Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Marika113
Marika113 kedd, 07:39
Előzmény: #8144  herlas
#8147
Nekem is meg van a Vargás pakk az mellé csipegetek tbszre.
stoky hétfő, 18:03
Előzmény: #8145  sziklai61
#8146

Második beírásnak se rossz (így 3.5 év tétlen regisztráció után)
 
Nem könnyű tisztán látni a dolgokat, amikor az ember benne van valaminek a kellős közepében. Csak utólag látjuk a dolgokat annak, amik valójában voltak. S. J. Watson
No de majd a 2027 beírásait is lássuk, utolag, akár  például ma.
sziklai61 hétfő, 16:22
Előzmény: #8143  stoky
#8145
"Aki tudja csinálja, aki nem, az tanítja."
Woody Allen ezt a mondást azzal is kiegészítette, hogy "...és aki tanítani se tudja, abból lesz a tornatanár." 
Mindig meg kell találni a jó beszállási pontot ..., az pedig ritkán adódik általában. {erre vártam3,5 évet!}
Az OTP-nél 2020 óta kétszer is volt, ami már nem is olyan ritka. 
És így 3,5 év alatt a 300%-os nyereség se álom, hanem valóság.
herlas hétfő, 12:40
Előzmény: #8124  pomperj
#8144
Csak a példa kedvéért nekem megvannak a 95-96-ban vett OTP részvényeim és nem voltam OTP dolgozó. Ahogy a portfóliómban voltak Globus, Synergon, Rába, Nyilasi alap stb. pocsékul teljesítő értékpapírok is. 
De az OTP esetében is most csak az az érdekes, hogy a jövőben hogy fog teljesíteni. Amíg 20% feletti a ROE, addig különösebben nem aggódom. (Bár Káncz Csaba 4 napos bejegyzését olvasva a Luminor kapcsán az orosz szálról talán mégis kellene?  Csak a linket másolom be, én nem tudom eldönteni, mennyire hiteles:  https://www.facebook.com/kancz.geopolitika )
  
stoky hétfő, 12:17
Előzmény: #8142  sziklai61
#8143

Első beírásnak nem is rossz!
Na de miért vártál erre 3,5 évet? :-)) 
sziklai61 hétfő, 11:48
Előzmény: #8139  stoky
#8142
Stoky!
Úgy látom Te a "Mi kis falunk" sorazatból gyűjtöd az információkat ... :-)
Nem kéne ilyen fórumokba írogatnod, mert teljesen alaptalan amiket írtál.
Tanulni, tanulni, tanulni! 
bevandorlo vasárnap, 21:58
#8140
USD 130 Ft 1995ben    ,  USD  368 Ft 2024ben.
368/130 = 2,8 még 3 szorozni sem sikerült.
Otp   166 szorosa lett.
USD 3 szorozás vs Otp 166 szorozás
Nincs miről beszélni.
stoky vasárnap, 19:30
#8139
pomperj ma, 06:22
Igen. Csakhogy a helyzet ennel sokkal rosszabb.
Aki itt beleolvas, abba a totalisan teves kepzetbe kerulhet, hogy az OTP jo befektetetes volt
az elmult 20 evben. Oriasi tevedes.
.
Tegyuk fel, hogy 3 embernek egyforman volt penze.
Az egyik  OTP-be fektette. A masodik Dollart vett es abban tartotta. A harmadik meg Aranyat vett rajta.
Melyik lett, mindjuk 2007.06  ota  a harom kozul a leggazdagabb?
(Azt az esetet teljesen ignoralom, hogyan jart az, aki az SPY tozsdeindezet vette meg.)
.
A legszegenyebb az, aki OTP-t vett.  A penze erteke OTP=HUFban volt, es vasarlo erteke csokkent.
Sokkal jobban jart, aki Dollarban tartotta. Megtartotta a vasarlo erteket.
Aki Aranyban tartotta, annak jelentosen megnott a vasarlo ereje.
 
Ez volt az alapbeírás.
Summary HAMIS!
gemes.bp vasárnap, 19:09
#8138
-valamennyire beleolvastam eme magasröptű okoskodó locsogásokba - a legtöbb topik ilyen, tele van félnótás emberekkel!
feketemelos
feketemelos vasárnap, 18:49
#8137
 " Nem vagyok biztos abban, hogy ilyen gyorsan eljutottam volna erre a felismerésre, ha nem lett volna a Twitter. Igencsak beszippantott a kereskedési közösség, olvastam az emberek tweetjeit, követtem az ajánlásaikat, és figyeltem, hogy mit mondanak akkor, amikor a piac velük szembe ment, és mit akkor, amikor a számukra kedvező irányba.
Nagyon gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy ezeknek az embereknek a 99 százaléka sarlatán. Legalább annyira szomorú volt, mint szánalmas, és nem akartam azok közé tartozni, akik az egész napjukat az interneten töltik, azt a látszatot keltve, hogy igázzák a piacokat, amikor még egy hozzám hasonló zöldfülű számára is nyilvánvaló volt, hogy ennek pontosan az ellenkezője történik. Láttam embereket – akik egész életüket a piacnak szentelték – napi szinten bohócot csinálni magukból. "
https://www.youtube.com/watch?v=6OJioczPq5A
berlini
berlini vasárnap, 18:39
Előzmény: #8124  pomperj
#8136
Abba kellene hagyni az ilyen csak óvodásokat meggyőzni képes összehasonlitásokat.
Állandóan nyomatod a 17 évet, azaz 2007-tel hasonlitasz egy olyan válság előestélyével,  ami 100 évvel korábban sem volt.
Ha már hosszútávon hasonlitasz, akkor az 1995-ös év a reálisabb.
Erre persze irod hogy ki tart 30 évig egy részvényt.
Nos ki tart 17 évig?
Ugye ugyancsak senki.
A másik.
A legnagyobb hiba amit a tőzsdén el lehet követni az a múltből a jövőt megjósolni próbálni.
tegyük fel, hogy igazad van.
1995-ben vett OTP-nél volt a múltban pár jobb befektetés.
És biztosan volt.
Akkor ez mit jósol az OTP közeljövőjére?
Semmit.
A cégek teljesitménye és annak trendje számit.
Ezért vannak mindig részvények akár P/E=100 feletti értékeltséggel és előfordulnak P/E= 3 alattiak is (utóbbi az oljafúrócégeknél fordult elő gyakran, a kedvenceidnél)
A csipőből lövészet helyett orültem volna, ha az elemzésedre adott válaszomra próbáltál volna érvelve válaszolni.
Zsombéki vasárnap, 17:52
Előzmény: #8131  gyula1971
#8135
2022 akart lenni, elütöttem, köszi
Peterbond vasárnap, 17:30
#8134
De segitek egy ujabb elemzessel. Aki 2009 tavaszan adta el az OTPt 3000 forint alatt az az 1, 2, 3, 5, eves idotavokon is veszteseggel szallt ki. Tehat az OTP mindig is rossz befektezes volt. 
.
Szivesen.
daniel2121 vasárnap, 17:28
Előzmény: #8124  pomperj
#8133
Te mit keresel itt már megint. Vicc vagy ember és mazochista.
Peterbond vasárnap, 17:23
Előzmény: #8124  pomperj
#8132
"Kedves bevandorlo,
a tortenet itt arrol szol, hogy 17 ev alatt Dollarban szamitva, OTP arfolyama alacsonyabb most (!)
mint akkor volt. "
.
Na de miert pont 17 ev? Miert 2007 nyara lett a kiindulo pont? Kulonosen hogy eloszor 20 evrol beszeltetek. Te is tudod nagyon jol. Egy csucspontot kellet keresned mert sehol mashol nem jott ossze a matek. Egy tulhuzott csucsarfolyamnal bevasarolva amit a legnagyobb bankvalsag kovetet az elmult 50 evben tenyleg rosszabb befektetes volt az OTP. Kulonosen hogy nalunk pont meg a forint erositese miatt az USD arfolyam is ep akkor volt a legkedvezobb neked.
.
Ez nem elemzes csak manipulalas a reszedrol.
gyula1971
gyula1971 vasárnap, 16:59
Előzmény: #8129  Zsombéki
#8131
-nem 2012 akar lenni?
Amúgy tényleg és 2002 október és 2024 junius között mennyit nőtt?
Stayerke
Stayerke vasárnap, 16:56
Előzmény: #8128  Zsombéki
#8130
Igazából a számok zavarják össze...
Zsombéki vasárnap, 16:10
Előzmény: #8127  csuloktata
#8129

apróság ...
kiválaszt egy tetszőleges időpontot a charton, egy kivételt, ami 100 alkalomból egyszer jön be, 10000-nél várta a nagy összeomlást, 11-nél is, 12-nél is, 14-nél is a 8000-et, meg az 5000-et, mindegyik VIP kiszálló volt, de 18000 lett, maradhat?
2002 október és a tegnapi nap között pedig majdnem háromszoros lett az ára, dollárban, plusz osztalék....
Zsombéki vasárnap, 16:06
Előzmény: #8124  pomperj
#8128

te Jani, az osztalékkal kalkuláltál?
csuloktata vasárnap, 16:06
Előzmény: #8124  pomperj
#8127
Osztalék?
Lujoska vasárnap, 16:03
Előzmény: #8124  pomperj
#8126

Euróban számolunk Európában.
Egyébként gratulálok hogy mindig kiragad egy olyan idősíkot ahol bebizonyítja (magának) hogy igaza van. Vita nincs! Igaza van és kész!
 
Aztán kijelenti hogy 29 év nem számít, DE bezzeg 17 az igen. Miért? Hát hogy igaza legyen.
Nem is baj. mi közben simán megdupláztuk a kis pénzünket két év alatt, de ez se számít.
Komolytalan ember! Lásd OTP trollmentes topic(4000 forintos) beírásai (is!)
avl2 vasárnap, 16:03
#8125
 A) rendkivül kezdö            .
.
B) kilóg a lóláb (hogy szándéka szerint választ)       
.
ha valaki 1 idöablakra hasonlít valamiket össze     
.
.
rendes összehasonlitas: hosszu idötartam alatt különbözö idötavokra                   
.
pl. Paul Merriman tablazatok:  
.
https://irp.cdn-website.com/6b78c197/files/uploaded/Index%20Portfolio%20-%20US%20SCV%20-%20Historical%20Risk%20-%20Return%20(final%20231206).pdf                            .
.
 https://irp.cdn-website.com/6b78c197/files/uploaded/Index%20Portfolio%20-%20S-P%20500%20-%20Historical%20Risk%20-%20Return%20(final%20231206)-3db9b08c.pdf
pomperj
pomperj vasárnap, 14:59
Előzmény: #8123  bevandorlo
#8124
Kedves bevandorlo,
a tortenet itt arrol szol, hogy 17 ev alatt Dollarban szamitva, OTP arfolyama alacsonyabb most (!)
mint akkor volt. 
(pontos szamokkal 59.5$ volt 17 eve, most 49.5$)   Tehat  OTP  olcsobb kb.  - 20%-al, mint 17 eve.
Ennyi.  Ezert erdemes ketszer meggondolni, hogy elhiggyuk-e a sok optimista velemenyt.
.
Ez azt jelenti, hogy az osszes azota tortent HUF aremelkedes, az mind inflacios, MNB penznyomtatas
eredmenye. Es OTP arfolyamanak  emelkedese azota meeg a HUF inflaciot sem  fedezte.
.
A peldad   nevetseges. Neked van 29 evvel ezelott vett reszvenyed? Itt senkinek nincs.
A beirasod nem szol senkihez.
Mar szinte senki nincs, aki 29 eve IPO idejen vette, es azota tartja. A "szinte", az par OTPs dolgozo,
Ez a beiras a mai reszveny-vasarloknak szolt.
 
.
bevandorlo vasárnap, 13:10
#8123
Még 1x gyengébbek kedvéért.
OTP árfolyama jóval többet emelkedett mint ,
USD / Huf , Arany , Bp-i lakás , egyéb ingatlan.
Az infláció meg mindegyik értékéból levesz , ezt kár beírni !
Nem azt írtam , hogy reálértékben 166 szorosa hanem nominálisan !
Egy biztos itt 29év alatt volt reálfelértékelődés és az előbb
felsorolt kategóriákat vastagon veri ! Erről nincs értelme vitázni , ez tény .
Aki 1995 ben OTP-be tett 1 milliót és a kamatokat felélte most van 166 milliója.
Ha aranyba, usd-be , ingatlanba tett , annak most a 166 millió töredéke van.
Erről is kár lenne vitatkozni , mert tény.
TheSnake2020 vasárnap, 12:59
Előzmény: #8121  Bohocová
#8122
Azért jelen értekén jóval kisebb, igaz az oszti valamennyit vissza korrigál. 1 szó mint 100 az OTP a magyarok által elérhető egyik legjobb befektetés volt. Ezen kár vitatkozni. Ma már természetesen sokkal szélesebb a paletta, de mint mondtam a buy and hold stratégia halott. Szerintem az OTP is lesz 7000 alatt még néhány éven belül. A 20e meglesz szerintem is. 
Bohocová vasárnap, 12:21
#8121
OTP                     Árfolyam
1995.08.10.       1.100 Ft    ( 2002.ben split , 1/10 )  =   110 Ft
2024,06.30.       18.325 Ft
Számítás : ( osztalék nincs belekalkulálva ! )
Eltelt nagyjából 29 év.
110 Ft-ból  18.325 Ft lett. 166-szorosára nőtt az értéke.
Kamatos kamattal  29 év alatt =    ( 1,194 )* ( 1,194 ) * ... * ( 1,194 ) = 166
Évente átlagosan + 19,4 % hozamot termelt forintban az OTP ehhez jön még az oszti.
Osztalékkal 20 + % teljesítve.
Lényeg : Nem volt ez olyan rossz befektetés !
Nyugodtan összehasonlítható Usd / Huf chart
 

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek