berlini

Regisztráció: 2010-04-06 22:21:40

Hozzászólások száma: 21 276

Utolsó hozzászólás: 2026-06-12 10:10


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

1 326 689
2026. 05. 30. 10:37
265 803
2026. 05. 30. 09:17

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)" topikból

A moderálás a "Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)" topik #2045 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Személyeskedés

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2018-10-11 08:33-ig (2 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
szeretgessétek egymást egy kicsit a fórumon kívül. köszi.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-04-28 07:03-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-07-28 08:06-ig (10 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-10-19 20:19-ig (4 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-01-24 17:37-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-05-15 10:38-ig (15 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-09-06 11:28-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a "OTP Trollmentes topik" topikban - 2023-11-02 09:38-ig (7 nap, 1 óra, 0 perc)


A moderálás a "OTP Trollmentes topik" topik #10037 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Tudod mièrt.
Spam.
Nincs harag, jól elemzel, csak makacskodsz, ès most szemetelsz Minden jót.
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-12-20 10:27-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Ha nem tudjátok egymást békén hagyni, kénytelenek leszünk mi gondoskodni róla, véglegesen.

utolsó 20 hozzászólás

Lakás/Ingatlan árak topik péntek, 10:10
ment a minusz.
Az ne panaszkodjon, ne szidja a regnáló kormányt aki képtelen elmenni szavazni.
Ez a cigány öregasszonyok szinvonala.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! csütörtök, 21:16
szánalmas vagy.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! 2026. 06. 06. 21:55
foglalkozz inkább azzal, hogy melyik fideszes politikust viszik el elsőre a szisztematikus lopkodás vádjával. Hidd el izgalmasabb lesz mint azt számolni hánytucat orbán hivőt lehet még találni egy kis fizetett felvonulásra széles egy hazánkban
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! 2026. 06. 05. 20:34
nagyon rosszul. 2024-ben feliratkoztam a TISZA támogatókhoz.
Fideszre soha sem szavazta,
Eleinte SZDSZ-re, 2010-ben MDF-re , azóta változatosan de gyurcsányra sem.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! 2026. 06. 05. 11:12
Mindig örömmel olvasom hozzászólásaidat.
Ezek azt bizonyitják, hogy a maradék fideszes szavazók képtelenek a helyze elemzésére, következtetések levonására, megújulásra.
Igy haladtok biztosan a gyurcsányi uton.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 06. 04. 18:37
ez még durvább tévedés:
"Például a társasági nyereségadót. Ugye most Magyarországon 9 százalék a társasági adó, miközben a globális minimumadó felé megy a világ, ami 15 százalék. Ha ezt megemelnénk, abból bejönne körülbelül 5-600 milliárd forint, attól függően, milyen kedvezmények maradnak."
Magyarország elfogadta a 15%-os minimális társasági adót és a többiek pedig elfogadták, hogy a magyar nagyvállalatok az iparüzési adó miatt ténylegesen legalább 15%-os adót fizetnek a 9% helyett.
Sőt, abban az esetben, ha az adózás előtti eredmény az árbevétel 1%-kát sem éri el, akkor az iparüzési adó miatt az adüterhelés a 15% akár többszöröse is lehet.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 06. 04. 13:27
Nem szivesen, de vitatkozom.
A magyar GDP nem 70 ezer hanem 90 ezer milliárd ft.
És ki lett felejtve egy lényeges faktor.
Jelenleg kb. 63 ezer milliárd ft a magyar államadóság.
Ennek kamatai a mai 6% feletti alapkamatnál tavaly kb 7%, azaz 4400 milliárd ft volt.
Jövőre , amennyiben a TISZA jó uton halad, elképzelhető ennek feleződése (Tőke piaci kockázati felár csökkenés + alacsonyabb infláció).
Azaz kb. 2200 milliárd ft már benn marad az államkincstárban.
Másik:
amennyiben a GDP a következő években több mint 3%-kal nő, akkor a költségvetési bevételek 3 + X% (x= infláció) mértékben nőnek, igy az adóságszolgálat (nominálisan nem, de) arányában csökken majd.
ORBÁN VIKTORT KEDVELŐK! 2026. 05. 31. 11:49
ne legyél ennyire megaulkuvó.
Ne legyen rendőrségi vezető, aki 2026 április 12-én rendőr volt.
Hiszen ez egy egyszerű szakma. Egy-két hét alatt be lehet tanulni.
Aztán irány a rendőrkaitányi vagy akár államtitkári pozició
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 30. 20:31
szerintem OTP biztosan többet hoz, Richter valószinű, MOL nem
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 30. 14:39
10 éves távlatban a várakozásom:
- éves átlagos2-4%-os GDP és 4-6%-os reálbérnövekedés, ami továbbra is a nagyvárosokban erősebb a zsákfalukban pedig az átlagalatti marad.
- Budapesten (plusz pár nagyváros) az inflációt meghaladó ingatlanár emelkedést várok. (Ha megépül pár metróvonal, akkor a belváros értékeltsége csökkenni fog.)
- a felújitások egyre drágábbak lesznek, nő az árolló az újszerű lakásokat erősebben drágitva (kivéve, ha beindul egy államilag támogatott lakásfelújitási program)
- az eddigi éves átlagnál nagyobb mértékű újlakásépitést várok, megjelenik az államilag támogatott bérlakásépités, ami a bérbeadási hozamokat tovább csökkenti, igy a befektetői körben a külföldiek aránya nőhet
- a lakásáremelkedést a reálbér növekedésen kivül támogatni fogja a 2% alatti infláció miatti 4-5%-os hitelkamat.
- a lakossági pénzügyi, befektetői tudatosság csak lassan fog változni, ezért én nem számitok egy olyan változásra ami a lakosságnál az ingatlanbefektetések irányából a részvények felé mozditaná a vagyon-portfolió összetételét.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 28. 13:36
"- kereslet egésze"
A lakosság jövedelmi helyzetétől függ. Leirtam
"- Berleti hozamok"
Folyamatosan csökken és mégsem vonultak ki a befektetők a budapesti piacról"- Alternativ befektetesek hozama"
Ha valaki irtózik a részvényektől, az nem fogja folyamatosan mérlegelni a váltást. Pedig a részvények hozama történelmi távlatban veri a lakásár emelkedés mértékét.
" - Lakashitelek kamatszintje"
Ez tényleg csökkenti a fizetőképes keresletet. Ez tényleg fontos
" - Lakasok hasznosithatosaga (bennlakas, tartas, rovid, vagy hosszutavu berbeadas)"
Persze ez mind fontos, mer még tucatnyi egyéb. Hány fürdőszoba van, csendes-e a környezet, tömegközlekedés. Az egyes lakásoknál ezek mind fontosak, de mivel nem változnak, ezért a lakásárak alakulásában nem tényezők.
" - Lakasarak aktualis arszintje"
Mármint?
Mert tényleg nem a 20 évvel ezelőtti szintet nézzük.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 28. 08:27
ez is azt támasztja alá amit irtam.
A reálbérek még egy nyüglődő gazdaságban is nőttek eddig.
Úgy gondolom, hogy Budapesten mégnagyobb volt a növekedés tavalyhoz képest.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 22:53
de érdekes módon nem Kisvárdán veszik a lakásokat.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 22:52
értem a kritikát, de a budapesti lakásár alakulását nem milliónyi folyamat befolyásolja.
Alapvetően 4 tényező:
1.
 reálbér emelkedés (nem általános, hanem budapest specifikus, ahol az 1 milliós jövedelem már Aldi eladóként is összejöhet.)
2. 
munkahelyek (kinálat rugalmasság, ami egy kisvárosban ahol egy-két nagyobb munkáltató van csak jelen nem biztositott: mindezekben marad a helyzeti előnye a fővárosnak)
3.
kinálat alakulása (Új lakások épitése: van növekedés, de szerintem nem tartós)
4.
külföldiek lakásvásárlási hajlandósága (Ez mára nagyon lecsökkenhetett, miután a dollár az elmúlt években közel 30%-kal gyengébb lett, de a mai árfolya szerintem már nem lesz tartható és innen már keresletnövekedéssel számolok).
De szerintem a döntő az első.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 19:54
4 évig nem volt gazdasági növekedés és mégis sikerült reálbér emelkedést kicsiholni. (Persze állami eladósodottság volt az ára)
Most lesz gazdasági növekedés, (akár 3-4 %-nyi is jövőre már) és kizárt hogy ez ne komoly reálbér növekedés mellett valósulna meg.
Igy lesz reálértékben is lakásár emelkedés
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 17:08
semmiképpen nem volt szándékomban megsérteni Téged.
De hidd el rengetegen fognak elismerően nyilatkozni.
Csak terjeszd az igét.
Az egyszerű magyarázatok nagyon népszerűek.
Sok az egy ügyű ember a világon.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 12:54
tudod az általad képviselt az embertipusra van egy nagyon találó magyar kifejezés.
A világgazdaság alakulása milliónyi folyamatok (amelyek egymásra is hatnak) eredője.
Sokan hajlamosak ezt a milliónyi  folyamatot legyszerűsiteni.
Kijelentik, hogy csak egy folyamat (ügy) számit. Annak van döntő befolyása.
Őket nevezik együgyü(k)nek.
Lakás/Ingatlan árak topik 2026. 05. 27. 09:07
mennyivel egyszerűbb lenne bőrszin alapján osztani.
Ahogyan eddig.
Sötét bőrüek tüzifát kapnak 100 ezer ft értékben világoabb bőrüek 20 milliót
Magyar Állampapír tulajok 2026. 05. 26. 11:33
Te is elhiszel mindent.
Kár.
OTP részvényesek ide! 2026. 05. 26. 11:02
Röviden összefoglalva:
amig lefelé meg addig nem megy felfelé.