Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat ma, 18:36
Előzmény: #134671  msokadik
A berleshez annyi elethelyzet kapcsolodik, hogy lehetetlen lenne a jelenleg rendelkezesre allo adatokbol pontos ertekeket mondani. Nezd meg ezt:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/stattukor/lakber18.pdf
Budapesten berlok 37% munkavallalas miatt berel, raadasul a berlok donto tobbsege csaladdal/partnerrel teszi ezt - a ket halmaznak biztosan van metszete. Az minek szamitana, aki felhozza az egesz csaladot, de van a neven egy bivalybasznadi haz?
Egyszerubb lenne berbeadoi oldalrol megfogni, es mint a cegeknel, ksh statisztikai jelenteseket kuldeni es abbol mar meghatarozhato az arany.
Mivel a politikat nem erdekli meg a dolog, ezert majd a piac megoldja, azokbol az eredmenyekbol lehet kovetkeztetni.
mpagnes ma, 16:34
Előzmény: #134693  msokadik
Dehogy köszönsz el. Ne viccelj már. Na hogy is van az a 90 % saját tulajdon bullshit?
Jó az 70 %-nak max.
Ez engem is érdekel. Régi témám. 
Ez ugyanaz fordítva, hogy pl. nyugaton "mindenki" bérel. 
mpagnes ma, 16:30
Előzmény: #134691  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Tudatlanságokat? Te most viccelsz ugye? Melós teljesen gyakorlati témákat hoz fel.
msokadik ma, 16:19
Előzmény: #134692  msokadik
akkor elkoszonok.
msokadik ma, 16:18
ha nem a temahoz kapcsolodik amit irtam oke.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Előzmény: #134690  msokadik
nem gondolod, hogy kicsit TUL sokat irsz erdektelensegeket, tudatlansagokat? na ne sertodj meg, nem azert irom, de nekem pl kezd kenyelmetlen lenni, hogy 100-bol 50 komment te vagy es csak gorgetek orak hosszat :D 
msokadik ma, 14:56
panyelt kell venni minden szempontbol az a legegyszerubb es legolcsobb. Ha nagyobb a keret kulonalo telken kulonallo hazat.
msokadik ma, 14:49
a 15 kerbe lattam olyan megoldast utcafronti 6 lakasos kozosudvaros tarsashazban mint utolso lakast, az utcafrontrol nyitott egy bejaratot a tulaj a regi ablak helyen a -gazkonvektort odebb rakta latszott - majd belulrol lekeritette a sajat ugymond reszet, lett belul egy elszeparalt kertje. Ha volt esze ugyvedi megosztast is csinat hozza ,hogy ne pampoghassanak a szomszedok.Jobb megoldas mint korbemenni a masik 5 tulaj elott nap mint nap.
msokadik ma, 14:41
az itt a baj a lenyegi infokat megeri az ember osszemazsolazni reszletekben plusz kerdesekkel, egyszerubben is le lehetne irni.
Van egy hazam sajat telekkel sajat hrsz szamon, a szomszed rokon 30 evig hasznalta a foldemet kocsibejaronak mert ugy volt kocsival megkozelitheto a haza. Most eladná de az utcafrontjarol nem tudja kenyelmesen megkozeliteni akar a haz bejaratot akar kocsival bemenni oda.Van az az otletem olcson megveszem tole mert tudom ez igy keveset ér ezzel a hulye elosztassal. Mi a velemenyetek ,hogyan tudom ezt megoldani? 
Kb ennyi itt a sztori 5 sorban megfogalmazva, semmi egyeb.
msokadik ma, 14:27
Előzmény: #134686  Placi82
" Van az ő telkük , azon az ő házuk. Illetve van a mi telkünk , a nyéllel ami kimegy szintén az utcafrontra. Mindkét telek utcafront kapcsolatos. "
665ös hozzaszolasa , ő irta. Ez sima két ház ,sot mint irta  kesobb ,kulon Hrsz szamokon.Nincs itt semmi latnivalo.
Placi82 ma, 14:06
Előzmény: #134675  msokadik
Hülyeség. Szolgalmi jog csak akkor szűnik meg ha van közút kapcsolat a másik teleknek. Akkor megszunik. Ha nincs, akkor nem. 
Placi82 ma, 14:01
Előzmény: #134674  CyrusTheGreat
Te egy optimista vagy. És túl sok jót és korrektseget gondolsz. Szerintem az lesz mint 2009 körül mikor, nagyon sok hitelt írtak le, igaz akkor a kereskedelmi bankok, a "rosszul nem alaposan átgondolt" hitelezes miatt. Ahogy egy régi vállalkozási igazgató munkatars mondta, ha van egy 100 milliót erő céged, és "véletlenül "kapsz rá 300mft hitelt. Akkor ne sajnáld, hagyd ott a banknak🤣
msokadik ma, 13:56
szerintem mivel pontosan tudod kevesebbet er ezzel a rossz elrendezessel a hazuk, olcson meg akarod kaparintani. Nincs itt semmi kulonleges helyzet😄
mpagnes ma, 13:55
Előzmény: #134671  msokadik
Ja valahogy így. Mi is laktunk anyámnál 2 évig. 1/6 az enyém. Anyám 1/2 és haszonélvező. Én biztos nem laktam akkor sajátban. A házastársam meg végképp nem. Bérlők sem voltunk.
msokadik ma, 13:54
" de mivel az utcafront felőli bejárat eddig a mi "nyelünkön volt"" illetve a házhoz való autós bejárás nem elképzelhető ennélkül a nyél nélkül ezért realizálták, hogy ennélkül a rész nélkül sokkal kevesebb árat kapnak.' 
---
kutyat nem erdekli , mennyit kapna erte a masik.Te vagy jobb helyzetbe te diktalsz.
 " Leválasztás esestén bejárás megoldható a részükről az utcafron felől"
---
Vagy egyike a fold vagy a masike.4 meteres csikot nincs hova darabolni.
" de mivel a bejárattól kb. 1-2 méterre húzódik a telekhatár ezért autóval innentől nehézkes. Eleddig semmilyen leválasztás nem volt mert én rokoni jóindulatból hagytam az idős rokont élni a megszokott életkörnyezetében az elmúlt 20 évben. -- Abból kiindulva, hogy nem szeretnék fejlesztéseket indítani egyelőre ott, akkor minek bolygassuk. Bár az elmúlt években már lett volna pár elképzelésem ott, kicsit nehézkes volt az együttműködés. Bejárás természetesen végig biztosítva volt nekem."
---
 a sajat foldeden johogy. 
msokadik ma, 13:38
Előzmény: #134680  msokadik
kozos se lehet mert " Van az ő telkük , azon az ő házuk. "
msokadik ma, 13:36
2 kulon haz 2 kulon hrsz szam 2 utcafrontal . Nem is ertem mi az alapja a kozos ertekesitesnek ,hogy egyaltalan felmerult mint otlet.  Vagy a ket ingatlan tulajdonjoga kozos? 
msokadik ma, 13:30
Előzmény: #134678  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
rossz beidegzodes az nalam szoRgalmi jog marad. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
SzoLgalmi. Nem raccsol. 
msokadik ma, 13:27
Előzmény: #134676  msokadik
azt irod " Mindkét telek utcafront kapcsolatos. "  nyisson egy uj kijaratot, csinaltasson egy kaput azt kesz. Szorgalmi jog a kiskertekben jellemzo ahol nincs kozvetlen utcafronti kapcsolat , ahol nem megoldhato a bejaras. Nem ertem itt nalad mi a gond? Van egy folded amit sokaig mas hasznalt, nagy cucc most lekerited. 
msokadik ma, 13:14
ha atjon pampogni a rokon a sajat foldedre ,felnyomod birtokhaboritasert😂
msokadik ma, 13:13
Előzmény: #134673  msokadik
" Van az ő telkük , azon az ő házuk. Illetve van a mi telkünk , a nyéllel ami kimegy szintén az utcafrontra." 
szoval a tied a nyél ? Akkor mit foglalkozol vele? Lekerited azt kesz.  Add el ugy ahogy van  Majd a kovetkezo tulaj birkozik a szorgalmi joggal.
CyrusTheGreat ma, 13:13
Előzmény: #134670  Placi82
Pár kupont biztosan, utána legfeljebb "kinövik" a hitelt akvizíciókon vagy fúziókon keresztül. És nyilván lesz csőd is (nem mondanék példákat, de van ott azért olyan, aminél még a Scope Ratings is azt mondja, hogy eufemisztikusan, hogy van még tér a fejlődésre és a kockázat csökkentésre), de szerintem elhanyagolható. Az NKP-nek nagyjából az a célja, hogy a Főni által meghirdetett "kifektetési" stratégiát pénzelje - azaz magyar cégek regionális/külföldi terjeszkedését, ez hellyel-közzel a finanszírozott vállalatok tevékenysége és céljai alapján teljesül. Mindezt HUF-ban, átlagosan 4% vagy az alatti kamattal. Azt gondolom látod, hogy csak az árfolyammal már biztosított legalább az első (de sok esetben inkább az első 2-3) kupon fizetése is? 
msokadik ma, 13:10
Előzmény: #134668  TurpUrfi
kinek a nevén hrsz szaman van a nyél?
buksz-e
buksz-e ma, 13:06
Előzmény: #134377  lohran
msokadik ma, 13:04
Előzmény: #134664  mpagnes
en a sajatba lakok- hât nem egy budai hatalmas villa😄, semmikeppen sem - az allando lakcimem azonos a tulajdoni lapon is a birtokomba levo ingatlanommal. Na ez a sajatban lako az en fogalmaim szerint.
Berleskor mas varosban nyakatekertebb, meg kellene nezni van e a neven lakoingatlan a delikvensnek, ha van es a a szulok haszonelvezete rajta van ( akar elidegenitesi terhelesi tilalom mellett ) akkor a szulok nem a sajatjukba lakanak. Magyaru 1 maganszemely vagy hazasparnak van e a neven ingatlan? Ha van akkor a sajatba lakik , ha nincs akkor nincs. Azok mamahotelesek vagy berlok.  Igy gondolom. Ezt tuti hogy nezik csak nem publikus adat. 
 2 szulo, 3 fő 30+ eves gyerekkel azonos lakcimen ( mikozben a gyerekek mas varosba orszagba laknak berelnek )  , erre nahogyma kihozzak statisztikaba ,hogy ezek sajat tulajdonba laknak.
Placi82 ma, 13:01
Előzmény: #134659  CyrusTheGreat
Szerinted visszafizetik? 
Itt nem a molra gondolok hanem a tobbire. Vagy leirjuk ezt is az adó fizetők kárára. . Gondolom tudod hogy milyen könnyű 1 céget tisztára pucolni, ahol a felszámolaskor sorba álló hitelezoknek nem túl sok jut. MO-n ebből sportot űznek!  10 év múlva kell fizetni addig sok idő. Emlékeim szerint a kereskedelmi bankok is finasziroznak cégeket, és ők is 2-3-4%on. Annyi a baj hogy ők nagyon meg is nézik mire adják, és kőkemény ingatlan fedelzetre. 🤣. Miért feladata ezt a rizikót, hogy magán magyar Zrt, nyrt, holdingokat, kftet finanszíroz 30-40mrdal?? Ja és a hitel minősítő ha téved, annak nem sok következménye van, jogilag. Lezarjak egy tévedtünk és amúgy is megváltozott a gazdasági környezet, nyilatkozattal. Lásd 2008 ban a  sokkal nagyobb nevű hitel minősítők miket minősítették AAA nak🤣. Ez inkább a jogilag való lefedezett szolgálja. 
TurpUrfi ma, 13:00
Előzmény: #134667  sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Na jóóóó --- itt még nem tartunk.. :))))
TurpUrfi ma, 12:59
Előzmény: #134662  Second Wave
1. - Nos ez a vitatott. Szerintem. Kb. 25 évig rajta élt ezen a "nyél" részen a néni. Tyúkok, kiskert szerűség , átjáró út stb. De ha tudom hogy később erre rámennek akkor már régen sem lett volna ez megengedve...
2.- Milyen esetben, és milyen ellenérték? -- Ők nyilvánvalóan nagyobbat buknak ezen de nekem se előny ha az én bejáratomat más is használja. Eladáskor főképp nem.
Mint említettem teljesen két teljesen külön hrsz-ról beszélünk. --- Időközben ők egyébként elkezdték a kiméretést, csak még a szolgalmi jogért megy a hiszti. Földmérő szerint erre kötelező is meghívni szomszédokat.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
Előzmény: #134665  TurpUrfi
kuldj ra egy ugyvedet, ha igazad van, akkor kenytelen lesznek belatni es atgondolni.
ha nincs igazad, de nyerni akarsz, arra vannak a vero emberek, de ezt az utat nem ajanlom a nyugalmad erdekeben
TurpUrfi ma, 12:53
Előzmény: #134663  msokadik
Teljesen külön helyrajzi számok vannak. - 4 méteres csíkról beszélünk azért ennek elégnek kell lennie egy teherautónak is. Munkagépnek - felvonuláshoz már nehézkesebb. Nagyon jó meglátások a kerítésről, köszönöm.
TurpUrfi ma, 12:50
Előzmény: #134660  msokadik
Akkor tapasztalatok alapján te lennél az emberem...:))) Ez már múltkor is félreértés volt. Nincs itt semmilyen osztatlan közösről szó. Van az ő telkük , azon az ő házuk. Illetve van a mi telkünk , a nyéllel ami kimegy szintén az utcafrontra. Mindkét telek utcafront kapcsolatos. 
Ami megzavarható lehet, hogy eddig rajta élt a mi "nyél"részünkön is az idős rokon. De ettől függetlenül a 90-es évek óta az én / mi tulajdonunk az is.
mpagnes ma, 12:47
Előzmény: #134625  msokadik
Mert szerinted a szülői házban, saját lakásban lakik? Nem a szülei házában? A 90 % szerintem is hülyeség.
msokadik ma, 12:46
ha osztatlan kozos tojni bele, add el a picskuba. Kapzsi rokonnal ugyse tudsz megeggyezni a masik haz megvasarlasarol.
Ha kulon hrsz a szorgalmi jog mindenkepp be lesz jegyezve.Hogy keskeny csik vagy kocsival is hasznalhato azt passzolom.
Ha kerites lesz szolsz par melosnak veszel egy oszlopfurot a meh telepen hasznalt acel csoveket  vagy ujba 40X40 es zartszelvenyt es 25 meteres tekercsbe muanyagbevonatos drothalot plusz drotot a kotozeshez. Ha eladasra megy be se betonozd par honapot kibir a sima ledongolt foldbe is, ha mar sporolni akarsz.
Second Wave ma, 12:28
Előzmény: #134656  TurpUrfi
Amivel támadni tudnak:
1) elbirtoklás (elmondásod szerint szvsz ez nem fog megállni, nem sajátjukként használták, hanem végig szívességi használók voltak)
2) szolgalmi jog:
ez adott esetben kikényszeríthető, cserébe ellenérték jár neked.
Kezdésnek érdemes lenne tisztázni, hogy tulajdoni hányadról beszélünk, vagy 2 önálló hrsz-ről.
Ha utóbbi (2 hrsz), akkor kezdésnek méresd ki és kerítsd körbe, ami a tied a legyegyszerbb módon akár (betonoszlop + háló). Utána már gördülékenyebben fog menni az egyezkedés. A kimérésre hívd meg őket is.
msokadik ma, 12:27
Előzmény: #134660  msokadik
volt szerencsem szorgalmi jogos jogvitat eloben vegignezni a birosagon, a csaladomba van par ingatlan sok tulajos osztatlankozos telken a bejarason ment a harc kb 3 évig fellebezesekkel. A vege az volt bejarast kell biztositani.Ergo a targyalast el kell kerulni ha mod van rá.
msokadik ma, 12:24
Előzmény: #134658  TurpUrfi
a telek a ket hazzal osztatlankozos?
CyrusTheGreat ma, 12:21
Előzmény: #134653  Placi82
Semekkorát. A kötvények minősítésére az NKP keretein belül két céggel szerződött le az MNB, ebből a kettőből lehet választani. A cégek kötvényeinek minősítése pedig hellyel-közzel követi az ország adósminősítését (miért is térne el?). Ettől függetlenül a Nemzeti Kötvényprogramot egy fontos lépésnek tartom, mert legalább nem arról van szó, hogy a 0-2.5%-os kedvezményes hitelt vágják hozzá a cégekhez, hanem ezért azért tényleg valamit kell fizetniük, muszáj lesz valamilyen üzleti tevékenységet folytatni és a pénzt visszafizetni.
Őszintén szólva, ha már azt is elengedtük, hogy az MNB ne vásárolhasson állampapírt, akkor már nem teljesen mindegy, hogy magyar cégeket direktben finanszíroz az MNB?
Sokkal fontosabb egyébként azt vizsgálni, mi a célja a vállalatnak a kötvénykibocsátással bevont tőkével - jellemzően vagy külpiaci exporttevékenység, vagy az építőipari cégek esetén kifejezetten a külföldi terjeszkedés erősítése. Ezeknek a céloknak már inkább van jelzésértéke. 
TurpUrfi ma, 12:13
Előzmény: #134654  msokadik
Ezeket jó, hogy említed. Magam is egy kompromisszumkereső ember volnék. Az mondjuk érzékenyen érint hogy közel dupláját kérik a szerintem reális árnak (persze eladók szerint minden katasztrófasufni lakható) és hogy akkora fillérbaszók, hogy az ezer forintos fűnyíráson hümmögnek. (Nem létminimumon élő emberekről beszélünk, messze nem.) Azzal viszont nehezen tudok mit kezdeni mikor a saját jóindulatunkból próbálnak eszközt kovácsolni.
TurpUrfi ma, 12:08
Kérdéseim következők lennének:
- Hogy járnátok el a fennálló szituban, tudván azt is hogy hosszútávon tartani szeretnétek fekvése miatt a saját területet, sőt későbbiek során akár építkezni is oda? (Tehát hogy olcsón eladom  az ő kedvükért az a LOL kategória. Bár ők azt hitték a városi gyerek majd így jár el.)
- Ügyvéddel is fogok konzultálni, de ha valakinek van tapasztalata megoszthatná velem : milyen jogi alapjuk lehet egy szolgami jog kikényszerítésére? -- Földhivatali térképen sehol sem látszik bejáró útnak a terület, külön helyrajzi szám , egyértelmű lekerekítés.
- Adott település rendezési tervébe mennyire és milyen formában van jogom betekintést nyerni? - Elég stratégiai helyszínen fekszenek több szempontból a telkek. 
- Kerítés megoldásban mi a legköltséghatékonyabb megoldás mostanság? Ez az előre legyártott táblás esetleg a karós - vadhálós téma? (200 méterről legalább szó van.)
Hála, köszönet.
msokadik ma, 12:07
Előzmény: #134648  tihamer
ismered a velemenyemet a büfi lakasvasarlasokkal kapcsolatban, legalabb ne nekem reszletezzd😂
msokadik ma, 12:02
Előzmény: #134650  TurpUrfi
a bekesseg es a matek a titok nyitja ha nem tul fafeju a rokon. Kopromisszumos megoldas kell magyaru mindenki veszit valamit. Szerintem mashogy nem megy. Ha megvan a megallapodas foldmerot neki vagy ugyvedi megosztast. Igy mindketto forgalomkepesebb.
Placi82 ma, 12:00
Előzmény: #134652  Placi82
Ehhez mit szólsz! B minositesu cégek, amiket a nagynevű scope ratings 🤣🤣🤣 besorol ebbe az osztályba. Érdekes módon mindegyik magyar céget ez sorolja be. 🤣🤣🤣És a magyar mnb 1550.mrd Ft al jegyzi le. Mert mas nem venné meg. 🤣🤣Szóval ebben mekkora rendszer kockázatot látsz?? 
Placi82 ma, 12:00
Előzmény: #134630  CyrusTheGreat
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20211020/tuljegyzessel-zarult-a-bayer-construct-kotvenykibocsatasa-506200
Bocs erre akartam az mnb által finanszírozott 1550 Mrd Ft os hitel kérdést feltenni! 
Rosszat linkeltem. 
msokadik ma, 11:58
na visszakanyarodva a bejelentkezeshez a berlemenybe. Ismerossel tortent 2 eve, videki gyerek, keresett kiado lakast szamlasan , az allam ad lakhatasi tamogatast ha minimum 200km el odebb koltozol vagy X orat zotyikolodnel tomegkozlekedessel ez a limit, ennek igenylesehez feltetel egy ervenyes lakasberleti szerzodes es egy munkaszerzodes, az se mindegy mi a sorrend , melyik volt elobb mert vagy fél evre vagy egy evre lehetsz jogosult . Havi 100 rugo a max , egyebkent megkapta. Naszoval piszok keves a szamlas albi rengeteget hirdetest megnezett pedig, ami szamlas az feláras.
TurpUrfi ma, 11:58
Előzmény: #134645  msokadik
De ez a sztori, amennyiben így értelmezed, és ez a rokonok értelmezése is egyben. --- Az én értelmezésem meg az, hogy normális piaci áron hajlandó vagyok megvenni a részüket, különben meg ha nem jutunk az árban dűlőre, azzal semmi gond de akkor 20 -30 év türelem után (szerintem méltányos idő) jogom van lekertelni a területemet. - Kinek az értelmezése életszerűbb?
TurpUrfi ma, 11:54
A szituáció azonban a rokon halála után ellentmondásos helyzetet szült : Alapvetően az elhelyezkedés miatt mindkét telek együtt érne többet. Kézenfekvő a telekegyesítés. Ez azonban nem járt sikerrel. - Ők nem szeretnék az én részemet megvenni , ellenben erősen elkezdtek agitálni afele, hogy adjuk el együtt a két telket. Természetesen az enyémet jelentősen nyomott áron az új ház esetleges tulajának.  (1-3 hoz aránylik a telkek fizikai mérete az enyém javára) - Erre a próbálkozásra LOL volt a válaszom, arányos árajánlatomra LOL a részükről. Ők meg az én véleményem szerint kérnek irreális árat a tulajdonrészükért . (Lásd korábban, ciklus végén megőrültek az emberek: 18 millió - majdnem lakhatatlan 50 nm -es ház - 1000 m telekkel. Hasonló telkek bontás nélküli házzal 10 millió körül mennek - Nyugat Magyarország.) -
Javaslatom akkor az volt, hogy ebben az esetben nyilvánvalóan fizikailag is különválasztanám a telkeket és árulják nyugodtan külön az övükét.  -- Természetesen az eddig érdeklődőknek azonnal elment a kedvük a vételtől telekviszonyok részletesebb megismerése után.
Mikor ezt realizálták a közös eladás nehézségét és a piaci viszonyokat, elkezdték pedzegetni a szolgalmi jog megadásának a lehetőségét az új tulaj számára. ----- Sőt a legjobb forulat most jön, kis magyar abszurd : A jóindulatból a területet évtizedekig használható rokon címén belebegtettek egy pert , mondván ha nem adom meg a szolgalmi bejárási jogot, perre fognak menni ez ügyben. Mert évtizedekig ők tartották rendben (Értsd a tyúkjai rajta legeltek, kutyája rajta élt, leszedte a szilvát magának.)  Értitek , mi emberségesek voltunk ők meg ezt szeretnék ellenünk fordítani ezt . :))))
tihamer
tihamer ma, 11:52
Előzmény: #134641  msokadik
Így van, nekem lett igazam.
Lajos is gúnyolódott, meg mocskolódott, de nem azt kell nézni hogy mit mondanak, hanem hogy ki mondja.
Mindenesetre én nagyon jól járok folyamatosan, dől a lé mázsaszám.
Ha egy bérlő felmond, csak örülök neki, mert emelhetek plusz 20 %-ot és kauciót kérve simán kifizetik, ráadásul Dec 31-ig egybe. Úgyhogy nem panaszkodom, megy a szekér.
Nemsokára újra vásárolok.
msokadik ma, 11:50
Előzmény: #134643  Placi82
nem te irtad kb 10 000 embernek van a szamlajan az egesz orszagban 30 milla folotti lové , valami privatbankari adatra hivatkozva?
Placi82 ma, 11:48
Előzmény: #134644  Placi82
Tehát az MNB nek a magyar közép vállalatok felé 1550 Mrd 10 év múlva lejaro követelés van. Biztos mind fizet 10 év múlva........... 
msokadik ma, 11:47
Előzmény: #134639  TurpUrfi
nem az volt az a sztori amikor ki akartal cseszni a rokonnal ,hogy olcson megvedd a házát mert tudtad a telek elrendezes miatt nem sokat er? Vagy keverem?
Placi82 ma, 11:47
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/ingatlan/20211020/nincs-megallas-a-lakaspiacon-a-panellakasok-arai-is-kilottek-506210%3famp
Ehez mit szólsz! B minositesu cégek, amiket a nagynevű scope ratings 🤣🤣🤣 besorol ebbe az osztályba. Érdekes módon mindegyik magyar céget ez sorolja be. 🤣🤣🤣És a magyar mnb 1550.mrd Ft al jegyzi le. Mert mas nem venné meg. 🤣🤣Szóval ebben mekkora rendszer kockázatot látsz?? 
Placi82 ma, 11:44
Azok nagy részét a megélhetése szükséges szamlapenz. 5-6 millió ember számláján lévő 1-2millio Ft. Gondolom az itt irkalo emberek folyoszamlajan is van ennyi lekötés nélkül hogy a napi bevásárlást, benzinovoda tudja fizetni. Nem? 
msokadik ma, 11:37
Előzmény: #134640  buksz-e
jovan rakerestem mar, igy oke.
msokadik ma, 11:35
Előzmény: #134634  tihamer
csak 3 evre emlekszem vissza a parbeszedekbol, elotte nem erdekelt ennyire a kozgaz, de azt tudom mit ossze gunyolt masseduction teged a diskont vasarlasi szandekoddal krach idejen , ejj mennyit rohogtem rajta mikozben olvastam az eszmecsereteket😂
Azt mi lett? Nalad ketyeg a havi bevetel a berleti dijjakbol es a videki foleg a nyugati orszagreszben emelkednek szepen a lakasarak.
buksz-e
buksz-e ma, 11:30
Előzmény: #134637  msokadik
Elfogyott az ehavi google előfizetésed? :)
TurpUrfi ma, 11:28
Szevasztok!
Egy régebbi posztom kapcsán szeretnék tanácsot kérni tőletek. /Igen tudom nem jogi fórum és igen rendszeresen visszaolvasok - megtettem - speciális a szitu, de azért ide mert nagyraértékelem az itt összegyűltek tapasztalatait. Ezt tessék komolyan venni - néma követője vagyok a társalgásnak. /
Előző poszt : " 131532 " - Röviden összefoglalva : Családi vita (csak a szokásos magyar történet) kezd kialakulni egy nyeles telek és az ahhoz kapcsolódó telek kapcsán. Nehéz ezt vizualizálni de lényeg hogy egy hosszúkás téglalapot kell elképzelni aminek az egyik rövid szára az utcafront. Ide húzódik le a nyél, ami az enyém. Rokonaink telke szintén az utcafronthoz kapcsolódik , a fogkefe sörtéi alatti téglalapot kell elképzelni. Az ő problémájuk az, hogy idős rokon halála után most szeretnék értékesíteni a telket és a rajta álló telket de mivel az utcafront felőli bejárat eddig a mi "nyelünkön volt" illetve a házhoz való autós bejárás nem elképzelhető ennélkül a nyél nélkül ezért realizálták, hogy ennélkül a rész nélkül sokkal kevesebb árat kapnak. Leválasztás esestén bejárás megoldható a részükről az utcafron felől, de mivel a bejárattól kb. 1-2 méterre húzódik a telekhatár ezért autóval innentől nehézkes. Eleddig semmilyen leválasztás nem volt mert én rokoni jóindulatból hagytam az idős rokont élni a megszokott életkörnyezetében az elmúlt 20 évben. -- Abból kiindulva, hogy nem szeretnék fejlesztéseket indítani egyelőre ott, akkor minek bolygassuk. Bár az elmúlt években már lett volna pár elképzelésem ott, kicsit nehézkes volt az együttműködés. Bejárás természetesen végig biztosítva volt nekem.
msokadik ma, 11:25
Előzmény: #134637  msokadik
dilemma?
msokadik ma, 11:23
Előzmény: #134636  buksz-e
mi az a lemma?
buksz-e
buksz-e ma, 11:16
Előzmény: #134633  msokadik
A lemma tulajdonosának tedd fel a további kérdeseket, ne nekem.
Én csak fellapoztam lemmagyűjtemény idevonatkozó fejezetét, amiben ugye a kifejtések vagy teljesenhiányoznak, vagy csak szimplán gyenge lábakon állnak(pl. a miért van az... kezdetű?). :D
msokadik ma, 11:16
ahogy hozzanyultak a dokik paraszolvenciajahoz, bar azt gondoltam ilyen soha az eletbe nem lesz, ugyanugy megpiszkalhatjak a fekete kiadast is a jovoben ha megszoritasok lesznek szuksegesek. Ha a lakossag szemeben tul nagy szálka lesz a berles az egyre nehezebb vasarlas helyett benne van a pakliba hogy lepni fog a kormany valamit. A jovoben 2 nagy kockazat van a kiadokra a fehérites es az extra ado sokadik ingatlanra. 
tihamer
tihamer ma, 11:13
Előzmény: #134603  msokadik
"2 eve osszel majd tavaly tavasszal ugyanezt beszelte itt pitcairn es masseduction, hogy minden osszeomlik ...."
❓😄
Már 6 éve írta a riadalmat meg az ijesztést, hogymostmáraztánténylegbiztosan KAMATEMELÉS lesz.
Végül is csak igazuk lett, igaz 6 év után ❗😆😆😆😆😆😆😆😆😆
msokadik ma, 11:09
Előzmény: #134631  buksz-e
90%-ra tippelik a feketekiadast, biztos vagy benne valoban be lehet jelentkezni allando vagy ideiglenes lakcimre  ilyen lakasba? Vagy a tulaj azt mondja oké jelentkezz be de akkor 15-20%-ek felaras a berles ezentul. 
msokadik ma, 11:02
Előzmény: #134629  Batiszkáf
mármint ami nyilvános barki alltal hozzaferheto ? 😁
buksz-e
buksz-e ma, 11:02
"Keptelenseg merni a berlok aranyat csak tippelgettnek"
Pontosan.
Mai is előhozok egy ncseed lemmát: a bérlő nyugodtan bejelentkezhet a bérelt ingatlanba, mint állandó lakos.
Persze, elméletben.
Gyakorlatban pedig ezer féle okból ez mégse történik meg...
CyrusTheGreat ma, 10:59
Előzmény: #134614  Placi82
A MÁP+ állomány nagy része már a 3. évben van, 5%-os kuponnal, jövőre már 5.5%-ot fognak kapni (ugyanúgy teljes likviditás mellett), várakozásom szerint ennél egy hangyányival alacsonyabb éves átlagos inflációt fogunk látni. Az ÁKK pedig nagy erőkkel ráugrott a PEMÁP reklámozásra, nem néztem jegyzési statisztikákat, de gyanítom, látható az áttérés. Én még nem látom, hogy különösebben rohannának kivenni a pénzt. Majd meglátjuk, mi lesz.
De visszakérdezek: tudjuk, hogy a lakossági megtakarítás jelentős része készpénz/lekötés nélküli számlapénz, látszólag őket aztán még annyira sem zavarja az infláció, mint a MÁP+ tulajokat, miért gondoljuk, hogy akkor pont a kötvénytulajdonosok dobnák el a kötvényeiket?
Batiszkáf
Batiszkáf ma, 10:59
Gyakorlatialg a 90-es évek óta nem született értékelhető lakásszociológiai munka, ami valahol azért rémisztő. 
msokadik ma, 10:58
Előzmény: #134627  Placi82
ha a com magas atlag nm arat ad meg mint viszonyitasi pont, a maganszemelyek hajlamosak ahhoz beloni az iranyarat plusz kicsit radobnak mondvan majd lealkudjak nem akarjak elkotyavetyelni nem kenyerre kell. Igy sok honapig lesz hirdetve ami nagyon jo a comnak havi 10 rugo korul van a fenykepes hirdetes maganszemelynek.
Placi82 ma, 10:52
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/ingatlan/20211020/nincs-megallas-a-lakaspiacon-a-panellakasok-arai-is-kilottek-506210%3famp
Na ezt magyarázza meg valaki! A legdragabb Gazdagrét én 642 ef/m2 is kell fizetni!! Mi van? ingatlan.com ön 800-1000f/m2os hirdetési árak vannak. Hogy van ez? 
Murdoch ma, 10:52
Előzmény: #134624  CyrusTheGreat
Gondolom a .com-os keresési statisztikákból él, már gondolkodtam azon, hogy ismeretségi körben napi szinten rákeresünk lehetetlen paraméter/ár variációkra.
msokadik ma, 10:42
Előzmény: #134619  Placi82
tul csoro az lakossag ahhoz ,hogy bereljen nalunk.A berleti dij nincs belepeitve se a fizukba se a nyugdijjakba. A  vasarloero paritas szamit nem a median jovedelem es atlag regios nm arak az orszagok kozt.Nagyvarosokban ahol van munka ez feltettlen igaz nalunk.Aki itt nem szerez lakast az megy a hid alá oregkorara. Egy hiteles lakast egyszer kell 20 ev alatt kinyogni valahogy , utana meg 60 evig van hol lakni a generacioknak, majd eladva kipotolva ujabba koltozni.
---
90%-os sajatban lakot meg mindig nem ertem, sok eve lehetett valami adat kimutatas rola azt azt szajkozza azota is mindenki szerintem. Itt Bp-n aki alberletbe van akar bennszulott akar videki felkoltozo 95%-ban a szuloi hazba van bejelentkezve allando lakcimre. Keptelenseg merni a berlok aranyat csak tippelgettnek.Neha kiraknak valami statisztikat kozvelemenykutatas alapjan a 18-39 eves korosztalyban hanynak van sajat lakasa, banyek milyen parasztvakitas ez? 18-20 evesen johogy otthon lakik, tegyek ki korosztaly szerint az adatokat 18-25 kozt, 25-30 , 30-35 es 35-40 ev koztieknel, na az mar nem lenne szep latvany, 
CyrusTheGreat ma, 10:40
Előzmény: #134615  msokadik
Jó látni, hogy Balogh László pontosan ugyanolyan félnótásnak néz ki (front képen), mint amilyen zagyvaságokat beszél - jellemzően neki még 2016-17-ben sem volt fogalma sem arról, mi mozgatja a piacot.
Benzedrine ma, 10:38
Előzmény: #134620  Placi82
Ebben nem vagyok így biztos, kevés ember zsebébem van a máp+ állomány nagy része és ők műveltebbek is pénzügyileg. Az alsó háromnegyednek egy vasa sincs amit elkölt vagy félretesz.
Placi82 ma, 10:34
Előzmény: #134611  CyrusTheGreat
Ja meg még valami. Sokkal durvábban futjuk és porgetjuk a gazdaságot hitelből mint az usa és a Fed. Látom a sorok között, hogy az MNB azért emel 0.15%al mert ha valahogy az adott hónapra kihoz a KSH egy 4 és el kezdődő inflációt, akkor az MNB mint véres kardot hordozza körbe, és a "csökkenő infla" hivatkozassal kamat csökkentő ciklusa kezd. De azt nem érti meg hogy a világba változások zajlanak, és ide már kevés lesz a propaganda, mert durván fog szembejonni a valóság! 
Placi82 ma, 10:25
Előzmény: #134617  Benzedrine
Ahh. A többseg, elbassza valami fogyasztásra, tok mindegy, mert jövőre sokkal többe kerül felkiáltással. Azért a spórolás, és a pénzügyi tudatosság kb 10%ra se jellemző. És ezt te is tudod. 
Placi82 ma, 10:23
Előzmény: #134615  msokadik
MO n budos életbe nem lesz kultúrája az berleteztetesnek, mind a két oldal hibás. Németországban működik. Itt sose fog olyan mértékben. 
Benzedrine ma, 10:22
Előzmény: #134616  Placi82
Elég Bécsben számát nyitni és átutalni ami most máp+ számlán figyel.
Benzedrine ma, 10:22
Előzmény: #134616  Placi82
Elég Bécsben számát nyitni és átutalni ami most máp+ számlán figyel.
Placi82 ma, 10:20
Előzmény: #134614  Placi82
Szóval azért a 2022 és infla okozhat meglepetéseket, ha mindenki azonnal költeni kezdi a megtakarításat.  Ennyire birkák nem vagyunk. Azért a kifosztasunk és levagasunk előtt küzdünk, és menekulunk. 
msokadik ma, 10:18
https://forbes.hu/napi-cimlap/ingatlanvita-balogh-jelinek-berlakas/
Ingatlanvita: nem a magántulajdont imádják a magyarok, csak minden más jelenlegi lehetőség borzasztó. 
---
allandoan valami 90%-os sajat tulajdonu lakasban lakokrol regélnek evek ota mikozben 6 éve noha regionkent valtozoan de valahol 10-45% kozt ingadozik a büfi vasarlasok szama. Itt valami nem stimmel.
Placi82 ma, 10:18
Továbbá az infláció is tovább fog pörögni, ha ezek így csinálják hisz, én is ncseed is a MAP ban kapott 4.95% kamattal kitorolhetjuk, ő akkor rohan vissza az ingatlan piacra én rohanok az usa tőzsdére tovább, és a többi szerencsétlen is rohan kivenni a 10.000 Mrd os MAP betejet és zuditja rá a fogyasztásra. K...va szép lesz ez bameg. Ezt én se hittem volna, hogy meg merik lépni. 
Placi82 ma, 10:14
Előzmény: #134610  CyrusTheGreat
No jó de a forint elengedese alatt lehet érteni a 360-370 árfolyamot. Vagy a 400-450 árfolyamot is. Szvsz a 2 ik lesz a kozhiedelemmel ellentétben. 
msokadik ma, 10:06
Előzmény: #134608  Placi82
ez is egyszerubb, a valasztasokat jovore meg kell nyerni addig dőlni fog a hitel a tamogatas minden szinten. Ha nyernek ujra utana jonnek a megszoritasok, ha veszitenek bajlodjon vele a masik.
CyrusTheGreat ma, 10:03
Előzmény: #134607  Murdoch
Igen, ez egy probléma, de erről írtak is, indult vizsgálat a FED-nél. De az, amit Gaguse belinkelt az semmi más csak vádaskodás meglehetősen homályos és közvetett kapcsolatok mentén, semmi konkrétum, semmi komoly.
CyrusTheGreat ma, 10:02
"Szóval ezek a forint elengedeset valasztottak!! És most ez már kristalytiszta"
Jó reggelt kívánok, ezt látjuk 2018 óta, erre épül az egész Fairy Tale.
Placi82 ma, 09:59
Ja és fél éves költségvetési hianyunk 14%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Placi82 ma, 09:58
Előzmény: #134597  CyrusTheGreat
Na akkor! Hai 40 Mrd államkötvény visszavásárlási program, természetesen nem állította le. Mert nem lehetne pénzt szórni. 2. Iszonyat mennyisegu forint likviditás van a piacon, amit már semmi se indokol, de tovább bővíti. 3. Szor garantálom és mentsd le hogy novemberi és decemberi infláció 6% felett lesz. És Matolcsy meg mindig 0.15% szarakodik mikorar a havi 0.3% is kevés lesz. 4. Ahogy gaugasse is mondta persze jövő ugyan ilyenkor már picit csökkenő fog az infláció, hisz a bázis hatás miatt nem emelkedhet minden évben 6%ot mert az brutális. De ha 5%ala kerülünk akkor ez a zseni viszavagja 0.6%ba a kamatot. És ez tuti probléma lesz a forint árfolyama nézve. Mert fontosabb a hitelesek bedolesének a megakaladolyazasa, haveri cégek is fülig hitelben ülnek. Szóval ezek a forint elengedeset valasztottak!! És most ez már kristalytiszta
Murdoch ma, 09:57
Előzmény: #134605  CyrusTheGreat
A FED vezetők bennfentes kereskedése nem éppen kitalált történeten alapszik. A valóságos személyekkel való mindennemű hasonlóságuk NEM a véletlen műve :) 
msokadik ma, 09:49
Előzmény: #134605  CyrusTheGreat
ram meg a frászt hozták.
CyrusTheGreat ma, 09:43
Előzmény: #134603  msokadik
Pontosan, mindketten imádták a Zero Hedge-t is. Az a site és mentalitás pontosan ugyanolyan káros és ugyanúgy radikalizálja az olvasókat, mint az incel chatszobák...
Peti84
Peti84 ma, 09:42
Előzmény: #134602  easyrider
Nem fog lejjebb menni, de hátha nem minden paraszt kap 40 milliás hitelt, ami utána bedől és megint azok cummantják be akinek nincsen hitele (mert a sok gyökeret ki kell menteni és megint nem haladunk semerre.....)
msokadik ma, 09:42
Előzmény: #134592  Gaguse
2 eve osszel majd tavaly tavasszal ugyanezt beszelte itt pitcairn es masseduction, hogy minden osszeomlik par het es itt a vég, egymast hergelték. Nem lett belole semmi. 
easyrider ma, 09:36
Hiába emel az MNB kamatot, attól nem fog lejjebb menni az olaj és a gáz ára, vagy nem táltosodnak meg az autóchip és konténer gyártók. A kamatemelés egy szinten túl meg már megint csak inflatórikus hatású, mivel az MNB által kifizetett kamatok is növelik a pénzmennyiséget, nem csak a hitelek. Ja és 70M olcsó hitelt BB új lakásokra továbbra is adnak. Teljes zűrzavar van a fejekben. A BTC pedig forintban már All Time High, 20M. €-ban még nyilván nem, mert együtt süllyednek.
kkpp ma, 09:22
Előzmény: #134592  Gaguse
"A Supply chain összeomlott már"
Hajlamos vagyok a pesszimizmusra, de a két hete Kínából rendelt 3 pár fülpárnát a fejhallgatómhoz ma hozza ki a futár, és csak két hete rendeltem. Ettől még én is várok shitstormot Kínában, de rövidtávú jóslásokba nem bocsátkoznék.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek