Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JohnAnthony 2026. 06. 03. 17:43
Előzmény: #139843  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#139899
Olvass utána a CEO-nak milyen életet élt befektetoi pénznen a powa cégnél.
Redditen hypeoljak :
https://www.ft.com/content/3cfa4c85-464d-358c-a588-1dcea2aae703?syn-25a6b1a6=1 ;
Dan Wagner lifestylet maxon nyomja equity pénzen lényegében 
szieszta 2026. 06. 03. 17:30
Előzmény: #139893  JohnAnthony
#139898

Én  a környezetemben látom, hogyan változik a gazdasági helyzet. Szinte már minden kis üzlet becsukott, sem az elektro, sem a ruhás, de még a sarki kis ABC sem élte túl a webshopok felfutását. Helyettük sorra nyílnak a kényeztető szolgáltatások, mindenki műkörmöt akar, meg barnulni, fodrász, pedikűr, masszázs szalonok lesznek az árusokból. A nyolc ezres kicsi fürdővárosunkban 3 fitnessz centrum működik, de egyre közkedveltebb a közös tornázás, pilátesz, gerinctorna, jóga. Az árukiszállító autók lepik el  a környéket.
Ennek ellenére kíváncsi vagyok, honnan lesz pénz kényeztetésre, ha mindent átvesz az AI.
Szerintem sem lesz más lehetőség, az AI-t fog kellene megadóztatni, amit a munkanélküliek kapnak majd. Vagy eljön a kommunizmus, mikor a szolgáltatások ingyen elérhetőek lesznek, mert pénz nem lesz rá.
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 17:06
Előzmény: #139892  pomperj
#139897
SPraga 2026. 06. 03. 16:55
Előzmény: #139885  SPraga
#139896
Jelenleg a befektetésekben a legnagyobb potenciál az AI-jal kapcsolatos szegmensben van. Nagy a verseny és nem tudni, h ki kerül ki győztesen belőle. Az aranyláz idején az aranykereséssel kapcsolatos eszközök eladói biztos, hogy jól jártak. Beszélünk arról, hogy mennyit költenek AI-ra és abból kérdéses, hogy mennyi térülhet meg, ezért csökkenthetjük a kockázatot, ha ott keresünk befektetni valók után, ahol elköltik ezt a pénzt.
Emellett az AI részvények a coinhoz is hasonlíthatók, mindegyikben van történet, de nem tudjuk, h melyik lesz a befutó. A coinoknál a legbiztosabb és emellett (az extrémitásoktól eltekintve) a legeredményesebb befektetés a Bitcoin volt. Tegnap az NVIDIA elnöke (attól tekintsünk most el, hogy biztos volt hátsó szándéka ezzel) rámutatott az egyik AI részvényre és áttételesen azt jósolta, hogy ötszöröződhet. Azóta az általa megjelölt célhoz már csak négyszereződnie kellene.
Én ebből (is) arra következtetek, hogy Marvell (MRVL) rövid, de maximum középtávon minimum megkétszereződhet.
Én megtettem a tétjeimet (300 USD az átlag bekerár).
Remélem ezek a mondataim szépen fognak öregedni.
Matthias_Fo_Rex 2026. 06. 03. 16:28
Előzmény: #139882  pomperj
#139895
Csak ha nem látszik a megtérülés, akkor előbb-utóbb a beszállítóknak is harangoztak....gondolnám én, de utolsó hype-kör még belefért.
Matthias_Fo_Rex 2026. 06. 03. 16:25
Előzmény: #139893  JohnAnthony
#139894
Pontosan. Ezért is nyomatják mindennek a tokenizálását. A társadalmi elégedetlenséget csak ilyen digitális megfigyeléssel lehet kordában tartani (részben érthető és jobb, mint a káosz).
JohnAnthony 2026. 06. 03. 16:20
Előzmény: #139882  pomperj
#139893
János nagyon jól fogalmazol. 
Az AI meg Humanoid robotika legnagyobb veszélye nem is a gazdasági - tőzsdei költekezes, -ami amúgy fenntarthatatlannak tűnik- hanem az emberi és társadalmi oldala. 
Konkrétan a politikusoknak rommá kéne adóztatni az egész AI meg humanoid robotics témát ha kicsit is korrektek lennének. 
De úgy nem azok főleg Trump vezetésével látjuk az irányt . Leginkább szerintem együtt működnek a top cégekkel.  
Minden AI agens után több adót kéne gyűjteni az országoknak mint egy alkalmazott után. 
Nagyobbak az AI agensek - AI humanoid Robotika társadalmi veszélyei mint a dohányzás szerencsejáték, igazából bárminek valaha. 
Musk is beszélt erről egy jó darabig aztán miután mindenki nekiallt ezt nyomni Ő is beszallt a grok xai - al nehogy lemaradjon. 
Ez nem az ipari forradalom 3.0 meg internet 2.0 meg smart phone vs nokia. 
Az egész AI meg robot forradalom fő célja valószínűleg az elit érdeke hogy minél kevésbé legyen függő az alkalmazottaktol átlag Józseftől sajnos. 
Bezos meg ilyenekkel jön hogy ez ugyanaz mint ásó vs markoló....
Földesur jobbágy óta az elit és az almazottak közötti kapcsolat a kölcsönös szükség határozta meg.
Ebbe nagyon komolyan bele szólhat ha az AI meg a humanoid robotika ha ezt tökélyre fejlesztik. 
Elysium 2.0 Elon Muskek meg mennek a Marsra....
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 16:19
#139892
dniel
dniel 2026. 06. 03. 16:11
#139891
Sziasztok készítettem egy videót Bitcoin Elliott kontextus értelmezés - piaci szélesség és parabolikus regressziós trend analizis alapján... Miért omlik össze?
https://www.youtube.com/watch?v=QHBv83vIR_4
JohnAnthony 2026. 06. 03. 15:58
#139890
Valeo SE kitört.
Deep value OEM global automotive supplier. 
Valaki nézi? 
Elég mélyen benne van a Lidar témában adas és most data center coolingra is specializalodnak. 
És humanoid robot supplier is akarnak lenni. 
A technológia megvan nekik. 
Európai cég. 
Elég alacsony az árazása még úgy hogy 60%-ot ment egy hónap alatt. 
Vélemények? 
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 15:53
Előzmény: #139883  pomperj
#139889
SPX daytrade
Egyelore novekszik az eladasi nyomas. Mar letorte az utolso 3 nap szupportjait.
Kezd veszelyesnek kinezni, mintha tenyleg lefordulas indulna. 
xy2003 2026. 06. 03. 15:52
Előzmény: #139884  Rray
#139888
nem most pofozták vissza?
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 03. 15:49
#139887
LACikát tegnap dobni kellett volna a bolondok órájában nyitás után... 
Boole 2026. 06. 03. 15:29
Előzmény: #139882  pomperj
#139886
Vagy ezek a cégek felosztották maguk között a világot a szolgáltatás területén, amelyhez társulnak eszközbeszállítók, alkalmazásfejlesztők, stb. 
SPraga 2026. 06. 03. 15:27
Előzmény: #139881  Kapzsidözsi
#139885
NVIDIA CEO megtette a fogadását…én inkább azzal a rajjal megyek: MRVL
Rray 2026. 06. 03. 15:17
Előzmény: #139881  Kapzsidözsi
#139884
OPEN szépen megindulhat, hetesen sztem kitört...
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 15:11
#139883
SPX daytrade
A tegnapi csucsot lehet ED nelkuli esetnek nezni,  keszre szamozni; akkor a tegnapi  6721 volt a top.
Vagy lehet ED-nek nezni, a tegnapi utolso  charton, es akkor meg egy rally van hatra, kisse feljebbre.
.
https://imgur.com/a/eeuwjgA
pomperj
pomperj 2026. 06. 03. 15:02
Előzmény: #139874  Matthias_Fo_Rex
#139882
Mert azoknak fizet, mint beszallitoknak,  a 4 hyperscaler.
De van egy egesz mas olvasata is az AI tortenetnek.
.
Goldman ugy becsuli, hogy GOOG, AMZN, MSFT es META 2026-2031 kozotti 5 evben
osszesen  el fog kolteni  7.6 Trill$-t AI datacenter, computer es energiara.
.
Es mennyit fognak keresni? Az eddigi eves profit szamok sorrendben 140+ 85 + 123 + 82Mrd$=
osszesen 430Mrd$.  Es ugye az AI mellett nem fognak sokat masra kolteni, es a mai  profittermeles
novekedes lelassul, ugy evi +10%-ra, szoval 430 + 473+ 520+ 572+ 630Mrd= 2238 Mrd$=
2.2Trill$  lesz osszesen 2026-31 kozott.
.
Ha ez a szam nagysagrendileg ennyi, akkor a 7.6Trill$ elkoltesehez fel kell venni  meg 5.4 Trill$ hitelt.
Vagyis, a 4 hyperscalet 2031-ig minden profitjat elkolti,  plusz egyenkent kozel 1.5Trill$ adossagban
usznak majd.
.
Persze, a datacenterek mukodtetese is penzbe kerul. Viszont lesz belole AI  bevetel.
Mennyi? Ember nincs, aki ezt ki tudja kalkulalni, de kellene 5.4Trill$ osszes bevetel, hogy kifizetodjon.
Ez kb. Germany total  GDP osszege. Akkor ki kell valtson annyi ember munkajanak teljes erteket, 
mint a nemet munkakepes lakossaag, az ugy 45m ember.
Nem is veszelyes,  csak hogyan fognak ezek mind tulelni, csaladostol?   Nemet eletszinvonalon?
.
Ez az egesz  AI mania  veszelyes terepre tolja be az emberiseget.
De amig szol a zene, tancolni KELL.
 
Kapzsidözsi 2026. 06. 03. 14:22
#139881
AVGO ma jelent zárás után. -- MRVL és ők versenyeznek egy AI szegmensért. Melyikükre menjen inkább a fogadás, lesz ma olyan ugrás benne mint HP-ben, DELL-ben? Valaki meg fogja játszani? Make it Count-os Gábor külön foglalkozik vele, máshol is téma..
OPEN  - kitörésben lehet végre. Korábban itt valaki emlegette. Trendspider tipp - FB

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek