Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent ma, 20:39
Előzmény: #50416  impudent
Egy VII ker. Lakas kb 300 ezret er m2.
impudent ma, 20:38
Előzmény: #50415  kbb
Ezek a holdon vannak.
impudent ma, 19:07
Előzmény: #50413  impudent
Az arak olyan szintuek hogy befekteto pajtik mar befostak nem vesznek.
Nincs hozam csak csotany es kockazat.
impudent ma, 19:05
Előzmény: #50410  impudent
Megallt a tudomany a paneles csotany berlesi szinten.
hardrock ma, 14:56
Előzmény: #50398  NemethSzilard
szerintem átbassza a háztulajdonost nagyon simlis pofája van alapból és amit kínál az egy zajos élhetetlen luk... a lakás és ház is túlárazott nagyon de a lakás lufiban van ha a rózsadombon lenne esetleg akkor érne ennyit vagy svábhegyen, istenhegyen...
unison ma, 14:34
valami nagyon nem frankó a piaccal hogyha ezt a projektet még mindig árulják ezen a környéket volta mindhárom lakásom az elsőt akkor kezdtem árulni mikor megjelentek a hirdetései ennek a projektnek én mára minden lakásom eladtam ők pedig még mindig árulják a beragadt lakásaikat :Dhttps://lakopark.ingatlan.com/westfalia
azért az felbecsülhetetlen érzés hogy nem csak a kisbüfiket nyomtam le de az környéken építőket is :D
TIMING TIMING ÉS LOKÁCIÓ
ezek számítanak tudd mikor hol vegyél és mégjobban tudd hogy mikor add el!!!
impudent ma, 14:21
Előzmény: #50409  impudent
Allitolag azert nem vittek meg el mert olcso hiþellel nem lehet megvenni es a parasztok mindent ingyen akarnak meg nincs is ennyi kp juk
impudent ma, 14:15
Obudan arulnak 100 korul egy 500 m2 es kozepes allapotu ipari szeru ingatlant.
Erdemes megvenni ?
Az onkormanyzat 85 ezret szed be havonta helyi adot.
Batiszkáf ma, 14:00
Előzmény: #50407  hunor555
Tökéletesen igazad van a házzal kapcsolatban. Ettől függetlenül ha nincs rá forrás, akkor nincs rá forrás. Ahogy korábban írtad, az agglomerációban egy Kádár-kocka 25 milliótól indul, amire olcsó anyagokból dolgozva, sok mindent magadnak vagy ismerősökkel csináltatva alsó hangon ráköltesz még 10 milliót és akkor végeredményül még mindig csak egy nem túl magas műszaki színvonal felújított Kádár-kockát kapsz.
Közben eladósodsz, rámegy az időd, energiád és ha magadnak csinálod, akkor valószínűleg az emberi kapcsolataid is megsínylik a dolgot. Mindenkinek mások a szempontjai, de az ember csak egyszer fiatal és nekem ez a móka nem ér ennyit. A lakás eleve olcsóbb, közelebb van a tömegközlekedési csomópontokhoz/városhoz és jóval alacsonyabb összegből élhetővé lehet tenni. 
hunor555
hunor555 ma, 11:22
Előzmény: #50406  Batiszkáf
Ahogy a lakás is. A hàz annyival jobb hogyha kicsi lesz általában bővíthető, főleg ha nincs baj a szomszéddal jó ott lakni csak a méret a gond. Gauguse meg dwayne.hicks is jobban érezné magàt szerintem ha hàzban lakna. Mondjuk jártam be Pestre két évig vàcról, azt a napi két és fél óràt meg a 40k uzemanyagkoltseget soha nem kapom vissza.
Batiszkáf ma, 11:13
Előzmény: #50403  hunor555
A pesti és agglomerációs házak mára csak azoknak elérhetőek, akik megfelelő időben vásároltak vagy örökséget visznek bele. Én nem is foglalkozom vele, nincs értelme. 
impudent ma, 11:10
Előzmény: #50402  hunor555
Ezek a felujitando hazak sokszor semmit se ernek megis vagyonokba kerulnek.
De a lakasarakban is csak emelkedest latok.
A Havannan is 25 millio korul kernek.
Legfeljebb a 30 millional van eros nyomas mert itt mar nagyon sok szar van
tihamer
tihamer ma, 11:09
Előzmény: #50383  1kor13

"Az utóbbi hét legshortosabb kommentje. Nem félsz, hogy kapni fogsz? :)"
Az használna?
Szvsz. a több évtizedes portfolió építés frissen, fiatalosan, éberen tartja az embert.
Éles marad az elme, idősebb korban pedig aktív marad az életmódom.
Igaz, hogy passzív jövedelem, de néha kell intézkedni, telefonálgatni, javítattni ezt-azt.
Szeretem csinálni.
Ennyi.
hunor555
hunor555 ma, 11:05
Előzmény: #50401  johai
Ezzel a felújítandó alularazott nem értek egyet. Omladozó szarok is aranyàrban vannak, aztán ha a mai felújítási árakkal szàmolsz többe vagy mint az új. Még az olyan idiotaknak sem akik maguk csináljak mint én. Viszont a családi ház egyértelműen alularazottak a lakásokhoz képest. Lakás Gödöllőn 25-30 ennyiért már felújítandó kàdàrkocka is van szép kis telken. Ott legalább mindegy mikor érsz haza a munkából lesz parkolóhely. Viszont ami nagyon érdekes hogy a falukban is felmentek a családiház árak. Nézegettem vàcràtótot, közlekedés szar 3kmre a falutól a vonat, vàc van csak közel mégis 30 Milla egy hàz.
hunor555
hunor555 ma, 11:05
Előzmény: #50401  johai
Ezzel a felújítandó alularazott nem értek egyet. Omladozó szarok is aranyàrban vannak, aztán ha a mai felújítási árakkal szàmolsz többe vagy mint az új. Még az olyan idiotaknak sem akik maguk csináljak mint én. Viszont a családi ház egyértelműen alularazottak a lakásokhoz képest. Lakás Gödöllőn 25-30 ennyiért már felújítandó kàdàrkocka is van szép kis telken. Ott legalább mindegy mikor érsz haza a munkából lesz parkolóhely. Viszont ami nagyon érdekes hogy a falukban is felmentek a családiház árak. Nézegettem vàcràtótot, közlekedés szar 3kmre a falutól a vonat, vàc van csak közel mégis 30 Milla egy hàz.
johai ma, 10:16
Előzmény: #50398  NemethSzilard
Ez akar lehetne egy vin-vin szitu is.
Lakasarak egben vannak,viszont hitelre vette a lakast amit elcserelne,es amit venne videken arra nincs hasznalatbaveteli engedely,ezert nem adnak ra hitelt a bankok.
Paff,itt a vege a tortenetnek,baratunk szerelmes lett egy leanyzoba akit igazan nem is ismer.
*
Ennyi erovel peremkeruletbe is koltozhetne,igaz valamivel tobbe kerulne,viszont ha abbol indulunk ki hogy a lakasok csucsra futottak a felujjitando csaladi hazak alul vannak arazva,akkor ezt a lehetoseget latom jonak.
Ugyanannyibol kijonne,es joval nagyobb lenne a mozgastere.
tihamer
tihamer ma, 09:29
Előzmény: #50396  tihamer

Na, ha ezt nálunk is bevezetnék (Helikopterpénz adóvisszaigénylés formájában), kiváncsi lennék az arányokra:
."Az ausztrál program érdekessége, hogy megvizsgálták a program fogyasztókra gyakorolt hatását. A kutatás azt találta, hogy a 21 milliárd dollár értékű adóvisszaigénylési programban résztvevők 40%-a el is költötte a visszaigényelt összeget, és csupán 18,7%-uk takarította meg. Így kijelenthető, hogy a programnak sikerült a fogyasztást élénkítenie.
Ausztráliában a program előtti, 2008. szeptemberi inflációs adat 5% volt, ez a decemberi 3,7%-ra csökkent, és a 2009. márciusban már csak 2,4%-volt. Ehhez képest a 2008-as költségvetés 1,7%-os többlete, 2009-re 2,1%-os hiánnyá változott. Ez azt mutatja, hogy a válság fékező hatásai erősebbek voltak, mint az élénkítés árfelhajtó ereje. "
sakal83 ma, 08:58
A GKI is foglalkozik azzal hogy harmadannyi lakas epul mint 2010 elott es ezzert is magasak az arak
https://m.hvg.hu/kkv/20191019_GKI_Lakhatasi_valsag_fenyeget_Budapesten
NemethSzilard
NemethSzilard ma, 07:36
szerintetek átbaszták vagy sikerült átbasznia azt akivel cserélt lakást egy házra?
https://www.youtube.com/watch?v=YLg4RSmMr_s
impudent péntek, 21:29
Előzmény: #50395  johai
Sajnos nem jol tudod.
A nyugdijrendszerben kotelezo resztvenni es kotelezo nyugdijat fizetni stb.
Ez gondolom minden civilizalt orszagban igy van.
Persze a szabalyokat lehet valtoztatni.
De semmifele gyerekszuletestol nem fugg.
Ha Bantu negerek dolgoznanak magyarorszagon es keves magyar akkor is a torveny szerint fizetnek.
Csak ez a piszok banda probal az alantas erzelmekre es indulatokra hatni.
johai péntek, 20:49
Előzmény: #50394  impudent
Magyarorszagon a nyugdij egy juttatas.
Adhato.
A manyup lenyulas elott jaradek volt,jart.
En ugy tudom a torvenybe ez van,ha azota ov nem valtoztatta meg az eltartottak javara:)
impudent péntek, 20:42
Előzmény: #50393  johai
De itt hulyiti a magyarok millioit a vezer ezzel az erzelmekre aljasul hato szoveggel.
Nem tudom milyen rendszerre gondolsz mert kulfoldon is vannak torvenyek a nyugdijra.
johai péntek, 20:16
Előzmény: #50392  impudent
Magyar rendszer teljesen az allamtol fugg,en egy altalanos nyugdijbiztositasi rendszerrol beszelek,ami 100 milliok jaradekat fizeti honaprol honapra.
impudent péntek, 20:07
Előzmény: #50390  sakal83
Mindkettotoknek ! Johainak is.
A nyugdij torvenyben garantalt tehat itt teved mindenki aki hagyja magat megvezetni a fitesz alelmeletevel.
Semmi koze nincs a gyerekszuleteshez.
Az allam azt fizeti ami a torvenyben van.
A tobbi csak mese.
johai péntek, 19:59
Előzmény: #50390  sakal83
Globalis kamatokrol van szo.
Jelenleg nem a negativ kamatozasu intsrumentumokbol fizetik a jaradekokat,hanem a regi kotvenyek kamatabol,es a rv hozamokbol.
Magyaran ha nem emelnek kamatot osszeomlik a nyugdij rendszer,azt pedig tudjuk milyen hatassal van a csucsra futtatott piacokra.Igaz nem 3even belul.
Ilyen esetben nincs ingatlanaremelkedes,mivel az mar megtortent,a 0%-os kamatok miatt oda menekultek az emberek.
sakal83 péntek, 19:48
Előzmény: #50388  johai
Akkor gdp visszaesest varsz? A 3.ervet nem ertem. Epp az eloregedes tamogatja az alacsony kamatkornyezet mert a magassabbat nem tud kifizetni a vekonyodo aktiv reteg. A 4 evben mar szinte nulla az ado. Siman kiszallos. Ilyen arak mellett az eladasi ar 2%a
signal2
signal2 péntek, 19:37
Előzmény: #50387  lakni_kell_valahol
Elmúlt 15 évben inkább stagnál.
johai péntek, 19:37
Előzmény: #50384  sakal83
Unioban csokkennek a tamogatasok a brexit miatt.
Ami marad azt celzotta kivanjak alakitani,nem a kormany dont a telepuleseken,ez mar rengeteg gdp novelo projektet kilo,es a haveri kor is cseszheti nallunk,vegeternek a boseges evek.
A 3-ik erv a nyugdijrendszer miatti kamatrendezes,lehetoleg osszeomlas elott.
Lehetne meg tovabb sorolni,de minek
Meg az 5-ik erv:tul magasra mentek tul rovid ido alatt,es ez egybeesik az szja menteseggel(5ev),tehat realizacio a kovetkezo idoben.
lakni_kell_valahol péntek, 19:27
Előzmény: #50385  signal2
30 éve csökken BP lakossága... Nem is kicsit. Csak ettől nem lesz árcsökkenés. 😉
sakal83 péntek, 19:24
Előzmény: #50385  signal2
Ez valoban befolyasolhatja de bp az utolso a sorban mert ide vandorol a "maradek" szerintem
signal2
signal2 péntek, 19:21
Előzmény: #50384  sakal83
A legnyilvánvalóbb, hogy a népességfogyás eléri azt a szintet, hogy Budapest lakossága is csökkenni kezd. Most hirtelen nem tudom, hogy 3 éven belül ez várható-e, de 10 évre most nem vennék befektetési célra ingatlant.
sakal83 péntek, 19:04
Komolyan varom azokat az erveket h 3 even belul miert csokkenenek az arak lathatoan es tomegesen. Tenyleg erdekel. En nem latok csokkenesre indokot csak oldalazasra neha egy egy jobb vetelre ahol eladasi kenyszer van/lesz.
1kor13
1kor13 péntek, 19:03
Előzmény: #50382  tihamer
Az utóbbi hét legshortosabb kommentje. Nem félsz, hogy kapni fogsz? :)
tihamer
tihamer péntek, 17:25
Előzmény: #50381  johai
"Nallatok viszont valtozatlan csodavarast lehet tapasztalni!"
Én nem várok csodát, én készülök (KP felhalmozás) a következő válságra, ahol lesz újra jó vételi lehetősé
g.
Az ingatlan piac, mint minden ciklikus. 
Ezt a ciklikusságot kell kihasználni. Mikor mindenki mohó én készülök. Mikor mindenki pánikol és a félelem az úr, na akkor a készpénz a király és ilyenkor kell vásárolni. Persze nem úgy, hogy látva a rengeteg lehetőség záporozását kiteszem a gyűszűt, hanem ilyenkor kiteszem a dézsát, 
Na ilyenkor jöhetnek a jó kis garzonok, garázsok.
Saját tapasztalat.
johai péntek, 16:35
Előzmény: #50380  lakni_kell_valahol
Szerintem a dh csoportnal szeptemberben megvalosult tranzakciokrol van szo,ami utan jutalekot vettek fel  vevoi aktivitas 10%-al csokkent.,ez korrekt visszamenoleges szam,de nem oktober kozepi aktivitas,az szinte biztosan tovabb csokkent,ahogy ballaek tapasztaltak.....ezert jo a szemelyes velemeny,ugyanis az a jelenlegi viszonyokat probalja bemutatni,igaz van amikor tevednek.
*
Nallatok viszont valtozatlan csodavarast lehet tapasztalni!
Az egy dolog hogy nagyjabol jokor szalltatok fel a vonatra,amirol nem tudjatok hova megy es meddig,nade azt hogy soha nem akartok leszallni rolla....de mindegy is,vegulis ha nem lesz valami katasztrofa bukni nem fogtok tul nagyot.:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek