Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 18. 11:21
Előzmény: #205075  FR73
#205080
Mi ketszer votun ebben ahotelbeen, nagyon jo. Es a vendegek csak Canada, Usa. Mindenki koszon, mindenki mosolyog es m parton a napozoagyadhoz viszik a piat. Korben medence.kaja extra jo.. pl paela homarral szinta minden nap. Reggeli 5 fele hal. Ebed: baranyborda, vagy marhaoldalas grillezve. Ja meg 20 fele kaja es kb 30 fele edessg. Ja meg kagylo ugy haromfele. Kerheted nyersen vagy sutve. A szoba jo, tiszta. Ron barcelo az alap rum. Vagy brugal. 
slash 2023. 09. 18. 09:30
Előzmény: #205073  lacikonyha
#205079
nem vagyok elégedett a fizummal meg a bérleit díjjal sem de már nem érdekel. kiégett ötvenes vagyok. :-) A tengert lássam minél többet a többi "az van ami van" 
slash 2023. 09. 18. 09:25
Előzmény: #205072  Benzedrine
#205078
A Trieszti olasz régióhoz a horvát Kvarner régió a szomszédos én is 140kmre vagyok Trieszttől. Ha Italia tetszik vegyél ott félig olyan mintha itt lennél, ide rengeteg módos olasz jár a villákat ők bérlik. A Kvarner régió a legolcsóbb Split és Zadar brutál drága. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 18. 09:22
Előzmény: #205016  Bolton01
#205077
Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt valahogy utólag átminősíttetik. Utlólag meg nem botatják el. 
A 4. szomszédunk volt úgy hogy a háza 30cm el arrébb épült mint a terveken , a házsártos 5. szomszéd feljelentette, kijött a brigád, hogy akkor bontás. Kijelentették, hogy ezt ők nem botnják el (vatta új épület), ehelyett lett egy peren kívüli megegyezés meg fizetett a tulaj valami fájdalompénzt, és került meg megjegyzés a tulajdoni lapra . Valahogy így tudom elképzelni, hogy először csak épüljön meg, utána meg úgyse bontatják el.. Bár azért a BalaLandnál a kerítést úgy finoman kiszabnám egy teherautóval.. csak úgy, hogy érezze a törödést végett...
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 18. 09:18
Előzmény: #205072  Benzedrine
#205076
Ez nem tűnik nagyon szarnak egy balatoni ház áráért: https://www.idealista.it/de/immobile/27439683/
FR73 2023. 09. 18. 09:17
Előzmény: #205030  tothjoco
#205075
Megnéztem, nagyon rendben van az a Dominika, és az a hotel is. Egyszer még szeretnék úszni delfinekkel, ami vagy Cancun vagy Dominika.
efranx 2023. 09. 18. 09:12
Előzmény: #205030  tothjoco
#205074
Érdekes milyen különböző ízléseink vannak! Karib régió nagyon változatos, tényleg szuper helyek vannak és a teljes éves szezon, esetleg homokos part kedvelőknek valóban nyújt előnyöket Adriához képest. De Rio?! Oda azért elég erős gyomor kell. Annyi rossz arcot kevés helyen látni, biztonságérzet zéró, meg a víz is elég hideg, adriai 25-28 fok felejtős. Ingatlanbefektetésnek végképp eszembe se jutna.
Egyébként sokan mondják, hogy Dél-Amerikában nagyon kevés jó strandolásra alkalmas partszakasz van (Mediterrán, Karib, DK Ázsia stb mércével).
lacikonyha 2023. 09. 18. 09:09
Előzmény: #205070  slash
#205073

amikor "fater"-rozással indul a szöveged válaszul felém, az azonnai biztos jele, hogy jól sikerült a szövegem amire válasznak szántad
az utána következő rész meg mindig ennek az indoklása
jól megértjük egymást, nem volt az mindig teljesen így,de most a helyükön vannak a dolgok
amúgy a Palotanegyednek sem szűkebb sem tágabb értelemben nem része a Népszinház utca, de legalább ott van még a járdán aki sürübben-ritkábban  de faterozik
és mintha régebben írtál volna arról hogy nagyon nem vagy elégedett a fizuddal sem a bérleti hozammal amik itt tartanak vasmarokkal az útált városban manapság, vagy az valaki más volt, esetleg már elégedett vagy velük?
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 18. 09:05
Előzmény: #205071  slash
#205072
Horvátország még mindig sokkal olcsóbb mint Trieszt környéke? Csak mert olaszul meg tudnék tanulni, rácul meg inkább nem, nekem ez is sokat számít.
slash 2023. 09. 18. 08:54
Előzmény: #205068  Andy01
#205071
Albánia egy koszfészek jól gondold meg. Nincs közmű, a víz ihatatlan, mindenhol szemét! Onnan tudod hogy az igazi Balkánon jársz hogy kóbor kutyák harapnak seggbe. Görögo. felé már az első szerb kúton ez van..  lehet hogy olcsó de menjen oda a hóhér. Itt tiszta fehér emberek vannak a szomszédban én itt érzem jól magam. Az utcánkban 3 féle szelektív szemétgyűjtés folyik. Tiszta utcák, jó közművek stb. drága de nem lepra. 
slash 2023. 09. 18. 08:49
Előzmény: #205061  lacikonyha
#205070
Fater amitől félsz azt elutasítod. Engem meg a palotanegyed nem érdekel pedig a népszínház utcába járok kajálni. MInden BP-en töltött percet gyűlölöm.. csak a qrva pénz miatt vagyok ott. 
lacikonyha 2023. 09. 18. 08:45
Előzmény: #205066  Andy01
#205069

vagyis a közel 2000 pontosítását kéred?
arról a félszigetről a mórok kikergetése után történt ugyan ez a zsidókkal, és ezután mikor térhettek vissza a kulcsokkal?
vagyis ez milyen régen megesett történet (legenda)?
(a mór idők és fennhatóság Cordobában csak földrajzilag volt Európa)
és mintha az ingatlan befektetésről írtam volna hogy nem igazán hittekben, nem az elsődlegesen saját alakhatásuk megoldása céljából történő szerzésekről
amúgy kb 2000 évig köszöntek el egymástót kb úgy hogy jövőre találkozunk Jeruzsálemben
és amikor elég régen a rómaiak szórták szét őket a világban akkor egy könyvet vittek magukkal és őrizték meg máig
Andy01 2023. 09. 18. 08:32
Előzmény: #205060  slash
#205068
Igen, nekem Spanyolorszag a szivem csucske, ott erzem jol magam, kikapcsolodas szempontbol. Horvatorszagban nagyon regen toltottem idot.  Azert tettem fel kerdeseket, mert altalaban erdekel - es jellemzonek tartom - egy egy relacioban hogyan alakul az ingatlanpiac. A trend jellemzo lehet. Szerintem egyebkent Albania az, ahol oriasi potenialis befektetesi lehetoseg van, fejlodes es aremelkedes elott all.  Kapcsolatba kerultem osztrakokkal, akik most nemreg vettek ott ingatlant a tengerparton. A butort Ausztriabol vittek oda, ikeabol.
lacikonyha 2023. 09. 18. 08:27
Előzmény: #205062  Pistike12
#205067

megint aktuálissá vált az angol nyelvű kérdőmondatocska amit a nyelvtanfolyamon elsőként megértettem a közösen megnézett amerikai filmben a Helen Hunt szájából, kb így hangzott: vatsjumín?
aztán még jópárszor elhangzott a filmben
most feléd is
Andy01 2023. 09. 18. 08:27
Előzmény: #205055  lacikonyha
#205066
Lacikonyha, nem biztos, hogy igy van. Jartal mar Cordovaban, a zsido negyedben?  A reges regi zsido hazak tulajdonosait eluztek, elmenekultek. Most, az uj spanyol torveny lehetoseget adott visszavenni az allampolgarsagot, es regi hazakat is. Mikor meglatogattuk a negyedet, tobb haz megtekintheto volt. Ott meseltek, hogy zsido csaladok leszarmazottai - mikor visszajottek - megvolt meg a regi kapukulcsuk. Ez mit mutat szerinted? Nemcsak a te csaladodban orzik a hagyomanyokat, van ahol meg ennel is jobban, es messzebbre az idoben visszamenoleg. 
Andy01 2023. 09. 18. 08:19
Előzmény: #205049  sityaki
#205065
Nem, nem Castelldefels, ismerem, de az nekem tulzottan varosias. Delebbre jobban szeretem.
FR73 2023. 09. 18. 08:15
Előzmény: #205062  Pistike12
#205064
Kínában szociálisan eldeformálták a piacot. Nem lesz nőd, ha férfiként nem mutatsz fel egy városi lakást, ezért aztán a tervrajzokat is megveszik hitelből horror áron.
FR73 2023. 09. 18. 08:11
Előzmény: #205054  lacikonyha
#205063
Ha ma meghirdetnek egy lakóingatlant kiadásra, nem az utcán áll a sor, mint Zürichben. Ergo a bérlőknek is van hol lakniuk, nincs kényszer trezoradót bevezetni.
Mellesleg simán tudnám hasznosítani, valamelyik cimborám pityipalkó bétéje bérbevenné őket (esetleg a saját önfoglalkoztató cégem), aztán leadóznám 15% szja-val helyettük a nyereségük egy részét, az is lehet, elszámolnék rá költséget is, aztán kevesebb adó folyna be az államkasszába, mint most.
A lényeg, hogy a jelenlegi állapotban a kiadhatóságuk nem vonzó nekem, de sok mindent is vizsgálok, pl szja kötelezettség ha eladnám.
Pistike12 2023. 09. 18. 08:07
Előzmény: #205059  lacikonyha
#205062
" a zsidók... úgy gondolták hogy az ingatlan nem annyira jó befektetés számukra... 
de aztán elkezdtek új szelek fújni, és ezügyben is összejátszottak az ördöggel," 
Mas észrevette... Varom hogy ha ez igaz akkor mi a helyzet Kinaval, ahol csak vagottszemu van es az ingatlan 3x annyiba kerul mint az EUban. 
lacikonyha 2023. 09. 18. 08:01
Előzmény: #205060  slash
#205061
eszerint a 2008-as cikk szerint a magyarok már 1991-ben elindultak a horvát ingatlanok felé, ki magánszemélyként, ki céget gründolt hozzá, ki sikerrel, másoknak meg nem egyeztékbe a tulajdonjogát
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20080421/draga-es-kockazatos-mar-nem-megy-a-horvat-ingatlan-96032
és már 2008-ban is felmerült a kérdés hogy drága és kockázatos
azóta eltelt 15 év és ez a kérdés megint napirenden van
(vagy még mindig)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek