felix6
4
3
4
2012. szeptember 21. | 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
január 24. | 12:08
előzmény: #43  lo5o_
Hallottam erről, de van köztünk olyan, aki ezt tényleg így nyitotta meg, és működik is? 
január 24. | 12:05
előzmény: #41  eurocent
köszi a választ. Utálok adóbevallással b#szkódni, ezért is szeretem annyira a tbsz-t. De ha  x hónap múlva opciózni is akarok, azt csak tbsz nélkül lehetséges.
január 24. | 10:41
előzmény: #41  eurocent
Lemaradt, hogy EV esetén lehet, hogy  az MNB-től engedélyt kell kérni a tőzsdei tevékenységre, míg BT esetén elvileg nincs ilyen kötelezettség.
január 24. | 10:38
előzmény: #40  Tibi0002
Ez után már én is érdeklődtem. Lényeg, csak akkor számít KATA-s bevételnek, azaz nem kell EHO-t fizetni az osztalék után, ha rendelkezel megfelelő tőzsdei kereskedői végzettséggel és a tőzsdei kereskedést felveszed a tevékenységeid közé. Ha ezt nem teszed meg, akkor magánszemélyként kell leadóznod az osztalékjövedelmet, hiába vagy KATA-s egyéni vállalkozó.
Ha viszont KATA-s BT-d van, akkor elvileg ott befektetésből származó jövedelemnek számít a BT-nél az osztalék, nem kell EHO-t fizetni, és még a tevékenységi körök között sem kell szerepelnie tőzsdézéssel kapcsolatos tételnek. Fura a magyar adózási rend...
Fontos, hogy vállalkozóként kell számlát nyitni a brókernél, még ha EV-ként regisztrálsz akkor is. Ha ezt nem jelzed, magánszemély számlát nyitnak és minden igazolást így állítanak ki, ami nem jogost EHO mentességre. 
Én ennyit tudok erről a lehetőségről.
Ha lesz valami érdemi infód ezzel kapcsolatban, megköszönném, ha leírnád, akár privátban is.
január 24. | 10:15
Lerágott csont a kérdés, de gondolom, IB-n nem lehet tbsz-t intézni?
Amcsi osztalék után EHO-t kell fizetni, de vajon ezt KATA vállalkozás mellett is fizetni kell?
2018. június 21. | 22:17
előzmény: #37  kozi723
Lezárni le tudod. Csak venni nem tudsz. Nyugodtan állíts be SL-t.
2018. június 21. | 22:17
előzmény: #37  kozi723
Opcioguru azt írja eladni lehet, csak venni nem. Akkor legalább pozíciót zárni tudok, ha gebasz van.
2018. június 21. | 22:14
előzmény: #35  stingy
Igen, valóban. Hát ez szuper, akkor nem kell gondolkodnom, hogy kistopoljam-e ha rosszra fordulna a dolog... :D Van valami kommunikáció, hogy meddig tarthat ez az állapot? 
2018. június 21. | 00:10
előzmény: #30  Tazsomaru
és mi van ha kiírok egy put-ot pl. köv. lejáratra SPY-ra, arra a strike-ra amin egyébként is venném (min.1 hónapig tartok egy pozit)akkor adott esetben opciókifutáskor megkapom? (ha meg nem, akkor enyém a prémium)mert az úgy elég érdekes lenne, és már meg is van oldva a probléma:)
2018. június 21. | 00:02
előzmény: #33  kozi723
TUR-t is érinti.Abból látod, hogy a ticker mögött ott egy piros kör, amire ha ráhúzod az egeret, kiírja h a termék nem elérhető.
2018. június 20. | 23:06
előzmény: #33  kozi723
Vagy akkor még meg tudtam venni, most pedig nem tudnám eladni ha akarnám? :D Az kínosabb lenne :D
2018. június 20. | 23:05
előzmény: #29  kardkovacsi
Én néhány napja tudtam venni TUR-t. Akkor azt pont nem érinti a cirkusz? Honnan tudom checkolni, hogy pontosan melyeket blokkolták? 
2018. június 20. | 22:34
előzmény: #29  kardkovacsi
Te tudsz kereskedni most IB-nél ETF-el?
2018. június 20. | 22:32
előzmény: #28  stingy
EU ügyfelek részére az ETF kibocsájtóktól valami újabb dokumentumokat (KID) vár az IB. Amíg ez nincs, addig nem kereskedhet EU ügyfél az IB-nél ETFekkel. Opciókat tudsz venni és kiírni is rájuk.
2018. június 20. | 22:23
előzmény: #28  stingy

Az összes kitöltendő meg van? Vannak olyan "papírok" amiket időnként meg kell újítani. Ilyen a W8-BEN. Ha valamelyik nincs meg letilthatják a tradinged.
Mellesleg a legjobb ha megkérdezed a supportot. Válaszolni fognak. Nekik is érdekük, hogy minél többet tradelj :)
2018. június 20. | 21:24
SZiasztok,
ma beléptem a TWS-be és az a látvány fogad, hogy szinte semmit nem tudok adni-venni, mert mint retail client, pl. az etf-ek le vannak tiltva...Másnak is van ilyen tapasztalata? Mi a megoldás? Azon kívül, hogy 500.000euróval nyitok számlát...Köszi
2018. április 24. | 10:10
előzmény: #26  X9Z5
Így 2 év után válaszolok :)
Vannak brokik akik bizonyos szegmenekben jobbak. Pl. van akinél fix x dollár van részvényre és aki sokat vesz azoknak az olcsóbb vagy vannak kifejezetten opciós brokik akiknél olcsóbb egy kontraktus mint az IB-nél.
2016. október 07. | 08:44
előzmény: #4  kardkovacsi
Ezt hogy érted h épp nem a legjobbak az áraik?
2016. október 07. | 00:48
előzmény: #24  kozi723
Az IB nem tudom, milyen költséggel vált, én, ha váltani akarok, transferwise-on keresztül utalok (most váltottam épp nemrég, mert jövő héten megyek Angliába dolgozni.)

Tokkal-vonóval 0,7% a költség, ha forintról vagy forintra váltok, amúgy bármilyen más pénzre 0,5%, csak a forintra rájön még a tranzakciós adó (bár az más cégnél is.) Ezen felül nincs spread, azon a középárfolyamon vált, amit pl az investingen is lehet látni.

Vannak akcióik is, ha kell, tudok olyan linket adni, amin keresztül ha beregelsz hozzájuk, az első utalás ingyenes (1000 vagy 3000 fontig, ezt most nem tom fejből.) Ezt én is úgy kaptam, mert lehet hozzájuk regisztrálni közvetlenül a honlapjukon is, csak akkor nem jár első ingyenes utalás.

2016. október 06. | 17:47
Sziasztok!

Felteszem a kerdesemet ebben a topikban is, hatha itt lelek valaszra. Arrol erdeklodnek gyakorlott IB szamlatulajdonosoktol, hogy a szamlat ha csak konverziora szeretnem hasznalni es eur/usd/huf valtogatasra hasznalnam, akkor megtehetem-e ezt es ha igen akkor milyen koltsegekkel es spreaddel teszi meg ezt nekem IB. A koltseg oldalat opcioguru oldalan lattam, gyakorlatilag fillerekert, sokkal inkabb a spread ami erdekes szamomra. A masik kerdes, hogy melyik bank fogadja IB tulajok penzet? Gyakorlatilag csak jot olvastam eddig roluk, de tekintettel a szamlanyitasi minimumra, nem szeretnem ha 20-30ezer dollarr "felreutalnek".

Megbizhato a broki? Ki-befizetesi gordulekenyseg, es ehhez hasonlok erdekelnenek.

Koszi elore is a velemenyeket, tapasztalatokat!
2016. július 26. | 09:30
előzmény: #22  Tazsomaru
köszi a linket. tegnap utaltam haza ezzel a módszerrel 4 ft-tal váltotta jobban az ib a $-t, mint a bankom.
2016. július 21. | 08:51
link
;)
2015. február 02. | 20:19
előzmény: #12  Bromden
Nem küldött az Erste igazolást az IBKR részvényem után kapott osztalékról. Kérnem kellett volna vagy automatikusan január 31 ig meg kellett volna küldenie? Évekig megkűldte. Köszi ha válaszolsz

Topik gazda

felix6
4 3 4

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE