Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine ma, 07:37
Előzmény: #225834  Freszelés
#225838
Pistike12 szombat, 21:54
Előzmény: #225836  Freszelés
#225837
Orultek. Mindez ugy ha telekre ikerhaz nem epitheto. 
Freszelés szombat, 21:33
Előzmény: #225835  Pistike12
#225836
Vicces árak. 1perces keresés alapján ilyen pénzekért újépítésű házikókat kapok arrafelé.
Freszelés szombat, 21:06
Előzmény: #225833  Xis24
#225834
várom a linkeket, főleg mert nagyon ontopic lenne. 
Xis24 szombat, 20:37
Előzmény: #225831  Freszelés
#225833
A balatoni túlárazást nehéz lenne überelni 😃
HPPapa szombat, 19:22
Előzmény: #225829  Xis24
#225832
Rendszeresen nézem a házakat, hogy hova lehetne továbblépni, de kezdem unni, hogy 3 éve ugyanazokat a hirdetéseket látom.
Freszelés szombat, 18:52
Előzmény: #225829  Xis24
#225831
jöhetnek az elrettentő elborult linkek!
Bolton01 szombat, 18:31
Előzmény: #225828  lacikonyha
#225830

Volt egy elképzelése idős korára, volt bátorsága és megvalósította. És valószínűleg boldog és elégedett. Kb. ennyi kell az élethez, szerintem ez siker, még ha sokan nem is így fogják fel.
Rengeteg embert látok sok pénzzel nyomorultul élni, mert nincs bátorsága, víziója, ötlete, terve. Nem tudja mi az amire vágyik, úgy igazán.
Xis24 szombat, 18:27
#225829
Rég nézelődtem a comon. Most házakat néztem. Olyan fantáziájuk van az embereknek. hogy csak nevetni lehet már. Ugye van magas ár és az elborult. A magas ár ok...magas.. van aki el tudja fogadni van aki nem.... de az elborult.. hát.. a fene se érti, hogy jönnek ki ezeknek a számok a többiekéhez viszonyítva 😃 
lacikonyha szombat, 18:11
Előzmény: #225825  Bolton01
#225828

a nővérem üzleti érzéke, érdeklődése kimerül kb abban, hogy a Lidl-ben vagy az Aldiban érdemesebb e kiflit venni
fiatalasszonyként sokszr voltak a férje munkahelyének nyaralójában Siófokon, kicsik voltak a gyerekei, életének napfényes korszaka volt, homályosan mindig tervezgette hogy ott szeretne nyugdíjasként "unatkozni", és vendégeket fogadni (most van 2 szobája a tetőtérben is)
és amikor nyugdíjas lett megvizsgálta a lehetőségét, és megoldható volt
az érték egy elméleti kreálmány annyi féle ahány alkotó, csak a kifizetett vételár fizikailag létező valóság
őt nem érdeklik az elméletek, mit kezdene vele
Placi82 szombat, 18:09
Előzmény: #225826  Bolton01
#225827
Nincs eldobhato. Csak céges és egy  magán. Csinálok, csak most gyerekezek. Nézz vissza majd később ide. És akkora lesz.:) És köszönöm a segítséget előre is ! 
Bolton01 szombat, 17:58
Előzmény: #225824  Placi82
#225826

Nem szeretném a topicot tovább terhelni, ha adsz egy mail címet, akár egy eldobhatósat is elsőre, szívesen rádírok, és ha van bármi kérdésed, szívesen válaszolok.
Zárszóként csak annyit hogy 150k Euróból megvalósítható az elképzelésed szerintem, olaszban és spanyolban is (nekünk alacsonyabb volt a limit). Nekem eddig (koppkopp) ez nagyon bejött, nagyon jó döntés volt. Hajrá :)
Bolton01 szombat, 17:53
Előzmény: #225823  lacikonyha
#225825

Okosan tette a nővéred. Előfordulnak ilyenek, aki ki tudja használni, a saját igényeivel összhangba tudja hozni a cserét. Egyértelmű volt a pesti 35ös panel és a siófoki ház összevetése közben, hogy bár lehet hogy az áruk azonos, az értékük nem.
Sokan látjuk ezt most a Balaton vs Tenger összehasonlításban ugyanezt, pillanatnyilag. Aztán hogy ez meddig marad fent vagy mi lesz az irány, az a jövő zenéje...
Placi82 szombat, 17:51
Előzmény: #225822  Bolton01
#225824
Központ 3 km nem probléma. (Ha bantu mentes.) És lassan mélyülő homokos a tengerpartja,  legalább 3-4 hónapig 26 c felett van a tenger  hőmérséklet, egy évben, mert a kis gyerkőcök az alatt fáznak, nyavajognak. továbbá úgymond kék zaszlos minősítés szolgáltatás. Ahol pedig jó tengerpart van ott jó olasz étterem es bár is akad:). Az a jó amibe a helyiek járnak. :) 
lacikonyha szombat, 17:44
Előzmény: #225821  Bolton01
#225823

a nővérem a nőknek járó 40 év szolgálati idő utáni friss nyugdíjasként egy pesti 35-ös addig bérbeadott paneljének eladásakor kapott pénzből vette a kádárkockát 17-ben
Pesten akkor már volt egy árugrás, Siófokon még nem
az ő pénztárcájához az ingyenes tőmegközlekedéssel való megközelítés illik
 
15-ben én is vettem a 6. kerben egy pincét irodának, gondolván hogy örökké az enyém lesz, és majd örökül hagyom, 18 nyarán meg az volt a jó lépés hogy eladtam
 
i
Bolton01 szombat, 17:33
Előzmény: #225817  Placi82
#225822

150k-bol is megvalósítható a dolog, de nem lesz újépítésű. Nemrég kelt el egy apartman amit figyelemmel kísértem, az általad említett árban volt, 140k ig engedték le. Nem volt régi építésű, de kompromisszumos volt. 40m2 körül volt, amerikai konyhás nappali + 1 hálószoba. Számomra teljesen vállalható volt, és nem mondanám elérhetetlennek.
Kisebb eső részen (legtöbb helyen Pineta az elnevezése) 120-130e Eur körül simán veszel 50m2 körüli lakást. Ezek nem újszerűek, de a tenger 200m-en belül van, a központ viszont kb 3km.
Bolton01 szombat, 17:25
Előzmény: #225815  lacikonyha
#225821

Nem kötekedésképpen, de a hosszútávú elcuccolás amit említesz, az nem végleges elcuccolás feltétlen. A nővéred is el tudná cserélni kb a siófoki ingatlant egy tengerparti lakásra, a hétköznapi élet nem sokkal drágább kinnt se, nem kell hozzá elitnek lenni feltétlenül...
Kevés az olyan ember szerintem, aki képes végleg elszakadni a hazájától úgy hogy többé vissza se néz. Ez már nekem picit "extrémizmus", semmiképpen nem az átlag
Placi82 szombat, 17:22
Előzmény: #225814  Bolton01
#225820
Ja így értem. Így logikus. Én 11 kerületi vagyok inkább repülök 2.orat meg 1.oraval előbb becsekkolok mint autozzak 5-6 órát. 
lacikonyha szombat, 17:21
Előzmény: #225818  Placi82
#225819

olvasd el a mai első hozzászólását
köszönöm
hogy elnézést kérsz
megbocsájtok
Placi82 szombat, 17:18
Előzmény: #225815  lacikonyha
#225818
Hagyd már békén. Nem kapcsolódott bele semmibe. Én kérdezek infókat. És korrektül válaszol. Ebbe most ne szólj bele. Ne trollkod szét. Köszönöm. 
Placi82 szombat, 17:15
Előzmény: #225810  Bolton01
#225817
Így mar sejtem. Aq........ és Velence között. Tulajdonképpen arrafelé van Jesoloiloi hatalmas homokos strandok is.  És még sok más város. Így nem hataroltam be pontosan, de kb tudom hogy akkor a legfentebbi rész.  A 250 k az sok azt hittem kevesebb. 150k a határ mert nuku kiadás csak a család. Estleg teli hónapok. De azt megkaptam hogy arra esélytelen.:) Dél sokkal olcsóbb. 
Lajos50
Lajos50 szombat, 17:13
#225816
Nem nagyon akar bejönni az Állami családtámogatás:
Hiába a kormány biztatása, újabb negatív rekordon a születések száma2024. augusztus 31. Az előzetes adatok szerint 2024 júliusában 6793 gyermek született, ami 13 százalékkal, 1007 újszülöttel kevesebb, mint 2023 júliusában. Az év elejétől eltekintve időarányosan hónapról hónapra negatív rekordokat láthatunk.
https://azenpenzem.hu/cikkek/hiaba-a-kormany-biztatasa-ujabb-negativ-rekordon-a-szuletesek-szama/10366/?fbclid=IwY2xjawFAEfxleH
lacikonyha szombat, 17:13
Előzmény: #225808  Bolton01
#225815

amiről te írsz az a kétlaki élet
 
kp130 évvel ezelőtt is volt egyeseknek ilyen: ősztől tavaszig a Nádor utcai 12 szobás erkélyes első emeleti lakásban, nyáron a Városligeti fasori emeletes villában
ma már a kicsivel átlag feletti nyugdíjjal bíró nővérem a szintén nyugdíjas párjával is megteheti: télen Bp 55 nm lakásban, márciustól novemberig Siófokon nagyjából felújított kádárkockában, ahonnan Pestre jár fodrászhoz, orvoshoz pedikűröshöz, és még autó sem kell hozzá
.
egészen más anyagi lehetőség esetén úgy mint amiről te számolsz be
 
az itt reggel taglalt téma a stabilan hosszútávra elcuccolás volt az országból amibe bekapcsolódtál, idekeverve a több országhatáron is átnyúló kétlakiságot, mint technikailag valóban könnyedén működő megoldást
Bolton01 szombat, 17:10
Előzmény: #225813  Placi82
#225814

Nem tudom mit gondoljak, pillanatnyilag úgy tűnik pont az elektromos autókkal rúgnak öngolt amit vámokkal igyekeznek korrigálni. 
Erőltetik ezt a dolgot sok területen, és bármennyire is kicsi a Földön az EU súlya kibocsátásban, a nóta marad. Ideológiákkal nem vitatkozom amúgy, de mint lehetséges veszélyt számításba vettem.
Nyugat Magyarországi vagyok amúgy, nekem egy Budapestre utazás becsekkolással kb 3 óra, szóval nekem ez azért nem akkora előny. De ez az én személyes adottságom úgymond
Placi82 szombat, 17:01
Előzmény: #225808  Bolton01
#225813
Amúgy a fapafosokat nem igen tiltják be. 
1 én emlékszem mikor 2009 ben Malevel 50 ezer volt a jegy/fő Parizsba, kb a nnyi vissza az Air franc al . 2009 be 100 ropi annyi ost mint 300 ezet/fő. 
2. Ik ok. Kevesen tudják de EU CO kibocsatasa és okilogiaibszennyezese a földön 7%-10%. Na most ha ezt csökkentés akár 30% al, a világ többi része Ázsia Afrika USA még szarik rá. Akkor az egész egy nagy nulla. És most ez a helyzet. Papírból van a szivoszal, meg a kupak  rá van hegesztve a palacta. Ez semmi. Kalkuttaban nő azbeletszinvonal és mindenki robogót vesz az a alaza 10 millió ember és már semmit se ér az egész. És India ma holnap 2 milliárdos lesz. Azaz csak India 5 szer nagyobb mint az EU lakossága. Lesz fapados. Meg vasaló is. :) 
Bolton01 szombat, 17:00
Előzmény: #225809  Placi82
#225812

Köszönöm a pluszt :) ha nem sikerül a megfejtés szívesen megírom mailben. Nyilvánosan nem írnám ki, de nem hadititok.
Jelenleg elég keresleti a piac, egy kompromisszum-mentes 50m2 körüli mindenhez közeli, kb 20 év körüli lakás kb 250e eur lehet.
Kisebb kompromisszumokkal (korábbi építés pl, vagy pl olyasmi ami neked nem létfontosságú, vállalható lemondás) ez mehet kb 20-30%al lejjebb akár.
FR73 szombat, 16:55
Előzmény: #225808  Bolton01
#225811
Trieszt, Grado és környékük? Trieszttől nyugatra tiszta a tenger, lelátsz 3-4 méterre.
Gradoban a nyugati strand jó, ott a városkában kellemes a hangulat, olyan, mint Abbázia vagy Füred.
Bolton01 szombat, 16:54
Előzmény: #225796  Placi82
#225810

Nehezen tudok a környéken hasonló települést mondani, inkább picit talányos leszek. Szereted a történelmet, így nem lesz olyan nehéz, még még ott a gugli is. Nem szeretném a településünk nevét kiírni, de ha kitalálod, akkor az első betüt beírva megerősítem :) A fejtörő megfejtése a szomszéd település.
Szóval, Attila hun királyunk 452-ben foglalta el nyergek segítségével. Sztem meglesz :)
Az árakhoz: jellemzően mindenkinek mást jelent a "tengerpart közeli". Nekem ez praktikusan 100 méteren belüli távolságot jelent, de sokan az 1km-t is oda sorolják. A balatoni sokszor több km távolságot direkt nem hoznám ide, sok ismerőssel vitáztam erről, nekem az 1km táv a strandtól már nagyon messze (az oda vissza 2km már).
A tengertől való távolságtól még fontosabb szerintem a központtól való távolság itt. Ugye jellemzően inkább hosszú mint széles sok település, így a település szélén is lehetsz a tengerhez közel de a központtól messze. Ugyanolyan távolság a tengertől kb, de a tengerpart már nem olyan rendezett, az ár kapásból a felé ...
Placi82 szombat, 16:53
Előzmény: #225808  Bolton01
#225809
Adtam pluszt. Köszi a választ. :). 50m2 tengerpartkozeli lakás ára, azon környékén kb mennyi euró? És a környéket ahol vagy azt +-20km re lődd már be vagy egy hasonló kisváros nevet írd be. Természetesen nem azt ahol te vagy. Mert az inkognitod maradjon meg. De segítene, mert akkor célirányosan néznek utána. 
Bolton01 szombat, 16:32
Előzmény: #225798  Placi82
#225808

Spanyolország jóval távolabb van és hozzám az olasz nyelv és kultúra van inkább közelebb.
Ha nagyon délre utazol, az nyáron szinte élhetetlen számomra, Spanyolország és Dél-Olaszország nekem ezért is storno. 4-5 hónap tengerben pancsolás nekem elég, nem vagyok telhetetlen :)
Olyan helyet kerestem, amit autóval úgymond könnyen el tudok érni, nem szeretnék kiszolgáltatva lenni repülőnek, illetve sokszor elég spontán vagyok. Ha nagyon tele a t@k@m, másnap reggel autóba ülök és délre már lemostam az út porát a tengerben, ebédelek egy jót és helyrebillen a lelki egyensúlyom :)
lacikonyha szombat, 15:27
Előzmény: #225805  FR73
#225807
de majd az ükunokád már igen
Murdoch szombat, 15:12
Előzmény: #225782  FR73
#225806
Alapjában véve egyetértenék és nyilván helyzetfüggő, de nálunk abszolút sima ügy volt. Jó, bérelni nem egyszerű, de arra meg előre készültünk. Szolgáltatások, iskolák, ügyintézés semmi extra. Az, hogy milyen az eü ellátás, azt le sem írom, mert háborgás lenne belőle. Hát nem a kerületi 'fél év múlva tudunk időpontot adni ultrahangra' SZTK-s eset. Oktatás dettó. Iszonyúan más életszínvonal. Ahogy a kolléga is írta, nekünk is két rokon temetése megvolt, relatíve fiatalon, rutinműtétekről lett volna szó. Ja, persze lehet menni magáneübe-s csak pont ez a lényeg, ha a külföldi dobbantást nézed és mindent beleteszel a mérlegbe és nem pusztán az ingatlanpiacra fókuszál az ember, akkor már nagyon más a helyzet. És most nem a londoni feketemosogatókról van szó, pont a komolyabb végzettségűek fognak lelépni, a 150+ milliós ikerházat jobbára nyugaton is meg fogják tudni venni.
Az idős, beteg rokon más káposzta, ott sok esetben nincs mit tenni, mi legfőképpen ezért nem költöztünk 10+ éve. De vagy tucat évfolyamtársam van, akik huszonéve költöztek el, zömmel tengerentúlra. Ha máshogy nem megy, anyagilag bőven tudják támogatni a rájuk öregedett szülőket. Eddig egy költözött haza tartósan, bár igazából kettős állampolgárként inkább ingázik. A többieknek esze ágában sincs hazajönni. A mi generációnknál még jellemző a röghöz kötés/kötődés, de ez fokozatosan lanyhul szvsz. Ráadásul náluk már a nyelvi problémák is egyre kevésbé játszanak. Amúgy és nyugodtan mondja Pityu is a fiataloknak megafonba, hogy milyen jó biznisz M.o.-n ingatlant venni, mert tojni fognak rá:
https://index.hu/gazdasag/2024/04/24/profession.hu-bcg-kulfoldi-munkavallalas-munkaeropiac-munkavallalok-allaskereses/
FR73 szombat, 15:11
Előzmény: #225803  lacikonyha
#225805
Ezt nevezik dinasztiának. A skótoknál klánnak.
Na én nem ilyesmibe születtem.
lacikonyha szombat, 15:00
Előzmény: #225803  lacikonyha
#225804
nem Esztergomban, hanem Visegrádon
lacikonyha szombat, 14:59
Előzmény: #225802  FR73
#225803

a János apai nagyapja véletlenül szintén János és véletlenül építész volt, ő találta meg tébyleg véletlenül Esztergomban a királyi vár maradványait majd az általa vezetett ásatás tárta fel, ott halt meg  48-ban, így ott lett eltemetve
a Frigyes dédpapát 59-ben a halála 40. évfordulója alkalmával exhumálták a Balaton mellet, és átvitték Esztergomba
azóta évente egyszer összegyűlnek az utódok ott, volt amikor 100-nál többen voltak
FR73 szombat, 14:45
Előzmény: #225801  lacikonyha
#225802
Érdekes a Schulek família, látványosan vagy sem, de meghatározták Budapest arculatát.
A 14 unokából bizonyára lesz, aki folytatja.
Fiam 2 hetet volt a nyáron a mamánál, állítólag nem csináltak semmit sem.
lacikonyha szombat, 14:35
Előzmény: #225799  FR73
#225801

a történetben szereplő Schulek János nem gyenge kategóriájú építőmérnök, és mint ilyennek ki kellett volna operálni az esztétikai érzékszervét, hogy építőmérnöki diplomát kapjon
de valahogy megúszta
https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/eloado/schulek-janos/10836
.
mivel az édesanyja iparművészetit végzett tehetséges festőművész volt, az anyatejjel együtt a János is kapott a tehetségéből
a lakásuk falai tele vannak a János festményeivel, és most 77 évesen már pár éve nem dolgozik és  ha nem a 14 unokája valamelyikével foglalkozik, akkor fest vagy hajómodelleket készít
 
lehet hogy hasznos lenne ha a fiad kifaggatná a mamát a tudományáról

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek