Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ishar
Ishar 2023. 09. 11. 13:08
Előzmény: #204518  FR73
#204540
Érdekes cikk! Tehát a budapesti lakáspiac árait olyan lakások határozzák meg, amiket igazából nem is akarnak és nem is tudnak eladni.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 13:08
Előzmény: #204531  HPPapa
#204539
Tipikus álomszomszéd... Ha van macskád az a baj, ha kutyád az , ha semmi ninics miért nincs, elleni kéne már, ha meg gyerekd van akkor meg rohadt ki lurkó csak üvölt... Van rajt sapka - nincs rajt sapka....
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 13:00
Előzmény: #204534  lacikonyha
#204538
Egyszerű fogalmazd meg, hogy szerinted a com on illetve a szállásadó portálokon, hogyan befolyásolja az, ha a szobák a képek között alul reprezentáltak, de van 2 barack fa, meg 1db rózsa bokor, a kiadás sikerességét , és ne terelj itt bölcsészi síkokra. Erre válaszolj. Ne gyere itt a te olvasol a sorok közt dumával. Annyit írtam, hogy számomra csökkentett információ tartalmúak azok a hirdetések amik nem adnak kellő képet a szobákról, ehelyett a gyümülcsfákról. Továbbá szabad megkérdeznem, hogyha már te érdeklődtél a iskoláim után, hogy te milyen irányban végeztél ? 
lacikonyha 2023. 09. 11. 12:55
Előzmény: #204536  FR73
#204537

Budapesten erősen megnőtt annak a rétegnek a mérete ameiyik már a ragadós plafonon van éli mindennapjait egy ideje, és a minőségibb ingatlan tulajdonlási részarányuk is alaposan megnőtt
2008-ban nem nagyon ismertünk 4-5 bérbeadott lakással rendelkezőt, ma már van 150-barabot is birtokló, ha nem is minden sarkon, 5-10 darabos meg már az vidéki paneljeim városában is van néhány
FR73 2023. 09. 11. 12:34
Előzmény: #204523  lacikonyha
#204536
Nem írja a cikk, de jelenleg nincs tömeges eladási kényszer. Teljes foglalkoztatás és kamatsapka van.
Meg az emberekben az a tudat, hogy aki 2010-15 között eladta és nem vett helyette másik ingatlant, az szinte kivétel nélkül hatalmasat bukott. 2022-ig 3-4x emelkedés volt, azóta eltelt egy teljes év stagnálással.
Aki pedig élethelyzet miatt venni akar, lehet, a régen jól bevált módszert kell kövesse, vagyis olyan megoldást kell kínálnia az eladónak, ami kölcsönösen jól. Pl. klasszikus lakáscsere, én megyek 2 szobásból 3 szobásba, te pedig jössz a helyemre. Ez nagy divat volt a 80-as évekig, de utána is egy ideig. Láttam is erre példát mostanában, hogy gyerek nélküli pár cserélte a budapesti lakást aggloból visszaköltöző gyerekes családdal. Csak az elmúlt évek lakáspiaca nem erről szólt, és erre a közvetítők sincsenek felkészülve, meg maguk a vevők és eladók sem.
lacikonyha 2023. 09. 11. 12:32
Előzmény: #204530  Murdoch
#204535

na te már sejtesz valamit a valós ingatlanpiaci életről
nem baj ha úgy érzem hogy ebben az előre haladásodban egy iciri-piciri vékony szőke női hajszálnyi részem van?
lacikonyha 2023. 09. 11. 12:14
Előzmény: #204528  EURHUF_goes_to_haven
#204534

ismét megfejtettem a nekem címzett szöveged szó szerinti és rejtett tartalmát is
ha hiszed ha nem
köztudomásúan  mindenkinek egyenlő joga van a véleményalkotáshoz
de közkeletű tévedés, hogy minden vélemény egyenlő értékű lenne pusztán attól a ténytől hogy egyenlően fennálló jog okalapján születtek
..
vannak igen értékes vélemények, és elég kevésé értékesek, és közöttük végtelen számú fokozatban átmenetek
..
misért téged abban hogy kijelenten hogy felfogtam az írásod tartalmát,de nem nagyon értek vele egyet ezért meg ezért
ha elmondod figyelembe fogom venni, biztos lehetsz benne
Stg 2023. 09. 11. 12:11
Előzmény: #204512  slash
#204533
1994-95
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 12:04
Előzmény: #204530  Murdoch
#204532
Sajnálom olyanom nincs, mérnök diplomám van csak, de ez a gyomorba akarsztó , aki azért elvárja a tiszteletet mert ő ÖREG az nem. A tudást, azt tisztelem kortól függetlenül, de ezt a kioktató stílust már nem bírom. Csípi a szemem. 
HPPapa 2023. 09. 11. 12:02
Előzmény: #204528  EURHUF_goes_to_haven
#204531
Megszoktuk ezt a stílust tőle, az a gyanúm, hogy ő a legidősebb itt, így azt hiszi, hogy ő a legbölcsebb, mindenki más hülye. Semmivel nem ért egyet, mindenbe beleköt. Építő jellegű, vagy témához ideillő hozzászólása nincs.
Murdoch 2023. 09. 11. 12:00
Előzmény: #204526  EURHUF_goes_to_haven
#204530
A kolléga gondolom olyan jellegű 'tudományos' tudáshalmazt hiányol, amit átverésszakon, szélhámosképző speckolon, kártyavető gyakorlaton stb. tanítanak.
Murdoch 2023. 09. 11. 12:00
Előzmény: #204526  EURHUF_goes_to_haven
#204529
A kolléga gondolom olyan jellegű 'tudományos' tudáshalmazt hiányol, amit átverésszakon, szélhámosképző speckolon, kártyavető gyakorlaton stb. tanítanak.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 11:58
Előzmény: #204527  lacikonyha
#204528
Már megbocsáss, de miért van neked ekkora arcod ? Alázat és mások tisztelete az smafu ? Te szartad a spanyol viaszt ?Csak neked lehet véleményed, és ha valaki más leírja az inkább maradjon kussba és fogadja el a tiéd ??? Elmész ám te igen messzire...
Cicomázhatod ezt itt de nagyon sok a com on is a szar hirdetés és a kiadó ingatlanok hirdetéseinek a 50-% a. A túlárazásról nem is beszélve, Erre hívtam fel a figyelmet, te meg írhatod virág nyelven az Önpallérozásodat. Mert amit csinálsz az Öntömjénezés
lacikonyha 2023. 09. 11. 11:50
Előzmény: #204526  EURHUF_goes_to_haven
#204527

na jó
egy szöveg szó szerinti és szellemének a helyes vagy helytelen, teljes vagy hiányos értelmezéséről (megértéséről) lehet beszélni
és a közölt és helyesen és hiánytalanul megfejtett tartalommal valóegyetértésről vagy egyet nem értésről is
és ha hiszed ha nem minden szöveged szó szerinti és rejtett tartalmát is helyesen és teljes egészében megfejtettem (megértettem,vagyis felfogtam)
csak nem nagyon értek a tartalmával egyet,mert kicsit naiv, és nem teljesen a való élet tényleg nem mindig kellemes realitásnak talajára támaszkodik
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 11:35
Előzmény: #204525  lacikonyha
#204526
Az egyetemen tanultam többk között Marketingen 3 félév ha jól emlékszem. Szakmai oldlról , dolgoztam termék tervező pozícióban Pesten reklámdiszplayeket nemzetközi piacra tervező cégnél. 
Az, hogy neked hogy megy át az információ had ne legyen az én problémám.
Egy rövid távú nyaralás kirándulás esetén, pedi a szezonális gyümülcsfák a totálisan leszarom, és azt az érzetet kelti bennem, hogy valamiről el akarják terelni a figyelmem. 
Abban az esetben, ha minden szoba, profi módon le van fótózva, és mint gyönyörű környezet van bemutatva ok, de akkor mikor a szobák bemutatása csapnivaló, a leírás hiányos, és egy barackról tesz fel ~makró képet az illető, tehát nem a kert grillezési lehetőségeit, vagy örökpanorámáját akarja bemutatni, akkor igenis erősen negatív az összhang.
Remélem így érted mire gondolok. 
lacikonyha 2023. 09. 11. 11:30
Előzmény: #204524  EURHUF_goes_to_haven
#204525

tegnap este egy kb kortársad már diagnosztizálta hogy nem értem a mondanivalóját, és most neked is sikerült
legyen így
amúgy mellékesen,  milyen szintű marketinges végzettségeid vannak, és hány év marketing területen szerzett szakmai gyakorlatod, és milyen poziciókban?
ha túl személyes kérdések, természetesen nyugodtan tekints el a választól
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 11. 11:21
Előzmény: #204521  lacikonyha
#204524
Nem értetted meg amit írtam, ha egy 2-3-7-50 éjaszakás kiruccanásra keresünk szállást, akkor nem érdekel a kertben levő szezonális gyülölcs/virág. Az viszont, hogy szép, rendezett bevilágított a szoba, a fürdő tiszta és normális méretű az érdekelne. Ilyen szempontból Önnön ellensége a hirdető, mert marketing céllal rakjva , fel csak vagyk tudatlanságból, vagy más okból rosszul reklámozza. Vagy direkt akar így hiányosságokat elrejteni (ilyenre is volt már példa). Remélem így érhető lesz ;)
lacikonyha 2023. 09. 11. 11:15
Előzmény: #204518  FR73
#204523

nade ilyet

..

"Ez összepréseli a vevőket, de közben felfújja a lakásárakat
20 év pedig igen hosszú idő már ahhoz, hogy ezt tényleg komolyan is vegyük. Sajnos nem vesszük. Budapest annyira jól alkalmazkodott az egyre kevesebb vevőhöz és éves adásvételhez, hogy teljesen mindegy milyen gazdasági időszak van, vagy éppen milyen mesét talál ki róla a média. A budapesti lakáspiac igen kicsi és hangsúlyoznánk, hogy elsősorban az elavult kínálat és az eladók ultra rugalmatlansága miatt. Nem tudjuk mi lesz 20 év múlva. Azt tudjuk csak, hogy a budapesti lakáspiac alacsony adásvétel szám mellett is elketyeg, mint egy drága svájci óra. Hogy vannak, akik ezzel vitatkoznak? Egy dolgot mi már megtanultunk 20 év alatt: a budapesti lakáspiaccal ne vitatkozz!"
..
nem félsz hogy egy ilyen link kedvét szegi az amúgy itt szorgalmasan alkotó ingyenes bulvárújságíró gyakornokoknak?
lacikonyha 2023. 09. 11. 10:53
Előzmény: #204520  Murdoch
#204522

elnézést kérek, láthatóan túlértékeltelek, hibáztam
láthatóan mégsincs meg az előképzettséged  lacikonyha II.törvényé részletes értelmezéséhez sem, hát még a hatásmechanizmusának felderítéséhez
ígérem többé nem értékellek túl
lacikonyha 2023. 09. 11. 10:43
Előzmény: #204516  EURHUF_goes_to_haven
#204521

a booking és társai nem marketing felületek véletlenül?
mintha ilyesmit olvastam volna valahol
az igazságügyi szakértői objektivitású jegyzőkönyveket más felületen célszerű keresgetni
avagy
marketinget a marketingestől, jegyzőkönyvet a jegyzőkönyv vezetőtől

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek