Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2023. 08. 27. 23:36
#203620
A kedvencem 2015bol
"Jo nagy baromsag, panellakas a legrosszabb beefektetes" :) :)
Pistike12 2023. 08. 27. 23:26
#203619
Par hsz 2014bol
"Bumm nincs!! És nem is lesz sokáig. Legfeljebb pár kiemelt helyen fognak jobban emelkedni az árak, de többségében igen mérsékelt lesz az emelkedés, ha lesz egyáltalán.Nem lesz""Szerintem befektetés szempontból a lakásárak még most is drágák. Mindenki azt szajkózza, hogy mennyire olcsók a lakások, de ha megtérülést számítunk kiderül hogy 18-20 év, vagyis jelenlegi áron drága." "elindul, de sajnos lefelé fognak menni az árak"  
Es a kedvencem hogy ezert a linkert a linkelo hulyezve lett. 
https://privatbankar.hu/cikkek/ingatlan/nagyon-reg-kellett-ilyen-keveset-dolgozni-egy-lakasert-260543.html
Pistike12 2023. 08. 27. 23:16
Előzmény: #203617  J0hnnyEnglish
#203618
En jelen voltam a topikban mint olvaso mar 2015tol. Lattam hogy sok ember le let itt hulyezve hogy nem szabad venni ingatlant mert csokkenni fog az ara, illetve volt olyan aki magas inflat es kamatot josolt a qek miatt. Na o debilnek volt nezve.
En olvastam itt olyan nceedetvis aki magat dicserte eveken keresztul hogy o micsoda geniusz h vett 3 paneltves soha nem adja el mert csak raketa... 
Ovatosan csak a cinizmussal:) sok ember lett itt roszkor lebeszelve a vetelrol es rosszkor rabeszelve a vetelre. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 27. 22:05
Előzmény: #203614  Pistike12
#203617
Mondom én, hogy Tihany lesz új magyar Monaco... Száguldunk és jön a 100 millás panelek korszaka!
Placi82 2023. 08. 27. 20:02
Előzmény: #203615  Placi82
#203616
Euroban is szamolva 10 év alatt tobb mint 300% os emelkedes ** javitva
Placi82 2023. 08. 27. 20:00
Előzmény: #203614  Pistike12
#203615
Akkor vegyel eurot, CHF et, USD, CAD, AUD, valogass kedvedre. Nyissal tobb bankban devizaszamlat, es tartsd ott. Ha ennyire rettegsz, akkor azt nem ertem miert  magyar ingatlan? Miert gondolod, hogy a PMAP ot nem fizetik ki, vagy hasonlo fajsulyos dolog. Az ingatlanado, ahh, az eselytelen?? Euroban is szamolva 10 alatt tobb.int 300% os emelkedes utan  Budapesten, es te meg euroban szamolva is varsz emelkedest? Oké.  Akkor irany a bank vegyel fel annyi hitel amennyit birsz+ KP megtakaritas, es uccu a jolarqsitott, olcso budapesti csodas ingatlan piac, vagy az agglo, ki mit szeret. Hajjra.
Pistike12 2023. 08. 27. 19:46
Előzmény: #203613  Pistike12
#203614
"2010 óta 1400 százalékot emelkedtek a török ingatlanárak – de ácsi, vigyázat, török lírában mérve, ami a helyi gazdaságpolitika miatt játékpénz lett, fabatka! Az euró ugyanezen idő alatt 2 líráról 21-re ment fel, ami több mint 1000 százalékos emelkedés, szóval valójában “csak” 40-50 százalékot mentek az árak valódi pénzben mérve."

" Igazából nem elsősorban az ingatlan ára ment föl, hanem a pénz ér ennyivel kevesebbet."

Hopsz. Pont ezt ugatom tacsika. 2016os szinten vagyunk ertekben. Csak nem latod a dolgokat az egodtol. 
Pistike12 2023. 08. 27. 19:41
Előzmény: #203607  Törölt felhasználó
#203613
Koszonom a sajnalatot. Valoban lemaradtam, vagy nem :)
De epp fent emlegeted a torok forgatokonyvet, nezz gyorsan ra mi tortent az isztambuli lakasarakkal. Vegen beleharapsz a hatsodba:) 
Ha valoban hinned h torok forgatokonyv lesz akkor istenitenel mint a mesiasod:) 
Es ingatlant vasarolnal amig birsz:) 
tothjoco
tothjoco 2023. 08. 27. 19:24
Előzmény: #203604  J0hnnyEnglish
#203612
Igen. Viszont itt elni teljesen mas laktam Delegyhazan, Szigethalmon sajat steggel, Tarogato utcaban, Kerekkgyarto legjobb hehyen. De Fured mas vilag
tothjoco
tothjoco 2023. 08. 27. 19:24
Előzmény: #203604  J0hnnyEnglish
#203611
Igen. Viszont itt elni teljesen mas laktam Delegyhazan, Szigethalmon sajat steggel, Tarogato utcaban, Kerekkgyarto legjobb hehyen. De Fured mas vilag
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 17:35
Előzmény: #203609  kukor-ica
#203610
PMÁP kiherélésére nem tennék komoly összegeket. A magyar embernek tartozni a legkényelmesebb a magyar államnak. Stagfláció ami lesz\van annyi csavarral, hogy munka marad, de olyan amilyet nem teszel ki az ablakba legtöbb esetben. Az OV azonnal le fogja törni a kamatot beindítja a pénzpumpát és beleerőszakol mindent egy narratívába, hogy milyen jó, miközben mindennek az ára tovább nő a forint elértéktelenítése miatt. Törökországot nézd vissza mi volt az elmúlt 10 évben, ugyanaz lesz nekünk is. Felesleges ingatlant venni jóideig mert azt magyarok vennék akik nem fogják, háború miatt a külföldinek sem annyira vonzó. PMÁP sem üzlet, bár most jobbnak tűnhet mint bármi más. A devizában euróban vagy dollárban tartott pénz hozama messzemenőkig túl fog szárnyalni mindent és elég ha csak áll és pénzpiaci szinten kamatozik, így 100% rizikómentes. Amiről itt senki nem beszél az az, hogy ez így lesz pedig a falra van írva! Amikor már felébrednek az emberek akkor persze jönni, fog a devizára váltás korlátozása ahogy az jött Törököknél és Oroszoknál is. Ideje észrevenni, hogy kik az etalonok és milyen gazdaságpolitika is folyik ki hazánkban. Amíg korlátozás nélkül tehetem én addig váltok\váltottam át minden forintomat.
kukor-ica 2023. 08. 27. 17:23
Előzmény: #203572  HPPapa
#203609

"A jegybankelnökök, politikusok nem mondják ki, de az inflációt csak egy módon lehet letörni: munkanélküliséggel."
.
Egyetértek.
Viszont mivel minden épkézláb munkaerőből hiány van, két lehetőség marad:
-vagy még több filippínót meg vietnámit importálunk buszsofőrnek, ápolónak, meg ki tudja minek.
-velünk marad az infláció hosszú távon is
.
Az elsőből is lesz növekedés, de a másodikat biztosra veszem.
Érdemes figyelni a politikai kommunikációt, most már 6% körüli inflációt emlegetnek. Ebből lesz 7, és témánál is vagyunk.
Aztán hamar választások jönnek, akkor osztogatni kell, mert válság azért nyomot fog hagyni az emberekben, hiába kennék az egészet sorosra meg a háborúra, és biztosra fognak menni,
Nem lesz jó pár éven belül árstabilitás (3-5%) Magyarországon.
.
Hogy ON maradjak:
az inflációt a bérleti díjak le fogják követni, de ez eladási árak nem, és a lakás befektetések egyre nagyobb hozamot fognak hozni. Hogy ezek mikor lesznek versenyképesek a PMÁP-pal vagy egyéb állampapírokkal, az még sok ismeretlenes egyenlet - bár én arra teszek, hogy a PMÁP-ot is hamarosan kiherélik.
lacikonyha 2023. 08. 27. 17:21
Előzmény: #203603  hunball
#203608

az ilyen kategóriájú üzletekben egyik oldalról sem szokott átlagos mezei zsivány részt venni
a rutinos vevők kevés energiát tesznek az ingatlan szemlélgetésébe, mert az könnyen és gyorsan elárulja a titkait
bezzeg az emberek akik az üzlet körülményeit megteremtik, ők már lehetnek egy sokkal nehezebb dió, ebben a magasságban pedig szinte biztos
a kedvenc ügyvédnőmtől tanultam hogy az igazán veszélyes szélhámosoknak van egy közös tulajdonságuk: mindegyik nagyon kedves ember
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 17:14
Előzmény: #203602  Pistike12
#203607
de biztos igazad lesz 10 év múlva nominálban... ja és az, hogy te lemaradtál a Mo. történelem legnagyobb ingatlan árrobbanásáról az a te egyéni problémád, attól, hogy teleírod a fórumot a vágyaiddal, még nem fog hamarabb előfordulni újra. Teccet volna időben beszállni és eladni.
Broafka_Ottokar 2023. 08. 27. 17:11
Előzmény: #203601  TheSnake2020
#203606
2-3 év? Inkább 5, de 10 évig is eltarthat a medvepiac.
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 17:01
Előzmény: #203591  Pistike12
#203605
ez a hopium fesztivál amit itt, letolsz hihetetlen görcsös, kérlek folytasd még, olyan jókat röhögünk rajtad a haverokkal :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 27. 16:58
Előzmény: #203599  tothjoco
#203604

A kétezres évek elején középiskolásként toltam a napágy/vízibicikli bizniszt a Kisfaludyn, meg Alsóörsön. Már a 2010-es évektől valami lent megváltozott, szerintem a "tömegnyaralásnak" vége. A kovid ezen sem segített, még most is van utóhatás. Ahhoz képest azt mondom lóf@sz esti gyertyafény van. Az autópálya összehasonlítás azért nem jó, mert a kocsik száma azóta jelentősen nőtt. Nem is feltétlen a magyar a kevesebb, de a külföldi egyértelműen.
off: te Jocó, milyen elbaszott körforgalmat csináltak már a Jókay közepére (lámpás), de ahogy látom a régi Skála épülete, ugyan úgy megvan mind Veszprémben a pártház - mementók egy régi korból :)
hunball 2023. 08. 27. 16:07
Előzmény: #203585  lacikonyha
#203603
Bocs, ennyire én meg se néztem, inkább csak érdekességként posztoltam. De jó, ha te jobban megnézted. Na majd én is figyelmesebben ránézek. Most két ilyesmi ház van ott, egy 500 és egy 600 milliós.
Pistike12 2023. 08. 27. 15:48
Előzmény: #203596  greenman76
#203602
Újszerűt ikret 100nmest. Mert ehelyett vettem fel evvel kesobb uj ikerhazfelet pestujhelyen 150nmest 45mert. Uj 103nmest adtak pestujhelyen 27mert akkor.
Csomoron az ujszeru onallo 26-30m kozott volt. Kistarcsa es tarsainal 18-20m volt a tarifa 16ban. 
Megdobbento mi? En is csak nezem a levelezeseimet es leszakad az arcom milyen aremelkedes volt. Ennek ellenere most megy a siras amikor csokkennek realban az arak. 
Megneztem az egyik keglimet, amit 2016 majusaban adtam el.  Most 38m ugyanott ugyanilyen állapot ugyanakkora. 
Kamatszint kb ugyanakkora volt mint most, es egy nap alatt kelt el. Most tobb darab van fenn. Pedig az aranyok ugyanazok. 
TheSnake2020 2023. 08. 27. 14:04
#203601
Különben érdekes megnézni az ingatlanos alapok hozamait....jól előrejelzi, hogy mi vár az ingatlan piacra. A következő 2-3 év nem az ingatlan eladóknak fog kedvezni. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók