Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider ma, 03:05
Előzmény: #401539  Researcher
#401540
Úgy tűnik, hogy USA és a MOL részéről megy a dolog. A Gazprom is azt állítja, hogy csak a MOL-lal tárgyalt komolyan. A Szerbek pedig szorult helyzetben vannak, hisz az USA szerintem mostmár tovább nem fog halasztgatni, hanem büntetni fogja őket. Szóval  úgy néz ki, hogy a MOL javára fog eldőlni a deal!
Fabricio
Fabricio szombat, 23:58
#401538
De figyelem hol tudok majd vissza szálni, bár engem aggaszt ami történik a világban és emiatt sok időre nem mernék már beszálni semmiben főleg amerikát látom sérülékenynek az meg gyorsan tovább Gyűrűzhet inkább kihagyok valamennyi nyerőt minthogy egy pánik hullámba ragadjak. 
Fabricio
Fabricio szombat, 23:54
Előzmény: #401532  oldrider
#401537
Többen okosabbak vagyunk de nem egy egy személy véleménye  a lényeg :D
Fabricio
Fabricio szombat, 23:54
Előzmény: #401531  oldrider
#401536
Igazad van! Hát nagyjából ezért olvasom én is mert itt sok olyan hír is szembe jön amit máshol nem találnék illetve érdekel a véleménye az embereknek hogy milyen kilátást látnak néha énis megosztom de ezt gondolat ébresztőnél nem veszem komolyobban. Nyilván a végén az én felelősségem dönteni ha régen követed a fórumot akkor úgyis látod kik milyen irányba állnak stayerke pl el is tűnt mióta 4kra felment decemberben kb 1 hónapot nyomta hogy dőlni fog de ha ki ismered ki merre húz egész objektív képet kaphatsz én csak erre célzok hogy balin meg molika véleménye is érdekel meg az érveik, aztán a saját álláspontomat felül vizsgálom de mikor valaki konkrét árat ír azt nem tartom többre mint jóslás akár az én tippjeim is. Pl most mikor kb nulla forgalommal mondták többen hogy nem reagál semmit az árfolyam az us erdekes volt 27ks pozit dobtam 4020 körül pedig én is esélyesnek láttam hogy lezarják és önmagában hogy itt nem gondolták hogy a késleltetés negatív hatása megjönn ettől még dobtam pedig technikailag jól nézett ki de zavart a kis forgalom. Szerintem az a jó hogy itt mindenféle vélemény van és ebből le lehet képezni valamennyire az általános álláspontot.
Nem támadólag írtam az előzőt ne értsd félre!
tmike szombat, 21:56
Előzmény: #401534  Labanc
#401535
Ez inkább csak 10 nap nem pedig 30. 
Labanc
Labanc szombat, 21:05
#401534
Bulldog1100 szombat, 20:16
Előzmény: #401531  oldrider
#401533
Köszönöm. Mintha csak a saját gondolataimat olvasnám vissza. De ez  a korrekt leírás miért kapott 6 negatív értékelést azt fel nem foghatom.
oldrider szombat, 19:14
Előzmény: #401529  Fabricio
#401532
Te miért vagy itt olvasó vagy miért kommentelsz? Bár neked címzem, de a kérdésem mindenkihez szól!
oldrider szombat, 06:31
Előzmény: #401529  Fabricio
#401531
Befolyással vannak döntéseimre a fórumon elhangzottak. Sokszor van, hogy kényelmesebben és gyorsabban tudok meg innét híreket, mintha én kezdenék utánuk bogarászni. A hopp mester pedig itt frontembernek nevezhető. Sokszor elsőként közöl releváns adatokat. Más kérdés, hogy a MOL-ról alkotott nézetei a valótlanság határát súrolják. Persze vannak ellenkező irányban gondolkodó szélsőséget képviselők is. Akik objektíven értékelik az információkat azoknak a véleménye számít amikor vétel vagy eladás mellett döntök. Másképpen minek olvasnám a topikot?
Balin2020
Balin2020 péntek, 23:40
Előzmény: #401519  wtcsab
#401530
Egyetértek 
Fabricio
Fabricio péntek, 23:20
Előzmény: #401527  oldrider
#401529
Forumozók alapján kereskedsz? Lehet tudni hogy mindig fölé várja ahoz képest ahol van. Nem értem mi jelentősége hogy ennyinek vizionálja molika megy 3000ret várja január óta ezeknek semmi gyakorlati jelentősége nincs jó esetben ha utáná jársz magad.
klikk
klikk péntek, 17:21
#401528
z3908
oldrider péntek, 17:13
Előzmény: #401518  Balin2020
#401527
Mia stájsz azt mond! 5000 már a MOL? Mert mostanra annyi lesz, azt állítottad!
Tujafa péntek, 17:04
Előzmény: #401524  Researcher
#401526
Éhes disznó makkal álmodik?
Bocs, de ez ide kívánkozik!
ALANFED
ALANFED péntek, 17:04
Előzmény: #401524  Researcher
#401525
indi 3806
Researcher
Researcher péntek, 17:00
#401524
azért bexarnék, ha a alapítványok pénzét , a meglévő részvényesek között osztanák ki?! :))))) 
wtcsab péntek, 16:56
Előzmény: #401522  Egyik
#401523
Ezt valakinek át kell vennie, ha az így nem tetszik, de jobban senki sem fogja csinálni, és senkinek a termékportfóliójában nem illeszkedik. Hőerőművek? Lölöjé mind. De még tiborcnak is nagy falat lett volna...akkor ki maradt aki vinné ezt a boltot?
Egyik péntek, 16:43
Előzmény: #401518  Balin2020
#401522
Mit vissza fizetik? Négyszeresét!! És a részvényesek között osztják szét!!! Ebből is csak jól jön ki a mol.  Ezért is 5000 már január óta minden héten, ahogy mondtad
Tujafa péntek, 15:48
Előzmény: #401519  wtcsab
#401520
Sajnos.
Osztalék? Minek az? Legalább nem fizeti rossz helyre.
wtcsab péntek, 15:40
Előzmény: #401518  Balin2020
#401519
De ki is csinálná? Hogy venné át/meg a logisztikát, automatákat? Mit kezd az a hulladékkal? Szerintem a mol ezt integráltan, feldolgozási láncban kezelve tervezte el, végtermék a poliolba kötve ki. Ki más és mit kezdene vele. A koncessziós díj csökkentése szerződésbontás lenne, de az eu miatt meg csak jó, hogy 80%-ban feldolgozzák a petpalackokat. Szerintem megvizsgálják és marad a molnál....
Balin2020
Balin2020 péntek, 15:20
Előzmény: #401514  wtcsab
#401518
Gondolom. majd visszafizetik a MOL-nak, amit eddig beruházott ebbe.
Tomti péntek, 14:40
Előzmény: #401516  dodoanyul
#401517

A társaság 2024-ben több mint 50 milliárd forintos veszteséget könyvelt el a 2023-as 5,6 milliárd forintos nyereség után.
Gondolom állambácsinal se mindegy, ha évi 15 milliár az ő vesztesége ebből.
dodoanyul
dodoanyul péntek, 13:31
Előzmény: #401515  CirmosBearci
#401516
Úgyis veszteséges volt.. Én azt olvastam.. 
CirmosBearci péntek, 13:12
Előzmény: #401506  nemoland
#401515
A NIS üzlet szempontjából talán a legrosszabbkor , de minden más szempontból a legjobbkor jött a váltás.
Te nem olvasol híreket? 
Meg sem üti az ingerküszöbödet az álcivilv szervezeteknek, a holdudvarnak, a seggnyaló trashcelebeknek, a végtelenített propagandagélezetnek stb...stb  kiszórt százmilliárdok ? 
He?
Engem már kurvára zavart.
oldrider péntek, 11:47
Előzmény: #401504  JokerWizard
#401513
Főnököd hol van? Ma még nem jelentett a hopp mester! Az ő evangéliumát várjuk!
wtcsab péntek, 08:49
Előzmény: #401506  nemoland
#401512
Nézzük azt, hogy 1hónapja vannak az újak, és nagyon sokan ruháztak be magyarországba, lásd forint, és annak erősödése.
Brent56 péntek, 08:31
Előzmény: #401504  JokerWizard
#401511
Túl sok itt a politika,O.V és SZ.P. szerepének vége.
A MOL végre kizárólag szakmai alapon tárgyalhat,jól teszi ha alaposan körülnéz.(lásd INA)
Új kormány....jött hír,hogy beleszólnak/tak a MOL-NIS ügyletbe?
Kispenz
Kispenz péntek, 07:51
Előzmény: #401509  nemoland
#401510
Neked meg fogalmad nincs a valóságról...  
nemoland péntek, 07:46
Előzmény: #401508  Kispenz
#401509
látom te nem nagyon töltöttél még be vezetői pozíciót, de kívánom, hogy tölts be.....
csak ne azért mert TISZA HÍVŐ VAGY, hanem a képességeid alapján :D
Kispenz
Kispenz péntek, 07:44
Előzmény: #401506  nemoland
#401508

Még kapnak fizetést a propagandisták? 
nemoland péntek, 07:44
Előzmény: #401506  nemoland
#401507
nem véletlen, hogy az üzletben egy vezetőváltásnál SOHASEM "alázod" az előző vezetést.....mert anyagilag és üzletileg a cégre hátrányos....
nemoland péntek, 07:41
Előzmény: #401504  JokerWizard
#401506
Erről beszéltünk már vagy 2-3 hónapja...azóta meg MP viselkedése miatt ki akarna beruházni/üzletelni Magyarországgal.....ha mindent lef.kázol amit az elődöd csinált, ha  folyamatosan "bűnözőzöd' - külföldön is - azokat akikkel 16 évig üzletelt a kelet és nyugat amivel kvázi minden megállapodást bizonytalanná teszel.....ha egyik nap ezt mondod a másik nap azt....akkor SENKI nem akar veled üzletet kötni (korrekt partnerek biztosan nem).....  max akik ki akarnak majd rabolni/használni ....azaz maradnak a hátrányos megállapodások.....de hát ezt fújták a Tiszás szelek...."tetszettek volna előbb gondolkodni'....nem pedig indulatból dönteni / reagálni...... " 5 percig az érzés jó...aztán jönnek a racionális dolgok....
JokerWizard
JokerWizard péntek, 07:39
Előzmény: #401503  Tomti
#401505
"Oroszország rászólt Magyar Péterre" egy kicsit erős fogalmazás... 
De szerintem vette a "lapot"...
Magyar Péter pár hete azt nyilatkozata, hogy az "orosz–ukrán háború lezárulása után egész Európa, így az Európai Unió tagállamai is vissza fognak térni az orosz gáz vásárlásához pragmatikus és versenyképességi okokból." 
Ráadásul itt az olajválság is.  Pragmatikus okok miatt nem fogja felrúgni az előző kormány által kiépített gazdasági kapcsolatait Moszkvával és ebben elég fontos szerepe lesz a MOL-nak. Jelenleg az egyetlen olajvezeték amin  "átcímkézve" orosz  olajat finomítanak és itt lesz fontos szerepe a NIS-nek is.. Mire a háború véget ér, és az EU rendezi gazdasági kapcsolatai a szankciók után az több év. Addigra a MOL és Magyarország  behozhatatlan stratégia előre tehet szert... 
JokerWizard
JokerWizard péntek, 07:23
Előzmény: #401497  Researcher
#401504
Ez is elgondolkodtató, és talán ha nincs rendszerváltás áprilisban már régen meg lenne megállapodás. Orbán relatíve "jó" viszonyt ápolt Putyinnal (az teljesen ellenséges nyugati politikusokhoz képest) és vállalta a konfliktust a bizottsággal is, vétózott elég rendesen.  Ami most az új kormánnyal átlendült a másik irányba, eupárti és nyugatos irányba . Viszont az,  hogy a NIS a szankciók miatt nem lehet tovább orosz tulajdonban ezen nem változtat. Az pedig nem reális fogatókönyv hogy találjanak egy új vevőt a MOL helyett. A megváltott politikai helyzet miatt az elképzelhető, hogy több "garanciát" várnak a MOL-tól és magasabb vételárat, mivel a megállapodások még az Orbán kormány alatt lettek rögzítve.  
A másik tényező talán fontosabb lehet, az a szerb politikai helyzet. A belpolitikai feszültség rányomja a bélyegét erre a szerződésre is. Vucic jó viszont ápolt Orbánnal, ami kvázi garancia volt hogy nem fognak keresztbe tenni a MOL-NIS megállapodásnak, mi most látványosan is megváltozott. És ugyanez érvényes az új kormány és a MOL viszonyára is,  és a MOL részvények idei gyengébb teljesítményében is. Lásd a MOL osztalék a választások utáni hirtelen őszi halasztásában is.  
rudihamp péntek, 06:55
Előzmény: #401497  Researcher
#401502
Szerintem is ez a baj, de így beszivatják a szerb testvéreket…
Balin2020
Balin2020 csütörtök, 21:29
#401501
Az emelkedő csatorna felső szára pedig 4800 környékénél mozog. 

friss hírek További hírek