Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 09. 04. 16:43
Előzmény: #204176  lacikonyha
#204180
Off, a Mecsek jó része ugyan üledékes, de a keleti rész meg vulkáni, nem fontos, persze.
Freszelés 2023. 09. 04. 16:37
Előzmény: #204176  lacikonyha
#204179
Szoval konnyu nekik nem gecinek lenni, mert masoktol szereztek a penzuket.
A Foni meg a csipet-csapata is maset veszi el, megis gecik maradtak.
Pistike12 2023. 09. 04. 16:28
Előzmény: #204172  lacikonyha
#204178
Ugyes ez a kormany. Beerett a sok sok munka amellyel segitettek a lakhatashoz jutast. Tenyleg tehetsegesek:) 
lacikonyha 2023. 09. 04. 15:43
Előzmény: #204175  Murdoch
#204177

próbáld ki, legközelebb hozzáadott cukor nélküli csokit vigyél
és lehet hogy akkor kevesebb papír kell, legalább nem kell annyi fát kivágni miattad
és a házi pálinkával is jobb a hozzáadott cukor nélküli csoki
lacikonyha 2023. 09. 04. 15:34
Előzmény: #204174  Freszelés
#204176

jártam Svájcban,
sok és magas hegy van, ebben is más
igaz a Jura nem olyan nagyon magas, és mészkő mint a Mecsek, ebben meg hasonlóság némileg
lehet összehasonlítgatni
a magyar zsidóktól  rabolt aranyból került oda, a svájci zsidók aranyából meg nem került ide
ez is mintha különbség lenne
Murdoch 2023. 09. 04. 15:24
Előzmény: #204173  lacikonyha
#204175
Fenéket és még valami, szinte minden esetben vinni kell a pappert (lekérve az adott kantontól), hogy Svájcban nincs tartozásod. Nix zsákbamacska. 
Másrészt azért hülyeség az ingatlanárakat kilőni az égbe, a többit meg kerülgetni (EÜ, oktatás, infla, bérek stb.), mert így olyan eláramlás lesz, hogy ihaj. Persze nem csak M.o.-n... 
Freszelés 2023. 09. 04. 15:21
Előzmény: #204171  Murdoch
#204174
Pár éve volt olyan, hogy csökkent valami bérbeadást terhelő adó, és egy egyszerű emailben lehetett jelezni a bérbeadónak, hogy igényt tartasz erre, ergó nem nyelheti be, hanem tovább kell adnia a csökkentést. És tovább is adták.
Stb, stb. Ég és föld a bérlői/bérbeadói kultúra amúgy is.
lacikonyha 2023. 09. 04. 15:18
Előzmény: #204171  Murdoch
#204173
hozzáadott cukor nélküli csokit vittél?
lacikonyha 2023. 09. 04. 15:12
Előzmény: #204170  HPPapa
#204172

értem
ezek szerint aki magyarhonban lakhatási válságról beszél az mind téved, ami annak köszönhető, hogy még nem világosítottad fel
most hogy engem végre helyretettél, amit köszönök, velük is megtennéd?
https://www.penzcentrum.hu/otthon/20230602/111-abran-a-kiabrandito-magyar-valosag-sulyos-lakhatasi-valsag-fele-sodrodik-az-orszag-1137631
Murdoch 2023. 09. 04. 15:08
Előzmény: #204169  lacikonyha
#204171
Mi is vittünk, de már akkor, amikor szólt a tulaj, hogy oké a dolog. Sőt, mivel eléggé jóban vagyunk, alighanem télre kap vmi izmos vidéki házi pálinkát a készletből. A bérlés valóban nem egyszerű, sok a szűrő, a legfőbb az ingatlanos. Ott kell ismeretség, vagy megbízás, hogy hajtson fel valamit. Viszont sok minden kiszámítható, a legkisebb probléma esetén is loholt a tulaj, hogy megoldja a problémát. Ami itt ismeretlennek tűnik a spekuláció, meg az egymásra licitálás, na az utóbbi nagyon. Ja és minden agyonpapírozva, nincs emelgetés fél havonta. Van aki már 5 éve ugyanazt a lakbért fizeti. 
Az igaz, hogy eléggé húzós a bérlés, pláne egy keresőnek, de kb. az első lépcsőfok a jövedelemigazolás. Ha eléri a bérleti díj a jövedelem egyharmadát, erősen valószínű, hogy lepattintják.
HPPapa 2023. 09. 04. 14:50
Előzmény: #204169  lacikonyha
#204170
Mielőtt elélveznél, Zürichről van szó, ahol a legrosszabb esetben is növekvő népességgel számolnak a következő évtizedekben.
lacikonyha 2023. 09. 04. 14:46
#204169
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
A lakáshiány miatt a bérlakások egyre kevésbé elérhetők Európa nagyobb városaiban, ami a társadalmi egyenlőtlenségeket is fokozza. Akik ugyanis nem engedhetik meg maguknak az ingatlanvásárlást, jövedelmük egyre nagyobb részét fordítják lakhatásra. Zürichben például a lakáskeresők az ingatlan megtekintésekor gyakran bort és csokit visznek a tulajdonosoknak, hogy jobb benyomást keltsenek és végül nekik adják ki a lakást.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
szép, szép, de mi lesz velem?
soha nem bírtam a piát, pedig régen néha próbáltam gyakorolni, hátha menni fog, de hiába, így meg nagyon nem kívánom
a csokit mindig is szerettem, de évek óta ijeszteget a körzeti orvos miatta ezért alig merek csokit enni, és azt is mondta hogy hozzáadott cukor nélkülit módjával lehet
a Nyugati aluljáróban a spar bejáratánál lévő oldalsó boltban szoktam venni ,csak drága, és smucig vagyok
kitudja, elvárható, hogy a bérlőjelölt hozzáadott cukor nélküli csokit hozzon ajándékba?
lacikonyha 2023. 09. 04. 14:20
Előzmény: #204167  slash
#204168

ott van tündérország
tényleg nem a Szt István köruton
slash 2023. 09. 04. 14:10
Előzmény: #204165  Ishar
#204167
Jó túloztam, most nemtom mennyi pontosan  de megint rekord volt.  
lacikonyha 2023. 09. 04. 13:48
Előzmény: #204165  Ishar
#204166

én is mindig abból indulok ki, és látom is, hogy amiket itt olvasok azok megbízható tények
ezért érzek erős késztetést hogy szintén csak ugyanolyanokat tegyek közzé
Ishar
Ishar 2023. 09. 04. 13:21
Előzmény: #204155  slash
#204165
"De az hogy ezermilliárd euró bevétel van az államnak a turistahadból az nem baj." ---- Meglepődnék, ez a magyar GDP közel ötszöröse.
lacikonyha 2023. 09. 04. 12:05
#204164

nem érkezett megfejtő tanulmány sem urbanista sem pénzügytudósi oldalról a régi Pest paradoxonra
viszont itt a várakozás közben összeraktam a puzzle-t
..
tegnap volt itt élénk urbanisztikai ülésnap, amely során konszenzus alakult ki a Budapest általános és súlyos szlömösödését illetően
hogy mi az a szlömösödés   nem került definiálásra, mert láthatóan sz ülésnap minden felszólalója pontosan tudta, és így szükségtelen volt, csak én nem, és ezért némán vettem részt benne, ne hogy fény derüljön a hiányos műveltségemre
és most megvilágosultam és kész a kirakós játék: azért nincs ma urbanisztikai megnyilvánulás mert tegnap már kitárgyalásra került a szlömösödés ami a régi Pestet illetően azt  a folyamatot jelenti, hogy a lakosság létszáma feleződik, miközben a lakásárak és bérleti díjak lényegesen emelkednek
..
tök jó,megértettem mindent, meg is nézem mi az ebéd
lacikonyha 2023. 09. 04. 11:29
Előzmény: #204162  slash
#204163

nem fontos megnézni, csak beígérted magadtól
bár a végeredményt szombaton már látatlanban megírtad: "nincs itt tündérország"
slash 2023. 09. 04. 11:19
Előzmény: #204161  lacikonyha
#204162
ma hasitasi napom van a nyóckerbe az pont elég lesz mára.. de megnézem valamikor :-) a villamoson ma reggel alvást színleltem mert jöttek a lejmolók.. 
lacikonyha 2023. 09. 04. 11:17
Előzmény: #204160  slash
#204161

a szombati Szt István krt üzlethelyiség tényfeltáró riportomra reagálva ezt ígérted:
"Majd a villamosról megnézem hétfőn a körúton mivan de nincs itt tündérország"
ma hétfő van, haza felé nézed meg?
igaz szombaton nem járt azon a szakaszon a villamos, ma nem tudom jár e

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek