Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 16:28
Előzmény: #223877  siemens
#223889
Ezt lehet mar regebben kerdeztem de sikerult valaha barmit is “szakitanod” vagy szimplan venned? Legyen az targy, telek, garazs, lakas, haz?
szieszta ma, 16:05
Előzmény: #223887  FR73
#223888
Apósomnál meg éppen az ajtó miatt kellett tolatni, mert fordítva nem tudott volna kiszállni az autóból.
FR73 ma, 15:43
Előzmény: #223886  szieszta
#223887
Normál helyzetben azért a folyamat: garázs ajtó kinyit, előre beállás, autó leállít, garázsajtó bezár, lakás felé ajtó kinyit. Induláskor: lakás felé ajtó bezár, garázsajtó kinyit, autó beindít, autó kitolat, garázsajtó bezár.
Tolatva beállás két barátomnál és egy szomszédnál van, mindhárom esetben alagsori a garázs, és nem kényelmes felfelé tolatva kiaállni onnan.
szieszta ma, 15:33
Előzmény: #223884  FR73
#223886

Apósomnak a pincében volt a garázs, ami egy pici folyosóval volt összekötve a lépcsőházzal, ami felvezetett a lakórészhez. Garázson ajtó, lépcsőházon ajtó. 
Gondolom ez úgy működik, mint nálam a lépcsőház, kéményként szippantja  fel a szagot.
Az is igaz, hogy ez egy picit régebbi tapasztalat, már ő is külön garázsban pihenteti autóját. Ráadásul a mai autók sem olyan büdösek, mint a szivatóval induló veteránok.
Ennek ellenére a garázsomban is érezni az "autószagot", pedig van szagelszívó kéményem. Eredetileg kályhának csináltam, hátha a sarkvidéki hidegben fűtenem kell a garázst, de nem volt rá szükség.Jó huzatja van, gondolom az is viszi ki a büdöset.
szieszta ma, 15:19
Előzmény: #223883  siemens
#223885

Én már álltam mind a két oldalon. 
Azt gondoltam, hogy én jobb vagyok a többieknél és jobban fogom tudni csinálni, de végül ráfizettem.
De volt olyan is, hogy sikerre vittem, amiben senki nem hitt.
FR73 ma, 15:15
Előzmény: #223882  szieszta
#223884
A dupla ajtó azért működik, baráti körben volt aki tolatva tudott a garázsba állni, és mindig be is állt.
siemens ma, 15:10
Előzmény: #223881  szieszta
#223883
Mindenki csak arra vár, hogy a sült galamb a szájába repüljön. De ilyen nincs! Ezért tenni is kell. De valamikor még erre sincs szükség........ És mi történik? SEMMI. Meg is érdemli a sorsát!
szieszta ma, 15:10
Előzmény: #223880  FR73
#223882
Én sem azzal fogadom a vendégeimet, hogy el kezdek panaszkodni, a hálónkat ki kell szellőztetni mert rántott hús szag van. :-)
szieszta ma, 15:03
Előzmény: #223878  siemens
#223881

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy esetleg ezt más nem látja? Csak nekem van ilyen szerencsém, hogy megtaláltam?  Más miért nem érdeklődik? Lehet valami, amit más már tud?
Tegnap találkoztam egy ismerősömmel, aki most vett kombájnt. Nagyon boldog volt, hogy ennyire jó áron meg tudta szerezni. Mostanáig 20 napot dolgozott vele, abból 6 napot javította.
Nem is az  a baj, hogy dolog van vele, de a megígért aratás is csúszik és a megrendelők már türelmetlenek.
FR73 ma, 15:01
Előzmény: #223876  szieszta
#223880
Van ismerettségi körben, és használják is, panasz nélkül.
szieszta ma, 14:51
Előzmény: #223874  berlini
#223879

Hitvita? Csak  a tapasztalataimat osztom meg. A trabantnál meg tényleg sarkítottam, de mondta, mikor betolatott vele, jó kis füstfelhőt kellett kiszellőztetni.
A kinti főzés meg úgy történik (általában hétvégén), hogy mindent elkészítek a hűvös konyhában, aztán kiviszem. Így szokott készülni a jó húsleves, amit néha 5 óráig "bugyogtatunk". A rántott hús is gyorsan kisül, már van annyi tapasztalatom, hogy mikor kell fordítani, aztán kiszedni.
Gondolj bele, akik a jódolgukban kint grilleznek a faszénen, vagy gulyást főznek nyílt lángon....Boldogan a 40 fokos tűző napsütésben. :-)
siemens ma, 14:50
#223878
Más.
--
Árverési oldalon 3 db. 1000g. befektetési aranytömb került árverésre. Sajnos szakértői vélemény nincs. Jelenleg 14,2 millió Ft/db!!!!!
--
Idáig hezitáltam/halogattam a döntést. De nem merek belevágni. Azért írom le, hátha valaki tökösebb nálam.
--
A lehetőséget kell keresni és megragadni az alkalmat! (Én illegális szemétlerakóval kezdtem)
siemens ma, 14:34
#223877
Az általam ajánlott garázs 1025-ben 12,6 milliós hirdetési áron szerepelt. Elkelt, 9,4 millióért.........
szieszta ma, 14:32
Előzmény: #223875  FR73
#223876

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy neked van ezzel tapasztalatod?
Amíg nyitva van, máris megy be a büdös. Persze van aki hozzászokik és nem zavarja, de engem mindig megcsapott a füstszag. Gondolom az is gond volt, hogy mindig úgy tolattak be és a kipufogott gáz felgyülemlett.
Ez ugyan olyan, mint a dohányos, aki kimegy a balkonra, de én akkor is érzem a cigifüstöt. Még a ruháján is.
FR73 ma, 14:12
Előzmény: #223869  szieszta
#223875
Talán egy korrekt és jól beépített ajtó kellene oda.
berlini
berlini ma, 13:55
Előzmény: #223873  szieszta
#223874
Ez már kezd hitvitává átminősülni. (Azt pedig elvből nem folytatok már gyerekkorom óta. Mindenki abban hisz ami jól esik neki.)
De kérdezz már körbe smerősi körben. Hányan vannak úgy mint Te a kipufugógázzal kapcsolatban.
Csak két megjegyzés:
- épitészet egy szakma. Aki nem sajátitotta el, az ne tervezzen házat se garázzsal se anélkül. használhatattlan lesz. (Ahogy látom az apósod sem az. A füst nem terjed a falakon keresztül, vagy ha igen, akkor ott az egerek is szabadon mászkálnak.)
- A konyhai elszivás már komolyabb probléma amióta elterjedtek az amúgy anyuka barát amaerikai konyha-nappali-étkező családi terek. De nem megoldhatattlan, csak komoly elszivő ernyő kell és nem egy olyan ami csak annak néz ki. Az elszivő ventillátor teljesitménye is fontos, hogy alacsony fordulatszámon is nagy mennyiségű levegőt tudjon elszivni. Ugyanolyan fontos egy megfelelően méretezett elszivő csatorna (régen elégnek tünt 110cm, ma már 160 a minimum). Aki a 39 fokos árnyékban áll neki sütni főzni az épületen kivül, az mazochista. (Persze csak akkor ha nem a feleségét kényszeriti erre, mert akkor durvább a jelző) 
szieszta ma, 13:38
Előzmény: #223872  berlini
#223873

Szerintem ez nem ugyanez a kategória.
Mondjuk ugyan ilyen gondom van az emeletes házamnál a konyhával is. A főzőcskézés során a kajaszag a felső szobákban jobban érződik, mint a konyhában. Nem beszélve a melegről. Ezért most a nagy melegben néha a melléképületben, vagy a teraszon sütünk, főzünk és bent meg élvezzük a klíma hatását.
Apósom is úgy oldotta meg, hogy légmentesen becsinálta a garázst és házat összekötő ajtót és a garázskapun keresztül a hátsó bejáraton közlekedett. 
Szociban fél évig volt trabantjuk, az kint állt, mert ha a garázsban beindította, még a falakon keresztül is füstszag érződött.
berlini
berlini ma, 13:09
Előzmény: #223869  szieszta
#223872
bocs, de ezen az alapon a wc-t sem lehetne házon belül megoldani, marad a Budi a telek sarkán.
szieszta ma, 12:47
Előzmény: #223870  Freszelés
#223871

Én 8 évvel ezelőtt építettem egy garázst, 12 méter széles, 2/3 zárt rész és 1/3 fedett kocsibeálló.
Három autónak bőségesen megfelel, meg hihetetlen mennyiségű kacat elfér a falak melletti polcokon.
Freszelés ma, 12:37
Előzmény: #223864  szieszta
#223870
40 vagyok. Nincs kocsim, sose volt. A feleségem rágja a fülem, hogy lassan (neki) kéne.
Nyilván akkor adnék ki 20 gurigát egy garázsra, ha az mondjuk 50 méteren belül van. De legyen inkább épületen belül. Volt ilyen a környéken, de abba maximum egy déjvó tiko fért volna be összehajtva. 40-50 éve másmekkorák voltak a tütük.
szieszta ma, 12:33
Előzmény: #223866  J0hnnyEnglish
#223869
Soha nem építeném össze a házamat a garázzsal úgy, hogy egyenes bejáró kösse össze. Apósoméknál így van, de már régen nem használják az autó tárolására, mert az egész házban a kipufogó gáz szaga terjengett.
szieszta ma, 12:28
Előzmény: #223866  J0hnnyEnglish
#223868
Az autók műszaki élettartama lecsökkent? Mihez viszonyítva? A szocis autók 100 ezer kilométernél motorcserések volta, nem beszélve a szétrohadó küszöbökről.
szieszta ma, 12:24
Előzmény: #223859  Xis24
#223867

Én is így voltam régebben, de ezt már kihevertem. Például a legújabbal a feleségem jár munkába, meg persze a kirándulásokra. Ford Galaxy, 200 lóerős, automata, szinte mindent tud.
Én egy 20 éves skoda fábiával futkosok, még a tesco parkolóban sem zárom, hátha valaki tesz bele valamit. :-)
Nekem az a bajom, hogy a meglévő autóktól nem tudok megszabadulni, mivel csak fillérekért tudnám eladni, annyiért meg nekem is jó. Például egy teljesen jól működő daewoo espero-t , 10 éve 75 ezer forintért adtam el.
Négy jogsi van a családban, ezért van 4 autó. Van a régebbi Ford Galaxynk, amin már 400k kilométer van. Lehet ócskavas áron elvinnék, pedig semmi baja. Kicsit kopottabb, meg karcos, de bárhova elvisz. A legtöbb gyerekbetegségen már átesett, így már elég megbízható.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 12:17
Előzmény: #223849  tihamer
#223866

Több szempontból luxus lett az autónak házat építeni! Azt értem, hogy valaki a 20 milliós autót szeretné biztonságban tudni, csak éppen a valóság nem ez.
Az autó is egy átlagos fogyasztási eszközzé degradálódott, még ha drága is. A 90-es években divat volt a családik teljes alápincézése+ 3 szint. A 2000-es években a dupla garázsos beállók. Fizesd meg most - luxus b@szki minden tekintetben, a legtöbben sz@rnak az autóra ebből a szempontból.
...hogy ez most jó vagy sem abba ne menjünk bele, de az autók műszaki élettartama is drasztikusan lecsökkent (főleg motorikusan) :(
N0MAD ma, 12:07
Előzmény: #223862  tothjoco
#223865
Nem merte meghirdetni “igazi férfibarlang, nyaraló, igény szerint műhely” kategóriában :D
szieszta ma, 12:04
Előzmény: #223853  Freszelés
#223864

Kis városunkban lehet parkolóhelyet is bérelni, így biztos szabad helyet fenntartani. Sokan még azt a kis pénzt is sajnálják rá. Ráadásul sokszor több lakótömbnyi távolságra  van csak garázs, ami elég nagy macera, ha csak a szomszédba kell elugorni.
A gumis meg a lecserélt kerekeket ingyen tárolja, ha nála veszed meg a gumikat. A srác nagyon rá van kattanva erre, meglátja az autót és már hozza is ki a kerekeket, pontosan tudja, hova tette. Kb 200 szett van nála raktározva.
Xis24 ma, 11:23
Előzmény: #223861  Xis24
#223863
Meg is volt múlt héten az első agglomerációs kultúrsokk. Kint állok a csotrogánnyal a kapu előtt. Megy 2 bicajos. Mondja az egyik a másiknak. Jesszus milyen autójuk van. Úgy tűnik vidéken számít mi áll a ház előtt. 😃😃😃
tothjoco
tothjoco ma, 11:11
#223862

https://ingatlan.com/34213347
Én most ezen gondolkodom.
Xis24 ma, 11:09
Előzmény: #223859  Xis24
#223861
Hiába ecseteltem, hogy nem autót kell venni hanem részvényt.. nem hatotta meg a nőket.. Rossz befektetés az autó. Akár taxival is járhatsz..az sem hatotta meg őket. Nekik autó kell. 😃😃😃

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek