Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 ma, 06:51
Előzmény: #223839  tothjoco
#223840
Garázsokra visszatérve. Én évekig a szabad ég alatt tartottam az autót. Nem érdekelt se napsütés se vihar. Azért nem érdekelt mert nem sajnáltam, öreg autó volt. Tavaly vettem egy új Suv-ot. (Tegyük hozzá, hogy kár volt tavaly venni mert lefelé mentek az új autó árak, szóval buktam rajta 😃)   Na egy új autónál már izgul az ember ha nincs garázs a kocsi felett. Amilyen viharok, jégesők jönnek mostanság.. igazi kincs lehet egy garázs. Nem is értem, hogy amikor 20-30M kocsikkal állnak a szabad ég alatt a városban ők nem izgulnak?
tothjoco
tothjoco kedd, 21:43
Előzmény: #223836  J0hnnyEnglish
#223838
Jogos! Rosszul fogalmaztam.Jót választott!
Xis24 kedd, 21:24
Előzmény: #223836  J0hnnyEnglish
#223837
Most annyira nem tudom feldolgozni a szerencse dolgot mert látástól mikulásig van meló az ingatlanokkal. Ház felújtósdi meg lakást lehetőségekhez képest maxra szépíteni. Érdekes, amikor az ember már nem lakik valamiben és esetleg pénzt csinálna belőle, hirtelen minden más lesz. Ezt is rendbe kell tenni azt is. Olyan dolgok zavarnak amit le se ejtettem. Itt is melót látok ott is.  Olyan az életem mint valami kényszermunkatábor😃  Ma sikekült egy darab zsömlével lenyomni az egész napot., már enni sincs időm 😃😃😃.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 21:01
Előzmény: #223835  Xis24
#223836
A haza "bölcse" is megmondta: "a szerencséhez is kell egy kis szerencse"
Xis24 kedd, 20:44
Előzmény: #223834  tothjoco
#223835
A szerencse forgandó.Ki tudja, lehet holnap elárasztják a piacot az n+3 -ak a környéken. 
tothjoco
tothjoco kedd, 20:30
Előzmény: #223820  Xis24
#223834

Szerencsés vagy! Az ingatlanoknál szvsz a lokáció mellett az egyediség a legfontosabb! Amiből nincs v kevés van ott jó poziban vagy! Ezért nem vennék nagy lakóparkban mert ott sok az ugyanolyan lakás! Egy hatlakásosnál már jobban kijönnek különbségek. Ha van benne valami egyedi arra mindig van érdeklődő. lehet hogy kevés viszont ha megtalálod ő meg is fizeti...
Pl volt egy 40 nm-es lakásom amit csak azért vettem meg mert volt hozzá egy nagy garázs az Öv utcában! meg sem hirdettem, felhívtam két havert hogy ott van és full lepattant belülről de van egy dupla garázs hozzá. Az egyik rögtön megvette mert van két veterán autója. 
 Ráadásul én bérlővel együtt vettem és úgy is adtam el 8 év után. A bérlő még ott van azóta is...
Egyébként is szeretem a garázsos lakásokat, mert külön is lehet hasznosítani, ami nagyobb mozgástér. Én befektetésnek egy új építésű helyett most is inkább vennék egy régebbit amihez van garázs.
Pistike12 kedd, 19:40
Előzmény: #223831  N0MAD
#223833
Ohom. Normalis helyen normalis uj/ujszeru h pontositsalak. 
FR73 kedd, 19:32
#223832
Ekkora új lakás kínálatot fel fog szívni a piac még ezen az áron is. Letelepedő kínaiak, oroszok, ukránok, izraeliek, celebek, jól fizetett sportolók, és az a párezer budapesti, akinek havi 5 misi feletti a jövedelme, no és akik valahonnan előteremtik az önerőt (örököltek, apuci odaadja), 2-3 ezer ilyen ember simán van egy ekkora városban.
N0MAD kedd, 18:50
Előzmény: #223827  Pistike12
#223831
Azért felhívnám a figyelmdet hogy a vita tavaly az általad “normális helyen levő ingatlanok”ról szölt.
Ebből lett idén “pesten jó helyen levő üjépítésű” amin örömködsz.
Elhiszed vagy megint túrjak hozzászölásaidat amiket sosem mondtál?
Valahogy akkor nem érezted hogy valakinek elnezést kellene kérnie, hogy bemásoltam miket nem mondtál.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 18:27
Előzmény: #223819  berlini
#223830

Hirdetni lehet, de nagyon nem akarnak menni itt Gréten sem ennyiért! Ismerősi körből két lakásról tudok, ami 1mill fölött ment ment el, de azok nagyon toppra voltak téve, magas kategóriás műszaki tartalommal és gépesítéssel. Ugye ez megtévesztő lehet egy 40-50 milliós lakásnál, ahol a konyha a gépekkel együtt 3+mill, az egyedi beépített szekrények, szintezett gipszkarton burkolás, sorolhatnám, de normál lakásnál is sokat dob...
FR73 kedd, 17:47
Előzmény: #223827  Pistike12
#223829
Az ingatlan.com-on van éppen 27.709 budapesti lakás hirdetés, amiből 2977 újépítésű.
A piac 11%-át hozod fel, ez így nemhogy nem reprezentáns, de icipici szegmens, de erőlködj csak tovább, mert láthatóan a kutyának sem kellenek a túlárazott új kaptárak, mert kinyílt és csak tovább nyílik  az a bizonyos új/használt olló, és megszünt az állami alamizsna is egy bizonyos lakásár felett.
Ha mint ingatlanos írod a véleményed, akkor értem a frusztrációt.
Ha mint magánember lakhatási vásárló, akkor pedig az a tanácsom, hogy szállj át egy alacsonyabb lóra, olyanra, amit a te pénztárcádhoz méreteztek, és meg fogod találni azt a bizonyos n+3 lakást. Az új vonat nem a te kategóriád, neked a használtat dobja a gép.
Pistike12 kedd, 17:33
Előzmény: #223827  Pistike12
#223828
Remelem azert - ha beismeresre nem si vagytok kepesek- megtanultatok, hogy areses jo esellyel csak munkanelkuliseg eseten van. Illetve magas infla emeli az arakat. Lasd Törökország.
Pistike12 kedd, 17:19
#223827
"Az új építésű projektekben kínált budapesti lakások átlagos négyzetméterára jelenleg 1,687 millió forint," 
"A jelentős újlakás állományú XIII. kerületben 1,59 millió, a III. kerületben 1,67 millió, a XI. kerületben 1,79 millió, a IX. kerületben 1,84 millió forint a kínálati négyzetméterár átlaga"
Respect a topiklakok azon többségben lévő szakértőinek, akik tavaly masodik felevben eleslatasukat tanusitva megjosoltak az oldalazast/esest. Jo érzékkel adtak tanacsot. 
Csak a kotveny:) :) :) milyen jol jart aki nem vett, mert legalabb a kinalat csokkenese mellett elmondhatja magarol ha vetelre szanja magat, hogy igazan draga lakast vett:) :) :) 
Tehat okoskak, akkor a sok plusz feltolta az 50nmes lakasarakat 70m fole? 
Varom tovabbra is a bocsanat, tevedtem hszeket:) 
Xis24 kedd, 16:16
Előzmény: #223825  Freszelés
#223826
Ablakpucolás közben majd kitalálom. Van időm kb 220x150 es ablakokat kell pucolni. 😃😃😃 Hát hiába, akinek nem tellik takarítóra így járt 😃.  Nekem bele ne kössenek, hogy foltos az ablak😃
Freszelés kedd, 15:51
Előzmény: #223824  Xis24
#223825
Esetleg zárt borítékban is átadható az ajánlat? Közjegyzőnél előtte persze 10%-ot letéve...
Xis24 kedd, 15:34
Előzmény: #223821  Freszelés
#223824
Ennyire nem vagyok kapzsi. Vagy nem így. Persze lehet, hogy ez a bajom. 😃😃😃 Lehet, hogy amerikai módra nyilt nap lesz.. ajánlatra várva. Majd kitalálják. 😃
tihamer
tihamer kedd, 15:11
Előzmény: #223816  J0hnnyEnglish
#223823
Hasznos cikk:
https://adozona.hu/nemzetkozi_kozossegi_adozas/Kulfoldre_vandorol_a_csalad_ki_hol_adozik_a_CDXSZJ
Ingatlan bérbeadás külföldre vándorlás esetén.
Ishar
Ishar kedd, 15:08
Előzmény: #223820  Xis24
#223822
Valóban nehéz kérdés: ha impudent árazza be neked, akkor a mindenkori ár felét éri, míg ha PistikeTizenkettő, akkor a tavaly nyári ár plusz 40 millió. :)
Freszelés kedd, 15:07
Előzmény: #223820  Xis24
#223821
gondold ki mi a piac teteje és dobj rá 30%-ot, hogy biztos jól járj. ezt sokan alkalmazzák. nix kótya-vetye.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek