Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2026. 06. 01. 16:05
Előzmény: #139738  GrizzlyG
#139740
Eljön majd az ideje, én tartom, türelmes vagyok.
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 01. 15:40
Előzmény: #139738  GrizzlyG
#139739
NBIS tovább szárnyal, hihetetlen 🙃 
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 01. 15:39
Előzmény: #139737  Moka_Brikka
#139738
Novo nordisk nagyon szenved... 
Moka_Brikka
Moka_Brikka 2026. 06. 01. 14:58
Előzmény: #139735  hellforceone
#139737
Benne lehet, ha a napos/hetes idősík kitör az ATH-ról húzott korrekciós csatiból, ami nagyon DZZ gyanús (lineáris grafikonon). 520 fib 200 extension, 560 2.618 fib extension. Mindkettő reális célszint lehet egy kitörés esetén szerintem. 
hellforceone 2026. 06. 01. 14:42
Előzmény: #139735  hellforceone
#139736
ja es persze ne csak ranezz, de ird mar le kerlek, hogy mi a velemenyed, köszi! ;o)
hellforceone 2026. 06. 01. 14:41
Előzmény: #139730  Moka_Brikka
#139735
Ha megkerhetlek nezz mar ra Axon chartjara. 410-töl vagyok benne, de szerintem 520-550 savig el kellene menjen. Köszönöm!
hellforceone 2026. 06. 01. 14:40
Előzmény: #139728  pomperj
#139734
Gratulalok, nagyon szep teljesitmeny. Nalam is ment minden mint a raketa es aktualisan a trading szamlan valahol 70% (hozam, nem gain/loss arany. A gain/loss nagyjabol 90-95% körül van, de komolyan, szamomra is ultra hihetetlen, szinte minden talalt, süllyedt) körül vagyok jo 2 honap alatt. Nem daytrade, hanem swing tradek. Egy dolgot nem ertek akkor nalad, miert kell a tech szektort folyamatosan lehuzni? Egyszerüen nem megy a fejembe. Es hidd el kerlek, nem kötekedesböl kerdezem, abszolut tisztelem amit csinalsz, csak egyszerüen nem ertem. Es, hogy miert tartom ezt rossznak, söt, igazabol mar mar szinte "karosnak"?? Mert ugy latom vannak itt olyanok, akik esetleg meg nagyon ujak, kezdök es az allandoan belejük taplalt felelem miatt szerintem sokan hihetetlen hozamokrol maradnak le. A nyeröhöz ismetelten gratulalok! :o)
JohnAnthony 2026. 06. 01. 13:22
Előzmény: #139727  hellforceone
#139733
Rengeteg pénzt lehetett keresni fundamentalis Buffet style alapon is az elmúlt évben AI-t full kihagyva is. 
Pl: PBR 10$ tavaly szinte egész évben. 90%+ divvy
RiG és az összes többi olajos is funda illetve nyilván a magasabb olajar miatt szépen mentek sok 100% és vannak 150-200% hozamosok is. 
Az egész US health insurance szektor tavalyi mélypont óta 50-100%  UNH 50% stb
Pl CNC több mint 100% 
OSCR health is 100%
Albemarle tavaly április óta 200% 3x
Szóval azért nem csak AI meg szoftver SaaS van... 
Most már tény hogy kevés szektor ami tényleg olcsó. 
Healthcare 
De leginkább a fintech és a financials szerintem ami korrekt áron van. 
Meg az ezj is most ment egy laza 30%-t az elmúlt egy hónapban meg a Pandora is. 
Mindkettő full value részvény 
pomperj
pomperj 2026. 06. 01. 13:13
#139732
SPX daytrade
ennek  a ket szobajovo fo alternativ szamozasnak van jo eselye 15-30min chartokon.. 
Egyelore meg mindig (ha lassabb is) felfele gordulo mozgas varhato, a futures +0.2% indulasban van.
https://imgur.com/a/2wvMj6R
JohnAnthony 2026. 06. 01. 13:10
Előzmény: #139726  pomperj
#139731
Alibaba meg general a HK tőzsde nem azért van ennyire alul árazva mert VIE structure van?
Már egy ideje nézem erősen Baba JD Xiaomi Xpeng Robosense és társait. 
A robosense pont nen VIE structure hanem csak Kajman parent holding aki 100% equity tulaj a kínai cégben. Xpeng se VIE structure de Baba és Xiaomi sajnos VIE. 
Nem emiatt van az hogy ennyire olcsók ezek a cégek? 
Lényegében a kínai állam nem engedi a direkt részvényes tulajdont ezekben a cégekben
Moka_Brikka
Moka_Brikka 2026. 06. 01. 12:28
#139730
$NOW runaway gap után ebből lehet még egy gap up. Nekem az első gap fontosabb. Ha az nyitva marad, akkor minimum csati tető meg lehet hamarosan.
https://x.com/Brikka_trading/status/2061392365651210579?s=20
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 01. 12:16
Előzmény: #139728  pomperj
#139729
Janos, UMAC-ot tartod, vagy csak tradelted?
Atomenergias kisebb cegek kozul miket javasolsz?
 
A korabbi kerdesre: nem vettem se SMR, se LEU, de a chartok nagyon igeretesek es agyon vannak verve a korabbi hype utan, igy jok az eselyek arra, hogy ujra ratalalnak az energiara. 
 
CRSR - corsair gaming amit meg figyelek, mert memoriat is gyart es egyaltalan nem indult meg el, siman benne lehet egy 5-10x es csak 1mrd a kap. 
 
MX van meg speki pakk 4.6 ota, koreai ai datacenter chipek uj generaciojat hozza ki, 250M kap. Mehet barmeddig, speki. 
pomperj
pomperj 2026. 06. 01. 12:00
Előzmény: #139714  hellforceone
#139728
"tettél e pénzt bármely AI-al kapcsolt cégbe 2022 októbere óta"
Igen, folyamatosan daytradelem oket,
a daytrade gyorslistan a 4 index utan a Mag7 es MU, NOW es IBM van az elso 10 helyen.
Aztan AVAV, UMAC,  es sok semicond.
Egyelore majus is 86.8% gain/loss hanyadossal zarult,  nem tevedtem nagyon sokat.
Ez a daytrade chart, pl. AAPL 6 trade,  NOW 4 trade, stb.
https://imgur.com/a/BhB9AeA
,
De nem veszem meg oket, csak intraday  daytrade-re. 
hellforceone 2026. 06. 01. 11:54
Előzmény: #139716  pomperj
#139727

felreertes ne essek, en nem a tudasodat kerdöjeleztem meg! Graham könyvet en is olvastam, de mint latjuk, a piac egeszen maskeppen müködik es a vegen nem azt fogja töled vagy tölem valaki megkerdezni, hogy mit tudsz idezni a Graham könyvböl vagy megveregetni a vallad, hogy nagyon ügyesen es bölcsen jartal el, hogy csakis a 10 körüli PE ertekü cegeket vetted, hanem azt hogy mit ertel el. 
Es persze nalad mar teljesen mas a benchmark, mint mondjuk nalam vagy sok mas itteni (kis)befektetönel vagy spekulansnal. Te X millio dollarral a hatad mögött megteheted, hogy azt mondod, nekem mar eleg az eves 5% hozam is (nem is kellene tözsdezni, eleg lenne valami allampapir vagy valami jo osztalekos papir), de en (még) nem tehetem meg. Ugyanakkor sok sok eve azt latom, hogy "olajnak mennie kell", a piacnak meg össze kellene omlani, mert... hát csak! Millio erv es mégsem ugy lett. A masik, hogy mar nagyon sokszor kerdeztem, milyen tech cegekbe fektettel be az elmult 10 evben es melyeket tartottad hosszu tavon, van e most esetleg tech papirod, de valaszt meg egyszer sem kaptam igazan. Es azzal sincs baj, ha nem tettel bele penzt, de allandoan farkast kialtani, miközben a tech szektor bö 10 eve nagyjabol egy iranyt ismer... Vajon akkor most az, aki az elmult 10-15 evben (vagy csak az elmult 3 evben) tech cegekbe fektetett es lehet, hogy csinalt egy igazi vagyont, az mind csupan a vakszerencsenek köszönheti azt es amugy egy loser, vagy volt/van eppen ertelme a techbe is fektetni. Maga Buffet elismerte mar, hogy banja, hogy nem tett XY tech cegbe korabban (es mint tudjuk Google-be vegre beszallt), holott Buffett maga egeszen biztos vagyok benne, hogy majdnem betüröl betüre tudja idezni Graham könyvet, mert az volt a bibliaja...
Az AI tarsadalmi veszelyei, na igen, az mas teszta, ha arra gondolok, akkor a hideg futkos a hatamon, de egyelöre probalok kihozni belöle a legtöbbet, mas opcio nagyon nincs (szerintem). A masik amit erdekesnek talalok, hogy te magad is leginkabb tradelsz. Akkor meg mi a baj azzal, ha itt mindenki probal csak esetleg egy rövid tavu swing traddel kihozni a legtöbbet a poziciojabol?? Nekem teljesen mindegy, hogy tech papir, nyersanyag, vagy gombgyártó, ha penzt hoz, akkor veszem, aztan dobom, de van par befeketesi poziciom is, melyeket hosszu tavon tartok. Ettöl független nagyon is tisztelem a tudasod, csak a tech iranti "gyülöleted" valahogy mindig felpaprikaz :o)
pomperj
pomperj 2026. 06. 01. 11:37
#139726
1)India
A tobbi Azsia piac rallyjabol elesen kilog, mert kozel 2 eve nincs net elore haladas. 
A gyanu az, hogy nagy A-B-C=(4)  korrekciot csinal, es talan mar kozel van a vege. 
De meg nincs kesz.
.
https://imgur.com/a/xKDQANc
,
2)Kina es HK
meg mindig az a valoszinu, hogy egy (iv) korrekcios hullamban, annak is a (c of iv) szakaszaban van.
De lehetseges, hogy megvan a (iv) vege, es mar (i-ii) hullamparat csinalja, wave(v) felfele fo irannyal.
,
https://imgur.com/a/L15BQ4m
,
https://imgur.com/a/AHvFgsH
.
3)BABA
Alibaba is sok penzt kolt az AI fejlesztesre, es datacenterre. Anelkul az eves profit EPS=11-12$ lenne,
de igy iden is kevesebb lesz ennel. P/FCF=10, elkepesztoen olcso ahhoz kepest, hogy Azsiaban az
egyetlen AI szolgaltato.  A merlege kivalo, 50mrd$ cash es 37Mrd adossag.
A Cloud es online commerce agazata is novekszik.  Nehezen ertheto,  miert ilyen olcso.
.
https://imgur.com/a/scxMeV0
zsoltee77
zsoltee77 2026. 06. 01. 11:30
Előzmény: #139723  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#139725
Nekem Nuscale van a portfólióban, Centrust is nézegetem, technikailag kicsit jobban néz ki a chart. Vettél már, vagy most tervezed?
Freszelés 2026. 06. 01. 11:18
Előzmény: #139721  kajli_man
#139724
Nekünk ~10 millió aktív felhasználónk van. Féléve nem írt kódot kézzel a fejlesztők jelentős része. Vannak viszont guardrailek, folyamatok, QA, code review, processzek.. nem vibe kódolás van, de az output érezhetően nőtt, pedig nem lett hozzáigazítva (még) ehhez az új "világhoz" a termékfejlesztésünk működése. Nem repülőgépet fejlesztünk és nem is pénzügyi rendszert. De azért (csodálatos MKB) szerintem ai kódolás nélkülis megoldotta hogy X CHF helyett a devizaszámlámra X/428 CHF-et írjon jóvá. Előtte leosztotta az aktuális árfolyammal... szóval slop az van-volt AI nélkül is. 
A szir-szar startupnál pedig még vadabb az amit ez az AI okoz: ott a piacralépés a lényeg, verifikálni kell a terméket és nem az a lényeg hogy élére legyen húzva minden és a legeslegszélsőségesebb dolgok is működjenek feltétlenül. És ebben meg extrán jó...
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 01. 11:15
#139723
JohnAnthony 2026. 06. 01. 11:14
Előzmény: #139719  Freszelés
#139722
Azért ez a többszörösét is adnák cégek gond nélkül ezzel óvatosan szerintem. 
Nálunk pl Fortune 500 cég license stop van nyilván nem a github copilot fejlesztőknek van de Azure data studio meg copilot enterprise meg agent deploy egyáltalán nem megy csak úgy. 
Máshol meg ezek is mennek szabadon tudom. 
Azért az ha 10 emberbol 10 helyett 5-8 AI agent fog dolgozni vagy AI humanoid robot az elég Elysium film szerű jövőt vetít előre.... 
Abban Jánosnak szerintem igaza van hogy ez a fajta capex a top 5-tol nem fenntarthato közép hosszú távon. Ezzel 100% egyetértek. 
kajli_man
kajli_man 2026. 06. 01. 11:00
Előzmény: #139719  Freszelés
#139721
"közben a minőség is magasabb lett" - én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Gyorsan összegányolt slop megy mostanában (elég csak megnézni, hogy a bigtech mennyi globális kimaradást hozott össze a pár évvel ezelőtti színvonalukhoz képest). Az most a trend, hogy nyomjunk ki valamit élesre minél előbb, aztán javítani majd ráérünk később. Ez valami kis szir-szar startup-nál, vagy komolytalan projekteknél elmegy, de van, ahol nem (pénzügyi, egészségügy, stb.)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek