Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Moka_Brikka
Moka_Brikka csütörtök, 10:20
Előzmény: #139938  pomperj
#139940
Ciklusban HL szeptemberben?
Keffer csütörtök, 10:09
Előzmény: #139938  pomperj
#139939
János, említetted a minap a Vonovia-t, mint német ingatlanos téma. Most mellé teszem a Hamborner-t. Ma van ex-div nap, aminek hatására többet esett, mint az osztalék, viszont a hosszú távú chart borzalmasan néz ki. Ha valaki nagyon bátor és optimista, az beleláthat egy komolyabb mélypontot...
Az idei osztalék 0,39 € volt, amit ha jól tudom, a Vonovia-hoz hasonlóan minden levonás nélkül fizetnek ki. A jelenlegi árfolyam 4,58 €. Idén csökkentették az oszalékot, 2025-ben talán 0,45 volt emlékeim szerint. A csökkentés hírére csúnyán beverték, most meg az ex-div nap miatt ismételten.
Senki nem tudja, mennyi lesz az osztalék jövőre, ha a jelenlegi maradna, akkor most 8,5% netto €-ban egy nagyobbacska német ingatlanfejlesztőnél.
Követi valaki? Vélemények? Aki érti a TA-t, ránézne esetleg, hogy hulló kés, vagy padlót akar fogni éppen? (Hosszú távon, hetesen, vagy havin nézve.)
Köszi előre is a véleményeket!
pomperj
pomperj csütörtök, 09:53
Előzmény: #139931  pomperj
#139938
4)Ciklusok
Ritkan masolom be, most talan erdekes hogy mit gondolnak a ciklusok alapjan a kilatasrol a szakertok,
regota van ra elofizetesem, szerintem a fo iranyok megjoslasaban jo a track rekordjuk. 
Most igy nez ki a prediction:
.
https://imgur.com/a/9Yzidi7
,
5)EURO
A 3 eve tarto EUR felkorrekcios erosodes 1.21 szinten veget ert 2026. Jan. vegen, egy WXY alakzatban.
Azota egy tiszta (1-2) hullampar van, es mintha elkezdodne egy wave(iii of 3) hullam.
.
https://imgur.com/a/GrxovtV
.
6)Silver
https://imgur.com/a/JTxT356
Peti84
Peti84 csütörtök, 09:19
Előzmény: #139934  Cinderella74
#139936
IQM esetében azért Én azt feltételezem, hogy lesz kereslet PIPE-ot növelték (Ilmarinen miatt) az azért nem rossz előjel.......
ALANFED
ALANFED csütörtök, 08:51
Előzmény: #139931  pomperj
#139935
ezért fog az usa mindenkinek kártérítést fizetni
A határozat egyértelműen kifejezi a Kongresszus elégedetlenségét amiatt, hogy Donald Trump az Irán elleni katonai műveleteket február végén kongresszusi felhatalmazás nélkül indította el. Az amerikai alkotmány ugyanis rögzíti: egy háború megindításának joga a Kongresszust illeti, amelynek hatásköre a hadüzenet kimondása is.
Cinderella74 csütörtök, 08:35
Előzmény: #139933  Cinderella74
#139934

Kieg 2. most már kávéval:-)A Quantinuum első kereskedési napja [2026. június 4-én]
Szóval ma választ kaphatunk arra hogy mennyire vevők még ilyen ipo-ra az usa-ban. 60 dollár lett a felső sáv és 15,6 milliárd dollár így az értékeltség -> ez támpontként szolgálhat majd IQM-re. IMO.
Cinderella74 csütörtök, 08:19
Előzmény: #139932  Cinderella74
#139933
 kieg: Quantinuum még nem lépett a piacra, csak a lenti értékeltséggel fog 1-2 héten belül.
Cinderella74 csütörtök, 08:17
#139932
Érdekesség az európai IQM-hez aki esetleg foglalkozik vele a tőzsdéra lépés előtt.
Quantumosok IPO-ja értékeltsége:Körülbelül 2-3 héttel ezelőtt, a hivatalos május 26-i bejelentéskor a Quantinuum még 11,4 és 12,7 milliárd dollár közötti cégértékkel kalkulált. Az IPO-folyamat során a befektetői roham miatt az árazás és a céges prognózis három lépcsőfokban emelkedett a mai szintig:
  • Május közepétől május 26-ig (Az eredeti terv): A vállalat először egy 45–50 dolláros ársávot jelölt meg, és 21 millió részvény értékesítésével maximum 1,05 milliárd dollár tőke bevonását célozta meg. Ez a forgatókönyv a sáv tetején 12,7 milliárd dolláros piaci értéket jelentett volna.
  • Ezen a héten hétfőn (Június 1. – Az első emelés): Látva, hogy a könyvépítés során a bankokhoz többszörös túlkereslet érkezett be, a cég megemelte a tétet. A sávot 53–55 dollárra módosították, és a felajánlott részvények számát 26,5 millióra növelték. Ekkor a prognosztizált piaci érték már 14,3–14,5 milliárd dollárra ugrott.
  • A tegnapi végső árazás (Június 3. – A végeredmény): A kereslet még a megemelt sávot is elsöpörte. A bankok végül 60 dolláron zárták le a jegyzést, és a kibocsátott mennyiséget is feltolták 28 millió részvényre. Így érték el a mostani, 15,2–15,6 milliárd dolláros végső kapitalizációt. 
A 2-3 héttel ezelőtti állapothoz képest a Quantinuum végül közel 3 milliárd dollárral magasabb értékeltséggel és 600 millió dollárral több készpénzzel a zsebében lépett ma piacra.
IQM bevételei 2025-ben 35 millió dollár volt és 100 millió a bookingja. -> 1,8 milliárd dolláron jön majd a tőzsdére, most kb. 2,2 milliárdon forog, még:-)
Quantinuum bevételei 2025-ben 30 millió dollár volt és 2026 Q1 sem fényes -> 16 milliárdon jön tőzsdére.
pomperj
pomperj csütörtök, 08:01
Előzmény: #139910  pomperj
#139931
1)SPX daytrade
A tegnapi akcio jelentosen megnovelte annak valoszinuseget, hogy megvan a  TOP.
Az ervelest  nem irom ujra, az elozmenyben ott van, a charttal egyutt.
.DE, lehet olyan ALT. esetet talalni, hogy ez a top csak wave(iii)  csucs volt. Ez kevesse valoszinu, 
szoval a TOP valoszinuseget 2/3-ra, 66%-ra biztosnak veszem. 
A munkahipotezis daytradeben mostantol az,  hogy a fo irany lefele van.
,
A top a szokasos szamozassal legalabb 4,  esetleg  5 fokozatu.
Ez azt jelenti idobelisegben, hogy a varhato lemeno korrekcio legalabb 15/60/240min/daily fokozatu,
es bizony lehet, hogy Hetes chart fokozaton is korrekcio lesz belole. 
Ha. Ha nem rontottam el Napos/Hetes idotavokon a szamozast.
Summary: Napos charton tobb hetig ( esetleg tobb honapig)  a fo irany lefele valoszinubb.
A 7500 support leszakitasa megerositi ezt a varakozast, a valoszinuseg onnantol  80%.
.
2)SPX futures
A tegnapi esessel a lejtmenet nagyobb, mint barmelyik lemeno korrekcio a wave(v) szakaszban,
mindegyik impulzusnal mar nagyobb mint az utolso 14 napban volt.
.
https://imgur.com/a/olHJwHd
.  
A futures eses erosebb, mint a cash eses volt. Azsia ma esesben van, alighanem Europa is abban lesz.
De NY -ban a futures-ben egy felkorrekcio lehetsegesnek latszik, de megeshet hogy nyitasra elmulik.
.
https://imgur.com/a/1SPSEqX
Az NDX tegnap joval erosebb volt, de az NDX futures is lefordult. DOW is torte az elso supportot.
.
3)MSFT
A tegnapi "island reversal" mukodott, es a megelozo ugyanilyen signal utan 5 honapig esett.
https://imgur.com/a/G9NrKRr
.
folyt. kov
,
terelemel csütörtök, 07:32
Előzmény: #139881  Kapzsidözsi
#139930
AVGO afterban -12%
JohnAnthony szerda, 22:05
Előzmény: #139917  zsoltee77
#139929
Sajnos a Fanuc és a Yaskawa drága. 
Jelenleg. 
Nemrég vettem Valeo SE az ki is lőtt. 
Nagyon erősen gondolkodom az xpeng és Xiaomi valamint robosense hesai omnivision társulatokban. 
Itt a kínai vonal a stressz ezért itt még nem tudom biztosan, egy Taiwan megrohanas és olyan szankciók lesznek mint az orosz piacon ami necces. 
Persze Amerika bármit megtehet és bárkit megrohanhat az oké.... Na mindegy 
Nálam a $SONY amibe elkezdtem pozíciót építeni nem nagyot olyan 5-6 millió Ft közé tervezem hosszú távra. Jelenleg csak 3,5 milla benne. 
Jelenleg a profitjuk 25%-at adja image sensoring ha az 20%-30%-al fejlődik mig a többi stagnál vagy pár százalékot gyarapszik 10% alatt könnyen 5 éven belül a cég csoport profit fele semiconductors lesz.
És mellette a Playstation gaming music stb nem rossz stabil cash flowt ad. Jelenleg a memória árak betettek a PS-nek mint a xiaomi telefon PC-k stb.. 
Ajánló Sony ACE és Atrios. 
Lényegében a Sony lesz a robotok szeme és a szemben futó edge ai processor. A cmos image sensor piac 50% sony most mennek rá TSMC-vel az edge ai sensor piacra. 
Folyt kov
Boole szerda, 21:53
Előzmény: #139925  MrSomm
#139928
Iráni fanatikus politikusokkal nem lehet megegyezni. Folyamatosan hazudnak.
MrSomm szerda, 21:40
#139927
A JPMorgan analysis last month found that more than 60% of data-center capacity planned for completion in 2027 isn’t yet under construction, and another 7% is delayed.
MrSomm szerda, 21:20
Előzmény: #139921  zsoltee77
#139926
Ha azt gondolnam, hogy csak egy nyertes lesz, akkor a Westinghouse (CCJ 50%), de szerintem tobb nyertes lesz. Az NNE-t tul kicsinek gondolom, de lehet egy data centerhez eleg. Viszont addigra mire elkezdik oket epiteni mar az osszes adatkozpont megepul.
   
Most irtak rola nemregen, hogy a data center projektek fele kesni fog az energia szukseglet miatt. Nem lepne meg, h a napelem+akksi+grid-re ugrananak sokan, mert talan az az egyik leggyorsabb megoldas. Az USA-nak egyebkent is illene felporgetni a napelem gyartast, mert engedheti, hogy mindent KIna gyartson.
MrSomm szerda, 21:14
Előzmény: #139915  Boole
#139925
Mult heten meg ott csokolgattak egymast, hogy majd felszabaditjak a szankcionalt dollar milliardokat. Fura egy nep ez az arab diplomata
TozsdeMagus
TozsdeMagus szerda, 21:12
Előzmény: #139917  zsoltee77
#139924
Sajnos a Kinai Unitree nincs tőzsdén :(
GrizzlyG
GrizzlyG szerda, 21:10
Előzmény: #139918  zsoltee77
#139923
SMR és LAC egyelőre, de van még puskapor, ha esnénk tovább 
MrSomm szerda, 20:52
#139922
Europe’s jet fuel market has proven more adaptive to the Hormuz disruption than initially feared. Despite the abrupt loss of ~400 kbd of Middle East supply into a structurally short region, rapid supply-side adjustments such as higher US exports, the Dangote refinery ramp-up, and elevated European refinery jet yields have offset a substantial share of the disruption. While the market still remains undersupplied and inventories continue to draw, the resulting deficit has so far been materially less severe than initial fears of a broader aviation fuel crisis across Europe.
zsoltee77
zsoltee77 szerda, 20:40
Előzmény: #139920  mereszZenesz
#139921
nekem is van nuscale, de ebben a témában az a rizikó, hogy ha nem az a cég lesz a nyertes, akkor kampó, és az lehet egy tőzsdén kívüli cég is pl.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek