Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
8193 2023. 09. 11. 21:28
#204580
Nicsak, milyen jó kis lincshangulat alakult ki itt délutánra. A sértett mérnök úr mindenféle irányba való köpködésre bíztatása remek alaphagulatot ad egy elmélyült eszmecseréhez. Köszönjük!
Hogy kit és hogyan ver át az ingatlanos, van egy személyes tapasztalatom, ami talán más megvilágításba helyezi a szereplőket. 20 évvel ezelőtt, mikor az első lakásomat vettem, belefutottam én is több kamu hirdetésbe. "Éppen elkelt, de lenne helyette ez meg ez..." Az ilyen ingatlanosokat azonnal leráztam, mert nem éreztem korrektnek, és nem illett bele az én fekete-fehér mérmöki világnézetembe. 
Mikor tavaly az X. lakásomat vettem, összehozott a sors egy ránézésre is csibész ingatlanossal. Vettem tőle egy lakást, amit a tulajdonosa nem is akart volna eladni, de ez az ingatlanos meggyőzte, hogy dobja piacra, hogy "forogjon a pénz". Emellett megmutatott nekem még egy lakást, csak érdekességképpen, mert éppen ott voltunk a közelben. Ezt egyáltalán nem is hirdetette, a kulcs a szomszéd nénikénél volt, akivel véletlenül jó viszonyt ápolt, és bizony kiváló vétel lett vola (de teljesen felújítandó, és nem olyat kerestem).
Mi ebből a tanulság? Ahogy Lacikonyha is sokszor sokféleképpen leírta, tudni kell használni az ingatlanost. Az említett szakembert nyilván nem fogadnám barátságomba, nem hívnám meg a fiam keresztelőjére, de ha megint lakást akarnék venni, valószínűleg rácsörögnék. És ez részben az ő hozzászólásainak is köszönhető.
A második tanulság pedig: a Lacikonyhát is tudni kell használni. Elolvasni, értelmezni, felismerni ha a karakterhalmazban van számomra használható információ, és azt a későbbiekre elraktározni. Nem olyan nehéz.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 11. 21:12
Előzmény: #204578  Stg
#204579
A jövedelem számít, nem az egyenérték. Ha nőtt húsz év alatt a reálbér, akkor most egy évnyi fizetésből ideális esetben több Skodát és több lakást lehet venni. Az előbb raktam be egy linket, ott látszik, h az van, h Bpen drága a lakás a fizetésekhez képest. Most érdemes eladni a Bpi lakásokat és helyette Bécsben bevásárolni, ott jóval megfizethetőbbek az ottani bérekhet képest, ezért nagyobb eséllyel lesznek még drágábbak.
Stg 2023. 09. 11. 20:29
Előzmény: #204545  FR73
#204578
Ez nekem is eszembe szokott jutni, csak másik típussal.
A lényeg; szted most mi van?
Mikor egyről négyre nőtt a Skoda egyenérték és a jövőre tekintünk?
zapponlack 2023. 09. 11. 18:19
Előzmény: #204540  Ishar
#204577
"Érdekes cikk! Tehát a budapesti lakáspiac árait olyan lakások határozzák meg, amiket igazából nem is akarnak és nem is tudnak eladni"
Részben, de inkább fordítva: a forgalomképtelen ingatlanok egy masszív -holt- ballasztot alkotnak(100.000 eladó lakás fele, 2/3-a?), mivel ténylegesen nem adják-veszik őket adott árszinten. Árjegyzők, nem árképzők.(csak a tényleges tranzakciók árait követik).
 Ezeket rég vették és még hosszabb idő lesz míg eladják- ha egyáltalán. Néha felteszik, néha leveszik. De ott vannak a piacon, színesítik azt. Nem eladhatók mert mohó a tulaj, rossz helyen vannak, sok a tulaj és nem egyeznek, 4. emelet és nem lesz lift, stbstb..  Persze ha nő a ballaszt nagysága a tényleges árak csökkennek és fordítva. Ahogy a ballaszt és a ténylegesen eladható halmaz határvonala is mozog. Az ingatlan-vásárlás első pontja hogy (potenciális) ballasztot nem veszünk. Másképpen fogalmazva, olyan ingatlant amiben benne ragadhatunk, nem veszünk. Bármilyen a piaci helyzet.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 11. 16:37
#204576

"hosszabb távon leginkább a lakásárak jövedelmekhez viszonyított szintje jelenthet támpontot, hogy egyes városokban inkább a lakásárak növekedésére vagy csökkenésére érdemes számítani." 
https://hold.hu/holdblog/ingatlanpiac-kilatasok-magyar-lakasar-inflacio-maroti-adam/
Sony123 2023. 09. 11. 15:57
Előzmény: #204573  lacikonyha
#204575
Nem érted a lényegét! Nyíss magadnak egy külön topicot és akkor sok embert megkímélsz a saját hülyeségeidtől. Ott bármit írhatsz, ígérem én nem fogom olvasni, de ne sz@rjál tele egyébként jól működő topicot.
Hogyha hasmenésed van, akkor irány a saját vécéd, még a klotyó kulcsát se fogom eldugni.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 15:48
Előzmény: #204573  lacikonyha
#204574
Nem azt mondtuk, hogy téves, hanem hogy nem a topik témájához való kétneműség, stb és egy szöveges önképre maszturbálás minden megszólalásod. Minden Hsz edben leírod, hogy igen megérted DE te máshogy gondolod, meg egyékbént is a mérnökök semmihez se érternek stb stb... na ezzel a sértegetésekkel tényleg elmehetnél valahova. Önelégült öntömjénezés egy egoista cinikus, nárcisztikus személyiség jön át a hozzászlásaidban aki azzal henceg (mert ez nem más) hogy más embereket átvert... gratulálok , köpj fel és álj alá!. 
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:44
Előzmény: #204572  Sony123
#204573

bármikor át görgethetsz  bármelyik szövegem felett
és bármikor bármekkora okosságot beírhatsz ide, attól hogy én írok amit írok
melyik monatom téves ezek közül?
Sony123 2023. 09. 11. 15:36
Előzmény: #204556  lacikonyha
#204572
Ekkora hülyeséggel már ne etessél!
Kérlek nyíss magadnak egy külön topicot, mivel számomra, és szerintem sok ember számára nagyon fárasztó vagy. Hülyeséged tömkelegivel, családfáddal, és úgy globálisan mindennel. Tömören fogalmazok: húzz a pitsába egy önálló topicba!!!
HPPapa 2023. 09. 11. 15:30
Előzmény: #204562  lacikonyha
#204571
Félrevezeted a vevőket és erre még büszke is vagy, bravó. Az ingatlanosok meg csodálkoznak, hogy miért utálja őket mindenki.
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:22
Előzmény: #204561  FR73
#204570

szerencsések azok a férfiak akiknek 2-3 lányuk van
3-4 nővel együtt élve kb 10 év után úgy megy mintha soha nem is lett volna az a bal agyfélteke dominancia
neked nincs ilyetén szerencséd
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:17
Előzmény: #204567  Törölt felhasználó
#204569
ok
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:15
Előzmény: #204565  EURHUF_goes_to_haven
#204568

tartalmi kifogásod?
olvasnám, felfognám, ha helytálló elfogadnám, és megköszönném hogy kijavítottad a hibámat,tévedésemet
Törölt felhasználó 2023. 09. 11. 15:14
Előzmény: #204566  lacikonyha
#204567
érzékenyítéshez való bevezető pszichológiai síkon ami először még nem említit a vágső megoldást, klasszikus Overton Window alkalmazása... hagyd a gyerekeinket lacikonyha 
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:10
Előzmény: #204563  Törölt felhasználó
#204566

az Eric Berne 60-as években írt egy vékonyka könyvecskét lélekkurkászok szakmai könyvének szánta, de rövid idő múlva fűfavirág bujta, a 80-as évek közepén jelent meg először magyarul, azóta kb a huszadik kiadásánál tart
az ő általa használt értelemben használtam
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 15:07
Előzmény: #204564  lacikonyha
#204565
Hogy egy Görög isten rúgná ki alólad azt a magas lovat, amiről ilyen fennhangon leszólsz a plebsznek.. De komolyan.. Nem lehetne egy picit 11 ről letekerni 3 ra az EGO-dat te pszichológiai csoda ? NEM ? 
lacikonyha 2023. 09. 11. 15:03
Előzmény: #204560  HPPapa
#204564

a te ingatlanügyi elképzeléseid és az én10+ éves gyakorlatom is olyan hogy formailag közös, tartalmilag nincs közös metszete
és pontosan értem mire gondolsz, te pedig nem azt amiről én beszélek, csak elképzeled
..
ez pont olyan sztori,mint a tegnap esti filozofálás hogy ki mit tenne egy milliárdos helyében a milliárdjaival
amire azt mondtam hogy nem tud a milliárdos fejével gondolkodni, mert az a milliárdos végig ment egy hosszabb úton mire milliárdos lett és közben ezernyi  tapasztaláson ment át ami formálta őt, és aki meg csak elképzeli hogy milliárdos azt ezek nem
erre volt a példa,hogy kamaszként el lehet képzelni milyen érzés belenyalni egy pinába,aztán amikor először megtörténik vagy olyan élmény lesz mint aminek elképzelte vagy nem
Törölt felhasználó 2023. 09. 11. 14:59
Előzmény: #204550  lacikonyha
#204563
androgün = kétnemű ember
Nem volt neked elég erről a referendum?
Agyfélteke váltás csak csakranyitással működik, de az is csak akkor ha nyitva a harmadik szem és szárnyal toboz mirigy miatt az amigdala. Namost ezt lehetetlen elérni egy aszkéta láma segítsége nélkül és legalább 10 év tanulás szükséges hozzá, hogy khenpó  legyen a nyugati nemhogy ácsárja.
lacikonyha 2023. 09. 11. 14:46
Előzmény: #204557  EURHUF_goes_to_haven
#204562

2009-ben beütött a krach,nem olyan mint most, hanem igazi
2010 végére kristályosodott ki a teljes technikája annak abban a helyzetben ,hogy amit tényleg el akartam adni, vagyis úgy gondoltam hogy van hozzá dumám hogy rásózzam valakire azt el kell tüntetni a netről, és kamuhirdetéssel kell vásárolni akarók telefonhívását kieszközölni
egy telefonáló ugyan olyan alapanyag mint az asztalosnak egy tőlgyfa palló a fatelepen az asztalos megforgatja aztán vagy félredobja mint haszontalant,vagy meglátja benne azt a bútoralkatrész ami benne van csak le kell hámozni róla különböző műveletekkel a felesleget
gagyi tömörséggel nem akarom leírni az egész technológiát, sokat gépelni meg nehezemre esik
csinálni kurvajó fotókat, és mellé egy hiteles jegyzőkönyvet mellékelni leírásnak a hirdetésbe a sales sportág tescos árufeltőltő kategóriája, pont annyit is lehet keresni vele
FR73 2023. 09. 11. 14:40
Előzmény: #204558  lacikonyha
#204561
Figyelek, tanulok, remélem hasznát veszem majd, amit itt olvasgatok. Bal agyféltekét kikapcsolni nem egyszerű.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók