Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 25. 08:51

idöjárás topik  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ronaldinyo 2026. 06. 01. 08:35
#827
uj világ született a sátán országában -elkezdődött az elszámoltatás ITÉLETnapra ebredtünk.
Zanza2 2026. 05. 31. 22:45
Előzmény: #825  qpec
#826
A bacinak nincs mitokondriuma, de a többi igaz.
qpec 2026. 05. 31. 22:19
Előzmény: #823  ronaldinyo
#825
Sem a csíkhúzásnak,sem a kormányváltásnak nincs köze az időjáráshoz.A  fizika és a nagy számok törvénye uralkodik az egész bolygó időjárásán.Az emberiség annyi,mint baci DNS-én a mitokondrium.Mióta a FÖLD létezik,azóta az időjárás is.Az emberiség csak szenvedője a történetnek.Egy élet semmi a változások felfogásához.Távlatilag bármi lehet.SCI Fi.
ronaldinyo 2026. 05. 31. 21:20
#824
zivatarfelhőkbe ugyi ezüstjodid-ismeri mindenki-hogy gondolja bárki is hogy ezek itt megálltak-lásd atomenergia és atombomba.aki érti érti aki nem megyek
ronaldinyo 2026. 05. 31. 21:18
#823
kormányváltás ide kormányváltás oda amig huzzák a csikokat az ország -de főleg a közepe sivatag marad.
ronaldinyo 2026. 05. 31. 14:47
Előzmény: #821  ronaldinyo
#822
az emberek bűntette ez.
ronaldinyo 2026. 05. 31. 14:47
Előzmény: #820  ronaldinyo
#821
szép karácsonyt.
ronaldinyo 2026. 05. 31. 14:47
#820
ország közepe már sivatag -a többi még elfogadhato-de azért az is sivatagosodik lassan-átlag csapadék éves -420mm-régebben 750mm volt -budapest eddig 650mm most 250mm.az alföld 600mm volt most 200-és mivel 200 mm alatt sivatagnak mondhato -alföldet sivattaggá nyilvánitották-most jön pestmegye aztán a többi rész -egyedűl a hegyek és sopron környéke -marad ebből ki.
ronaldinyo 2026. 05. 22. 13:33
#818
Igen, sajnos most tényleg komoly a helyzet. Több friss jelentés szerint Magyarország nagy részén rendkívüli a csapadékhiány, főleg az Alföldön. Egyes helyeken a talajból 80–120 mm nedvesség hiányzik, és az április az egyik legszárazabb volt a mérések kezdete óta. A probléma már nemcsak a mezőgazdaságot érinti:
  • alacsonyabb a talajvízszint,
  • száradnak a kisebb tavak és vízfolyások,
  • nő a hőhullámok és a porosodás hatása,
  • a zivatarok pedig sokszor nem tudnak elég vizet bejuttatni a kiszáradt földbe.
Sokan pont ezért reménykednek most tartós, nyugodt esőben, nem csak rövid nyári zivatarokban. A közösségi fórumokon is sok magyar ír arról, hogy hónapok óta várják az igazi áztató esőt
ronaldinyo 2026. 05. 22. 13:32
#817
Igen, jelenleg több térségben is komoly a csapadékhiány Magyarországon, főleg az Alföldön és a mezőgazdasági területeken. A tavaszi esők sok helyen elmaradtak, miközben a melegebb periódusok gyorsan szárítják a talajt. Az ilyen helyzet különösen a kukorica, napraforgó és a frissen vetett kultúrák számára problémás. A következő hetekben várhatók záporok és zivatarok, de az aszály szempontjából az lenne igazán kedvező, ha több napon át tartó, egyenletes, csendes eső érkezne — nem csak rövid, lokális zivatarok. A heves zivatar sokszor inkább lefolyik a kiszáradt talajról, mintsem mélyen beszivárogna.
ronaldinyo 2026. 05. 22. 13:31
#816
Várható tendencia (országosan)
  • Május vége: erős felmelegedés, sok helyen 28–31 °C
  • Június első hete: kissé visszaeső hőmérséklet, 20–25 °C, több csapadék
  • Június közepe: ismét melegedés, változóan napos-zivataros idő
  • Éjszakák általában: 10–18 °C
Budapesten például:
  • május 24–27. között akár 30–31 °C
  • június elején inkább 22–25 °C
  • június közepén újra nyárias meleg várható
A hosszú távú modellek szerint:
  • nem látszik tartós lehűlés,
  • inkább hullámzó meleg,
  • időnként zivataros periódusokkal.

_Gabor_ 2026. 05. 05. 13:26
#815
Sziasztok!
Nekem 2db Xiaomi-m van csak az a gond, hogy kicsi a kijelzője. Nem tudom, hogy ezek mennyire pontosak, de legalább ugyanazt mutatja mindkettő. Vettem ilyen Govee-t, jó minőségűnek tűnik, alkalmazása is jó, de a hőmérséklet tizedese kicsi, két készülék különböző adatokat mutatott. Ebből a HTC-1-ből is vettem kettőt, 2 °C eltérő hőmérsékletet mutat.
Mi a legolcsóbb ár, amiért lehet kapni pontos hőmérséklet és páramérőt? Az is fontos lenne, hogy a hőmérsékletnél a tizedes se legyen kisebb méretű.
ronaldinyo 2026. 04. 22. 18:20
#814
Pokoli klíma és egyre gyakoribb szélsőséges időjárás várhat Budapestre - Észak-Iránhoz hasonlíthatunk -ugyanaz a propaganda hazugságok -hol volt itt rendszerváltás még itt sincs időjárás előrejelzéseknél -nemhogy máshogy .semmi sem változik hacsak -nem basztatják az időjárási rendszereket.ugye ezt 1947 ttől már megteszik.hogyan mindenki utánanézhet
ronaldinyo 2026. 04. 21. 08:49
#813
ez a honap eső nélkül és nem jo idő-hiába a februári és márc eleji visszanyalt
ronaldinyo 2026. 04. 20. 12:25
Előzmény: #810  Phylaxa
#812
egyetértek,de valahogy ezt nem akarják a politikusok-jo volna ha péter ebben is viritani tudna.
ronaldinyo 2026. 04. 20. 12:24
#811
szárazság folytatodik-lassan az ország főleg középső része sivatag lesz
Phylaxa 2026. 04. 17. 17:53
Előzmény: #808  ronaldinyo
#810
Be kell csatornázni az Alföldet. Sok víz fog lefolyni még rajtunk keresztül a jövőben. Egy részét szét kell teríteni. Ha szabályozni tudtunk, akkor ezt is meg tudjuk csinálni. Ennyi. A kaja és a víz alapvető, árvíz sem lenne többé.
ronaldinyo 2026. 04. 11. 22:09
Előzmény: #807  Phylaxa
#808
azé elég meleg volt-amugy nem tudnak ezek semmit -még 2 hétre sem nemhogy előre.és amugy a csapadék az sajna kevés és ezt eltudom képzelni hogy nem sok lesz bár a dunántul az nem száraz hanem inkább .dunátol keletfelé.és viszont tudják valahogy befojásolni az időjárást is-mennyire a fene tudja.még földrengéseket is tudnak-azt sem tudni mennyire igaz.egy biztos vigyázni mert oriási megtévesztésekre készűlnek.ez az uj világrend főleg a megtévesztés-de most már a média az övék.láthattuk kovidfasizmust is.
Phylaxa 2026. 04. 11. 22:01
Előzmény: #806  ronaldinyo
#807
Állítólag melegebb lesz a nyár mint tavaly. A múlt évi tetszett, nem volt csak pár napig 38 és jött is a hűvösebb.
ronaldinyo 2026. 04. 10. 19:20
#805
végre majd már van esély esőre
ronaldinyo 2026. 03. 31. 09:07
#803
ilyet sem láttam még -szlovákoknál 30-50cm esett
ronaldinyo 2026. 03. 27. 16:31
Előzmény: #801  ronaldinyo
#802
elementális idióták
ronaldinyo 2026. 03. 27. 16:31
#801
Elementáris erejű vihar tombol Magyarországon, mutatjuk, mikor csillapodik az ítéletidő

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók