Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tothjoco
tothjoco ma, 18:00
Előzmény: #223878  siemens
Hol van meghirdetve az aranytömb? MBVK-n nem találom
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 16:28
Előzmény: #223877  siemens
Ezt lehet mar regebben kerdeztem de sikerult valaha barmit is “szakitanod” vagy szimplan venned? Legyen az targy, telek, garazs, lakas, haz?
szieszta ma, 16:05
Előzmény: #223887  FR73
Apósomnál meg éppen az ajtó miatt kellett tolatni, mert fordítva nem tudott volna kiszállni az autóból.
FR73 ma, 15:43
Előzmény: #223886  szieszta
Normál helyzetben azért a folyamat: garázs ajtó kinyit, előre beállás, autó leállít, garázsajtó bezár, lakás felé ajtó kinyit. Induláskor: lakás felé ajtó bezár, garázsajtó kinyit, autó beindít, autó kitolat, garázsajtó bezár.
Tolatva beállás két barátomnál és egy szomszédnál van, mindhárom esetben alagsori a garázs, és nem kényelmes felfelé tolatva kiaállni onnan.
szieszta ma, 15:33
Előzmény: #223884  FR73

Apósomnak a pincében volt a garázs, ami egy pici folyosóval volt összekötve a lépcsőházzal, ami felvezetett a lakórészhez. Garázson ajtó, lépcsőházon ajtó. 
Gondolom ez úgy működik, mint nálam a lépcsőház, kéményként szippantja  fel a szagot.
Az is igaz, hogy ez egy picit régebbi tapasztalat, már ő is külön garázsban pihenteti autóját. Ráadásul a mai autók sem olyan büdösek, mint a szivatóval induló veteránok.
Ennek ellenére a garázsomban is érezni az "autószagot", pedig van szagelszívó kéményem. Eredetileg kályhának csináltam, hátha a sarkvidéki hidegben fűtenem kell a garázst, de nem volt rá szükség.Jó huzatja van, gondolom az is viszi ki a büdöset.
szieszta ma, 15:19
Előzmény: #223883  siemens

Én már álltam mind a két oldalon. 
Azt gondoltam, hogy én jobb vagyok a többieknél és jobban fogom tudni csinálni, de végül ráfizettem.
De volt olyan is, hogy sikerre vittem, amiben senki nem hitt.
FR73 ma, 15:15
Előzmény: #223882  szieszta
A dupla ajtó azért működik, baráti körben volt aki tolatva tudott a garázsba állni, és mindig be is állt.
siemens ma, 15:10
Előzmény: #223881  szieszta
Mindenki csak arra vár, hogy a sült galamb a szájába repüljön. De ilyen nincs! Ezért tenni is kell. De valamikor még erre sincs szükség........ És mi történik? SEMMI. Meg is érdemli a sorsát!
szieszta ma, 15:10
Előzmény: #223880  FR73
Én sem azzal fogadom a vendégeimet, hogy el kezdek panaszkodni, a hálónkat ki kell szellőztetni mert rántott hús szag van. :-)
szieszta ma, 15:03
Előzmény: #223878  siemens

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy esetleg ezt más nem látja? Csak nekem van ilyen szerencsém, hogy megtaláltam?  Más miért nem érdeklődik? Lehet valami, amit más már tud?
Tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki most vett kombájnt. Nagyon boldog volt, hogy ennyire jó áron meg tudta szerezni. Mostanáig 20 napot dolgozott vele, abból 6 napot javította.
Nem is az  a baj, hogy dolog van vele, de a megígért aratás is csúszik és a megrendelők már türelmetlenek.
FR73 ma, 15:01
Előzmény: #223876  szieszta
Van ismerettségi körben, és használják is, panasz nélkül.
szieszta ma, 14:51
Előzmény: #223874  berlini

Hitvita? Csak  a tapasztalataimat osztom meg. A trabantnál meg tényleg sarkítottam, de mondta, mikor betolatott vele, jó kis füstfelhőt kellett kiszellőztetni.
A kinti főzés meg úgy történik (általában hétvégén), hogy mindent elkészítek a hűvös konyhában, aztán kiviszem. Így szokott készülni a jó húsleves, amit néha 5 óráig "bugyogtatunk". A rántott hús is gyorsan kisül, már van annyi tapasztalatom, hogy mikor kell fordítani, aztán kiszedni.
Gondolj bele, akik a jódolgukban kint grilleznek a faszénen, vagy gulyást főznek nyílt lángon....Boldogan a 40 fokos tűző napsütésben. :-)
siemens ma, 14:50
Más.
--
Árverési oldalon 3 db. 1000g. befektetési aranytömb került árverésre. Sajnos szakértői vélemény nincs. Jelenleg 14,2 millió Ft/db!!!!!
--
Idáig hezitáltam/halogattam a döntést. De nem merek belevágni. Azért írom le, hátha valaki tökösebb nálam.
--
A lehetőséget kell keresni és megragadni az alkalmat! (Én illegális szemétlerakóval kezdtem)
siemens ma, 14:34
Az általam ajánlott garázs 1025-ben 12,6 milliós hirdetési áron szerepelt. Elkelt, 9,4 millióért.........
szieszta ma, 14:32
Előzmény: #223875  FR73

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy neked van ezzel tapasztalatod?
Amíg nyitva van, máris megy be a büdös. Persze van aki hozzászokik és nem zavarja, de engem mindig megcsapott a füstszag. Gondolom az is gond volt, hogy mindig úgy tolattak be és a kipufogott gáz felgyülemlett.
Ez ugyan olyan, mint a dohányos, aki kimegy a balkonra, de én akkor is érzem a cigifüstöt. Még a ruháján is.
FR73 ma, 14:12
Előzmény: #223869  szieszta
Talán egy korrekt és jól beépített ajtó kellene oda.
berlini
berlini ma, 13:55
Előzmény: #223873  szieszta
Ez már kezd hitvitává átminősülni. (Azt pedig elvből nem folytatok már gyerekkorom óta. Mindenki abban hisz ami jól esik neki.)
De kérdezz már körbe smerősi körben. Hányan vannak úgy mint Te a kipufugógázzal kapcsolatban.
Csak két megjegyzés:
- épitészet egy szakma. Aki nem sajátitotta el, az ne tervezzen házat se garázzsal se anélkül. használhatattlan lesz. (Ahogy látom az apósod sem az. A füst nem terjed a falakon keresztül, vagy ha igen, akkor ott az egerek is szabadon mászkálnak.)
- A konyhai elszivás már komolyabb probléma amióta elterjedtek az amúgy anyuka barát amaerikai konyha-nappali-étkező családi terek. De nem megoldhatattlan, csak komoly elszivő ernyő kell és nem egy olyan ami csak annak néz ki. Az elszivő ventillátor teljesitménye is fontos, hogy alacsony fordulatszámon is nagy mennyiségű levegőt tudjon elszivni. Ugyanolyan fontos egy megfelelően méretezett elszivő csatorna (régen elégnek tünt 110cm, ma már 160 a minimum). Aki a 39 fokos árnyékban áll neki sütni főzni az épületen kivül, az mazochista. (Persze csak akkor ha nem a feleségét kényszeriti erre, mert akkor durvább a jelző) 
szieszta ma, 13:38
Előzmény: #223872  berlini

Szerintem ez nem ugyanez a kategória.
Mondjuk ugyan ilyen gondom van az emeletes házamnál a konyhával is. A főzőcskézés során a kajaszag a felső szobákban jobban érződik, mint a konyhában. Nem beszélve a melegről. Ezért most a nagy melegben néha a melléképületben, vagy a teraszon sütünk, főzünk és bent meg élvezzük a klíma hatását.
Apósom is úgy oldotta meg, hogy légmentesen becsinálta a garázst és házat összekötő ajtót és a garázskapun keresztül a hátsó bejáraton közlekedett. 
Szociban fél évig volt trabantjuk, az kint állt, mert ha a garázsban beindította, még a falakon keresztül is füstszag érződött.
berlini
berlini ma, 13:09
Előzmény: #223869  szieszta
bocs, de ezen az alapon a wc-t sem lehetne házon belül megoldani, marad a Budi a telek sarkán.
szieszta ma, 12:47
Előzmény: #223870  Freszelés

Én 8 évvel ezelőtt építettem egy garázst, 12 méter széles, 2/3 zárt rész és 1/3 fedett kocsibeálló.
Három autónak bőségesen megfelel, meg hihetetlen mennyiségű kacat elfér a falak melletti polcokon.
Freszelés ma, 12:37
Előzmény: #223864  szieszta
40 vagyok. Nincs kocsim, sose volt. A feleségem rágja a fülem, hogy lassan (neki) kéne.
Nyilván akkor adnék ki 20 gurigát egy garázsra, ha az mondjuk 50 méteren belül van. De legyen inkább épületen belül. Volt ilyen a környéken, de abba maximum egy déjvó tiko fért volna be összehajtva. 40-50 éve másmekkorák voltak a tütük.
szieszta ma, 12:33
Előzmény: #223866  J0hnnyEnglish
Soha nem építeném össze a házamat a garázzsal úgy, hogy egyenes bejáró kösse össze. Apósoméknál így van, de már régen nem használják az autó tárolására, mert az egész házban a kipufogó gáz szaga terjengett.
szieszta ma, 12:28
Előzmény: #223866  J0hnnyEnglish
Az autók műszaki élettartama lecsökkent? Mihez viszonyítva? A szocis autók 100 ezer kilométernél motorcserések volta, nem beszélve a szétrohadó küszöbökről.
szieszta ma, 12:24
Előzmény: #223859  Xis24

Én is így voltam régebben, de ezt már kihevertem. Például a legújabbal a feleségem jár munkába, meg persze a kirándulásokra. Ford Galaxy, 200 lóerős, automata, szinte mindent tud.
Én egy 20 éves skoda fábiával futkosok, még a tesco parkolóban sem zárom, hátha valaki tesz bele valamit. :-)
Nekem az a bajom, hogy a meglévő autóktól nem tudok megszabadulni, mivel csak fillérekért tudnám eladni, annyiért meg nekem is jó. Például egy teljesen jól működő daewoo espero-t , 10 éve 75 ezer forintért adtam el.
Négy jogsi van a családban, ezért van 4 autó. Van a régebbi Ford Galaxynk, amin már 400k kilométer van. Lehet ócskavas áron elvinnék, pedig semmi baja. Kicsit kopottabb, meg karcos, de bárhova elvisz. A legtöbb gyerekbetegségen már átesett, így már elég megbízható.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 12:17
Előzmény: #223849  tihamer

Több szempontból luxus lett az autónak házat építeni! Azt értem, hogy valaki a 20 milliós autót szeretné biztonságban tudni, csak éppen a valóság nem ez.
Az autó is egy átlagos fogyasztási eszközzé degradálódott, még ha drága is. A 90-es években divat volt a családik teljes alápincézése+ 3 szint. A 2000-es években a dupla garázsos beállók. Fizesd meg most - luxus b@szki minden tekintetben, a legtöbben sz@rnak az autóra ebből a szempontból.
...hogy ez most jó vagy sem abba ne menjünk bele, de az autók műszaki élettartama is drasztikusan lecsökkent (főleg motorikusan) :(
N0MAD ma, 12:07
Előzmény: #223862  tothjoco
Nem merte meghirdetni “igazi férfibarlang, nyaraló, igény szerint műhely” kategóriában :D
szieszta ma, 12:04
Előzmény: #223853  Freszelés

Kis városunkban lehet parkolóhelyet is bérelni, így biztos szabad helyet fenntartani. Sokan még azt a kis pénzt is sajnálják rá. Ráadásul sokszor több lakótömbnyi távolságra  van csak garázs, ami elég nagy macera, ha csak a szomszédba kell elugorni.
A gumis meg a lecserélt kerekeket ingyen tárolja, ha nála veszed meg a gumikat. A srác nagyon rá van kattanva erre, meglátja az autót és már hozza is ki a kerekeket, pontosan tudja, hova tette. Kb 200 szett van nála raktározva.
Xis24 ma, 11:23
Előzmény: #223861  Xis24
Meg is volt múlt héten az első agglomerációs kultúrsokk. Kint állok a csotrogánnyal a kapu előtt. Megy 2 bicajos. Mondja az egyik a másiknak. Jesszus milyen autójuk van. Úgy tűnik vidéken számít mi áll a ház előtt. 😃😃😃
tothjoco
tothjoco ma, 11:11

https://ingatlan.com/34213347
Én most ezen gondolkodom.
Xis24 ma, 11:09
Előzmény: #223859  Xis24
Hiába ecseteltem, hogy nem autót kell venni hanem részvényt.. nem hatotta meg a nőket.. Rossz befektetés az autó. Akár taxival is járhatsz..az sem hatotta meg őket. Nekik autó kell. 😃😃😃
tothjoco
tothjoco ma, 11:06

https://ingatlan.com/lista/kiado+garazs+veszprem
Ez is érdekesség hogy egy Veszprém szintű városban összesen 17 garázs van hirdetve, ebből komoly kb 10 (figyelgetem). És a hozam 5% körüli. Kérdés hogy lesz e még drágább. Egy biztos: a bérleti díjak kúsznak felfelé...
Xis24 ma, 11:06
Előzmény: #223848  szieszta
Az auto azért van hogy használja az ember... mondom én akinek van most már 1 éves autója. .. de többet megyek a csotrogánnyal. Azt nem kell félteni.. be lehet dobálni mindent is. Adódik a kérdés, hogy akkor mi a fenének kell új autó. Jelen pillanatban erre én se tudom a választ.. talán a család hölgy tagjai tudják megmondani 😃
tothjoco
tothjoco ma, 11:01
Nekem cégautóim voltak és akkor is fontos volt. Ha garázsban áll nem kell olyan gyakran mosatni pl. Plussz benne maradhat minden papír, pénztárca, komoly zenecucc, stb.
tothjoco
tothjoco ma, 10:55
Előzmény: #223843  Xis24

https://ingatlan.com/lista/kiado+garazs+balatonfured
A legdrágább is lent partközelben van ahol nem sok az állandó lakos. A többi csak beálló....
greenman76
greenman76 ma, 10:41
Ugyanezen szempontok miatt vettem magamnak is anno, nyilván a mai árak tört részéért.
Most, ha csak garázzsal együtt vehető a lakás, ami nagyon bejön, akkor ezen ne múljon, viszem azt is, de ha csak opció, lehet erősen elgondolkodnék...
Pistike12 ma, 10:34
Előzmény: #223854  Pistike12
Bocs, havi 80e
Pistike12 ma, 10:33
Előzmény: #223852  greenman76
Nem neked csak erre reflektalva:
Nem ertem azon topliklakokat, akik csudakotveny uber alles hitben elnek, hogy miert nem jelentkeznek, hogy azonnal el kell adni a garazst, mert 20m evi 4m hozam, igy egy evnyi hozam a kocsi ara. 
Ui. : egyebkent jogos lenne az eladas es befektetes ilyen aranyoknal, ahol 3-4mos kocsi all a garazsban. 
Azert az durva, hogy 5%os teruleshez havi 160e ftert kellene kiadni:) 
Freszelés ma, 10:11
Előzmény: #223852  greenman76
Garázzsal én időt és nyugalmat vennék magamnak elsősorban. Biztos van mindig parkolóm, kisebb eséllyel történik "valami" a kocsival (gondolom), ha van váltás garnitúra gumi, akkor azt is van hol tárolni... ilyesmik. Hiába kerül negyed annyiba a kocsi, mint a garázs - nekem megérné.
greenman76
greenman76 ma, 08:58
Ahol én élek (II. ker) kb 10 -30 M között szóródnak a garázsok, a zöme kb 15 M.
Nekem is van egy kb 23 nm  -s, amennyiben el szándékoznám adni, nem vagyok biztos benne, hogy könnyen jönne a kb 20 M -os vevő.
A köztudattal ellentétben az itt élők zöme jócskán 10M alatti autókat birtokol, bőven van a 2-3M kategóriából is. 
Sokszor itt sincs arányban a garázsok ára a benne tárolt autók értékével, és ez igaz szinte mindenhol...
tihamer
tihamer ma, 08:48
Előzmény: #223850  Ishar
Ismétlés a tudás anyja 🙂👍
Meg persze sok új olvasó és fórumozó is van.
Őrájuk nem gondolsz?
Ishar
Ishar ma, 08:44
Ez a beírás már készre van nálad gyártva és csak be kell másolni, vagy időről időre újra begépeled?
tihamer
tihamer ma, 08:32
Előzmény: #223848  szieszta
Személygépkocsik száma Magyarországon;
1965.  38.000 db.
2024.  Több mint 4.000.000 db.
Garázsok számára lennék kíváncsi, de valószínűsíthető hogy ekkora mértékben nem növekedtek. Plusz a tárolásra ítélt bútorok, limlomok is megsokszorozódtak a 60-as évek óta.
Összegezve:
A kínálati oldal - garázsok számát tekintve - minimálisan növekedett.
A keresleti oldal viszont brutálisan növekedett.
Ezen okok miatt is - helytől függően - már többe kerül a garázs négyzetméter ára a lakásokénál.
szieszta ma, 08:14
Előzmény: #223840  Xis24

Van aki az autóját nagyon félti, van aki meg fogyó eszköznek tartja. Én sem nagyon vigyázok rájuk, már mindegyiket meghúzták valamelyik áruház parkolójában, de nem köröztettem (a facebookon) az elkövetőt. Nem voltam boldog, de ez van. Amit használnak az kopik.
A garázsnak viszont óriási előnye. hogy a forróságban nem kell szaunába beülnöd, de télen sem kell kapargatni a szélvédőt. Én családi házban lakom és mostanra mind a négy autónk garázsban áll, pontosabban az egyik csak egy lefedett részen.
szieszta ma, 08:04

Nálam is szorul a hurok, mert a legjobban fizető bérlőm vett egy kicsi öreg házat. Óramű pontossággal fizet, ráadásul még a kisebb karbantartást is bevállalta. Korábban többen is megszólítottak, hogy szívesen beköltöznének, de egy éve nagy a csend. Ráadásul, ha ezek kiköltöznének, egy nagyobb felújítást kellene beiktatnom., mert a mostani bérlők szerencsémre elég igénytelenek voltak, ebből a szempontból. Igaz, még nem szóltak, hogy költöznének, de meg van az esélye.
Van egy kisebb raktárunk (faluhelyen) amit egy ruhákkal foglalkozó vállalkozó bérel, most tudta kifizetni a februári járandóságot. Nem sumákol, mondta, hogy bajban van, aktívan dolgozik a cége talpon tartásán, csak az  a baj, hogy akivel tárgyalt, mindenki hasonló cipőben jár. Adóssághegyeken ülnek.
Nagyon sok ismerősöm van az agro szférában, mindenki ott spórol, ahol tud. Már olyant is láttam, hogy az újabb traktorból lecserélt olaj ment a régebbibe. Ez mondjuk egy 15 ezer forintos tétel lenne.
FR73 ma, 07:59
Előzmény: #223845  Xis24
A casco a megoldás.
Xis24 ma, 07:47
Előzmény: #223844  FR73
Mindig jó helyen kell lenni.. ez a megoldás 😃
FR73 ma, 07:37
Szombaton jöttünk haza Szlovénián keresztül. Előttünk egy-két órával pusztított a jégeső, Maribornál még araszoltunk mi is, az M7 zalai szaksszán ágak és lomb a sztrádán. Egy budapesti garázs jól megvédett volna, ha rosszkor vagyok rossz helyen?
Xis24 ma, 07:14
Előzmény: #223841  Ishar
Bár nem sok kiadó garázs van Füreden de a legdrágábbat havi 40-ért láttam. Jelenleg 30+ év alatt visszajön az ár 😃
Xis24 ma, 07:05
Egy kommentem persze nem ment át. 15 guriga azért elég durva ár egy garázsért. Azért egy ilyenhez már marha jó verda kell. 😃
Ishar
Ishar ma, 07:05
Biztos izgulnak, de 15 milliós garázs árnál, az alternatív hozamokat tekintve, csak az 1,2 millió évente, hogy legyen hova parkolni, ha az ember leugrik Balmádiba. Valakinek biztos megéri...
Xis24 ma, 06:51
Előzmény: #223839  tothjoco
Garázsokra visszatérve. Én évekig a szabad ég alatt tartottam az autót. Nem érdekelt se napsütés se vihar. Azért nem érdekelt mert nem sajnáltam, öreg autó volt. Tavaly vettem egy új Suv-ot. (Tegyük hozzá, hogy kár volt tavaly venni mert lefelé mentek az új autó árak, szóval buktam rajta 😃)   Na egy új autónál már izgul az ember ha nincs garázs a kocsi felett. Amilyen viharok, jégesők jönnek mostanság.. igazi kincs lehet egy garázs. Nem is értem, hogy amikor 20-30M kocsikkal állnak a szabad ég alatt a városban ők nem izgulnak?
tothjoco
tothjoco kedd, 21:43
Előzmény: #223836  J0hnnyEnglish
Jogos! Rosszul fogalmaztam.Jót választott!
Xis24 kedd, 21:24
Előzmény: #223836  J0hnnyEnglish
Most annyira nem tudom feldolgozni a szerencse dolgot mert látástól mikulásig van meló az ingatlanokkal. Ház felújtósdi meg lakást lehetőségekhez képest maxra szépíteni. Érdekes, amikor az ember már nem lakik valamiben és esetleg pénzt csinálna belőle, hirtelen minden más lesz. Ezt is rendbe kell tenni azt is. Olyan dolgok zavarnak amit le se ejtettem. Itt is melót látok ott is.  Olyan az életem mint valami kényszermunkatábor😃  Ma sikekült egy darab zsömlével lenyomni az egész napot., már enni sincs időm 😃😃😃.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 21:01
Előzmény: #223835  Xis24
A haza "bölcse" is megmondta: "a szerencséhez is kell egy kis szerencse"
Xis24 kedd, 20:44
Előzmény: #223834  tothjoco
A szerencse forgandó.Ki tudja, lehet holnap elárasztják a piacot az n+3 -ak a környéken. 
tothjoco
tothjoco kedd, 20:30
Előzmény: #223820  Xis24

Szerencsés vagy! Az ingatlanoknál szvsz a lokáció mellett az egyediség a legfontosabb! Amiből nincs v kevés van ott jó poziban vagy! Ezért nem vennék nagy lakóparkban mert ott sok az ugyanolyan lakás! Egy hatlakásosnál már jobban kijönnek különbségek. Ha van benne valami egyedi arra mindig van érdeklődő. lehet hogy kevés viszont ha megtalálod ő meg is fizeti...
Pl volt egy 40 nm-es lakásom amit csak azért vettem meg mert volt hozzá egy nagy garázs az Öv utcában! meg sem hirdettem, felhívtam két havert hogy ott van és full lepattant belülről de van egy dupla garázs hozzá. Az egyik rögtön megvette mert van két veterán autója. 
 Ráadásul én bérlővel együtt vettem és úgy is adtam el 8 év után. A bérlő még ott van azóta is...
Egyébként is szeretem a garázsos lakásokat, mert külön is lehet hasznosítani, ami nagyobb mozgástér. Én befektetésnek egy új építésű helyett most is inkább vennék egy régebbit amihez van garázs.
Pistike12 kedd, 19:40
Előzmény: #223831  N0MAD
Ohom. Normalis helyen normalis uj/ujszeru h pontositsalak. 
FR73 kedd, 19:32
Ekkora új lakás kínálatot fel fog szívni a piac még ezen az áron is. Letelepedő kínaiak, oroszok, ukránok, izraeliek, celebek, jól fizetett sportolók, és az a párezer budapesti, akinek havi 5 misi feletti a jövedelme, no és akik valahonnan előteremtik az önerőt (örököltek, apuci odaadja), 2-3 ezer ilyen ember simán van egy ekkora városban.
N0MAD kedd, 18:50
Előzmény: #223827  Pistike12
Azért felhívnám a figyelmdet hogy a vita tavaly az általad “normális helyen levő ingatlanok”ról szölt.
Ebből lett idén “pesten jó helyen levő üjépítésű” amin örömködsz.
Elhiszed vagy megint túrjak hozzászölásaidat amiket sosem mondtál?
Valahogy akkor nem érezted hogy valakinek elnezést kellene kérnie, hogy bemásoltam miket nem mondtál.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 18:27
Előzmény: #223819  berlini

Hirdetni lehet, de nagyon nem akarnak menni itt Gréten sem ennyiért! Ismerősi körből két lakásról tudok, ami 1mill fölött ment ment el, de azok nagyon toppra voltak téve, magas kategóriás műszaki tartalommal és gépesítéssel. Ugye ez megtévesztő lehet egy 40-50 milliós lakásnál, ahol a konyha a gépekkel együtt 3+mill, az egyedi beépített szekrények, szintezett gipszkarton burkolás, sorolhatnám, de normál lakásnál is sokat dob...
FR73 kedd, 17:47
Az ingatlan.com-on van éppen 27.709 budapesti lakás hirdetés, amiből 2977 újépítésű.
A piac 11%-át hozod fel, ez így nemhogy nem reprezentáns, de icipici szegmens, de erőlködj csak tovább, mert láthatóan a kutyának sem kellenek a túlárazott új kaptárak, mert kinyílt és csak tovább nyílik  az a bizonyos új/használt olló, és megszünt az állami alamizsna is egy bizonyos lakásár felett.
Ha mint ingatlanos írod a véleményed, akkor értem a frusztrációt.
Ha mint magánember lakhatási vásárló, akkor pedig az a tanácsom, hogy szállj át egy alacsonyabb lóra, olyanra, amit a te pénztárcádhoz méreteztek, és meg fogod találni azt a bizonyos n+3 lakást. Az új vonat nem a te kategóriád, neked a használtat dobja a gép.
Pistike12 kedd, 17:33
Remelem azert - ha beismeresre nem si vagytok kepesek- megtanultatok, hogy areses jo esellyel csak munkanelkuliseg eseten van. Illetve magas infla emeli az arakat. Lasd Törökország.
Pistike12 kedd, 17:19
"Az új építésű projektekben kínált budapesti lakások átlagos négyzetméterára jelenleg 1,687 millió forint," 
"A jelentős újlakás állományú XIII. kerületben 1,59 millió, a III. kerületben 1,67 millió, a XI. kerületben 1,79 millió, a IX. kerületben 1,84 millió forint a kínálati négyzetméterár átlaga"
Respect a topiklakok azon többségben lévő szakértőinek, akik tavaly masodik felevben eleslatasukat tanusitva megjosoltak az oldalazast/esest. Jo érzékkel adtak tanacsot. 
Csak a kotveny:) :) :) milyen jol jart aki nem vett, mert legalabb a kinalat csokkenese mellett elmondhatja magarol ha vetelre szanja magat, hogy igazan draga lakast vett:) :) :) 
Tehat okoskak, akkor a sok plusz feltolta az 50nmes lakasarakat 70m fole? 
Varom tovabbra is a bocsanat, tevedtem hszeket:) 
Xis24 kedd, 16:16
Előzmény: #223825  Freszelés
Ablakpucolás közben majd kitalálom. Van időm kb 220x150 es ablakokat kell pucolni. 😃😃😃 Hát hiába, akinek nem tellik takarítóra így járt 😃.  Nekem bele ne kössenek, hogy foltos az ablak😃
Freszelés kedd, 15:51
Előzmény: #223824  Xis24
Esetleg zárt borítékban is átadható az ajánlat? Közjegyzőnél előtte persze 10%-ot letéve...
Xis24 kedd, 15:34
Előzmény: #223821  Freszelés
Ennyire nem vagyok kapzsi. Vagy nem így. Persze lehet, hogy ez a bajom. 😃😃😃 Lehet, hogy amerikai módra nyilt nap lesz.. ajánlatra várva. Majd kitalálják. 😃
tihamer
tihamer kedd, 15:11
Előzmény: #223816  J0hnnyEnglish
Hasznos cikk:
https://adozona.hu/nemzetkozi_kozossegi_adozas/Kulfoldre_vandorol_a_csalad_ki_hol_adozik_a_CDXSZJ
Ingatlan bérbeadás külföldre vándorlás esetén.
Ishar
Ishar kedd, 15:08
Valóban nehéz kérdés: ha impudent árazza be neked, akkor a mindenkori ár felét éri, míg ha PistikeTizenkettő, akkor a tavaly nyári ár plusz 40 millió. :)
Freszelés kedd, 15:07
gondold ki mi a piac teteje és dobj rá 30%-ot, hogy biztos jól járj. ezt sokan alkalmazzák. nix kótya-vetye.
Xis24 kedd, 15:03
Uraim. Tanács kellene. Valami furcsa játékot  játszik velem a sors. A meghirdetettlen n+3 ra immár 3 érdeklődöm akad. Szomszédoktól hallom, elkaptak költözés közben.  stb Szóval szájhagyomány útján jönnek a kérők ...és mind 3 céliányos .. .itt akarnak lakni ebben a lakóparkban. Kp fizetés vagy csok. Viszont gondot okoz most így az árképzés. Egyszerűen eltűnt ez a méret a környéken. Mondhatni a szűk lokációban nincs ilyen lakás. Hogy képez árat ilyenkor az ember? Ki volt hasonló cipőben?
berlini
berlini kedd, 15:00
Előzmény: #223811  N0MAD
értem.
Amikor megirta, hogy nemsokára a paneleket egymilliós négyzetméter árral hirdetik, akkor meg az olt a trollkodás.
Pistike12 kedd, 13:48
Előzmény: #223817  Ishar
Te is hsngos voltal:) 
Ishar
Ishar kedd, 12:18
Előzmény: #223813  Pistike12
Akkor menj és vegyél már végre egy n+3 felosztásút a 13. kerületben, mert ezt hajtod már hónapok óta.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 12:16
Előzmény: #223810  tihamer

Valóban elindultak a felbeszélők! Azért várjuk meg, mert ezeket ki is kell fizetni!
Sanyarú sorja jut a Magyar szolgáltatószektor is amennyiben elkezdik a nálunk nyugatabbra megszokott árazást. (ennek már vannak jelei)
Murdoch kedd, 11:55
Előzmény: #223814  Pistike12
Nem kell, már van. Ha lesz másik, az majd kint. 
Pistike12 kedd, 11:46
Előzmény: #223812  Murdoch
Felbeszelo:)
Akkor probalj olcsobban venni:) 
Pistike12 kedd, 11:46
Előzmény: #223811  N0MAD
En fujom meg? 
Itt basztatott a 90% hogy deliriumba vagyok h 120mtol vannak mar az n+3as keglik a xiiiban. 
Ki voltvakkor deliriumban? 
Murdoch kedd, 11:12
Előzmény: #223809  Pistike12
Lassan naponta lesz egy felbeszélő cikk a nagy nyári nihilben. 
N0MAD kedd, 11:10
sírok bazzeg
panelok mennek milliós négyzetméteráron, erre megfujod a kürtöket hogy az uj lakások négyzetméterára másfél.
Mostantól nem hiszem el hogy nem trollkodsz és kész.
tihamer
tihamer kedd, 11:08
Az albérlet sem lesz olcsóbb.
https://mfor.hu/cikkek/ingatlan/hihetetlen-de-meg-mindig-tudott-dragulni-az-alberlet.html
Pedig még augusztus sincs. 🙂
Pistike12 kedd, 10:40
Munison, tobbi ketelkedo cinikus!
Nem most akkor mi is a helyzet? 
Varom a mea culpat:) 
"Átlépték a 1,5 milliós négyzetméterárat az új lakások Budapesten, megduplázódott a forgalom" 
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240716/atleptek-a-15-millios-negyzetmeterarat-az-uj-lakasok-budapesten-megduplazodott-a-forgalom-698751
Pistike12 kedd, 07:21
Gondolom ezeket a hiteleket nem lakascelra vettek fel:)
https://www.portfolio.hu/bank/20240716/megrohantak-a-bankokat-a-magyar-lakashitel-felvevok-ami-ezutan-tortent-arra-szinte-senki-sem-szamitott-698641
"Ha csak a piaci kamatozású forinthiteleket nézzük, 2021 öt erős hónapját leszámítva még nem vettek fel ezekből sem annyit a háztartások, mint idén májusban. "
N0MAD hétfő, 20:11
Lacibának lettvegy szabad hónapja most ott kamuzik. 
2345678 hétfő, 20:08
Előzmény: #223805  Freszelés
Illik rá a kamu hirdetés elnevezés. Az emelet is megegyezik, a társasház  is ugyanaz. 
Freszelés hétfő, 19:56
Előzmény: #223804  2345678
Ilyen volt nekem is ~10 éve. Írtam az ingatlan.com-nak meg a hirdetőnek is, hogy kamu hirdetés. Nem reagált senki, de pár nap után eltűnt.
2345678 hétfő, 19:50
 Nézegettem az eladó lakások fotóit és meglepődve  láttam, hogy a nemrégen vásárolt lakásom fotóival hirdetnek most egy lakást eladásra. Azt hallottam már, hogy hirdetések fotóit más hirdetők is felhasználják. De amikor a saját lakásomat láttam eladásra kínálva,  akkor egy kicsit lefagytam.
gyula1971
gyula1971 hétfő, 17:38
A szokásosnál aktívabb a nyár a hazai ingatlanpiacon.-Gyengébb enyhüléssel, de beköszöntött a nyár a hazai ingatlanpiacon is, amely a tranzakciószámokban és a kereslet változásában is tetten érhető. A Duna House által becsült 9 323 tranzakcióval a szokványos trendet követi a szegmens. Az előző havi eredményekhez képest 15%-kal mérséklődött az adásvételek száma. Ugyanakkor az előző év azonos időszakában mért DH adatnál 13,4%-kal több tranzakció zárult 2024 júniusában. Az ingatlanközvetítő becslése szerint így 61 646 adásvétellel zárult az első félév. Ez 40%-os emelkedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest. A Duna House Keresletindexe a tanév végével és a nyár beköszöntével hagyományosan gyengébb értékeket jelez. Az idei júniusra mért 73 pont azonban így is jelentősen meghaladja az előző két év júniusában mért értékeket.
https://tozsdeforum.hu/gazdasag/a-szokasosnal-aktivabb-a-nyar-a-hazai-ingatlanpiacon/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1QERcYjQLPrVlrNm0DlhMtRAYOM-C6NEkqhC
2345678 hétfő, 15:57
2024.02.26-án vásárolt lakás tulajdonjoga ma bejegyzésre került . 
Second Wave hétfő, 11:40
Előzmény: #223800  N0MAD
Jómagam sajnálom, hogy elment az öreg, remélem visszatér majd a pihenő után. Voltak megfontolandói, főleg az ingatlanértékesítői meglátásai.
Ez a részvényesdi azért mélyvíz volt.
Reméltem, hátha megtudom, hogy ha a részvény = ingatlan, akkor miért forog a részvényenként 15-16 eurónyi ingatlanvagyont megtestesítő papír 9,7 eurón, és miért volt 2020 körül nagyjából ugyanilyen vagy csak kicsit kevesebb ingatlanvagyon mellett az árfolyam 15 eurón. Ha a részvény = ingatlan.
Az mellékkérdés, hogy a DH lakásalapja hogyan adta át a jegytulajoknak lakásáremelkedést (sehogy), és ha átadta, akkor miért mégse'. :-). Ha már az értékpapír = ingatlan témánál vagyunk.
Meg az is érdekelt volna, hogy mi a helyzet a GS esetében a HO-val, azért köztudomásúlag IT bérlői vannak, ahol a HO mindenféle visszarendeződés mellett is eléggé megmarad(hat). + Milyen hatása lesz a részvény árfolyamára, ha a GS a lakáspiac felé fordul fejlesztésileg (azaz már nem irodát épít és kiad, hanem lakást)? Ezekről szívesen olvasnék tőle érdemi hozzászólást.
+ lacikoma saját bevallása szerint csak játékpénz volt GS-ben. Szívesen dicsekszik az ember egy - egy jó kötéssel, de azt nem teszik hozzá a népek, hogy a szóbanforgó kiugró hozam mondjuk 0,1%-kal emelte a teljes portfolio éves hozamát. Magyarán mindegy, játék. 
A lényeg, hogy a portfolió meghatározó elemeivel mi a helyzet, vagy ha úgy vesszük, mi a teljes pf hozama.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók