Köszi, de feltételezem, hogy nem gyufa szintű hő kell hozzá, hanem annál sokkal több, a mindennapi körülmények között pedig elég jól bírja, akár kőzetfúrófejként is. :-)
Kemény, szépen csillogó valami, ennyi az egész, de az arany is hasonló, hit alapon működik szerintem. Mindkettő tartós, elpusztíthatatlan csillogó eszköz kb, ami mögé megfelelő marketinget építettek.
ui. a nagy luxusautó márkák egyre feljebb nyomják az árat: lsd Bugatti, RR, határ a csillagos ég, és ezt a Bugatti egyik vezetője is kimondta, először 1 millió volt az álomhatár, most már az új Tourbillon modell 4 millió, de a La Voiture Noire 19 millió....
A gyémánt eredetileg relatíve értéktelen kavics volt, de a DeBeers jó reklámmal és a királynő segítségével felnyomta a prestige értékét. A másik, hogy az átlag ember mostanra ért el, hogy gyémántot vegyen.... ekkor kell a kaptiuálciónak megtörténnie, ahogy a luxustáskákkal is és minden egyébbel. A Youtube tele van azzal, hogy XX influenszer előadja, hogy eladta a luxustáskáit, mert quiet luxury van.... miközben bemutatja, hogy a Fendi teljes kirstályokkal kidíszített táskákat tesz ki.....ugyanmár, még csak most jön a rongyrázás java szerintem, főleg Trump és Musk mellet, maximum az átlag ember fogja rejtegetni a táskáit; Londonban az influenszerek már panaszkodnak, hogy nem merik őket hordani, az emberek kezépből kikapkodják a designer táskákat és főleg a drága Iphone-okat.... nem meglepő, kezd kijönni a lifestyle és a státuszszimbólumok közötti gap.... a luxustáskákat régen csak a felső tízezer tudta magának megengedni, akiket ott várt a Maybach a Harrods előtt a sofőrrel, így ki vette volna el tőlük? Maybach-et sofőrrel, luxustáskához illő lifestyle-t nem lehet 3-4000EUR-ból venni. Szerintem a magántestőrséggel és minden egyébbel rendelkező hírességeknél még csak most indul majd a rongyrázás.... és közben elmondják, hogy working class szüleik voltak.
A kínai gazdagok más tészta, mert ott az állam megtiltotta az influenszereknek a márkák villogtatását, de ők maguk pedig menekítik kifelé Kínából a pénzüket, ők maguk egyelőre nem mennek, UK-ban viszont maguk a gazdagok költöznek az adózás megváltozása miatt kifelé.
A gyémánt árát az iparilag előállított gyémánt nyomja le. A gazdagok valóban elkezdtek rejtőzködni, sztoriban mindenképpen, nekem a kedvenc viccem, amikor egyre több sztori jelenik meg, hoyg XX szülei "working class" emberek voltak... és kiderül, hogy nem, de ugye ennek az igazi, mindenki által ismert verziója Victoria Beckham, amikor ugyanezt állítja a Netflix sorozatukban, és David Beckham rákérdez, hogy akkor szülők mivel is jöttek érte iskolába....: Rolls Royce-al. A Rolex most, jan1-jén emelt éppen 8%-al árat, mert igazából a vásárlóköre mindent megfizet, a Bloomberg is írt róla, a használt ára viszont valóban megy lefelé.
Hová jár a gyereked egyetemre? Külföldre vagy Mo-ra? Már sokszor elmeséltem, de a CEU-ról már 5 évvel ezelőtt volt kollégám, akinek Big Data végzettsége volt, már akkor foglalkoztak a Machine Learninggel, és még az AI egyáltalán nem volt a köztudatban, a kollégám pedig mindig megfejelte a fizetését, mert mindig odament a főnökéhez, hogy akkor a konkurenciától ilyen és ilyen ajánlatot kapott. A kommented kapcsán, hogy a gyerekek nem azért járnak egyetemre, hoyg papírjuk legyen.... hidd el, hogy most már azért fognak, de Ivy League Egyetemre, mert az automatikus belépő egy rendes munkahelyre, ahová kreativitás, stratégiai gondolkodás kell. Mo-on ilyet nem fognak neki tanítani, mert a tanárai sem tudják, sosem voltak komoly fejlesztés közelében sem, mert itt csak végrehajtás van. Érdemes lesz még a CEU-ra legalább beugrani majd.
Javítom:nemcsak a pénznyomtatás: lesz még az is bőven, ha folytatni kell a háborút, meg infláció is.... akkor már szerintem polgárháború is... az is alakul, lsd. amit a terrorizmus kapcsán írtál.
Valaki egyszer azt mondta, hogy Bill Gates erről úgy nyilatkozott, hogy mindenki nagyon izgatott, de a mostani AI kb akkor development,mint az Excel Macro funkciója..... és szerintem igaza van.
Nagyrészt egyetértek veled, egy dolog üt szöget a fejembe, az az AI: jelenleg már nem a pénznyomtatás a legnagyobb gond, hanem annak bevallása, hogy az összes AI stock az égben van, de az egész nem ér semmit.... többször leírták, hogy a legnagyobb adoption level az egyén szintjén van, akik megcsináltatják vele a leveleiket, prezentációikat, de titkolják, nehogy növekedjen a workloadjuk, de vállalati szinten nem lehet vele semmit sem csinálni, mert téved. Esetleg sok adatból mintákat, ilyesmiket képes azonosítani, de effektíven többre nem lehet használni, és jelenleg senki nem meri ezt bevallani. Némi túlzással van egy gigászi industry, amiből 20EUR/fő revenue (már annyi sem igazán) jön. Kíváncsi vagyok, hogy mikor kezd a kanári a bányában énekelni....
A bond market és a tőszde közötti korreláció vagy nem korreláció, ha megnézed folyamatosan változik. Régen működött a 60/40, most nem, de lehet, hogy majd újra fog. A kínai 10y yleid esése mellé a defláció szót is odapakoljájk.
Valószínűleg sosem... :-) UK egyébként is tax heaven, gondolom, hogy abból indulnak ki,hogy ha mindenkinek csak egy picit kell fizetni, akkor befizetik, de akkor már érdemes lesz oda pénzt is vinni.... és ha mindenki a sok pénzre befizeti a picit, akkor abból sok lesz, lsd Luxembourg. :-)