Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 09. 12. 09:01
Előzmény: #204618  mpagnes
#204620

én még Pesten is láttam csodát
milánói ügyvédet mint vevőt összeültettem egy római utcagyerekkel mint eladóval a Váci utcában, megfagyott közöttük a levegő a társadalmi különbség miatt
de már magyarok között is bőven láttam olyat hogy a kilométerekkel feljebb lévő vevő nem kötött üzletet egy ágrólszakadt prolival a Vécsei utcában 70 milliós magasságban
hiába magyaráztam a hülyének, hogy adja a markomba a kulcsát az üres full felújítandó örökölt lakásának, és ne legyen jelen a lógó arcával amiről lerítt hogy 50 éves korára nem látott még egyben 300 ezer forintot
sztiv 2023. 09. 12. 08:52
Előzmény: #204618  mpagnes
#204619
Lehet, hogy az USA-ban nincs xenofóbia, de a 2000-es évek Nagy-Britanniájában a fehér középosztály eléggé lenézően viseltetett a Balkán közeléből érkezők felé...
mpagnes 2023. 09. 12. 08:49
Előzmény: #204615  sztiv
#204618
Itt sosem találkozik az eladó és a vevő. Illetve nem kell találkozni nekik. Nem értem mire gondolsz, hogy az eladó nem adta volna el, ha tudja ki a vevő.
 
sztiv 2023. 09. 12. 08:45
Előzmény: #204614  HPPapa
#204617
Miskolcot és Debrecent érdemes lesz megnézni 5-10 év múlva, nemcsak az odatelepülő autó-, és akksigyárak miatt, de közel lesz az újjáépíttendő Ukrajnához is...
lacikonyha 2023. 09. 12. 08:42
Előzmény: #204606  emerald
#204616

mindenkihez úgy szólok ahogy ő kezdeményezi
a gyér ismerettel rendelkező, de annál nagyobb magabiztossággal meg nem indokolt kijelentéseket tevőkkel szemben más tartalmi és formai eszközökhöz nyúlok
néha van aki ilyenkor észreveszi magát, mások meg meghosszabbítják bicskéig
aki egy bizonyos igényszint felett ír ahhoz persze hogy másként szólok
az hogy az élőfába is belekötök, az a bicskéig meghosszabbítók rendszeresen használt bölcsessége
bár a bicskéig meghosszabbítás már egy ideje korszellemszintre emelkedett, pont itt ne virágzana?
sztiv 2023. 09. 12. 08:42
Előzmény: #204612  mpagnes
#204615
Edinburgh felkapottabb részein már a 2000-es évek közepén is csak vaklicittel lehetett ingatlanirodán keresztül lakást venni. Ennek persze megvolt a vevői pozitív oldala is, a tulajdonos csak azután látta, hogy paki, ugandai, balkáni, magyar, stb. a vevője miután aláírta az ajánlat elfogadását. Fix, hogy az ügyletek nagyrésze nem köttetett volna meg ellenkező esetben. Viszont ha egy agency fake hirdetést tett volna ki, az első vevő jelentette volna fel csalásért, teszem hozzá jogosan....
HPPapa 2023. 09. 12. 08:36
Előzmény: #204608  emerald
#204614
Magyarországon aminek hosszútávon kampó szerintem: Észak-Mo., Alföld, Dél-Dunántúl, itt én nem is vennék ingatlant.
FR73 2023. 09. 12. 08:34
Előzmény: #204608  emerald
#204613
Budapest már hosszú évek óta dugig van migránsokkal. Itt a fórumon is vannak páran, akik vidékről migráltak ide. Majd lesznek külföldiek is, előbb csak néhány ázsiai, aztán egyre többen. Nem fogunk nagyon kilógni a sorból, 20 év múlva a metrón vagy a 4-es-6-oson természetes lesz a sokszínű közönség.
mpagnes 2023. 09. 12. 08:28
Előzmény: #204607  Benzedrine
#204612
Ezzel a vaklicittel leginkább a nézelődő, nem valódi vásárlókat zárják ki. De szerintem akkor is durva, hogy az ár fölött licitálnak, mert félnek, hogy lemaradnak.
630 ezerre itt az ismerős 700 ezret mondott, hogy megkapja. Hát nem tudom. 
lacikonyha 2023. 09. 12. 08:27
Előzmény: #204603  Benzedrine
#204611

az értékesítők és az ingatlanosok is leginkább olyanok mint az ügyfeleik
általában véve a magyar ingatlanpiac nem igazán kifinomult
legügyesebb ingatlanosok a belvárosban fejlődtek  ki,mert a nyugati vevők tömegéhet alkalmazkodtak,és ők voltak a kiképzőik, akik naiy módon azt várták elegy pesti belvárosi ingatlanostól amihez otthon hozzászokott, és az értelmesebbje megtanulta tőluk hogy kell annak megfelelni
beregszatmár-mackóalsón,vagy rákosborzasztó-külsőn más a közeg az ingatlanosok ahhoz idomultak
az ingatlanközvetítés magyarhonban nagyon jól működő és jól szabályozott tevékenység volt a 2.háború végéig, Budapesten döntően ingatlanosokon keresztül zajlottak az ügyek volt 
aztán jött 40-50 év kicsit más viszonyokkal
és ma egy gyengén szabályozott,kora serdülőkorba lépett nemrég ujjászületett szakma
na a vevők meg az eladók sem különbek, mégha gyakran azt is hiszik magukról
tisztelet a ritka kivételnek
FR73 2023. 09. 12. 08:25
Előzmény: #204603  Benzedrine
#204610
Ha itt is az lenne az általános, akkor mind értene hozzá. USA-ban pl benne van a hirdetésben, hogy legutóbb mikor cserélt gazdát az ingatlan és mennyiért. Németeknél vagy USA-ban a vevő is fizet jutalékot az ingatlanosnak, ez idehaza nem így van. Valahol az ingatlanozáshoz licensz kell, idehaza nem.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 12. 08:23
Előzmény: #204602  lacikonyha
#204609
De tudom az én véleményem nem számít, csak a tied, mert nem hoztam KSH adatsort (aminek egyébként nagyjából nem hiszek ) illetve ük szintig családfát. Indoklásokat nem találtam az írásaidban , biztos valami sorok közötti utalás volt egy kis mögöttes tartalommal.
emerald 2023. 09. 12. 08:22
Előzmény: #204605  FR73
#204608
Csökkenni fog drasztikusan az emberi populáció. Emellett az éghajlat változás fogja meghatározni mar a közeljövőben(20-30 év) az ingatlanok népszerűséget, árát.
A biztonság, munka lehetőség és az élhetőség.
.
Szerintem lesznek teljesen elhagyott térségek. Hogy ma mi az értékes lokáció és 30 év múlva mi lesz?! Hát engem erősen érdekel ez a kérdés! 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 12. 08:14
Előzmény: #204604  EURHUF_goes_to_haven
#204607
Itt a vaklicit az általános, ezt ajánlja általában az ingatlanos, ha el akarsz adni valamit. Ha venni akarsz nem tudsz semmit sem az eladóról, sem a többi vevőről.
emerald 2023. 09. 12. 08:14
Előzmény: #204597  lacikonyha
#204606
Nagyon szeretem az írásaidat! Élvezetes és hasznos is számomra.
.
Az tény, hogy bántó ahogy némelyeknek "beolvasol".
Persze az is tény, hogy, hogy nem, de én nem kaptam ilyet tőled. 
Ha elfogadsz egy tanácsot, ne konkrétan xy személynek címezd. Inkább így mint most, ahogy ebben az írásodban. Akinek nem inge...
FR73 2023. 09. 12. 08:12
Előzmény: #204599  mr_bob
#204605
Nem klasszikus fundamentumra alapozom, hanem múltbeli tapasztalatra. Adott egy földrajzilag kiváló helyen levő, európai mértékkel nézve elég nagy város, ahol a tucatingatlan hosszú távon felértékelődik.
Ha visszanézel, bármely 15 évet választod, felértékelődött.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 12. 08:10
Előzmény: #204603  Benzedrine
#204604

Nem vaklicit, hanem licit.Én nem hinném, hogy ezt ma magyarországon az ingatlanos intézi. 
Én úgy értettem, hogy megtekintik és tesznek 1 ajánlatot, ami ha nem kerül azonnal elfogadásra, és jön még néhány érdeklődő akik szintén tesznek ajánlatot (amit a többiek értelem szerűen nem ismernek) akkor ez már egy licitelés. Nincs statisztikám róla mennyi az 1 mutatásos eladás (nem mondom, hogy 0) de a legtöbb érdeklődő is többet néz meg, ahogy a lakásokat/házakat is többen tekintik meg.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 12. 08:07
Előzmény: #204598  EURHUF_goes_to_haven
#204603
Kivi vagyok hány magyar ingatlanos lenne hajlandó vagy képes vaklicittel eladni egy lakást, ha az eladó azt szeretné.
lacikonyha 2023. 09. 12. 08:03
Előzmény: #204601  EURHUF_goes_to_haven
#204602

tegnap már próbálkoztam azzal amit ma hiányolsz, nem is egyszer
leírtam hogy megértettem a szövegedet, nem értettem egyet vele, és meg is indokoltam miért
és nem találtál benne hibát, csak dühös lettél, nem kicsit
ma más lenne?
jó lenne
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 12. 07:50
Előzmény: #204600  lacikonyha
#204601
Ahelyett, hogy belém kötnél , esetleg leírhatnád, hogy melyik kijelentésemmel nem értessz egyet . 
Az építő jelegű lenne, és akár én is és a többiek is tanulhatnánk belőle. És nem nem fogok irodalmi elemezéseket végezni az írásaidon hiába szeretnéd, (mögöttes tartalmat keresni) ha nem tudod úgy megfogalmazni a mondandódat az a te bajod.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók