Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kapzsidözsi 2026. 06. 03. 14:17
Előzmény: #139860  Boole
#139880
Tök egyetértek BTC forecast-el. Valahol ősszel leszünk a mélyponton. Hacsak nincs váratlan esemény -- Pl. lelövik a Szőketorgyánt, Kína nekiveselkedik Taiwannak vagy ebola kiküzdi magát Afrikából... ugye ezek mindig benne vannak..
mereszZenesz 2026. 06. 03. 14:12
Előzmény: #139875  mereszZenesz
#139879
Pontosabban : 
Berkshire has been building a position in Alphabet since the third quarter of last year. Prior to Monday’s announcement, the investment company’s stake in the search giant was worth about $20 billion, one of its top positions.When Berkshire revealed a $4.3 billion bet on Alphabet in November, it marked one of its most significant technology investments in years. Apple’s is the firm’s largest holding.....
.
Berkshire Hathaway is deepening its bet on artificial intelligence and one of the industry’s dominant players, investing an additional $10 billion in Alphabet through a private stock purchase.Alphabet said Monday it reached an agreement to sell $5 billion of its Class A shares to Berkshire at $351.81 apiece and another $5 billion of Class C stock at $348.20 per share. The transaction adds to a position Berkshire has been rapidly building over the past three quarters, marking one of the conglomerate’s largest equity investments recently.
Kapzsidözsi 2026. 06. 03. 14:12
Előzmény: #139857  kajli_man
#139878
Múltkor valaki? Kb. két hetente leírja ezt itt valaki. Általában János. Ezt most János nem kell offense -nek venni, tényleg volt ilyen jelző funkciója BTC - nek, de azért nem minden esetben jött be. Ahogy az Elliot sem...... Az űr hype pl. még mindig bőven dübörögne (hosszabb távon az sem tört) ha az rakéta múlt héten Bezoséknál nem robban fel. Ilyenekre lehetetlen készülni..
Kapzsidözsi 2026. 06. 03. 14:08
Előzmény: #139868  szieszta
#139877
Hagyjuk már ezeket a mindenféle szedett -vedett média által felkapott személyeket, lényeket, mittudomén miket. Zaj. Azt kell nézni, hogy a hosszú távú emelkedő trend törik -e vagy nem. Egyelőre bőven nem...
lngnl 2026. 06. 03. 13:35
Előzmény: #139871  pomperj
#139876
Mi az osszefugges a SPCE es a SpaceX IPO kozott, azon kivul hogy a sok okos elkezdte redditen tolni a SPCE-t mint SpaceX stock? A SPCE siman egy meme stock lett, ami inkabb entertament iparag mintsem space. A Space X meg egy mukodo ceg mukodo uripari technologival plus AI. (En sem ertek egyet a Space X ertekelesevel egyebkent)
mereszZenesz 2026. 06. 03. 12:49
Előzmény: #139871  pomperj
#139875
Azt a " vacak " 80 milliard dollárt Buffeték alapja tolta a Alphabet be ha jól tudom...
Matthias_Fo_Rex 2026. 06. 03. 12:38
Előzmény: #139871  pomperj
#139874
De akkor a DELL és a többi túlhypeolt papír miért nem omlik?
tibbi60
tibbi60 2026. 06. 03. 12:19
Előzmény: #139871  pomperj
#139873
Köszönjük a chartokat
mereszZenesz 2026. 06. 03. 11:26
Előzmény: #139871  pomperj
#139872
Megint rémeket látsz....
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 10:29
Előzmény: #139860  Boole
#139871
1)MSFT a kanari a banyaban?
a Mag7 "oreg kiralya", Microsoft nagyon csunyan nez ki.
Most mar nemcsak egy fel eve elsik,  550$ --> 350$ --> 450 utvonalon,
es Napos charton szabalyos  5 hullamos eses utan kesznek nez ki a 3 hullamos felkorrekcio is;  
de raadasul ujabb "island reversal"-t csinalt, ami minden alkalommal nagyobb eses elso jele.
.
https://imgur.com/a/Xg8tCgF
,
2)GOOG
Vacak 80Mrd AI  finanszirozasi igeny miatt beomlik az arfolyam?
Problemakat lat a piac. Persze, a teljes free cashflow elmegy a triplara  tularazott NVDA, AMD es mas
irrealisra arazott chipekre, megy at a penz verszivo chip-beszallitoknak, hogy datacentereket epitsen. 
De kozben elfogyoban van a cash, az eves 70Mrd$ vastag profitbol (30% net marzs se eleg !)
iden es jovore se,  semmi nem marad.
.
Hasonlo tortenik, mint 1968-ban es 1999-ben? Az ellovasok olyan verseny-projektekbe ontik a penzt,
hogy vegul a tulkapacitasok felepitesebe belepusztulnak?
,
https://imgur.com/a/1m1GLwF
.
3)SpaceX
Az a pre-IPO konszenzus, hogy Musk IPO, a  SpaceX az elso napon  +73% ugrassal zarja a napot. 
A Virgin Galactic viszont a maradek 20m$ adossagatol sem tud megszabadulni, a felfuto arfolyam beszakadt. 
.
https://imgur.com/a/nqRdn0Q
szieszta 2026. 06. 03. 09:58
Előzmény: #139869  szieszta
#139870

Én ehhez nem értek, de valaki felvilágosíthatna. A bitcoin be van számolva a MSTR cég értékébe az EPS meghatározásakor?
Csak azért érdekelne, mert most a részvény ára 135 dollár. Egy részvényre jutó eredmény -40 dollár. Ez azt jelenti, hogy ennyi  a hitele, vagy a hitel kamata?
szieszta 2026. 06. 03. 09:45
Előzmény: #139868  szieszta
#139869
Már alig várom, hogy 51600 dollár legyen a bitcoin, hogy végre elmondhassam, a legstabilabb dolog a világon. Már nem is emlékszem pontosan, de valamikor 2021 márciusában vettem ennyiért. :-)
szieszta 2026. 06. 03. 09:17
Előzmény: #139867  szieszta
#139868

YoungHoon Kim, az állítólag legmagasabb IQ val rendelkező szupermen is már majdnem lefelezte vagyonát, mivel 114 ezres árfolyamnál nyilatkozta, mindenét BTC re váltotta. Közben az is kiderült, mélyen vallásos, teológiai mesterdiplomával is rendelkezik, és amellett érvel, hogy a teológia minden tudomány alapja. Ráadásul trumpot támogatja.
A két zseni. :-)
Igaz, csak 2030 ra várja a 10 milliós árat, de a rövidtávú jóslatával jócskán felsült, mert 2025 november 17-én azt jósolta, 45 napon belül 220 000 lesz a BTC ára.
Rosszul imádkozott.
szieszta 2026. 06. 03. 08:41
Előzmény: #139860  Boole
#139867

A microstrategy-nél is megtört a jég. Úgy látszik, már nem kapnak több hitelt a működésük finanszírozására, így bitcoint kellett eladniuk. Nem sokat, de kellett a szart sem érő dollár.
Ez elindított egy csalódást, mert eddig ők pumpálták az árfolyamot, hitelből. Ha saylor bedobta   a törölközőt és megszegte a tízparancsolatát, ami úgy szól, bitcoint soha nem adunk el, akkor nagyobb lehet a baj, mint gondolnák.
Állítólag még azért marat 843 000 bitcoinjuk, csak 32 darabot értékesítettek.
Ez kb 55 milliárd dollár, a MSTR market cap-ja meg 52 milliárd. Gondolom a befektetők kijózanodtak a -40 dolláros EPS láttán.
Moka_Brikka
Moka_Brikka 2026. 06. 03. 08:10
#139866
What usually happens after a 9-week win streak? 
Since 1950, the S&P 500 was higher a month later 9 of 10 times, and a year later 8 of 10, with a median gain of 12%
Ez egy nagyon jó thread Carson Investment Researchtől
https://x.com/brikka_trading/status/2061931621180207260?s=46&t=xPozLWAVhDSw9YLqRGF_Ew
RangerHU 2026. 06. 03. 08:06
Előzmény: #139860  Boole
#139865
SPraga 2026. 06. 03. 00:39
#139864
Marvell: Nvidia CEO szerint megeshet, h Marvell innen még négyszerezhet (amikor nyilatkozott még 10 órája, ötszörözést jósolt, ugyanis akkor még annyi kellett a trillióhoz). Amilyen hype van, ez hamar bejöhet. Meg is lódult a papír. Én az UMACból kivett pénzt ide forgatom át. Szerintem rövid időn belül duplázhat minimum. 
Persze ez most màr kezd szürreális lenni…de hát akkor kell tolni, amikor lehet (18 év tőzsdei és befektetési küzdelme most megteremtheti a gyümölcsét).
Boole 2026. 06. 02. 22:39
Előzmény: #139858  pomperj
#139863

GOOGL - hetesen MACD - ár divergencia.
https://www.tradingview.com/x/iDnt8vb2/
Boole 2026. 06. 02. 22:33
Előzmény: #139861  Bodegue
#139862
Nem követem és nem is ajánlom.
Bodegue 2026. 06. 02. 22:29
Előzmény: #139860  Boole
#139861

Kedves BooleEth/BMNR re lenne esetleg prognózisod?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek