Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 09. 04. 10:54
Előzmény: #204159  Murdoch
#204160
Jó cikk ,jól körüljárja a témát. Valóban ki lehet és ki kell törni ebből a hazai méregdrága ingatlan BP-nyugat Mo.-Balaton posványból.  De azért sok buktató is van, tudnék mesélni. Valóban vannak (voltak) jó ingatlanok én is egy balatoni pince +pöcegödör árából vettem társasházi összkomfortos lakást. Ugyanakkor BP fogvatart. Itáliában pedig nehéz munkát találni.  
slash 2023. 09. 04. 10:22
Előzmény: #204156  FR73
#204158
Jó a kamatstoppot tényleg el kéne engedni. Max első lakásos fiataloknak hagyni. Az a baj hogy nem lehet ellenőrizni, azonnal szétírják a családban a lakásokat. 
mr_bob
mr_bob 2023. 09. 04. 10:05
Előzmény: #204153  wantuu
#204157
"ugyanabban a házban vagy lakóparkban" - nesze semmi fogd meg jól. akkor majd több lakóparkban, vagy házban vásárolnak
FR73 2023. 09. 04. 09:53
Előzmény: #204155  slash
#204156
Idehaza már az komoly lépés lenne, ha a nem tudom hanyadik lakás után nem lenne kamatstoppal megmentve a tulaj.
slash 2023. 09. 04. 09:51
Előzmény: #204153  wantuu
#204155
Jó. Akkor ötnél megállok.  :-) A horvátoknál is emelni akarják az ingatlanadót mert ott nyáron a tengerparti városokban a  helyi fix bérlőket nyárra kirúgják. megy a sírás. De az hogy ezermilliárd euró bevétel van az államnak a turistahadból az nem baj.  Mindenhol lakhatási válság van és mindenhol kemény az első lakás.  Nekem is az volt. csóróság 10 évig. 
Murdoch 2023. 09. 04. 09:42
Előzmény: #204153  wantuu
#204154
Kezdetnek jó. Amúgy bátrabban kellene adóztatni a felhalmozókat, főleg a trezorosokat. A fél világon már szét van barmolva a lakhatás, szép munka.
wantuu 2023. 09. 04. 09:28
#204153

Lengyelország bevezeti, hogy az első használt ingatlanukat vásárlóknak nem kell 2%-os adót fizetni, hogy segítsen a lakhatási válságon.
Emellett január 1-től bevezetnek egy 6%-os adót azokra, akik a 6., 7. stb ingatlanjukat vásárolják meg ugyanabban a házban vagy lakóparkban.
https://notesfrompoland.com/2023/09/01/poland-cuts-tax-for-first-time-homebuyers-and-raises-it-for-those-buying-multiple-properties/
lacikonyha 2023. 09. 04. 09:08
Előzmény: #204150  lacikonyha
#204152

najó, lehet hogy nem is urbanista tudja a helye választ, és én hibáztam
most jóváteszem: megnyitom a pénzügykutató doktorprofesszorok előtt is a pályázat benyújtási lehetőséget
tűkön űlve várom a megfejtéseket
lacikonyha 2023. 09. 04. 08:29
Előzmény: #204149  Benzedrine
#204151

így csak egy meztelen linket bedobva nem ér előzni
óvni fogok
lacikonyha 2023. 09. 04. 08:26
#204150

már megint azzal a szutyok gangos régi Pesttel van a baj
..
https://444.hu/2023/09/04/budapest-demografia-termeszetes-fogyas-szaporodas-elvandorlas
amíg  nagyjából az egész országban veszélyezteti valamilyen mértékben a lakóingatlanok jelenét-jövőjét a helyi népességfogyás amennyiben létezik, addig ott a szűk dohos lesajnált régi Pesten pár évtized alatt lefeleződött a népesség,az árak meg felmentek
nincs itt valami igazi urbanista aki megmagyarázná?
az sem baj ha vidéken szocializálódott, és soha nem érezte még jól magát a város közepén
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 04. 08:26
#204149
 https://444.hu/2023/09/04/budapest-demografia-termeszetes-fogyas-szaporodas-elvandorlas
Nudli
Nudli 2023. 09. 03. 18:01
Előzmény: #204140  lacikonyha
#204148
A nagyfiúk oda mennek ahol a labda lesz..a plebsz meg szaladgál a labda után a grundon. 
Befektetésben 3féle befektető van ahogy én látom.
1. a tisztánlátók
2. a gyors követők akik lekövetik a tisztánlátók mozgását
3. a gnúcsorda akik próbálják utánozni a nagyokat..az első gnúk még  jól járnak de középtő a végéig már szopacs... őket tömik és még egymást is. Jellemzően a csúcson vesznek.. beragadnak..de megmagyarázzák.. nem elesett ő így megy előre
Nudli
Nudli 2023. 09. 03. 17:52
Előzmény: #204141  HPPapa
#204147
Összefüggnek az ingatlannal amit írtam. 
Amikor már marinénik is ingatlanba fektetnek akkor a tisztánlátó kör már kiszáll. 
1millió/nm-es nm2 ár a 100-120 éves felújítást soha nem látott társasházakban kicsit merész.. a lokációtól függetlenül. Persze az 5. ker vagy a dunaparti lakások érhetnek ennyit de azért a többség nem. Akkor fog beindulni a lakáspiac amikor ezeket a szar öreg házakat bontásra veszik és építenek helyette vagy benne újakat. 
Sztem a következő ingatlanos buli a barna övezeti beruházások lesznek. Látszanak az előkészítési folyamatok. 
Azt sem zárom ki osztrák típusú szociális lakás építések lesznek, állami vagy önkormányzati hatáskörrel. 
Megfizethető, minőségi bérlakások tömegét kínálja a családoknak az osztrák közhasznú rendszer (igylakunk.hu)
De emlékeim szerint németeknél is vannak hasonló kedvezményes pályázható bérlakás lehetőségek és még az is rémlik, hogy a nyugdíjalapok pénze is benne van. Mindkettő nyereségalapon megy de nem egy kiugró nyereség rátával. 
 
lacikonyha 2023. 09. 03. 16:44
Előzmény: #204143  HPPapa
#204146

bocs a késői válaszért, de mostanra mentett ki a wc-ből a katasztrófavédelem ahova a számsorod tévesen juttatott
merthogy semmit sem jelent
a pinamágnesességgel nagyon vigyázz, nem kiszámítható, ellenben kiszámíthatatlan
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 03. 16:43
#204145
jo,volt a svajci szamla. Aztan hivtak (onnan) hogy szuntessem meg! Most nekem is van penzem allampapirban, kicsi reszveny de a vagyon jo reszet ingatlaban tartom. Szvsz ez a kamat nem orok
Murdoch 2023. 09. 03. 16:07
Előzmény: #204143  HPPapa
#204144
Költői kérdés volt, avagy álcázott bagatellizálás.
HPPapa 2023. 09. 03. 15:50
Előzmény: #204142  lacikonyha
#204143
Ha csökken a kereslet és nő a kínálat, csökken az ár. Ha a keresleti és kínálati ár nem találkozik egymással, csökken a létrejött tranzakciók száma. 
Most, hogy elárultam a titkot, te is kifejthetnéd a pinamágnesesség számításának módszertanát. Gondolom minél nagyobb mágnes egy ingatlan, annál kevesebbet ér, hisz ki lakna szívesen egy bordélyházban vagy annak szomszédságában. 
lacikonyha 2023. 09. 03. 15:33
Előzmény: #204141  HPPapa
#204142

hatással
de milyennel és hogyan
..
a pinamágnesesség csak felsőfokú ingatlan értékbecslői vizsgaanyag ne keverd ide egy legkevésbé szakértői fórumra megyébként is levédettem, csak én használhatom elővigyázatosságból, ugyani avatatlan klaviatúrákon lepötyögve életveszélyes sérüléseket okozhat
..
most akkor fossak vagy pezsgőzzek?
döntsd el, már nagyon nyomja a seggem a wc pereme, és az asszony is kétségbe van esve hogy mi lesz
HPPapa 2023. 09. 03. 15:22
Előzmény: #204140  lacikonyha
#204141
A topik címe lakás/ingatlan árak. Az általad ismert pinamágnesességi mércén kívül léteznek olyan értékek, mint pl. kereslet, kínálat, létrejött tranzakciók száma. Ez utóbbiak hatással vannak az árképzésre illetve a kialkudott árra. Remélem, tanultál valami hasznosat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek