Boole

Regisztráció: 2017-08-24 11:51:51

Hozzászólások száma: 14 262

Utolsó hozzászólás: 2026-06-23 21:34


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 5

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

9 498
2022. 06. 26. 22:19
DAX
305 390
2026. 05. 30. 09:49
50 661
2026. 05. 29. 17:23
3 256
2025. 12. 12. 14:48
834
2021. 02. 09. 09:51
9 956
2020. 09. 05. 22:24
340
2018. 05. 06. 09:34
139 629
2026. 05. 30. 10:02
9 812
2026. 05. 21. 14:21
2 301
2023. 04. 01. 15:57
3 538
2026. 05. 15. 15:40
1 810
2025. 01. 03. 14:42
43 607
2026. 05. 30. 09:49
1 215
2025. 11. 20. 16:41

utolsó 20 hozzászólás

Financial Forecasts kedd, 21:34
Financial Forecasts kedd, 21:25

LAC - Itt a friss előrehaladás.
https://www.youtube.com/watch?v=xDpYEyr3wmM
Financial Forecasts kedd, 21:22
LAC - A fő támaszsáv látható 3,84 és 4,13 USD között. A „Z” pont szintje, amennyiben a korrekció letöri ezt a zónát és eléri a legalsó kék trendvonalat (ahová a „Z” jelölés került), úgy az árfolyam a 3,00 – 3,30 USD közötti zónába érkezhet meg, a kék vonal aktuális magasságától függően.
https://www.tradingview.com/x/PO3NCSLY/
Financial Forecasts kedd, 20:12
A "Z" pont után a LAC mennyire mehet fel szerinted?
Financial Forecasts kedd, 17:48
A kérdés, hogy mit vegyek majd? LAC, MSTR, CBTC-t, vagy mindből?
Financial Forecasts kedd, 15:15
A BTC szerintem valahol október körül lesz az alján. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a likviditást hagyják-e kiszáradni és ha igen, akkor mit csinál a BTC. Fog-e újabb ATH-ra menni?
Financial Forecasts kedd, 15:01

LAC - lassan a korrekció vége lesz, de ha mégsem és lemegy 3 USD-ig, akkor veszem megint.  
https://www.tradingview.com/x/wffHdb1N/
https://www.tradingview.com/x/JRDmTDAU/
Most nagyon kell a kamatok alakulását figyelni, mert ha a hosszú USA kamat nagyon felmegy, akkor a részvénytartók kiegyensúlyozni lesznek kénytelenek a kötvények irányában és az sok részvény eladását hozhatja el. Általában július elején döntenek arról, hogy a második félévnek hogyan mennek neki, tehát egy-két múlva kb. Ez több száz mrd USD megmozdulását jelentheti.    
Financial Forecasts hétfő, 21:29
Igazság szerint 100 USD alá kellene mennie.
Financial Forecasts csütörtök, 18:24
Az nem tetszik az MSTR-ben, hogy amikor az idióta tesztet elvégzem, akkor az a kérdésem merül fel, hogy mi a helyzet akkor, ha az STRC tulajdonosok mind eldöntenék, hogy most eladják és kiveszik a zsetonjukat, akkor a pld. 100%-on beszálltak most 84 körül tudják eladni, de ha nagy lenne az eladói kedv, akkor az árazása is beszakadna. Ahogy csökken az árfolyam, elvileg úgy nő az osztalékfizetés %-os mértéke, amely egyre nagyobb fedezeti igényt támaszt. A cégnek a jelenlegi Bitcoin-fedezettsége és kincstári mutatói a legfrissebb (2026. júniusi) adatok alapján a következőképpen alakulnak. 
Teljes Bitcoin-készlet: 846 842 BTC (a teljes forgalomban lévő BTC-ellátás körülbelül 4%-a). A készlet piaci értéke: kb. 54,1–56,3 milliárd USD (a ~66 500 dolláros BTC-árfolyam mellett).
Teljes bekerülési érték (Cost Basis): 64,07 milliárd USD.
Átlagos bekerülési ár: 75 656 USD / BTC.
Fedezeti és tőkeáttételi mutatókat tekintve, bár a Bitcoin jelenlegi piaci ára az MSTR átlagos bekerülési ára alatt mozog (ami papíron nem realizált veszteséget jelent), a vállalat pénzügyi struktúrája stabil tőkeáttétellel működik.
Nettó tőkeáttétel (Net Leverage): mindössze 10%. 
A vállalat adósságállománya (~6,75 milliárd USD) elenyésző a hatalmas Bitcoin-tartalék értékéhez képest.
Osztalékfedezettség (Dividend Coverage): az MSTR által kibocsátott elsőbbségi részvények (Preferred Shares – pl. STRC, STRK) éves osztalékfizetési kötelezettségei jelentősek (~1,71 milliárd USD), de a cégnek 1,1 milliárd USD készpénztartaléka (USD Reserve) van, ami nagyjából 7,7 hónapra elegendő. Ha ez elfogyna, a BTC-tartalék önmagában 32,9 évnyi osztalékfizetést képes fedezni.
mNAV (Piaci érték / Nettó eszközérték): A hígított mNAV mutató 0,82× körül mozog, ami azt jelenti, hogy az MSTR részvényei jelenleg kismértékű diszkonttal forognak a mögöttes Bitcoin-eszközök nettó értékéhez képest (szemben a korábbi időszakok magas prémiumával).
Ha bekövetkezik a nagymértékű STRC eladás és a BTC-ből kiábrándulás, akkor ugyan a BTC árfolyama jelenleg alacsonyabb, mint az MSTR összesített vásárlási átlaga, a 10%-os nettó tőkeáttétel és az 1,1 milliárd dolláros likvid USD-tartalék miatt a cég nincs közvetlen kényszerlikvidálási vagy margin call veszélyben, de összességében a készpénz fedezete nem állna rendelkezésre a fizetési kötelezettségei teljesítésére. Még több Bitcoint vagy MSTR részvényt fog eladni? Ez az üzleti modell? Így kívánja fenntarthatóan finanszírozni a felhalmozást? Ez nem üzleti modell. Sokáig gondolkodtam azon, hogy az MSFT közgyűlése miért utasította el a Bitcoin befektetést, elszámolást. Szerintem ezért, mert csak az áraktól függ a fizetési képessége, amelyet egy bank sem fogadhatna el. Az árak meg mitől függnek? A befektetők hitbéli hajlandóságától.
Financial Forecasts csütörtök, 10:05
Financial Forecasts 2026. 06. 17. 22:06

SP500 - megint bejön a forgalom és annak is van esélye, hogy megveszik, ezért kétesélyes.
https://www.tradingview.com/x/4nHFlwq3/
Financial Forecasts 2026. 06. 17. 22:02
SP500 szerintem, ha nem veszik meg forgalommal, akkor 7200-7250-ig első körben lejön. Kamatemelés szerintem ebben az évben egy alkalommal decemberben lesz összesen 25 bp.
Financial Forecasts 2026. 06. 17. 17:27
Olaj - teljesen úgy néz ki, mint egy olaj long fordulat. Megvan a támasz.
https://www.tradingview.com/x/nIUWb2D4/
Financial Forecasts 2026. 06. 17. 17:16
SPCX augusztus 11-ig vannak zárolva, 12-től felszabadulnak.
Financial Forecasts 2026. 06. 16. 22:05
Sokat gondolkodtam azon, hogy a Michael Saylor miért veszi ennyire a BTC-t, mit akar vele csinálni? Mire fogja használni? Leesett a 20 fillér. Saylor nem kereskedik a Bitcoinnal, és nem is akarja egy kiszállónál realizálni a profitot. A célja szerintem az lehet, hogy az MSTR-ből a világ legnagyobb digitális eszközbankját és hitelkibocsátóját hozza létre, amely a BTC globális elterjedésére és a hagyományos kötvény- és tőkepiacok digitalizációjára épít. Ha az üzleti modell működni fog, akkor a részvényeseknek osztalékot fognak fizetni. Igaz, hogy az MSTR-ben a vállalati kockázat is megjelenik. 
Financial Forecasts 2026. 06. 16. 21:02
Helyesen 212 USD volt meg: "A 2026. júniusi hírek szerint az EchoStarral kötött korábbi megállapodásban már most 212 USD-re áraztak be bizonyos jövőbeni SpaceX részvénycsomagokat. Nem kétséges, hogy ezt az árat el fogja érni. Kérdés, hogy a beesés előtt vagy utána valamikor."
Financial Forecasts 2026. 06. 16. 21:00
Egyébként a 221 USD-os ár megvolt. 

friss hírek További hírek