Topiknyitó: marslako2 2010. 10. 15. 09:47

DELTA LUFI  

Kérem ebe a topicba csak azok írjanak akik vesznek eladnak kereskednek a humettal a károgók ne írjanak.

Mer én tudom hogy megy fel hajrá Magyarország hajrá humet.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kszsah1 hétfő, 13:19
#7141
tartja az 50 fölötti árfolyamot a lufi , de már nagyon rezeg a léc , sajnos
kszsah1 péntek, 13:10
#7140
7vége van azért is piros betli a lufinál ,  irány lehet 35 ,sajnos
kszsah1 péntek, 12:20
#7139
ahogy lejjebb irtam , a irány a lufinál 50 ,sajnos
kszsah1 csütörtök, 14:09
#7138
porszivó ma is a lufi , piros betli , mehet lassan 50 alá ,sajnos
kszsah1 szerda, 11:28
#7137
túlétékelt a lufi ,  irány lehet a 7en 45 alá
kszsah1 kedd, 11:34
#7136
betli lehet ma a lufinál záróra , sajnos
kszsah1 2026. 06. 08. 08:36
#7135
7eleje van , 50 alá csökkenthet a lufi árfolyama , sajnos
kszsah1 2026. 06. 05. 10:34
#7134
nincs vételi erö a lufinál sajnos ,  megy továbbra is porszivozás , 
Webber 2026. 06. 05. 10:19
Előzmény: #7132  kszsah1
#7133
Kedves Kaka úr!
Legyen kedves kifejteni, hogy gondolja a kis forgalom mellett, hogy lemegy 50 alá mikor 52-n áll egy 5,5 M támasz?
Válaszát előre is köszönöm!
kszsah1 2026. 06. 05. 10:15
#7132
7vége van ,  kevés forgalom a lufi ,  ma bedölhet 50 alá a lufi árfolyam , sajnos
kszsah1 2026. 06. 04. 12:39
#7131
erös a lufi árfolyam ,  eddig jól tartja magát 50 felett
Toka 2026. 06. 03. 18:11
Előzmény: #7128  kszsah1
#7130
Igen, tán majd lesz forgalom a lufiban, nem sok van 300e kis lufi.Köszönöm Kszshah Úr.
Webber 2026. 06. 03. 16:21
Előzmény: #7128  kszsah1
#7129
:D :D :D 
kszsah1 2026. 06. 03. 16:07
Előzmény: #7127  Toka
#7128

tisztelt Toka Úr ,   nem úgy néz ki hogy beesik ma ,  de nagyon alacsony a forgalma , ilyenkor kis kötések is megmozgatják az árfolyamot mind2 irányba lehetséges   
Tisztelettel K:
Toka 2026. 06. 03. 15:58
Előzmény: #7125  kszsah1
#7127
Még ne essen be Kszsah Ur, van még kis lufim, csak most nem vagyok otthon.Koszonettel:Toka Úr
Webber 2026. 06. 03. 15:56
Előzmény: #7125  kszsah1
#7126
Ha nincs forgalom, hogyan eshet be 50 alá ha 52-ig is 10 milliós forgalom kéne...?
kszsah1 2026. 06. 03. 10:50
#7125
mai kereskedési napon nincs forgalom a lufinál ,  beeshet az árfolyam 5o alá is ,  sajnos
DocJericho76
DocJericho76 2026. 06. 02. 12:39
Előzmény: #7122  kszsah1
#7124

Ez még a Váci úton is így van:
A betli alapvetően egy kártyajátékokból származó kifejezés, amely olyan játékot jelent, ahol a bemondó játékosnak egyetlen ütést sem szabad elvinnie a győzelemhez. A hétköznapi nyelvben és a sportban emellett a teljes kudarc, sikertelenség vagy betliszerű leégés szinonimájaként használják. Az alábbi területeken találkozhatsz a kifejezéssel:Kártyajátékok (Ulti, Tarokk)
  • A szabály lényege: Az ultiban és más kártyajátékokban a betli egy adu nélküli játékfajta. A játékos akkor nyer, ha a vállalásának megfelelően a körök során egyetlen lapot sem üt meg. 
  • A lapok rangsora: Ebben a játékmódban a lapok hagyományos pontértéke (pl. a 10-es ereje) megszűnik. A sorrend a sima matematikai értékre módosul (Ász, Király, Felső, Alsó, 10, 9, 8, 7). 
  • Változatai: Létezik sima betli, piros betli, illetve terített betli is, amikor a bemondó játékos az első hívás után nyitott lapokkal, az asztalra kiterítve játssza le a partit. 
Köznyelv és Sport
  • Kudarc vagy nullázás: Ha valaki a mindennapi életben vagy egy sportversenyen „betlizik”, az azt jelenti, hogy teljesen összeomlik a teljesítménye, nem ér el pontot, vagy messze elmarad a várt eredménytől. 
  • Eredete: A kifejezés a német Bettel (koldulás, apróság, semmiség) szóból ered, utalva arra, hogy a játékos a „semmire”, a legértéktelenebb lapokra játszik.
Mikor lehet mégis „pozitív” az értéke?
  • Kártyajátékban ez egy győzelmi taktika: Bár a szó a „semmit” jelenti, a kártyaasztalnál a betli egy bátor és magas pontértékű vállalás. Ha sikeresen teljesíted (vagyis tényleg nem ütsz semmit), azzal nyersz és pontokat szerzel a többiektől. Itt a betli a taktikai fegyelem és a siker jele.
  • Tudatos háttérbe vonulás (átvitt értelemben): Nagyon ritkán használják arra a stratégiára, amikor valaki szándékosan dönt úgy, hogy nem vesz részt egy konfliktusban, vagy nem akar „lapot kérni” egy rossz helyzetben, hogy megvédje magát a veszteségtől.
Muszka1
Muszka1 2026. 06. 02. 11:11
Előzmény: #7120  kszsah1
#7123
A rosszindulatod egyértelmű, a sajnálkozásod nevetséges!
kszsah1 2026. 06. 02. 11:05
#7122
túlértékelt a lufi árfolyam , lebetlizhet 
Webber 2026. 06. 01. 17:33
Előzmény: #7120  kszsah1
#7121
Igen írogatod már egy ideje...azért mert többször leírod még nem lesz igaz :)

Topik gazda

marslako2
marslako2
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek