Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zedisdead ma, 00:20
Előzmény: #51903  Placi82
A részvények a jövőt árazzák, nem a jelent. A jövőről pedig az a vélekedés, hogy 2030tól nullát érnek az olajcégek. Érdemes megnézni a donpepe honlapját. Gagyi, olasznak álcázott valójában magyaros kaja panelproliknak.
De az étlapjukon van vagy 100 féle vegán pizza meg 100 féle gluténmentes vegetárianus pizza. Alig győztem lefelé görgetni, hogy normális kaját találjak.
Ilyen durván dühöng a jakobinus zöldőrület még itt a félprérin is.
grizzlygeza
grizzlygeza kedd, 23:29
Előzmény: #51919  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Úgy legyen🙋‍♂️(borr/rig/io🚀) 
mamoka47
mamoka47 kedd, 22:33
A RIG ma is hozta a szokásost. 4usd felett csak önkötés,nincs olyan hülye (én sem )aki venne,mert a halál mellett ez a második biztos dolog ,hogy 4 Usd alatt zár. Hosszú távu részvénybefektetésre 2 jó példa.              AT&T:pl 1998-ban 40USD,most 25USD, Intel:pl 2000-ben 50 USD,most 48USD. Azokban az években ezt  valaki gondolta volna???( tudom voltak osztalékok,stb stb de ez akkor is kuka egy pozició)
szieszta kedd, 22:29
Előzmény: #51914  Placi82

Én is csak erről tudok, hogy a haldokló hertz bejelentette ezt a megrendelést.
A tesla egy nagyon divat részvény, tudni kell, hogy musk a reklámban egy zseni. Tök mindegy, hogy mit mond, annak emelkedés lesz a vége.
Ma volt egy kis kijózanodás, de ez nem azt jelenti, hogy nem fog tovább menni. Majd fakatika újra nyilatkozik, hogy 1300-ra várja az árfolyamot, így fel is pumpálják majd oda. Aztán jöhet egy újabb twitter bejegyzés musktól, hogy ennyit nem ér a cége és újra felrobban az ára 1500 ig .
Persze annak függvényében, hogy a FED meddig szórja  a pénzt a piacra.
Placi82 kedd, 22:22
Ui: szegény M. Burry szerintem felvagta az ereit 1090 usd Teslanal. Pedig szerintem egy zseni. És mindenkitől elnézést a sok hozzaszolas amokfutasom miatt az utóbbi 1 orabol. :). Egy olajosom sincs mínuszban vagy veszteségben, csak a 84.5 os olaj árazásnal,  várt "elmaradt hasznon" huztam fel magam. De azért tartom őket  erősen :) 
ppw
ppw kedd, 22:19
SQ péntekig
Placi82 kedd, 22:07
Előzmény: #51912  szieszta
Most 1 óra alatt írtam vagy 10 hozzá szólást, mert picit tényleg felhuztam magam:). De tudsz segíteni, mert nem követem a Tesla híreket, hogy mi a franctol ment fel 900 rol 1090 re az árfolyam. Ez kb 170mrd usd cegertek novekedes. Azt olvastam, hogy a Hertz vásárolt 100.000 autót 43.000usd/atlagaron összesen kb 4 Mrd értékben. Ez valószínűsíti hogy a 3 as modellt vették. Amin konkrétan semmi, vagy csak icipici profitja van a teslanak. No de számoljunk 10% profittal. Akkor is csak 400 millió usd! Szóval mi történt még amitől 170 mrd usd nőtt a kapitalizacioja 2 nap alatt? 
szieszta kedd, 21:56
Előzmény: #51910  Placi82
De látod, hogy nem vicc. Most arra gyúrnak, a P/E hol a legmagasabb, ha esetleg van profit. Ha nincs, az meg mindent visz. :-)
szieszta kedd, 21:53
Előzmény: #51911  szieszta

Egy ilyen iskolázáson levetítettek egy filmet, ahol egy almafa volt. Odaengedték az ovisokat és figyelték, hogyan viselkedtek. Mivel úgy látták, hogy az almák elérhető magasságban vannak, szinte mindegyik próbálkozott, ugráltak, de egyik sem tudott egyet sem letépni. Majd az alsó ágakról leszedték az almákat és egy másik csoport volt odaengedve. Senki sem ugrált, hiszen egyértelmű volt, hogy nem érik el. Majd az egyik felmászott a fára a barátai segítségével és elkezdte lerázni és lenyomni az ágakat.
Mindenki vonja le a tanulságot.
szieszta kedd, 21:44
Előzmény: #51908  Placi82

Nagyon hasonló képességű követői vannak. Sok lúd disznót győz. Mit várunk egy olyan nemzedéktől, akik a youtuberes videókon nőttek fel, influencerek diktálják a divatot, celebek mondják meg a tutit.
Nincs új a nap alatt, a gyerekek példaképe régebben a szülő volt, szépen szociálódva  a családban. Most a netről veszik a mintát,  a marketingesek kényük kedvük szerint irányítják őket.Nem kell félni a lázongástól, hiszen a fotelból nem lehet forradalmat csinálni. Szépen lehet manipulálni őket, sokszor bevonva profi pszichológusokat.
Én régebben voltam marketinges pszichológus előadásán. Nem hittem volna, mennyire manipulálható az ember. Még az illat is számít,  meg a megvilágítás. Az amerikai elnök válsztáson egész csoportok dolgoznak azon, hogy mit hogyan kell csinálni a közönség meggyőzéséért. Még az sem mindegy, milyen nyakkendője van, de a hely megválasztása is nagyon fontos.
Ez egy olyan tudomány, amin úgy múlik nagyon sok, hogy közben észrevétlenül teszik a dolgukat.
Placi82 kedd, 21:35
Előzmény: #51909  szieszta
Jaja. Egyszer humanoid mesélte van egy vígjáték sorozat abban volt, hogy egy informatikus kifejlesztett valami programot, és vitték a céget tőzsdére a brókerek, és igergette nekik a fejlesztő hogy pár év, és profitot is fog termelni a cég. Erre idegesen tiltakozni kezdtek a brókerek hogy, nehogy profitot termelj, mert akkor be lehet arazni a céget, és a mostani kibocsátási érték tizedere fog visszaesni, vagy valami ilyesmi. 😀. Vicc. 
szieszta kedd, 21:25
Előzmény: #51906  Placi82
Aminek van értéke, annak be van határolva az ára is, aminek viszont nincs, annak nincs mi behatárolja. Ott a fakatikák, meg a planB-k mondják meg, mennyit kell érte fizetni. Jóslataik alapján. :-)
Placi82 kedd, 21:23
Előzmény: #51900  humanoid.reinkarnation
Szoktam olvasni ezt a Cathie Wood-ot. Mindig az az érzésem támad, hogy ez vagy teljesen idióta, vagy fizetik valakik a nyilatkozataiert😀. Ékes példája, hogy az invesztoroknak itt már nem terem babér ebben a mostani világban. Csak a Hype számít, meg a marketing. A többi kuka sajna. 
szieszta kedd, 21:12
Előzmény: #51900  humanoid.reinkarnation

Fakatika egyetlen szerencséje, hogy annyira felhígult a spekulánsok és befektetők csoportja, hogy kell nekik egy vezér, aki megmondja a tutit. Ez addig működik, míg tudja manipulálni a tömeget. Majd ha fogytán lesz a pénz és sokan akarnának hozzáférni a nyereségükhöz, majd kapkodhatja  a fejét, mennyi követője marad.
Csak nehogy remegve bujdosson a feldühödött követői elől.
Placi82 kedd, 21:11
Előzmény: #51901  Goldi.
Azért próbáld meg kérlek elmagyarazni, mert engem érdekelne. Jókat szoktál írni a Matolcsy egy zseni topikba, jó humorosan is. Nekem volt btc meg 700 tol kb eladtam 1300$on. És vettem belőle aranyat. Így nem tűnik jó ötletnek utólag. De ez a mostani árazást milyen racionális fundamentum, vagy elképzelt jövő alapozza meg?? Mert most Gazprom adja az EU gaz felhasznalasanak 42%at, Oroszország 100%, Kína kb 10%a. Szóval jó pár száz millió ember energiaszulsegletet. A világ legnagyobb foldgaztartalekaval rendelkezik bizonyítottan! GAZP kapitalizacioja most kb 123 Mrd. BTC kapitalizacioja 1200 Mrd. Az ETH kapitalizacioja 500mrd. 2 legnagyobb kripto cap. 1700mrd! Szóval a 2 kripto kapializacioja 14 szer nagyobb, többet ér mint a fel világot gázzal, futessel, és villamos energiával ellato Gazprom. Ez nekem meredek. Amúgy meg van 3.6 db ETH 120 dollarol véve, ennyim maradt, mert "elfelejtkeztem" róla. Szóval nem vagyok kripto ellenes. 
papafilip kedd, 21:08
Előzmény: #51903  Placi82
Egy válasz van, hogy azt árazzák mi lesz 2050-ben. Ma olvastam csodás fórumokon, hogy a Tesla is azért csodás dolog mert nem simán autógyártó, hanem az űr meghódításának az alap infrastruktúráját fogja adni....... 
Szal arra utazni, hogy valami itten rövidtávon hoz kicsivel több dollárocskát nem trendi manapság :D
szieszta kedd, 21:04
Előzmény: #51896  kajli_man

Nem tudom mit vártál?  A bitcoinnak semmi más haszna nincs, csak mindenki azt várja, hogy felmenjen az ára. A coinpiac szét van manipulálva, kiválóan lehet pumpálni és nyakon önteni. Persze nem tudom ezt kik csinálják, mivel a coinszekta nem ad el. Mindenki csak porszívóz, ráadásul a bányászok sem adnak el. Már több száz olyan coinzaci van, ahol a coinodért, jó kamatra kapsz hitelt. Így nem kell eladni, elég zálogba adni.
Csak akkor tudnám, hogy miből jön össze a mostanában nagyon kicsi, napi 31 milliárdos forgalom.
A hírek az óriási érdeklődésről szólnak, de régebben volt 100 milliárd feletti forgalom is.
Az 1170 milliárdos market cap meg elég csalóka, mivel a bitcoin nagy részéért centeket fizettek, illetve centekért bányászták, így valóságban nem szippantott fel ennyi dollárt
Én azt gondolom, hogy ez a 30 milliárdos napi forgalomban is ugyanazok a coinok fordulnak meg többször, hasonlóan, mikor régebben a tether teljes mennyisége 9 szer megfordult egy nap alatt. Azóta már feltőkésítették és ezért minden nap csak a teljes mennyiség fordul meg.
Miért szállnak be a nagyok??? -mert látják, pénzt lehet vele keresni. Addig üsd a vasat, amíg meleg.
Placi82 kedd, 20:57
Előzmény: #51887  pomperj
"Es most  BORR, es a tobbi olajos szokatlan modon,  nem figyeli az olaj mozgasat," János. Ezt pedzegettem itt vagy 2 hete. Valami nem kérek most ezekkel. Minden egyes dollár emelkedés az olajban, százalékosan sokkal nagyobb profitot hordoz magában a cégekben. A Teslanal bearaztak hogy a közeljövőben ő gyártja az összes autó a világon. :) A BTC ben azt, hogy uralkodó és domináns lesz mind kincs kepzoként, mind menekülő "valutakent". Jó nem racionális, de legyen! De az olajosoknal már a kézzelfogható jelent se árazza be a piac?:). Erre szvsz nincs egzakt válasz. Csak az emberi hülyeség és a trendy, sexy, uralkodó hangulat  a részvény piacon. 
Placi82 kedd, 20:48
Előzmény: #51889  kajli_man
Holnap felhivom hogy szóljak neki! :) 
Goldi.
Goldi. kedd, 20:21
Előzmény: #51896  kajli_man

Nem egyszerű ezt elmagyarázni néhány mondatban, (lehetetlen) ez miatt nem is foglalkoztat az, hogy magyarázatot adjak.
Arról meg már többen is meggyőztetek, hogy hiba volt ezt itt felvetni.
Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: #51899  szieszta
Megmondta Cathie Wood, hogy nem lesz itt infláció, sőt jövőre defláció lesz mert:
1. technológia csökkenti az árakat,
2. a felfutó kereslet miatt kinálati bőség lesz
3. eltűnnek azok a cégek, amik nem bírnak innoválni.
Sztárbefektetető megmondta. Így lesz, gecc. Kár itt művirágokkal kekeckedni :)
szieszta kedd, 20:11
Előzmény: #51895  humanoid.reinkarnation

Tegnap egy csokrot vettem, nem krizantém volt. A boltos előre elnézést kért, hogy majdnem duplájára ment fel a vágott virág. Megsúgta, hogy a lidl-ben veszi a csokrot, majd szétcsomagolja, így olcsóbb valamennyivel.
A temetőket járva láttam a sok művirágot, azok ára csak picit ment fel, ráadásul az ünnepek után jelentősen leakciózzák, így fel lehet tankolni jövőre.
Íme még egy bizonyíték az inflációra.
terelemel kedd, 20:06
Előzmény: #51893  kajli_man

Heten olajosok jelentenek!
Kivancsi leszek
kajli_man kedd, 20:06
Előzmény: #51895  humanoid.reinkarnation
Elment az eszem 😀
kajli_man kedd, 20:03
Előzmény: #51892  Goldi.
A jelenlegi rendszer kritikáján (amivel egyetértek) kívül nem láttam érveket tőled, hogy miért és hogyan megoldás az általad vázolt problémákra a Bitcoin. Miért nincs ott manipuláció? Hogyan fogja megreformálni a modern pénzügyi világot? Elegánsan egy félmondattal elintézted a dolgot: "Erre válasz a Bitcoin."
Előzmény: #51893  kajli_man
Ma nagyon humoros kedvedben vagy. Tapering lol.
Jelentések.
Hehehe.
GDP? lol. Ha eddig nem számított, most mitől számítana?
:)
stolz
stolz kedd, 19:59
Előzmény: #51888  humanoid.reinkarnation
Bizony. Közeleg a Karácsony és vele az 5000-es sp. :)
kajli_man kedd, 19:56
Előzmény: #51890  humanoid.reinkarnation
Csütörtökön GDP jelentés, jövő hét szerdán meg talán FED taper bejelentés, illetve ahogy nézem a céges Q3 jelentéseket azok sem feltétlen rózsásak, sok a panasz/kifogás. Én még ülök kicsit a kezemen, viszont a 70% cash-em szeretném 50%-ra csökkenteni fél éven belül. Abban igazad van, hogy nem ülhetünk tétlen hónapokig ilyen infláció mellett (habár Matolcsyék gondoskodnak az USDHUF-ról, hogy kevésbé fájjon)
Goldi.
Goldi. kedd, 19:55

Bitcoin.
Ehhez meg majd idővel felnősztök. 
Goldi.
Goldi. kedd, 19:51
Előzmény: #51885  Clint

Helyes, rosszul fogalmaztam, Európában alatt az EU.tagállamaira gondoltam.
Előzmény: #51889  kajli_man
Akár hogy nézem, ebből hosszú hetekig tartó bull piac rajzolódik ki. De lehetnek hosszú hónapok is.
Muszáj valamit tenni.
kajli_man kedd, 19:44
Placi csörrenj rá humanoidra, hogy feltörték a portfólios accountját 😀
Én most már nem szarozok. Minden esést megveszek.
Most már az esés az, hogy +1,5%-->+0,5%
Nem emelkedések, hanem ultraagresszív feltépések vannak.
pomperj
pomperj kedd, 19:24
Előzmény: #51874  ragarda
Igen, BORR egy wave(iv) korrekcios aljat keres, 
ha jol latom visszanezhet fibo38%ig, az 1.03 korul van.
.
Es most  BORR, es a tobbi olajos szokatlan modon,  nem figyeli az olaj mozgasat, 
de szinkronban van a DOW, NDX es SPY-al is. Ezeknel is kesz a wave(3)kek szinu csucs, 
elkezdte (4) aljat keresni
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00xv1yj.jpeg
es most mar a tegnapi chartjan a (4) kek pont fele megy. korrigal egy ABC=4 alakzatban, 
es talan mar az (A) szakasz ebbol meg is van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v02xgfmi.jpeg
.
Kulonben ez nem szokott jot tenni, ha az olajosok elfelejtik hogy nekik az olaj arat kellene nezniuk.
Ilyenkor nagyon dominansan "erzelmes" , es nem "racionalis"  a piac.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Kriptokhoz annyit, hogy a magukat kripto milliomosnak vallo forumozok pl stocktwitsen folyamatosan keresik a valodi cegeket, hogy hova fektessek a nyerojuket. Meg veletlen se egy masik shitcoinba, vagy forever long bitcoinban hagyjak. Ez a kriptos tema engem a gyerekkorunk szek foglalos jatekara emlekeztet, vagy a chicken game-re, esetleg hot potato-ra. Akin rajta marad, vesztett. Ettol fuggetlenul hajra, inkabb igy gazdagodjatok, mint buncselekmenyekkel. 
Clint
Clint kedd, 19:00
Előzmény: #51865  Goldi.
Nem akarok kötözködni, de pl a volt jugoszláv tagállamok közötti háború is Európában volt 2x éve.
Nem szeretném magamévá tenni azt a nézetet, hogy a Lajtán innen már nem is Európa.
Boole kedd, 18:59
Előzmény: #51868  pomperj
mamoka47
mamoka47 kedd, 18:07
Előzmény: #51882  mamoka47
 Persze azóta 6x lett az árfolyam , de hát ez ma normális,míg  ha holnaptol megszünne a TESLA max 1-2 megrendelő szopna, viszont ha az ilyen kapitalizációval rendelkező olajcégek  eltünnének visszajönne a sötét középkor.
mamoka47
mamoka47 kedd, 17:58
Előzmény: #51881  humanoid.reinkarnation
 Értékalapon befektetni? Most? Ilyen nincs. Ma nincs értékalapú befektetés, csak trendi van. Nekem a TESLA tavaly áprilisban kb 150P/E árszintem kikerült a portfóliómból, azóta én ehhez hülye vagyok. Nekem ebből soha sem lesz  újra ,mert  nem valószínű hogy ez 15-30PE értékü papír lesz ,ergó kb (70% esés kéne) akkor meg már minek vennék!!
Előzmény: #51880  mamoka47
Hasonlóan látjuk.
Ez nem az invesztorok ideje.
mamoka47
mamoka47 kedd, 17:40
Előzmény: #51876  mamoka47
Ezért mondom hogy a mai tőzsdén nincs hosszú távú befektetés! Az szerintem egy vesztes hozzáállás.  Lehet hogy én vagyok a lúzer, de az általam követett kb 50 -60 részvény 99% 10 éves távlatban masszívan bukta. És ez minden iparágra vonatkozik.  Persze én nem a Top kategóriát nézem , valamiért azokat én zsigerből utálom. 1996 óta tőzsdézek ,de pl OTP részvény, ami a világ egyik legjobb részvénye hosszútávon, alig van(volt) a porfóliómba., mert zsigerileg utálom a csányi féle rendszert. ( hányok attól a banktól aki 30 éve szívja a ügyfelek pénzét ,és az árfolyama töretlenül 25
 éve csak emelkedik.)
kajli_man kedd, 17:23
Akit érdekel defensive sector, annak egy ötlet: LMT.
kukker kedd, 17:22
Ami most megy minden szegmensében az emberi életnek - társadalmi élet, gazdaság, viselkedés, gondolkodás, szellemi tevékenység, stb-stb - már a vég stádiumában van, a Vége felirat előtti stáblista fut.
mamoka47
mamoka47 kedd, 17:18
 Csak hogy mennyire kereskedhetetlen, és manipulál,t és VICCES az  érték és funda nélkűli amerikai tőzsde.
PL VISLINK tegnapi mozgás : 1.59 nyitó,majd 2.5 usd csúcs! Az átlag forgalom 35-szörös!!! Valami van , gondolja a bohóc! A ló....szt! Napi + 53%-ból + 33% záró ,majd ma -18% piac!! Ott van ahol tegnap indult. Ja,hogy ez lenne a tőzsde? Hát nem tudom,de ez nekem egyre nehezebben kezelhető,ést ezt úgy mondom hogy kerestem rajta,de ENNEK IGY SEMMI ÉRTELME!!!  TESLA meg 1000 valamennyi USD!! 
szieszta kedd, 17:13
Előzmény: #51872  Fagylaltárus

Ez jobb mint a tulipánhagyma, mivel ez gyakorlatilag nem is létezik. A bitcoin  blokklánc azt tudja, hogy satoshi által fixált mennyiségű digitális jel lábnyomát tartja számon, úgy, hogy időközönként  a raktárból kienged egy bizonyos mennyiséget amikhez már lehet kapcsolni különböző címeket.
Ez nem romlik meg, mert nem is létezik. Ez a rendszer fogyaszt el egy közepes államnak elegendő áramot, még akkor is, ha egyetlen tranzakció sem fut rajta.
Ez olyan, mintha azért fűtenénk, mert a klíma túl hideget csinál.
ragarda
ragarda kedd, 16:56
Előzmény: #51868  pomperj
János!
BORR-ról tudnál valami újat mondani? Az nem lehet, hogy egy Elliott-ban éppen a 4es pontot keresi?
Előzmény: #51872  Fagylaltárus
Most nem fog elfogyni a kereslet. A jegybankárok garantálják, hogy legyen rá lé.
Fagylaltárus kedd, 16:48
Előzmény: #51870  humanoid.reinkarnation
Miért lenne ez újdonság? Engem a tulipán lázra emlékeztet a kripto láz. Az emberi mohóság fűti. A tulipánnak úgy lett vége hogy rájöttek az emberek hogy az csak egy rohadt virág hagymája :)
"1637. február 7-én a tulipánok piaca összeomlott, miután végleg elfogyott a fizetőképes kereslet. A hagymatulajdonosok 95 százalékos árcsökkenést tapasztaltak egy nap leforgása alatt. "
Fagylaltárus kedd, 16:36
Tehát a végtelenségig nőni fog az ára? mert akkor minden pénzemet belerakom én is.
A pénzügyi világ megváltozott.
A marketingkommunikációs szakemberek (sales) meghódították az áruk világát a 20. század első felében. Ez volt a mosóporeladás időszaka.
Ez nem volt elég, a 20. század végén rájöttek arra, hogy a politikus is olyan, mint a mosópor, azt is el lehet kommunikációval adni. A politikus is egy termék, és azon lehet csak nagyot fogni. Nem kell hagyományos árukkal házalni, nincs vele annyi vesződség, és dől belőle a lé, a politikus mögötti network majd kitömi a marketingest pénzzel.
2000-ben rájöttek arra, hogy még politikust sem kell eladni, hanem a jólét ígéretét kell elpasszolni technológiai részvény formájában.
Aztán 2010-től rájöttek, hogy nem értenek a részvényekhez, kár azokkal bajlódni, vannak tények, pénzügyi mutatók, miegyéb. Nagy macera. Rájöttek arra, hogy az üres semmit kell eladni, na ez lett kripto. Nincs termék, nincs politikus, nincs részvény. Csak a teljesen üres, érték nélküli FOMO. Ez a marketing Fehér alapon fehér négyzete. A marketing vége. Ennél nagyobb semmit nem lehet eladni. Ögyes. 
kajli_man kedd, 15:55
https://www.portfolio.hu/bank/20211026/felforgatja-a-vilagot-az-uj-fizetesi-orulet-de-egyre-tobben-esnek-vele-hitelcsapdaba-506910
Ez még nem volt itt téma, de a lényeg, hogy hitel hitel hitel hitel hitel legyen. Alapíthatnánk egy BNPN-t mi is (Buy Now Pay Never)
pomperj
pomperj kedd, 15:08
Sok mindenben egyet lehet erteni.
.
1)Azonban most, a 20-as evek elejen latszik, hogy a foldi Nepesseg-Gazdasag-Kornyezet Rendszerben
a pozitiv visszacsatolasok es erozios hatasok miatt a regi mukodes nem  folytathato. 
,
Az allando gyorsulas minden rendszerben Tul-loveshez vezet, es ez megtortent, nagyjabol 20 eve tart. 
Hatalmas a tulloves a demografiaban, hatalmas a nyersanyag pazarlasban, hatalmas a kornyezet szennyezesben.
.
A Tul-loves definicioszeruen az a helyzet, amikor a Rendszer nemkivanatos mellekhatasai oriasiak, de meg nem eleg erosek, hogy leallitsak a megelozo trendet. Majd csak kesobb lesznek azok. De annak remes nagy ara lesz.
,
2)De vannak signalok. Egyes mellekhatasok mar eleg erosek ahhoz, hogy aki nagyon figyel erre,  mar felismerheti. Van nehany, de 4-5 biztosan  eszreveheto szignal:
- Toke, eroforras es munka  nagy tomege van eltéritve a valos emberi szuksegletektol, a spekulativ, attetelesen sem hasznos, tavoli es nehezen ertekelheto, de mohosagokat kielegito celok iranyaba.
.
-Egyre tobb toke, munka veszik el olyan tevekanysegekre, amik regebben ingyenesek, olcsok, termeszet altal szolgaltatott dolgok voltak. Mint tiszta ivoviz, hely, szenny tisztitas, legkondicionalas, fajtak megorzese, stb.
.
-Hagyjak tonkre menni, leamortizalni azt, ami nem azonnal lathato bajhoz vezet. Es ideig-oraig  elhalaszthatonak tuno karbantartasokat nem csinalnak. Ezek az elhanyagolasok (mint pl. egeszsegugy, oktatas,  veges foldi eroforrasok lepusztitasa) atmenetileg megtehetok, de idovel hatalmas karokat es hianyokat okoznak. Lepusztulnak, mukodeskeptelensegbe esnek, es hianyhoz vezetnek (mint orvos, tanar, gaz, olaj, ivoviz  stb).
.
-Az eves outputhoz egyre nagyobb adossag tartozik. Vegul az adossagnovekedes gyorsabb, mint az output novekedese. De senki nem veszi eszre.
.
-A konfliktusok elezodnek, kulonosen a veges eroforrasokert es a mocsok-elnyeles atpaszolasaert.
,
3)Nos, a kripto vilagot egy ilyen tullovesi jelensegnek tartom, a penzugyi vilagban.
Ha a jegybankarok evente output-fedezet  nelkul TRill penzeket nyomnak be  a korforgas elosegitesebe,  akkor elobbutobb a valos gazdasag ezt eszreveszi, es megcsinalja maga is, persze a maga modjan.
Nos, ilyen szabalyozatlan  penzteremtesnek tekintem a kriptokat. Egy ujabb signal a Tulloves kiterjedtsegere. 
Valos ertek nelkul, de erteknek hazudva fake-penzt allit elo.  (es a kapitalizmusban, az miert volna disznosag, ha minden nagybecsu jegybankar is ugyanezt teszi: fake-penzt nyomtat)
.
Es a spekulansok mennek is tradelni. ebben nincs semmi rossz vagy meglepo.  Akarcsak hajdan, a Tulipan hagymakat, a Missisipi reszvenyeket, es mas  buborekokat. 
.
4)AZ Overshoot  mar szerintem nem allithato le, okos politikusi dontesek errol mar regen elkestek.
,
Ez a rendszer mar tul van a hatarain, ez magatol fog osszeomlani. Redukalni a demografiat majd a betegsegek, jarvanyok, haboruk fogjak. Es majd csak utana csokken lassan a kornyezet tonkretetele, mar ha a termeszet magatol egyaltalan kepes lesz, onkorrekcios folyamatokkal helyre allitani.
.
Nem szamitanek arra, hogy hirtelen megvilagosodnanak a politikusok, es ebben egyuttmukodnenek.
Mar csak abban lehetne, hogy sikeruljon csokkenteni a karokat. Szerintem totalisan elkestek.
szieszta kedd, 14:27

Azt ezek a jövő nyertesei nem látják, hogy a coinpiac a legjobban manipulált piac? Gyakorlatilag nincs semmi érték, csak az a hit, hogy valaki drágábban megveszi. A kriptocelebek meg minden csatornán ezt szajkózzák éjjel nappal, milliárdos jóslataikkal.
Abban is nyugodt lehetsz, hogy a cointőzsdék nem a két szép szemünkért működnek, ugyanúgy szedik ki az emberek pénzét, mint a többi tőzsdén. Csak az még szabályozva sincs, így teljesen legálisan manipulálnak.
A coin éppen az, ahol az árat a tőzsdei robotok állítják be, nagyrészt egymás között adják veszik a coint, néha altcoinokkal keverve, néha stabilcoinokkal.
Lehet, hogy ez lesz a jövő, de akkor még rosszabbra kell felkészülni, mint eddig volt. Egy egy bálna úgy fog játszadozni, ahogy akar.
Most Amerikában látják a bajt, amit a FED ámokfutása összehozott, ezért nagyon elengedték a  gyeplőt. Ha valami viszont megrogyik, rögtön számon fogják kérni a bűnösöket, kemény szabályozást hozva.
franc0 kedd, 13:11
Én már csak egy kávét kérek. 
Goldi.
Goldi. kedd, 12:37

Régóta béke van, 76-éve nem volt háború Európában és az egész világon is csak kisebbek. (ne is legyen)Ez oda vezetett, hogy túlságosan nagyra nőttek a vállalatok, bankok, politikusok hatalma akik uralják a piacokat és az árfolyamokat korrupcióval karöltve oda teszik ahová csak akarják.
Erre válasz a Bitcoin.A tőzsdéket el kell felejteni, túl bennfentes lett minden és ma már csak arra jó, hogy a politikusok a cégekkel, bankokkal összefonódva elvegyék a befektetők megtakarításainak egy részét (és ez még a legjobb eset ha csak egy részét)
A hagyományos devizákat is.
A magyar tőzsdén számtalan céget lehet találni ahol már szinte teljesen nyíltan és pofátlanul fosztják ki a részvényekbe fektetőket.  Alig tudom feldolgozni, hogy ezt miért nem veszik észre azok akik ma befektetnek.
A pénzügyi világ hatalmas változás előtt, és ennek a változásnak csak azok lehetnek a nyertesei akik időben felismerik a lehetőségeket, mert azok jelenleg bővelkednek.
pic kedd, 11:53
Előzmény: #51852  Goldi.
"Az arany már a múlt csak az idősebb, konzervatívabb befektetők befektetése." Se idős nem vagyok, sem konzervatív, de a portfólióm része a fizikai arany és ezüst is, valamint bányász cég is. Több ezer éves érték megőrző szerepe van a nemesfémeknek, számomra értelmezhetetlen összehasonlítani egy pár éves technológiával, amit szerintem a kisbefektetőinek 95%-a nem is ért, valamint nincs tisztában azzal, hogy mi a valós eloszlása. Örülök a nyerődnek a coin-okban, de részemről maradok azoknál a befektetéseknél, amiket át tudok látni és számomra értéket képviselnek. Oly sok reálisan azonosítható veszély leselkedik a coin-okra, míg a kis ezüst vagy arany érmét bármi is történik tudod használni. 
fudge
fudge kedd, 11:29
Sziasztok, írtam a Tesláról néhány gondolatot, benne sok példa az Elliott féle háromszögekre:
.
Új csúcson a Tesla - hol járunk a trendben?
bankos
bankos kedd, 11:20
Előzmény: #51860  pomperj
Mire számítasz a jelentèsben?
Mínuszos EPS, de már javuló helyzet?
Shareholder
Shareholder kedd, 11:02
Aha, a jegybankok is ezért csücsülnek hatalmas aranykészleten. A bitcoint 10 perc alatt ki lehet ütni ha kihúzzák a bányászgépeket a konnektorból vagy lekapcsolják az áramot de elég egy szigorúbb reguláció is, a gold bart viszont nem lehet csak úgy megsemmisíteni és nem értéktelenik el. Ha eladsz egy terméket és lehetne választani, hogy bitcoinnal vagy fizikai arannyal fizessenek neked, te inkább a bitcoint választanád?
pomperj
pomperj kedd, 11:01
Előzmény: #51858  pomperj
Megjott tegnap delutan a  RIG Fleet Status Report,   az okt.31 report elott.
Van benne 6 update egy-egy furasra,
 dayrate sav   335k/day  es 295k/day arakon,    Gulfban es a Brazil vizek alatt.
A 2023-24 evekre az arak mar 455k/day koruli varakozaast mutatnak.
October 2021-Fleet Status Report.pdf (deepwater.com)
RangerHU kedd, 10:25
Mesélj kérlek! (Nem szarkazmus, érdekel.)
pomperj
pomperj kedd, 10:20
1)SPY daytrade
tart az impulzus felfele. Kozel van egy (3) csucshoz, es akkor meg ket 4-5 hullam lehet hatra,  felfele.Az utolso korrekcio 4540 korul egyszeruen tul kicsi  a wave(2) hullamokhoz kepest, hogy elhiggyem, hogy az egy (4) hullam volt. Aztan persze megis lehet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00xv1yj.jpeg
.
2)NG gap-up nyitasa tegnap, nos, negalta azt az eso haromszoges valtozatot. 
Es vadul ment fel utana is.
Igy viszont ott 5.0 korul ottmaradt egy NAGYON BULLOS island reversal. 
Megnyilt az ut joval feljebbre. De,  de az is lehet, hogy ez csak egy (b) hullam, es esik meg egyet. 
Egyelore ezt a ket varianst tekintem valoszinunek.
Tovabbra is gaz hiany van mindenhol, az oroszok okosan kihasznaljak, es kozben  kuszik be a hideg.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00xrol40.jpeg
.
Ha kitor felfele 6,41 fole, akkor a gaztermelokbe ujra venni kell. (SWN, EOG, DVN) 
.
3)AZ olaj csapkodosan megy fel egy hete, tegnap erintette a felso trendvonalat. Kozel van egy csucshoz.
Viszont Benzin es Futoolaj egy wave(4) hullamot latszik csinalni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00xb9537.jpeg
.
Penteken jelent Chevron es Exxon, de tegnap mar kitorest kezdtek, igen jo jelentes varhato.
Bolsonaro peivatizalni akarja PBR-t, ott is nagy rally lehet ebbol. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00x3uftc.jpeg
.
4)Es az olajszervizben megvan az elso kitores. 
A szelid, gyenge baranyborbe bujt farkas, nos kezdi mutatni a fogait.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211026v00xbuptp.jpeg
.
A tavaly csodbe ment, reorganizalt Valaris nagy lendulettel emelkedik, kitort.
es  hasonloan eros PUMP,  PTEN,  LBRT, OII is.
Erosen optimista elemzes jott RIG-re
Transocean Stock: Placed To Benefit From Drilling Up-Cycle (NYSE:RIG) | Seeking Alpha
.
HA CVX es XOM tenyleg jot jelent, elkezdodhet a tuzijatek elso felvonas.
krida
krida kedd, 10:08
Kis segítség a Nikkei-hez, Dax-hoz:
https://m.youtube.com/watch?v=0N_r-CMr6VQ&t=1s
szieszta kedd, 09:54
Előzmény: #51855  szieszta

https://www.portfolio.hu/befektetes/20211026/ezekbe-a-kriptovalutakba-fektet-elon-musk-507108
Kíváncsi lennék, az itt jelenlévő fórumozók melyik részvénybe fektetnének azért, mert vicces.
- mostanában ez az egyik tényező. Nem az P/E ratio.
Csak az  a fontos, hogy jót nevethessünk. :-)
szieszta kedd, 09:46
Előzmény: #51853  humanoid.reinkarnation

Akinek van coinja, az azt szeretné elhitetni, hogy a világ összes értéke a bitcoinban fog összpontosulni. Nem csak a bankrendszer.
Ez nem is lenne baj, ha az elosztása nem lenne ennyire kiegyenlítetlen. Mert ugye a tulajok töredéke rendelkezik a BTC nagy része felett.
 Ha valaki eddig ezzel keresett a legtöbbet, az még nem garancia arra, hogy ezután is így lesz. Sőt! A világtörténelem legnagyobb lufijának is tekinthetnénk.
A coinoknak a szárnyalása annak köszönhető, hogy olyan világban élünk, ahol az internet mindenkinek lehetővé teszi a tőzsdei és bármilyen spekulációt, befektetést. Ezért nagyon felhígult a piac és más tudomány híján, az emberek azt nézik, minek az ára indul felfele és már rakják is bele a pénzt. Ez öngerjesztő folyamat, amire még rásegítenek egyes csoportok. Így az érték és az ár köszönő viszonyban sincsenek. Aki hangosabban kiabál, az után megy a csorda.
Nagyon érdekes, hogy ez a fomo mennyire segíti a árakat jósoló celebeket, hiszen éppen a gyülekezet teljesíti be a jóslatot. A coinoknál még rásegít egy két bálna, a hit fenntartása érdekében. A saját tőzsdéiken úgy manipulálnak, ahogy akarnak, mivel nincs szabályozva. Miért ne adhatnák-vehetnék cégen belül a robotok, egymás között? A wall street farkasa is ezt csinálta.
Madoff kismiska volt ezek árnyékában. :-) Ráadásul mindenhova beférkőznek, van az a pénz, amivel a törvényhozókat is megveszik. Állítólag Biden kampányát is egy kointőzsde (is) támogatta, így egyre inkább tetszik nekik ez a mutatvány. Elfogultságról szó sem lehet, ez pusztán biznisz.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Gondolom Teslad is van. 
A világ komplett bankrendszerének kapitalizációja 2021 szeptemberében  7,4 trillion EUR volt. Ez dollárban 8,6 trillion. Tokkal, vonóval ennyi, egy erősen túlértékelt piacon. Most a cryptopiac első 200 szereplőjének kapitalizációja 2,6 t dollár.
Ebből a BTC önmagában 1,2 trillion. Az az "eszköz", ami 500.000 tranzakció napi lebonyolítására képes. 
Goldi.
Goldi. kedd, 04:38

Az arany már a múlt csak az idősebb, konzervatívabb befektetők befektetése.
Ma már nem véd az infláció ellen sem, főként ha euróban számolunk értéket. Bitcoin  a jelen és jövő aranya.
Soha nem kerestem semmivel annyit mint a Bitcoinnal és még mindig csak az elején tartunk.
Placi82 hétfő, 23:26
Előzmény: #51849  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Ötleteltem csak. Aranybanya reszvenyt vettem. Kismokusok nem vesznek csak úgy aranybanyakat. :) 
Placi82 hétfő, 23:23
Előzmény: #51848  pic
Hogyhogy nincs? Nincs tiszta ezüst granulátum az otvosoknel? Nem tudnának lerendelni? Az ötletet most találtam ki. Nem neztem meg és foglalkoztam vele, de ez meghökkentő. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta hétfő, 23:18
Előzmény: #51847  Placi82
Miért nem hagyod ki az ezüst művészt és veszel rögtön egy bányát? Vagy bányák térképeit akkor már. 😊
pic hétfő, 23:17
Előzmény: #51847  Placi82
Jogos észrevétel de 1. A spot felárat vissza is kapod, amikor eladod az érmét. 2. Ötvös ismerősök szerint műtárgyakat olvasztanak be, annyira nincs a másodpiacon ezüst, szóval nem fognak eladni granulátumot, mert nekik sincs elég. 
Placi82 hétfő, 23:11
Előzmény: #51832  Máté
Nem akarok bele dumálni. De miért veszel ezüstöt? És ha veszel, miért nem keresel egy ezüst művest és veszed meg tőle az ezüst granulátumot, áfa meg az öntés díja nélkül. Aktuális tőzsdei áron és aktuális dollár áron??? Példa! 1kg szín ezüst granulátum 24.65 usd/uncia*315ft/usd=7764ft/uncia. 7764/31.1=250ft/gramm. 250ft*1000=250.000ft/kg  rengeteget tudnál spórolni. Az ezüst művesnek meg löksz valami aprót hogy örüljön magának. :)). Most találtam ki. Rossz ötlet?? 
pic hétfő, 23:11
Előzmény: #51844  Placi82
Bocs, én közben áttértem az ezüst érmére... Ott 8.057 a vételi és 10.243 az eladási (maple, kenguru, filharmonikus). 
Placi82 hétfő, 22:59
Előzmény: #51841  yooio
Nem lett szép. 
Placi82 hétfő, 22:54
Előzmény: #51831  pic
Milyen 20%? Eladási 1.875K vételi 1.805K. Kb 3.75%,. Nem jó, de nem is tragikus:). De én nem kereskedés céljából vettem. Ez a földhözragadt ember BTC je:). Csak nem egy kód, hanem kézzel fogható. De sajnos nem lett 65.000usd/uncia.:) 
Placi82 hétfő, 22:43
Előzmény: #51839  yooio
Előbb infláció és utána 2 év múlva deflacio. Erre nem tudok magyarázatot. Ez is egy megérzés. Idő dönti el. Szerintem vissszaszivjak a hiteleket. Jön a taper. Leall a QE. Nem hadjak a fiat pénzbe vetett hitet meghalni,hacsak nem akarják a btc-t vilagvalutanak:) Nem lesz már itt világgazdasági növekedés, csak stagnálás. Ez a gyorsuló infláció nullaba vagy a közelibe tartott kamatokon hosszútávon katasztrófa. Egy deflacio esetén lehet alacsony a kamat, és az országok kamatszolgalata se lesz kritikus. De mondom megérzés,es lehet hülyeség. 
kozi723
kozi723 hétfő, 22:41
Előzmény: #51841  yooio
Szerintem is sajnos. Nem volt véletlen, hogy a kutya nem nyúlt hozzá hetek óta. Optimista becslés szerint ha jól számoltam (bár 3 megrendelés csak negyedévekre van megjelölve), akkor ez kb 350m usd friss megrendelést jelent. Az össz backlog 7,1mrd usd. Semmi, 5% sincs. Szóval lehet kamillázni újabb és újabb negyedéveket... Reméljük holnap lesz-e jó napja a piacnak és akkor megússzuk a nagy esést :( . 
yooio hétfő, 22:33
Előzmény: #51835  kozi723
hat erre nem fog emelkedni, az fix. ez a backlog... hat ern jobbra szamitottam, asszem lehet venni lejjebb.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 4 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek