Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2023. 09. 05. 18:38
Előzmény: #204219  siemens
#204220
Skanzen.
siemens 2023. 09. 05. 18:34
Előzmény: #204215  HPPapa
#204219
Elit negyed 150-200 éves egyen  parasztházakkal? Hát, nem tudom! Kicsit másként gondoljuk...... 
HPPapa 2023. 09. 05. 17:37
Előzmény: #204207  FR73
#204218
Ez az ún. szakértői kormány. 🤡
Törölt felhasználó 2023. 09. 05. 17:07
Előzmény: #204216  Ishar
#204217
a maffia kitől véd meg?(költői) 
működő üzleti model kár lenne változtatni 😉
Ishar
Ishar 2023. 09. 05. 16:43
Előzmény: #204214  Törölt felhasználó
#204216
"A kormány populista és az nem érdeke, hogy a széles tömegeket jó helyzetbe hozza, kizárólag annyit kell elérniük, hogy a köztudatba elhíntsék, hogy ők márpedig megmentettek mindenkit is aki napelemes." --- Mi ez, védelmi pénz: a kormány megmenti az embereket saját magától?! 
HPPapa 2023. 09. 05. 16:28
Előzmény: #204212  Duddy30
#204215
Nem csak azt kell nézni, hogy jelenleg milyen az adott terület, hanem azt is, hogy milyen potenciál van benne. Lehet a Wekerle 10-20-50-100 év múlva Pest egyik elit negyede lesz, megvan erre a lehetősége...
Budán ugyanez zajlik, az 1-2-12. ker felhúzza a 3-11-22. ker árait, a külső kerületek az aggló árait és így tovább. Egyre szélesebb területen jelennek meg a módosabb vásárlók és nyomják fel az árakat, a szegényebbek meg egyre kijjebb szorulnak.
Lásd a Beverly Hills problémáját, az 1.000m2-es házakból panaszkodnak az "őslakosok", hogy nem lehet meglenni a sok építési zajtól és forgalomtól, amit a 10.000m2-es házak hosszú, sokéves építései generálnak :)
Törölt felhasználó 2023. 09. 05. 16:25
Előzmény: #204207  FR73
#204214
kata-sból volt ~500e adózó, tanárból van 150e de ha érintett kört nézzük család, gyerek akkor 3m?
elég ha dobnak egy csontot a napelemeseknek az 1%-nak és máris hősként fog tündökölni a kormány...
A kormány populista és az nem érdeke, hogy a széles tömegeket jó helyzetbe hozza, kizárólag annyit kell elérniük, hogy a köztudatba elhintésk, hogy ők márpedig megmentettek mindenkit is aki napelemes.
Törölt felhasználó 2023. 09. 05. 16:18
Előzmény: #204196  Vodafonelive
#204213
te, most az van, hogy:
a; te árulod és abban bízol, hogy azt a szutykot itt valaki megveszi
b; teljesen fogalmatlan vagy
Duddy30 2023. 09. 05. 16:04
Előzmény: #204192  hunball
#204212
Wekerle üde színfoltja a pesti kertvárosi környezetnek főleg ha dél-kelet Pestről van szó. A lényeg, hogy valóra váltástok az álmaitokat és jól érezzétek magatokat az otthonotokban. Sokan ezen a forumon jogasan hiszen a portfólió még is csak gazdasági oldal befektetési oldalról közelítenek meg mindent, de az otthon azért ennél több. Befektetési oldalról a Wekerle értékéről lehet vitatkozni, idős házak,környék, rossz ivóvíz minőség, bürokratikus drága felújítás, és a Barátok közt is véget ért már, másik oldalról viszont a többség aki mondjuk Pesten élt világ életében hamarabb fog ott venni egy ingatlant mint a Rózsadombon, ennek pszichológiai okai vannak. Család közelsége, ismeretlentől való félelem, a mágikus gondolkodás(Buda elérhetetlen stb ezért nem is gondolunk rá) és lehetne sorolni, nyilván emellett a Wekerlének ráadásul van egy sajátos hangulata olyan mint a Görög salátában a feta sajt a legjobb dolog abban a környezetben. Viszont az otthonnak fontos szempontja van érzelmi szempontból is főleg, ha hosszú távon terveztek a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat ott. A Wekerlének pedig egy jó ideig még biztosan lesz likviditása akár válságban is, hogy ha mégsem.
kkpp 2023. 09. 05. 15:42
Előzmény: #204207  FR73
#204211
Nem jókedvükből, csak nem 200 ezer csöves tiltakozott. Egy csomó vidéki módos gazda tolt fel egy csomó napelemet a házára és a falvak pénzesebb emberei. Mivel ezek a környék hangadói és jelentős szerepük van a vidéki gyépés választók tömeges behúzásában a vakon Fideszre szavazásra. Én az ő felháborodásukra tippelnék, mint a korrekció okára.
kukor-ica 2023. 09. 05. 15:23
Előzmény: #204153  wantuu
#204210

"Emellett január 1-től bevezetnek egy 6%-os adót azokra, akik a 6., 7. stb ingatlanjukat vásárolják meg ugyanabban a házban vagy lakóparkban."
.
Ez egy bonyolult kérdés, amire ez egy elég buta válasz.
Eleve mi az hogy ugyanabban a lakóparkban? Mi "ugyanaz"? Ha a tulaj csinál 2 projekt céget az I. meg a II. ütemre, akkor az már másik?
Vagy inkább vegyen valaki 3 nagy lakást, mint 6 kicsit?
Kicsit életszerűbb példát nézve,ha túllépünk a lakóparkokon, akinek van 6 panel lakása 6 x 30 M Ft-ért, az rosszabb, mint aki egy kiadott svábhegyi villát tart...?
.
Értem én, hogy az ingatlan befektetésekkel, és az ebből származó jövedelemmel a társadalom kezdeni akar valamit.
.
Nálunk egyetlen egy furcsa lépés történt a múltban, ami erősen igazságtalan a közzel szemben:az ingatlan értéke egy fiktív vagyok, egy könyv szerinti érték - amíg el nem adják. Régebben ez eladáskori árfolyamnyereségből 5 évig semmit nem lehetett leírni, majd onnantól kezdve 10 (tehát összesen 15 ) év alatt "fogyott el" a nyereség.
Ma 1-5 év alatt elfogy.
Ez valóban túl megengedő, ezen kéne korrigálni.
.
De akinek ez kevés, és általános vagyonadóért kiált, annak a figyelmébe ajánlom a vagyonszerzési illetéket, aminek már a neve is baromság, mert nem "szerzel" vagyont, hanem transzformálsz. Milyen fasza is lenne, ha az ember eladná az OTP részvényt, és venne MOL-t, és csengetné a 4%-ot (ami viszont itt is 2-6% volt régebben, igaz, nem darabtól, hanem értéktől függően.
Sőt, a ne lakó célú ingatlanokat 10%-kal sújtották, ami pofátlanság volt.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 05. 14:05
Előzmény: #204206  ehe
#204209
Nem lakok német műemlék környezetben így erre nem tudok válaszolni Tudtommal 1-2 nagyobb gyártónak már most van "sziget üzemű" cucca arra nincs is teljesítmény kormát (ahogy tudom) , Anker gyárt pl ilyet
Itt szinte bármerre mész látsz, vagy a háztetőkön nagy rendszereket, vagy balkonanlagét kb minde második házon. Ha kijebb mész tanyákra ott meg 90% ban a pajta teteje fullon van.
Erkélyerőműről:
Ezeket is lehet tetőre hellyezni elméletben, de ma megyek át lakóhelyemhez képest a szomszéd városban ott van "történelmi belváros" megnézem, lehet hogy ott nem engedik, de a németeknél jóval kevesebb is az ilyen mint Magyarországon. Törvényi szabályozást nem ismerem lehet hogy vannak előírások... 
Peti84
Peti84 2023. 09. 05. 13:06
Előzmény: #204192  hunball
#204208
Pestújhelyi kis családi házamat 2 hónapja adtam el, a szomszéd utcából a vevő -15%-kal indított. -8%-on csaptunk kézbe. Én már nem akartam mutogatni a félkegyelmű vevőjelölteknek(annyi kreténnel mint az elmúlt 8 hónapban találkoztam, remélem soha sem kell majd szenvednem). Vevőmnek meg fontos volt, hogy ott vegyen egy kis házat ahol mindig is élt. Elégedett Ő is és Én is. (Ha tényleg el akarja adni leültök legalább és beszéltek róla....)   
FR73 2023. 09. 05. 13:02
#204207
215 ezer szavazóval mégse mernek packázni. A kormány most megmentette a családokat a kormánytól. Színjáték a köbön.
Bréking! Visszavonulót fújt a kormánypárt napelem-ügyben! - Portfolio.hu
ehe
ehe 2023. 09. 05. 10:50
Előzmény: #204203  EURHUF_goes_to_haven
#204206
Értem, hogy jelenleg ezek hálózatra köthetők, de én továbbgondoltam a kérdést, és szigetüzemű erkélynapelemekről kezdtem el ábrándozni, mivel azokhoz nem is kell engedély.
Lehet, hogy még 0 db állt elő a világon belőle, lehet soha nem is lesz, de csak nagyon teoretikusan miért is ne?
Na és itt jön képbe mondandóm, problémafelvetésem azon része, hogy az eddig állitólag marhára védett városkép(persze igazából nem védjük, max mondjuk)be hogy fog ez a sok izé beilleni?
Németeknél bárhova, bármilyen homlokzatra feltehető?
lacikonyha 2023. 09. 05. 10:25
Előzmény: #204204  FR73
#204205

azt nem írta, hogy meg szeretnék venni
csak azt hogy tett egy ajánlatot, aminek  a  megfontolásra való érdemesítése "beszarás" élményt okozott nála
FR73 2023. 09. 05. 09:58
Előzmény: #204202  slash
#204204
Ő már ebbe beleszeretett, és ez így van rendjén. Remélhetőleg egészséggel és pénzzel fogja bírni a felújítást, és öröme lesz benne.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 05. 09:41
Előzmény: #203994  ehe
#204203
Az erkény napelem amit németországban használnak törényileg szabályozott jelenleg max 600W telejsítményű lehet (a nepelem mögötte lehet nagyobb, az inverter nem!), most van javaslat 800W ra növelni ezt. Ezek NEM sziget üzemben működnek, hanem az inverter felveszi a hálózat frekvenciáját, és arra "rásegít" amikor van fogyasztó a hálózatban akkor az elfogyasztja, ha nincs akkor megy gratis a szolgáltatónak. Ebben nincs semmi sziget üzem. De magyarországon szép, hogy 1 db polgármester megpróbál neki menni a teljes áramszolgáltató konszernnek, aki tudjuk kinek a kezében van , mert MINDEN magyar szerződésben benne van, hogy csak 1 helyről vételezhetsz, különben szerződést szegsz. 
Egyelőre én erre nem tennék túl nagy pénzeket. Azok után főleg, hogy az éves szaldót a kata sorsára küldték...
slash 2023. 09. 05. 09:30
Előzmény: #204199  FR73
#204202
A "romhalmaz" kicsit erős egy 70 millás árért, nem? :-) De legalább jót röhögtem. Nekem se kéne az a ház de ha a kolléga ráizgult ,legyen. Ő fizeti. Amúgy csak megjegyzem hogy nem nézett máshol mást így sajnos ez egy tipikus példa egy bizonyos korlátozott látásmódra. 
siemens 2023. 09. 05. 09:08
Előzmény: #204200  mr_bob
#204201
Ugyan! Bár D.R. túlárazott lakása is eltűnt az éterből, annyit beszéltünk róla. 
--
Bátor vállalás.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek