Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TheSnake2020 2023. 08. 27. 14:01
Előzmény: #203595  alexander7
#203600
A Balatonon idén egy egy erős közepes szezon volt, ami a mostani és a jövő hétvégi jó idő, inkább a jó fele fog elvinni. Az árak magasak, igen Horvatország és Szlovénia is olcsóbb nehol,  de nem mindenhol. Az uto  szezon eddig sem létezett, szerintem ezután sem fog. Akinek pénze van, az " nyaralni" már távolabbra megy, egy két jó hely nyitva lesz még, aztán szeptember végén roló a nagy többségnek.
tothjoco
tothjoco 2023. 08. 27. 13:13
#203599
En Fureden elek. Innen az latszik hogy a szallasok telitettek. Aki nem volt meg foszezonon kivul annak javaslom. Mas vilag ez……
Placi82 2023. 08. 27. 12:46
Előzmény: #203594  Pistike12
#203598
Mar az ingatlanos ismerosom is probalkozoknak hivja az ugyfeleit. Mindenki varja a palimadarat. De nem gyunnek🤣
Placi82 2023. 08. 27. 12:43
Előzmény: #203595  alexander7
#203597
A balatonon hetfo kedd szerda csutortok pangas. Pentek du-vasarnap estig telethaz ,ha jo az ido. A hetvegen sokan vannak  de sok az ingazo az éven. Azaz szombaton le, este haza. Vasarnap reggel le  este haza. Oka egy 3-4-5 tagu csaladnak tul draga mar a szallas. En ha jo ido van , akkor hetkoznap probalom pont ezert megoldani a lenn tartozkodast. Es hetvegen mar 5 eve egyszer se voltam a Balcsin. A heten is hetkoznapokon voltam lenn a csaladdal. En ezt figyeltem.meg. A balcsi legnagyobb elonye szamomra, a kisgyerekesnek tokeletes. A külföld  Torok,gorog ,spanyol macerassabb 6 even aluliak eseten. 6 even feluli gyerekkel mar lehet a szuloknek is elvezni  a tengerpartot.🤣. Onnantol mar az a nyerő.
greenman76
greenman76 2023. 08. 27. 11:54
Előzmény: #203583  slash
#203596
Most akkor "tűrhető", vagy újszerű házat lehetett kapni akkoriban 40 M -ért Csillaghegyen, mert finoman szólva is nagyon nem mindegy...
alexander7 2023. 08. 27. 11:25
Előzmény: #203584  slash
#203595
Vannak. Aug 20-a előtt csüt-péntek lellei napfény strandon egy gombostűt nem lehetett leejteni. 20-ai hétvégén a szárszói strand tele. Utána hétfőn kb 1/2. Ez már ugye a hivatalos főszezon után. Most hétvégére megtelt a BL Yacht club. Nyílván hőhullám, utolsó hétvége. 
Júni második felében láthatóan gyenge volt a Balcsi, de nem is nagyon volt fürdőzős idő a Balaton Sound kezdetéig. Emlékszem 18 fok és eső volt még június 24-ei hétvégén. Júli elején balatoni körbetekerésnél hétvégén rendre minden strand előtt állt a 30méteres sör Siófoktól Füredig. Csopakon a fákon is parkoltak az autók a strand környékén. 
Emellett minden hétvégén dugó az M7-en. Nekem nem úgy tűnik, hogy üres a Balaton, persze ez csak az én meglátásom, nem egy reprezentatív statisztika. Nem vagyok Balaton fan, de a közelségéből adódó előnyt nem lehet elvenni. Főszezonban Horvátország felé simán felmehet a 6-8 órás út 13 órásra a dugók miatt, ahogy az idén több ismerősömmel is megtörtént. Ennyi idő alatt majdnem eljutsz a Maldívra is. 
A Balaton pedig 30 éve is drága volt az átlag magyarnak és valszeg 30 év múlva is drága lesz. Ez is amolyan hungarikum.
Pistike12 2023. 08. 27. 10:34
Előzmény: #203592  J0hnnyEnglish
#203594
Na ez egy jo meglatas h budapest es az glohoz nezve videk dragabb fokent a fizeteseket tekintve. Itt mar csak az a kerdes h a videk arai csokkenek vagy a budapestieke nonek majd, mert az elvandorlas nagyobb lesz videkrol.
Egy bpi es egy videki panelt nem egy kalap ala venni de videken megis igy teszik. Ugyanez a telek arakra is él. 
Elszemtelenedett a videki suttyó es ezt en videki suttyokent mondom. Tudok Gyms megyeben olyan telkeket, amit masfel eve az onkori 12mert adott el, de mar 30-40m kozott aruljak falun!!! A hatarban!!!! 
Egy nyugati megyeszekhelyen mbvk 4 hete jart le egy licit. A hazra 86m volt a legmagasabb licit. A heten felraktak 240m!!!!!ert:)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 27. 10:21
#203593
Akit érdekel PH!-ról egy összehasonlítás a hanyatló nyugatról (Szlovénia):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1iK_p4RAdGGWi60352lf_uuXMefE3tKTM/edit#gid=2103397447
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 27. 10:18
Előzmény: #203591  Pistike12
#203592
Elmondom mi a mai bankos valóság, csak, hogy képben legyél! Kb egy éve vettem vettem fel szabad felhasználású jelzálog piacit. A törlesztőt már akkor úgy számították, hogy az 50%-os terhelés a bevételekre 2 gyerek esetén 30% lehet már csak. A budai panel hitelbiztosíték értéke, a forgalmi érték 50%-a, forgalmi értéke a lakásnak koppra felújítva 890e/nm. Innen nézve, ahogy 2015-ben indultunk, rohadtul nem tudnám megvenni a lakást magunknak. A nagyobb probléma, hogy egy panelről beszélünk és budapesti viszonylatban sem keresünk rosszul, vidéken ez az olló még dúrvább. Mivel nézem a nógrádi piacot is, nem fogok újdonságot mondani azzal, hogy 30 millió alatt hulladékot/romot/telket kapsz. Ahogy végigpásztázom a hirdetéseket, nem egyszer szembetűnik, hogy valójában nem is a budapesti piac van túlárazva. A másik következmény, amiről sokszor írtam, hogy ami nagyban a Budapest+agló viszonylatban megvan, ugyan ez van a városok+vidék között. Az árak miatt rengeteg a kiköltöző, a kistelepüléseket a "nagy vállalkozók" meg teleküldték térkövezett társasházakkal (jól árasítva). Legutóbb Márkón lepődtem meg, döbbenet ott is mi megy. Utóbb anyáméknál a faluközpontban az 1500 nm-es telken falusi ház dózer (védett övezettben), a kerítésen belül már ott van 6 db villanyóra. Így valóban egy magánszemély nem tud versenyezni 1 ház építéssel a 30-50 milliós telekárral, de ahogy a többiek írták, ehhez az önkormányzatok ugyan úgy asszisztálnak.
Pistike12 2023. 08. 27. 08:31
Előzmény: #203579  ngergo1985
#203591
Pontosan ez volt a helyzet 2015 es 16ban is ezekkel a kockazatokkal. A berek vasarloertekben nem nottek csak nominalisan. De most az ingatlanok ara tobbet esett realban mintba bereke. Ezek az aranyok sokkal rosszabbak voltak 2022ig. Most 10% alku is van mert sokan mindmeghalunk fazisban vannak az ingatlanpiacon. En meg ezen rohogok berbol elokent hogy aranyaiban most 15os aron vettem hazat megyeszekhelyen. tehat azon a szinten amit tavaly ev elejen mindenki visszasirt.
Peldad. Ket avg polgar keres 754e ftot. Ebbol a torleszto 244eft. Marad 510e. 2015ben ugyez. Keresnek 340e ftot a torleszto 115e. Marad 225e ft. A maradvany kb sem akko sem most nem volt eleg 2 gyerekre es egy eltartora... 
Es de most aki nem szaros most vesz lakast maganak mert ettol olcsobb nmax 10%al ha lesz a berekhez kepest. Itt a jo arertekuekrol beszelek nem a tularazott mocskokrol. De35mig panelt venni most jo moka, ahogy 2 panelt eladni es abbol ijszeru aglos jazba menni is. Mert ha ugyes vki panel nm ar alatt vesz. 
Heisenberg
Heisenberg 2023. 08. 27. 08:20
Előzmény: #203588  Murdoch
#203590
Minél messzebb vagy Pestől, annál inkább van/ létezik még a régi balcsi hangulat, legalábbis nyomokban Sajnos a NER már egészen Badacsonyig jutott az északi parton is. Épitik be szépen a partot, a partközelit ( Tihany után is, pl Aszófő, Akali, Szepezd, Ábrahámhegy stb.).  az önkorik meg partnerek hozzá ...
Pistike12 2023. 08. 27. 08:16
Előzmény: #203580  FeherTibi
#203589
Ott voltam. Es lattam a megtort embereket. Ilyet senki nem csinalhat a nep ellen. Meg is lett az eredmenye h nem mondott le es adta at elotte Bajnainak a vezetest. Utana lehiggadt a rendszert. Miatta lett egy teljhatalmu kocsogunk. SOHA nem szavazok Gyurcsanyra. Es meg sokan vagyunk igy. Az ukran fokocsognek sem bocsajtotta meg senki h kijevben lovetett a csicska putyin olebekent. Latjuk mi lett belole. Okt 23an voltam ott, az volt a kemeny. 50. evfordulo stb.. Egy senki hatalomehsege miatt van es lesz 2/3ad kb örökre... Ja es volt szerencsem latni hogy alltak at az mszmps arcok a fideszhez es az egesz csurhe h lett 1!  Erdemes lenne eszrevenned Neked is h a mai garnitura baltol jobbig egy megelhetesi tolvaj csurhe akik szineszkednek egyet... MZP-t azonnal elkezdte mind GyF mind a Fidesz tamadni mert uj szereplő lett volna:) megzavarva a fugazit:)
Nekem nem oldalam van, hanem sajat gondolataim es elveim. Es kisebb tolvajra nem szavazok:) nem mintha nem lenne patikamerlegre rakva a következő 10 evre a fidesz győzelme. NER tagjai, lefizetett cigok, videki nyuggerek es a vezerrel egy koru szerelmei, akik meg akkor is oboaznak ha kozben leszurna oket. Ennyivel es GYFfel boven 2/3ad a szavazasi rendszer miatt. 
Ez matematika, azert is rohog gunyosan OV ha a valasztasrol van szo. Nem vetted eszre hogy 25%os infla, adoemeles, 18%os alapkamat., nincscEUs penz stb es nem valtozik a szavazoi szama? 
Hat ezert. 
Murdoch 2023. 08. 27. 08:07
Előzmény: #203587  Heisenberg
#203588
A magyarok lassan már nem tudják megfizetni.
https://www.hirbalaton.hu/makronom-intezet-balatoni-visszaesest-mutatnak-a-szamok-infostart-hu/
Amúgy meg kell a francnak a letérkövezett Balaton, hangulata már messze nem a régi.
Heisenberg
Heisenberg 2023. 08. 27. 08:01
Előzmény: #203584  slash
#203587
Megnyugtatlak: vannak. Én az északi parton vagyok, az a tapasztalatom, hogy itt annyiban visszatértek a 70-80-as évek( NSZK- NDK), hogy az emberek sokszor a külföldre szakadt rokon, baráti talalkozásokra is használják a strandokat. Amúgy kb 3/4 ház volt itt Révfülöpön tegnap ebben a dögmelegben ( Császtay) hétköznap ennél kevesebben vannak, sok a külföldi buli turista ...
lacikonyha 2023. 08. 27. 07:53
Előzmény: #203584  slash
#203586

ülj be pl a Cafe Vian-ba a Liszt Ferenc téren és mindjárt magyarokkal hígabban ellátott közegbe kerülsz, mint amiről írsz
van aki azzal menőzik a klubjában, hogy az Adrián járt a nyáron, más meg azzal hogy Pesten
minden rendben
lacikonyha 2023. 08. 27. 07:37
Előzmény: #203570  hunball
#203585

azért van pár árulkodó jel ami óvatosságra int a hirdetéskapcsán és a hirtelen véleményalkotás sem biztos hogy túl okos vele kapcsolatban
(már ha a hangulatkeltésen túl is volt célja a linkelésnek és a kérdésfeltevésnek)
.
a hirdető nagyjából egyszemélyes iroda, a cég neve ismeretlen, Palatinus házak beli lakáscímen, területre és ingatlan típusra vonatkoztatva random összetételű megbízásállománnyal
egy ilyen minőségű és árfekvésű ingatlan hogyan kerül egy ilyen cég megbízásai közé?
..
az ingatlan nem egy átlag holmi, a hozzá tartozó promóció aránytalan, nem lepődnék meg ha erős furcsaságok derülnének ki ha mélyebben megkapargatná az ember az ügyet
slash 2023. 08. 27. 07:31
#203584
Más: két hete lent vagyok az Adrián. 20 éve járok le és tavaly óta már második otthonként élünk itt. Tegnap végigmentem a parton és esküszöm annyi magyar van itt lent hogy minden 2. család magyar. A Balatonon van valaki amúgy? Feldobtam magam a deszkámra  kimentem egy lakatlan részre és magyar gyerekek matracoznak mellettem. Kész,  ennyi. :-)  
slash 2023. 08. 27. 07:27
#203583
2003és 2013 között  amikor (8M ftért vettem egy békásmegyeri panelt - ami most 38M ft vagy több- akkor valóban lehetett 40M ftért venni Csillaghegyen egy tűrhető házat. Az akkoriban nagy pénz volt. Kb fele annyit keresett a pórnép -köztük én. mint most. 
FeherTibi 2023. 08. 26. 23:31
Előzmény: #203581  hunball
#203582
rendben, elnézés a téma félremeneteléért
hunball 2023. 08. 26. 23:04
#203581
Bocsi urak, a politizálás szerintem addig jó itt, amíg az ingatlan árakhoz kötődik. Most az hogy milyen lovasroham volt, meg kinek a hibája hogy hol tart az ország, az más fórum témája.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek