Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buksz-e
buksz-e ma, 14:01
Előzmény: #134343  lohran
Neked mar semmi bizalmad nincs a gengsztervaltas okozta uj szelekben, forumunk arca meg mar elore kitarazott?
Hova tart ez a vilag?
lohran ma, 13:42
Előzmény: #134344  Murdoch
Nekem is ez a gyanum.
Ezt a Magyar ingatlanpiacot valakik pillanatok alatt manipulálták.
Hiányt gerjesztettek a felvásárlásaikkal és most a giga árakat fenntartják amihö a politika asszisztál.
Maffia
Murdoch ma, 13:40
Előzmény: #134343  lohran
Sokan még ott tartanak, hogy a jövő évi szja visszatérítésből robban az ingatlanpiac. Na ja, novemberre 6,5% lesz a vélt infla, szóval a valós majd a duplája lesz. Aztán jön, hogy hónap végén le kell tenni az autót...
Murdoch ma, 13:30
Előzmény: #134337  ncseed!
Gyanítom, hogy elsőként röhögnéd körbe azokat a balfékeket, akik felmarva a 70M-s támogatást, két éven belül csak bukóval tudnának kiszállni munkanélküliként. Most persze még a FOMO-t kell nyomnod.
Mellesleg a belvárost anno kinyírta az airbnb, az viszont szerencsésen elhalálozott. Nem lennék meglepve, ha itt jó néhány ezer lakás féltucat kézben lenne, ezeket nyilván tartják amíg lehet. Ettől függetlenül simán elhiszem, hogy enyhén csökkenő-stagnáló árak mellett Cyrus jól jár, ha még kivár.
lohran ma, 13:28
Előzmény: #134320  CyrusTheGreat
Mostani helyzet szerint szinte zéró esély.
A végletekig még most is gyártják a pénzt.
1-2% alapkamat ?
Valami nagyon ütősnek köllene történni ,hogy a reálisabb világ visszajöjjön.
Mondjuk 5-7% alapkamat.
7-10% hitelkamat.
Vagy néplázadás az infla miatt azok ellen akik ezt a világot fenntartják.
De mint tudjuk bármikor bármi történhet...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 13:25
Előzmény: #134310  tihamer

Egy baj van ezzel tihamér! Soha nem a lényeget emelik ki belőle. Veszprém és Zala megye a balatoni régió miatt kilőtt az űrbe (ez vitte a hazai emelkedést).
Értem én, hogy Balaton meg szép (nekem nem kell magyarázni, onnan jöttem el), kérdezném, hogy normális- e, hogy bizonyos régiókban budapesti nm-árakon próbálkoznak?
Ne legyünk álszentek, az esetek 80%-ban még mindig BP-en lehet lényegesen jobban keresni, sőt igazán sokat keresni. Innentől kezdve a legnagyobb bukás pontosan ebben a régióban lesz.
Akkor majd jön berlini és szól, hogy az árak mennek az égbe. Én felteszem a kérdést, vennél mezőgazdasági területet 15.000+ Ft-os nm-áron? Szőlőnek, kétkezi munkázni - jelenleg ugyanis itt tartunk a Kelet-balatoni régió körül.
berlini
berlini ma, 13:15
"Nem csapom be magam, amint lesz olyan lakas, ami megfelel a parametereknek, kifizetem azt az arat, amit megfelelonek tartok. "
Ha az elmúlt másfél évben nem jött össze a számodra megfelelő lakás megfelelő áron, akkor tippem szerint ez a hajó már elúszott.
De nem muszáj a belvárosban lakni.
(Én kifejezetten nem érezném jól magam.)
berlini
berlini ma, 13:11
Előzmény: #134336  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Amit fizetni akarsz az ingatlanosnak, annak a felével is beérem.
(A végeredmény ugyanaz.)
greenman76
greenman76 ma, 12:59
Előzmény: #134322  ncseed!

Azért azon meglepődnék, ha ilyen hamar találnál olyan házat, ami jó közlekedés szempontjából, megfelelő nagyságú és minőségű!
Lehet, hogy csak sokkal rugalmasabb vagy mint mások a preferenciákat illetően...
Azonban az V. kerület más világ, évente egy kezemen meg tudnám számolni hány normális lakás kerül a piacra...
Mi a normális az elég relatív, pl. magas emeleti, liftes, utcai, karbantartott ház, nem forgalmas hely, külön bejáratú szobák stb.
Ritka mint a fehér holló...
Ja meg amiről az elmúlt napokban történt beszélgetés, pl. ilyen paraméterekkel a Károlyi kert, 10 évente egy...
CyrusTheGreat ma, 12:55
Előzmény: #134337  ncseed!
Valamit felreneztel, en eddig is kapera neztem lakast es tettem ajanlatot (mas kerdes, hogy a kaleval nem sikerult a vagyott alkut elerni) - szamomra a hitelkamat irrelevans, nem akarok semmilyen gap-et hitellel athidalni. A lenyeg nekem az, hogy mennyi szabad penz marad a tranzakcio utan, ahogy lohran is irta, szabadsagod csak penzzel van, lakassal nincs. Jelenleg is megoldott a lakhatasunk, a jovoben ks az lesz, kenyelmi es tovabblepesi szempontok vezerlik a veteli szandekot. 
A nullkamat kozeli helyzet meg kifejezetten vicces, en inkabb azt mondanam, hogy egyelore a hitelnek a kamatkoczatat optimalisan tudod fedezni a piacon.
ncseed!
ncseed! ma, 12:45
Előzmény: #134327  CyrusTheGreat
Te sose veszel majd olyan áron amit megfelelőnek tartasz! Majd veszel valamikor amikor legkevésbé fáj vagy akkor amikor már nagyon muszáj... de olyan sosem lesz neked hogy megfelelő!
Attól hogy gyűjtesz pénzt időközben még semmit nem változik a lakásár elfogadhatósága, max kevesebb hitelt kell felvenned hogy megvedd ami egyéni szociális probléma. Nullkamat közeli helyzetben meg kb okafogyott a dolog.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Van valakinek tapasztalata a fordított ingatlanos megbízásról? Hogy én fizetek neki 1-2%-ot, hogy találjon nekem megfelelő lakást Budapesten? Az a gondom, hogy az ingatlancomon eléggé szutyok a kínálat és még az új építésűek is silánynak néznek ki, rossz helyen vannak, borzalmas alaprajzok, anyagok stb. 
CyrusTheGreat ma, 12:10
Előzmény: #134332  msokadik
Még ha Újlipótot kihagynád, akkor még csak-csak megállja a helyét, de Újlipóttal együtt nem.
msokadik ma, 12:09
amugy pocsek guru vagyok😅 a belso keruletek rottyanasa utan egyseges csokkenest vartam egesz Bp-n erre a budai hegyvidek es kulso Pest szepen emelkedett. 
Fire73
Fire73 ma, 12:08
Előzmény: #134330  msokadik
Elég finnyás vagyok, egy felújított 5. kerületi, utcai, liftes, 3+ emeleten levő, nem főúton, 2 szobás lakás, na az érdekelne. Csak ezekkel a paraméterekkel, és nem minden áron. Szoktam nézegetni, ugyanazok vannak fenn a comon, mint egy évvel ezelőtt. Most ennyiért nem mennek el, az eladónak pedig nem sürgős, és nekem sem ér ennyit.
Ez így van rendjén, ha az elképzelések nem találkoznak, akkor nincs üzlet, ami egyáltalán nem baj.
msokadik ma, 12:06
Előzmény: #134331  CyrusTheGreat
valoban nem azonosak de a rovid speka volt az alapja mindnek.
CyrusTheGreat ma, 12:04
Előzmény: #134330  msokadik
Ez mindenkinél ízlés dolga, de itt több különböző dinamikával rendelkező területet mosol össze, semmiféleképpen sem lehet összemosni a belső VI-VII-et az V. kerülettel vagy Újlipóttal az én véleményem szerint.
msokadik ma, 12:01
Előzmény: #134324  buksz-e
nalam a belvaros nem V.ker. Belvaros-Lipotvaros hanem a koruton beluli resz + a 6.7. kozepso resze + Ujlipot.
CyrusTheGreat ma, 11:59
Előzmény: #134324  buksz-e
2.5x-ezés azért ezen az időtávon volt, de a duplázás az a minimum - hozzátéve, hogy 2019-ben már eléggé statikus volt a piac, nem nagyon fogytak a lakások, 2017-18 után már csak a "befektetők" mozogtak illetve a kínaiak/oroszok, a jól értesültek (főleg az önkormányzatok környékéről) a bevásárlást már 2016-tal lényegében befejezték.
CyrusTheGreat ma, 11:50
Előzmény: #134326  buksz-e
Vegre valaki aki nem funkcionalis analfabeta.
CyrusTheGreat ma, 11:50
Egyebkent, ha mar idezel akkor idezd vegig, nem azt irtam, hogy a piaci arat, hanem azt, amit megfelelonek tartok - aztan vagy talalkozik az elado igenyeivel vagy nem. De orulok, hogy arra valaszoltal, amit NEM irtam. ;-)
buksz-e
buksz-e ma, 11:49
Tok jo, hogy ket bekezdesen keresztun taglalod a semmit, mikor O is megirta, hogy: "kifizetem azt az arat, amit _megfelelonek tartok_".
Nem kene az ADHD-at igy vensegedre kezeltetni?
CyrusTheGreat ma, 11:47
Az elmult masfel evben a kinezett lakasok folyamatosan dobaltak le a milliokat, tovabba en is ujabb milliokkal noveltem a megtakaritasaimat. Ha ez a tendencia folytatodik meg egy evig, akkor mindket oldalrol eljutok oda, hogy mar nyugodtabb lelkiismerettel kifizetem az akkori arakat (meg akkor is, ha az egy kicsit tulertekelt, mert nem gondolom, hogy a jovo nyaron tapasztaltaknal lejjebb mennenek az arak, kiveve valami nagyon durva, extrem korulmeny miatt). Igy mar erted?
A relativitas pedig koszonom, eleg sokat mond, de megforditom, miert gondolod, hogy a mas ingatlanok aranak novekedese barmilyen szempontbol is fenntarthato vagy akar csak halvanyan is megalapozott a belvaros arcsokkenese mellett? Es mivel a Belvaroson kivul meglehetosen korlatozottan erdekel a tobbi ingatlan, ezert, ami tortent-tortenik az pont tokeletes az en szempontombol, amellett, hogy pont leszarom, hogy az agglos ingatlanok meg kilottek, ez legyen azok problemaja, akik kikoltoztek.
Teny, hogy vannak a panelek kozott olyanok, amelyek tartottak a realerteket (mig mas esetben boven realbuko), de valami miatt megsem tartottad meg - talan emlekeim szerint pont azert, mert a fenntartasanak/helyreallitasanak koltsegei pedig jelentosen elszalltak az aktualis arahoz merten, nem? De a real ertektartasra meg visszaterhetunk egy ev mulva is, hogy akkor mit latunk...
Btw, amiket eladtal, meddig voltak a birtokodban?
buksz-e
buksz-e ma, 11:44
Előzmény: #134321  msokadik
Az otker spec az airbnb berobbanas elott is eleg draga volt, tudtommal nem is volt ott 3x-odas 14 es 19 kozott...
buksz-e
buksz-e ma, 11:43
Hagyd ra, csak a trollpontokert jott.
ncseed!
ncseed! ma, 11:34
"amint lesz olyan lakas, ami megfelel a parametereknek, kifizetem azt az arat,"
Értem. Tehát azt akarod bemesélni nekünk (ahogy it sokan mások) hogy az évek alatt nem volt a pijacon olyan lakás ami megfelelt volna neked mert ha lett volna akkor már rég megvetted volna akkori pijaci áron.
Ühümmm... mesélj még!
Biztos velem van a gond de én egy nap alatt találnék (bármikor) olyan házat ami nekünk megfelelne, max nem szívesen fizetném ki az akkori pijaci árát.
Relativitás. Mondd neked ez valamit? 10% árcsökkenés nem lenne a világ vége ha mellette nem lőttek volna ki más ingatlanok (meg úgy minden más) ára. Azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy közben a lesz*rozott, lelufizott panyel is tudott reálértéket tartani. Khmmmm. 
msokadik ma, 11:25
a belvarost hiaba a rovides speka hajtotta fel annak egy resze hitelbol ment rovides megterulessel+ allando arnovekedessel kalkulalva amig van moratorium nincs gond az eltakar sokmindent. Most meg remenykednek sokan jovore beindul a kulfoldi turizmus ( tavaly is ebben remenykedtek )es mukodni fog a matek, ha igy lesz megusztak. Ha nem, joparan piacradobjak majd a 28 millas szobakonyhat az 50 millas ketszobast. Es nem mindenki pakolt le 20%-ot oneronek, mindig vannnak akik a meglevo ingatlanjukat ajanlottak fel fedezettnek nekik nem lesz egyszeru ha nem jonnek a pias brittek. Es ott vannak a nagyok akik 5-10-100 lakassal rovideztek komoly hitelekkel amit ugyanugy tart jelenleg a moratorium.Erdekes lesz a jovo nyar a piacon.
CyrusTheGreat ma, 11:03
Előzmény: #134319  ncseed!
Nem csapom be magam, amint lesz olyan lakas, ami megfelel a parametereknek, kifizetem azt az arat, amit megfelelonek tartok. Nem fogunk egyeterteni, en kepes vagyok hosszutavu strategiaban gondolkodni, a rovidtav az arakat a tulertekeltseg fele lokte, most egyre inkabb kozelitunk a fundamentumok altal megtamasztotthoz, meg egy kicsi van meg lefele. HUF-ban nominalisan 10%-os csokkenesrol beszelunk, ez egyaltalan nem veszes, a nagyobb csokkenest a jovobeli cash flow szenvedte el azoknal, akik a rovidre spekulaltak - nos, nekik valoban szar. Aki itt elni szeret, annak egyre jobb lesz a helyzet, raadasul a devizas megtakaritasok meg segitenek is.
Ertektartas kapcsan majd kerdezd meg par ev mulva a csoda-agglosokat, akik most vettek - vagy akar azokat, akik 2015 korul koltoztek ki, hany evet vartak arra a hires-neves erteknovekedesre es azt mi hajtotta naluk.
ncseed!
ncseed! ma, 10:44
Előzmény: #134318  CyrusTheGreat
Cyrus, ne csapd már be magad is... értjük hogy te ott laksz és ebből kifolyólag csakis minden szép és jó lehet mindig ott (na persze gyerek nélkül nyilatkozol), de ha nem vetted volna észre a világ rajtad kívüli része már rég nem így látja! Mellesleg korábban 
A belváros árait BUDAPESTEN alavetően a rövidezés tolta fel, nem az hogy ott annyira jó lakni. Biznisz 
nyekk, árak nyekk. Ne gyertek nekem Béccsel és hasonlókkal mert ott teljesen más a szitu. 
Az utóbbi két évben is rakétaként drágult ezeregy dolog (köztük sok ingatlan) miközben a belváros összerottyantotta magát és akkor viccelődtök itt értéktartással??? Ne má...
Vettetek már valamit? Meddig vársz még? 
CyrusTheGreat ma, 09:14
Előzmény: #134316  ncseed!
Értékálló bizony, attól, hogy a túlhajtott árakból lejjebb megy, attól még az értékállósága nem változik. Még úgy is értékállóbb, mint egy XVII. kerületi panel, hogy valószínűleg még előttünk lesz egy pár százalékos további csökkenés. 
tihamer
tihamer ma, 00:18
Előzmény: #134316  ncseed!
Ott eleve magas volt a bázis.
De Nagykanizsa szépen megy fel
ncseed!
ncseed! ma, 00:00
Előzmény: #134312  msokadik
A belváros... az a tuti! A zértékálló.....................  🤣🤣🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! szombat, 23:59
Előzmény: #134312  msokadik
MU-HA-HA
lohran szombat, 23:54
Várjuk Orbán vagy Novák Katinka bejelentését a családok újabb "támogatására*  ( szegény rokkantak ,hogy mindig támogatni kell Őket ).
Egy kis árrendezés nem árt a szavazóknak.
msokadik szombat, 23:53
Előzmény: #134311  tihamer
2019 hez viszonyitsanak ne a 2020 hoz. Ugy nincs semmi emelkedes. Forras:Ksh
msokadik szombat, 23:52
"a legnagyobb mértékű visszaesést az V. kerület mutatta átlag 9 százalékkal "
 "A legnagyobb mértékben, átlagosan 15 százalékkal Budán a XI. és XII. és Pesten a XVII., XVIII. kerületekben drágultak a lakások "
🙂
tihamer
tihamer szombat, 23:48
"BUDAPESTENAz egy évvel ezelőttihez képest átlagosan 3,5 százalékkal emelkedett a fővárosban a használt társasházi lakások ára, míg a panelek értéke 7,5, a családi házak értéke pedig majdnem 11 százalékkal nőtt,"
msokadik szombat, 22:43
Előzmény: #134306  Placi82
" Nevetséges, hogyha kapsz 1 egységnyi állami támogatást, akkor 2 egysegnyivel drágul az adott folyamat🤣. "
---
tênyleg nevetséges.
Nevetnek is rajta, de nem a megrendelők.
Placi82 szombat, 22:39
Előzmény: #134298  msokadik
Ehhez már yacht is kell, magánrepülővel. Mert úgy nem az igazi kortyolgatni:) 
Placi82 szombat, 22:33
Nevetséges, hogyha kapsz 1 egységnyi állami támogatást, akkor 2 egysegnyivel drágul az adott folyamat🤣. 
Placi82 szombat, 22:30
Előzmény: #134289  ncseed!
50 ezer hu..e.csinatattaa volna meg swarcba. És minimum 30%olcsobb és nem kell szarozni a papirozzassal. Én most biztos nem ujitanek fel. Példa ha van egy adott város. Ahol van véges kapacitású normális építőipari csapat,legyen ez a szam mondjuk 10 db és még tudnak csinálni 10 db ilyen felujitos munkát egy evben az 100 kivitelezési munka. És van 500 igény erre az évre, emiatt a támogatás miatt. Akkor a 100 db munkát biztos hogy a lehető legpofatlanabbul drágán csináljak meg. Hisz a sporolosokhoz,"olcson akarja megcsinalni" ki se mennek. Tul sokan ujitanak fel, a véges számú lakossági epitoiparos brigádra. Ergo tularazas van. 
CyrusTheGreat szombat, 22:29
Előzmény: #134286  lohran
Az a kornyek egyebkent bennem kifejezetten mediterran hangulatot kelt, a templomkert kornyeke nagyon szep, a Veres Palne eleje meg so-so, a Marcius 15. Teren meg az ember ralep a dunakorzora. Mindig egyszerre elont az optimizmus es a pesszimizmus is annak kapcsan, hogy mit hozhatnank ki Budapest es ezzel szemben mit tettunk vele...
De ha hasonlo adottsagu ket lakast nezek, az egyik a Hold utca kornyeken, a masik Szerb utca kornyeken, akkor gondolkodas nelkul az elobbi.
CyrusTheGreat szombat, 22:19
En nem latok 50 ezer alairt tamogatasi szerzodest, a cikk 36-ot emlit. Figyelj a reszletekre, meg nincs itt semmifele bukta. Nyugodtan rohogj, engem nem zavar, de varjuk meg szepen a vallalt szamot.
msokadik szombat, 22:16
megint le vagy maradva, nekem egy 500 Ft-os utalványt is felkinalt a rendszer az elején.
ncseed!
ncseed! szombat, 22:08
ingyenes kiszállítás!!! Kosárba!
Instant get....
Fire73
Fire73 szombat, 20:38
A hülyének is megéri, 6 literes palack.
msokadik szombat, 20:32
ncseed!
ncseed! szombat, 20:15
Előzmény: #134293  Murdoch
Csupán elmagyarázta hogy működik a rendszer...
Amúgy meg bolond aki nem él vele ha amúgy jogosult és kellene a felújítás! Miért, van még aki azt hiszi féláron fog valaha is valaki dolgozni??? Vagy hogy az anyagok valaha féláron lesznek??? Ha nem akkor nincs kérdés, neki kell állni.
msokadik szombat, 20:15
a beépitett bor/pezsgo hűtő az allamilag tamogatott?
msokadik szombat, 20:12
😁
ncseed!
ncseed! szombat, 20:10
Előzmény: #134290  msokadik
Lehet csináltatunk mi is egy 20 darabos Dom Perignon tartót és ráíratom a számlára hogy konyhabútor aztán lököm is be Nováknak hogy legy +1 igénylés!
Murdoch szombat, 20:08
"...5 ezer forint alatti köztartozás pedig most már nem akadály: ha valakinek az igényét ezért utasították el, érdemes egy újabb számla hozzácsapnia és újra beadnia az igényt – mondta a miniszter...."
De azért folyamatosan pusholni kell a dolgot, ugyebár...
msokadik szombat, 20:07
Előzmény: #134288  mr_bob
de, ő volt az.
msokadik szombat, 20:06
le vagy maradva ezt az 50k-t mar 2x bemondtak ma a Kossuth radioba 😅
ncseed!
ncseed! szombat, 20:04
Cyrus!!! BUKTA!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
https://www.portfolio.hu/bank/20211016/novak-katalin-mar-50-ezer-csalad-igenyelte-a-lakasfelujitasi-tamogatast-505664
Nem kellett megvárni a 2022 végét az 50 ezerhez! Pedig te azt mondtad nem lesz 40ezer sem, én mondtam hogy szerintem még 50ezer is lesz bőven!
Ha most azzal jössz hogy a tényleges folyósítás még kevesebb (ami valószínűleg igaz is MOST MÉG) akkor körberöhöglek!

mr_bob
mr_bob szombat, 19:55
Előzmény: #134287  lohran
mi benne a derűs? tavasszal sétáltam utoljára azon a környéken és szűk utcák, szemközti házas kilátás és nulla közeli növényzet rémlik. mondjuk az épületek szépek voltak, de akkor is. lehet, hogy keverlek valakivel, de nem te voltál az, aki még a hegyvidéki kerületekben is utcánként fumigáltad a levegő minőségét?
lohran szombat, 19:30
Előzmény: #134286  lohran
Az ilyen derűs helyeket kedvelem.
lohran szombat, 19:21
Előzmény: #134285  CyrusTheGreat
Igen ,tényleg.
Pedig elég frankó helynek tűnt.
CyrusTheGreat szombat, 18:29
Előzmény: #134265  lohran
Ha a templomkert a Szerb utcai volt, akkor csúnyán beszívtad volna a szomszédokkal, kocsmaközpont lett az egész Veres Pálné, remélem a pandémia elintézi az egészet (jó esély van rá). Kell még egy ilyen év és utána jó lesz. Egyébként most a környék nagyon frankó. 
tihamer
tihamer szombat, 18:03
Előzmény: #134283  tihamer
"Lakcímről kijelentés: lakóhelyként vagy székhelyként használják az ingatlanod?"
msokadik szombat, 17:09
Előzmény: #134279  lohran
nem az ingatlan a draga, hanem a fold alatta.
A legfontosabb kerdes mindig a " hol is van helyileg? "
lohran szombat, 17:04
Előzmény: #134279  lohran
Az elvem pénz nélkül nem tudsz élno és nincs szabadságod de lakás nélkül lehet.
msokadik szombat, 17:03
Előzmény: #134273  Ishar
" Tóth Viktória szerint a használt lakások piacán ugyanakkor bekövetkezhet némi “normalizálódás”, ugyanis a tulajdonosok már olyan árat szeretnének kapni az eladó ingatlanaikért, amennyiért az újépítésű lakásokat kínálják. Ezen az áron viszont nem feltétlenül lesz vevő a lakásaikra, ha újat is vásárolhatnak ugyanennyiért."
--- 
ó, dehogynem 3 ev mire kesz egy uj lakas ha szerencseje van es az ove is lesz vegul. A tipptop hasznalt es uj kozt mostanaban nem lesz nagy árrés.
 A lepukkant hasznalt es felujitott kozt se, hiaba tudja hogy 10 milla a teljeskoru felujitas annyival tobb penze nem lesz ra megveszi inkabb 5 millaval olcsobban a lepukkantat.
Evek ota nyomatjak na majd kinyilik az ollo, hat persze, na majd most az olcso hitel miatt, ja, ugyanugy nem lesz belole semmi.
lohran szombat, 17:02
Előzmény: #134276  msokadik
Nincs ár érték arány a piacon
msokadik szombat, 16:45
Előzmény: #134277  msokadik
itt lenne az ideje az allamnak előrukkolnia valami jo kis tamogatassal. 🙂
msokadik szombat, 16:40
Előzmény: #134276  msokadik
szerintem egyre tobben gondoljak ugy egy minosegi csere nem er meg annyit amilyen arszintek vannak jelenleg, Bp-n evek ota egyre kevesebb tranzakcio ( regebben minden 3ik itt volt, hasitott,  most teljesen atlagos a merteke  a lakasok aranyaban ) aminek raadasul fele-harmada meg mindig befektetesi celbol megy. 
msokadik szombat, 16:32
Előzmény: #134275  lohran
anyagilag nem teheted meg az eloreugrast vagy nem vagy hajlando megfizettni a kialakult arakat? Nagyon nem mindegy. Ugyvelem sokaknak lenne keret a vasarlasra csak azt mondjak ennyiert nem, ennyit nem er meg az egesz.
lohran szombat, 16:19
Előzmény: #134274  msokadik
Elsösprban a saját minőségi továbblépésnek nyekk.
Befektetési lakás húszadrangú tényező.
msokadik szombat, 16:10
Előzmény: #134272  lohran
azt irtad kiarazodtal a piacrol. Az elso sajat hasznalatu lakasvasarlasod lehetettlenedett el vagy a minosegi csered jobbra nagyobbra rafizetessel vagy befektetesnek nem tudsz megegyet venni?
lohran szombat, 15:11
A hét mondása
Pénz nélkül nem lehet élni de lakás nélkül igen.
Placi82 szombat, 14:59
Előzmény: #134258  berlini
Talan, nem kellett volna megeroszakolni a piacot, es nem alakult volna ki egy ilyen helyzet. A baj az hogy mindig a hozza nem erto emberek, a legbiztossabbak onmagagukban, es ők csinaljak a legtobb bajt. Lasd lakaspiac. 
Murdoch szombat, 14:40
Előzmény: #134267  lohran
:D
msokadik szombat, 14:39
a magas infla es az ebbol fakado egyre novekvo elelmiszer es rezsiklotsegek kinek nagyon rossz? Aki uszik a hitelekben aki mamahoteles aki kenyszer bérel aki nagyobb labon él mint amit a fizuja indokolna aki naprol napra tengődik. Ezek kozul valamelyik vagy átfedessel a tarsadalom 80%-a. A stabil anyagi helyzetben levok egy hányada max kevesebbet tud felretenni majd a jovoben, egy reszuk meg megtovabb gyarapszik. 
lohran szombat, 14:10
Van egy rossz hír ,kezd elszabadulni az infla.
lohran szombat, 14:06
Előzmény: #134266  Ishar
Már megtörtént
Ishar
Ishar szombat, 13:47
Előzmény: #134250  Vanavrash
8 négyzetméter?! Ebbe bele lehetne bolondulni, ha alváson kívül több időt tölt otthon az ember, de még egy normális ágy sem fér el benne...
lohran szombat, 13:19
Előzmény: #134236  CyrusTheGreat
2013 körül láttam egy két jó vételt.
Magasemeleti belvárosi panorámás egy szép templomkertre Váci utca stb.
De akkor még a zöldebb Buda erősebb volt.
Ma egy pici kompromisszumra hajlanék nem is a hely miatt hanem maga a lakás fekvése,nagysága,szomszédok stb miatt.
msokadik szombat, 13:17
sokkal együgyűbben gondolok a jovore, ket dolog kell a valasztoknak megfizetheto lakhatas ( ingatlan+rezsi) es megfizetheto kaja árak. No ahogy olvasom a hireket az elsot mar szetvertek a tamogatasokkal, a masik kettő most esik szet az egesz vilagban. Majd meglatjuk hova es milyen igeretkre X el majd nalunk jovore a nép.
Murdoch szombat, 13:05
Előzmény: #134262  berlini
Igen.
berlini
berlini szombat, 13:04
Előzmény: #134261  Murdoch
kivándorlásra célzol?
Murdoch szombat, 13:02
Én is beírtam jópárszor, hogy ebben az esetben igencsak megnő az esélye annak, hogy átlépje az ember a határt. Saját tapasztalat.
berlini
berlini szombat, 12:53
Én is másként emlékszem.
nagyon kinos volt neki a próbálkozásod.
(de lehet hogy enélkül is elment volna.)
berlini
berlini szombat, 12:52
Előzmény: #134248  Vanavrash
Jogilag a tiéd.
berlini
berlini szombat, 12:51
Előzmény: #134242  CyrusTheGreat
Én soha nem tagadtam, hogy lakhatási válság van.
Viszont több ezerszer beirtam, hogy ebből nem következik hogy a jelenlegi kormánynak érdeke is lenne azt felszámolni.
Márpedig itt a többség ebből naivan a következőt vezeti le::
- ha válság van, akkor azt megszüntetik.
- ha megszüntetik akkor nem nőnek a lakásárak tovább, (esetleg csökkennek.)
- És eljő a kánaán, csak ki kell várni.
Erről nekem mindig a mikulás jut eszembe.
Szép volt hinni benne.
berlini
berlini szombat, 12:43
Előzmény: #134247  HerrLudwig
Nem gondolkodtatok el azon hogy exportálni is lehetne a fát?
Mert az legalább munkával járna.
Igy csak elhiztok a semmittevéstől.
msokadik szombat, 11:10
Előzmény: #134254  greenman76
a helyesiras lenyegtelen a mondanivalo a lenyeg.
greenman76
greenman76 szombat, 11:00
Előzmény: #134253  greenman76
"semmilyen", mielőtt megkapnám a kiokítást milyen írástudatlan paraszt vagyok....🙂
greenman76
greenman76 szombat, 10:51
Szerintem elvesztetted a realitás érzékedet... 
A szóbanforgó hölgy egyetlen beírására nem reagáltam, de nem is volt vele semilyen problémám sem, inkább pozitívnak értékeltem a női nem képviseletét a fórumon!
Arra inkább emlékszem, hogy a "hócipője" kezdett tele lenni veled azzal, hogy sokszor elfelejtetted, hogy ez egy ingatlanos fórum és nem valamelyik társkereső felület...
CyrusTheGreat szombat, 10:30
Bazdmeg, te uldozted el az allando zaklatasoddal. Kicist hatrebb az “eluldoztetek” kijelentesekkel, mert eros hasonlosagot mutatna a “senkit sem erdekel az analfabeta szerencsetlenkedesed” kijelentessel - ami nyilvan csak hipotetikus lenne.
Vanavrash
Vanavrash szombat, 10:25
Előzmény: #134230  berlini
Nézd, egyre több cikket raknak ki és a közösségi oldalakon mega kiszámolón is olvasom, hogy ha nem most akkor később se lesz jobb...
Tényleg sokkal kellemesebb egyedül, mint más idegen emberekkel közösködve lakni.
Vanavrash
Vanavrash szombat, 10:23
Előzmény: #134223  greenman76
Mindenki más, én is az vagyok. Itt volt a Valenciana tavasszal, elüldöztétek, fél éve már, hogy nem írt ide semmit, ki tudja a csajszival mi történt vett-e azóta lakást vagy az álom csili-vili lakását? Valószínű sohasem tudjuk meg. Én ismerem az igényeimet és tudom, hogy nekem a nagyobb az kellemetlenebb. Hányszor írjam még le? Itt egy remek videó, hogy Japánban mekkora kis lakásokban élnek szépen az emberek akár albérletben.: https://www.youtube.com/watch?v=TYVJbupG3Xg
Vanavrash
Vanavrash szombat, 10:19
Előzmény: #134222  mr_bob
Jelenleg még nulla, mivel a lakásvásárlás óta nem történt jelentős fizetésbeli ugrás (még), 3 hónap alatt pedig nem egyszerű milliókat összeszedni, mindent a maga idejében fogok törleszteni és visszafizetni! Megvannak a preferenciák és fontossági sorrendek, ezeket itt többször is leírtam az elmúlt hónapok alatt.
A magabiztosság pedig azért van, mert jövő héten jön a hivatalos dokumentum arról, hogy a diákhitelhez nem kötik a szerződési feltételt, de előbb jöjjön ki a hivatalos levél. :)
Vanavrash
Vanavrash szombat, 10:16
Előzmény: #134219  Murdoch
Igen az övé, kié másé lenne ameddig ki nem fizetem?
HerrLudwig szombat, 09:43
Előzmény: #134229  berlini
Így van, a bajor faluban nincs is munka. Van viszont pénzfa. Minden reggel kisétálok és leszedem róla a pénzt. Ráadásul évről-évre egyre többet.
 A falu többi lakója is így szerzi a jövedelmét, a pénzfáról.
msokadik szombat, 09:28
Előzmény: #134245  msokadik
a nemesvakolat felvitelehez nem ertek😅
msokadik szombat, 09:23
Előzmény: #134244  CyrusTheGreat
nekem tök8 kit  tamogat nalam minden uj, allami tamogatast sose kaptam a kulso hoszigetelest fedobtam 2 nap alatt ( sorhaznak csak 2 oldala van szerencsere kozepso a lakas ) es 3X2 ora alatt lepingaltam 3 retegbe homlokzatfestekkel. Seccperc megvolt.😀
CyrusTheGreat szombat, 09:13
Előzmény: #134243  msokadik
Ebben neked tökéletesen igazad van, viszont a Fidesz nem így gondolja. Tudod miért lesz most napelemes+ablakcserés pályázat? Mert az EU finanszírozza és választás lesz. Még 2020 év elejéről, bőven a pandémia előtt, de BV után ez volt az álláspontja a nép Kádár-kockáinak szigeteléséről:
https://hvg.hu/gazdasag/20200229_Kadarkockaban_lakik_Nem_fog_a_kormanytol_penzt_kapni_energiahatekonysagot_celzo_felujitasra
Elfelejted, melyik országban élsz. Ezért van zöldhitel, CSOK, BV meg egyéb ingyenpénz. Nem kell mindent elhinni, amit írnak. A zöldhitelt majd a következő 3-4 évben fogják áldani az emberek, 2.5%-os kamat az akkor piacon inkább jellemzőbb 6%-kal szemben az már látható különbség lesz. Ettől még az ingatlan olcsóbb nem lesz, csak a törlesztő lesz rajta annyi, mint a mostani "piaci" árszinteken, ennyi.
Ez a program egy olyan ingatlan tartós bérletét valósítja meg, amelyre pénze egy nagyon-nagyon szűk kört leszámítva nem lesz az átlagnak.
msokadik szombat, 09:06
Előzmény: #134241  msokadik
tudod mit szoktam mondani? Normalis tető ajto ablak biztonsagos vili es gaz halozat kell a népnek.  Nem évi parezer embernek A++ os uj ingatlan hulyere tamogatva.
CyrusTheGreat szombat, 09:04
Előzmény: #134241  msokadik
Igen, ez eddig is egyértelmű volt, de már a CSOK óta (2016) mindig ez volt. Nem véletlenül beszélünk lakhatási válságról - most már ahogy látom berlini is, még ncseed ébredésére leszek kíváncsi (közvetve megtörtént, el is adta szépen, ahogy lehetősége nyílt rá).
msokadik szombat, 09:02
Előzmény: #134240  CyrusTheGreat
az égbe lőhetik az ujak szabvanyait azt lesz atlag 1.5 milla/nm Bp-n. Hulyere is tamogathattjak 0% hitel 10 millas vissza nem teritendo stb. De ez a sok love amit belölnek csak keves embernek emeli a lakhatasi eletminoseget, a tobbi a nagytobbseg tamogatas hianyaban romhalmazokban fog lakni tovabbra is. Rossz helyre megy a tamogatas.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek