Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
2345678 ma, 15:57
#223802
2024.02.26-án vásárolt lakás tulajdonjoga ma bejegyzésre került . 
Second Wave ma, 11:40
Előzmény: #223800  N0MAD
#223801
Jómagam sajnálom, hogy elment az öreg, remélem visszatér majd a pihenő után. Voltak megfontolandói, főleg az ingatlanértékesítői meglátásai.
Ez a részvényesdi azért mélyvíz volt.
Reméltem, hátha megtudom, hogy ha a részvény = ingatlan, akkor miért forog a részvényenként 15-16 eurónyi ingatlanvagyont megtestesítő papír 9,7 eurón, és miért volt 2020 körül nagyjából ugyanilyen vagy csak kicsit kevesebb ingatlanvagyon mellett az árfolyam 15 eurón. Ha a részvény = ingatlan.
Az mellékkérdés, hogy a DH lakásalapja hogyan adta át a jegytulajoknak lakásáremelkedést (sehogy), és ha átadta, akkor miért mégse'. :-). Ha már az értékpapír = ingatlan témánál vagyunk.
Meg az is érdekelt volna, hogy mi a helyzet a GS esetében a HO-val, azért köztudomásúlag IT bérlői vannak, ahol a HO mindenféle visszarendeződés mellett is eléggé megmarad(hat). + Milyen hatása lesz a részvény árfolyamára, ha a GS a lakáspiac felé fordul fejlesztésileg (azaz már nem irodát épít és kiad, hanem lakást)? Ezekről szívesen olvasnék tőle érdemi hozzászólást.
+ lacikoma saját bevallása szerint csak játékpénz volt GS-ben. Szívesen dicsekszik az ember egy - egy jó kötéssel, de azt nem teszik hozzá a népek, hogy a szóbanforgó kiugró hozam mondjuk 0,1%-kal emelte a teljes portfolio éves hozamát. Magyarán mindegy, játék. 
A lényeg, hogy a portfolió meghatározó elemeivel mi a helyzet, vagy ha úgy vesszük, mi a teljes pf hozama.
N0MAD ma, 10:44
Előzmény: #223799  slash
#223800
Akkor marad a tudás hogy a részvény is ingatlan. 
slash vasárnap, 21:54
Előzmény: #223798  J0hnnyEnglish
#223799
Elég volt a vénemberből. Kapott egy jó vastag 30 napot. Asszonynak otthon a sok baromságot. . ne itt. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 20:46
Előzmény: #223795  slash
#223798
Van egy bája annak, amikor megfogalmaznál egy véleményt, de inkább kitörlöd a nyílt hülyézés miatt és bezárod a böngészőt. Mondjuk mit vársz attól aki saját magának válaszol?
N0MAD vasárnap, 19:31
Előzmény: #223795  slash
#223797
Ne nekem nem vagyok topikgazda.  De láttam 
Murdoch vasárnap, 18:15
Előzmény: #223793  N0MAD
#223796
Leszögezem, 'neménvótam', még csak negatívot se adtam soha senkinek. Pedig linkelhettem volna pár ingatlant a környékről, nem a levegőbe beszél az ember. Svájcban meg amúgy is volt vagy 2%-os infláció, lehet egyszerűbb itt nyaralni, mint a Balatonon. 
slash vasárnap, 17:19
Előzmény: #223793  N0MAD
#223795
Istenem, Végre!  Köszönöm! 
Stg vasárnap, 17:02
Előzmény: #223784  Murdoch
#223794
Szerintem erre te is sejted a választ, ha érdekelnek az ingatlanok.
Ugyanúgy lehet, ahogy Pistike12 tagtárs szerint további áremelkedés következik Magyarországon, ami ország ahogy írásaiból kivettem jelenleg egy Bangladessel keresztezett siralomvölgy.
N0MAD vasárnap, 13:53
Előzmény: #223789  lacikonyha
#223793

Lacibácsi a győztesek nyugalmával megédemelt nyugovóra tért, ittmaradtunk a sötétben.
Köszónjük!
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-08-13 13:32-ig (30 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés
N0MAD vasárnap, 13:02
Előzmény: #223791  Murdoch
#223792
Azt hittem én már lelkileg boomer vagyok ehhez a smileykultúrához, de ami frappáns azt el kell ismerjem :D
Murdoch vasárnap, 12:58
Előzmény: #223788  lacikonyha
#223791
☀️+🍸=🥳
Pistike12 vasárnap, 12:50
Előzmény: #223785  totoro
#223790
Nem Te hazudsz, meg veletlenul sem gondoltam ra. Sok kulfoldon elo nem fejti ki az igazsag minden szeletet es okosabbak a helyieknel termeszetesen:) es eloadjak magukat... 
Illetve az altalad leirt eset nem epp altalanos es nem epp a berbol Svajcban konnyen (3 ev alatt) megszerezheto lakasok allitast igazolja:) 
lacikonyha vasárnap, 12:50
Előzmény: #223785  totoro
#223789

itthon balfasz voltál ahhoz hogy igényeidhez illő sikered legyen az ingatlanpiacon
most egy svájci bérleményben gyártod az elméleteket, hogy nem a te hibád hogy itthon nem boldogultál
sok sikert, ez is valami 50-hez közeledve
izgatottan várom a következő szerencsétlenkedésedet
lacikonyha vasárnap, 12:40
Előzmény: #223784  Murdoch
#223788

hiába emigráltál
ez a kurva világ csak nem akar úgy működni, hogy értsél belőle valamit, pedig már majdnem 50 vagy
mit gondolsz: ez születési rendellenesség, vagy szándékos hülyeség?
lacikonyha vasárnap, 12:34
Előzmény: #223785  totoro
#223787

így kezdted a sztorit:
"Nem tudom ez mennyire átalános,"
..
most sem sejted még?
Murdoch vasárnap, 12:15
Előzmény: #223785  totoro
#223786
Na jó, de egy izmos fizetés évi 250k chf, ebből nem fog összerakni 3 év alatt mondjuk egy jóféle zürichi lakást. Meg nyilván nem CEO-khoz kell viszonyítani...
totoro
totoro vasárnap, 12:09
Előzmény: #223774  Pistike12
#223785
Miért hazudnék?A kolléganőm a szakmája egyik csúcsa volt itthon is, egy speciális területen, és utána mázlija volt, mert pont Svájc is elkezdett egy olyan gyakorlatot bevezetni, amit ő már ismert itthonról, így nem volt vetélytársa aki labdába rúghatott volna azon a területen mellette, csont nélkül nyerve a pályázatot egy országos szervezet élére katapultált. 
Murdoch vasárnap, 11:58
Előzmény: #223783  Stg
#223784
Akkor már csak az kérdés, hogy lehet, hogy pl. Bázeltől néhány km-re a franciáknál miért is 400k chf egy ötszobás ház, az annyi mint a korábban idézett ráckevei kégli. Csak a környéken 2,6M a nettó átlagfizu.
Stg vasárnap, 11:42
Előzmény: #223770  Murdoch
#223783
Egy sokkal gazdagabb ország, nem 10 szer...
Hogy ne lennének jobbak a viszonyok minden tekintetben?..
Ha ez nem így lenne, akkor mit gondolnál, hogyan működik a világ?
kkv14 vasárnap, 09:11
Előzmény: #223776  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#223782
Rengetegen…
 Meg cukrászdát Bécsben. Mint az EU szavazáson a plakátokon …
Freszelés vasárnap, 08:53
Előzmény: #223780  Freszelés
#223781
Közvetlenül nem voltam benne érintett, de beszélgettem helyi erőkkel és régebb óta ott lévőkkel és több irányból is ezeket az információkat kaptam. Én magam sose jártam utána, nem szeretem a sok évtizedes hiteleket és végül nem is maradtunk sok évtizedig, csak ~egyet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek