ezért egyszerűen szánalmas és egyben ultragáz hogy egy VW csoport legyárt egy autót, amire nem tud megfelelő szoftvert írni. Emiatt autók tízezrei állnak hosszú hónapok óta és várnak egy szoftverre. WTF? Én értem, hogy nem az új Super Mario-t kell megírni 3 pályával, de azért ugye érezzük, hogy az autógyártás egyik ikonikus résztvevője erre volt képes. Aztán lássuk csak ott a Merci (Daimler), akik 1 azaz egy (EQC) full elektromos járművel tudtak kihozni, induló ára majdnem 31 m ft. Se törekvés, se választék, se semmi, nulla jövőkép, a kvóta miatt csinálták. Audi: igen, elindult valami, remek autó lett az etron, abszolút prémium minőség, de az induló ár valahol 29m ft környékén, ezért nem látsz túl sokat az utakon. BMW: na hát az i3 egy szuper autó, és időről időre tettek a megújulásért, hiszen mégiscsak eljutottak a 120 ah-s akkuig, amivel már egészen használható hatótávot hoztak össze. Az már más kérdés, hogy nagyjából egy fapados légitársaság által is használt keretbe beilleszthető bőrönd fér be hátulra, de városi ugrálásra kiváló. (nem véletlenül terjedt el a REX és a full Electric verzió is) De itt kb. végük is van. Be van harangozva az i4, amit 2021-re terveztek piacra dobni. Lesz is belőle kb 2023. Ahogy a VW mondaná: "két év múlva" :D. A Porsche nem ez a liga, mert a taycan már erősen 35m felett van, szóval ezt hagyjuk. A Taycan egy presztízs autó, ami azért született meg, hogy a megmutassák hogy mire képesek NOLIMIT kiadások mellett. Ez olyan dolog, hogy ki ne tudna felöltözni az Andrássy úton ha a sarkon adnak neki 20 milliót. 
.
Na és akkor térjünk a Teslára. Sok éve használható (elektromobilitási szempontból) autót készítenek, ezek pedig a lehetőségeikhez (gyártási kapacitás) mérten rettenetesen terjednek. A supercharger hálózattal egész egyszerűen úgy verik le a többieket mint vak a poharat. És tudod miért? Mert egy Ionity aki jelenleg EU-ban a legnagyobb kihívó (lehetne), az idióta árazáson keresztül tökön szúrja magát. 280 ft / kWh, ami egy átlagos járműnél 20%-ról, 80-85%-ig töltve, mondjuk valahol 7e ft körüli töltési költséget ad ki. Viszonyításképp kis hazánkban 40 ft körül van 1 kWh-ra. Ezzel szemben a Tesla sok éven keresztül ingyenes töltést biztosított a superchargereken (most már úgy tudom nem az az újonnan eladott modellekhez, de ebben kevésbé vagyok képben). 
.
Továbbá azzal nagyon nem értek egyet, hogy milyen széles a 20 milliót autóra költő vevői bázis. Amikor az utcán sétálok a munkahelyemre azt szűröm le, hogy nincs itt semmi probléma (anyagi). Minden ötödik autó P vagy S rendszámú 15m pluszos verda. Minden bizonnyal persze lízing, azon belül is "vállalkozói" járművel ezek, de egészen elképesztő belegondolni hogy a statisztika szerint 15 év az átlagéletkora az autóknak Magyarországon. Hazánkban is sokkal több Tesla volna, ha megszűnne az az általános (nagyon rossz) beidegződés, hogy akkora kocsit kell venni, amibe beférünk egy 2 hetes síelésre és megállás nélkül lehet veretni legalább Les Deux Alpes-ig. Mert autót a magyar a legrosszabb eshetőségre vesz, hiszen amúgy napi 60-80km-et ingázik az év 350 napján maximum 2 személlyel a kocsival. Nyilván kell az X6 :D Szóval igen, nem kevés 20 m körüli, de egészen sok 12-14 m körüli autó járja az utakat. Aki pedig 14-15m-et odacsap egy autóért, annak nem hiszem hogy gondot okozna a 20m. 
.
A németek. Na hát ők a fenti okokból kifolyólag lassan alulról szagolják az ibolyát. Mert a koreai fiúk (Hyundai, Kia), sőt lassan a franciák is, ár érték arányban jó EV-ket gyártanak. Kona, Ioniq, Zoe.. A Tesla pedig ad ezeknél egy magasabb színvonalú, tehetősebb réteg számára megfizethető autó, aminél 1000-ből 1 rozsdásodik, 100000-ből 1 kigyullad, de tudsz venni bele fingópárnát ha olyanod van :) De azért az elég menő dolog, hogy néhány néhány év múlva amikor bejársz a garázsba akkor egy szoftver upgrade-del megkapod a 4-es szintű önvezetést. Tény, hogy egy Audi A5 kárpitja nem úgy kopog, de akárki akármit mond, nem a 3.0 tdi Quattro a jövő! A Tesla egyébként azért lesz hosszú távon nagyon nagy befutó, mert mire a germánok eljutnak néhány használható és tömeggyártásba adható modellig addigra a Tesla kb holdjárót is gyártani fog. És tudod mi jut a németeknek ebből a piacból? Az 5 év múlva 6-8m ft-os elektromos autók szegmense, illetve tolhatják tovább az FSI-t. A Tesla pedig majd gyártja a 20-30m ft-os kategóriát, addigra pedig már jelentős marge-zsal.
.
Kérdésedre a válasz: nem a jelenlegi funda miatt veszik. Hanem mert jó + menő + innovatív + mindenki ezt venné ha megtehetné. Pont úgy ahogy nem 3210-est használunk hanem inkább i11-et (de írhattam volna bármelyik prémium okostelefont). Én így látom :) 
Placi82 szerda, 22:47
Ok persze. De mindennek van egy ésszerű határa, meg az "egekbe huzasnak is". Egy darabig néztem a Tesla napi mozgását  anno és mindig az első órában rántottak rajta, utána oldalazott a továbbiakban. Arra gondoltam hogy manipulaljak az árfolyamot, és utána a kisbefektetok kapzsisagara játszva, hogy 'ez mindig emelkedik' ,  utána már magától is megy felfelé. Sokan vannak már a hintaban, de sztem egyre többet ültetnek meg bele. Ahogy Schopenhauer az egyik kedvenc filozófusom mondta a kapzsiság az egyik legjobban kiszamithato emberi tulajdonság :). Anno 2016  januárjában az anglo american részvénnyel nagy szerencsém volt 230 as vásárlásával. A Tesla ennek a reciproka, harmadszor már nem nyúlok hozzá, messzire elkerulom:) 
Tibi0002 szerda, 22:14
Előzmény: #25220  Placi82
Amit kérdezel, az a topicnak az egyik fő problémája is egyben, és amire már évek óta többen is felhívjuk a figyelmet, sokak esetében reménytelenül. Attól, hogy te érveket hozol fel valami ellen v. mellett, még a piac gondolhatja máshogy, de mindig a piacnak lesz igaza.  
Ha pedig a piac ugyanúgy gondolja, mint te, az nem azt jelenti, hogy "visszaigazol" téged. 
Ha a piac növekedést vár egy cégtől, jelen esetben a Teslától, akkor az egekbe húzhatja az árfolyamát. Amióta tőkepiac létezik, ez így megy. Az esetek egy részében a várakozás beigazolódik (ekkor fennmarad az árfolyam is), más esetekben pedig nem, és a cucc eltűnik a süllyesztőben. 
A shortolás eleve kockázatosabb a longnál, mivel ott az időt is magad ellen fordítod.
Placi82 szerda, 22:00
100. 000 db autó a legjobb negyedévében, aminek 80% a 3.as modell amin nem sok haszna van a cégnek. Az S és az X modell az  amin szabadszemmel látható haszna is van, töredéke az eladásainak. 
Placi82 szerda, 21:54
Tesla shorton 4000 usd buktam, csak azért nem többet mert észnél voltam. :). Megtanultam soha ne mond hogy " ez a vacak, innen már biztos nem mehet feljebb :). Hihetetlen
Placi82 szerda, 21:45

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200701/a-tesla-lett-a-vilag-legertekesebb-autogyartoja-439616
Vagy mindenki megbolondult vagy én vagyok helikopter :). Valaki bölcs magyarázza már el, hogy ez hogy lehet, a számok és a jelen nem igazolja a kapitalizacioja,. A társadalmi vevői bázisa nem túl széles a 20 millió feletti autóival. És a németek mint a történelem folyamán mindig felalltak, 3 - 5even belül a BMW, Mercedes, Audi, Porsche sokkal jobb, megbízhatóbb, autót fog gyártani, mint a Tesla, ami már most rozsdal, ki gyullad, és minden szír szar letoltesert fizetni kell. 
casu
casu szerda, 21:44
Előzmény: #25213  willy_long
Köszi! A szolgáltatómnál látom a Pink sheet listán a Luckin Coffee és társai mellett de valamiért nem kereskedhető (még?). Az ajánlat nem került be a tőzsdei rendszerbe. (Ok: Visszautasítva)
Matyi_atya
Matyi_atya szerda, 21:13
Előzmény: #25199  kozi723
Valószínűsíthető nagyobb mértékű osztalékvágás.
bimborablo
bimborablo szerda, 21:09
Előzmény: #25199  kozi723
Nagyon vonzza a 24,5-nél lévő rés, és minő szerencse ékben megy lefele kb 24,5-nél a csúcsban. 
pomperj szerda, 20:55
Előzmény: #25208  pomperj
SPY daytrade
A (c) emelkedo hullamban wave(v of iii)  szakaszban lehetunk, zold es kek szamozassal.
A 3101 aljnak, iv,  tartania kellene, ha ez a szamozas helyes.
A target maradt : 3155 fole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200701v00spw5f3.jpeg
Placi82 szerda, 19:41
Előzmény: #25212  casu
Még pénteken is eladhatad volna 12 usd-n a CHK t
Rray szerda, 19:08
Szia!
1 honapja jelentette be hogy chapter 11et aláírják, volt 3 heted eladni én 21en szálltam ki...
Rray
willy_long
willy_long szerda, 18:48
elvileg az OTC marketen kivezetés után még kereskedhetőek az ilyen papírok, azaz valamennyi ért eladhatod. Vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóddal, soknak van jogosultsága hogy otc piacon is kereskedjen
casu
casu szerda, 18:42
CHK becsödölt, részvény tulajdonosok esélyt sem kaptak hogy eladják a papirjaikat, mert a bejelentés után egyből felfüggesztették a kereskedését.  Semmi nem jár nekik, most levezetik NASDAQ-ról. Ha valaki máshogy tudja szóljon, kis speka pakkom volt benne.
Rray szerda, 18:31
Előzmény: #25209  casu
Beszélek a bankommal holnap reggel
Rray szerda, 18:30
Sziasztok!
Innovio - t jól elintézték, van még bennw valaki rajtam kívül???
Rray
casu
casu szerda, 18:08
Előzmény: #25176  Rray
Milyen lépéseket teszel ez ügyben?
Köszi
pomperj szerda, 16:50
SPY daytrade
Szepen megy felfele, egyelore maradok a wave(c) varakozasnal, es a min. target 3155 ,
a wave(a) fole. Es lehet, hogy annal is nagyobb rallyt csinal.
Ensis00 szerda, 15:57
Előzmény: #25206  Keffer
Jogos a kötözködésed, napelemre gondoltam. :)
Keffer szerda, 15:39
Előzmény: #25202  Ensis00
Napkollektor a tetőre? Manapság az elektromos autók nem árammal, hanem meleg vízzel mennek? :)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV szerda, 12:28
Előzmény: #25204  Ensis00
Figyeltem, néha vele mozog, néha ellene, nem igazán kiszámíthatató. Bekerült a russel indexekbe, lehet amiatt fog inkább a piaccal menni? 
Ensis00 szerda, 12:03
Egyéb: vicces h az APT elkezdett együtt mozogni az s&p-vel. 
JabbahWashington szerda, 11:49
Előzmény: #25200  pomperj
Na igen: itt bukik ki,hogy ezek az értékeltségi mutatók, meg TA nem érnek sokat. Én 2 éve gyűjtögetem a részvényeket elnyújtva. Nagyobb esésben jobban benyúlva. 
Ensis00 szerda, 11:49
Előzmény: #25201  JeGeMeLOV
Az a baj, hogy ezeket az elemzéseket általában a hagyományos autógyártók pénzelik.
Az viszont biztos, hogy a hatótávra egyelőre nincs megoldás, csak a plug-in hybrid. Ha cserélek autót, olyat tervezek én is, plusz napkollektor a tetőre.
A Teslát én is sajnálom h kimaradtam, ha esik én is veszek. Plusz keresek pár Solar céget. Ezek sztem a jövő hírnökei.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV szerda, 11:36
Előzmény: #25200  pomperj
Teslahoz annyit, hogy egyre több komoly életciklus elemzés jön ki az elektromos autókról és úgy tűnik, hogy összességében szennyezőbbek, mint a hagyományos benzines autók. Egy nagy előnyük van, hogy lokálisan nem bocsátanak ki szennyezést, vagyis lakott területen pozitív a hozadéka. Ezen felül kik a célcsoport? A millenial y generáció 2x szívta meg eddig, hogy rosszkor lépett a munkaerő piacra, 2008 válságban és környékén diplomáztak sokan és a karrier, fizetés emiatt mélyebb bázisról indult, nem igazán gazdag generáció. Most jönnek a Z generáció friss diplomásai a piacra és nekik is a káosz, a bizonytalanság jutott. Az x és boomer generáció szerintem bizalmatlan, nem áldozza fel hamar a kényelmét, hogy gyorsan bárhol lehet tankolni. A hatótáv max munkába ingázáshoz elégséges, ha télen fűtesz, nyáron klímát kapcsolsz. Ha mennél a horvát tengerre és dugó lesz, valószínűleg trailert kell hívni. A tesla nagy előnye az lehet, ha olcsó lesz az autó, vagy ingyenes szerviz jár mellé, vagy lehet lízingelni a cégtől normális áron. Szóval mindezek tekintetében én már a 400-at is sokallom a tesla részvényért. 

Topik gazda

pomperj
3 5 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek