Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini ma, 10:38
Előzmény: #53817  Criscito
Nem vennék, lutri. Inkább tőzsdézek, ha már hiányzik az izgalom, de ott sem csőd szélén álló céget veszek olcsó áron, hátha megússza és felmegy az ára.
hunor555
hunor555 ma, 10:23
Előzmény: #53816  signal2
Bocsánat, igazad van. Viszont ez még mindig egy nagyon magas szám ennyi pénzért.
terelemel ma, 09:59

"Ti vennétek ilyen házban lakást? " 
-- 
Hulye kerdes, nyilvan nem :)
Valasztek oriasi, csak a hulye venne olyat amiben ott a nagy riziko hogy bontani kell X ev utan. Rosszabb esetben raddol.
Vortex ma, 09:52
Előzmény: #53811  elemerorsos
Ha ennyire otthon vagy a témában akkor azt is tudhatnád, hogy a rövidtávra kiadott lakásoknál sokszor több a takarítani való, mint egy szállodában.
A szállodában egymás mellet vannak a szobák. 
A folyosóig kell vinni a szennyest és a szemetest, mert ott van a gyűjtőkocsi.
Minden egyszerűbb, mint be- és kicuccolni egy lakásba.
De ha te találsz annyiért takarítót Airbnb-re, mintha szállodában takarítana, akkor tartsd meg.
De nem hiszem, hogy van olyan balek takarító, aki annyiért vállalna egy airbnb lakást, mint egy szállodai szobát.
Vortex ma, 09:44
Előzmény: #53813  elemerorsos
Talán azért nem vált, mert oda nem veszik fel.
Aki többet fizet, már jobban válogathat a jelentkezők között.
Albérletnél is kérdezhetnénk miért nem váltanak sokan, amikor van olcsóbban is.
Csak aki olcsóbban hirdet annál sorban állnak a jelentkezők és válogathat.
És azt se felejtsük el, hogy sokan húztak és húznak el külföldre.
Criscito ma, 09:42
Mármint bauxitbetonból épült ház van szép számmal. 
Criscito ma, 09:37
Bauxitbetonról mit tudtok? 1928 és az 1940-es évek között alkalmazták Magyarországon, most böngésztem egy kicsit az ÉMI oldalán, és azért van belőlük elég szép számmal (a legtöbb a fővárosban!). 
*
"A '60-as évek végére egyértelművé vált, hogy a megszilárdulás után sajátos kémiai reakciók indulnak meg a bauxitbeton anyagában és ezek szilárdságcsökkenéshez vezetnek. A több mint harmincéves vizsgálati tapasztalat alapján megállapítható, hogy a szilárdságcsökkenés sebessége a korábban feltételezettnél kisebb, de nem elhanyagolható mértékű. A tényleges helyzetet tovább ronthatják olyan kedvezőtlen környezeti hatások, mint a nedvesség és a magas hőmérséklet. Figyelembe kell venni azt a tényt is, hogy a bauxitbeton eleve kisebb szilárdságú, mint a portland cement felhasználásával készült beton. Ezért szükséges a bauxitbeton szerkezetek rendszeres és szakszerű megfigyelése, valamint időszakos műszeres vizsgálata."
*
https://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/bauxitbeton_epuletek.html
És vizsgálják is őket folyamatosan. Már ettől a leírástól is elmenne a kedvemtől a vételtől, de a googleban rákeresve még cifrább sztorikat is olvastam (bár nem tudom mennyi igaz azokból). Ti vennétek ilyen házban lakást? 
signal2
signal2 ma, 09:19
Előzmény: #53814  hunor555
Jelenleg kb. 108 ezer közmunkás van már csak.
elemerorsos ma, 09:18
Előzmény: #53814  hunor555
Azt valóban nehezen látom be, hogy ha valaki 170 bruttót keres, egy másik cég hasonló munkára meg a dupláját fizeti, akkor miért nem vált? Vagy az ilyen a boltban is direkt a drága (azonos) terméket veszi meg, csak hogy a kiadási ágon is szívassa magát? :-)) 170 bruttó az ma a nulla alatti szint, ennél a diákmunkások többet kapnak a mekiben. Diploma nélküli szalagmunkára fizetnek megyeszékhelyen 350 bruttót.
hunor555
hunor555 ma, 09:00
Előzmény: #53813  elemerorsos
Igen, komoly gond van a fejekben. Van az országban 400k közmunkás, ők kevesebb mint a felét kapják ennek. Mégis vannak.  Az a baj, hogy nem tudod felfogni hogy vannak tőled különböző emberek. Én nem mennék el ennyiért, te sem. De látod, nagyon sokan igen. Sok ember van akivel nem értek egyet. Például veled sem, sok dologban. Mégsem mondom hogy nem létezel.
elemerorsos ma, 08:44
Előzmény: #53804  hunor555
170 bruttó? Gondolom ez 4 órás munka lehet. Mert ha 8 órás és még nem húzott el máshová, akkor komoly gond van a fejekben :-))
elemerorsos ma, 08:43
Előzmény: #53779  goldi
Ennyiért nem fognak találni embert. Látszik is a hirdetésből, hogy szinte könyörögnek hogy jelentkezzen valaki. Szfváron több, mint a duplájáért sincs ember...
elemerorsos ma, 08:35
Előzmény: #53803  hunor555
Látszik hogy nem értetek hozzá. Egy kis apartman takarítása simán megvan fél óra alatt. Teljesen más takarítást igényel amikor bent élsz egy lakásban és amikor 2 nap után kiköltözik egy vendég, aki szinte csak aludni járt oda. Mivel még nem láttál ilyet, ezért nem is hiszed el. (Ugye a titanic sem süllyedhetett el sós vízben :-)) Egy szállodában szerinted hagynak egy takarítót 1,5-2 órát vacakolni egy szobával, hogy egy nap alatt 4-5-öt takarítson ki?? Vagy ha nem, akkor minden szállodában kosz van, ugye, mert ennél kevesebb idő alatt nem lehet megcsinálni? :-))
terelemel hétfő, 23:23
Az erősebb őszi kezdőhónapok után újra a nyári mélypontra zuhant vissza a hazai ingatlanpiac. Az
előző hónaphoz képest 17%-os visszaesés azt jelzi, hogy az erősebb szeptemberi és októberi
fellendülés csak átmeneti volt és komolyabb átalakulások, változások okozhatják az alacsonyabb
ingatlanpiaci forgalmat. A 11 ezer alatti novemberi tranzakciószám nem csak az előző hónaphoz,
hanem az előző évek ugyanezen időszakához képest is erős visszaesést mutat, a tavalyi adatoknál 9, a
2017-es évhez képest 7%-os a csökkenés. Az elmúlt két évben csak az ingatlanpiaci szempontból
mindig is gyengébb decemberi és januári forgalmak mutattak ilyen alacsony aktivitást.
mcbull hétfő, 22:30
Előzmény: #53805  glala
Azért kell a rendszeres lakás takarítás, hogy ne legyen semmi vízköves. Ha mosdót, kádat lekezelsz hetente nincs vízkõ, max a konyhában a kávéfõzõm, na az is félautómata, mert elindítom a programot.
hunor555
hunor555 hétfő, 21:35
Előzmény: #53806  Batiszkáf
Jah. Így van. Munkatársam is örökölt egy 200nm-es kérót Karancslapujtőn. Sokkal előrébb van vele. Egész jó állapotú, egyszer meghívta az egész csapatot bebaszni oda. Viszont pont a napokban beszéltem vele erről, két éve 10 milláért mentek ezek a házak, ma már 16ért, szóval a "pesti-kór" valóban terjed. Ez már nem az aggló, Salgotarján melletti kistelepülés. Mondjuk munka szerintem nem lett több arra. Ha hinni lehet annak hogy a mostani pestiek nagyrésze nem  tősgyökeres pesti akkor valószínűleg a nagy részük valami szart örököl a halál faszán ahonnan mindenki menekül. Azért ez nem nagy segítség. Erre itt van egy jó grafikon: https://alapblog.hu/fogy-a-fiatal/
Asszony rokona németországba jár hegeszteni (szabolcsból), kaja szállás fizetve van és azon felül kap 6 kilót havonta. Ha itthon ilyen kurvajó fizetések vannak nem is értem miért hagyja ott két hónapra a családját, hogy utána 2 hétig láthassa. Tök hülye. A szomszédja is hasonló idióta ugyan ezt csinálja, meg még a fél megye. Az ország nagyon durván két részre szakadt, és ez nem pest meg a lemaradó részek, hanem egy vékony réteg jól kereső, "külföldiző", meg egy jóadag nyomorgó. Mivel mérnök vagyok a szűk ismerettségi körömbe kb. egy embernek szar, de az ilyen hitelt hitellel kiváltó szerencsétlen, a többinek jó. Ez egy maroknyi ember. Ha meg lemegyek a gyártósorra látom a regimentnyi szerencsétlent.
hunor555
hunor555 hétfő, 21:19
Előzmény: #53805  glala
Olyan 3-4 hetente azért kellene. Arra viszont nincs igényem hogy fél óra alatt valamit csináljon. Ha meg airbnbs lakásról van szó, azért lakócserekor illik egy picit átfogóbb takarítás szerintem, mégis más ember költözik be. Gyakorlatom nincs benne, nem vagyok panelbáró/airbnbs, de ha kiveszek egy ilyet azért elvárnám.
Batiszkáf hétfő, 21:17
Előzmény: #53804  hunor555
"Ezek az emberek ilyen bérrel esélytelenek saját lakásra ha nem örökölnek".
Na de pont azért nincs ebből semmiféle társadalmi feszültség, mert a többség azért örököl valamit a nagyszülőktől. 
glala
glala hétfő, 20:45
Előzmény: #53803  hunor555
Te egy héten hányszor vízkőtelenítenél?
Meg elfelejtitek, hogy az airbnb lakások egy része más hàztartási helységének felel meg méretben.
hunor555
hunor555 hétfő, 20:41
Előzmény: #53758  elemerorsos
Na erről biztos forrásom van, agglóban a sima operátor alapbére 170 BRUTTÓ. Bennhagyták a bértárgyalásról szóló papírt az egyik teremben év elején. A 200 fős fizikai állomány 1/3-a ilyen. A maradék 2/3 kb. egyenletesen oszlik el 370k-ig, pár púp van 200 körül. Ha abból indulunk ki hogy én a saját fizumat tudom, akkor az húzza fel az átlagot de nagyon. Ez ha másra nem is de az arányok bemutatására tökéletesen alkalmas, az ország is így épül fel. Ezek az emberek ilyen bérrel esélytelenek saját lakásra ha nem örökölnek. Én ezt tapasztalom, meg látom nap mint nap, amiket meg itt látok azon jókat röhögök néha.
hunor555
hunor555 hétfő, 20:18
Előzmény: #53773  elemerorsos
Ember azért ilyen kijelentésekkel vigyázz, mert ezekkel tudod magad full hiteltelenné tenni. Fél óra egy lakástakarítás? Egy fürdőszoba kitakarítása normálisan 1 óra! Levízkőteleníteni a zuhanyzót, csempét, kimosni a zuhanyfüggönyt, mosdót, letörölgetni a port. Ja felporszívózni meg felmosni lehet megvan 1 óra alatt de az egy semmi szar, nem takarítás. Vagy arra gondoltál ahogy egyiptomban a hotelben a márványt mosták fel? Kilocsol egy kis vizet, szétkeni azt jóvanazúgy. Szomszédom takarítónő vácon, megkeresi a 3 kilót, néha 4et. Viszont bele döglik, hétköznap a 12 óra megvan, hétvégén sosincs otthon egész nap, 4-6 órákat csinál. Már most roncs, sajnálom, nem tudom mi lesz vele hosszú távon.
1kor13
1kor13 hétfő, 17:49
Előzmény: #53801  glala
ja így értem:)
glala
glala hétfő, 17:40
Előzmény: #53800  1kor13
Eladjuk az EKB ötletét a saját unortodoxiánknak.
1kor13
1kor13 hétfő, 17:38
Előzmény: #53799  glala
Milyen értelemben "kullogunk"? Annyira kullogunk, hogy például a lengyel, cseh, román kamatszint mind nagyobb, mint a magyar? 
glala
glala hétfő, 17:20
Előzmény: #53798  1kor13
mi csak kullogunk az EKB után
1kor13
1kor13 hétfő, 15:14
Előzmény: #53762  1kor13
Nem szabadna az államnak és az mnb-nek olyan gazdasági növekedést generálnia, amivel utána az állam sem tudja vagy akarja tartani a tempót! 
impudent hétfő, 13:57

most áll minden máp, lakáspiac persze itt Én csökkenő kínálatot látok , picivel de mindig csökken a felkínált állomány, tehát még csökkenő árakról igazán nincs szó mert a paraszt azonnal megveszi a csökkent árú szart.
a tér lefelé beszűkült ami a rezsi , a kamat kondíciókat illeti, inkább fel van nagy tér inflációban,kamatokban
és persze a recessziónak is el kellene jönni.
glala
glala hétfő, 13:50

https://www.portfolio.hu/befektetes/20191209/szuperallampapir-itt-az-akk-valasza-az-imf-javaslatara-409579
Annak, aki esetleg aggódott volna, hogy elengedik ebben a formában a MÁP+-t.
Én személy szerint NAGYON csodálkoztam volna, ha bármit is megfogadtunk volna a javaslatokból.
Így "sajnos" más irányból "kell" várni a rakétába a további üzemanyagot.
glala
glala hétfő, 13:39
Előzmény: #53792  Criscito
Azert kivancsi vagyok, hogy meddig fenntarthato a rezsicsokkentes(itt szoktak mondani, hogy egyebkent a vilagpiacon se feltetlen van dragulas), illetve hogy nem mernek arat emelni se a MAV-nal, se a Volannal, se a BKK-nal.
Utobbi helyeken, e persze a kozmuszolgaltatoknal is azert szinten elkezdett vastagabban fogni a fizeteseknel a cerka, meg nyilvan a koltsegek se lettek tulsagosan alacsonyabbak.
Bar az igaz, hogy pl a bkk rendesen ritkitott a penztaraik szaman, sporolnak a karbantartason, de busz nagyon kevesebb latszolag nem lett.
goldi
goldi hétfő, 13:39
Előzmény: #53793  glala

Ez a baj. A bevétel egy részét a kicsiből kicsit, de félre kell mindig tenni, ez nem jövedelem függő.
glala
glala hétfő, 13:29
Előzmény: #53791  goldi
Hát abból a pénzből, amit azon "spórolnak" egy kutyaólat nem fognak tudni venni, ha bármi történne.
És mint írtam megtakarításuk meg nincs, hacsak egy 150 ezer forint értékű autó nem tekinthető annak, de abból se sok csereingatlanhoz fogsz jutni.
Criscito hétfő, 13:24
Előzmény: #53790  goldi
Kiemeltél egy dolgot. A rezsid mennyit nőtt 1 év alatt? Ruházkodásra mennyivel költesz többet, mint 2018-ban? Üzemanyagra többet, vagy kevesebbet költesz-e, mint tavaly? 
goldi
goldi hétfő, 13:24
Előzmény: #53789  glala

"házbiztosításra meg már sajnos nem."
Itt is másképpen gondolkodunk, nekem soha nem volt és nem lesz semmiféle biztosításom...
Az viszont nem okozna gondot, ha holnap vennem kellene néhány házat vagy lakást...
A jelenlegi is több mint 300 m2.
goldi
goldi hétfő, 13:18
Előzmény: #53788  signal2
Nálunk a kifli 1 év alatt nőtt 30%-ot, de összességében is elmondható, hogy ennyivel növekedtek az árak 3 év alatt így a béremelések is szépen eltűntek.
glala
glala hétfő, 13:18
Előzmény: #53787  goldi
Én a vidéki bár nem túl népes ismerőseimmel nem szoktam pénzről beszélni mert nem is merek.
Azt tapasztalom, hogy túl sokat nem tesz egy részük félre, mert én szoktam bankként működni újabban pl családon belül, igaz kocsira, cigire és sörre mindig jut, házbiztosításra meg már sajnos nem.
Nem mondtam, hogy mindenkinek tejjel mézzel folyó kánaán van.
Jó helyen kell lenni jó időben, meg persze igyekezni nem beleragadni a szarba.
Nemrég oszkároztam egy szakival épp salgótarjánból, aki ausztriába "ingázik" ki(hétvégente van csak itthon) annyi dohányért, amit mi itt pesten megkeresünk, a benzint viszont már magának fizeti.
Én ilyen gombokat utoljára pályakezdőként kerestem, én főleg annak hiszek, meg mikor próbálok nagyritkán szakit keresni a fővárosban, vagy pl újabban járok egy kisebb vagyonért gyógytornára magánba.
signal2
signal2 hétfő, 12:54
Előzmény: #53786  goldi
Hát ott, hogy a salgótarjáni kutas 3 éve még csak nettó 130.000-t keresett, most meg 180-at. 
Az országos bruttó átlag meg így ment fel 270-ről 360-ra, konkrétan Nógrádban meg 220-ról 270-re.
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qli029b.html
goldi
goldi hétfő, 12:40
Előzmény: #53785  glala
Inkább abban van igazság, hogy sokan elhiszik a hazug ksh adatokat és propagandát.
goldi
goldi hétfő, 12:39

Tehát még mindig nem értem, hogy hol vannak a fidesz propagandában szereplő hatalmas reálértékű béremelések...
Az ország számtalan pontján alacsony béreken foglalkoztatják a dolgozókat!
Az is elmondható, hogy sok helyen még az árak drágulását sem követték le a béremelkedések.
Végig kell menni vidéki városokban, falvakban megdöbbentő a szegénység mindenhol.
glala
glala hétfő, 12:38
Előzmény: #53784  goldi
Látom nem jött át, miért raktam ki az idézőjelet a "jó" példához.
Ahogy signal is írta:
signal2 ma, 08:17 #53740
Előzmény: #53739  beléndek.
Az igaz lehet, hogy a nemzetgazdasági szintű béremelés nem egyenlően oszlik el régiók és gazdasági ágazatok között.
Ennyi.
goldi
goldi hétfő, 12:32
Előzmény: #53782  glala
SHOP ELADÓ és TÖLTŐÁLLOMÁS KEZELŐ Salgótarjáni LUKOIL Töltőállomásra Feladatok:
    üzemanyag- és shop termék eladás, pénztár kezelés, árufeltöltés, tiszta és kellemes környezet megteremtése, ügyfélbarát kiszolgálás
Az álláshoz tartozó elvárások:
    - Töltőállomás kezelői OKJ vagy más kereskedelmi eladói végzettség, - amennyiben nincs meg, belső szervezésű tanfolyamokon a szakképesítés megszerezhető,
Az állás betöltéséhez előnyt jelent:
    tűz- és munkavédelmi vizsga, haladó szintű számítógép kezelői ismeret
Amit kínálunk:
    Bejelentett munkahely, alapbér, pótlékok, bónusz, egyéb juttatások, A töltőállomás csak nap közben tart nyitva, 2 műszakos folytonos munkarendben
Állás, munka területe(i):
  • Szakmunka
  • Bolti eladó, Pénztáros
  • Teljes munkaidő
Szükséges tapasztalat:
  • 1-3 év szakmai tapasztalat
Szükséges nyelvtudás:
  • Nem igényel nyelvtudást
Munkavégzés helye: 3104 Salgótarján, Budapesti út 34. Havi nettó fizetési keret: 180 000 HUF
macisajt hétfő, 12:29
Előzmény: #53767  elemerorsos
Már hogyne mérne valamit?
Ha nincs szórólap, akkor nincs a  lakásra kereslet, és aki valóban el akarja adni az szépen csökkenti az árat, hogy nagyobb legyen az érdeklődés a túlárazott lakása iránt.
Ja és a félórás lakás takarításra én sem lennék vevő, inkább maradjon az eredeti kosz.
glala
glala hétfő, 12:20
Előzmény: #53780  goldi
" könnyen megtanulható, egyszerű, betanított munkák"
Értem én, hogy pl takarítani se olyan bonyolult megtanulni, de arra lehet mégis jobb a kereslet, így ott jobb lóvékat lehet szakítani.
BTW Salgótarján is egy megyeszékhely, esetleg onnan nem keresel vmi "jó" példát?
DAXHU hétfő, 12:14
Előzmény: #53768  Criscito
Nálunk ezt a melót (heti 1 alkalom, 4 szint) 12 ezerért csinálja, feketén.
goldi
goldi hétfő, 12:12

Tehát bruttó 857-1050ft! Ez egy megyeszékhelyen!
Miről beszélgettek ti itt gyerekek? Ez nem a királymédia, ez a magyar valóság!
goldi
goldi hétfő, 12:09
Könnyű fizikai, betanított állások Kaposváron
Cég: Dologiő Kft.
Város: Kaposvár
Fizetés: 857 - 1 050 Ft/óra
Az állás leírása Csak egy műszakot tudsz vállalni? Nem gond!Két-három műszakba mennél? Nem gond!Könnyen betanulható munkát keresel? Jó helyen jársz.Előrelépés érdekel? Ilyen lehetőség is van nálunk.Megváltozott munkaképességű vagy? Neked is kínálunk munkát.Kaposváron és környékén most számos betanított munka vár. Válogass kedvedre! Keress minket, ha szükséged van segítségre a döntésben.Megváltozott munkaképességűeknek is van 4 és 8 órás 1 és 2 műszakos munkánk: könnyű összeszerelő vagy irodai feladatokra várunk. Jelentkezz te is!Mi a feladat? Miből áll a munka?Ezek mind könnyen megtanulható, egyszerű, betanított munkák. Összeszerelő, gépkiszolgáló, minőségellenőr, csomagoló, húsüzemi szeletelő, CNC gépkezelő. Szakmunkások (targoncások, hegesztők, stb.) jelentkezését is várjuk, nektek is vannak állásaink!Milyen munkahelyeken?Van a partnercégeink között húsüzem, elektronikai üzem, autóipari beszállító cég, villamossági gyár. Mindegyik esetben kulturált hely vár (öltözővel).Milyen a munkarend?
  • vannak 1 műszakos munkáink: 6-14, 8-16 óráig (de akár rugalmas beosztásban 4/6/8 órás munkarendben is) 
  • vannak 2 műszakos munkáink: általában 6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00 óráig
  • vannak 3 műszakos állásaink is: 6-14 óráig, 14-22 óráig és 22-6 óráig 
Mit kapsz a munkádért cserébe?
  • az alap órabéred a munkától függően bruttó 857 - 1050 Ft
  • műszakpótlékkal számolhatsz a több műszakos helyeken
  • túlórapótlék, jelenléti bónusz is van több helyen
  • általában cafeteria is van
  • több helyen is támogatják az étkezésedet (pl. havi 7000 Ft-tal vagy akár napi egy étkezéssel)
  • a havi nettó fizetésed 120-210 ezer Ft közötti összeg lesz a munkától függően
  • van olyan munkánk is, ahol egyszerűsített foglalkoztatásban (EFO) vannak a dolgozók
  • utazási költségtérítés is van: a bérleted 86%-át térítjük vagy ha autóval jársz 9ft/km/fő
  • a fizetésed minden hónap 10. napjáig a számládon lesz, de van ahol 2 heti kifizetés a jellemző
Ki jelentkezhet ezekre a munkákra?
  • 8 általános iskolai végzettség kell, semmi más
  • persze, ha van tapasztalatod, azt díjazzuk (akár magasabb szintű állást is tudunk)
  • egyes munkákhoz kell a jó látás és egy kis kézügyesség
Mi a munkába állás feltétele?Néhány munka esetében van egy teszt, amit meg kell írnod. Ez könnyű, nem kell tartani tőle.Ha érdekel a lehetőség, akkor jelentkezz a Jelentkezem gombra kattintva. Kérdésed van? Keresd a kollégáinkat: Nagy Tamást +3620241XXXX, Deák Lászlót +3620219XXXX vagy
macisajt hétfő, 12:08
Előzmény: #53767  elemerorsos

Már hogyne mérne valamit?
Ha nincs szórólap, akkor nincs a  lakásra kereslet, és aki valóban el akarja adni az szépen csökkenti az árat, hogy nagyobb legyen az érdeklődés a túlárazott lakása iránt.
Ja és a félórás lakás takarításra én sem lennék vevő, inkább maradjon az eredeti kosz.
impudent hétfő, 12:03
Előzmény: #53776  impudent
A meleg lakasbol vastag bankszamlaval nyilvan olyan egyszeru az elet
impudent hétfő, 12:02
Előzmény: #53770  elemerorsos
Eredj a munaeropiacra meglasd mit kapsz
Batiszkáf hétfő, 11:17

Airbnb takarítás:
Négyzetméter ár: 150 Ft / m2 /fő
Óradíj: 2250 Ft / óra / fő
mcbull hétfő, 11:14
Előzmény: #53773  elemerorsos
Persze...maszatolni elég:)
elemerorsos hétfő, 11:12
Előzmény: #53771  johai
Egy rutinos takarítónő egy kis lakást (cc 30 m2) simán megcsinál fél óra alatt. A nagyobb több idő és drágább. Ebben a mosás, ilyesmi nincs benne, az külön munka plusz pénzért!!
mpagnes hétfő, 11:09
Előzmény: #53771  johai
De a lépcsőház sem 1 óra. 
johai hétfő, 11:04
Fel ora egy lakas takaritas?
Latom Te soha eletedben nem takaritottal!
elemerorsos hétfő, 11:00
Előzmény: #53769  impudent
Látom ezzel se vagy képben. Hívj fel 1-2 takarítót és csodálkozz. Napi nettó 20 alatt meg se mozdulnak. De aki ügyes az 25-30-at is megcsinál 4-5 órai munkával (rövidtávúzó lakások takarítása, 6-10 ezer/lakás, és fél-egy óra egy lakás).
impudent hétfő, 10:56
Előzmény: #53766  elemerorsos
Az almondban.
8 oras takaritoi allasok minimalber.
Multinal 220 korul brutto 8 ora.
Criscito hétfő, 10:52
Előzmény: #53766  elemerorsos
Nagy biznisz most a fővárosban takarítónak lenni vállalkozóként. A mi társasházunk egy lépcsőházra (4 emelet) kapott 30.000 Ft-os ajánlatot egy hónapra (4 alkalom). Felmosás, seprés, törölgetés. Alkalmanként 1 órás munka maximum. Ez bruttó 7500 Ft körüli órabér. KATAsként elég jól lehet ma ezzel keresni annak, aki ügyes. 
elemerorsos hétfő, 10:46
Előzmény: #53760  Criscito
Ez nem mér semmit. Én a legtöbb "lakást keresek" szórólapot a válság mélyén kaptam. Mostanában semmit. Tény hogy változott a hangulat, de amikor egy kétszobás új lakás angyalföldön 40-45 millió, akkor nem csoda (ami egy éve 30-35 volt).
elemerorsos hétfő, 10:43
Előzmény: #53761  1kor13
Ahogy mondod. Egy csomó iskola van, ahol nyáron lelépett 3-4 tanár és azóta se találtak embert. Idő kérdése hogy ebből nagy gáz legyen. De a képzettség nélkülieknél még rosszabb, takarító például konkrétan sehol sincs. 120 nettóért keresnek takarítót óvodába, ami egy vicc, egy takarító ezt a piaci szektorban egy hét alatt keresi meg.
signal2
signal2 hétfő, 10:42
Azt a társadalom nézte be, de nagyon. Nincs megbecsülést, nincs felhatalmazás, nincs önállóság, nincs szakmai beleszólás, nincs normális fizetés.
Meg is isszuk a levét.
johai hétfő, 10:41
Előzmény: #53752  elemerorsos
Latod ezert tenne jot egy kis lassulas,helyre tenne a dolgokat.
Sajnos nem kicsi jon,hanem nagy.
*
Egyaltalan teljesen ertelmetlen ez a beremelesi jatek,amennyivel emelkedtek a berek annyival nott az infla.
Igazabol csak a felso retegnel volt erzekelheto eletszinvonal novekedes,nade minek hiszen azoknal mar eleve magas volt.
A nyugdijasok pedig ehenhalnak.
Lipio89 hétfő, 10:34
Igen, ezert nincsen vagy mellette maganban is dolgozik. Lany baratom csecsemogondozoi szakmat hagyta ott 3 ev utan mikor ennyire elszakadtak a berek a versenyszfera es a kozszfera kozott, pedig ez volt a hivatasa. Most 100ezer nettoval tobbert egy magankorhazba veszi fel a telefonon az elojegyzest 0 stressz es felelosseg mellett. Ezek azert szomoru dolgok :(
1kor13
1kor13 hétfő, 10:31
Különösen büdipest fog erre ráfázni, ki az az állat, aki pestre megy tanítani? Majd a pöstiek a hatalmas bérüket elkölthetik a magánkórházban meg a magániskolában, oszt akkor verheti mindenki a mellét a bérnövekedéshez.
1kor13
1kor13 hétfő, 10:29
Előzmény: #53756  elemerorsos
Ééééértem már, akkor ezért nincsenek sem ápolók, sem tanárok, sem ovónők! Mert ők valamit benéztek. 
Criscito hétfő, 10:28
BEJELZETT A SZÓRÓLAP-INDEX
*
https://alapblog.hu/szorolap-index-lakasar/?fbclid=IwAR38DjM-4eOCXbVPZGTOyF2m1lTdJyaAq5zImCMTi_GfKLNAy20TZntVKQI
*
Nekem van még egy indexem: Az erkélyekre kihelyezett eladó tábla index. Ezekből én egyre többet látok a fővárosban, míg korábban egy darab sem volt kihelyezve, hiszen eddig a fázisig el se jutottak az eladó ingatlanok (nem volt rá szükség), mivel már a szomszéd, vagy valamelyik ismerős lecsapott rájuk azonnal. 
Lipio89 hétfő, 10:26
Előzmény: #53756  elemerorsos
Egyetertek, netto 200 alatt nincs ember Bp-n.
 Irodai pozira palyakezdo ber min. 250 netto, 1-2 ev tapasztalattal mar 350 (es itt nem a komoly mérnöki, IT szakmakrol beszelek). Ugyanennel a cegnel kezdtem ot eve fele ennyi fizetesert mint palyakezdo. Ezekbol kijon a pesti alberlet, főleg hogy jellemzoen parral vagy ketten laknak, az egyedul lakas luxus.
elemerorsos hétfő, 10:22
Előzmény: #53753  Criscito
Ez épp főváros, de másik példám SZfvár, egy multinál gyárba keresnek embereket (melósokat) az fizikai munka de nem nehéz, 350-400 bruttó, és ott sincs jelentkező. Nyilván diploma és nyelvtudás ode se kell.
elemerorsos hétfő, 10:18
Előzmény: #53755  terelemel
Ez egy pénzügyi tevékenységgel foglalkozó nagy cég, átmegy ügyfél kapcsolattartónak vagy értékesítési vonalra például, dupla ennyiért. De van még sok más pozi. Onnan megint léphet tovább.
elemerorsos hétfő, 10:16
Előzmény: #53754  Ebadta
Épp ezt mondom én is, hogy nem sok. Csak sokan írják itt, hogy 200 nettót vagy kevesebbet keresnek diplomával. Nem tudom, hogy ez hogy sikerül, de valamit nagyon benéztek.
terelemel hétfő, 10:13
Hova/minek lehet elolepni recepciosbol?
Ebadta hétfő, 10:09
Ha azt nézzük, h 120+rezsi alatt nemigen lehet bérlakást találni Bp-en nem sok a netto 200, sőt.
Criscito hétfő, 10:08
Tedd hozzá, hogy fővárosról, vagy megyeszékhelyről beszélsz. Kisvárosokban azért még elmennek az emberek minimálbérért dolgozni. 
elemerorsos hétfő, 09:58
Előzmény: #53741  beléndek.
Az alsó szegmensben emelkedtek legjobban a fizetések. 200 nettó alatt gyakorlatilag nem találsz embert SEMMIRE, még a mekibe sem. Egy ismerősöm két hónapja keres recepcióst egy irodaházba (fiatal lehetőleg hölgyet), nem kell se diploma, se nyelvtudás, se semmi, nincs túlóra (7.30-16.00-ig van munkaidő), fűtött, kulturált környezetben kell gyakorlatilag ülni és kezelni esetenként a telefont (tehát nulla fizikai munka). Stresszfaktor nulla. Ráadásul továbblépési lehetőség is van, 1-2 év után mehet a normál céges csapatba, eddig is így volt a recepciósokkal, ez egy beugró ahol megismeri a céget és a kollégákat. Fizu 200 nettó plusz cafeteria plusz BKV bérlet. Két hónap alatt kettő jelentkezője volt, egyiket felvette volna, mire az közölte (a megegyezés után) hogy 250-et kér nettó, a másik pedig már úgy ment az interjúra, hogy igazából már talált jobban fizető állást. És ez most nagyon zavarja, mert a cégnél régóta ott levő kollégák is látják ezt, és emiatt elkezdtek ők is béremelést kérni... Ilyen a piac most.
terelemel hétfő, 09:56
Előzmény: #53747  signal2
Ja, ugy volt hogy 2019-tol kozolni fogjak a mediant is. Gondolom mikor meglattak a szamokat, akkor valamelyik NER g**i odaszolt hogy ezt NE kozoljetek inkabb. Itt egy jo iras errol: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Z0jgODT4hEoJ:kifogasokvilaga.hu/a-ksh-nem-publikalja-a-median-bert-kiszamoltam-helyettuk-nav-adatokbol/+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-b-d
mpagnes hétfő, 09:50
Teljesen mindegy, hogy átlag vagy medián, mert egyik sem jó fizetés. A 250 ezer nem több a 200 ezernél, mert az 50 ezer különbség az semmi. 
glala
glala hétfő, 09:49
Par eve vmelyik mnb jelentesben benne volt, kb ahogy irtatok 75%.
Criscito hétfő, 09:48
Vagy ugy. Igen. Nekem ugy remlik, hogy identol mar median bert is kellett volna kozolniuk, mert az adatokat megkapjak a NAV-tol, de itt az ev vege, a median ber meg sehol. 
signal2
signal2 hétfő, 09:41
Előzmény: #53746  Criscito
A KSH képes és ki is nyeri az adatot, csak nem közli.
Criscito hétfő, 09:38
Nem annyira kamu az átlagbér, csak az emberek kettesek voltak matekból, és nem értik, hogy mit akar megmutatni ez az adat. Amit az emberek szeretnének kilátni ebből a statisztikából az a mediánbér, nagyjából az megfelelne azzal, amit sokan érzékelnek a környezetükben, mert az egy kisebb összeg lenne (az átlagbér 75-80%-a), már ha képes lenne végre kinyerni a KSH az adatokat a NAV-tól. 
buyandhold hétfő, 09:24
ingatlarak szempontjabol mindegy, hogyan oszlik el a ber, a lenyeg, hogy a kiaramlo bertomeg egy resze ingatlanba megy... sot, igy meg jobb is, mert ha egyenloen oszlana el, akkor mindenki elfogyasztana azt a kis pusz penzt, igy meg akik fent vannak, sok felesleges penzuk marad, amibol mar komolyabb dolgokat is vehetnek, pl. ingatlan, sot... kenyszerben vannak, hogy valamiben tartsak a penzuket...
signal2
signal2 hétfő, 09:03
A minimálbér és a garantált bérminimum emelése ugyanúgy nagy hatással az átlagbérre.
Batiszkáf hétfő, 08:57
Előzmény: #53742  Batiszkáf
A bérek terén is inkább a nyugati trendhez hasonlóan összecsúsznak, minthogy a vezetői fizetések lőnének ki.
Batiszkáf hétfő, 08:56
Nekem fogalmam sincs, hogy mi van a faluvilágban - azért ők is élnek és fogyasztanak, tehát nem valamilyen szinten le kellett követniük a mozgásokat -, de a prosperálóbb régiós központokban biztos, hogy nem az a helyzet, amit lefestettél.
beléndek.
beléndek. hétfő, 08:51
Előzmény: #53740  signal2

A statisztikai adatok nem mindig adnak pontos tájékoztatást.
A magyar átlagot a képviselő béremelések és a magas beosztású dolgozói fizetések húzták föl. (politikusok, banki alkalmazottak, orvosok, ügyvédek, vállalatok vezető beosztásaiban levő személyek stb.)
Az infláció szintén nem tükrözi a valós áremelkedéseket.
A németeknél a lassuló gazdaságuk miatt ennek éppen az ellenkezője történt, magas beosztású személyek jövedelme csökkent jelentősen.
Az átlagos dolgozók jövedelme az náluk is emelkedett, ez rendszer szinten meg náluk évről évre így.
Bárkit meg kérdezhetsz arról, hogy meg kapják-e a statisztikában szereplő magyar átlagbért, nem sok olyant találsz aki ezt meg is kapja. A magyar átlagbér is egy nagy kamu, ami jól el fér a többi hazugság mellett.
signal2
signal2 hétfő, 08:17
Előzmény: #53739  beléndek.
Az igaz lehet, hogy a nemzetgazdasági szintű béremelés nem egyenlően oszlik el régiók és gazdasági ágazatok között.
Az inflációs részt én viszont kiszűrtem azzal, hogy reálbért írtam. Ennél a fogalomnál az infláció már irreleváns.
Itt van összehasonlításképpen a német és a magyar reálbér az elmúlt időszakban, óriási a különbség:
https://tradingeconomics.com/germany/wage-growth
https://tradingeconomics.com/hungary/wage-growth
beléndek.
beléndek. hétfő, 07:48
Előzmény: #53738  signal2

A béremelések kint is évről-évre növekednek, éppen e-miatt jelentéktelen mértékű a magyar bérek emelkedése a külföldhöz képest.
Arról meg nem szabad elfeledkezni, hogy a magyar béremelések nem minden területen érezhetőek, több magyar társadalmi réteg is leszakadóban van.
A magyar bér emelések jelentős részét elviszi az adó, a 27%-os áfa és a bolti árak látványos emelkedése, így Magyarországon csak látszat béremelés történik.
2010-óta a magyar nyugdíjas társadalom leszakadóban van, az ő ellátásukban történt emelés nem fedezi az árak emelkedését sem.
A magyar béremelések jól hangoznak, de valójában köszönő viszonyban sincsenek a magyar valósággal.
signal2
signal2 hétfő, 07:30
Előzmény: #53737  beléndek.
Az írás nagy részével egyet tudok érteni, a lerablással viszont nem. Nemzetgazdasági szinten a reálbér változása mutatja meg, hogy az idő előrehaladtával könnyebb  vagy nehezebb megélni. Ez pedig az utóbbi időben jelentősen emelkedett, azaz ma jóval könnyebb megélni, mint akár 3 évvel ezelőtt. Ez persze részben köszönhető annak is, amit írtál, hogy a szükséges munkaerő elvándorolt.
A feleséged alulfizetett, és ma a munkavállaló diktál, érdemes nyitott szemmel járni és fizetésemeléssel próbálkozni.
beléndek.
beléndek. hétfő, 06:45
Előzmény: #53736  mpagnes

Azt a részét, hogy a magyar uszító, gyűlöletkeltő politika megbukott az ország kiürüléséhez vezetett.
Azt a részét, hogy külföldön az emberek szívesen fizetik az adókat amiatt, hogy azt látják az adó befizetéseikből az ő nyugalmas környezetüket, egészségügyüket, oktatásukat, építik.
Ez az a rész, ami miatt a magyar értelmiség már egyre kevésbé akar hazajönni külföldről.
Az árak olcsóbbak és jóval tervezhetőbbek, kiszámíthatóbbak. A bankok és az állam sem nyúl le semmit, bármennyit utalhatsz nulla költséggel és bármennyit felvehetsz bármelyik bank automatánál a számládról szintén nulla költséggel.
A számlád is jóval nagyobb biztonságban van.
A boltokban nálunk hétről-hétre emelkednek az árak, Matolcsy-féle forintgyengítés következményeként.
A magyar népnek fel kellene ébrednie végre, hogy a jelenlegi hatalom kizsákmányolja és lerabolja őket  a rettegést és gyűlöletet keltő hazugságokra épülő politikájával.
A nyugati fejlett társadalmakhoz semmit nem tudtunk felzárkózni az elmúlt fidesz kormányzás alatt, ezt csak azok képtelenek megérteni, akik csak a propagandából ismerik a valóságot.
Az évnek minimum kétharmad részét én is külföldön töltöm, így van fogalmam a valóságról is.
mpagnes hétfő, 05:55
Előzmény: #53735  beléndek.
Melyik részét nem értik sokan? 
beléndek.
beléndek. hétfő, 05:17
Előzmény: #53734  NemethSzilard

Sokan kitalálták már a fiatalok közül, hogy mit tegyenek, mieink külföldön élnek, ott építgetik jövőjüket.
Magyarországra még véletlenül sem terveznek vissza, Orbán gyűlöletkeltő, uszító politikája ide vezetett.
Mosolygok azon amiket itt olvasok külföldi keresetekről, megélhetésről. A legtöbben csak találgatnak, de közelében nincsenek a külföldi béreknek és az ottani megélhetési költségeknek.
Feleségem művezető fizetése alig éri el a nettó 200-ezer forintot, kint a gyerekek nettó fizetése 2300-2500 eur között van, ebből fizetik az albérletüket, ami külön-külön lakást jelent, ez 6-700/eur- hó kiadást jelent. Ebben az árban hideg-meleg víz, fűtés ingyenes parkolás benne van, kivéte a villamosáram amit nekik még külön kell fizetni.
Az anyut, szokták is piszkálni azzal, hogy míg neked a 200-ezres fizetésedből is jelentős részt kell fordítanod a rezsire, ház újításra, napi megélhetésre, addig itt úgy marad 600-ezer forintod megélhetésre, hogy a házad, lakhatásod költségei már fedezve vannak.
A napi megélhetési költségek kint már alacsonyabba kerülnek mint Magyarországon, ez a bolti árakra értendő.
Az évenkénti béremelések is folyamatosak + egyéb bónuszok a cégtől pl. autóvásárlásra 35% kedvezmény ami önmagáért beszél.
NemethSzilard
NemethSzilard hétfő, 04:23
Előzmény: #53729  impudent
A lakás árak dupláztak de a tojás meg a sertés nem ...2010 hez képest kb 20 százalék max mint a nyugdíj... A fiatalok na nekik valamit ideje lenne kitalálni mert megszivtak.... Nem lennék most ~30 éves most... Nekünk a gyerekek még nemrég kezdtek dolgozni 25 alatt nekik még jó lehet de akik előttük vannak azokat a fidesz és a gazdaság állva hagyta letolt gatyával az északi sarkon 🌲szal a szájukba... 
Bandi_ujonc hétfő, 00:30
Előzmény: #53723  glala

az a kedvencem, hogy az ország minden pontjából "feljönnek pestre" dolgozni, fatornyos falu/szülőváros bérének mondjuk másfélszereséért, aztán az albira elmegy a fizu fele kb, rákosborzasztó alsón.
fővárosból nem sokat lát, semmi köze hozzá, maximum "bulika" és egyszer fotózkodik valamelyik hídon, de az életérzés legyőzi a modern rabszolgaságot.
Bandi_ujonc hétfő, 00:26
Előzmény: #53730  impudent

dehogy gyarapszik, tömegek nyögnek szép csendben.
pár szűk réteg tényleg jól jár.
Bandi_ujonc hétfő, 00:20
Előzmény: #53724  impudent

nem.
modi volt magától.
impudent vasárnap, 23:32
Előzmény: #53729  impudent
Miert kellene lecsuszni barkinek is ha az orszag piszkosul gyarapszik ?
Az elert szinvonalra gondolok.
Persze az En szemem elott azok a kisemberek lebegnek akik nem alberlet kiadassal foglalkoznak csak volt 100 ezer ft nyugdijuk 2010 ben ami most 120 ezer es mar nem eri a felet sem a 2010 esnek
impudent vasárnap, 23:27
Előzmény: #53727  sakal83
Lehetek tobb lakas tulajdonosa de ha a megszolgalt jovedelmem nem tartja fenn az elvarhato szintet elegedetlen lennek.
Ilyen egy mernoki fizetes es mernoki nyugdij stb.
Ebben az orszagban mindenki jatssza a hulyet.
sakal83 vasárnap, 22:54
Előzmény: #53727  sakal83
No meg a migransok:) azt azert tudni kell hogy az idosek patallastol fuggetlenul felnek fokent az idegenektol. A baloldal zsenialitasa az hogy immaron 5 ev alatt sem ismertek fel hogy ha a fidesz melle allnanak ebben a temaban akkor idoseket nyernenek plusz a fidesz temajanak 70%at kilonek:) de euert is diszellenzek... 
sakal83 vasárnap, 22:52
Előzmény: #53725  impudent
Nem no a rezsi. Nominalisan no a nyugdij es van kariari is:) miert szolnanak. Eszkozt szolgaltatast nem vesznek. Akinek meg volt az tapsol mert 2xse lett az albidij amit beszed.
sakal83 vasárnap, 22:49
Előzmény: #53723  glala
A ceg megemeli a bert higy ki tudja venni. Majd a termeket es szolgaltatasat is. Igy lesz egyre dragabb minden az ingatlan miatt. Es egyre rosszabb az elet. Epp errol szolt a kimutatas is. :) es a piac (amely mestersegesen pumpalt) szepen kivegzi magat v a rendszer tagjait:) szerinted LOLO cegei szeretik emelni a bert? Hat nem. Elobb tartjak fenn a MAPot akar nagyobb kamattal:)
impudent vasárnap, 21:25
Előzmény: #53722  Bandi_ujonc
Nem fer a fejembe hpgy a regebbi nyugdijasok akiknek 2010 ota min. 30% al tobbet kellene kapniuk hallgatnak mint szar a gazban.
impudent vasárnap, 21:20
Te raktad ki a kiskakast ?
glala
glala vasárnap, 21:20
Tudom, csak itt panaszkodtak egyesek, hogy ennyit sikerult tisztan kapniok a bertargyalason, meg meg vmennyit zsebbe(29 evesen?).
Ettol meg igaz amit irtam, hogy amig mas kiveszi, addig sorry, de annyi a piaci ar, amennyi.
Bandi_ujonc vasárnap, 21:11
Előzmény: #53720  glala

nyilván te is pontosan tudod, hogy a bécsi áru albérlethez nem 200 nettó kell, hanem 2-3-4 szerese.
attól függ, hogy szárazkenyér+bkv vagy másik véglet.
az a jó, hogy az eltelt 4 évben ugye a hivatalos infláció 3% körül vagy inkább alatta mozgott.
és a forint sem gyengült ugye? tehát minden szuper, csak így tovább:))
glala
glala vasárnap, 20:59
Előzmény: #53720  glala
(2015ben jarunk)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza