Jó hát nem egy T hogy évenkét duplázodjon vagy havonta menjen 20%-ot. Ellenben az egyetlen BL ami mondjuk az E. bank célárja alatt van. Ez okozhat még meglepetést.. ha a részvénypiacra is várunk Pmáp pénzeket.
"A társaság részvényei a versenytársakhoz képest jelentősen alulértékeltek, és az utóbbi időben még látványosabban szétnyílt az értékeltségek közötti különbség. Az originális gyártók jellemzően magasabb értékeltségeken szoktak forogni a generikus társaiknál, amelyet a jellemzően magasabb marzsok és a nagyobb növekedési potenciál indokolnak. Az értékeltségi prémium jelenleg egyáltalán nem látszik a Richternél. Az alábbi grafikon egyértelműen arról árulkodik, hogy a gyógyszerpapír P/E alapú értékeltsége rendkívül alacsony szintre süllyedt, és jóval a korábbi értékek alatt forog jelenleg a részvény. A jelenleginél lényegesen magasabb értékeltség indokolt, a 11-15 közötti tartományt tekintve jelentős felértékelődési potenciál látható." https://www.portfolio.hu/uzlet/20250101/mibe-tegyuk-a-penzunket-2025-ben-itt-vannak-a-magyar-profi-befektetok-legizgalmasabb-otletei-731605
Ez a lerakás se tűnik agysebészetnek hogy agysebész bért fizessen az ember.. elég sok ismerős maga rakta le. Évekkel évtizedekkel ezelőtt. Teljesen rendben vannak ma is.
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy 35M költséggel és a vételárral én egy ilyenbe belekezdenék. Egy 10-20 évvel fiatalabb ingatlanban már sokkal nagyobb fantáziát látnék ha felújításban gondolkodnék. Ugye a 80-as évek vége 90-es évek téglaházaira gondolok itt. Ami javarészt emeletesek. Persze nyűg a lépcső de az egész mégis modernebb. Mondjuk engem az ikrektől is kiráz a hideg. Ez az összezsúfolt tábor hangulatot se tunám megszokni.
A példa kedvéért egy 50 m2-es beton térburkolati rendszer anyag és munkadíj költségét vizsgáltuk meg, földmunkával, ágyazóréteggel, szegélykő beépítéssel, ami alkalmas lehet akár gépkocsi beállónak, akár kerti szaletli és sütögető elhelyezésére. Az összes költség így számolva 1-1,8 millió forint, amiből az anyagköltség 600 ezer – 1 millió forint, a munkadíj pedig 400 és 800 ezer forint között mozog Ez most komoly hogy 1.8-ra jön ki 50m2?
Szerintem itt nagyjából körberögte volna mindenki a másikat, ha pár éve azt mondjuk.. hogy 3-3.5% hozamért 50M-os garzonokat kell venni a befektetőknek 2025-ben mert az lesz a nagy buli.
Körvonalózdnak a kérdések. Jövőre nagy versenyt futnak a Pmáposok a havi 210-es keresleti bérleti sávban való kiadásért?... Pisti 1.2-es külvárosi panelpiacára vagy inkább a gazdagréti 1.7-es-re szavaznak? Mindenki ki fogja tudni adni vagy trezoroknak veszik eleve?
Úgy álltalában a vevők érdeklődése a társasház iránt kb annyi, hogy mennyi a közös költség. Ha sok az baj, ha kevés az jó. Pedig nem biztos, hogy ez így is van. Érdekes, hogy nincs igény arra, hogy vevőként jobban képbe kerüljenek. Jól hangzik, hogy az adott lakást veszi meg az ember.. viszont gyakorlatban ezzel együtt a társasházat is megveszi a vevő.
A lakáspiacon én ott látok buktatót, hogy a túlfújt árú lakásoknál egyre többen lesznek a szokásos állásponton, mi szerint a közös költségeken meg a felújítási alapokon kell spórolni az embereknek, mert túl sok a lakhatással járó kiadás. Viszont a gépészeteknek nem lehet parancsolni, hogy ne öregedjenek le. Egy idő után marha drága és az mellé marha rossz állapotú ingatlanokkal kell szembesülniük az embereknek.
Az ilyenekből látszik, hogy mennyire szükségessé vált egy normális szabályozás a bérleti piacon ahol egyrészről nem a bérbeadó kedve kénye szerint történik az emelés. A másik részről meg a bérbeadónak se kelljen lejátszaniuk a maguk csatáit azért, hogy meg tudják tartani a pénzük értékét.