Topiknyitó: salaxx kedd, 07:42

PANNERGY - moderalt  

sajnos a 2008ban indult topik müködese ellehetetlenült (az eredeti moderator mar nem aktiv, a portfolio moderator pedig többszöri jelentes ellenere sem kezd semmit a kialakult helyzettel), remelhetöleg itt folytatodhat tovabb egy kevesbe szürrealis diskruzus
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
almajazz csütörtök, 21:59
Előzmény: #28  TBSZ1982
#29
Azért azt se felejtsük el hogy van résűnk. 1410 környékén, s àltalàban előbb- utóbb betölti azt (eddig mindig így volt).
TBSZ1982
TBSZ1982 csütörtök, 20:46
#28
Ellenállásba ütközött az árfolyam a trend felső vonalánál. Mind hetesen, mind naposon. 
Teljesen természetes, hogy van realizálás. Nem mindenki évekre vette a lentebbi pakkokat.
Ez a kis korrekció, amiben éppen benne vagyunk szerintem a legjobb forgatókönyv, mert utána frissebben lehetne nekimenni a felső trend áttörésnek.
Hogy meddig tart a korrekció persze nem tudom, de gyanítom, hogy az srv indulása fogja fordítani (a kút befejezése magában nem hinném, csak maximum akkor, ha többet hozna a konyhára mint arra bárki számított)
Én továbbra is azt gondolom, hogy idei fűtési szezonban, egy erős srv-vel sikerülhet a kitörés. 
salaxx
salaxx csütörtök, 19:27
Előzmény: #26  dexter
#27
ha ez megnyugtat (?) :), engem is idegesít. Régi szép időkben - jó Győr mellett forgalmasabb helyen volt - legalább volt mindig valaki aki arra járt és beszámolt legalább arról, ami vizuálisan egyértelmű volt, hogy "már áll a torony..még áll...már elbontották". Senki nem lakik Miskolc/Mályi környékén?
dexter csütörtök, 19:10
Előzmény: #24  Tiborcfiam
#26
Csak számomra aggasztó, hogy az új miskolci kúttal kapcsolatban még nem nyilatkozott a cég?
gabriellusz csütörtök, 18:06
Előzmény: #24  Tiborcfiam
#25
Tulajdonképpen végleg szeretnék kiszállni, de azért nem szeretnék egy jelentősebb ugrást kihagyni. Ezért várok türelemmel. Remélem hamarosan történik végre valami, akár EU támogatás, akár kormány döntés akár SRV.
Tiborcfiam
Tiborcfiam csütörtök, 17:44
Előzmény: #23  gabriellusz
#24
Ha épp elakarsz adni akkor bosszantó lehet valóban, de amúgy szinte semmi jelentősége, most már nagyon közel a giga SRV indulása, akármilyen formában is vezénylik le, az árfolyamon nagyot fog lendíteni.
gabriellusz csütörtök, 17:37
Előzmény: #22  Tiborcfiam
#23
Kicsit bosszantó ez a lecsorgás.  1650 -ért szerettem volna pár százat eladni, de pont vidéken voltam aznap, szóval be sem adtam. Jó lenne valami hír , ami mozdítaná felfele.
Tiborcfiam
Tiborcfiam csütörtök, 17:20
#22
z1580     f5,7m
Jocek kedd, 19:50
Előzmény: #2  salaxx
#21
Nagy nyerőt! Én átjönnek ide. Van részvenyem, tartom és nagyon pozitívan látom a jövőt. Ha esik bővítek. Üdvözlet 
Tiborcfiam
Tiborcfiam kedd, 17:12
#20
z1595     f8m
szakallamigazgato
szakallamigazgato kedd, 15:51
Előzmény: #18  dexter
#19
Szia, köszi. Értem én, de már egészségtelenül sok pénz van TBSZ-en vs normál + mindigis utáltam az adóbevallást akár csak átnézni is. Át kell raknom valamit a normálra, mert egyébként meg keveset keresek már egy ideje. Még eleget napi betevőre, de a házfelújítás kicsit levett a normálról.
dexter kedd, 13:39
Előzmény: #17  szakallamigazgato
#18

Ha kell is a pénz a TBSZ-ről, akkor én akkor is tovább vinném jövőre egy új TBSZ-re (ha nem is az egészet, de azt a részét, amit most még nem látsz, hogy biztosan kell).
Ha kell a pénz, feltöröd, ha nem maradhat. Ha jan. 01-én feltöröd, akkor már 1 évvel később kell a nyereség után adózni.
szakallamigazgato
szakallamigazgato kedd, 13:07
#17
Összefoglalnám, hátha valakit érdekel. Régen úgy volt, hogy ha letelt az 5 év nyilatkoztál hogy viszed egyben vagy nem a TBSZ-t és az adott évit hozzácsatolták ha tovább vitted. Asszem régen, ha megszüntetted, akkor előtte el kellett adnod és csak kp jöhetett ki. Most lehet több azonos évre szóló számlád, letelik az 5 év és kivehetsz részeket a dologból, nekem új, hogy értékpapírt is és akkor talán így igaz, hogy adózásilag is ok, ha értékpapírt vezetsz ki. 
Mondjunk egy életből vett példát A ügyfélnek lejáró TBSZ-en van Alteoja, Pannergy-je, pénzpiacija, török részvény bef jegye. Nyitott az új évben egy új TBSZ-t. Azon Közép_európai és latin amerikai részvény alapok vannak, egyelőre zavarosan teljesítenek, de pont ezért rakta TBSZ-re. Na most kiveheti az ügyfél a lejáró számláját egyben, részletekben, kp-ban vagy értékpapírban a normálra. Az új számlájáról dönthet úgy, hogy összevonja az előzővel vagy külön megy. Ha összevonja, akkor kevesebb számlája van, költséget foghat + egyszerűbb átnézni, ha nem vonja össze, akkor ha fel kell törni, akkor lehet elég egyet. Feltörésnél ugye az van, ha három évet meghaladta a TBSz, akkor már nem kell teljesen adózni a nyereség után, azt hiszem 15 helyett 10%.
szakallamigazgato
szakallamigazgato kedd, 12:48
Előzmény: #15  user01
#16
Koszi.
user01
user01 kedd, 12:44
Előzmény: #13  szakallamigazgato
#15

Igen, jogos, a TBSZ újrakötés törvény szerint is mehet külön TBSZ számlára:
67/B. §
(2)
..... Egy naptári éven belül ugyanazon befektetési szolgáltatóval, hitelintézettel (3) bekezdés a), illetve b) pontjában említett célra egyaránt egy-egy tartós befektetési szerződés köthető, ide nem értve a tartós befektetési szerződésnek a (10) bekezdés b) pontja szerinti újrakötését. Más tekintetben a magánszemély ilyen szerződéseinek száma nem korlátozott.
user01
user01 kedd, 12:38
Előzmény: #11  user01
#14

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99500117.tv
 
67/B. §
(9) A lekötési időszak megszűnését, a lekötés megszakítását követő időszakra tartós befektetésből származó jövedelem az adott szerződés alapján nem állapítható meg, a megszűnés, a megszakítás napját követően keletkező tőkejövedelemre – jogcíme szerint – a rávonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni azzal, hogy 
....
b) ha a jövedelmet szerzési érték figyelembevételével kell megállapítani, a megszűnés, megszakítás napján irányadó szokásos piaci érték, illetve a megszerzésre fordított összeg közül a nagyobb vehető figyelembe,
 
Csak hogy törvényileg is alá legyen támasztva, amit írtam.
szakallamigazgato
szakallamigazgato kedd, 11:58
Előzmény: #11  user01
#13
Szia köszi. Normálra viszem ki, mert picit házfelújítottunk, stb. Nem egyik TBSZ-ről a másikra. Kell egy picit több a normálon, nem részletezném, értem a TBSZ összes előnyét. Most van lehetőségem csökkenteni a TBSZ-t és igen nyilatkoztam, hogy kiviszem ezt  és a pénzpiacit meg az aprót. OTP, nem bróker, privátbanki számla. Itt nyithatok kettőt adott évre, nem kell összevonni, gondolom utánanéztek a jogászaik, bár éppen most összevonok, ha picit csökkentem a TBSZ-t, akkor az idei évivel se lesz sokkal nagyobb, mint tavaly. Annyi az előnye, hogy több azonos éves számlád van, ha fel kell törni, lehet elég egyet. Én meg tervezgetek egy lakásvásárlást/eladást, közben átmnetileg felmerülhetnek nagyobbacska költségek.
user01
user01 kedd, 11:48
Előzmény: #10  szakallamigazgato
#12
user01
user01 kedd, 11:44
Előzmény: #10  szakallamigazgato
#11

Úgy variálod, ahogy akarod. Év vége fele nyilatkoznod kell a bróker felé, hogy mit akarsz csinálni. Ha nem nyilatkozol, akkor automatikusan mindent átvezetnek a normál számlára, megszűnik a TBSZ számlád. Nyilatkozhatsz úgy, hogy mindent viszel tovább, így a TBSZ tartalma jövőre egy TBSZ2024 számlán jelenik meg, ahol a beker árad a dec. 31-i lesz (vagy ha magasabb árfolyamon vetted, akkor az). De nyilatkozhatsz úgy is, hogy a TBSZ egy részét (ami lehet kp és/vagy értékpapír) kivonod a lekötésből, ezeket dec. 31-vel átvezetik a normál számládra, a többi megy a TBSZ 2024-re. A normál számlára az értékpapír a dec. 31-i (vagy ha a beker ár magasabb, akkor a beker) árfolyamon megy át.
 
Azt brókere válogatja, hogy ha már most is van egy TBSZ 2024 számlád, akkor a most tovább vitt TBSZ tartalmát jövőre összevonják-e a már futóval, vagy párhuzamosan megy kettő. Én még csak az összevonós eljárással találkoztam, de olvastam olyat, hogy állítólag van ahol kettő számla megy párhuzamosan (szerintem ilyen nem lehetne, törvény szerint egy szolgáltatónál egy vére csak egy TBSZ számla lehet).
 
Azaz csak azért eladni TBSZ-ről, hogy egy másik TBSZ-en visszavedd nincs értelme.
szakallamigazgato
szakallamigazgato kedd, 11:14
Előzmény: #8  salaxx
#10
Nekem technikai okok miatt (TBSZ) eladósorba kerül 2000 részvény. Még most nem látom, de vagy aznap visszaveszem másikra vagy nem. Ha el kell adnom dec 31-ig és nincs B oldali vételim apránként fogom. Ha apránként csinálom, nem lesz itt felfordulás, bár - ugyan gyenge a forgalom - de 2000-t piacin is kibírna. Ezzel kapcsolatos, van-e tapasztalat: régen csak kp-t lehetett kivezetni TBSZ-ről, most már állítólag értékpapírt is. Tételezzük fel, hogy adott TBSZ számláját lejáratkor az ügyfél csökkentené, mert van ott bőven elég, normálon meg kevesebb, hogy öt évet hosszabbítson, kivezet ezt-azt. Ha az értékpapírt nem adja el, de kivezeti normál számlára, akkor a beker érték mikori a normál számlán? Az eredeti vagy dec 31? Azt hiszem értitek, adózási kérdés. Szerintem a dec 31 lenne normális, de eladok és veszek, ha adózásilag jobb.
Tiborcfiam
Tiborcfiam kedd, 11:04
#9
Végre ki is nyitott...75 darabbal    :)    r1600
salaxx
salaxx kedd, 10:45
Előzmény: #7  dexter
#8
azota jött egy 2000 darabos 1605re is, meg a a vevöi is kb ugyanilyen szellös. Hirekig nagy elmozdulas nem nagyon nez ki. "Szerencsere" az utobbi idöben a vevöi dominalt, szerintem - szimplan erzesre - az arjegyzöi egyensuly is inkabb ugy nezhet ki, hogy most kevesebb van neki (többet vettek töle)...ha esetleg eladasi kedve is lenne valakinek, az arjegyzö szerintem jobban fekezne lefele.
De tovabbra is kuthirekre es SRVre varas van.
dexter kedd, 10:30
Előzmény: #5  eszpe2
#7

Ha jól sejtem, akkor 1615-nél az árjeyzó van.
Ha így van, akkor a könyvben nem sok eladó van.
gabriellusz kedd, 09:22
#6
Köszönöm!
eszpe2 kedd, 09:20
#5
Vételi
(db) 
Vételi ár
(HUF) 
Eladási ár
(HUF) 
Eladási
(db) 
37391590160517
711575161018
345156016153618
100015551620244
50015501625717
50015251630518
50015151635949
138015001640700
115014901645619
341140016501420
salaxx
salaxx kedd, 09:18
Előzmény: #3  gabriellusz
#4
nem nyitott meg ki, 1590/1605. Arjegyzö 1590 illetve 1615ön.
gabriellusz kedd, 09:17
Előzmény: #2  salaxx
#3
kérlek írj reált, és könyvet is ha eléred.   Köszi
salaxx
salaxx kedd, 07:51
#2
az eredeti topik URLje (ha valaki esetleg meg regi hasznos hozzaszolasok utan kutatna) 
https://forum.portfolio.hu/topics/pannergy/8003

Topik gazda

salaxx
salaxx
3 4 4

aktív fórumozók