Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole ma, 15:53
Előzmény: #43468  ragarda

Sima részvény utáni adózás. Viszont magas és stabil osztalék. 
https://seekingalpha.com/symbol/MPLX?source%3Dcontent_type%3Areact%7Csource%3Asearch-basic
Boole ma, 15:50
Előzmény: #43467  Boole
A SNOW is elég jó áron van.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV ma, 15:25
Előzmény: #43468  ragarda
Hogy adóznak az LP-k? 
ragarda
ragarda ma, 15:22
Előzmény: #43467  Boole
Igen,de ha jól tudom az LP-k adózása jóval magasabb,ezért nem írtam ezeket! 
Boole ma, 15:12
Előzmény: #43464  ragarda
MPLX
ragarda
ragarda ma, 15:09
Előzmény: #43465  Zedisdead
Ezért is írtam, hogy mindenkinek a saját döntése
Zedisdead ma, 15:03
Előzmény: #43461  ragarda
Nem hiszem, hogy bármely részvény kockázatban összehasonlitható lenne egy állampapirral. Pláne ha külföldi devizában vezetett rvről van szó.
Abban a kockázattartományban, ahol a MÁP+ van, a MÁP+ extrahozamot ad. Egészan addig, amig el nem szállnak a kamatok.
Az meg személyes döntés, hogy ki milyen kockázattartományba mennyi pénzt rak be.
ragarda
ragarda ma, 15:03
Előzmény: #43463  bankos
Ennek János a nagy szakértője,de én a következőket mondanám:
T, BTI, TEF, OKE, O2Dn.....
bankos
bankos ma, 14:27
Előzmény: #43461  ragarda
Melyikek azok?? Érdekel a véleményed 
szieszta ma, 13:46
Előzmény: #43460  bankos
Bitcoint :-)
ragarda
ragarda ma, 13:45
Előzmény: #43460  bankos
Szerintem vannak aránylag biztos osztalék papírok. De természetesen ez mindenkinek a saját döntése
bankos
bankos ma, 13:39
Előzmény: #43458  ragarda
Nem tudok jobbat, olyan pénzemnek amit nem viszek tőzsdére.....  Vegyek aranyat ezüstöt ingatlant....??
bimborablo
bimborablo ma, 12:52
Előzmény: #43457  bimborablo
Egyébknént nekem is van valamennyi, szintén hasonló eur/ft szintről átpakolva.
ragarda
ragarda ma, 12:52
Előzmény: #43455  bankos
10%os inflációnál azért az nem annyira jó!
bimborablo
bimborablo ma, 12:48
Előzmény: #43455  bankos
A hozam szóval azért csínján bánnék :)
ragarda
ragarda ma, 12:34
Előzmény: #43454  Boole
Értem a viccet, de nem szeretem :)))
Remélem csak vicceltél!!!
bankos
bankos ma, 11:58
Előzmény: #43454  Boole
Én 5 évre vettem, a több mint 27% hozammal elégedett vagyok. Főleg, hogy 360-on eladott euróból tettem ezt
Boole ma, 11:54
Előzmény: #43453  mr_bob
Nem értem, hogy mi a problémátok a MÁP+ al? Egy kiegyensúlyozott inflációs környezetben, egy folyamatosan javuló és erősödő gazdasági környezetet mutató országban (igazi sikertörténet, még az arany is ide áramlik), egy megfelelő kamatot kaptok egy erősödő devizában. Argentína, Venezuela, stb. megnyalná mind a tíz ujját, ha ilyen lehetőségeik lennének. Ti meg itt kockáztattok a tőzsdén, főleg ezeken a fejlett piacokon, ahol a következő években nem lesz értékelhető reálhozam sem. Hát, nem is értem.:) Ahogy Hofi mondaná, vegyétek tudomásul, hogy hálátlanok vagytok.    
mr_bob
mr_bob ma, 10:29
Előzmény: #43447  Zedisdead
hívjuk inkább máp minusznak :))
Feketefoton1
Feketefoton1 ma, 10:01
Előzmény: #43449  bankos
ezt ez  az elemző általánosságban,szó szerint mondta,bökjél rá valamelyikre és válaszd azt...
Zedisdead ma, 10:01
Előzmény: #43450  bankos
A jegyzés évfordulóin a Kincstár visszaveszi névértéken. De ezt valszeg bármikor megváltoztathatják.
Ha emelkednek a kamatok és kezdődik a tömeges visszaváltás, valszeg meg fogják drágitani. Bár lehet túl paranoid vagyok.
bankos
bankos ma, 09:54
Előzmény: #43447  Zedisdead
Nekem is van..
Miért gondolod ezt? Mi az h kedvező feltetelekkel? 
bankos
bankos ma, 09:51
Előzmény: #43448  Feketefoton1
Pl?? 
Feketefoton1
Feketefoton1 ma, 09:44

a ciklikus szektorok felé kell nyitni...
Zedisdead ma, 09:37
MÁP+ t szerintetek érdemes eladni a nyáron? Magasabb kamatokra számitva? A választás után már nem biztos, hogy el lehet adni kedvező feltételekkel. (Akárki is nyer)
szieszta ma, 08:56
Előzmény: #43444  kozi723
Nekem a garázskapum került 2x annyiba mint a terv volt, mert barnát kértem a fehér helyett. Ráadásul 6 hét várakozási idővel, mivel a szín extra opció. A fehér akciós volt. 
szieszta ma, 08:48
Előzmény: #43441  Boole
Vannak jó csoportok, de mivel nekik egy garázs csak pitiáner munka, így azt nem vállalják. A színt úgy húzták a garázsomra, hogy amikor hazafele jöttek, megálltak egy órára. Arany áron, de profi munkát végeztek. Az arany árat az órabérre értettem, mert 2 óra alatt 60 négyzetmétert csináltak meg és kifizettem 65 ezret. Ez 5 éve volt.
kozi723
kozi723 ma, 08:41
Előzmény: #43436  MrSomm
Sok is. De ha belegondolsz abba, hogy egy Berger Házak az ország egyik legnagyobb CNC gépével készíti elő és munkálja meg a fal elemeit, amiből gondolom nem 1, nem 2 db van nekik. Gondolom ezek százmilliós nagyságrendű beruházások. A melós brigád meg odamegy hozzád egy vízmértékkel, egy betonkeverővel, 3 vödörrel meg jó esetben egy fúrógéppel :D Persze erősen sarkítok, de a lényeget érted...
.
Egy barátom építkezik a Mecseken. Nagyon igényes ember, és vannak dolgok amin egyáltalán nem fog spórolni. Néhány hete azt mondta, ha 1 millió ft-ból kijön 1 m2, akkor azt most aláírná. Pedig aztán olyan kiviteli terv készül a házról (900 oldal!!!), hogy az utolsó szeget is lemodellezik a váratlan kiadás elkerülés érdekében. 
.
Egyébként a 350e ft / m2 csak úgy lehetséges ha saját magának még az ÁFÁ-val is játszik, mert ez szinte lehetetlen ár 2021-ben. Szerintem annyiból elképesztően alapszintű tartalom jön ki, hiszen csak a szigetelőanyag árában idén volt 40-60% emelés. Amúgy a 350e ft /m2-be olyannyira szűk dolgok férnek bele, hogy 2 éve amikor a projektben megvalósuló lakásomba a fehér színű alap bukó-nyíló erkélyajtó helyett HST emelő tolót kértem antracit színben, akkor egy 2,5 méteres kettes osztású darabért +800e ft-ot fizettem. A fehér meg ami benne volt a műszaki tartalomban az 200e ft volt. És még csak nem is Schlotterert vettem, ami ennél kb 50%-kal még drágább lett volna. 
mr_bob
mr_bob ma, 08:30
Előzmény: #43440  Boole
szerintem piac szinten lefele az irány pár hónapos távon. szépen lassan visszavándorol a való világba a pénz a virtuálisból, ahogy folyamatosan nyitnak az országok és lehet újra szórakozni. nem lepődnék meg, ha év végére jelentősen visszaesne a retail befektetők száma valahogy a mostani maximum és a covid előtti állapot közé, majd innen csorogna lefele tovább 2022-ben.
szieszta ma, 08:30
Előzmény: #43438  hellforceone
A Lakás/Ingatlan-ban leírtam a garázsom történetét
Boole ma, 08:02
Előzmény: #43438  hellforceone
Soha többet nem jön el a korábbi időszak. Külföldön is dettó így alakult ki a teljes kapitalizmus. Én mindig azonos garnitúrával végeztetem a munkákat. Van építész-statikus, beton-falvágó, kőművel-burkoló, villanyszerelő (ez egy kicsit nehezebb történet volt, mert a korábbi kiment külföldre dolgozni és a festő ajánlotta, drága volt, de értette a dolgát, ő késett egyedül, de megegyeztünk, hogy a korábbi informatikai iroda vezetékrendszerét és rendezem, előkészítek és mikor megérkezik, akkor én kiszállok. Így tudtunk haladni.), víz-gázvezeték szerelő, festő, gipszkartonozó, klímaszerelő, konténeres, szállító-költöztető. Előre megalkudunk, részletesen előre megírom nekik, hogy mit kell csinálni, megtervezem napról-napra és úgy is alakítják a munkát, hogy egymásra ráépülnek. Egy panel teljes felújítása 2,5 hónap.
szieszta ma, 07:15
Előzmény: #43437  totoro
Nálunk ez úgy működik, hogy van egy építő csoport, akikhez mindig valaki hozzácsapódik (legyen az szakács, tanár, TSZ-es állatgondozó....) akik építkezéseken a mindenes kategóriát töltik be. Aztán mikor valamelyik már kellő szinten elleste a szakmát, akkor az saját lábra áll és megalakítja saját brigádját. 
Ez így megy körbe körbe. 
A szomszédban a talajburkolást két srác csinálta (úszópadlót), csak az tűnt fel, hogy gagyi tescós szerszámokkla dolgoztak. Két pincérről volt szó, a covid miatt kényszerültek szakmát váltani, de ezzel sokkal többet keresnek, így eldőlt, mi lesz az új megélhetésük.
hellforceone ma, 06:20
Rossz olvasni amit leírtatok. Én is terveznék ingatlant vásárolni, amit esetleg még alakítani kellene, de az itteni tapasztalatok alapján meggondolom 5-ször is, hogy mit csináljak. Remélem jön majd még nagyon kemény idő az ilyen "szakikra" is és lesz még idő, mikor majd ők könyörögnek, csak dolgozhassanak... mondjuk tudható, hogy ez is kinek / minek köszönhető.
totoro
totoro ma, 06:19
Előzmény: #43435  kozi723
Sajnálom, és igen, kurvára észnél kell lenni. Itt is van konkrét ismerősöm, aki rendőrből lett építési vállalkozó, és most éppen a falusi csok-osok lehúzásából él. Kontár módon végzett, összecsapott felújítások kontár brigáddal, de megy neki mert mindig vannak újabb balekok. A nálam dolgozó szaki azt mondta, hogy csodálkozik, hogy a fickót még nem verték alaposan el, mert hallott néhány durva sztorit a munkáiról. Nekem az a tanulság, hogy mindent be kell biztosítani, alapanyagok előre legyenek megvéve, ne úgy hogy egy héttel a munka előtt érjenek oda, és csak olyan vállalkozóval dolgoztatni akinek ismered a munkáját - a legjobb ha személyes ismerősöd, barátod, akinek te kiemelt kuncsaft vagy, különben borítékolhatók a meglepetések.
MrSomm ma, 02:39
Előzmény: #43435  kozi723
Kicsit soknak tartom az 500e-t egy kész házért… 
Ismerős saját cége épít 350e Ft-ért saját magának. Persze ezt nem tudj bárki bárhol. 
500-600e Ft ma lekötve az árakat a reális ár, legalább is En ezt tapasztalom. Iszonyat ami megy…. 
Amit most hallottam a hétvégén a festék, szerdán 10e egy vödör, másnap már 15e. 
En nagyon örülnek, ha Matolcsyek kihúznak az év végéig, mert szeretnek hitelt felvenni. De sok esélyt nem látok már rá…
kozi723
kozi723 vasárnap, 23:15
Előzmény: #43416  totoro
A szuleim jelenleg erosen gondolkodnak rajta. Epitkezni semmikeppen nem szeretnenek, mert 60 evesen pont nincs szukseguk arra a feszkora amit okoz az altalad leirt anomalia. Viszont szerintem nagyon jo alternativat jelentenek mar a keszhazak. Na nem az osb lapbol  osszeszegeljuk a helyszinen "fahazak", hanem az uzemi korulmenyek kozott legyartott tizedmilimeter pontosan elore meghatarozott retegrendu falrendszerrel rendelkezo keszhazak. Az osztrak Wolf Haus, vagy itthon a Berger hazak igenycsak jo hiruek. A legnagyobb elonye a kiszamithatosag, nulla ganyolas, nem marad kobmeterszam ipari hulladek, betonmaradvany, stb. Uzemben legyartott, minosegellenorzott komponensek, elore berakott alu ablakok, elore mar a falrendszerbe beepitett dugalj elokeszitesek, sorolhatnam. Aztan megjon a kamion, es a 8-10-12 meteres falakat osszelegozzak az elore elkeszitett alapon. Ja es mindezt kiviteli terv mentek haladva, akar kulcsrakeszre szerelve. Sajnos az altalanos sztereotipia meg mindig ervenyes, miszerint csak teglabol meg betonbol lehet epitkezni, mikozben ezekbol a keszhazakbol pont hogy tobbet lehet kihozni. A Berger 100m2-t 50 millio +afa koruli osszegert egy alapszintu hazat tud kivitelezni, ami 500-600e / m2 tekinteteben nem tunik veszelyesnek jelenleg. Termeszetesen kell egy telek, ami amugy pedig barmi mashoz is kell. 
.
A felujitassal kapcsolatban viszont egyetertek Veled. Ha valakire haragszom, akkor annak egy fasza kis felujitast kivanok a mostani szakikkal. Egy baratom epp most ujit fel. Kapott egy arajanlatot egy mindenes brigadtol. A munka 80%-a elkeszult ugyan, de a baratom mar utkozben jelezte hogy szeretne mas dolgokat is, amire kilatasba helyeztek neki egy +2,2m ft os ajanlatot a korabbin felul. Mondta hogy oke. Kozben befejeztek az elso megbizast, de mondtak a baratomnak, hogy a 2,2 a masodik megbizasert felment 4,6ra. A haz szamos ponton szetutve, mert ugye korabban abban a hiszemben nekilatott mas dolgoknak, hogy +2,2-bol megussza. Most ott all, hogy mocskosul lehuzzak es kesz lesz, vagy elkuldi oket a francba es honapokig keresgel mast... A felesege babat var, honapon belul szul, a brigad pedig a jelek szerint egyertelmunek vette, hogy az allam altal adott otthonfelujitasi tamogatas oket illeti teljes egeszeben es hat radobnak egy kicsit az arra.
.
De sajat peldam is van. Februarban leszerzodtem egy ceggel napelem telepitesre. Marcius 14-en irtak, hogy megvan a szolgaltatoi engedely es jonnek marcius 17-en telepiteni. Mondom kiraly, nagyon orulok, intezzuk. A kivitelezo elmondasa szerint 95% eselye volt, hogy engedelyezik az altalam kert 5kwp teljesitmenyt egy fazison, ezert bevallaltam es nem fejlesztettem fel a halozatot 3 fazisra. felkerult a rendszer a tetore, de nagyon izgultam az 1f vs. 3f miatt es rossz megerzesem volt, ezert par napra ra felhivtam az eont, hogy erdeklodtek a HMKE folyamatarol. A csaj pedig kozolte velem a vonalban, hogy elutasitottak az igenyt mert halozati asszimetrikus terheles lepne fel az 5kwp rendszer egy fazison torteno visszataplalasa soran. Ja es errol marcius 18-an ertesitettek a kivitelezot, mert ugyebar az engedelyezesi folyamatot ok bonyolitottak. Akkor allt ossze, hogy bekamuztak az engedelyt, elore felraktak a rendszert, en kifizettem, majd jott az 5% esely es elutasitottak. Azota magamnak intezem, de kozben konyoroghetek nekik, hogy vegyek vissza az egy fazisu invertert es adjanak harom fazisut helyette. Termeszetesen fel vannak szivodva, es addig voltak korrektek amig meg nem nyomtam a gombot a netbankban. Azota b@sznak ram. Ja es a legkemenyebb, hogy masfel eves kutakodas es olvasgatas utan esett a valasztasom erre a cegre.
pantya100 vasárnap, 22:31
Előzmény: #43431  pantya100
jah csak persze ugyanazt akrja visszaadni nekünk,nekünk keresztény embereknek,amit a 2.világháború csinált??Csak éppen több százezerszeresen??Csak ezek már annyira barmok,mert ez a világ így van megteremtve,hogy a pénzbe bolondulnak bele!!!!
Mr_Smith vasárnap, 22:29
Előzmény: #43432  Boole
En februarban epitettem le az olajos pozik 80%-t, Rig egy resze maradt. Kezdenek ujra szepen felulteljesiteni, ami inflacio para mellett fenntarthato is (par honapos tavon, aztan ujratervezes). 
Boole vasárnap, 22:25
Előzmény: #43429  Mr_Smith
Én eladtam az olajosokat, aztán lehet, hogy később megbánom, de az is lehet, hogy majd visszaveszem őket. Egyébként korábban néztem a PDD-t és a BILI-t is de akkor még drágák voltak, most már jobban néznek ki. Ha lehet hinni a várakozásoknak, akkor ezek 3-6x-ni fognak 10 év alatt. Az nekem megfelelő. 
pantya100 vasárnap, 22:22
Előzmény: #43428  szieszta
áh dehogy!!Ez egy nagyszerű világ!!Semmi gond,csak az a pici,hogy a vírussal elonnék ki akarják írtani az emberíség bizonyos százalékát,mert ők úgy gondolják,hogy a pénz az Isten és majd elmennek a holdra,a milliomosokkal együtt!!hát tegyék!Én már látom a végkifejletet!!Megeszik egymást a pénzük után!!!
Boole vasárnap, 22:22
Előzmény: #43428  szieszta
Ez egyelőre a várt "C" pontos korrekció a Bitcoinban.
Mr_Smith vasárnap, 22:03
Előzmény: #43418  Boole
Evfm 🤔 Nem sok olajos pozit latok, de azert van par (denbury, total pl).
szieszta vasárnap, 21:57
Valami gond lehet a kriptopiacon, szépen zuhan minden. Nem gondolom, hogy musk kijelentése ekkora hatással lenne. A BTC is bekukkantott 45 k alá. Lehet csak lendületet vett a rakétázáshoz. :-)
totoro
totoro vasárnap, 21:50
Előzmény: #43422  franc0
Nézd, a Bauhausban hányféle járólap van készleten? Nem tudom nem ismerem, de biztosan nem több száz. Ha én vásárolok, akkor én is így veszek ahogy te, de melyik nő vásárol úgy ahogy te, vagy én? Ha nős vagy, akkor kizárt dolognak tartom, hogy a Bauhausos értelmes emberes sztorid úgy zajlott ahogy leírtad :D
szieszta vasárnap, 21:37
Előzmény: #43423  Placi82

Azért, mert sejtelmesen twitterezik, nem lehet őt felelősségre vonni. Nem ígért semmit.
Majd szépen leáldozik neki a csillagja, mikor felszáll a lila köd.
szieszta vasárnap, 21:33

Ez nem csak a doge-ra jellemző, a többi kriptó is ennyire jól van elosztva. :-)
Ráadásul, amivel pumpálják ezt a piacot, elég labilis lábakon áll.
https://www.bitcoinbazis.hu/1-usdt-1-usd-legvar-es-hopium-szinte-zero-keszpenzfedezet/
-persze a coinerek állítják, hogy minden egyes tether mögött ott áll 1 dollár.
pitcairn2 vasárnap, 21:25
a 2008-as mókának sem volt semmi következménye:)
Placi82 vasárnap, 21:17
Dogecoinok 65 százaléka mindössze 98 pénztárcában van.:))) Ezt a Musk gyereket előbb-utóbb felelősségre fogják vonni. Ha ellene fordul a nepharag. 
franc0 vasárnap, 20:53
Azért viseli nehezen, mert... nem írom le, mert kitiltanak. 
Elmondom, hogy csinálja a járólap vásárlást egy értelmes ember (én, fél évvel ezelőtt). 
Bemegyek a bauhausba, a gondosan kiválasztott csempét/járólapot a saját kis kacsómmal rápakolom a kocsira (tudom, nem könnyű), odatolom a pénztárhoz, kifizetem (se előleg, se várakozás), aztán hazaviszem. 
De van, aki imád szopni...
Dt74 vasárnap, 20:38
Még pár év és újra a vállalkozó keres engem,dávid úr tudna nekünk munkát adni?.. na akkor kell újra építtetni,most eladni kell.Jövőre jönnek fegyőrék aztán huss az ingatlan biznisznek,aztán 26 után újra rally.
tomi23
tomi23 vasárnap, 20:30
Előzmény: #43419  tomi23
Bocsi ,nem ide akartam 
tomi23
tomi23 vasárnap, 20:29
Előzmény: #43417  pitcairn2
Én puttózni szoktam , ott öt percenként nyerhetsz ;) 
pitcairn2 vasárnap, 20:11
talán vissza kéne fogni a segghülye szubvenciókat, de akkor kártyavárként omlana össze a beton biztos lakáspiac:)
totoro
totoro vasárnap, 20:06
Hát srácok, bárkit aki most lakásépítésben, felújításban gondolkodik, ezerszer gondolja meg. Benne vagyunk, de csalótól a kóklerekig már mindennel találkoztunk. Beszéltem az egyik korrekt szakival, azt mondta, hogy úgy látja, hogy most visszatér a körbetartozásos, átverős világ. Villanyszerelőt konkrétan nem lehet találni. Nincs. Hónapokra előre mind le van foglalva. Amikor megcsúszott az egyik brigád, akkor borult a többi, de azok már máshová mentek, és nem napokat csúsztunk, hanem heteket. Amiket egyben csináltak volna azokat a másik helyek állásidejéből lecsípve - pl. mikor várták a másik helyen az aljzat megkötését - folytatták nálunk. Igazi káosz volt az egész. És ez az általános. A járólaprendelést meg leadtuk a helyi boltban, leelőlegeztük, és pá-pá pénz. Kiderült, hogy a csávó már a fél várost átverte, és most tömködi a lyukakat az előlegekkel, többek közt a mienkkel, nekünk is hetekig hazudozott. Én már lemondtam arról a pénzről, buktam a tőzsdén számtalanszor nagyobbakat is, de asszony nehezen viseli...
lngnl vasárnap, 19:43
Előzmény: #43411  bankos
Pdd, bidu, bili, fosun, talan baba. Nekem ezek vannak. 
Boole vasárnap, 19:31
Előzmény: #43413  Boole
GDS most jó áron van.
Boole vasárnap, 17:27
Előzmény: #43411  bankos
KC, BEKE, HUYA, XPEV, BABA
stingy vasárnap, 16:08
Előzmény: #43410  hunor555
Pogácsa a sütőbe való, nem a szigetelésbe. Ahol penészedik, az meg azért van, mert a kókler nem figyelt a hőhidakra.
bankos
bankos vasárnap, 15:41
Előzmény: #43410  hunor555
Ha most ki kéne választanotok pár kínai részvényt egy portfólióba melyikek lennének azok?? 
hunor555
hunor555 vasárnap, 14:19
Előzmény: #43403  Alexander_Greybeard
persze a vákuum után a levegő a legjobb hőszigetelő. Ezt használja ki az összes hőszigetelés. A polisztirolban sem a polisztirol hőszigetel hanem az hogy hanositva van, tehát ici pici buborékok vannak benne. Így levegő a nagy része, a másik fontos tilajdonsàg hogy ez a levegő nem tud àramolni, ezért konvekcios hőàtadàs nem valósul meg. A két rétegű uvegnél is ki van találva hogy pont annyira legyenek egymástól hogy a laminàlis àramlàs ne tudjon kialakulni. De. Aki pogàcsàzza a hőszigetelést az messzemenően szakmaiatlan kókler, összes rendszernél a pont perem ragasztàs a kötelező. Egyrészt így lesz megfelelő a hőszigetelés, nem szellozteted át a falat, másrészt meg ha tűz van, a szellőzés hiànya miatt nehezebben ég a polisztirol, mert oké hogy nehezen éghető kategória de azért szépen tud égni. A pogàcsàzàst egyszer valami hülye kitalàlta aztán a többi hülye àtvette semmilyen tudományos alapja nincs 
Karvalytokes
Karvalytokes vasárnap, 12:45
Előzmény: #43405  süveg
Mennyi hülyeséget összehord ez a cikk...Tesla és az Apple maga gyártja a chipjeit?Tervezni lehet hogy tervezi de hogy öntödéje egyiknek sincs az tuti.Márpedig ha nincs öntöde gyártás sincs.
magnezium
magnezium vasárnap, 12:39
Előzmény: #43406  kozi723
We would like to bring your attention to a rights offering that took place on NAS NO Equity.

What is a rights offering?
A rights offering is where existing shareholders are given the option to buy further shares, in proportion to their current holdings. These rights may be traded as normal shares up until the date that the new shares can be purchased. Often, a rights offering dilutes a company's net profit across more shares and can (but will not always) bring down share prices.
Billent2 vasárnap, 11:58
Előzmény: #43406  kozi723
Batrake a jovo. 10 ev mulva tulajdonoskent businessclasson repulunk sarki fenyeket nezni ;-)
kozi723
kozi723 vasárnap, 11:26
Előzmény: #43395  Billent2
Jobb később, mint soha: ma éjszaka érkezett meg az IB értesítése, hogy nyilatkozzak. A jelenlegi mennyiségem 150%-át kínálták fel, ami 40 euro értékű. :D 60 db NWC0 ticker. Meghoztad a kedvem, hadd szóljon, lejegyzem én is. :D
meloos vasárnap, 10:45
https://ezermester.hu/cikk-1501/Tipushibak_a_DRYVIT_hoszigetelo_rendszernel
https://dryvit-hoszigeteles.hu/hoszigetelesi-munkafolyamat
http://vakolatcentrumkft.hu/polisztirol-dryvit-rendszer
"Lélegző falak” - ezt a kifejezést gyakran alkalmazzák. A „fal lélegzésén” azt értik, hogy a pára a helyiségből diffúziós úton, a külső falon keresztül távozik. Vizsgálatot végeztek, melynek során a különböző külső léghőmérséklet mellett fellépő diffúziós és szellőző levegővel távozó páraáramokat vetették össze. A számítások során 3 variációt elemeztek:​
  • nem hőszigetelt falak,
  • 12 cm vastag polisztirolhabbal hőszigetelt falak,
  • 12 cm vastag ásványgyapotból készült lemezekkel hőszigetelt falak.
 Az eredmények azt mutatják, hogy a távozó nedvesség elenyésző része alig 3-4% jut a határoló falakra, födémekre, padlókra, mivel majdnem az egész kilépő nedvességet (több mint 96-97 %-ot) a szellőzés távolítja el még akkor is, ha a légcsere mértéke csekély. Ha a légcsere legalább átlagos mértékű, a lakóhelyiségekből eltávolított pára legfeljebb 1%-a diffundál át a külső falakon keresztül. A hőszigetelő anyag fajtájának nincs számottevő befolyása erre.A polisztirol szigetelés páraáteresztő. Ez azt jelenti, hogy semmilyen tér-elhatároló felületen, szerkezetben, nem akadályozzák a kellő páraáramlást. Az EPS 80 páraáteresztő képessége általában jobb, mint például a tömör téglából készült falazatoké. Az EPS 80, hungarocell szigetelés az épületek páraháztartását jelentősen nem befolyásolja. Ennek értelmében, ha a nyílászárók tökéletesen zárnak, a falakon keresztül, sem polisztirol hőszigetelés, sem polisztirolszigetelés nélkül nem képes a páratöbblet eltávozni, éppen ezért a tökéletesen záró nyílászárókat olyan szellőztetőkkel kell ellátni, amelyek segítségével, a többlet pára elvezetésé lehetővé válik. A rosszul, vagy egyáltalán nem hőszigetelt házakban hő hidak keletkeznek, melyek mentén a levegőben lévő páratartalom kicsapódik és a falakon gombásodást, penészedést okozhat." 
Alexander_Greybeard vasárnap, 10:33
A pogácsás szigetelés azért kell, hogy a falban minél nagyobb légtömeg legyen mert a levegő az, ami szigetel. Ezért vannak lyukak a téglában. A megfelelő aljzat- és tetőszigetelés arra is figyel, hogy a falak mögé ne tudjon bemenni a levegő. A jó hőszigetelés nagy légtömeggel és rossz hővezetőkkel dolgozik úgy, hogy a ház nem ilyen tulajdonságú anyagai el legyenek zárva a környezettől. 
szieszta vasárnap, 09:32
Előzmény: #43401  szieszta

Még egy utolsó gondolat, mert ez inkább a lakás/ingatlanba tartozna, hogy nálam a hungarocellt több helyen megszakították egy egy vízszintes csíkban és kőgyapotot raktak. Állítólag tűzvédelem, de  a házam csak 2 szintes. Lehet éppen ezzel zárták le az áramló levegő útját.
Ja és egy mérnök tervrajza szerint rakták, már 2002 ben 3D-ben megtervezve. :-)
szieszta vasárnap, 09:06
Előzmény: #43393  terelemel

Pontosan, ez a pogácsás módszer, de már bizonyított. 2002 -ben volt a teljes felújítás. Míg sokan panaszkodnak, hogy penészesednek, nálunk nem volt ilyen . A megtakarításomat nem tudom számszerűsíteni, mivel a felújítás előtt nem méregettem a fogyasztást, de utána teljesen más felhasználással működtünk. Szülő lettünk, így a meleggel nem fukarkodtunk.
Most az ismerőseim szerint szuper a fogyasztásunk, pedig nem kabátban üldögélünk.
Azt meg kell mondani, hogy teljes felújítás volt, az alsó szinten a talajt is leszigeteltettük és oda padlófűtés került, de az emeleten ez nem volt kivitelezhető, mert annyit emelkedett volna a padló, hogy az ajtókat is feljebb kellett volna rakni. Tetőcsere is volt, 20 cm-es kőgyapottal szigetelve és persze nyílászázók, teljes fűtésrendszer. Mondhatnám, csak a falak maradtak.
meloos vasárnap, 08:33
Előzmény: #43382  szieszta
" Nálunk 4 ember ismerek, akik munkás kölcsönzéssel foglalkoznak. Az első egy focista volt, nagy haveri körrel, fél év alatt egy használt skodától eljutott egy vadiúj X7-ig. A legjobb barátja először csak besegített, aztán saját lábra állt, fél év múlva saját lakással büszkélkedett."
---
ilyen rovid ido alatt ,vajon kp vagy mindenen hitel hitel hitel ? 😄
Billent2 vasárnap, 06:13
Előzmény: #43396  bankos
Sajnos fogalmam sincs.
pitcairn2 vasárnap, 00:14
pitcairn2 vasárnap, 00:08
esetleg ezeket a 2019-es adatokat is meg lehet kritizálni:)
HAYS SALARY GUIDE 2019 - Hays Hungary
külön rész van benne a banki pozíciók kapcsán
bankos
bankos szombat, 23:39
Előzmény: #43395  Billent2
Off: egy teljesen más jellegű kérdés..!!
Van-e valakinek tapasztalata, infója arról, hogy mennyit lehet kb. keresni ma a bank szférában??  Tudom, hogy ez így tág, függ a pozíció, város stb stb.. 
De maradjunk egy ügyintézői szinten, hitel, befektetés stb kisebb várostól a nagyobbig.. 
Tehát bruttóba,  - tól  - ig
Köszönöm a válaszokat!! 
Billent2 szombat, 23:15
Előzmény: #43392  kozi723
Hat igen, egyszer elunk. Covid elott is xarban voltak. Innen szep nyerni :-). 
En elfogadtam az ajanlott mennyiseget es meg megtoldottam, igy lesz osszesen 1300 db-om.
pitcairn2 szombat, 23:15
Előzmény: #43379  szieszta
jelenleg 
9835 kriptoizét jegyeznek
164 nemzeti valuta van
3700 nyrt van az USÁ-ban
érdekes számok...
terelemel szombat, 22:51
Előzmény: #43371  szieszta

"Ezután elmagyarázták, hogy kell hagyni légréteget, hogy áramolhasson a levegő mögötte, alul felül meg hálóval zárták le a bogarak miatt."
   ---
Jesszus, ezt elszurtak.
-
Lásd :
"...
Mi volt ennek az oka? A hőszigetelő táblákat ún. pogácsás eljárással ragasztották fel, emiatt a hőszigetelés és a homlokzati falfelület közt egy hosszú, lapos kürtő keletkezett körben az egész épületen. A kürtőben – mint egy rendes kéménykürtőben is szokás – egy meleglevegő feláramlás keletkezett, amely teljesen leválasztotta hőszigetelést a falról, a szigetelés úgy viselkedett, mintha a szomszéd házra ragasztották volna, nem ért semmit..... "
Info :
https://maradokapenzemnel.blog.hu/2018/04/24/a_szigeteles_hatasa_a_hazunk_energiagazdalkodasara
Kb a közepétől olvasd.
kozi723
kozi723 szombat, 22:39
Előzmény: #43388  Billent2
Koszonom, hogy megnezted a reszleteket! Igazabol azt hiszem tovabbra is megtartom a meglevo papirjaimat a lotto feeling jegyeben, de eszem agaban nincs venni belole. Ugyhogy ezt a jegyzest kihagyom. Ha jol vettem ki a szavaidbol nagyjabol hasonloak az elkepzeleseid es csod eseten erzekeny bucsu a sorsa annak a penznek ami benne van. En mindossze 200 eurot tettem bele poen szintjen hatha harmincszoroz, igy konnyen dobalozok itt a "leszarommal". 😀
labdaszedo szombat, 21:38
Előzmény: #43389  Placi82
A cikkben elhangzott információk mennyire hatnak majd negatívan a hétfői kereskedésre?
Billent2 szombat, 21:21
Előzmény: #43389  Placi82
Persze, hogy lesz infla.
Itt rengeteg penzen ulnek az emberek es mindenki azon tori a fejet mint a mergezett eger, hogy mire kolthetne. Altalaban mar nincsenek idei hataridok szinte semmire, meg szerencse, hogy minden, amit terveztem meg marcius elejen le lett papirozva es a cegek is elegendo anyagot rendeltek. Egyvalami csak mostanaban jutott eszembe, mar csak jovore valalljak. Sok penz keresi egyre surgetobben a helyet.
Skoda Eniaq-ra a haveromnak 1 ev varakozast mondtak.
Az AC/DC es Lana del Rey bakelitekre is mar egy honapja varok, a Mediamarkt-tol rendeltem online.
Billent2 szombat, 19:30
Előzmény: #43346  kozi723

NORRSzoval:
azt irjak, hogy:
6,26 NOK-ert lehet 17.05.2021 11:00h-ig 1:1 aranyban reszvenyt jegyezni. 
Amit hozzacsaptak a szamlankhoz X db reszveny, az a csomag, amit nekunk felajanlottak.
Amennyiben nem nyilatkozunk, eladjak - a leheto legjobb aron :-)). Jegyezhetunk tobbet is, de csak a felajanlott mennyiseget garantaljak.
A tarsasag tokeemelest hajt vegre es ennek a resze ez a manover, ami konkretan 21-en valosul meg
krida
krida szombat, 19:02
Előzmény: #43386  Giovanni_Gatto

Én ezt egész másként látom. Érdemes ebből a szempontból a gazdaságot egy háztartáshoz hasonlítani: a mosógép megjelenése miatt felszabadultak az emberek más tevékenységek végzésére. Az öntödei munkát így is fel lehet fogni: az a sok ember végre felszabadult az unalmas öntödei tevékenység alól arra, hogy végre belekezdhessenek olyan munkába/vállalkozásba, amely izgalmasabb, érdekesebb, és értékesebb számukra. A technika előrehaladásától nem kell félni, a világ folyamatosan változik, és mindig újabb és újabb lehetőségek kínálkoznak. De ez így volt kezdettől fogva.
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto szombat, 18:29
Előzmény: #43384  szieszta
Láttam egy osztrák vagy német öntödéről egy filmet pár éve. 1960 ban 35000 dolgoztak a cégnek 199x ben 3000 ember, majd 300 és most utolsó átalakításnál 2017-18 valami 25 ember.  A cég kibocsátása meg hétszeresére nőtt. Ráadásul a 25 emberben benne van a biztonsági őr meg a könyvelő. Nagyon kis megrázó film volt.  Teljesen átálltak a robotizálásra,  lehet ez lesz a jövő. A kimaradó 35000-25 ember meg regisztrálhat a livejazminra. Áh tényleg miért nincs közmunkás livejazmin, írni kéne a daginak.
szieszta szombat, 18:18
Előzmény: #43383  Giovanni_Gatto

Szociban a töritanárunk azt mondta, hogy ha  a fejlődés így megy tovább, már csak 4 órát kell majd dolgozni, mivel a nagy teljesítményű gépek átveszik az emberek helyét. Aztán mi lett? Jöttek az óriás gépek, aztán az egyik traktorista húzta az egyik 12 órát, aztán a másik a másik 12-t. A gyárban meg 3 műszakban tolják.
Nemhogy kevesebb lett, hanem még több.
szieszta szombat, 18:11
Előzmény: #43383  Giovanni_Gatto
De kik gyártják majd a robotokat? :-)
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto szombat, 17:57
Előzmény: #43379  szieszta
Hát majd a robotok gyártanak. De ne szomorkodj, kreatív corvinusos gyárában, mindig lesz hely egy szabálykövető  jó munkás  bmesnek. :)
szieszta szombat, 17:47
Előzmény: #43377  meloos

Nálunk 4 ember ismerek, akik munkás kölcsönzéssel foglalkoznak. Az első egy focista volt, nagy haveri körrel, fél év alatt egy használt skodától eljutott egy vadiúj X7-ig. A legjobb barátja először csak besegített, aztán saját lábra állt, fél év múlva saját lakással büszkélkedett.
Már 2 busz hordja a fővárosba a munkásaikat, egy volt TSZ-es istállót alakítottak át szállóvá.
A munkásaik külföldiek, bírnak melózni, igaz több "hajcsár" ügyel rájuk
labdaszedo szombat, 17:45
Előzmény: #43380  szieszta
Még nem tudom. Úgy terveztem hogy majd a kivitelezővel közösen megbeszéljük a lehetőségeket.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 4 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek