Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2023. 09. 19. 10:09
#205120
Nem szorosan ide, de lényeges:
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230919/levalaszthatjak-magyarorszagot-az-eu-fosodrarol-kesz-a-nemet-francia-reformterv-640467
Gyakorlatilag kidobjak a lengyel es magyar marha miatt kozep EUt az EUbol. 
Sok sikert az akkugyarakhoz... 
siemens 2023. 09. 19. 09:43
#205119
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20230919/ebben-a-keruletben-30-millio-forintert-kinaljak-az-elado-garazsokat-640451
--
Francba! Ez van mikor az ember sokat tököl....... 5 millió körül nem szabad gondolkodni, cselekedni kell!
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 23:52
Előzmény: #205117  Törölt felhasználó
#205118
mkvk-t megnézve azért itt a cikkbeb úgy érzem, hogy sokminden befektetői alapja most sincs ennek az egésznek mert javarészt mélyvidék van fent, a budapesti 1/1ek pedig vagy licit nélkül zárultak vagy piaci ár felett a licit izgalmának köszönhetően. Teljes mértékben értékelhetetlen, ezeken csak a végrehajtói iroda nyerhet.
Törölt felhasználó 2023. 09. 18. 23:20
#205117
régen néztem már ezeket az üzleteket de pár éve nem ez volt itt sem:
https://telex.hu/gazdasag/2023/09/18/arverezes-kilakoltatas-vegrehajtok-vegrehajtas
lacikonyha 2023. 09. 18. 20:21
Előzmény: #205113  Andy01
#205116

lehet hogy lesz haszna az ittlétemnek
már nekem is tetszik néha egyik másik írásom az utóbbi időben
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 19:59
Előzmény: #205112  lacikonyha
#205115
az erős empátia amivel tudunk kommunikálni. amikor 100%ban a másikra koncentrálsz.
Volt olyan, bolgároknál voltunk, áthívtak minket bulizni srácok a kempingben, ittuk a plizkát. Én angolul röfögtem a haver németül a bolgárok semmilyen nyelven. Hajnalig jól elbeszélgettünk. Rémlik még filmekről is eldiskuráltunk.  
Romániában volt egy üzlet. Haverral mentem át mert a román csak olaszul beszélt. Mondta majd fordít, mondtam nem kell mert mindent értettem. 
mpagnes 2023. 09. 18. 19:53
Előzmény: #205074  efranx
#205114
Braziliánál nincs tenger. Az óceán hideg. 
Andy01 2023. 09. 18. 19:16
Előzmény: #205112  lacikonyha
#205113
Lacikonyha, koszonom a valaszodat. Igen, igy van, a kommunikacio ilyen, a testbeszed , a szemelyes kontaktus tobbet mond.  Szivesen olvasom az irasaidat. Nem ismered fel sajat magad, hogy milyen jo novellakat tudnal irni. A valosagbol kiindulva, a csaladon keresztul egy korszaknak a leirasat, amelyet az ismert es szeretett szemelyek szinesitenek. Mindig csodaltam a csaladregenyeket, van, amelyiket masodszor is elolvasom. Igen, hat az ingatlan, a topic temaja: csaladok dolgoztak es gyujtottek es vasaroltak. Volt foldjuk, hazuk gyaruk, uzletuk.Azutan jott egy elore nem latott valtozas, senki altal nem sejtett foldrenges, es mindent elvesztettek. Ezek kozul a csaladok kozul egyesek labra tudtak allni, masok vegleg tonkrementek.  A vizvalaszto nem az elvesztett vagyon merteke volt, hanem a tudas, a tanulas, a nyitottsag es rugalmas alkalmazkadokepesseg minden uj helyzetre. Ezt te nyilvan a sajat csaladod peldajan is latod.  Ez a lenyege - szerintem legalabbis - a csaladtorteneteknek.  Kicsit ugy latom, hogy ma is vannak ilyen valtozasok a tarsadalmi osztalyok kozott - felemelkedes es bukas - de ez tenyleg nem a topic temaja.
lacikonyha 2023. 09. 18. 19:03
Előzmény: #205111  Andy01
#205112

az okosok olyasmit mondanak hogy a közlések tartamának kb 30-40 százaléka megy át a szavak szintjén, a többi a mimika hangszín, hangsúly, testbeszéd stb által
és itt emiatt néha félreértések adódnak
köztem és közted is ez történt ma
..
és hogy mennyire a szavakon túli eszközökön lehet a hangsúly gyakran, volt pár frenetikus élményem, a kezdet kezdetén, mivel a 44 évesen felszedett angolommal először ingatlanügylet során kellet életben boldogulnom és nem csak headvay tankönyvi feladvány megoldanom
volt egy francia és kicsivel később egy szerb hölgy, akiknek kulturált angoljuk volt és 3 másodperc alatt felmérték hogy miként kell fogalmazniuk és beszélniük hogy megértsem a kérdéseiket, miközben az egész lényemre fókuszálták a tekintetüket, aztán mikor vettem egy nagy levegőt és elkezdtem a választ és általában 1-2-3 szóig jutotva megakadtam,akkor  ők lendület vesztés nélkül végigmondták helyettem azt a mondatot amit fogalmam sem volt hogy fogok majd valahogy kifaragni
persze valószínűleg már a kérdésfeltevéseik közben a válasz lényege az arcomra volt írva amit le is olvadtak hiba nélkül
lett is üzlet mindkettővel
..
ha ma ezt az egészet mi élőben csináltuk volna nagyon más az egész, de ez ilyen korlátolt műfaj és az sem biztos hogy helyesen bánok vele
Andy01 2023. 09. 18. 17:42
Előzmény: #205109  Nudli
#205111
Nem pejorativ a zsido szo. Nem errol van szo. Ha nem latod sajat magad, kar errol beszlni. Lehet, hogy most ez a trendi? Divat a Horthy era? Szomoru.
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 17:25
Előzmény: #205109  Nudli
#205110
9 számjegy
Nudli
Nudli 2023. 09. 18. 17:23
Előzmény: #205105  Andy01
#205109
Ezt gondold át. Elég baj lenne ha maga a zsidó szó az pejoratív lenne. Vagy te úgy gondolod pejoratív? Ha zavar akkor mond meg te miért látod másképp. 
Amerikai életrajzokban számtalanszor olvashatod brooklyni zsidó családból származik stb stb.. 
A másik, a kisebbségeknek meg van a sajátosságaik, cigánynak svábnak zsidónak, de a nagy átlagban a magyarnak is. Mit gondolsz miért vannak zsidó sváb cigány, erdélyi és parasztbácsis viccek?  Ezek a sajátosságok megjelennek az üzletelésben is. Ez miért baj? Színesen szép a világ.
Nem véletlen mondják ilyenek olyanok németek amerikaiak, magyarok, lengyelek. Mert hiába egy katyvasz, van egy átlag alaptulajdonsága egy egy népnek. 
Csak egy példa: Zsidó bácsikától vettek ismerősök egy telket elég komoly pénzért (10 számjegy) megegyeztek, bácsika el, egyszer csak jön vissza lógó orral, mondja neki volt egy 26.000Ft-os kiadása is ezzel a telekkel  kapcsolatosan. Kifizették neki. Utána tánclépésekben ment el.  
Andy01 2023. 09. 18. 15:41
Előzmény: #205107  lacikonyha
#205108
All right, peace of mind....
lacikonyha 2023. 09. 18. 15:32
Előzmény: #205105  Andy01
#205107

oké
rengeteg pesti  zsidóval volt üzleti kapcsolatom, és izraelivel is, sőt kollégám is volt kettő, akik közül az egyik rabbiképzőt végzett csak valamilyen vizsgát nem tett le a végén
és mondott valamit arról, hogy emitt nem volt bizonyos jogosultsága, talán nem temethetett
rengeteg időt töltöttünk együtt, nagyon sokat beszélgettünk zsidó témákról persze elsősorban ingatlan ügyekben, és szinte minden nap előbb összenéztek elhangzott valamelyiktől, -  miután valamiről elmondtam részletesen a véleményemet -  hogy én az a zsidó vagyok, aki azt játsza hogy nem zsidó, és percekig hahotázva csapkodták a combjukat
és a kedvenc ügyvédem is zsidónak gondolt akinek az irodájában főhelyen voltak különböző zsidó jelképek az iroda vásárlásom után a telefonba azt mondta hogy mázet tov amit nem értettem ő meg meglepődött ezen és azon is hogy ezek szerint nem vagyok zsidó
és nem vagyok, legalábbis az összes dédszülőm születési anyakönyvi másolatai szerint
viszont nem írtam semmi olyat amit vagy nem tőlük hallottam, vagy nem beszéltünk volna róla velük és mint zsidók nem találhattak volna helyén való beszédtémának
ha viszont téged megbántottalak bármivel is, elnézést kérek,nekem természetes 13 év főleg 5.-6.-7. kerületi járdákon üzletelve akár egy mondaton belül is zsidókról és ingatlanügyekről beszélni zsidókkal is és nem zsidókkal is
te vagy az első aki ezen fennakadt, mégegyszer elnézést
lacikonyha 2023. 09. 18. 14:53
Előzmény: #205104  EURHUF_goes_to_haven
#205106

kicsit feltúrom addig a netet és kifaggatok telefonon néhány ingatlanost, hogy esetleg ott vegyek e egy kis panelt jövőre
ha megcsinálják a síneket, és normálisan el lehet megint oda vonatozni, legfeljebb évente párszor elmegyek, beszélgetek kicsit a Perkovátz Tamássa isl és meghívatom magam egy-egy sörre
Andy01 2023. 09. 18. 14:51
Előzmény: #205100  lacikonyha
#205105
Lacikonyha, a "nem biztos hogy igy van" egy igen udvarias celzas a zsidokkal kapcsolatos allitasaidra.  Minden tiszteletem es elismemresem a tided az ingatlanos tapasztalataiddal kapcsolatosan, erdekesek es talaloak az eziranyu hozzaszolasaid. emellett szorakoztatoak is, es a csaladtorteneteidet is szivesen olvastam.  Ugyanakkor helytelenitem es etikatlannal tartom a zsidok es az ingatlanuzlet osszekapcsolasat celzo hozzaszolasaidat, amelybol tobb is van az utobbi napokban. Ne tedd, nem melto hozzad. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 18. 14:40
Előzmény: #205103  lacikonyha
#205104
Igen jereván még a neve, éjszakai élet igény hiányában elmaradt.. Van 1-2 hely, de nyáron a soproni piknik kivételével ahol pl Geszti koncert volt, nem igen látni szédölgő embereket se.
Nyári látogatásunk előtt voltam akkor a német kollegákat vittem körbe a városban és ledöbbentett, hogy mennyire csendes és kihalt annak ellenére, hogy a hivatalos 62e helyett vagy 120-130 ezren lakhatnak ott. 
lacikonyha 2023. 09. 18. 14:35
Előzmény: #205099  EURHUF_goes_to_haven
#205103

a jövő hónap közepén két napot ott fogok tölteni, majd jól megnézem a homlokzatokat pl a Szent György utcában meg a Lenck átjáróban amiknek a felújítás utáni állapotát, majd újra visszakopását már kb 3-szor láttam miután 72 tavasszal először megszemléltem
állítólag ne nagyon számítsak különösebb éjszaki életre hétközben, mert akkor már mindenki alszik mert hajnalban kell kelni hogy becsengetésre a gyárban legyen a népség a túloldalon
lehet hogy megnézek egy jereváni hirdetett panelt is élőben
egyáltalán Jereván még a neve?
dexter 2023. 09. 18. 14:24
#205102

Kezd elmélyülni egy 2008-as hasonló ingatlan lufis válság, ami átterjedhet akár más országokra is.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20230918/ismet-szetvertek-a-vilag-legeladosodottabb-ingatlanfejlesztoinek-reszvenyeit-640319
lacikonyha 2023. 09. 18. 14:24
Előzmény: #205098  lacikonyha
#205101
igató helyesen iható

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók