Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 09. 11. 10:42
Előzmény: #204517  lacikonyha
#204520
Tudományos igényű? Na ezen átsiklottam...
Nem olyan bonyolult ez, tartósan magas kamat, bérlakás program, kamatstop kikukázása, családtámogatások megregulázása. Fél éven belül egymásra találnának a halmazaid.
Murdoch 2023. 09. 11. 10:42
Előzmény: #204517  lacikonyha
#204519
Tudományos igényű? Na ezen átsiklottam...
Nem olyan bonyolult ez, tartósan magas kamat, bérlakás program, kamatstop kikukázása, családtámogatások megregulázása. Fél éven belül egymásra találnának a halmazaid.
lacikonyha 2023. 09. 11. 10:32
Előzmény: #204515  Murdoch
#204517

tudományos igényű munkakapcsolatot ajánlottam
nem köldöknézegetésre alapuló olcsó sztereotípiákból és gagyi előítéletekből kikevert misung készítését, amelyben kukázásból származó rég lejárt szavatosságú áporodott bulvárzacc az összetartó erő cement helyett
nem éltél a felkínált lehetőséggel, visszavontam
elköszönhetsz a Nobelcsontszopogatástól
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 10:31
Előzmény: #204479  slash
#204516
Én azt rühellem különössen mikor egy bukingon vagy másik szállásadó kereső portálon a kert meg a virágok vannak lefotózva... De pl a fürdőszobáról vagy nincs vagy szarul bevilágított stb kép, helyette rózsák vannak a képek közt... vicc... Aludni mész oda pár napra nem virágokat szagolgatni... Fontos lenne a fürdő, háló állapota, konyha , felszeretlség stb , de nem a kertről kell kép... hogy álljon a térded kalácsába a villa ebédnél...
Murdoch 2023. 09. 11. 10:17
Előzmény: #204514  lacikonyha
#204515
A probléma az, ha a 100k-s csoport 90%-a úgy fontolgatja az eladást, hogy a jólnevelt vevők csoportja meg maximum felnevet az árakon és inkább elissza a foglalót. Minap ránéztem a XXII-re, az egyik 150M-s - amúgy közepes állapotú - ház mára 270M lett. Kb. 2 év alatt. Ha ezt a szegmenst érintő kb. 500 hirdetésben a 10% ilyen, az kit érdekel, a baj az, ha a nagy része ilyen. Márpedig ez van, de ha ennyire ráérnek az eladók, akkor hajrá, szivük-joguk álmodozni. De ahogy olvastam tegnap vmi piaci összefoglalót, most már az eddig rózsaszín felhőben vegetáló potentátok is mintha több évig tartó korrekciót/oldalazást vizionálnának. Meg megy a kapaszkodás az újabb otthonteremtési evangéliumba, sebaj, annak meg jó hatása lesz majd az inflára. Viszonylag szerény kinti tapasztalatom van egyelőre, bár nem egy kiadó/eladó ingatlant néztünk meg, hanem inkább egy tucatot, de árakat tekintve nem látom azt az agyament balekváró spekulációt, mint otthon. Viszonylag jól lövik be az árakat, az 500CHF/hó-val drágább ingatlan általában hozza a pluszt, lokációt, vagy felszereltséget, felújítást tekintve.
Nincs kétségem affelől, hogy hazai terepen lassan minimum dörzsöltségi PhD és két utcanyelvvizsga kell egy tranzakcióhoz, ez van.
lacikonyha 2023. 09. 11. 08:52
Előzmény: #204510  Murdoch
#204514

óvatosan bátorkodom felhívni a figyelmed egy piciny asszimetria létezésére
..
vannak ugyebár azok az emberi lények akik ingatlanuk eladását fontogatják, vagy már tovább is lépve valahogy hirdetgetik is
és van egy másik csoport akik közös jellemhibája, hogy hajlamosak ingatlan vásárláson morfondírozni
..
az első csoportosulás elképzeléseiről közvetlen forrásból lehet tájékozódni, vagyis a kb folytonosan látható kb 100 ezres darabszámú  hirdetés összességből, amelyekben közzé van téve mindaz
míg a második csoport nem adja jelét az elképzeléseinek kitapogathatóságához ilyen direkt formában
...
azt hívják a "lacikonyha ingatlanpiaci II. törvényének",  röviden ingatlanpiaci asszimetria jelenségnek
(a "lacikonyha I.törvénye" röviden kifejezve a pinamágnesesség már közismert összefüggésrendszer a hatásmechanizmusaival egyetemben)
..
csatlakoznál a fent vázolt asszimetrikus jelenség következményeinek tudományos felgöngyölitéséhez?
tiszteletdíjat nem tudok felajánlani, de ígérem most írásban is, hogy  majd elsők között leszopogathatod az érte járó Nobelcsontot
..
,
slash 2023. 09. 11. 05:59
Előzmény: #204508  Second Wave
#204513
Ok. csak hirtelen azt találtam. A dobogókői hacienda ha mondjuk a szent tehén Balaton felvidéken lenne azt mondom legyen.. de ott? 
slash 2023. 09. 11. 05:57
Előzmény: #204507  Stg
#204512
Hát én nem tudom merre jártál Krk-en , mi Baska mellett lakunk, és idén annyi magyar volt hogy még soha nem volt ennyi. Írtam is akkor hogy végigmentem egy több ezer emberrel teli parton és mindenhonnan magyar szót hallottam. 
slash 2023. 09. 11. 05:55
Előzmény: #204505  Stg
#204511
Igen , egy kis szerény lakésnyaralónk van Krk-en. Nem tudtam a Balatont megfizetni, így vetődtem ide...Nincs hajóm, esélyem sincs rá...gondolkodtam rajta de nem. Kockázatos. Csak most ismerek onnan egy -két magyar arcot, tavaly óta élünk ott (félig) . ott futottunk össze. 
Murdoch 2023. 09. 10. 22:49
Előzmény: #204509  kukor-ica
#204510
Nincs ezzel semmi gond, csak egy fókára lesz ezer eszkimó. Sok sikert hozzá… 
Fun fact, nemrég láttam egy meseszép alpesi házat, az 860k CHF volt, topkiszereléssel, topfrekvenciális helyen. Oda nem kellett szívcsakrás mese. Komolyan, naponta kellene újrázni a Zsebtévét, Hakapeszire fókuszálva.
kukor-ica 2023. 09. 10. 22:02
Előzmény: #204478  gyula1971
#204509

Írja is, hogy itt van a föld szívcsakrája, és azt meg kell fizetni!
Tehát kb. 89 a ház és negyedmilliárd a szívcsakra :))
Egy csomó ember szinte zarándokolni megy oda, oda temeti a kutyáját, van mágikus pad, meg egy csomó Mária oltár, stb.
Én mondjuk eddig csak kirándulni voltam arrafelé, de hátha egyszer neki egy spirituális milliárdos horogra akad :))
Second Wave 2023. 09. 10. 21:15
Előzmény: #204490  slash
#204508
A malibui ingatlan azért ennyi, mert ott 1/8 tulajdoni hányadot árulnak (de legalább korrektek, mert a hirdetés nyitóképén tudatják, hogy tulajdoni hányadot hirdetnek). Magyarul osztatlan közös, használati megosztási szerződéssel, szerintem ezt egy disszidens magyar árulhatja :-).
Az utcakép se rossz (highway 5 méter), de egy ügyes ingatlanos ezt lazán kidumálja, hogy ez valójában előny.
Stg 2023. 09. 10. 20:48
Előzmény: #204506  Stg
#204507
Egy kis érdekesség ami lehet neked érdekes , másnak nem biztos, voltam anno úgy egy hetet augusztus végén konkrétan Krk-ben, hogy egy magyar kocsit nem láttam egész idő alatt.
Olaszon kívül, ami ugye család, màst se nagyon mondjuk ..
Stg 2023. 09. 10. 20:46
Előzmény: #204505  Stg
#204506
Írtad hogy mostanában nagy magyar élet van lent.
Stg 2023. 09. 10. 20:45
Előzmény: #204501  slash
#204505
Gondolom akkor a lakás Krk -en van.
Neked is van lent hajód, vagy régről ismered a tagokat, és lent csak újra összefutottatok a marinától függetlenül?
lacikonyha 2023. 09. 10. 20:22
Előzmény: #204493  Ishar
#204504

tetszett a válaszom?
lacikonyha 2023. 09. 10. 20:10
Előzmény: #204501  slash
#204503

rendben
lacikonyha 2023. 09. 10. 20:07
Előzmény: #204500  J0hnnyEnglish
#204502

ez a te véleményed elfogadom
mint ahogy az előbb is egyetértettem azzal a kijelentéseddel hogy nem értem a lényeget
szeretnék jobban a kedvedben járni, mit tehetnék még?
várom a listát, igérem megfontolom, aztán meglátjuk mit tehetek
..
adok a véleményedre: mit gondolsz nyer a Djokovic?
nehéz helyzetben vagyok mert a csont és bőr orosz fiut és a játékát is kedvelen
slash 2023. 09. 10. 20:04
Előzmény: #204491  lacikonyha
#204501
Fater: Az ötker az NEM Dobogókő. Értem, mert laktam a Dorottya utcában (is) . Persze hogy egy ötkeres ingatlannal nem lehet rácseszni ezzel viszont csúnyán!  És mielőtt leprolizol (szokás szerint) van pár nagypályás magyar barátom a Punat Yacht klubban, így ismerem a gondolkodásukat. Egy ilyet megmutatnék nekik asszem megkérnének hogy távozzak.. :-)   van tapasztalatod ,nem vitatom, de az öregség mellé  egy kis szerénységet is társíthatnál. Nekem is jól tejel a horvát nyaraló mégis megmaradtam szerénynek. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek