Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin ma, 13:50
Előzmény: #84597  Placi82
Miért pont ott?:)
infin ma, 13:50
Előzmény: #84560  Fire73
Rákeresve: "ún.  régi  feltételű  hitel,  amelyet  1988.  december  31-e  előtti  szabályok alapján nyújtottak, jellemzően évi 3 százalékos kamattal. A szerződés  feltételeit  1990-ben  az  állam  egyoldalúan  megváltoztatta,  felemelve a  kamatot.  Akik  vállalták  tartozásuk  azonnali  kiegyenlítését  vagy  a  továbbiakban a banki hitelkamatok fizetését, azoknak elengedték tartozásuk felét (1998-ban a piaci kamat 26 százalék volt!). Akik ezt nem tudták vállalni,  azoknak  teljes  tartozása  a  megemelt,  de  fix  (évi  12  százalékos)  kamattal terhelõdött meg. E hitelforma további jellegzetessége a 100 százalékos állami garanciavállalás, amire még a késõbbiekben kitérek."
-----> Erről van szó?
Még a CHF hitelről: butaságba nem kell belevágni, főleg úgy nem, ha igazából nem is engedheted meg magadnak, tehát ha már minimális törlesztőrészlet változást sem tudsz bevállalni, mert maximális mértékig nyújtózkodtál a takaróval sőt még azon túlra is. Felelőtlen dolog úgy felvenni hitelt. Ez nem optimizmus, hanem butaság.
Placi82 ma, 13:37
Előzmény: #84593  infin
Akkor hajrá. 40 milliós hitelt is nyugodtan, ha rám hallgatsz megérdemeled  a sasad resortban is egy lakást. 
infin ma, 13:24
Előzmény: #84572  CyrusTheGreat
Ez a hozzászólás nagyon tetszett.
infin ma, 13:20
Előzmény: #84569  Fire73

Remélem nem ültél ölbetett kézzel utána a sültgalambot várva, amikor ez megtörtént. Mert ha igen, akkor lehet ugyan hibáztatni a világot érte, csak nincs értelme.
infin ma, 13:17

Nyilván fix forinthitelről beszéltem, szerintem ez egyértelmű lol.
Devizahitelt az vegyen fel, akinek tényleg NAGYON biztos az anyagi háttere :)
Ha már optimizmusról beszélsz. Ne keverd a pesszizmust a realizmussal
infin ma, 13:11
Előzmény: #84567  Placi82
:) Jöhet egy állásajánlat is, ahol 30%-kal jobb bért kínálnak. Te is kereshetsz másik jobb állást, rakhatsz félre pénzt (kell is), köthetsz biztosítást a hitelre meg az esetleges munkanélküliségre stb. Ilyesmi alapján, amit itt írtál, nem lehet dönteni vásárlásról :) Ez teljesen irreális amit írtál.
Placi82 ma, 11:31
Előzmény: #84591  Y.O.L.O.
Hogy lásd, hogy igazat is adok neked, így már korrektebb a válasz. Ha például kőbányan feletted a kissebseg dadajozik, akkor megerheti eladni a panelt, és 20 millió életre szóló hitelt felvenni, és atmenni egy XI kerületi panelba. Ez idegrendszer, és elethelyzet függő :) 
Y.O.L.O. ma, 11:24
Előzmény: #84587  Placi82
Mi van, elgurult a gyógyszered?
Soha senkit semmire nem biztattam, csak beszélgetünk (már akivel lehet). Kit érdekel mennyi marad kinek mi után???? Majd mindenki szépen eldönti maga, ebből lesz a piac. Mit számít én mit vennék meg most és mit nem? Semmit. Már megírtam: ha drágállod NE VEDD MEG!!!! Ha neked megér annyit akkor VEDD MEG! Ez igaz ingatlanra, kenyérre, cipőre, autóra, bármire! Sz@rd le más mit mond itt a fórumon vagy akárhol, ők nem tudják a te élethelyzeted! Mit bizonygatod nekem hogy drága, nem éri meg??? Hidd el van józan paraszti eszem meg számológépem is...  Fent megtalálod a válaszom kiemelve!
Toniba ma, 11:24
Előzmény: #84584  Y.O.L.O.
Nem kell magyarazkodnod. Ismer itt mindenki.
Felted a kis "mezecskedet" azert fosod itt a szot 0-24 -ben.
Na mentem.
A fordulat mar megtortent. Irany lefele. 🤣🤣🤣
fogpaszta ma, 11:19
Előzmény: #84580  impudent
“ Nékem lenne pinzem venni mégse váruk arra hugy kicsavarhassam a csoró kezébűl.
Ha kicsavarnám Én lennék a lágnagyubb bajba ugyanis veszűdnűm köllene egy lakással”
-
Aki elad az miért csóró?
-
Ha veszodsegnek látod az ingatlanokkal való foglalkozást miért ilyen topickban vagy ilyen aktív?
impudent ma, 11:17
Előzmény: #84585  impudent
Ezeknek a lakásoknak a zömébe még odajárkálni se szeretnék mint tulaj nemhugy bérlűkkel vesződni felújítgatni füzetni ezt azt ki a fenének hiányzik.
Placi82 ma, 11:17
Ezt a paraszt vakitast amit te nyomsz, az már vicc. :)). Na akkor gyerünk, vegyél már gyorsan most lakást, és add ki őket, ha szerencséd lesz adózás után marad 2-3% hozamod, és sztem ezért a hozamert elég nagy kockázatot futsz, az amortizáció rol és a bérlők utáni javitasokrol nem is beszélve. Ha meg hitelre veszed akkor 5% a kamat amit még fizetsz a hitelre. Tényleg hatalmas uzlet most a befektetési lakasvasarlas:). Nem volt nagy etwas megvenni 10 millióért a 65m2 és Kelenföldi panelt, na de TE most megvenned 45 millioert??????. Ha már mindenkit erre biztatsz??????? 
Y.O.L.O. ma, 11:15
Előzmény: #84582  Placi82
Háttal ülsz megint a mozinak... a z ingatlanpiac nem gyümölcspiac és senkire se rohad semmi! Az ügyfeleidet sem veszted el csak nem adod oda annyiért amennyiért ők elvinnék hanem szépen laksz benne tovább vagy kiadod vagy nézegeted. Magyarul SAJÁT DÖNTÉSEDBŐL.
..
Mindenki jól járt (utólag) aki bármit vett 2010-ben, a főnököd is, te is, én is. És? Én nem sajnálom senkitől. Emlékeznek ám a mostani eladók is erre én nem fogják önszántukból -25-30%al olcsóbban odaadni most hogy pár év múlva verjék a fejüket a falba... jó napot! Ti is azért várjátok az árcsökkenést mert tudjátok hogy utána felpattanás jön. Mondtam már, ezek a gazdasági ciklusok csak mélyítik a társadalmi egyenlőtlenségeket a GAZDAGOK JAVÁRA! 
impudent ma, 11:14
Nem nézzuk az elűzű linkedet mert link
Y.O.L.O. ma, 11:09
Előzmény: #84583  Toniba
1. Én nem vártam hogy essenek az árak, nem spekuláltam rá évekig, nem álmodoztam róla. Amikor lett pénzem vettem AZONNAL, nem vártam hogy a paraszt jobban szenvedjen és occsóbban vehessek tőle. Bocs hogy pont akkor lett pénzem amikor (mint utólag kiderült) olcsók voltak. Az impudent félék szerint akkor is felét se érték és hülye voltam hogy megvettem mert holnap esni fog. Aztán amikor kiderült mégsem esik itt hisztiznek.
2. Ezt is százszor leírtam hogy akkor lenne jó az ingatlan/albérlet áresés ha mellette a gazdaság nem rogyna meg, de meg szokott. Szóval nem, nem jó nekik sem. Lásd előbbi linkem.
Toniba ma, 11:01
Előzmény: #84579  Y.O.L.O.
"Persze akik ezzel vitatkoznak azok ki vannak tömve valamennyi korpával és várják hogy kicsavarhassák valamelyik szerencsétlen kezéből a lakását occsóóóón"
Azt ne felejtsuk el hogy evekkel ezelott te csavartad ki valamelyik szerencsetlen kezebol a lakasat, hogy utana valamelyik masik szerencsetlenen eloskodj.
Meg hangoztatod is hogy mesz beszedni az alberlet penzt.
Aki lakhatasi cellal vesz lakast annak csak jo az alberletar es lakasar csokkenes.
Es ezt a politikusok is belattak nem veletlen kampanyolnak az arcsokkenes mellett.
Ugyhogy elore tovabb lefele. Ennek a raketanak vege. 😎
Placi82 ma, 10:53
Előzmény: #84575  Y.O.L.O.
A lakhatasi vevők a Budapesti piacnak harmadát, adják. Ezért van az hogy a kisvarosok községek dübörög ek, a Budapesti piac ezért adja az országos 10%at se lassan. Ha te gyumolcsarus vagy és elveszted a vevői köröd felét. Akkor egy idő után rád rohad a barack, vagy nem? Mondom emlékezzetek erre fel év múlva a belvárosi lakások, a panelek, a lerobbant házakra nem lesz vevői tolongás ezen az arszinten, csak a nagyon nagyon nagyon alkalmi vételre. Kivétel ez alól a kuriózum XII, II kerületi és az V. Kerületi ingatlanok, mert ezekre a nagyon gazdag rétegből mindig lesz keresletet így van amióta a világ a világ. Meséltem már hogy 2010 ben a volt főnököm büszkén mesélte, hogy sikerült megcsipnie 150 milliós telket a 12.keruletben, olcsón, a válság kellős közepén, mikor 10 millió volt egy Kelenföldi panel, mert én pont akkor vettem az elso kis panelemet. És magamban kiszamoltam, hogy ez 15 panel lakás ára volt. :) 
impudent ma, 10:46
Előzmény: #84580  impudent
Ja és továbbra is mággyőződésem hogy a lágtöbb 30 ert kínált lakás az 50-60% át éri max
impudent ma, 10:40
Előzmény: #84579  Y.O.L.O.
Nékem lenne pinzem venni mégse váruk arra hugy kicsavarhassam a csoró kezébűl.
Ha kicsavarnám Én lennék a lágnagyubb bajba ugyanis veszűdnűm köllene egy lakással
Y.O.L.O. ma, 10:33
Na kiknek fog ez a válság is odavágni? A gazdagoknak? Ja nem.
https://www.portfolio.hu/befektetes/20200815/a-koronavirus-hatasa-milliok-sullyednek-melyszegenysegbe-egy-mareknyi-ember-meg-sosem-volt-meg-ilyen-gazdag-444942
Hogy fognak majd örülni az olcsóbb lakásoknak! Ja annak sem...
Mintha erről esett már volna szó itt. Recesszióban a nagy többségnek sz@rabb az élet hiába olcsóbb a lakás/lakhatás, konjunktúrában viszont a többségnek jobb hiába drágább az inagatlan. Persze akik ezzel vitatkoznak azok ki vannak tömve valamennyi korpával és várják hogy kicsavarhassák valamelyik szerencsétlen kezéből a lakását occsóóóón.
ahihetetlengyula ma, 10:27
Előzmény: #84576  impudent
Persze, amig tart a moratorium. 3 honap.
CyrusTheGreat ma, 10:02
Előzmény: #84576  impudent
Ámen.
impudent ma, 09:53
2 dolug láthatú
A mozgolódás ami vagy vevő vagy kukac.
Továbbá nincs éladási kényszer tehát az emböröknek van ölég pinzük
Y.O.L.O. ma, 09:47
Előzmény: #84553  infin
ITT A LÉNYEG kérem szépen!!!
Erről regélek folyamatosan! A lakhatási vevőkre szóról szóra igaz amit írtál, pont ezért pattant júliusban is vissza a piac mert ők így gondolkodnak többségében! A Tibor féle befektetni akarók meg nem értik miért nem várnak a többiek is velük együtt... Azért mert a befektető ezeregy helyre tudja tenni a pénzt bármikor és ráér várni lakás vásárlással addig a lakhatási nem fog 20-30-50-80 milcsikkel tőzsdézni rövid ideig sem amiből lakást akar venni. Az idő szinte az egyetlen amit nem lehet később pénzel megvenni.... anyagilag járhatsz esetleg jobban a kivárással, de az ezalatt eltelt időnek annyi.
Y.O.L.O. ma, 09:39
Előzmény: #84563  glala
De zavar hogy nem piaci alapon épültek, mert többek között az akkori adófizetőkkel fizettették meg. Pont ezért ellenzem most is a nem piaci alapú bérlakásprogramot! Mert megint ugyanaz lenne a vége! Figyeld meg 10 éven belül az ócsai házakat is eladja az önkori fillérekért mert  nyűg a nyakukra fing bevétellel. Tiszta cocializmus!
...
Én viszont teljesen piaci alapon vettem meg a lakásokat 20-25 évvel később szóval nem hiszem hogy nekem emiatt rosszul kellene éreznem magamat...
Y.O.L.O. ma, 09:34
Előzmény: #84566  Fire73
Ott a bibi hogy korábban a cocializmusban gyakorlatilag az állam adott kölcsön mesterségesen olcsó kamatra és amikor rendszerváltás volt akkor piacira igazították AB döntéssel annak aki nem tudta kifizetni mivel a hülye is látta hogy fenntarthatatlan a rendszer. Most a kereskedelmi bankok szigorúan piaci alapon adnak piaci kamatra hitelt akár 20 évig fixen, nincs az az alkotmánybíróság aki ezt felülbírálja! Eleve ha kicsit is értenél a közgázhoz meg a bankok működéséhez akkor tudnád hogy a bankok lefedezik az ilyen hiteleknél a kamatkockázatot szóval maximum a befektetők szívhatnak a végén (jellemzően intézményi). 
..
Persze ijesztgetni a népet nem rossz hülyeségekkel...
CyrusTheGreat ma, 09:19
Előzmény: #84570  glala
Tetszett a kifejezés, megtalálni a Nirvánát, mert hasonló a dolog: beletörődsz, elfogadod a dolgokat AS IS. Ez egyébként a társadalom általános pszichikai állapota kapcsán elég nagy probléma, ha mindig csak beletörődsz vagy esetleg vársz, bármiféle tevékenység nélkül, az nagyon súlyosan visszaüt az egyén jóllétére is, ezáltal össztársadalmi probléma is. Teljesen mindegy, hogy arra vársz, hogy majd a gyerek felnő a félszobában (legfeljebb gyorsabban elköltözik) vagy vársz arra, hogy a kínai mesebeli befektető megvegye az angyalföldi konvektoros szart, esetleg várod, hogy a csepeli telkedre valaki ráálmodjon egy újépítésűt és abból mész nyugdíjba - az eredmény mindig ugyanaz: a fojtogató és mindent felzabáló statikusság, Pató Pál ország mindennapjai.
Benzedrine ma, 09:17
Előzmény: #84566  Fire73
Nekem is új ez, tíz éve vettem fel fix kamatozásút és igen jó döntésnek bizonyult, ha várok már nem tudom megvenni hitelből se.
glala
glala ma, 09:07
Előzmény: #84568  CyrusTheGreat
Helyette sokkal jobb mizerabilis felszobakban, ablaktalan konyhas izekben vagy egymasbol nyilo kifuthetetlen korgangos konvektoros nyavajakban nyomorogni, akarom mondani megtalalni a nirvanat.
Fire73 ma, 09:01
Előzmény: #84567  Placi82
2008-ig azt hittem hogy jó diplomával és nyelvtudással nem lehet munkanélkülivé válni. Azóta tudom hogy de.
CyrusTheGreat ma, 08:53
Előzmény: #84565  glala
Nem véletlenül jött rá arra az államok többsége, hogy egy vagyonadó + beruházások adóból történő leírhatóság kombinációval rá lehet kényszeríteni mindenkit arra, hogy pörögjön és ez alapvetően a közjót szolgálja.
Placi82 ma, 08:53
Holnap jöhet az ukaz a központból, hogy 30%os letszamcsokkentes, ahol dolgozol, hiába kerestél,odáig 700.e Ft nettó, hip hop eltunik az az acélos biztos háttér. 
Fire73 ma, 08:52
Előzmény: #84564  Fire73
A mai hitelfelvevők jelentős része meg se született akkor. Ez az időszak nekik már a történelem része. A szüleik vagy nagyszüleik viszont megélték. Ha a ma itt istenített pénzpumpa véletlenül lecsapódna egy laza 20 % inflációban (volt olyan már és sok éven át) akkor majd hivatkozhat az állam hogy nolám régebben is így oldották meg igazságosan hogy megváltoztak a körülmények. Az ab is kimondta hogy a hosszú távú szerződés kockázatos.
glala
glala ma, 08:47
Előzmény: #84502  Y.O.L.O.
Egyebkent ha tobb lakas epulne az egy csomo embernek adna munkat akik tudnak a gdp-t porgetni.
Igy meg all nehany telektulajdonos zsebeben a penz, varjak mig a arany galamb a szajukba repul amig vmelyik epitteto vegre hajlando kifizetni a szaraert a csillagaszati arat amit var erte.
Kozben meg csak no rajta az ecetfa.
Igen, ez tenyleg mindenkinek jobb.
Foleg ha mar kiadsz lakast. 
Na akkor tenyleg! :)
Fire73 ma, 08:45
Előzmény: #84561  Benzedrine
32/1991 AB határozat. Keress a kockázat szóra.
glala
glala ma, 08:41
Előzmény: #84502  Y.O.L.O.
Vicces, hogy ugy jatszod itt a nagy kapitalistat, hogy kozben a lakasaid meg nem piaci alapon epultek.
Ez nem zavar? 
Fire73 ma, 08:40
Előzmény: #84561  Benzedrine
66/1995 AB határozat.
Benzedrine ma, 08:34
Fix kamatozásnál mi lehet a gond?
Fire73 ma, 07:48
Az elmúlt 30 évben 2x is megszívták már azok akik alacsony törlesztővel hitelt vettek fel. Az első csapatnál a 90-es években ripszropsz 3-ról 15%-ra nőtt a kamat. A második pediga CHF. És mindkét szívás árcsökkenéssel is járt meg munkanélküliséggel. Meg családok tönkremenetelével. Az optimista kezdet nem mindig lesz móka és kacagás. De persze most nem így lesz, gondoljuk. Ők is így vágtak bele, optimistán.
CyrusTheGreat ma, 06:23
Előzmény: #84554  melós6
Airbnb kapcsán a szabályozással egészen addig ráérnek, amíg nem kezd el nőni ismét a turisták a száma, és ezt ki ks fogják használni. Jelenleg most minden OK ezen a fronton, nőtt a hosszútávú bérleti piacra bevont lakások száma, csökkennek a bérleti díjak. Politikai szempontból teljesen jól el lehet lavírozni a “lebegtetéssel”, egészen jó kommunikációt is fel lehet rá építeni, nem kell, hogy ténylegesen szabályozzanak - egyelőre ezért szerintem a következő két hónapban nem is fognak, ezzel egyébként a kormány által felállított csapdát is elkerülhetik.
Persze, a piac ezt a “lebegtetést” továbbra is a tranzakciók visszafogásával fogja honorálni. Nincs itt semmi látnivaló, folytatódik az elmúlt egy év trendje.
infin ma, 01:27
Előzmény: #84411  Y.O.L.O.
"3. A vevők közül nagyon sokan kivárnak mivel a kiszámoló/hvg/index/és társai megírták hogy 'itt az árcsökkenés' csak ők nem vették még észre, legalábbis számukra érzékelhetően túl kicsi az elmozdulás ahhoz hogy vásároljanak.
4. Ugyanakkor sok vevő meg megunta a kivárást, hogy töredékét estek csak az árak mint várták a korona ellenére is ezért vásárolnak mert az idő fontosabb nekik mint az esetlegesen elérhető további árcsökkenés, ezt mutatja a megugró tranzakciószám."
Hát én is állandóan néztem tavasszal, h na esnek-e már az árak, és nem, lol. Mindennap ezt néztem, de nem, egy pár lakásnak levitték az árát, és annyi, aztán később annál, amelyiknek totál levitték az árát, annak is visszarakták a korábbira az árát. Azóta is nézegetem, lassan mostanában láttam néhány ajánlatot, ami mintha olcsóbb lenne első ránézésre, de az az igazság hogy már télen is láttam ilyen ajánlatokat, amelyik meg tényleg áron aluli, azt sokszor pár nap alatt elkapkodják (legalábbis leveszik a hirdetést). Szóval én is egyelőre nem látom a hú de nagy változást
melós6 ma, 01:16
Valamint sok-sok éven keresztül végignéztem a ponthatárok kiírása utáni magas  kínálati árakat  , és az augusztus 25-28 tól induló akciókat. Sokan frászt kapnak attól ,hogy a nyakukon marad , idén se várok mást .
Most nő szépen a kínálat ,és nyúlik az értékesítési idő nem jó ómen ez így együtt . Üres lakás viszi a pénzt ,ha nincs mellette árnövekedés , főleg ha távfűtéses / magas kozoskoltseges . Az eladók meg nem mind  hülyék ők is számolnak .
infin ma, 01:12
Előzmény: #84554  melós6
Ja, 6 hetet érdemes lehet várni.
infin ma, 01:11
Előzmény: #84369  Tibor78

a bérlés esetében kisebb összeg kerül befektetésre, mint az ingatlanvásárlás esetében, mert az ingatlannak nem 40M lesz az ára 20 év múlva
ennyi, nem kell számolgatni a részleteket ezen felül
melós6 ma, 00:58
1 augusztusban ne konurálodjanak a vidéki diákok szüleinek a pénztárcájával 
2 Airbnbre szeptember végére már csak lesz valami szabályozás ,a végtelenségig csaknem halogatják a kerületek  , ha meglesz ,  eldől hányan szabadulnának az rv re vett lakásaiktól akik még vacilálnak most
3 ha bejön a ramaty hidegebb idő az  ősz , néha jobban lehet alkudni.
4 a jövőt mivel  mindenki csak tippeli senki se tudja  , ezért annyit mondtam mindenkinek aki most vásárlást tervez várjanak minimum  6 hetet . Ez nem sok idő.
infin ma, 00:33
Előzmény: #84467  melós6
Minek? Ha van lóvé és szeretnének valahol lakni, miért várjanak? Az elveszett idő nem jön vissza, az életet csak most tudod élni, nem a jövőben és nem a múltban. Most pusztán azért ne vegyenek, mert egyesek kárognak? Vagy mert hátha később lemennek az árak? Pont az ilyentől lesz rosszabb a gazdaság is. Nem kell túl negatívan látni mindent, tenni kell dolgokat, és akkor lehet előre menni és megvalósítani dolgokat.
Saját magad is írod utána későbbi posztban, hogy most jó alacsony kamatai vannak a hiteleknek, szóval ha biztos az anyagi háttered, akkor miért nem akarod kihasználni ezt? Persze, ha nem biztos az anyagi háttered, akkor valóban ne vegyél fel hitelt.
Y.O.L.O. péntek, 22:33
Előzmény: #84550  macisajt
Előbb kapnak a gyerekek után a szülők szavazatot... 😆😆😆
CyrusTheGreat péntek, 20:59
Előzmény: #84550  macisajt
Ezt ebben a képmutató országban a második eljövetelig várhatod.
macisajt péntek, 20:13
Előzmény: #84548  Y.O.L.O.

És egyre többen lesznek egyszemélyes családok, így mivel jelentős szavazóbázist fognak jelenteni, nekik is ideje hozni kedvező rendeleteket.
A naccsaládosok után most már  ők következhetnek!
Benzedrine péntek, 19:38
Előzmény: #84548  Y.O.L.O.
A nyugger nénik azért nagyságrenddel többen vannak mint a dolgozó szinglik.
Y.O.L.O. péntek, 19:15
Előzmény: #84546  Y.O.L.O.
Mintha magamat látnám amikor megyek a bérleti díjakért! 🤩🤩🤩
Y.O.L.O. péntek, 18:09
Előzmény: #84544  tihamer
2:05-nél odab@sz!💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲
tihamer
tihamer péntek, 17:41
Előzmény: #84544  tihamer
De remélem ez nem lesz mégegyszer, merem remélni:
https://www.youtube.com/watch?v=5Sx6TcrtHC0
tihamer
tihamer péntek, 17:30
Előzmény: #84543  tihamer
No meg ez is:
https://www.youtube.com/watch?v=GI7sBsBHdCk
Egyik hatás fel, a másik leviszi az ingatlanárakat.
tihamer
tihamer péntek, 16:16
Előzmény: #84414  Y.O.L.O.
Ez beüthet az ingatlanpiacnak:
Az 1918 augusztusában kezdődő "második hullám" éppen ezért a világtörténelem legpusztítóbb járványának bizonyult, ugyanis feltételezések szerint az emberiség 20%-át megfertőzte, a halálos áldozatok számát pedig 20 és 100 millió fő között becsülték meg. 
A spanyolnátha  30-40 millió ember elpusztítása.
Y.O.L.O. péntek, 15:41
Előzmény: #84541  Fire73
Teljesen egyetértünk hogy venni könnyebb mint eladni, csak virítani kell a lóvét. Én mindig kp-re vettem és hamar döntöttem, ez befektetési vételnél gyakorlatilag egy tárgyalást jelentett. Abban viszont tévedsz hogy az eladó lehet csak kényszerben. Ahogy neked anno szorított a kisebb lakás úgy a potenciális vevőnek szorít az albérleti díj, a méret, az élethelyzet változás, a válás, az összeköltözés, gyerek lakhatás megoldása, stb. 
Az ingatlanpiac (ahogy a bérleti is) mindig túlkínálatos, ezt el kell fogadni. A többség először álmokat kerget mind eladási mind vételi oldalon aztán egyszer csak mégis találkoznak a felek valahol, ebből lesz a piac és a piaci ár. Persze impudent módjára ezt az árat is meg lehet kérdőjelezni és vitatkozni vele, de épeszű ember nem teszi.
Fire73 péntek, 15:25
Előzmény: #84535  Y.O.L.O.
Majd a gyereked egyszer megtudja, ha te esetleg nem. Egy nagyságrenddel nehezebb eladónak lenni, mint vevőnek. Az eladás az mindig kényszer. Én is voltam eladó, és kényszerben voltam. Nem tudtam volna megvenni az eggyel több szobát, ami az  élethelyzet miatt kellett, ha nem adom el az előzőt. És nem volt elég elképzelni, hogy a zsebemben van a várható árkülönbözet. El is kellett tudni adni azt a régit, mert annak az árából fizettem a vétel 70%-át. A vételi rész az maga volt a fáklyásmenet. Megnéztem 5 db szinte egyforma lakást a kiválasztott részen, mindegyik ugyanannyiba került, csak ki kellett választani a legmegfelelőbbet. No de eladni, az nem volt olyan szép. Az ingatlanhordán kívül összesen hárman jöttek. Az egyikről hamar kiderült, hogy őrült elképzelései vannak egy adásvételről, őt hagytam. A másik sokat akart alkudni, nem egyeztem meg vele, ő egyébként első lakásnak vette volna. Már majdnem elegem lett az egészből, mikor végre érkezett egy harmadik. Erre összesen 2 hónapot vártam akkor, ő megvette normális áron kp-re. Már 2 hónapja kinéztem, hogy hova mennék, és folyamatosan tarthattam a kapcsolatot a potenciális eladóval, aki persze kinézett magának egy másik ingatlant, ő meg tartotta a lelket abban az eladóban meg saját magában is. Szinte naponta hívogatott, hogy mi van már, ugye nem gondolom meg magam. Egy lánc volt, ami szakadhatott volna bárhol is. Mégis, a lényeg és nehézség az én eladásom volt. Az volt a szerencsém, hogy nem első lakás vásárló vette meg, hanem befektető.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek