Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 29. 18:48
Előzmény: #203779  FR73
#203780

Ezekkel nem szoktak szarakodni, pláne azokkal a tételekkel ahol az állam a kezes.
dugynok: amikor mész a közjegyzőhöz kérdezd már meg mennyire megyeget a jelzálog, tavaly nekem azt mondták, hogy ritka a jelzálogos, mint a fehér holló.
napelemesek: itt kérem mindenki meglepődik mindenen, az a meglepetés, hogy nincs min meglepődni...
Soha ne felejtsétek: pénzt és támogatást csak attól lehet elvenni akinek van!
FR73 2023. 08. 29. 17:30
Előzmény: #203778  dugynok
#203779
Gratulálunk. A gyorsaság oka az is lehet, hogy örültek neked, nem sok dolguk van.
dugynok
dugynok 2023. 08. 29. 17:22
#203778
Jelentem pozitìv elbìràlást kaptam Unicredittől -nem volt kérdés - :) 
Csok+csok hitel+fogy.baràt hitel. 
Múlthét kedden befogadta a bank a papìrokat (előző hét csütörtök este adtam oda hitelügyintézőnek), azon a héten csütörtök reggel hìvott az értékbecslő, hogy aznap jönne - megoldottuk -, ma jött az email. 
Gyorsan dolgoznak :) 
FR73 2023. 08. 29. 16:31
Előzmény: #203776  J0hnnyEnglish
#203777
Ha beleolvasol, olyat is mondott, hogy pozitív reálkamat, ami az elmúlt néhány év után nagyon meglepő fordulat.
No persze, ez az MNB, a másik oldalon ott lesz Nagy Márton is, aki a világ összes pénzét is elköltené 3x.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 29. 16:15
Előzmény: #203775  FR73
#203776
Tökéletesen kirajzolódik a nemzetközi piacok mozgása miatt is, hogy MNB óvatos. Ez alapvetően nem rossz nekünk. Ebből viszont az következik, hogy a jelenlegi hitelkamatszintek érdemben nem nagyon fognak változni se le (se föl). 2024-ben is masszív pénzkivonásra számítok, ehhez simulhatnak érdemben "talán" az árak.
FR73 2023. 08. 29. 15:46
#203775
"Túlzottak a kamatcsökkentési várakozások. Túlzottak azok a várakozások, melyek egyfajta robotpilótaként képzelik el a monetáris politikai döntéseket 2024-ben is - mondja Virág Barnabás azzal kapcsolatban, meddig tarthat a kamatvágás. Az inflációt, a munkaerőpiaci folyamatokat nézzük majd kiemelten, de minden olyan tényezőre figyelni kell, melyek az infláció középtávú alakulását befolyásolják."
FR73 2023. 08. 29. 15:20
Előzmény: #203773  tihamer
#203774
Virág beszél, eléggé héja üzemmódban.
tihamer
tihamer 2023. 08. 29. 15:19
Előzmény: #203749  tihamer
#203773
'"Ismét vágott az MNB. Már csak 14 százalékon áll az irányadó kamatszint, szeptemberben pedig összeérhet az alapkamattal. Azt követően az alapkamat is csökkenhet, de sok múlik az infláció alakulásán. "
Ahogy vártam.👍
FR73 2023. 08. 29. 15:07
Előzmény: #203771  Benzedrine
#203772
Ez csak egy tétel a listán. Mindenkinél lesz pozitív tétel is a saját listáján, az egyenleg már nem biztos.
2009-ben és 2020-ban is válsághelyzet volt, de egészen más kormányzati reakció volt a válasz.
De többször is írtam, 2022. július 11-től (kata kivezetés) megszorítások vannak, és a végét nem látjuk. Az eheti megszorítás a napelemeseké, és nem ez lesz az utolsó.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 29. 15:01
Előzmény: #203770  lacikonyha
#203771
Nekem is többet ér a putrim mert volt egy kis ingatlan infláció tizenöt év alatt, sõt mivel tökeáttétellel vettem, ha úgy számolom, százalékosan négyszámjegyū a nyereség, mégsem mondanám, hogy haszonélvezöje vagyok egy rendszernek. 
lacikonyha 2023. 08. 29. 14:23
Előzmény: #203768  FR73
#203770

elgondolkodtattál
haszonélvezője vagyok e a mai rendszernek?
ha egy-két szóval kéne válaszolni, akkor eddig talán igen
..
a 2015 előtt vett ingatlanaimat összességében kb 100 millióval felértékelte
a 2015-ben nem ingatlan befektetési céllal vett üzlethelyiségemet meg százalékosan jelentős hozamot termelő befektetéssé változtatta
tehát ha ezek hasznok, márpedig annak látszanak  akkor bizonyos mértékben ez a rendszer generálta
lacikonyha 2023. 08. 29. 13:32
Előzmény: #203768  FR73
#203769

elhiszem
..
van egy néhány hónapos élményem, miszerint az említett sírkő temetőjében megszólítottam egy nálam csak pár évvel fiatalabb asszonyt, aki elmondta, hogy ugyan az van ma a faluban, mint a 60-as években, senki nem beszél semmiről ami a múlttal kapcsolatos
azóta többször jártam ott, és kipróbáltam kb 10-12 korombeli  emberen
mélyen igaz, ott mindenki a tszesítés haszonélvezője valamekkora mértékben, kínos és veszélyes erről beszélni, az igazi  kárvallott néhány száz családból sem él már régóta, a leszármazottak meg jó távol 
és a legnagyobb közszívfájdalom a tsz szétesése
egyetlen örömforrás a fidesztv illetve a sziauram maatrica az autókon
FR73 2023. 08. 29. 13:11
Előzmény: #203767  lacikonyha
#203768
A kádár rendszernek haszonélvezője voltam, a szüleim is.
A jelenleginek nem vagyok haszonélvezője, nagyon nem.
lacikonyha 2023. 08. 29. 12:56
Előzmény: #203765  FR73
#203767

a részemről boncolgatott kérdés az volt hogy szereti e hallani a teljes (előzményekkel kiegészített) sztorit a haszonélvező, vagy inkább szereti ha nincs róla szó, és ha szó van véletlenül róla ki hogyan interpretálja
hogyan írjam még le,hogy miről írtam?
lacikonyha 2023. 08. 29. 12:51
Előzmény: #203763  FR73
#203766

a Sliding doors camű film eljátszik azzal a gondolattal, hogy milyen hatása lehet ha valakinek mégsem sikerül elérni a metrót és bezáródnak előtte az ajtók,ahhoz képest mintha még be tud szállni
és az elmúlt másfél évet azzal töltve hogy összeállítottam 4 kötetet több mint 1200 oldal terjedelemben a összes nagyszülőm és a szüleim életéről szóló dokumentumokból, óhatatlanul végiggondoltam közben a saját 65 évemet is
hihetetlen sok, inkább végtelen alkalommal szakadhatott volna meg a történet
jövőre elviszem a gyerekeimet és a családjukat ahhoz a sírkőköz amely az 1918-és 19-ben született végig apai ági ükjeim néhány éve restaurált felületű hibátlan sírköve
egyszeri és megismételhetetlenül random láncolat, csodás
FR73 2023. 08. 29. 12:47
Előzmény: #203764  lacikonyha
#203765
Ha állampapírt tartasz, akkor azt az állam polgárai fizetik.
Ha ingatlanod van, azt a bérlő fizeti.
Ha részvényed van, akkor a rossz körülmények között foglalkoztatott ázsiai/mexikói stb munkás dolgozik neked.
Nincs ebben új, ha tőkejövedelmed van, akkor nem te vagy a Terézanya.
lacikonyha 2023. 08. 29. 12:33
Előzmény: #203763  FR73
#203764

az én írásaim abból indultak ki, hogy nem kellemes számodra az állampapír kamatának az eredetéről olvasni
nem a történetek valódiságáról és sokrétűségéről szóltak a szövegem lényege, hanem sz elhallgatásokról és azok motivációiról, valamint az elhallgatásokból nyerhető különböző mentális és egyéb előnyökről
és persze az elhallgatások időnként hasznosak, kinek így kinek úgy
FR73 2023. 08. 29. 12:12
Előzmény: #203746  lacikonyha
#203763
Abban a bizonyos gimiben volt egy történelem tanárnőnk, aki annak idején felhívta a figyelmet az ismert dal soraira: "A múltat végképp eltörölni, rabszolgahad, indulj velünk!"
Azt mondta, ha jön egy új rezsim, akkor minden esetben ezt csinálja. Orbán se tud feltalálni semmi mást, alkalmazza a jól bevált receptet.
Elég meredek dolog, de 2023-ban Magyarországon ilyesmi gondolatokkal foglalkozunk egy fórumon, hogy...
Te abban hiszel, hogy az ingatlanokhoz csak nem fog nyúlni, más abban, hogy kimenekíti külföldre a nem is olyan sok pénzét, harmadik eleve kimenekül külföldre és próbálja elfelejteni hogy honnan jött, megint más arra gondol hogy az ő kis vagyonkáját csak nem nyúlja le az állam.
Valakinek utólag majd igaza lesz természetesen.
Érdekességképpen néhány eset, hogy mennyire nem mindegy, adott helyzetben mit teszel, és mekkora szerencséd van.
Richter Gedeonnak nem volt szerencséje, hogy itthon maradt, az életét is elvették 1944-ben.
Zwack Péternek szerencséje volt, túlélte, és idejében emigrált 1947-ben, szép karriert futott be.
A Zsolnay család maradt, 1948-ban államosították őket, életben maradtak, de teljesen ellehetetlenítették a családot.
lacikonyha 2023. 08. 29. 11:49
Előzmény: #203760  Keva
#203762

ez csak a felszín, a lényeg mélyebben,az orbánvallás alaptézisében keresendő, miszerint csak annak a véleménye, akarata számít aki érvényt is tud szerezni neki
így aztán rendszeres ütemezésben demonstrálniuk kell az akaratuk érvényesítését, hogy az isteni küldetésük teljesítésében fáradhatatlanok
legegyszerűbb módja, hogy védekezni képtelen ellenfelet kis horderejű dologban kíméletlenül megsemmisítenek nagy nyilvánosság előtt jól szabott öltönyös közepesen  túlsúlyos férfiak felnyírt halántékkal és tarkóval rezzenéstelen arccal
aztán a királyi tvben egy vidéki akcentusú hasonló legény bejelenti a sikert

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek