Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibor78 ma, 11:02
Előzmény: #77728  Wago

"3 ingatlan iroda is bezárt  erre mifelénk"
Akit én ismertem ingatlanos, már tavaly ősszel bedobta a törölközőt. Igaz, hogy ő másodállásban csinálta, de azt mondta nem éri meg a szabadidejét erre elb.szni.
Nagyon piranha szerű lett a piac, a kevés vevőre hordaként vetik rá magukat.
Mindenki várja a qrmány újabb nagy dobását, hátha jön újra valami helikopterpénz és azt az ingatlan fejlesztők ki tudják majd csavarni a zemberek kezéből és ahol zabálnak az asztalon, ott jut morzsa is a többieknek, a hitelközvetítőknek meg az ingatlanosoknak.
Ma reggel összefutottam egy itteni ismerősömmel a boltban és mondja, hogy az utcájukban elfogytak az üres telkek, az utolsó pár darabon is elkezdték a vállalkozók az ikerházak építését.
Kérdezem tőle, hogy ezek el tudják adni vagy ki a rossebbnek építenek? Itt is a pösti panelos felhúzott egy ikerházat, kiköltözött a teljes pereputty, aztán most meg már nyavalyognak, hogy nagyon durva a kocsival bejárás, vonattal meg bkk meg 1,5 óránál is több neki. De nem is ez a legnagyobb bajuk, hanem az, hogy azt mondják, nem tudnák a 2 ikerházat annyiért eladni használt lakásként, amennyiért felépítették. Merthogy ők is családi házat akartak, csak 2 lépésben, de így meg ide lesznek kötve, mert csak veszteséggel tudnának tovább lépni.
Szóval én ezért nem értem az ikerház vásárlókat. Qrva sz.r üzlet és valószínűleg ők is önálló családi házban akarnak később lakni.
A vállalkozók meg szó szerint minden üres telket beépítenek, de kinek?
Azt mondja az ismerősöm, hogy ő úgy tudja, van olyan vállalkozó, akin már rajta rohad 3x2 ikerház és csak 1 ikerházat adott el a 6 ikerházból (3x2)  a másik ikerházba a melósait rakja bele, akik románok voltak még a vírus előtt, de ahogy jöhetnek, jönnek is újra.
Azt fel nem fogja ő sem, hogy minek építenek állandóan, amikor eladni meg alig lehet. Az a tippje, hogy olyan nagy nyereség van egy házon, hogy még így is megéri a vállalkozónak, aztán majd abból fog élete végéig megélni, hogy elad egy házat 3 évente. Nekem sincs ötletem, hogy ezek kinek és miért építik az ikerházakat, amikor olcsóbban lehet venni önálló családi házat is, mint amennyibe egy új építésű iker kerül. A másik meg, hogy a vevő megveszi és a kulcsátadás pillanatában bukott 10-15%-t, ha nem többet, mert még egy magához hasonló balek idiótát kéne találnia, hogy egyáltalán megvegye majd tőle használtan, a vásárlási ár 85-90%-áért. Ehhez is már balek vásárló kéne, de jellemzőbb az, hogy a használt ikerházak eladhatatlanok, mert annyi eladó új van, hogy megveszik azokat inkább 10%-al drágábban.
siemens ma, 10:50
Előzmény: #77730  JeGeMeLOV
Igen, egyelőre csak becslés van.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV ma, 10:42
Előzmény: #77729  siemens
Köszönöm, megnéztem, egyikben sincs konkrét darabszám. Jól látom? Indexekkel meg százalékokkal varázsolnak, amit akarnak. 
Wago ma, 10:37
Előzmény: #77722  JeGeMeLOV
Pösti adatokat rejtegeteik annyit látok ,hogy 3 ingatlan iroda is bezárt  erre mifelénk az utóbbi pár hónapban.
sockethalll ma, 10:30
Törölt hozzászólás
siemens ma, 10:29
Előzmény: #77724  siemens
Na, még egyszer. https://dh.hu/barometer
2020. június 12.
sockethalll ma, 10:28
Törölt hozzászólás
siemens ma, 10:24
Előzmény: #77722  JeGeMeLOV
siemens ma, 10:13
Előzmény: #77721  siemens
GDP növekedés 2,2%, infláció 2,2%. Nem elírás, pozitív a GDP adat, és infláció sincs.......
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV ma, 10:13
Előzmény: #77721  siemens
Van valakinek friss tranzakció szám adata Budapestre? Q1, Q2 érdekelne
siemens ma, 09:57
Előzmény: #77720  JeGeMeLOV
Ez egy vicc....... Az első negyedévben.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV ma, 09:48
Ontopic! Ne a saját szemének higgyen Pelikán! 😂 
.. 
Budapest holtversenyben második helyen zárt a törökországi Izmir mögött, mindkét városban 16.3 százalékkal emelkedtek a lakásárak az év kezdete óta.
.. 
https://24.hu/otthon/2020/07/02/budapest-ingatlanok-dragulasa-knight-frank/
Murdoch ma, 09:46
Előzmény: #77717  CyrusTheGreat
kszsah1 ma, 09:43
földet kell venni annak az ára évente 10% ot emelkedik , a lakások ára csökenn
fogpaszta ma, 07:45
Előzmény: #77714  sityaki
Ennek fuss neki mégegyszer!
Ha így lenne mindenki aki fórumozik sikertelen és csóró lenne.
-
Meg te is ...
sityaki ma, 00:17
Előzmény: #77709  fogpaszta
Nem akarlak kiábrándítani, de most éppen (feleslegesen) győzködsz... Ha magabiztos vagy, elengeded...
sityaki ma, 00:15
Előzmény: #77705  libasbukta
Jó meglátás. Sikeres, gazdag ember nem fórumozik.
Murdoch ma, 00:15
Előzmény: #77711  sockethall
Ebből a jövedelemből most próbálj Bp-en bármi komolyat venni... 5-7 év egy normálisabb új építésű
sockethall ma, 00:08
Előzmény: #77708  fogpaszta
eletedben nem voltal meg ferfiak kozott, ha szerinted en kemenykedtem
en csak picit megkapargattam a lelkiismereted az onteltseged alatt
sockethall ma, 00:05
na mennyi a csalad bevetele, te felsovezeto ingatlanmagnas?
1,5 - 2 millio? de azert kell a kozosbol az "apro", hogy legyen fancy nyaralocska?
tudod, az a kozos kassza nem vegtelen
ha te kiveszed, a tenyleg raszoruloknak kevesebb jut
pl azoknak, aki most is teged gazdagitanak
igy se erted meg, miert undoríto, amit leirtal?
es kozben el vagy szallva, hogy teged barki irigyel
ezt a mentalistast, teso?
beteg ember vagy, aki barmit megtesz a penzert
ne sertodj meg a pelda miatt, te tenyleg ilyen vagy
csak az faj, ami betalal :)
sockethall szerda, 23:58
miben tevedtem, teso?
te jatszod az eszed, hogy teged irigyelni kell
nagyobb luzer vagy, mint en
te bizonyítottad, hogy a penz nalad a kozponti motivum
legyel ferfi, vedd meg az igazad
csak terelsz, de cafolni nem tudsz
fogpaszta szerda, 23:51
Előzmény: #77708  fogpaszta
Ez a srác aki szerint (  2 millióért anyámat is ) és ezt kb az ötödik hozzászólásában a regisztrációja után egy igencsak frusztrált , boldogtalan vki lehet mindenféle sértettsége van.
-
És itt a világhálón ő lehet a Jani...
fogpaszta szerda, 23:43
Inkább úgy igaz sztem, hogy aki sikertelen vagy boldogtalan az életben az keménykedik a neten.
-
Az átlagember ha rendbe vannak a dolgai akkor nem kezd el provokálni.
fogpaszta szerda, 23:40
Előzmény: #77704  capillatus
Nem kérdeztem vissza sokat, pláne nem vártam megerősítést.
-
De ha Te így látod , nem akarlak emiatt győzködni.
capillatus szerda, 23:39
Ez a gondolat rajtam is átszaladt, bár nem tartom túl valószínűnek.
libasbukta
libasbukta szerda, 23:34
Előzmény: #77695  capillatus
az átlag ember az internetre jár keménykedni
gondolom akkor ez gazdagok sikeresek és befolyásosoknál fordítva van
capillatus szerda, 23:19
Előzmény: #77702  fogpaszta
Ez konfliktuskezelés, nem oszt nem szoroz, hogy ez fórumon történik e vagy sem.
Jelen esetben a visszakérdezést és megerősítést egy kalap alatt értettem.
Zoom1
Zoom1 szerda, 23:12
Előzmény: #77697  impudent
Teljesen felesleges azzal foglalkozni, amire nincs semmi ráhatásunk... 
fogpaszta szerda, 23:08
Előzmény: #77695  capillatus
Nem régóta fórumozók, nem vagyok ilyen téren tapasztalt.  Valóban több esetben bekajaltam a provokációt, olyan is volt, hogy félreértettem ( felületesen olvastam elsőre ). De megerősítést nem vártam az tuti.
-
Amúgy meg a felsővezetők us nagyon sokfélék. 
-
Nem mindenki az a nagyon kemény ( vörös személyiségű) 
impudent szerda, 23:07
Előzmény: #77700  impudent
A furfang a dorzsoltseg dönt nem a pisztoly.
Ki tud bmilyen trukkel lècsapulni a közpinzbűl

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek