Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 09. 30. 07:17
Előzmény: #205818  HPPapa
#205820

egy ingatlan tranzakció nem egy pontszerű jelenség, hanem hosszabb-rövidebb folyamat
ha kellően leszűkítjük a perspektívát bármi igaz lehet
pl
tézis
én vagyok a legjobb focista
értelmezési tartomány: a szoba ahol most pötyögök
mivel egyedül vagyok benne, a tézls helyessége máris igazolt
..
a focimeccsek végeredményét sem a kezdő sípszó elhangzásával egyidőben szokás kihirdetni
bronz 2023. 09. 30. 07:16
Előzmény: #205816  HPPapa
#205819
Ingyen tároló, parkoló jár már sok helyen, mert már most se veszi a kutya se ezeket ilyen áron, de szaladjon mindenki, mert 2 év múlva már 3 millió lesz egy m2.
Anyád.
HPPapa 2023. 09. 30. 06:58
Előzmény: #205817  lacikonyha
#205818
Azon projekteknél, ahol a tranzakciószám 0, ott tényleges ügyletről nem is lehet beszélni. Addig kár áremelésekről álmodozni.
lacikonyha 2023. 09. 30. 06:34
#205817

ez a kedvencem, imádom látni:
"földbe állt az ingatlan piac,"
persze a lakóingatlanok tranzakció számára gondol ilyenkor az ihletett költő
persze azt írni amire gondol az próza lenne, nem pedig költészet
..
minden ingatlannak van közmegítélés és tényleges vevő szemszögéből való mérlegelés utáni súlya, és a kettő nem ugyan az feltétlenül, sőt....
a közmegítélést azok hozzák létre akiknek vagy pénzük vagy reális igényük, esetleg egyik sincs rá
ők a kibicek, véleményük a kibicek véleménye, a saját maguknak fontos, meg a többi kibicnek
a tényleges ügylet részvevőinek nem annyira
..
HPPapa 2023. 09. 30. 05:09
Előzmény: #205809  Sony123
#205816
Most sem veszi senki ezeket a lyukakat, majd gondolom 3M/m2 áron sorbanállás lesz, 100 misis vételár mellett. Ismerem ezt az építési vállalkozó fajtát, a Porsche már nem elég otthonra, Ferrari/Lambo kell. 
kukor-ica 2023. 09. 30. 02:10
Előzmény: #205811  dexter
#205815
Nekem is megvolt júliusban 1 hét alatt.
Nudli
Nudli 2023. 09. 30. 01:10
Előzmény: #205778  siemens
#205814
42 m lesz a vege sztem
Nudli
Nudli 2023. 09. 30. 01:08
Előzmény: #205774  sztiv
#205813
Aha. Ment a nyafogas amikor kinai egyetemet hoztak volna ide. Ami a vilag elso 40eben benne volt. Epp most olvastam a magyar munkavallalok nagyobb resze diplomas beosztasban dolgozik.
Az egeszsegugyben es oktatasban dolgozok 50%a szart sem er. Orvosokat is beleertve. Ez nem fizetes kerdese. Ha tobb fizetest kap hirtelen jobb lesz? Megvaltozik az ember? 
Ezek hivatasok nem munkahelyek. 
Nudli
Nudli 2023. 09. 30. 01:00
Előzmény: #205777  EURHUF_goes_to_haven
#205812
Nem ezt mondtam? Aki itthon boldogul az boldogul kulfoldon is. 
dexter 2023. 09. 29. 23:16
Előzmény: #205803  J0hnnyEnglish
#205811

A Magyar Hang youtube csatornát néha meg szoktam nézni, ha fledobja a youtube a kezdő oldalon.
A tegnapi adás elejét néztem meg és Dévényi István mesélt benne, hogy bement a földhivatalba ügyet intézni (nem fejtegette hol volt ez), ahol korábban 60 nap volt ügyintézési idő, ha pénzért a gyorsítottat kérted, akkor 30 nap. Reflexből kérte a gyorsítottat, erre mondta neki az ügyintéző, hogy felesleges kérnie, mert most 1 hét az átfutási idő.
Kérdezgette az ügyintézőt, aki azt mondta neki, hogy ilyen pangás még soha nem volt náluk. Állítólag az ügyitézőnek hetek óta nem volt hiteles, jelzálogos, széljegyzetes ügye . Állítólag 2 nap alatt átment az ügye, még az 1 hetet sem várták meg.
Nem tudom ez mennyire általános, de ez is csak azt erősíití, hogy sok helyen földbe állt az ingatlan piac, főleg a hitelesek.
Murdoch 2023. 09. 29. 22:56
Előzmény: #205806  lacikonyha
#205810
Amit nem értek: 
- új ingatlan vásárlása vmilyen %-ban használt eladása mellett zajlik (na ez utóbbi beállt)
- lehet azon somolyogni, hogy alig van új ingatlan, így ezeket galaktikusan lehet árazni, de mi lesz azzal az x ezer melóssal, mérnökkel, építésszel, ügyvédi irodával stb., akik most már csak az állami beruházások lenullázása miatt is téblábolnak.
- ilyen m2 ár még jobban megerősít, hogy kívül tágasabb, akkor hogy lesz a tranzakció? Bennfentes körben oszt jóvan? Amúgy a megújulási ráta? Vagy ez olyan lesz, mint a remek használtautó paraméterek, lassan tele lesz az ország OT-s járgánnyal.
Sony123 2023. 09. 29. 22:35
#205809
Ez is biztos megéri! Ha fizetnének akkor se költöznék ide! De biztos lesz olyan réteg aki költözni fog.
https://ingatlan.com/viii-ker/elado+lakas/tegla-lakas/32949303
Fiam inkább beadta felmondását, mintsem tovább bírkozzon a rétinégerekkel.
greenman76
greenman76 2023. 09. 29. 20:41
Előzmény: #205798  Ishar
#205808
Emelgetni lehet ugyan a csillagos égig, de k fogja majd megfizetni..?
Ahogy már elhangzott, van egy szűk réteg aki képes lenne rá, csak lehet ez a réteg nem azokon az ótvar helyeken akar vásárolni, ahol ezek általában épülnek...
Ishar
Ishar 2023. 09. 29. 20:15
Előzmény: #205806  lacikonyha
#205807
Erre nyomtam egy pluszt Lacò, mert a posztodat olvasva nekem is a 90% jutott az eszembe eszembe.
lacikonyha 2023. 09. 29. 20:11
Előzmény: #205804  lacikonyha
#205806

igaza lehet a mínuszolónak
tehát helyesbítek,
talán inkább a magyar népesség 85-90%-a esett ki az BP újlakáspiacról, végleg, nem a 80%
az ő pénztárcájuk állapotát máshol kell mértékadóként figyelembe venni,és hivatkozni rá
Peti84
Peti84 2023. 09. 29. 19:55
Előzmény: #205801  LouMannheim
#205805
lacikonyha 2023. 09. 29. 19:53
Előzmény: #205802  bronz
#205804

a magyar népesség kb 80 %-nak csak ábránd már ma is a budapesti újlakáspiac
lehet rövid úton beletörődni,vagy választható a hosszak kapálózás utáni is
és az már csak rosszabb lesz
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 09. 29. 19:20
Előzmény: #205801  LouMannheim
#205803

Mit mondott a kiszámolós Miklós az ilyen hozamokról? Valahogy úgy hangzott, hogy ami évi 10%+ felett hirdeti magát huzamosan, az kúrv@ nagy kamu!
Egyrészt, ha török útra léptetné az országot a köpcös, akkor rövid időn belül el lenne zavarintva, másrészt megint nincs más csak az ingatlan, csak az ingatlan, csak az ingatlan.
Nem kezdek el anekdotázni azon, hogy a hétköznapi élet mennyi területén tetten érhető a visszafogott költés, csak pár sorban:
-Madáchban a hónapokkal ezelőtt meghirdetett nagy klasszikusokra még mindig van jegy, úgy, hogy pár éve még csak akkor tudtál elmenni ezekre, ha másodpercekkel a jegyvásárlás nyitás alatt már ott voltál, mert pár nap alatt elkelt mind.
-Autópályán egyre többen beállnak a 100-110 tempóra 2008-hoz hasonlóan.
-Asszony vásárol, egyre több az olcsó, import és jó cucc, + pár saját márkás, de a magyar termékek aránya drasztikusan csökkent.
-B.Füreden a jó idő ellenére mintha ciánoztak volna...
Lényegesen kevesebb pénz van az emberek kezében és a megtakarítási ráta is jelentősen csökkent. Ebből kellene kihozni az ár kitörést rövid idő alatt.
bronz 2023. 09. 29. 19:16
Előzmény: #205801  LouMannheim
#205802
Nem lesz az 3 millió, így sincs pénze már az embereknek, csak egy nagyon szűk rétegnek ilyen árak mellett 
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 29. 18:23
Előzmény: #205792  lacikonyha
#205801
"Az egyik legnagyobb lakásépítő cég, a Metrodom Kivitelező Kft. ügyvezető igazgatója szerint három év múlva a mostani budapesti átlag, vagyis a másfél millió forint megduplázódik."
16% évenkénti ár növekedést prognosztizál. Ezek szerint jobb lenne most venni mint három év múlva. Ezen az idő alatt álompapírka gyakorlatilag elértéktelenedik. Én el hiszem neki ezt.
De miért nyilatkozza most le.
A: előre felkészít minket hiszen filantróp lélek, és a piacot akarja ezzel is tartani.
B:kurva nagy gáz van és inkább most vásároljunk, a 3. év végére bízik abban hogy helyreáll a piaci finanszírozás is, csak addig legyen már valami eladva.3 év távlatában minden megoldódik.
C:jelzés a kormány felé hogy gyerekek nincs hitel tegyetek már valamit.
Milyen bennfentes infója lehet ebben a máról holnapra rendeletet alkotó, gyorsan változó világunkban?
Vagy túl van gondolva az egész?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek